استخدام شرکت ملی گاز ایران [ آزمون کتبی + مصاحبه علمی + مصاحبه عقیدتی + طب صنعتی ]

loooooop

عضو جدید
چجوری

منم این مشکل رو دارم. وقتی تو ارتش معافم نکردند اینجا هم معاف نمی کنند! یکی از دلایل تعرق دست پرکاری تیروئید هست که با آزمایش مشخص میشه. خود پرکاری تیروئید میتونه مشکل ساز بشه تو استخدام.
با این حال نگران نباشید.
اولا 20 درصد تعریق ها مربوط به پرکاری تیروئید و مابقی ارثی هست که مشکلی تو استخدام پیش نمیاره.
ثانیا پرکاری تیروئید نشانه های حادی داره که زندگی عادی افراد رو مختل می کنه و قطعا شما اینطور نیستید.
ثالثا من سر این قضیه رفتم طب صنعتی شرکت نفت شهرمون. طرف گفت که برخی بیماری ها برا بعضی پستهای سازمانی مشکل ساز است و برای بعضی از سمتهای دیگه بلامانع است. اینها جداولی دارند که توش نوشته واسه هر پستی کدوم بیماریها مهمه. در مورد تعریق دست برای من که مهندس مکانیک هستم گفت که مشکلی نیست.

بله دقیقا همینجوری که گفتید من اصلا پرکاری تیروئید ندارم و مشکلم فقط ارثی هست انشاا.. همینجوری باشه که شما میگید

mordabpir

عضو جدید
خدایا دعاهای من در قفس کدام یک از گناهانم حبس شده است...؟؟!!

خدایا تو بخشنده و مهربانی و بخشش تو سؤال ندارد!!!

خدایا با نگاه مهربان و بخشش بی نهایتت ما را دریاب...

خدایا ته قلبم را به من نشان بده تا در درگاهت قربانیش کنم...

خدایا از ته قلبم بیزارم... چون هیچوقت به تو نمی رسد...

خدایا با دستان خالی و نیازمندم رو به سوی تو دارم...

خدایا با دستانم به دامان تو چنگ میزنم...

خدایا از دستانم مطمئنم و می بینم و می فهممشان... ضعیفی ، بی کسی ، تنهائی ، بی یاوری ، خالی و نیازمند به دستگیری تو...

خدایا پس از ته قلبم که به تو نمیرسد بگذر...!!! دستان مرا دریاب..

ای بی نیاز از همه چیز و از همه کس...

یا قاضی الحاجات ... امروز تو را با این نام صدا زدم...

خدایا صدایم را شنیدی... این نام تو فقط بر زبانم جاری بود...

خدایا اگر از ته قلبم این ندا برنیامد... پس به زبانم که ذکر تو را نجوا میکرد نگاه کن...! زبانم تورا میخواند و تورا میخواهد...

خدایا امروز دلتنگ تر از همه دلتنگیهایم... خدایا جسم و جان بی وجودم را دریاب... من بتو ، به نگاه مهربانت ، به دستان توانایت ، به وجود لایزالت نیازمندم ...نیازم را از خود به دیگری وامگذار..

mansour.mm20

عضو جدید
نفتی ها اعتراض جوانان بوشهری را بررسی کردند + عکس
خلیج فارس: با حضور شماری از مسوولان شرکت ملی گاز ایران و وزارت نفت در استان بوشهر به اعتراض شرکت کنندگان بوشهری آزمون استخدامی شرکت گاز رسیدگی شد.

خلیج فارس: با حضور شماری از مسوولان شرکت ملی گاز ایران و وزارت نفت در استان بوشهر به اعتراض شرکت کنندگان بوشهری آزمون استخدامی شرکت گاز رسیدگی شد.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از ایرنا؛ رییس تامین نیروی انسانی شرکت ملی گاز ایران روز سه شنبه با حضور در جمع شماری از معترضان به نتایج آزمون استخدامی شرکت ملی گاز به سوالات و شبهات آن ها پاسخ گفت.

حمید مراد کرمی در جمع معترضان بوشهری گفت: در آزمون استخدامی جدید این شرکت از 994 سهمیه استخدامی در این آزمون 700 سهمیه مربوط به مجتمع گاز پارس جنوبی و نزدیک به 300 سهمیه مربوط به دیگر شرکت ها و مناطق تابعه بوده است.

وی اضافه کرد: 47 هزار متقاضی در این آزمون شرکت کردند که 40 هزار نفر از آن ها غیر بومی و هفت هزار نفر بومی استان بوشهر بودند.

مراد کرمی در خصوص بومی های شرکت کننده در این آزمون تصریح کرد: براساس قانون افزون بربومی های استان بوشهر، داوطلبانی که در شعاع 100 کیلومتری عسلویه شامل جنوب استان فارس و غرب استان هرمزگان نیز سکونت داشتند در این آزمون بومی محسوب شدند.

وی اظهارکرد: این آزمون از نخستین مراحل تا پایان براساس قانون و بدون هیچ مشکلی برگزارشده است و در صورتی که مستنداتی مبنی بر دخالت ویا تخلف در آزمون یا مصاحبه موجود باشد موضوع دوباره بررسی می شود.

مراد کرمی گفت: در مقطع کاردانی و کارشناسی تمام سهمیه های بومی استان بوشهر جذب شده است ولی در مقطع کارشناسی ارشد به دلیل نبود متقاضی از سهمیه 60 نفری 34 نفر نیروی بومی جذب شدند.

رییس تامین نیروی انسانی شرکت ملی گاز ایران اضافه کرد: تمام مراحل آزمون و مصاحبه مستند سازی شده است و تصاویر و صدای مصاحبه کنندگان و مصاحبه شوندگان نیز موجود است ودر صورت ارایه اعتراض به صورت مستند و متقن، گروهی برای چندمین بار در استان حاضر می شوند و به اعتراض های موردی نیز پاسخ می گویند.

وی در اعتراض به بی تجربه و جوان بودن برخی از مصاحبه کنندگان نیزگفت: این ایراد فقط به رشته های جدید التاسیسی مربوط می شود که نخستین دانش آموختگان آن ها به تازگی دانش آموخته شده اند.

