بررسی آزمون اسکیس 92 |طراحی گنبد نما با دید به حرم حضرت معصومه

وضعیت
موضوع بسته شده است.

kimia572

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما از کجا میدونید.... یعنی کل داوری تموم شد؟؟ مال همه کارا؟؟؟ چه جوری میشه بیشتر توضیح بدین؟؟

داوری قرار بوده از شنبه شروع بشه و تا امشب تموم بشه
اول طی یه نصف روز تمام کارها دیده میشه و یه سری کار ها کنار گذاشته میشه که این کار ها هر چی هم دست طرف قوی باشه کمتر از 20 می گیرند البته ممکن اگه خیلی کار فوق العاده باشه درصدشون به 40 هم برسه
(سال 90 کارهایی که مدارکشون ناقص بوده را کنار گذاشتند و پار سال هم کارهایی که به صورت یک طبقه طراحی شده بودند رفتند کنار)

بعدش کارها طی 3 مرحله دیده میشه و درصد می دن به کارها
روز آخر 50 تا کار اول را با دقت بالا نگاه می کنند و درصد می دهند
و آخرین مرحله هم 10 تا کار اول را با هم مقایشه می کنند و درصد می دهند
بعدشم همه داورا می رن خونشون و می خوابند:D

arch1

عضو جدید
این تاپیکو از اول خوندم چیزی اصلا نفهمیدم :confused: به جز یه سری دعوا های الکی هرکی می خواست بگه که درکی که از موضوع داشته درست تره :biggrin:
حالا دوستان هرکی از داورا ونحوه داوریشون واسه امسال خبر داره بگه نه نظراتونو آخه اصن به حرفو نظر ما نیست که
قطعا حالا که داوری کردنو میدونن اونجا چه خبر بوده میشه فهمید تو چند شب گذشته معیارشون چی بوده بعد با کار خودمون مقایسه کنیم ببینیم کجای کاریم اصن امیدی هست که تا زمان اعلام نتایج منتظر باشیم یهو نخوره تو ذوقمون الان شدیدا استرس گرفتم :cry::cry::cry::(:(

erisss

عضو جدید
اول طی یه نصف روز تمام کارها دیده میشه و یه سری کار ها کنار گذاشته میشه که این کار ها هر چی هم دست طرف قوی باشه کمتر از 20 می گیرند البته ممکن اگه خیلی کار فوق العاده باشه درصدشون به 40 هم برسه
(سال 90 کارهایی که مدارکشون ناقص بوده را کنار گذاشتند و پار سال هم کارهایی که به صورت یک طبقه طراحی شده بودند رفتند کنار)

مطمئنييييييييييي؟؟؟؟؟؟؟
آخه شقاقي ميگفت امسال زود داوري شروع ميشه و ١هفته بعد كنكور شروع ميشه ،مگه هول بودن!!!!من تازه ميخواستم از ٥شنبه شروع كنم دعا كردنو انرژي مثبت فرستادن

architect 7

عضو جدید

فکر نمیکنم این طور که شما میگین باشه پس اسکیس طراحی شهری و ...که شنبه بوده چی میشه . سنجش که نمیاد تا ازموناش تموم نشده شروع به تصحیح کنه تازه اونم تموم کنه . مگه دنبالشون کردن

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
مطمئنييييييييييي؟؟؟؟؟؟؟
آخه شقاقي ميگفت امسال زود داوري شروع ميشه و ١هفته بعد كنكور شروع ميشه ،مگه هول بودن!!!!من تازه ميخواستم از ٥شنبه شروع كنم دعا كردنو انرژي مثبت فرستادن

