40 درصد تهرانی‌ها به بی فرزندی و کم فرزندی راضی شده اند!/پر درآمدها و بالانشینها کمتر بچه دار میشوند

persian_land

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینکه آمار مرکز پزوهش های مجلس است و طبق این آمار هم نوشته شده بیست و خرده ای .....خودتون دوباره برید به لینکتون و بخونید

من لینک رو دادم عزیزم .......چیزی که گفته شده

برنا : صندوق بین المللی پول: میانگین رشد اقتصادی ایران 3.6 درصد است

عزیزم جهان شامل کشورهای منطقه نمیشه ... ببین تعریف جهان شامل چندین قاره است و هر قاره دارای چندین کشور .... و هر کشور دارای اقتصاد ...به این میگن اقتصاد جهانی .... به اون آماری که شما میدی میگن اقتصاد منطقه ای ... جغرافی که بلدی؟؟؟
حالا برگرد به اون لینکی که دادم قشنگ نیگاه کن ببین در سال 2012 از چند تا کشور بالاتر بودیم .... آفرین ...همینه ....
الانم برات از سایت رسمی بانک جهانی آمار میگذارم ...به محضی که باز بشه .....
خب ؟؟؟ پس تفاوت اقتصاد جهانی و منطقه ای رو فهمیدیم ... خوبه .... نمیخوام بحث تاپیک ات عوض کنم اما خواهش می کنم دفعه بعد به دور و برت نیگا کن بعد عدد مورد نظر رو بگو ...آفرین

masoud612

عضو جدید
سن ازدواج چرا میره بالا؟.......فقط به خاطر پول؟.....یا مرد و پسری که دوست دارن تحصیلات عالیهشون رو ادامه بدن؟
این جووابت دیگه خیلی خنده داره ......به خاطر تحصیلات عالیییی....... برادر مثله اینکه تو ایران زندگی نمیکنی یا وضت خیلی توپه .. یا خودت بالاشهری هستی ... با این آمار بیکاری کی ازدواج میکنه.. دو دو تا 4 تاست چرا پیچیدش میکنین ....

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
این جووابت دیگه خیلی خنده داره ......به خاطر تحصیلات عالیییی....... برادر مثله اینکه تو ایران زندگی نمیکنی یا وضت خیلی توپه .. یا خودت بالاشهری هستی ... با این آمار بیکاری کی ازدواج میکنه.. دو دو تا 4 تاست چرا پیچیدش میکنین ....

فعلا که آمار میگه قشر مرفه تهران از همه کمتر دوست دارن بچه دار بشنود و متوسط بچه دار شدنشون زیر یک است
هرجور راحتی

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیزم جهان شامل کشورهای منطقه نمیشه ... ببین تعریف جهان شامل چندین قاره است و هر قاره دارای چندین کشور .... و هر کشور دارای اقتصاد ...به این میگن اقتصاد جهانی .... به اون آماری که شما میدی میگن اقتصاد منطقه ای ... جغرافی که بلدی؟؟؟
حالا برگرد به اون لینکی که دادم قشنگ نیگاه کن ببین در سال 2012 از چند تا کشور بالاتر بودیم .... آفرین ...همینه ....
الانم برات از سایت رسمی بانک جهانی آمار میگذارم ...به محضی که باز بشه .....
خب ؟؟؟ پس تفاوت اقتصاد جهانی و منطقه ای رو فهمیدیم ... خوبه .... نمیخوام بحث تاپیک ات عوض کنم اما خواهش می کنم دفعه بعد به دور و برت نیگا کن بعد عدد مورد نظر رو بگو ...آفرین
عدد من دقیقا درسته ........

و دقیقا آمار جهانی بود .....نه منطقه ای
آماری که بنده گذاشتم مربوط به صندوق پول بی المللی است نه بانک جهانی در ضمن!

persian_land

عضو جدید
کاربر ممتاز
عدد من دقیقا درسته ........