مراد کرمی اضافه کرد: تکراری بودن افراد مصاحبه کننده نیز یک مزیت محسوب می شود زیرا هر ساعت مصاحبه به منزله یک ساعت تجربه بیشتر است.

وی اظهارکرد: سابقه کار داخل صنعت نفت طبق مقررات به عنوان سابقه متقاضیان به حساب می آید و سابقه اشتغال در جاهای دیگر تاثیری در این مورد ندارد.

مراد کرمی گفت: ممکن است پس از اعلام سهمیه های بنیاد شهید برای تکمیل ظرفیت از شماری دیگر از متقاضیانی که پذیرفته نشدند جذب شوند.

در این جلسه شماری از شرکت کنندگان در آزمون شرکت گاز که در آزمون کتبی قبول ولی درمصاحبه پذیرفته نشده اند به بیان اعراض های خود پرداختند.

پایین بودن کیفیت مصاحبه ها، رفتار سلیقه ای مصاحبه کنندگان، نحوه تعیین بومی و غیربومی و احتساب سوابق اشتغال در طرح های نفت و گاز از جمله موارد اعتراضی جویدگان کار پذیرفته نشده در آزمون شرکت ملی گاز بود.

وحیدوحید

عضو جدید
سلام بچه ها من یه سوالی در مورد طب صنعتی داشتم اگه یه کسی تعریق شدید کف دست داشته باشه توی طب صنعتی رد میشه ؟ لطف کنید جواب بدید ممنون

یکی از دوستان من هم همین مشکل شما رو داشت اما سال 90 استخدام شد و الان پالایش و پخشه و توی پالایشگاه اراک داره کار میکنه ;)

Yadavaran

عضو جدید
نفتی ها اعتراض جوانان بوشهری را بررسی کردند + عکس

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از ایرنا؛ رییس تامین نیروی انسانی شرکت ملی گاز ایران روز سه شنبه با حضور در جمع شماری از معترضان به نتایج آزمون استخدامی شرکت ملی گاز به سوالات و شبهات آن ها پاسخ گفت.

حمید مراد کرمی در جمع معترضان بوشهری گفت: در آزمون استخدامی جدید این شرکت از 994 سهمیه استخدامی در این آزمون 700 سهمیه مربوط به مجتمع گاز پارس جنوبی و نزدیک به 300 سهمیه مربوط به دیگر شرکت ها و مناطق تابعه بوده است.

وی اضافه کرد: 47 هزار متقاضی در این آزمون شرکت کردند که 40 هزار نفر از آن ها غیر بومی و هفت هزار نفر بومی استان بوشهر بودند.

مراد کرمی در خصوص بومی های شرکت کننده در این آزمون تصریح کرد: براساس قانون افزون بربومی های استان بوشهر، داوطلبانی که در شعاع 100 کیلومتری عسلویه شامل جنوب استان فارس و غرب استان هرمزگان نیز سکونت داشتند در این آزمون بومی محسوب شدند.

وی اظهارکرد: این آزمون از نخستین مراحل تا پایان براساس قانون و بدون هیچ مشکلی برگزارشده است و در صورتی که مستنداتی مبنی بر دخالت ویا تخلف در آزمون یا مصاحبه موجود باشد موضوع دوباره بررسی می شود.

مراد کرمی گفت: در مقطع کاردانی و کارشناسی تمام سهمیه های بومی استان بوشهر جذب شده است ولی در مقطع کارشناسی ارشد به دلیل نبود متقاضی از سهمیه 60 نفری 34 نفر نیروی بومی جذب شدند.

رییس تامین نیروی انسانی شرکت ملی گاز ایران اضافه کرد: تمام مراحل آزمون و مصاحبه مستند سازی شده است و تصاویر و صدای مصاحبه کنندگان و مصاحبه شوندگان نیز موجود است ودر صورت ارایه اعتراض به صورت مستند و متقن، گروهی برای چندمین بار در استان حاضر می شوند و به اعتراض های موردی نیز پاسخ می گویند.

وی در اعتراض به بی تجربه و جوان بودن برخی از مصاحبه کنندگان نیزگفت: این ایراد فقط به رشته های جدید التاسیسی مربوط می شود که نخستین دانش آموختگان آن ها به تازگی دانش آموخته شده اند.

مراد کرمی اضافه کرد: تکراری بودن افراد مصاحبه کننده نیز یک مزیت محسوب می شود زیرا هر ساعت مصاحبه به منزله یک ساعت تجربه بیشتر است.

وی اظهارکرد: سابقه کار داخل صنعت نفت طبق مقررات به عنوان سابقه متقاضیان به حساب می آید و سابقه اشتغال در جاهای دیگر تاثیری در این مورد ندارد.

مراد کرمی گفت: ممکن است پس از اعلام سهمیه های بنیاد شهید برای تکمیل ظرفیت از شماری دیگر از متقاضیانی که پذیرفته نشدند جذب شوند.

در این جلسه شماری از شرکت کنندگان در آزمون شرکت گاز که در آزمون کتبی قبول ولی درمصاحبه پذیرفته نشده اند به بیان اعراض های خود پرداختند.

پایین بودن کیفیت مصاحبه ها، رفتار سلیقه ای مصاحبه کنندگان، نحوه تعیین بومی و غیربومی و احتساب سوابق اشتغال در طرح های نفت و گاز از جمله موارد اعتراضی جویدگان کار پذیرفته نشده در آزمون شرکت ملی گاز بود.
آقاجان میگم کسی از جلسه آزمون چیزی یادش می آید این دوربین کجا بود من ندیدمش.

Yadavaran

عضو جدید

ادامه انتقادها از تاخیر اعلام نتایج استخدامی نفت

برخی از سایت‌های خبری از امروز گزارش هایی درباره تاخیر در اعلام نتایج آزمون استخدامی شرکت ملی نفت ایران منتشر کرده اند.