منکه از فردا برنامه داشتم دعا کنم نمرم خوب شه:cry:
ای بابا چرا الان میگید این خبرا رو؟؟:cry:
اگه مطمعنید بگید من از فردا روزه نگیرم تو این گرما:redface:

erisss

عضو جدید
منکه از فردا برنامه داشتم دعا کنم نمرم خوب شه:cry:
ای بابا چرا الان میگید این خبرا رو؟؟:cry:
اگه مطمعنید بگید من از فردا روزه نگیرم تو این گرما:redface:
بعيد نيس اينكارو كرده باشنا ،بخاطر اينكه به ماه رمضون نخوره سريع سرو ته داوري رو هم آوردن

kimia572

عضو جدید
کاربر ممتاز
مطمئنييييييييييي؟؟؟؟؟؟؟

راستش من یک هفته قبل از آزمون یکی از استادام که داور امسال هست را دیدم گفت داوری از 15 شروع می شه و تا 18 یا 19 هم تموم می شه
من اگه دیدمش از نحوه داوری میپرسم خبرتون می کنم

kimia572

عضو جدید
کاربر ممتاز
فکر نمیکنم این طور که شما میگین باشه پس اسکیس طراحی شهری و ...که شنبه بوده چی میشه . سنجش که نمیاد تا ازموناش تموم نشده شروع به تصحیح کنه تازه اونم تموم کنه . مگه دنبالشون کردن

اسکیس طراحی شهری چه ربطی به معماری داره
داورای اون جداست

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
بعيد نيس اينكارو كرده باشنا ،بخاطر اينكه به ماه رمضون نخوره سريع سرو ته داوري رو هم آوردن
حالا چه فرقی میکنه امشب داوری کرده باشن یا 24 می سال 1902؟؟؟ مهم اینکه جوابا هر سال 13-15 شهریور می امده امسال احتمالا هفته اول شهریور;)

erisss

عضو جدید
راستش من یک هفته قبل از آزمون یکی از استادام که داور امسال هست را دیدم گفت داوری از 15 شروع می شه و تا 18 یا 19 هم تموم می شه
من اگه دیدمش از نحوه داوری میپرسم خبرتون می کنم
استادت دانشگاه تهران تدريس ميكنه يا جاي ديگه؟ اگه تونستي ممنون ميشم اطلاعات بگيري ببينيم چي كار كردن

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
استادت دانشگاه تهران تدريس ميكنه يا جاي ديگه؟ اگه تونستي ممنون ميشم اطلاعات بگيري ببينيم چي كار كردن
والا بنده جناب حجت رو که از یه طریقی آشناییت داره باهامون دیدم چند روز پیش عمرا یک کلمه حرف نزد حالا به قول یکی از دوستان چه فرقی میکنه کی صحیح کنند چه امروز چه فردا هر چی قسمته وهرکی خوب زده میره تو دیگه توکل به خدا دوستان

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخه ميخواستم همزمان با داوري انرژي بفرستم واسه كارم اما ديگه دير شد :(
آخه دوست عزیز داوران یه بار صحیح میکنند یه بار هم مسئولین سنجش نگاه کلی تری میکنند که مبادا کسی که دوست ندارند درصد خوبی بیاره انرژیت رو اون میتونی بزاری:D

behzadkhanha

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها این قدر خودتون را اذیت نکنید طبق اطلاعات رسیده داوری کارها امشب به پایان می رسه:redface::redface:
البته داوری اصلی که دیشب تموم شده
امروز صبح رو 50 شیت اول نمره می دادند و امشب هم روی 10 شیت اول
به خاطر همین این بحثا را دیگه ول کنید بشینید منتظر نتیجه ها:victory:

جل الخالق :surprised:
==================================
بعد از اتفاقات داوری اسکیس سال 85، سازمان سنجش بعد از برگزاری آزمونهای اسکیس گرایش های مختلف اسامی گروه های داوری رو مشخص میکنه (البته از اوایل خرداد برای چینش داورها برنامه ریزی میکنه و هماهنگی هایی به عمل میاره) در ضمن یکی دو روز بعد از برگزای آزمون تازه احکام داوران صادر میشه. در ضمن تر!! اینکه داوران باید در حراست آزمون سازمان سنجش حضور پیدا کنن و یه سری فرم و تعهدنامه پرکنن. بعد هم باید در جلسات هماهنگی (که شاید بیش از یک جلسه باشه) شرکت کنن و زیر تک تک اوراق صورتجلسه رو امضا کنن ... طبعا این کارها و هماهنگی ها حداقل یه هفته ای زمان میبره ... تازه بعد از اینها کار اصلی شون شروع میشه.
یه دنگ و فنگ دیگه هم بعد از تخصیص نمره هاست که باز جلسه هماهنگی هست و همه گروهها باید کلی لیست و فرم پر کنن و سر امتیازات چند کار برتر سر و کله بزنن ... تازه بعدا مرحله معدل گیری با حضور همه گروههای داوری به علاوه نمایندگان سازمان سنجش صورت می گیره و ...
>>> منبع: دکتر قیابکلو به نقل از دکتر محمد حسين پور كاظمي، معاون سازمان سنجش آموزش كشور
امسال هم که احتمالا هفت گروه داوری باشن معلومه که کارها بیشتر طول میکشه

behzadkhanha

عضو جدید
کاربر ممتاز
والا بنده جناب حجت رو که از یه طریقی آشناییت داره باهامون دیدم چند روز پیش عمرا یک کلمه حرف نزد حالا به قول یکی از دوستان چه فرقی میکنه کی صحیح کنند چه امروز چه فردا هر چی قسمته وهرکی خوب زده میره تو دیگه توکل به خدا دوستان

آقای دکتر حجت فعلا در ایران نیستن. من با دفتر ایشون تو پردیس تماس گرفتم همکارشون مهندس غلامی گفت که دکتر برای یه سفر کاری از 10 تیرماه تا 21 تیر تو اروپا هستن.
احتمالا شما قبل این تاریخ دیدینشون

architect 7

عضو جدید
بعد از اتفاقات داوری اسکیس سال 85، سازمان سنجش بعد از برگزاری آزمونهای اسکیس گرایش های مختلف اسامی گروه های داوری رو مشخص میکنه (البته از اوایل خرداد برای چینش داورها برنامه ریزی میکنه و هماهنگی هایی به عمل میاره) در ضمن یکی دو روز بعد از برگزای آزمون تازه احکام داوران صادر میشه. در ضمن تر!! اینکه داوران باید در حراست آزمون سازمان سنجش حضور پیدا کنن و یه سری فرم و تعهدنامه پرکنن. بعد هم باید در جلسات هماهنگی (که شاید بیش از یک جلسه باشه) شرکت کنن و زیر تک تک اوراق صورتجلسه رو امضا کنن ... طبعا این کارها و هماهنگی ها حداقل یه هفته ای زمان میبره ... تازه بعد از اینها کار اصلی شون شروع میشه.
یه دنگ و فنگ دیگه هم بعد از تخصیص نمره هاست که باز جلسه هماهنگی هست و همه گروهها باید کلی لیست و فرم پر کنن و سر امتیازات چند کار برتر سر و کله بزنن ... تازه بعدا مرحله معدل گیری با حضور همه گروههای داوری به علاوه نمایندگان سازمان سنجش صورت می گیره و ...
>>> منبع: دکتر قیابکلو به نقل از دکتر محمد حسين پور كاظمي، معاون سازمان سنجش آموزش كشور

به نظر من هم این فرایند قابل قبول تری برای تصحیح اسکیس هست . اصلا اگه به این زودی قرار باشه تصحیح کنن که همه ی داوطلبا اعتراض میکنن.