و دقیقا آمار جهانی بود .....نه منطقه ای

آفرین ..میخواستم همین بگی ....اما یه تفاوتی هست بین عدد تو و آمار جهانی ....عدد تو فقط یک بعد اقتصاد به نام تولید ناخالص ملی ... ولی اون آماری که من گذاشتم کلیه شاخص ها رو در بر میگیره ....
جریان همون مناظره آقایون سال 88 شد ها ....طرف نمودارها رو طوری نشون میداد که به نفع اش باشه ..خب این پایین بخون تا ببینی مبنای تولید ناخالص ملی چیه و چرا ایران در جایگاه 17 ام این شاخص هستش نه در جای دیگه ..برات اون حرف های مهم بویلد میکنم اما بحث نمی کنم :
ارزش افزوده همه بخشهاي مختلف اقتصادي، براي يك دوره زماني(مثلاً يكساله)، بيانگر توليد ناخالص ملي کشور است.
هزینه نفت در تولید ناخالص ملی حساب می شود.
در حسابداري ملي منظور از ناخالص، ارقامي است كه استهلاك از آن كسر نمي‌گردد.

در بررسی تولید ناخالص ملی باید به این نکته اشاره کرد که تولید ناخالص ملی به دو دسته تولید ناخالص ملی به قیمت عوامل و تولید ناخالص ملی به قیمت بازار تقسیم می‌گردد. تولید ناخالص ملی به قیمت بازار، به قیمتهایی که در بازار مورد معامله قرار می‌گیرند توجه دارد.(اون قیمت بازار که میدونی یعنی چی ؟؟)
.............................
در پایان اینطور بهت بگم که این شاخص مهمه اما تنها شاخص رشد اقتصادی جهان نیست ...اون آماری که گذاشتم برات شاخص کل و جهانی رشد اقتصادی بود و عدد 17 شمارشد اقتصادی تولید ناخالص ملی بود که به اندازه یک دنیا با هم تفاوت دارند .....
............
در پایان با تشکر از خبرنگاران عزیز کشورمون که همیشه در نشر اکاذیب ید پویایی داشتند

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
آفرین ..میخواستم همین بگی ....اما یه تفاوتی هست بین عدد تو و آمار جهانی ....عدد تو فقط یک بعد اقتصاد به نام تولید ناخالص ملی ... ولی اون آماری که من گذاشتم کلیه شاخص ها رو در بر میگیره ....
جریان همون مناظره آقایون سال 88 شد ها ....طرف نمودارها رو طوری نشون میداد که به نفع اش باشه ..خب این پایین بخون تا ببینی مبنای تولید ناخالص ملی چیه و چرا ایران در جایگاه 17 ام این شاخص هستش نه در جای دیگه ..برات اون حرف های مهم بویلد میکنم اما بحث نمی کنم :
ارزش افزوده همه بخشهاي مختلف اقتصادي، براي يك دوره زماني(مثلاً يكساله)، بيانگر توليد ناخالص ملي کشور است.
هزینه نفت در تولید ناخالص ملی حساب می شود.
در حسابداري ملي منظور از ناخالص، ارقامي است كه استهلاك از آن كسر نمي‌گردد.

در بررسی تولید ناخالص ملی باید به این نکته اشاره کرد که تولید ناخالص ملی به دو دسته تولید ناخالص ملی به قیمت عوامل و تولید ناخالص ملی به قیمت بازار تقسیم می‌گردد. تولید ناخالص ملی به قیمت بازار، به قیمتهایی که در بازار مورد معامله قرار می‌گیرند توجه دارد.(اون قیمت بازار که میدونی یعنی چی ؟؟)
.............................
در پایان اینطور بهت بگم که این شاخص مهمه اما تنها شاخص رشد اقتصادی جهان نیست ...اون آماری که گذاشتم برات شاخص کل و جهانی رشد اقتصادی بود و عدد 17 شمارشد اقتصادی تولید ناخالص ملی بود که به اندازه یک دنیا با هم تفاوت دارند .....
............
در پایان با تشکر از خبرنگاران عزیز کشورمون که همیشه در نشر اکاذیب ید پویایی داشتند

بله درسته .......ولی همونی که ما رتبممون 17 هست صرفا جهت اطلاع شما مهمترین شاخصه است ......شاخصه اصلی که سازمان پول بر اون اساس آمار میدهد اتفاق و بقیه هم به اندازه اون اهمیت نداره

کل رتبه های اقتصادی و کلا همه رتبه هامون اینجاست ......مجلسی ها فکر کردن همه مثل خودشون هستند ....بله عزیزم

مهمترین شاخص در علم اقتصاد چند مروده ......همه در نظر گرفته نمیشه ......اگه اون وطر گرفته بشه رتبه خیلی از کشورهای پیشرفته میاد پایین

http://en.wikipedia.org/wiki/International_rankings_of_Iran

و
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_GDP_(PPP)

پس بحث آمار منطقه ای نیست که مثلا فقط امار منطقه خاورمیانه بوده که بازم نشون میده آمار مجلسی ها سیاست ورزی در اون نقش داشته .........کشورها رو ببینید در منبع دوم

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
پست منم جواب بده لطفا.............

