◀ بيان سوال های تخصصی مهندسی صنایع

◀ بيان سوال های تخصصی مهندسی صنایع

• بله ولی زیاد مطرح نیست!

رای: 0 0.0%
  • مربوط نیست ولی میشه درموردش بحث کرد.

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    5

86471056

عضو جدید
آموزش نرم افزار SPSS

آموزش نرم افزار SPSS

سلام به همه دوستان
ممنون میشم اگه کسی آموزش نرم افزار SPSS رو داره به دست من هم برسونه
خیلی ممنون از لطفتون
شاد باشید

alireza 68

عضو جدید

mojtaba.217

عضو جدید
درخواست شعار تبلیغاتی

درخواست شعار تبلیغاتی

دوستان عزیز
سلام
بنده در حال راه اندازی سامانه آموزش مجازی به نام IRAN-Academy هستم به همین خاطر نیازمند یه شعار تبلیغاتی هستم.
شعار های ارسالی بایست دارای مزایای ذیل باشد
  • کوتاه باشد
  • بصورت شعاری فراگیر و دارای خلاقیت و نوآوری باشد.
  • قابل فهم بوده و دربر دارنده ماهیت ایــران آکادمی باشد.(آموزش)
  • ترجیحاً از کلماتی همچون آموزش، یادگیری، آموختن و ... استفاده شود.
  • آهنگ گفتاری مناسبی داشته باشد
شعارهای پیشنهادی خودتون را می تونید تا آخر مرداد به ایمیل M_sheikhali@yahoo.com و یا شماره 3000101020 ارسال نمائید.
همچنین تصمیم داریم به شعار برگزیده هدیه یادبود اهدا کنیم.
با تشکر

alireza 68

عضو جدید
دوستان عزیز
سلام
بنده در حال راه اندازی سامانه آموزش مجازی به نام IRAN-Academy هستم به همین خاطر نیازمند یه شعار تبلیغاتی هستم.
شعار های ارسالی بایست دارای مزایای ذیل باشد
  • کوتاه باشد
  • بصورت شعاری فراگیر و دارای خلاقیت و نوآوری باشد.
  • قابل فهم بوده و دربر دارنده ماهیت ایــران آکادمی باشد.(آموزش)
  • ترجیحاً از کلماتی همچون آموزش، یادگیری، آموختن و ... استفاده شود.
  • آهنگ گفتاری مناسبی داشته باشد
شعارهای پیشنهادی خودتون را می تونید تا آخر مرداد به ایمیل M_sheikhali@yahoo.com و یا شماره 3000101020 ارسال نمائید.
همچنین تصمیم داریم به شعار برگزیده هدیه یادبود اهدا کنیم.
با تشکر

مثلا چه هدیه ای
هرچی نفیس تر باشه ماهم تلاشمون بیشتر میشه:D

atrenarej

عضو جدید
روباست (robust)

روباست (robust)

سلام دوستان
كسي راجع به robust اطلاعاتي داره و يا اينكه ميدونين كه در اين زمينه چه كتابي بايد تهيه كنم
ممنون از شما
:smile:

aryasarir

عضو جدید
[h=1],Robust Optimization, Ben-tal,Book[/h]Ben-Tal A, Nemirovski A (1998) Robust convex optimization. Math Oper Res 23(4):769–805
Ben-Tal A, Nemirovski A (1999) Robust solutions of uncertain linear programs. Oper Res Lett 25(1):1–13

hshakibi

عضو جدید
کاربرد زمان سنجی به روش Most و نحوه اجرای آن

کاربرد زمان سنجی به روش Most و نحوه اجرای آن

سلام خدمت دوستان مهندسی صنایع
در مورد نحوه اجرای روش زمان سنجی Msot و کاربرد آن توضیحاتی میخواستم.

با تشکر از راهنماییتون.