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقای دکتر حجت فعلا در ایران نیستن. من با دفتر ایشون تو پردیس تماس گرفتم همکارشون مهندس غلامی گفت که دکتر برای یه سفر کاری از 10 تیرماه تا 21 تیر تو اروپا هستن.
احتمالا شما قبل این تاریخ دیدینشون
اولا شما کدام یک از برادران حجت رو می فرمایید؟ در ثانی خیر بنده بعد از آزمون ایشون رو دیدم واین سفر کاری میتونه به منزله اسکیس باشه نه سفر خارجی.حلا بگید شما کدام حجت رو می فرمایید؟

behzadkhanha

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولا شما کدام یک از برادران حجت رو می فرمایید؟ در ثانی خیر بنده بعد از آزمون ایشون رو دیدم واین سفر کاری میتونه به منزله اسکیس باشه نه سفر خارجی.حلا بگید شما کدام حجت رو می فرمایید؟

آقای عیسی حجت
آقای مهدی حجت تو داوری شرکت نمی کنن

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقای عیسی حجت
آقای مهدی حجت تو داوری شرکت نمی کنن
چرا شرکت نمیکنند؟ سال 87 و90 رو من مطمئنم که شرکت کردند در داوری دوست عزیز شاید من اشتباه میکنم اما ایشون حتی نگفت که بنده داوری اسکیس امسال هستم ولی من میدونم هست شایدم نباشه;)

behzadkhanha

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا شرکت نمیکنند؟ سال 87 و90 رو من مطمئنم که شرکت کردند در داوری دوست عزیز شاید من اشتباه میکنم اما ایشون حتی نگفت که بنده داوری اسکیس امسال هستم ولی من میدونم هست شایدم نباشه;)
شاید
ولی آقای مهدی حجت زمانی که ما تو پردیش بودیم به شدت با روش برگزاری آزمون اسکیس مخالف بودن. احتمالا آقا عیسی نظر ایشون رو عوض کردن تو این دو سه ساله.

النازا

عضو جدید
شاید
ولی آقای مهدی حجت زمانی که ما تو پردیش بودیم به شدت با روش برگزاری آزمون اسکیس مخالف بودن. احتمالا آقا عیسی نظر ایشون رو عوض کردن تو این دو سه ساله.

سلام دوستان لطفا اگه کسی چیزجدیدی درباره مقیاس یاجهت طراحی سلامگاه شنید بگه خداکنه خوب قضاوت بشه کارها من زیاد دیتیل نزاشتم

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
شاید
نه دقیقا درست می فرمایید در مورد مخالفتشون اما همین سال 87 یک طرحی نمیدونم رتبه چند اما یکی از رتبه های برتر شد که دوستان همکلاسیش تعجب میکنند اینکه اسکیس قوی نداره چطوریه که رتبه خوبی آورده اخر سر میهمند بسیار آدم فنی بوده وتوجه به جزییات براش مهم بوده تو اسکیس طوری که انگار میخواد ساختمان رو اجرا کنه چون این آقا خودش ساخت وساز میکرده وبسیار فنی بوده
اما در کل دوستان هرکی یه جوری طرحی زده ودوست داره بگه اون طرحش بهتره و اصولی تر اما نظر اساتید مهمه که چی باشه حالا نمیگم نظر اساتید حتما درسته اما خب دیگه ما کاری نمیتونیم بکنیم ایشالا همگی جایی که دوست دارید قبول شید.دعای دست جمعی نتیجه بهتری میده.
دوست عزیز اط بحث با شما نیز بسیار لذت بردم ممنونم

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان لطفا اگه کسی چیزجدیدی درباره مقیاس یاجهت طراحی سلامگاه شنید بگه خداکنه خوب قضاوت بشه کارها من زیاد دیتیل نزاشتم
دوست عزیز هرکسی بر اساس طرحی که زده میگه فلان جهت درسته اما نظر اساتید رو واقعا کسی نمیدونه وباید منتظر اعلام نتایج موند
حالا مگه شما سلام گاه رو در کدام جبهه قرار دادید؟

shina88

عضو جدید
کاربر ممتاز
ینی اوج بی عدالتیه اگه برا کسایی که 1/50 کشیدن ارزش قائل نشن!کلی وقتم برا جا دادن فضاها تو 1/50 هدر رفت.همه رو تو یه طبقه گذاشتم فقط قسمتی از چایخونه رو بردم بالا.

behzadkhanha

عضو جدید
کاربر ممتاز
ینی اوج بی عدالتیه اگه برا کسایی که 1/50 کشیدن ارزش قائل نشن!کلی وقتم برا جا دادن فضاها تو 1/50 هدر رفت.همه رو تو یه طبقه گذاشتم فقط قسمتی از چایخونه رو بردم بالا.