پست شما جوابی نداره ......چون بنده خودم دارم با بچه هایی که از کمیته پول میگیرن زندگی میکنم ....و از خدمتای که به خصوص دولت فعلی براشون کرده خبر دارم ......تصورش که بله قطعا سخته و دردآور ......
اینو بایستی از مرفهین پرسید که چرا به جای خرج کردن برای سگشون به فکر هموطناشون نیستن و دست اونها رو نمیگیرن ...نه اینکه بگم پول بدنا نه ......دستشونو بگیرن ! .....البته پول خودشونه اختیارشو دارن و همینطور محبت رو هم اختیارشو دارن

persian_land

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله درسته .......ولی همونی که ما رتبممون 17 هست صرفا جهت اطلاع شما مهمترین شاخصه است ......شاخصه اصلی که سازمان پول بر اون اساس آمار میدهد اتفاق و بقیه هم به اندازه اون اهمیت نداره

کل رتبه های اقتصادی و کلا همه رتبه هامون اینجاست ......مجلسی ها فکر کردن همه مثل خودشون هستند ....بله عزیزم

مهمترین شاخص در علم اقتصاد چند مروده ......همه در نظر گرفته نمیشه ......اگه اون وطر گرفته بشه رتبه خیلی از کشورهای پیشرفته میاد پایین

و
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_GDP_%28PPP%29

پس بحث آمار منطقه ای نیست که مثلا فقط امار منطقه خاورمیانه بوده که بازم نشون میده آمار مجلسی ها سیاست ورزی در اون نقش داشته .........کشورها رو ببینید در منبع دوم

ببین من آمار رشد اقتصاد جهانی رو بهت دادم ...بهت نشون دادم که کشور در رتبه 164 جهانه ...بهت گفتم که عدد 17 تولید ناخالص ملیه .... و مثلا پالایشگاهی که 50 سال داره کار میکنه جزو تولید ناخالص ....و خیلی از کشورهای بالای سر ما اصلا نفت ندارند .....
یه بار بهت گفتم اینقدر مرد باش وقتی اشتباه می کنی قبول کن ...یادت میاد؟ من با تو خط فکریم یکیه اما مثل اینکه یادت رفته ما اول شیعه علی هستیم .....
اما الان یه قدم جلوتر میگذارم برات اینو میگم : کسی که خواب رو میشه بیدار کرد ..کسی که خودش به خواب زده نمیشه ....
حیف که بحث سیاسی ممنوع وگرنه همون مجلسی که شما میگی رو برات شرح می دادم تا تعداد نماینده های دولتی درش مشخص بشه .... دوست عزیز من من 10 سال که دارم با اقتصاد و سیاست کلان این جامعه پیش میرم و این دروغ ها رو مثل آب خوردن رو می کنم ....
در پایان فقط برات آرزوی موفقیت می کنم که اصلا تمایل نداری حقیقت رو بپذیری ....

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
حرفی که میزنن که بچه بیارید درسته چون به مشکلی برمیخوریم که قابل جبران نیست
ولی حرف میزنن کو عملش..........
مشکل مسئولین ما این تا آب پشت پاشون نیوفته فکری به حال برای حلش نمیکنن .....
فکر کن!!!!!!!!!!!!!!!!
خیلی درد بزرگی که یه دانشمند خارجی گفته چرا شما دارین ایران ترحیم میکنین؟!!!!!!!!!!!
به حال خودش بذارین 50 سال دیگه خود به خود نابود میشه
از نظر آب و فرزند درست گفته

• Like
واکنش ها: K.T

K.T

عضو جدید
درسته عزیز جان .......ولی ظاهرا خواستگاری نرفتی ......ما خیلی قبل شما این راه رو رفتیم ........حالا وقتی مادرت خواست برات بره خواستگاری بیشتر در جریان قرار میگیری ...
تفکرات بسته اینه که همش دیگران رو مقصر بدونیم .......تفکرات بسته از نظر من اینه

محمد جان من بچه نیستم 27 سالمه لیسانس عمرانم دارم الان سه ساله که دارم کار میکنم به قول شما درست مدرکم خوبه ولی مدرک بیکار بدرد نمیخوره من سه تا از دوستام فوق لیسانس از بهترین دانشگاه های ایران رو دارن بیکارن و دارن یه جاهی کار میکنن که شرمشون میشه پسر خوب تفکر بسته یعنی اینکه فقط یه چیز رو دیدن همه جوانبو نمیبینی

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببین پرشین لند عزیز ........نمیدونم چرا نمیخوای متوجه بشی!..به قول خودت شاید دوست داری خودتو به ندیدن بزنی ........در همین لیستی که داده شد کشورهایی که نفت دارن به قول شما جایگاه پائین تری دارن....عمری است رتبه اقتصادی هر کشور بر این اساسی تعیین میشده ..حاا شما یک شبه میخوای تغییر بدی؟

در همین لینک برید داخل بحث اکانامی
اونجا کاملا توضیح داده شده هر شاخص وضع ما چگونه است .......رتبه ادعایی شما هم مربوط به یکی از شاخص هاست .......در همون شاخصه ای هم که رتبه ما امروز 17 شده رتبممون بیش از صد بود در چند سال گذشته .....بده ادم خودشو به نا بینایی بزنه

"شاخص تولید ناخالص داخلی بر حسب برابری قدرت خرید، از جمله شاخص های اقتصادی مهمی است که به منظور مقایسه عملکرد اقتصادی کشورها برآورد می شود.

بررسی رقابت پذیری کشورها، مقایسه درآمد ملی و سرانه کشورها، ارزیابی استاندارد زندگی جوامع و برآورد سایر شاخص های اقتصادی از جمله دیگر موارد کاربردی شاخص تولید ناخالص داخلی (GDP) بر حسب برابری قدرت خرید (PPP) محسوب می شوند"

این مرود رو هر کس که علم اقتصاد بدونه بسیار خوب متوجه میشود
بله منم منکر شیعه بودن شما نیستم .....در این حد هم نیستم .....ولی مشکل بنده و شما اینه هر آماری که دوست دارید اونو ارائه میدین ...براتون منطق اقتصاد مطرح نیست اما در مرود مجلس .....مجلسی که باز هم طرح حقوق مادام العمری رو به نحو دیگر مطرح میکنه از نظر من به هیچ وجه قابل اتکا نیست ......خدا روشکر در این مجلس فرد دولتی هم وجود ندارد ....همه دولتی ها که منحرف اند! ......رسانه ها هم که مشخصه چه کردند با این دولت و شخص رئیس جمهور ..باز این حرفها رو چهار سال پیش میگفتین میشد یه فکری هم بهش کرد!

حقیقت رو که یقینا میپذیریم .......همینطور که در اقتصاد ، در بورس و امثال اینها رشد داشتیم برخی جاها هم بسیار وضعمون بدتر شده مثل شاخص اخلاق!
ولی حرفی که مستند نباشد ....سیاسی کاری شده باشد خیر ....

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
اشتباه عده ای کوته فکر اینه که فکر میکنن تنها دلیل بچه دار شدن وضعیت مالیه
هرچی ادم ها روشن فکر تر میشن میدونن که ایران کشوری نیست که بتونی و بخاهی بچه خوب تربیت کنی و به جامعه تحویل بدهی
چون هیچ تضمین اجتماعی فرهنگی و سیساسی وجود نداره

نهایتا باید بچتو بفرستی خارج از کشور تا تحصیل کنه کار کنه و زندگی کنه

پول فقط یک قسمتشه
مسائل دیگه ای که وجود داره خیلی بد تر از مسائل مالی هست

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
محمد جان من بچه نیستم 27 سالمه لیسانس عمرانم دارم الان سه ساله که دارم کار میکنم به قول شما درست مدرکم خوبه ولی مدرک بیکار بدرد نمیخوره من سه تا از دوستام فوق لیسانس از بهترین دانشگاه های ایران رو دارن بیکارن و دارن یه جاهی کار میکنن که شرمشون میشه پسر خوب تفکر بسته یعنی اینکه فقط یه چیز رو دیدن همه جوانبو نمیبینی
27 سال در این دور زمونه سنی آن چنان نیست!
بله مدرک بیکار به درد نمیخوره .......ولی ازدواج خودش سبب میشه انسان بیشتر به فکر کار باشه و بیشتر تلاش کنه ......هیچ کاری شرم آور نیست ......پیشرفت کم کم میسر میشه .........اینم یکی از مشکلاته که همه میخوان میزنشین باشن ......نمیشه خب .....کم کم کم .....
دقیقا ......یکی از تفکرات بسته هم همین است ......زندگی را فقط با پول شیرین دیدن!

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
اشتباه عده ای کوته فکر اینه که فکر میکنن تنها دلیل بچه دار شدن وضعیت مالیه
هرچی ادم ها روشن فکر تر میشن میدونن که ایران کشوری نیست که بتونی و بخاهی بچه خوب تربیت کنی و به جامعه تحویل بدهی
چون هیچ تضمین اجتماعی فرهنگی و سیساسی وجود نداره

نهایتا باید بچتو بفرستی خارج از کشور تا تحصیل کنه کار کنه و زندگی کنه

پول فقط یک قسمتشه
مسائل دیگه ای که وجود داره خیلی بد تر از مسائل مالی هست

یعنی بچه داخل کشور نمیتونه تحصیل کنه؟..چرا اون وقت؟

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
ادم حالش به هم میخوره از مملکتی که داره توش زندگی میکنه
خاهرم تعریف میکرد میگه برای واکسن پسرش رفته بود بهداشت
خانومه بهش گفته خانوم شما بچتون الان 2 سالشه سال دیگه بگذارین بچه بیاد براتون لازمه
خاهرم گفته برای پی لازمه؟
گفته برای این که بچتون تنها نمونه؟؟

نمیدونم خودشون گاگولن یا ما رو گاگول فرض کردن
یکی نیست بگه بابا با حذف کردن لاوازم پیشگیری گرون کردن این لوازم کمیاب کردنش هیچ تاثیری روی خانواده پول دار نمیگذاره فقط خانواده های فقیر بدبخت میشن چون بخاطر نبودن سطح اطلاعات و لوازم پیشگیری بچه دار میشن نمیتونن درست بچشونو تربیت کنن چون بابا به فکر پوله مامان به فکر مشکلات زندگی در نهایت بچه تبدیل میشه به یک بزهکار اجتماعی که اخر و عاقبت نداره
در بهترین حالت میشه یک تحصیل کرده بیکار و بیسواد که برای مملکت و کشور هزینه به بار میاره

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
ادم حالش به هم میخوره از مملکتی که داره توش زندگی میکنه
خاهرم تعریف میکرد میگه برای واکسن پسرش رفته بود بهداشت
خانومه بهش گفته خانوم شما بچتون الان 2 سالشه سال دیگه بگذارین بچه بیاد براتون لازمه
خاهرم گفته برای پی لازمه؟
گفته برای این که بچتون تنها نمونه؟؟

نمیدونم خودشون گاگولن یا ما رو گاگول فرض کردن
یکی نیست بگه بابا با حذف کردن لاوازم پیشگیری گرون کردن این لوازم کمیاب کردنش هیچ تاثیری روی خانواده پول دار نمیگذاره فقط خانواده های فقیر بدبخت میشن چون بخاطر نبودن سطح اطلاعات و لوازم پیشگیری بچه دار میشن نمیتونن درست بچشونو تربیت کنن چون بابا به فکر پوله مامان به فکر مشکلات زندگی در نهایت بچه تبدیل میشه به یک بزهکار اجتماعی که اخر و عاقبت نداره
در بهترین حالت میشه یک تحصیل کرده بیکار و بیسواد که برای مملکت و کشور هزینه به بار میاره

یه خانمی علاقشو و یه حرف درستی رو مطرح کرده ......خانواده تک فرزندی یعنی افسردگی .......بچه نباید خواهر برادر داشته باشه؟
پدر و مادر پیر میشن ........در نبود اونها برادر که به داد برادر میرسه یا همینوطر خواهره که به داد برادر میرسه
مورد بعد رو باز تر کن ببینم .....

K.T

عضو جدید
27 سال در این دور زمونه سنی آن چنان نیست!
بله مدرک بیکار به درد نمیخوره .......ولی ازدواج خودش سبب میشه انسان بیشتر به فکر کار باشه و بیشتر تلاش کنه ......هیچ کاری شرم آور نیست ......پیشرفت کم کم میسر میشه .........اینم یکی از مشکلاته که همه میخوان میزنشین باشن ......نمیشه خب .....کم کم کم .....
دقیقا ......یکی از تفکرات بسته هم همین است ......زندگی را فقط با پول شیرین دیدن!
اره حتما قدیما 27 سال خیلی بوده الان دیگه سنی نیست کسی میز نشینی نخواست بعد 18 سال درس خوندن ظلمه بخوای بری شاگردی کنی شما هم صدات داره از جا گرمی بالا میاد

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا نمیتونه میتونه اما در بهترین حالت اخرش میشه منو تو دیگه!!!
چیکار کردیم برای مملکتمون بجز فشار مالی و هزینه!
شما رو نمیدونم .......شما بیکاری؟
خدا رو شکر من این چنین نیست .......آهان یعنی چون شما جز هزینه و فشار مالی برای کشور نداشتین فرزندتون هم مثل شما قراره بشه!
جالب بود

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
اره حتما قدیما 27 سال خیلی بوده الان دیگه سنی نیست کسی میز نشینی نخواست بعد 18 سال درس خوندن ظلمه بخوای بری شاگردی کنی شما هم صدات داره از جا گرمی بالا میاد

قدیما .........همون زمانی که سطح توقعات پایین بود ....همون زمانی که خانمها تحصیلاتشون پایین تر بود ......پسرها و دخترها در چه سنی ازدواج میکردن؟
اون موقع ماشین داشتن؟.......از پدر و مادرتون بپرسید ......اوایل که ازدواج کردن .....زندگیشون چطور بوده ....
چرا ظلمه؟.......آخرش استاد میشی دیگه ......ظلم اینه که ادم نره سر کار ....به بهانه های الکی ....این ظلمه

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه خانمی علاقشو و یه حرف درستی رو مطرح کرده ......خانواده تک فرزندی یعنی افسردگی .......بچه نباید خواهر برادر داشته باشه؟
پدر و مادر پیر میشن ........در نبود اونها برادر که به داد برادر میرسه یا همینوطر خواهره که به داد برادر میرسه
مورد بعد رو باز تر کن ببینم .....
بچه بله باید خاهر داشته باشه بردار داشته باشه من خودم بچه خانواده پرجمعیتی هستم و خوشحالم که خاهر و برادر زیادی دارم
اما مگه میشه الان تو این دوره زمونه 2-3 تا بچه داشته باشی؟!!
اقا محمد جدا نفست از جای گرمی بیرون میاد خوش به حالت
مورد دوم بازه دقت کنی میفهمی

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما رو نمیدونم .......شما بیکاری؟
خدا رو شکر من این چنین نیست .......آهان یعنی چون شما جز هزینه و فشار مالی برای کشور نداشتین فرزندتون هم مثل شما قراره بشه!
جالب بود
خیر بنده بیکار نیستم درامدم هم خوبه مشکل فقط درامد نیست شد بار 100
وقتی هیچ تضمینی برای فردا نیست وقتی هیچ چیزی مشخص نیست بچه چی معنی پیدا میکنه اخه!!

پس توهین میکنی تا توهین بشنوی اره؟
جالب بود

K.T

عضو جدید
قدیما .........همون زمانی که سطح توقعات پایین بود ....همون زمانی که خانمها تحصیلاتشون پایین تر بود ......پسرها و دخترها در چه سنی ازدواج میکردن؟
اون موقع ماشین داشتن؟.......از پدر و مادرتون بپرسید ......اوایل که ازدواج کردن .....زندگیشون چطور بوده ....
چرا ظلمه؟.......آخرش استاد میشی دیگه ......ظلم اینه که ادم نره سر کار ....به بهانه های الکی ....این ظلمه
وای خدای بزرگ
اره بعد 18 سال درس خوندن بری شاگرد یه المینیوم ساز بشی با مدرک فوق لیسانس بعدم هرجا میری نشونت بدن بگن این بیچار فوق لیسانس داره قدیما گذشت پسر خوب ما تو حال هستیم نه 50 سال پیش

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه بله باید خاهر داشته باشه بردار داشته باشه من خودم بچه خانواده پرجمعیتی هستم و خوشحالم که خاهر و برادر زیادی دارم
اما مگه میشه الان تو این دوره زمونه 2-3 تا بچه داشته باشی؟!!
اقا محمد جدا نفست از جای گرمی بیرون میاد خوش به حالت
مورد دوم بازه دقت کنی میفهمی

بله دوتا میشه ......البته اگر هزینه های گزاف کم بشه به بیشترم میشه فکر کرد.....هرچند من خودم هم بیشتر از سه تا رو جایز نمیدونم ....دهه شصتی ها اشتباهی که کردن همین بود بچه خیلی زیاد سخته برقراری عدالت بینش .....ولی دوتا واقعا چندان سخت نیست .....اگر معتقدیم که پدر و مادر هستیم
نه دیگه ..باز نیست .....اگه ادعای شما درست باشه .......این برای جامعه خطرناک میتونه باشه و میشه رواج ایدز و کلی بیماریهای بسیار هزینه آور برای جامعه .........لینک منبع حرفتون رو بدید .......چون چیزی که فعلا ما دیدیم اینی که شما گفتید نیست

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیر بنده بیکار نیستم درامدم هم خوبه مشکل فقط درامد نیست شد بار 100
وقتی هیچ تضمینی برای فردا نیست وقتی هیچ چیزی مشخص نیست بچه چی معنی پیدا میکنه اخه!!

پس توهین میکنی تا توهین بشنوی اره؟
جالب بود
نه من قصد توهین نداشتم ......اونم تو این ماه مبارک ......قصدم این بود که خودت بگی .......حرفت طوری بود که انگار خدایی نکرده الآن معتادی و افتادی گوشه جامعه!...با عرض پوزش
که خدا روشکر خودت گفتی این چنین نبوده ....شما هرکاری که بکنی برای ممکلتت فایده ای داری میرسونی .....چه غیر مستقیم چه مستقیم

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
وای خدای بزرگ
اره بعد 18 سال درس خوندن بری شاگرد یه المینیوم ساز بشی با مدرک فوق لیسانس بعدم هرجا میری نشونت بدن بگن این بیچار فوق لیسانس داره قدیما گذشت پسر خوب ما تو حال هستیم نه 50 سال پیش
چه اشکالی داره؟.......یعنی اونی که کارگری میکنه ازش کم میشه؟
آهان .......حالا رسیدی به حرف من ......حرف مردم

چرا ما طوری شدیم که زندگیمونو با حرف مردم و چشم و هم چشمی بایستی درست کنیم ؟.......این یعنی همون تغییر سبک زندگی ........

ما مسلمونیم این سبک زندگی اسلامی است؟
که مهریه خانم های امروز به اندازه سن تولدشون اونم به میلادی سکه باید باشه؟

50 سال پیشم نیست .....این حرفی که میزنم شاید در 15 سال پیش هم همینطور بود ......اونایی که در دوران سازندگی و اصلاحات خرج دستشون بوده حرف منو بهتر میفهمن

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله دوتا میشه ......البته اگر هزینه های گزاف کم بشه به بیشترم میشه فکر کرد.....هرچند من خودم هم بیشتر از سه تا رو جایز نمیدونم ....دهه شصتی ها اشتباهی که کردن همین بود بچه خیلی زیاد سخته برقراری عدالت بینش .....ولی دوتا واقعا چندان سخت نیست .....اگر معتقدیم که پدر و مادر هستیم
نه دیگه ..باز نیست .....اگه ادعای شما درست باشه .......این برای جامعه خطرناک میتونه باشه و میشه رواج ایدز و کلی بیماریهای بسیار هزینه آور برای جامعه .........لینک منبع حرفتون رو بدید .......چون چیزی که فعلا ما دیدیم اینی که شما گفتید نیست
لینک چیو بیارم؟فصاحت بعضی ها رو؟
دوست عزیز اسمشو نمیارم
برو داروخانه برو بگو ...... چنده

پارسال نهابتا بود 4-5 تومن پیارسال بود 3-4 تومن
الان شده 15-18 تومن یعنی 3 برابر اونم اگر پیدا بشه!
در حالی که همشون به سفارش ایرانه زیر نطر وزارت بهداشت و قبلا بهشون یارانه دارو تعلق میگرفت
اما الان چی؟
بازم بگم یا کافیه؟
اصلا قانونا باید لوازم پیشگیری بصورت رایگان در اختیار مردم قرار بگیره همون جوری که قبلا قرار میگرفت
همون جوری که تو همه جای دینا این قانونه بخاطر جلوگیری از بیماری ها مقاربتی کنترل جمعبت و ایدر
چی بگم که نگم بهتره

بالا