"Pejman"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی گیاهان دارویی
سلام خوبین؟ ببخشین یه سوال داشتم:
کسی میدونه برای طراحی یک کارخونه صنایع غذایی باید به چه کسی مراجعه کرد؟
بعدش این که اصول طراحی کارخونه رو مهندسین صنایع انجام میدن یا بچه های معماری؟
یعنی بچه های معماری میگن ما از نویفرت پیدا میکنیم اصول و قواعدشو
اما توی ایران یک سری قاون خاص خودشو داره.
الان من اون قواعد طراحی کارخونه صنایع غذایی رو از کجا میتونم بگیرم.
متشکرم :gol:

linktaz

کاربر بیش فعال
سلام خوبین؟ ببخشین یه سوال داشتم:
کسی میدونه برای طراحی یک کارخونه صنایع غذایی باید به چه کسی مراجعه کرد؟
بعدش این که اصول طراحی کارخونه رو مهندسین صنایع انجام میدن یا بچه های معماری؟
یعنی بچه های معماری میگن ما از نویفرت پیدا میکنیم اصول و قواعدشو
اما توی ایران یک سری قاون خاص خودشو داره.
الان من اون قواعد طراحی کارخونه صنایع غذایی رو از کجا میتونم بگیرم.
متشکرم :gol:
سلام
ببينيد،موضوعي كه مطرح نموديد به دو قسمت تقسيم ميشه.
كارخونه هايي كه خطوط پيوسته دارند مانند مواد غذائي،مواد شوينده،و... ، اصولا شركت هائي هستند كه سازنده دستگاه براي اين خطوط توليد هستند بهترين مشاور در طراحي و پياده سازي هستند و با توجه به اينكه ممكنه بارها اين خطوط رو نصب كرده باشند معياب و مزايا رو بصورت كامل ميدونند.

اما كارخونه هائي كه توليد هاي دسته اي،يا كارگاهي و...دارند،يعني خطوط اونها بدين شكله.با توجه به پروسه توليد محصول و نقشه و... و اينكه بهينه ترين حالت قرار گيري دستگاهها براي كاهش هزينه و افزايش راندمان و... چه حالتي هستش قابل محاسبه و با درصد خطائي قابل اجرا هستش.اصول طراحي كارخونه تنها به مهندسي صنايع برنميگرده.بلكه معمولا يك تيم از مهندسين با تجربه از رشته هاي مربوطه تشكيل ميشه كه از هر نظر كار بدون عيب پياده بشه.

"Pejman"

سلام
ببينيد،موضوعي كه مطرح نموديد به دو قسمت تقسيم ميشه.
كارخونه هايي كه خطوط پيوسته دارند مانند مواد غذائي،مواد شوينده،و... ، اصولا شركت هائي هستند كه سازنده دستگاه براي اين خطوط توليد هستند بهترين مشاور در طراحي و پياده سازي هستند و با توجه به اينكه ممكنه بارها اين خطوط رو نصب كرده باشند معياب و مزايا رو بصورت كامل ميدونند.

اما كارخونه هائي كه توليد هاي دسته اي،يا كارگاهي و...دارند،يعني خطوط اونها بدين شكله.با توجه به پروسه توليد محصول و نقشه و... و اينكه بهينه ترين حالت قرار گيري دستگاهها براي كاهش هزينه و افزايش راندمان و... چه حالتي هستش قابل محاسبه و با درصد خطائي قابل اجرا هستش.اصول طراحي كارخونه تنها به مهندسي صنايع برنميگرده.بلكه معمولا يك تيم از مهندسين با تجربه از رشته هاي مربوطه تشكيل ميشه كه از هر نظر كار بدون عيب پياده بشه.
ممنونم دوست عزیزم. خوب الان ضوابط خاصی نداریم ؟ یعنی به هر شکل و نحوی که دوست داشتیم میتونیم کارخونه طراحی کنیم ؟پس چرا از اداره بهداشت میان میگن این چیزی که شما ساختین خلافه! از کجامیشه فهمید همون اول چطوری باید ساخت ؟ منظورم قانون و ضوابط اجرایی خاص هست . آیا همچنین چیزی رو داریم؟

linktaz

کاربر بیش فعال
ممنونم دوست عزیزم. خوب الان ضوابط خاصی نداریم ؟ یعنی به هر شکل و نحوی که دوست داشتیم میتونیم کارخونه طراحی کنیم ؟پس چرا از اداره بهداشت میان میگن این چیزی که شما ساختین خلافه! از کجامیشه فهمید همون اول چطوری باید ساخت ؟ منظورم قانون و ضوابط اجرایی خاص هست . آیا همچنین چیزی رو داریم؟
متوجه فرمايشتون شدم.من فكر كردم از نظر چينش و بهينه سازي خطوط منظورتون هستش كه منتهي به بحث هزينه و...ميشود.
بله .در مورد مواردي كه فرموديد،وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشكي-معاونت غذا و دارو، حداقل هائي رو براي توليد محصولات غذائي مشخص كرده كه بصورت مدون موجود و قابل استفاده است.
به لينك هاي زير مراجعه كنيد.
http://umsha.ac.ir/index.aspx?siteid=16&pageid=2419
http://vcdf.qums.behdasht.gov.ir/index.aspx?siteid=196&pageid=37568

موفق باشيد

آخرین ویرایش:

"Pejman"

ممنونم دوست عزیز
حالا یک سوال دیگه
فرق بین شهرک صنعتی و ناحیه صنعتی چیه؟
شهرک صنعتی بزرگتره و یک سری امکاناتش بیشتره...
آیا اگه کارخونه در شهرک صنعتی زده بشه معتبر تر نمیشه تا ناحیه صنعتی؟
و بجز مسئله مالیاتش.. آیا برتری دیگه ایی هم داره؟
ممنون :)

hamid051

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
ممنونم دوست عزیز
حالا یک سوال دیگه

سلام ببخشد وارد بحثتون میشم -ببنید ناحیه صنعتی امکان داره یکسری زمین های مسطح که کاربری صنعتی دارند باشه و شما میتونید با خرید این مکان از وام ساخت بنای کارخانه استفاده کنید البته فکر کنم 30 % مبلغ وام رو باید داشته باشید -اما شهرک صنعتی موارد و قوانین خاص خودشو داره و یکسری امکانات و امتیازات البته قیمت های ساختمان های اونجا هم کم نیست فکر کنم ساختمان شهرک ها البته بستگی به شهرک هم داره رنج بین 2 م تا 5 م داره - در شهرک صنعتی همینطور که از اسمش پیداست حالت شهرک مانند داره یعنی شما درون یک شهر صنعتی کوچک زندگی میکنید - برق اب گاز - اتش نشانی - در بعضی از شهرک ها پلیس - بانک و ... و بهترین امتیازی که شاید بتونید از اون استفاده کنید حمل و نقل اسان و تهیه مواد از داخل همون شهرک صنعتی است البته شاید در یک ناحیه صنعتی شما نیاز به امتیازات شهرک صنعتی نداشته باشید و یکسری از امکانات تهیه شده باشد .شما میتونید درباره این موضوع از گشت و صنعت ها استفاده کنید - من دقیقا نمیدونم کجا هستید و کشت و صنعت های نزدیک به شما کجاست - اما یکسری از کشت و صنعت ها - کشت و صنعت شمال - کشت و صنعت نادر و....

آخرین ویرایش:

linktaz

کاربر بیش فعال
ممنونم دوست عزیز
حالا یک سوال دیگه

شهرك صنعتي نگهبان داره و مثلا ورود و خروج هاش كنترل ميشه ،شامل يكسري مزايا و تسهيلات بانكي ميشه و هرگونه ساخت و ساز و تغيير كاربري و... مستلزم كسب اجازه از شركت شهركها ست.شركت شهركها حكم شهرداري رو داره.مثلا جاده رو آسفالت ميكنه با پول خودمون و....
اطلاعاتم در مورد ناحيه صنعتي زياد نيستش،همين قدر ميدونم كه اعتبارش كمتره از شهرك صنعتي و كارهاشون رو خودشون بايد انجام بدن و كسي پيگير اونها نيست،جلسه هاي ادواري و... در جهت رشد ندارند و با گسترش اون ناحيه كم كم تبديل به شهرك صنعتي ميشن.

amirinice

عضو جدید
کامل ترین مجموعۀ مستند ساخت تایر خودرو (مراحل ساخت تایر بوگاتی ویرون و تست اون هم توش هست)
تو گوگل که اینو بزنی کلّی لینک دانلود بهت میده : توی یوتیوب هم هستش
national geographic michelin megafactories

amirinice

عضو جدید
جنسش مهم تره تا طراحی
طزراحی رو که همه میتونن با نرم افزار هایی که امروز به تعداد موهای سر زیاد شدن بکنن. از اباکوس گرفته تا کتیا و تریدی مکس و اتوکد و اینونتورو و .... وحتی فتوشاپ!
ولی جنس کار مهندس شیمیه که بنا به درخواست طراح مهندس مکانیک که خصوصیّت الاستیکی خاص و دوام خاص و نیز قیمت خاص براش داده، انتخاب مواد میکنه و میده تو قالب...

قدم

عضو جدید
سلام به نظر من کتابهایی که توی دانشگاه میخوانیم شاید 20 درصد از بازار کار را شامل بشه رشته صنایع یعنی تجربه فقط باید به روز باشی تا در بازار کار موفق باشی

mojtaba gerami

عضو جدید
پرسشنامه

پرسشنامه

سلام به همه ی مهندسان
در کاراموزی برای یک کارخانه می خوام پرسشنامه ای رو تنظیم کنم و به صورت نمودار ترسیم کنم ، از شما دوستان خواهش می کنم اگه نمونه پرسشنامه یا سوالاتی در این زمینه دارید ، حتما برام بفرستید.
ممنون
noughabiha@gmail.com

aida.ti

عضو جدید
سلام دوستان یه سوال داشتم!!
بین این دروس اختیاری کدومش نسبت به بقیه مهم تره باید حتما بگذرونیمش(تحلیل سیستم،سیستم های اطلاعات مدیریت،اتوماسیون صنعتی،مدل های احتمالی وتئوری صف)
ممنون میشم راهنمایی کنید:)

hamid051

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
بین این دروس اختیاری کدومش نسبت به بقیه مهم تره باید حتما بگذرونیمش(تحلیل سیستم،سیستم های اطلاعات مدیریت،اتوماسیون صنعتی،مدل های احتمالی وتئوری صف)

به نظرم باید تحلیل سیستم و سیستم اطلاعات مدیریت از بقیشون مهمتر باشه بازهم نظر دوستان رو باید جویا بشیم

غریبه

عضو جدید
طبق چارت دانشگاه من1_ سیستم های اطلاعات مدیریت از همه مهمتره ولی به گرایشی که تو ارشد دوست داری بخونی بستگی داره که کدومش رو باید بگذرونی 2_تحلیل سیستم.3_مدل های احتمالی و تئوری صف.

alireza 68

عضو جدید
مکنم با نظر دوستان موافقم mis و تحلیل سیستم درسای بهتری هستن
البته من خودم تئوری صف و تئوری تصمیم هم پاس کردم که درسای خوبی هستن

savi.sogol

عضو جدید
لطفا هرگونه سئوال در رابطه با مباحث مهندسی صنایع را در این تاپیک مطرح کنید . در خصوص درخواستها (مقاله / جزوه / فایل / برنامه و ... ) تاپیکی در زیر تالار جزوات و مقالات مهندسی صنایع ایجاد شده است . پستهای اشتباهی در این خصوص از این تاپیک حذف خواهد شد .

پ.ن : تاپیک قبلی خیلی شلوغ شده بود . برای همین اون تاپیک قفل میشه و از حالت مهم در میاد .
SAlam man taze vared in site shodam va ye soal kheili mohem daram mishe mohabat konid javab bedin
man emsal konkor dadam va reshte sanaye tehran jonob ghabol shodam nemidonam beram ya inke ye sal dg bekhonam ba tavajoh b inke tavanaiham balas va mitonam sarasari ghabol sham......raje b in daneshgah etelaat darin?ka30 has k onja bere?az che termi mitonam mashghol b kar sham?age pasokh bedin mamnoon misham

savi.sogol

عضو جدید
لطفا هرگونه سئوال در رابطه با مباحث مهندسی صنایع را در این تاپیک مطرح کنید . در خصوص درخواستها (مقاله / جزوه / فایل / برنامه و ... ) تاپیکی در زیر تالار جزوات و مقالات مهندسی صنایع ایجاد شده است . پستهای اشتباهی در این خصوص از این تاپیک حذف خواهد شد .

پ.ن : تاپیک قبلی خیلی شلوغ شده بود . برای همین اون تاپیک قفل میشه و از حالت مهم در میاد .
SAlam man taze vared in site shodam va ye soal kheili mohem daram mishe mohabat konid javab bedin
man emsal konkor dadam va reshte sanaye tehran jonob ghabol shodam nemidonam beram ya inke ye sal dg bekhonam ba tavajoh b inke tavanaiham balas va mitonam sarasari ghabol sham......raje b in daneshgah etelaat darin?ka30 has k onja bere?az che termi mitonam mashghol b kar sham?age pasokh bedin mamnoon misham