تو هم واسه سحری بیداری؟؟

kimia572

عضو جدید
کاربر ممتاز

شاید تا چند سال پیش این جوری بوده ولی پار سال و امسال این جوری نیست
من پار سال پشت دفتر مدیر گروه وایساده بودم که دیدم زنگ زده به یکی از اساتید و داره بهش می گه که سازمان سنجش براش نامه فرستاده که در فلان تاریخ که حدود 4 روز بعد از اسکیس میشد باید بره قرنتینه سازمان سنجش
مراحل داوری هم همون استادمون برام گفت
پارسال 3 تا گروه 6 نفره بودند که داوری می کردند
داورها هم معمولا به این صورت انتخاب می شند که تمام دانشگا ههای دولتی که ارشد در اون گرایش دارند حتما باید یک داور داشته باشند و ما بقی داورها بسته به سطح دانشگاهها انتخاب می شند که بعضی ها 2 تا بعضی ها 3 تا و دانشگاهی مثل دانشگاه تهران 4 تا داور داره
امسال هم من استادمون را دیدم خواستم تاریخ کرکسیون باهاش معلوم کنم گفت امسال من داورم و 16 میرم سازمان سنجش و 19 یا 20 بر می گردم
راست و دروغش را نمیدونم

kimia572

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من هم این فرایند قابل قبول تری برای تصحیح اسکیس هست . اصلا اگه به این زودی قرار باشه تصحیح کنن که همه ی داوطلبا اعتراض میکنن.

اتفاقا امسال خواستند سریع داوری کنند
چون خیلی ها با مداد می کشند و اگر جند روز بگذره کیفیت کارشون میاد پائین به خاطر همین از پارسال بلافاصله بعد از امتحان شروع می کنند

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
جدی جدی این بحث اینهمه مهمه که کی تصحیح میکنن؟؟
اگه مهمه منم به 4-5 نفر زنگ بزنم ببینم چه خبره؟؟ شاید منم باید یکم انرژی بفرستم:biggrin:

behzadkhanha

عضو جدید
کاربر ممتاز
شاید تا چند سال پیش این جوری بوده ولی پار سال و امسال این جوری نیست
من پار سال پشت دفتر مدیر گروه وایساده بودم که دیدم زنگ زده به یکی از اساتید و داره بهش می گه که سازمان سنجش براش نامه فرستاده که در فلان تاریخ که حدود 4 روز بعد از اسکیس میشد باید بره قرنتینه سازمان سنجش
مراحل داوری هم همون استادمون برام گفت
پارسال 3 تا گروه 6 نفره بودند که داوری می کردند
داورها هم معمولا به این صورت انتخاب می شند که تمام دانشگا ههای دولتی که ارشد در اون گرایش دارند حتما باید یک داور داشته باشند و ما بقی داورها بسته به سطح دانشگاهها انتخاب می شند که بعضی ها 2 تا بعضی ها 3 تا و دانشگاهی مثل دانشگاه تهران 4 تا داور داره
امسال هم من استادمون را دیدم خواستم تاریخ کرکسیون باهاش معلوم کنم گفت امسال من داورم و 16 میرم سازمان سنجش و 19 یا 20 بر می گردم
راست و دروغش را نمیدونم