به گزارش پانا نیوز به نقل از سایت پارسینه، با توجه به اینکه بزرگترین آزمون استخدامی کشور که مربوط شرکت نفت است با حدود 130 هزار شرکت کننده بعد از چندین بار به تعویق افتادن در تاریخ 5 و6 اردیبهشت 92 در 8 حوزه امتحانی در سراسر کشور اون هم به نوعی که باعث اعتراض گستره شرکت کننده ها به دلیل عدم تطابق مواد ازمون با دروس دانشگاهی بود برگزار گردید .

متاسفانه امروز شاهد بد قولی های مکرر در زمینه اعلام نتایج هستیم و امروز با کمال تاسف بعد از 6 بار به نعویق افتادن اعلام نتایج ازمون هنوز نتایج اعلام نگردیده و کوچکترین اطلاع رسانی یا پاسخو گویی ه وجود ندارد در زیر چند نمونه از بد قولی های وزرات نفت در اعلام نتایج استخدامی اشاره می شود:

بار اول =اعلام نتایج 10 روز بعد از برگزاری آزمون

بار دوم= اعلام نتایج حداکثر دوهفته بعد از برگزاری آزمون

بارسوم=اعلام نتایج نیمه اول خرداد

بار چهارم=اعلام نتایج اواخر خرداد

بار پنچم=اعلام نتایج اواسط تیر ماه

بار ششم=نتایج آزمون مذکور پس از اخذ مجوزهای قانونی اطلاع رسانی خواهد گردید.

ایا این رفتارهای نامتناسب و غیر منطقی و خسته کننده شایسته وزارت نفت که یکی از کلیدی ترین وزارتخانه ها می باشد هست؟

ایا این رفتارها توهین به شعور بیش از 130 هزار شرکت کننده تحصیلکرده که اغلب تحصیلات عالیه دارن نیست؟؟

ایا اگر یکی ار فرزندان مسولین محترم نفت بعد فارغ التحصیلی طعم بیکاری چشیده بودن باز به این شکل برخورد میکردند؟

آقایان که مدام سخن از مدیریت جهان و دور زدن و شکستن تحریم ها می گویند چگونه است که توان برگزاری یک آزمون به شکل صحیح ودرست را ندارند؟؟

چرا مسولین خود را ملزم به پاسخ گویی نمی دانند آیا وظیفه مسئولین فقط پشت میزن نشستن و امضا کردن و دریافت حقوق‌های چند میلیونی هست؟؟؟

از شما تقاضا دارم بر هر شکل که خود صلاح می دانید اطلاع رسانی کنید که این موضوع دغدغه بسیاری از خاتواده ها هم می باشد

mansour.mm20

عضو جدید

بوشهریها خواستار انتشار جزئیات آزمون استخدام شرکت گاز

بوشهر - خبرگزاری مهر: جوانان بوشهری اعتقاد دارند که در آزمون استخدامی شرکت گاز، متقاضیان استانهای فارس و هرمزگان به عنوان بومی استان بوشهر محسوب شده اند و خواستار انتشار جزئیات نتایج این آزمون هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، برخی از جوانان استان بوشهر که در آزمون استخدامی شرکت گاز شرکت کرده بودند، اعتراض خود را نسبت به گزینش افراد در این آزمون اعلام کردند و خواستار رسیدگی مسئولان به این موضوع شدند.
در پی این اعتراضات، برخی از مسئولان استان بوشهر از جمله نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهرو همچنین نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی نیز اعتراض خود را نسبت به این موضوع اعلام و خواستار رسیدگی به این وضعیت شدند.
بدین منظور گروهی از مسئولان شرکت گاز به بوشهر آمدند تا پاسخگوی سوالات و اعتراضات جوانان بوشهری باشند.
چرا فارس و هرمزگان بومی استان بوشهر هستند؟
جوانان معترض بومی استان بوشهر در رابطه با آزمون اخیر استخدامی شرکت گازدر جلسه ای که با حضور نماینده وزارت نفت و نمایندگان مجلس برگزار شد، گفتند: گرفتن نمره کمتر از 40 در آزمون های مصاحبه ای برای کسی که کارشناسی ارشد و 8 سال سابقه کار دارد دور از تصور است.
یکی از این معترضین افزود: چرا فارس و هرمزگان جزء بومی های استان بوشهر قرار بگیرد ولی جوانان این استان جزء بومی های هرمزگان و فارس نباشد و این برای ما سوال برانگیز است چرا نمایندگان مجلس کاری انجام نداده اند.

وی ادامه داد: ما در نامه اول به وزارت نفت خواهان اطلاعات کامل از قبول شدگان بودیم که امروز مسئولین این وزارت خانه دست خالی آمده بودند و اسناد و مدارکی با خود نیاوردند که این سوال برانگیز است.
جوانان معترض گفتند: در سهمیه شاهد 80 جایگاه خالی وجود دارد که می‌توانند جوانان استان را جایگزین کنند ولی این کار را انجام نمی دهند.
جوانان بوشهر تا چشمه رفتند ولی تشنه برگشتند
یکی از جوانان معترض در این رابطه اظهار داشت: در آزمون استخدامی اخیر که آزمون کتبی آن مهمترین مرحله در برگزاری آزمون بود درسال 1391 برگزار شد و تمامی این افراد موفق به قبولی و پذیرش در آن شدند؛ در حالی که در همین مرحله به نسبت تعداد شرکت کنندگان، 97 درصد از جوانان تحصیل کرده جویای کار در این مرحله رد شدند
محمد مرادزاده ادامه داد: این تعداد جوانان استان بوشهر حاضر در جلسه جزو 3 درصد قبول شده در کل کشور هستند که توانسته اند در آزمونی که به مراتب از کنکور سراسری که البته آن هم سهمیه مناطق 1 و 2 و 3 دارد، سخت تر است، قبول شوند و سربلند بیرون آیند و سپس از سراسر استان با عزیمت مجدد به مرکز استان در آزمون روانشناختی شرکت کردند و برای انجام آخرین مرحله یعنی مصاحبه که مجدداً تکرار همان سوالات کتبی بود عازم تهران شوند به امید آنکه با گذراندن این مرحله آخر بتوانند در شرایط سخت اقلیمی استان خود مشغول به کار شوند
وی افزود: قریب به اتفاق این جمع حاضر پس از این قدم آخر با اظهار رضایت و با کوله باری از امید و آرزو به بوشهر بازگشتند و در حالی که خود را برای پوشیدن لباس شرکت گاز آماده کرده بودند و خانواده هایشان چشم امید به فرداهای زندگی فرزندان خود داشتند در روزی که مصادف با نیمه شعبان، ولادت امید همه مستضعفان جهان بود، با اعلام نتایج در سایت شرکت ملی گاز پناه گاه تمام امیدهای این جوانان تلاشگر و خانواده هایشان به یأس تبدیل شد.
مرادزاده گفت: با توجه به آنکه در خود آزمون کتبی تنها درصد کمی از افراد بومی موفق به قبولی شده و لحاظ مصوبه هیئت دولت مبنی بر سهمیه 50، 60 و 70 درصدی مقاطع ارشد ، کارشناسی و کاردانی از استان بوشهر، انتظار به حق این بود که حداقل افراد بومی بوشهر که در آزمون قبول شدند و با طی سایر مراحل تا یک قدمی استخدام پیش آمدند، نهایتاً پذیرفته شوند.
وی افزود: به هر حال مانند این بود که جوانان ما بر سر چشمه بروند و تشنه تر و ناامید تر برگردانده شوند، آن هم چشمه ای که بالاخره احساس می کنند در جوار خانه خودشان است، آری، هرچند منافع و برکات این نفت و گاز برای همه کشور است، ولی تبعات آن خواه ناخواه گریبانگیر بومی های این دیار است.
رد شدن افرادی با رتبه دو رقمی و سطح علمی بالا شبهه انگیز است
این جوان معترض با تاکید بر اینکه باید لیست جزئی و موردی اسامی قبول شدگان از استان بوشهر به تفکیک رشته و مقطع تحصیلی و شرکت انتخابی اعلام شود، افزود: آیا رد شدن افراد بومی با سابقه عضویت در هیأت علمی دانشگاه(استاد دانشجوی مقطع دکتری و ارشد) با رتبه دو رقمی جای شبه و سوال نیست؟ سطح علمی بسیاری از معترضین حاضر در این جلسه بسیار بالاتر از سطح علمی جلسه مصاحبه است چرا باید این افراد از نظر علمی مردود شوند.

وی ادامه داد: نکته جالب توجه اینکه آمار کل قبولی ها برای همه شرکت ها اعم از مجتمع گازی پارس جنوبی ، شركت هاي پالايش گاز شامل يدبلند(پالايشگاه هاي بيدبلند و مسجد سليمان)، سرخون و قشم، شهيد هاشمي نژاد و فجرجم، شركت انتقال گاز ايران(مناطق عملياتي 1، 2، 5، 6، 7، 8 و 9) و همچنين شركت هاي گاز استان‌ها شامل ايلام، بوشهر، خوزستان و سيستان و بلوچستان در سایت شرکت گاز به ترتیب حروف الفبا اعلام شد، در مجموع حدود 715 نفر بود، حال آنکه در جدولی که فقط در مجتمع گازی پارس جنوبی اعلام شد، که در مجموع 699 نفر برای شرکت مجتمع گازی پارس جنوبی گرفته شده، با این حساب باید برای تمام پالایشگاه های دیگر و شرکتهای استانی فقط 16 نفر گرفته شده باشند، و این به معنای دادن آمار بالا برای مجتمع گازی پارس جنوبی است که مورد اعتراض اکثریت است.
همه فعالیت‌های اجرا شده در زمینه استخدام طبق قانون اجرا شده است
حمید مراد کرمی رئیس تأمین نیروی انسانی شرکت ملی گاز نیز در جمع مترضان بومی استان بوشهر در رابطه با آزمون اخیر استخدامی شرکت گاز اظهار داشت: تمام فعالیت های اجرا شده در زمینه استخدام طبق قانون اجرا شده و در شب میلاد امام زمان (عج) اعلام نتایج قطعی صورت گرفته است.
وی در ادامه با بیان اینکه این آزمون هشت حوزه کشور برگزار شده است، افزود: از 47هزار نفری که در برای این آزمون ثبت نام کردند تنها هفت هزار نفر آن بومی بوده اند.
مراد کرمی عنوان کرد: آنچه ما بر حسب قانون سهمیه 700 نفری برای پارس جنوبی اختصاص دادیم، مجوز 207 نفر در مقطع کاردانی، 322 نفر کارشناسی و 170 نفر در رده ارشد تعیین کرده بودیم.
نتایج آزمون در اختیار استانداری و نمایندگان مجلس قرار می‌گیرد
وی اذعان کرد: جمعا در انتها از تعداد باقیمانده از سهمیه پارس جنوبی به بومیان 70 درصد در مقطع کاردانی، 60 درصد کارشناسی و 50 درصد ارشد اختصاص یافته است.
مراد کرمی گفت: طبق مصوبه هیئت دولت در شعاع 150 کیلومتری عسلویه تمامی مناطق بومی حساب می‌شوند که شامل استان بوشهر، جنوب استان فارس و غرب استان هرمزگان می‌شود.
وی در پاسخ به سوال معترضین بوشهری مبنی بر اینکه اطلاعات قبول شندگان را در اختیار آنان بگذارند، افزود: ما نتایج و اسامی قبول شدگان را در اختیار نمایندگان استان در مجلس و استانداری بوشهر می‌گذاریم تا آنها در اختیار معترضین بگذارند.

mordabpir

عضو جدید
سلام دوستان عزیز
مطالبی از وبلاگ یکی از بچه های spgc در آوردم که مطمئنم دوس دارین و به دردتون میخوره

mordabpir

عضو جدید
Assaluyeh.jpg
سلام. امیدوارم حال همگی‌تون خوب باشه. سلمان رفیعی هستم. فارغ‌التحصیل رشته مهندسی شیمی ورودی ۸۵ دانشگاه خلیج فارس بوشهر. سال ۸۹ فارغ‌التحصیل شدم و سال ۹۰ آزمون استخدامی دادم و الان بیش‌تر از یک سال می‌شه که تو شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی (SPGC) استخدام شدم.
اول یه مختصری از آزمون استخدامی بگم. این آزمون شامل مراحل زیر می‌شه:
مرحله ۱) آزمون کتبی
این آزمون شامل دروس عمومی ادبیات فارسی، زبان انگلیسی، دانش کامپیو‌تر می‌شه. سؤالات این بخش سخت نیست و یه چیزی تو مایه‌های کنکوری هست که برای لیسانس دادیم شایدم آسون‌تر.
مرحله ۲) آزمون روان‌شناختی و تست هوش
بعد از این‌که آزمون کتبی رو قبول شدید (تعداد ۲٫۵ برابر افرادی که قراره استخدام بشن قبول می‌شن) یه تست روان‌شناختی که شامل سؤالات کلی از روحیات و اخلاقیات‌تون هست، ازتون گرفته می‌شه و بعدم یه تست هوش که نمونه سؤالاتش تو بازار به وفور پیدا می‌شه. تو این مرحله کسی کنار گذاشته نمی‌شه و فقط جنبه شناخت نسبت به افراد رو داره.
مرحله ۳) مصاحبه علمی
تو این مرحله چند نفر از اعضای شرکت مربوطه با رشته مرتبط، یه سری سؤال تخصصی می‌پرسن. توی همین مرحله تقریباً نیرو‌ها انتخاب و بقیه حذف می‌شن. نمونه سؤالات رو می‌تونید توی این «لینک» ببینید.
مرحله ۴) طب صنعتی
هدف از انجام طب صنعتی اینه که ببینن فرد استخدامی با توجه به سلامت فیزیکی حال حاضرش آیا توانایی کار توی سمتی که براش در نظر گرفتن رو داره یا نه؟ تو این مرحله هم امکان داره اونایی که مشکل خاصی دارن حذف بشن. (مشکل شنوایی با درصد خاصی، ضعف چشم با درصد خاصی، چربی خون، مشکل کبد، پا و...)
یه مورد خاص که خیلی‌ها می‌خوان در موردش بدونن (و خودم هم باهاش مواجه شدم) ضعیفی چشم هست. افرادی که نمره ضعیفی چشم‌شون کم‌تر یا مساوی ۵ هست بدون هیچ مشکلی تو طب صنعتی (برای سمت بهره‌برداری که بعداً این سمت رو بیش‌تر توضیح می‌دم) قبول می‌شن و افرادی که نمره ضعیفی چشم‌شون بیش‌تر از ۵ هست باید منتظر تغییر سمت از بهره‌برداری به مهندسی ایمنی، آزمایشگاه و ... باشن. البته همیشه هم اینطوری نیست و این مرحله بستگی به کـرَم شرکت مربوطه داره که بخواد این کار رو انجام بده یا نه! اگر تغییر سمت انجام شد که ممنون شرکت باشید وگرنه عذرتون رو می‌خوان. من خودم این مشکل رو داشتم و از بهره‌برداری سمتم به آزمایشگاه تغییر کرد. من مدت ۳ ماه تو بهره‌برداری (واحدهای Fuel Gas، Flare، MEG Recovery، Sour Water) بودم و بعد اومدم آزمایشگاه و الان هم از کارم تو آزمایشگاه خیلی راضی هستم.
مرحله ۵) مصاحبه عقیدتی - سیاسی
هر کسی که قراره تو وزارت نفت استخدام بشه دیر یا زود باید این مرحله رو بگذرونه. یه عده همون اول، قبل از شروع به کار گزینش می‌شن و یه عده بعد از مشغول شدن به کار.
با تموم شدن این پنج مرحله و بعد از انجام مواردی مثل تحقیق محلی، کمیته انضباطی دانشگاه، استعلام مدرک، عدم سوءپیشینه و... استخدام فرد قطعی می‌شه. بعد از اون فرد مورد نظر رو برای آموزش قبل از کار اعزام می‌کنن.
مرحله آموزش قبل از کار خودش شامل چهار مرحله می‌شه. لازم به ذکره که این توضیحات مربوط به شرکت ملی گاز هستش و ممکنه با شرکت ملی نفت و شرکت ملی پتروشیمی کمی فرق داشته باشه.
۱) دوره دروس عمومی (آشنایی با پمپ، توربین، کمپرسور و...)
۲) دوره دروس تخصصی (آشنایی با اطلاعات شرکت مربوطه مثل خوندن PFD، P&ID و...)
۳) آموزش در سایت (این دوره مثل همون کارآموزیه که تو دانشگاه پاس می‌کنیم.)
۴) آموزش در حین کار (تو این دوره باید تو اون سمتی که در آینده توش کار می‌کنی، قرار بگیری ولی مسئولیتی به عهده‌ات نیست.)
بعد از اتمام این مراحل که یک سال طول می‌کشه، شما رسماً یک مهندس تمام و کمال می‌شی و از این‌جا به بعد مسئولیت و کار و زحمت شروع می‌شه.
برای مهندسای شیمی تو صنعت سمت‌های مختلفی در نظر می‌گیرن که در ادامه اونا رو توضیح می‌دم. بازم به این نکته باید اشاره کنم که این توضیحات مربوط به شرکت ملی گاز هستش و ممکنه با شرکت ملی نفت و شرکت ملی پتروشیمی کمی فرق داشته باشه.
۱) بهره‌بردار
سیر صعودی سمت‌گیری تو سمت بهره‌برداری به این ترتیبه: اپراتور محوطه، اپراتور ارشد سایت، اپراتور ارشد اتاق کنترل، سوپروایزر بهره‌برداری، رئیس شیفت، رئیس واحد، رئیس بهره‌برداری، رئیس پالایش، رئیس پالایشگاه
۲) مهندسی فرایند یا مهندسی پالایش
تو این سمت وظیفه مهندس شیمی تحلیل و بررسی سیستم و ایجاد تغییر و پیدا کردن راه حل مناسب جهت افزایش و بهبودی تولید و فراینده.
۳) مهندسی ایمنی
که همون HSE خودمونه و در ارتباط با جنبه‌های ایمنی فراینده.
یه سری از افراد هم هستن که همه مراحل استخدامی رو طی کردن و فقط طب صنعتی به‌شون گیر داده که این گروه از مهندسای شیمی می‌رن تو آزمایشگاه. تو آزمایشگاه کارها به دو بخش تقسیم می‌شن: کار تو آزمایشگاه فرایند و کار تو آزمایشگاه یوتیلیتی (Utility). به واحدهای تأمین آب، برق و بخار، واحد Utility گفته می‌شه. در ادامه بعضی از آزمایش‌هایی که تو این دو تا آزمایشگاه انجام می‌شن رو اسم می‌برم.
آزمایشگاه یوتیلیتی:
- تعیین میزان اسیدی و بازی بودن نمونه‌های آبی
- تعیین میزان هدایت الکتریکی نمونه‌های آبی
- تعیین میزان باکتری‌های هوازی و اکسیژن لازم برای زنده موندن باکتری‌های نمونه‌های آبی
- تعیین میزان سختی دائم و موقت آب
- تعیین میزان فسفات، کلراید و نیتریت آب
آزمایشگاه فرایند:
- تعیین میزان H[SUB]2[/SUB]S در گاز و LPG و میعانات گازی
- تعیین میزان کل گوگرد موجود در نمونه‌های گازی
- تعیین میزان آب موجود در نمونه‌های میعانات گازی
- تعیین مقدار فشار بخار و نقطه شبنم
حالا می‌ریم سراغ زندگی تو عسلویه و شرایط کار. مدل‌های مختلفی برای کار کردن هست که به‌صورت خلاصه براتون شرح می‌دم:
- اقماری شیفتی (یک هفته روزکار، یک هفته شب‌کار، دو هفته تعطیل)
- اقماری روزکار (دو هفته روزکار، دو هفته تعطیل)
- اقماری ساکن (یک هفته روزکار، یک هفته تعطیل، یک هفته شب‌کار، یک هفته تعطیل)
- ساکن روزکار (از شنبه تا چهارشنبه کار و پنجشنبه و جمعه تعطیل)
این برنامه روزانه کسی هست که روزکاره: ساعت ۵:۳۰ صبح بیدار می‌شیم. دوش می‌گیریم. صبحونه می‌خوریم. ساعت ۶:۳۰ سرویس میاد دنبال‌مون و ساعت ۷ صبح می‌رسیم شرکت و تا ساعت ۷ بعد از ظهر سر کار هستیم. ساعت ۷:۳۰ بعد از ظهر می‌رسیم خوابگاه (الان هم می‌شه دوش گرفت!) و می‌ریم شام می‌خوریم و ساعت ۸:۳۰ شب برمی‌گردیم اتاق و تازه الان می‌خوایم مثل بقیه زندگی کنیم ولی با این تفاوت که باید دوباره ساعت ۱۰ شب بخوابیم تا بتونیم ۵:۳۰ صبح بیدار بشیم. یعنی تو طول روز فقط ۲ یا ۳ ساعت وقت برای زندگی عادی هست.
در مورد شیفت شب هم دیگه برنامه رو خودتون شبیه‌سازی کنید!
خب دیگه بریم سراغ قسمت شیرینش یعنی پول!
برای یه نفر که تو سال ۱۳۹۱ تو وزارت نفت استخدام می‌شه پایه حقوقی معادل با ۳۹۸هزار تومن در نظر می‌گیرن که این مقدار در یه ضریبی ضرب می‌شه. پارس جنوبی به خاطر سختی کار و آلودگی و... بیش‌ترین ضریب رو تو کشور داره که بین ۵ تا ۵٫۵ هست. یعنی حقوق ماهیانه تقریباً ۲میلیون تومن می‌شه. البته اینایی که گفتم برای کار‌شناسی هست و برای کار‌شناسی ارشد بیش‌تر و برای رشته‌های علوم پایه کم‌تره. هر ماه هم علاوه بر حقوق، مبلغ ۱۵۰هزار تومن کارت خرید براتون می‌ریزن به حساب.
کمی هم از امکانات جانبی این‌جا بگم. از وزارت نفت و عسلویه نترسید! خوابگاه با تمام امکانات در اختیارتونه. لباساتون رو می‌شورن. ظرفا رو خودشون می‌شورن. اینترنت، سالن فوتبال، زمین چمن، استخر، میز بیلیارد، میز تنیس، دوچرخه، غذاها و میوه‌های خوب، عزت و احترام و... خلاصه امکانات توپ!

mohsenv21

عضو جدید
به اینکه شرایط کاری خوبی قراره داشته باشیم ;)
حداقل به اون بدی ای که فکر میکردم قرار نیست باشه

وحید جان درسته که شرایط سخته ولی امکانات هم کم نیست و بستگی به خود آدم داره
من همون مدتی که توی منطقه بودم همه جور آدمش رو دیدم
کسایی بودن که
حسابی از زندگی لذت میبردن و از همه امکاناتی که دوستمون گفتن استفاده میکردن تا جایی که شاید ساکنان تهران و شهرهای بزرگ بدلیل ترافیک و مشغله کاری چنین امکاناتی رو در اختیار نداشته باشن

وحیدوحید

عضو جدید
وحید جان درسته که شرایط سخته ولی امکانات هم کم نیست و بستگی به خود آدم داره
من همون مدتی که توی منطقه بودم همه جور آدمش رو دیدم
کسایی بودن که
حسابی از زندگی لذت میبردن و از همه امکاناتی که دوستمون گفتن استفاده میکردن تا جایی که شاید ساکنان تهران و شهرهای بزرگ بدلیل ترافیک و مشغله کاری چنین امکاناتی رو در اختیار نداشته باشن

من هنوز در مورد یه قضیه کاملا مطمئن نیستم و اونم واسه زمانیه که اسکان دائم بخوام بگیرم. اینکه شهرک جم چه امکاناتی داره و آیا می ارزه آدم اونجا زندگی کنه یا نه؟

بزرگوار

اخراجی موقت
مشاهده پیوست 159001
سلام. امیدوارم حال همگی‌تون خوب باشه. سلمان رفیعی هستم. فارغ‌التحصیل رشته مهندسی شیمی ورودی ۸۵ دانشگاه خلیج فارس بوشهر. سال ۸۹ فارغ‌التحصیل شدم و سال ۹۰ آزمون استخدامی دادم و الان بیش‌تر از یک سال می‌شه که تو شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی (SPGC) استخدام شدم.
اول یه مختصری از آزمون استخدامی بگم. این آزمون شامل مراحل زیر می‌شه:
مرحله ۱) آزمون کتبی
این آزمون شامل دروس عمومی ادبیات فارسی، زبان انگلیسی، دانش کامپیو‌تر می‌شه. سؤالات این بخش سخت نیست و یه چیزی تو مایه‌های کنکوری هست که برای لیسانس دادیم شایدم آسون‌تر.
مرحله ۲) آزمون روان‌شناختی و تست هوش
بعد از این‌که آزمون کتبی رو قبول شدید (تعداد ۲٫۵ برابر افرادی که قراره استخدام بشن قبول می‌شن) یه تست روان‌شناختی که شامل سؤالات کلی از روحیات و اخلاقیات‌تون هست، ازتون گرفته می‌شه و بعدم یه تست هوش که نمونه سؤالاتش تو بازار به وفور پیدا می‌شه. تو این مرحله کسی کنار گذاشته نمی‌شه و فقط جنبه شناخت نسبت به افراد رو داره.
مرحله ۳) مصاحبه علمی
تو این مرحله چند نفر از اعضای شرکت مربوطه با رشته مرتبط، یه سری سؤال تخصصی می‌پرسن. توی همین مرحله تقریباً نیرو‌ها انتخاب و بقیه حذف می‌شن. نمونه سؤالات رو می‌تونید توی این «لینک» ببینید.
مرحله ۴) طب صنعتی
هدف از انجام طب صنعتی اینه که ببینن فرد استخدامی با توجه به سلامت فیزیکی حال حاضرش آیا توانایی کار توی سمتی که براش در نظر گرفتن رو داره یا نه؟ تو این مرحله هم امکان داره اونایی که مشکل خاصی دارن حذف بشن. (مشکل شنوایی با درصد خاصی، ضعف چشم با درصد خاصی، چربی خون، مشکل کبد، پا و...)
یه مورد خاص که خیلی‌ها می‌خوان در موردش بدونن (و خودم هم باهاش مواجه شدم) ضعیفی چشم هست. افرادی که نمره ضعیفی چشم‌شون کم‌تر یا مساوی ۵ هست بدون هیچ مشکلی تو طب صنعتی (برای سمت بهره‌برداری که بعداً این سمت رو بیش‌تر توضیح می‌دم) قبول می‌شن و افرادی که نمره ضعیفی چشم‌شون بیش‌تر از ۵ هست باید منتظر تغییر سمت از بهره‌برداری به مهندسی ایمنی، آزمایشگاه و ... باشن. البته همیشه هم اینطوری نیست و این مرحله بستگی به کـرَم شرکت مربوطه داره که بخواد این کار رو انجام بده یا نه! اگر تغییر سمت انجام شد که ممنون شرکت باشید وگرنه عذرتون رو می‌خوان. من خودم این مشکل رو داشتم و از بهره‌برداری سمتم به آزمایشگاه تغییر کرد. من مدت ۳ ماه تو بهره‌برداری (واحدهای Fuel Gas، Flare، MEG Recovery، Sour Water) بودم و بعد اومدم آزمایشگاه و الان هم از کارم تو آزمایشگاه خیلی راضی هستم.
مرحله ۵) مصاحبه عقیدتی - سیاسی
هر کسی که قراره تو وزارت نفت استخدام بشه دیر یا زود باید این مرحله رو بگذرونه. یه عده همون اول، قبل از شروع به کار گزینش می‌شن و یه عده بعد از مشغول شدن به کار.
با تموم شدن این پنج مرحله و بعد از انجام مواردی مثل تحقیق محلی، کمیته انضباطی دانشگاه، استعلام مدرک، عدم سوءپیشینه و... استخدام فرد قطعی می‌شه. بعد از اون فرد مورد نظر رو برای آموزش قبل از کار اعزام می‌کنن.
مرحله آموزش قبل از کار خودش شامل چهار مرحله می‌شه. لازم به ذکره که این توضیحات مربوط به شرکت ملی گاز هستش و ممکنه با شرکت ملی نفت و شرکت ملی پتروشیمی کمی فرق داشته باشه.
۱) دوره دروس عمومی (آشنایی با پمپ، توربین، کمپرسور و...)
۲) دوره دروس تخصصی (آشنایی با اطلاعات شرکت مربوطه مثل خوندن PFD، P&ID و...)
۳) آموزش در سایت (این دوره مثل همون کارآموزیه که تو دانشگاه پاس می‌کنیم.)
۴) آموزش در حین کار (تو این دوره باید تو اون سمتی که در آینده توش کار می‌کنی، قرار بگیری ولی مسئولیتی به عهده‌ات نیست.)
بعد از اتمام این مراحل که یک سال طول می‌کشه، شما رسماً یک مهندس تمام و کمال می‌شی و از این‌جا به بعد مسئولیت و کار و زحمت شروع می‌شه.
برای مهندسای شیمی تو صنعت سمت‌های مختلفی در نظر می‌گیرن که در ادامه اونا رو توضیح می‌دم. بازم به این نکته باید اشاره کنم که این توضیحات مربوط به شرکت ملی گاز هستش و ممکنه با شرکت ملی نفت و شرکت ملی پتروشیمی کمی فرق داشته باشه.
۱) بهره‌بردار
سیر صعودی سمت‌گیری تو سمت بهره‌برداری به این ترتیبه: اپراتور محوطه، اپراتور ارشد سایت، اپراتور ارشد اتاق کنترل، سوپروایزر بهره‌برداری، رئیس شیفت، رئیس واحد، رئیس بهره‌برداری، رئیس پالایش، رئیس پالایشگاه
۲) مهندسی فرایند یا مهندسی پالایش
تو این سمت وظیفه مهندس شیمی تحلیل و بررسی سیستم و ایجاد تغییر و پیدا کردن راه حل مناسب جهت افزایش و بهبودی تولید و فراینده.
۳) مهندسی ایمنی
که همون HSE خودمونه و در ارتباط با جنبه‌های ایمنی فراینده.
یه سری از افراد هم هستن که همه مراحل استخدامی رو طی کردن و فقط طب صنعتی به‌شون گیر داده که این گروه از مهندسای شیمی می‌رن تو آزمایشگاه. تو آزمایشگاه کارها به دو بخش تقسیم می‌شن: کار تو آزمایشگاه فرایند و کار تو آزمایشگاه یوتیلیتی (Utility). به واحدهای تأمین آب، برق و بخار، واحد Utility گفته می‌شه. در ادامه بعضی از آزمایش‌هایی که تو این دو تا آزمایشگاه انجام می‌شن رو اسم می‌برم.
آزمایشگاه یوتیلیتی:
- تعیین میزان اسیدی و بازی بودن نمونه‌های آبی
- تعیین میزان هدایت الکتریکی نمونه‌های آبی
- تعیین میزان باکتری‌های هوازی و اکسیژن لازم برای زنده موندن باکتری‌های نمونه‌های آبی
- تعیین میزان سختی دائم و موقت آب
- تعیین میزان فسفات، کلراید و نیتریت آب
آزمایشگاه فرایند:
- تعیین میزان H[SUB]2[/SUB]S در گاز و LPG و میعانات گازی
- تعیین میزان کل گوگرد موجود در نمونه‌های گازی
- تعیین میزان آب موجود در نمونه‌های میعانات گازی
- تعیین مقدار فشار بخار و نقطه شبنم
حالا می‌ریم سراغ زندگی تو عسلویه و شرایط کار. مدل‌های مختلفی برای کار کردن هست که به‌صورت خلاصه براتون شرح می‌دم:
- اقماری شیفتی (یک هفته روزکار، یک هفته شب‌کار، دو هفته تعطیل)
- اقماری روزکار (دو هفته روزکار، دو هفته تعطیل)
- اقماری ساکن (یک هفته روزکار، یک هفته تعطیل، یک هفته شب‌کار، یک هفته تعطیل)
- ساکن روزکار (از شنبه تا چهارشنبه کار و پنجشنبه و جمعه تعطیل)
این برنامه روزانه کسی هست که روزکاره: ساعت ۵:۳۰ صبح بیدار می‌شیم. دوش می‌گیریم. صبحونه می‌خوریم. ساعت ۶:۳۰ سرویس میاد دنبال‌مون و ساعت ۷ صبح می‌رسیم شرکت و تا ساعت ۷ بعد از ظهر سر کار هستیم. ساعت ۷:۳۰ بعد از ظهر می‌رسیم خوابگاه (الان هم می‌شه دوش گرفت!) و می‌ریم شام می‌خوریم و ساعت ۸:۳۰ شب برمی‌گردیم اتاق و تازه الان می‌خوایم مثل بقیه زندگی کنیم ولی با این تفاوت که باید دوباره ساعت ۱۰ شب بخوابیم تا بتونیم ۵:۳۰ صبح بیدار بشیم. یعنی تو طول روز فقط ۲ یا ۳ ساعت وقت برای زندگی عادی هست.
در مورد شیفت شب هم دیگه برنامه رو خودتون شبیه‌سازی کنید!
خب دیگه بریم سراغ قسمت شیرینش یعنی پول!
برای یه نفر که تو سال ۱۳۹۱ تو وزارت نفت استخدام می‌شه پایه حقوقی معادل با ۳۹۸هزار تومن در نظر می‌گیرن که این مقدار در یه ضریبی ضرب می‌شه. پارس جنوبی به خاطر سختی کار و آلودگی و... بیش‌ترین ضریب رو تو کشور داره که بین ۵ تا ۵٫۵ هست. یعنی حقوق ماهیانه تقریباً ۲میلیون تومن می‌شه. البته اینایی که گفتم برای کار‌شناسی هست و برای کار‌شناسی ارشد بیش‌تر و برای رشته‌های علوم پایه کم‌تره. هر ماه هم علاوه بر حقوق، مبلغ ۱۵۰هزار تومن کارت خرید براتون می‌ریزن به حساب.
کمی هم از امکانات جانبی این‌جا بگم. از وزارت نفت و عسلویه نترسید! خوابگاه با تمام امکانات در اختیارتونه. لباساتون رو می‌شورن. ظرفا رو خودشون می‌شورن. اینترنت، سالن فوتبال، زمین چمن، استخر، میز بیلیارد، میز تنیس، دوچرخه، غذاها و میوه‌های خوب، عزت و احترام و... خلاصه امکانات توپ!

همچنین چیزی برای ملی حفاری کسی سراغ نداره؟

mohsenv21

عضو جدید
من هنوز در مورد یه قضیه کاملا مطمئن نیستم و اونم واسه زمانیه که اسکان دائم بخوام بگیرم. اینکه شهرک جم چه امکاناتی داره و آیا می ارزه آدم اونجا زندگی کنه یا نه؟

اول اینکه هنوز امکان اسکان (متاهلی) هنوز واسه همه وجود نداره
از این گذشته تا خودت نری اون منطقه نبینی نمیتونی واسه نحوه زندگی تصمیم بگیری
بهت پیشنهاد میکنم فعلا واسه نحوه ادامه زندگی (اقماری یا ساکن) تصمیم نگیر

و اگر هم مجردی و قراره ازدواج کنی هر دو حالتش رو در نظر داشته باش;)
:w23:

بالا