اتفاقا امسال خواستند سریع داوری کنند
چون خیلی ها با مداد می کشند و اگر جند روز بگذره کیفیت کارشون میاد پائین به خاطر همین از پارسال بلافاصله بعد از امتحان شروع می کنند
حالا اینی که داریم راجع بهش صحبت میکنیم خیلی به حال ماها تاثیری نداره و ما کاری که باید رو چند روز قبل به نحو احسن:whistle: انجام دادیم. اینایی هم که اینجا با بچه ها میگیم فقط برای روشن شدن افکار عمومیه چیزی که هست اینه که خیلی از اساتید تمایل دارن خودشون رو به عنوان طراح سوال(چه تئوری چه مرحله اسکیس) یا داور کارهای اسکیس مطرح کنن مخصوصا تو دانشگاههای شهر تهران. اوضاع تو آموزشگاهها و آتلیه های جیب خالی کنی اسکیس هم که به مراتب بدتره و آدم اونجاها چیزهایی میشنوه که بس عجیبه و همش هم سر این قضیه اس که این روند شفاف سازی نمیشه واسه عموم
البته من خدایی نکرده اظهارات استاد شما رو زیر سوال نمی برم چون به هر حال بیش از 11-10 ساله که اسکیس برگزار میشه و تقریبا اکثر اساتید(پایه بالا) از هیئت علمی های مختلف دانشگاههای تهران و شهرهای دیگه حداقل یک بار داوری کردن بنابراین اطلاعات خوبی از جریان امور تو اون سال بخصوص دارن.
داستان پارسال رو هم باز من به واسطه از آقای پورکاظمی نقل کنم که 8 گروه داوری بودن از بهشتی، یزد، تربیت مدرس، شیراز، علم و صنعت، هنر اسلامی تبریز، تهران و هنر تهران. بعضی مثل تبریز تنها یک داور داشته و برخی هم مثل هنر تهران 3 تا.
کل فرآیند داوری و ثبت نمرات و کارهای اداری و غیره هم همینطور که قبلا گفتم بیش از دو سه هفته زمان میبره ولی خود جلسات نمره دهی همونطور که گفتی تو یکی دو روز انجام میشه (برای هر گروه داوری). و خب داورها یه روزی رو هم تعیین میکنن که در آخر همه شون باز هم با هم روی چند نمره اول بحث کنن

جدی جدی این بحث اینهمه مهمه که کی تصحیح میکنن؟؟
اگه مهمه منم به 4-5 نفر زنگ بزنم ببینم چه خبره؟؟ شاید منم باید یکم انرژی بفرستم:biggrin:
کِی و کی مهم نیستن خب (چون دست ما نیستن) ولی چه جوریش به نظرم اهمیت داره یه مقدار (باز اونم که دست ما نیس:D) (البته دعای دم سحر و اینا دست ماست:whistle:)

milad-karimi

عضو جدید
به نظر من داورا اگه بشینن 1:50 و 1:100 هارو جدا کنن که نمیکنن واسه مقایسه ها خوب میشه ولی این کار زمان بره خیلی هم زمان بره...توی 4 روز نمیشه اینکارو کرد... ولی امسال واسه مدارک نمره نزاشته بودن ولی یه فرق اساسی داشت اینکه برنامه فیزیکی میخاستن.... بچه ها میگن باید این حساب کردن سرانه در 50 نفرو مینوشتی براشون... من که یه جدول در حد تقریبی کشیدمو ول کردم...بعدشم به خاطر اینکه مدارک نمره نداشت میگم که به ایده طرح اهمیت میدن.... خداییش امسال همه ی موضوع اسکیس از طرح سوال تا آخرش... همش معما شد... هیچکی جوابای قطعی رو نمیدونه.... که میخوان چیکار کنن... من تا به حال محدودیتو تو معماری از لحاظ سایت و زمین کار شنیده بودم ولی محدودیت معماریو از لحاظ وسایل معماری و ورقه طراحی نشنیده بودم... یکی میگفت که این که کاغذ مقیاس 1:50 جا نمیشد محدودیت معماریه:eek:.... مث اینه که بریم بازار کار یه کارفرما به پستمون بخوره... که مثلا یه خونه ویلایی بخواد بعد زمین اینا رو هم نده و بگه الا و بلاا باید تو یه 50*70 کل نقشه هامو بکشی... وگرنه نمیخوام....:w15::w15: خداکنه داورا مث طراح فک نکنن...

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا