[ نرم افزارهای مورد نیاز مهندس عمران جهت یاد گیری ] مشاوره

najmossagheb

عضو جدید
همون طوری که دوستان گفتند الان فقط رو اتوکد و اکسل کار کن
هر برنامه ای رو که میخوای یاد بگیری بهتر که آخرین ورژن رو یاد بگیری
موفق باشی:gol:

خوب من تو تحقیقاتی که انجام دادم مثلا واسه اتوکد گفتند همه دارن نسخه 2007 رو کار میکنن در حالی که الان نسخه 2013 اومده به نظر شما من الان 2007 رو یاد بگیرم یا 2013 یا اصلا هیچ فرقی باهم نمیکنن؟ و همین طور برای اکسل

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب من تو تحقیقاتی که انجام دادم مثلا واسه اتوکد گفتند همه دارن نسخه 2007 رو کار میکنن در حالی که الان نسخه 2013 اومده به نظر شما من الان 2007 رو یاد بگیرم یا 2013 یا اصلا هیچ فرقی باهم نمیکنن؟ و همین طور برای اکسل

تو اکسل 2003 با 2007 و 2010 و 2013 خیلی فرق میکنه به لحاظ منو ها و دسترسی به آنها
اما اکسل 2007 تا 2013 خیلی با هم تفاوت چندانی ندارند. من خودم با 2010 کار میکنم.

برای اتوکد هم نسخه 2007 با نسخه های بالاتر تفاوت میکند. اما تو اتوکد 2011 اومدن امکان کلاسیک کردن منو ها رو بهش اضافه کردن که برای ما که با 2007 عادت داشتیم خیلی کار راحت شده. راستش 2013 رو ندیدم ولی چون برنامه سنگین تر شده برای سیستم هایی که تو محل کار م هست باز نمیشه بخاطر همین همون 2011 رو باهاش کار میکنم
در کل باید بگم تو اتوکد خیلی تفاوت چندانی ندارند و اگر یه نسخه رو خوب یاد بگیری بعد که عوض بکنی خیلی زود به نسخه جدید عادت میکنی و میتونی باهاش کار کنی.
پس خیلی نگران نسخه ها نباش.

Parvix

عضو جدید
ممنون

الان این نرم افزار هایی که گفتید رو همون ترم های آخر یاد بگیرم دیگه نه؟

سیویل رو بعد از راهسازی یاد بگیر...

اسکچ آپ هم نرم افزار طراحی 3 بعدیه بعد از اینکه اتوکد رو یاد گرفتی اینم یاد بگیری خوبه...

مففق باشی :)

msd_unco

عضو جدید
به نظر من اکسل 2010 رو یاد بگیری بهتره

آخرین ویرایش:

msd_unco

عضو جدید
الان مهندسای عمران میخواد 3dmax یاد بگیرن یا فقط واسه معماریاس؟

ehsanseh

عضو جدید
سوال از با تجربه ها

سوال از با تجربه ها

سلام دوستان خسته نباشید:)

میخواستم یه لطفی کنید بگید منی که الان ترم 4 ام تموم شده به جز نرم افزارهای آفیس و اتوکد و متلب

که کمی کار کردم ,این تابستون میتونم از نرم افزارای دیگه مثل sap ,safe,etabs چیزی رو شروع کنم؟ چون راستش

هیچ اطلاعی از سایر نرم افزارای کاربردی رشتمون ندارم.

ممنون میشم اگه راهنمایی کنید و یا اگه پیشنهاد دیگه ای هم بدید واقعا ممنون:smile::gol:

*Lady Eng*

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خسته نباشید...ممنون از زحماتتون.تازه با شما آشنا شدم...واقعا سایت مفیدیه..خواستم راهنماییم کنید که دوران دانشجویی چطور پیشرفت کنم؟به جز درس وقتمو چطور بگذرونم؟شما اگه برگردید عقب چی کار میکنید که نکردید؟لطفا تجربتون رو در اختیار من بذارید....ممنون

سلام
بنطر من شما در طول ترم درساتونو بخونین که با نمره های خوب پاس بشین که اگر روزی قصد شرکت در ازمون ارشد رو داشتین نمراتتون تو کنکور تاثیر مثبت داشته باشه
و اینکه در تابستون حتما برین و کلاسای نرم افزار مربوط به رشته تونو یاد بگیرین
و کمی هم تو سایتا بچرخین و یه سری اطلاعات بدست بیارین
و وقتی از جلو یه ساختمون در حال ساخت رد میشین واستین و یکم به مراحل و چکونگی کار نگاه کنید
همین!
موفق باشین -خدا همیشه یارتون

beso

اخراجی موقت
سلام خسته نباشید...ممنون از زحماتتون.تازه با شما آشنا شدم...واقعا سایت مفیدیه..خواستم راهنماییم کنید که دوران دانشجویی چطور پیشرفت کنم؟به جز درس وقتمو چطور بگذرونم؟شما اگه برگردید عقب چی کار میکنید که نکردید؟لطفا تجربتون رو در اختیار من بذارید....ممنون

ما که تمام دوران دانشجویی مون توی کمیته انظباطی گذشت :)

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
سلام دوستان خسته نباشید:)

میخواستم یه لطفی کنید بگید منی که الان ترم 4 ام تموم شده به جز نرم افزارهای آفیس و اتوکد و متلب

که کمی کار کردم ,این تابستون میتونم از نرم افزارای دیگه مثل sap ,safe,etabs چیزی رو شروع کنم؟ چون راستش

هیچ اطلاعی از سایر نرم افزارای کاربردی رشتمون ندارم.

ممنون میشم اگه راهنمایی کنید و یا اگه پیشنهاد دیگه ای هم بدید واقعا ممنون:smile::gol:

با سلام ................

دوست من در این خصوص دوستان نظرات بسیاری دادن که اگه جستجو کنید............ نتیجه اون رو می تونید بخونید................و اما در نهایت نرم افزارهای ایتبس و سیف و اتوکد رو در اولویت قرار بده ............................................. بدرود.

Moein.B

دستیار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص مباحث اجرایی
----------------------------------------------------------------
دوست خوبم اگه توی دوران دانشجویی هر چی نرم اقزار یاد بگیرید کمه-تا میتونید دوران دانشجوییتون بپرسیدو و یاد بگیرید-اگه فردا روز به یه استاد کاری به جای بیل بگید لودر بهتون میخنده
سعی هم نکنید توی دوران دانشجویی کار کنید چون اگه پول به دهنتون مزه کنه کار تمومه و خوب درس نمی خونید-مثل من که از 19 سالگی کار کردم و اوایل نقشه معماری میکشیدم بعد طراحی سازه انجلم دادم و الانم که کار اجرایی می کنم-پشیمون نیستم ولی از جوونیم استفاده نکردم و خوشی نکردم
البته بستگی داره توی چه شرایطی باشید-مثلا میخوایید تشکیل خانواده بدید و ...

arghavanii

عضو جدید
سلام دوست عزیز، همه ی کارهایی که دوستان گفتن خیلی به شما کمک میکنه که تو این رشته پیشرفت کنین، اما اگع واقعا قصد دارین از هر لحاظ پیشرفت کنید به نظرم زبان انگلیسی خودتونو تقویت کنید چون هم در سالهای مونده از کارشناسی و هم در مقاطع بالاتر به دردتون میخوره و باعث میشه اطلاعات زیادی رو بدون نیاز به دوست و آشنا و گوگل ترنسلیتو دارالترجمه به دست بیارین، به من که خیلی کمک کرد. موفق باشی :)

jimbelex

عضو جدید
سوال خیلی مهم که ذهن منو مشغول کرده

سوال خیلی مهم که ذهن منو مشغول کرده

با سلام
آیا برای ساخت ابر سازه ها مثل پلهای معروف یا همین برج میلاد خودمون برای محاسباتش از همین نرم افزارهای safe و etabes و ... استفاده شده ؟؟؟ یا اینکه اینهایی که ما استفاده میکنیم یه چیزهای مقدماتی هست و برای ساخت این ابرسازه ها از نرم افزارهای جداگانه استفاده میشه؟؟؟؟ :que:

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
آیا برای ساخت ابر سازه ها مثل پلهای معروف یا همین برج میلاد خودمون برای محاسباتش از همین نرم افزارهای safe و etabes و ... استفاده شده ؟؟؟ یا اینکه اینهایی که ما استفاده میکنیم یه چیزهای مقدماتی هست و برای ساخت این ابرسازه ها از نرم افزارهای جداگانه استفاده میشه؟؟؟؟ :que:

سلام. بله که از همین برنامه ایتبس استفاده میشه. البته معمولا برای پل ها از SAP استفاده میکنند ولی من فایل های ایتبسی دارم که مال سازه های بلند هستش که خیلی جالب هم هستند. البته چون مال کشور های دیگه هستند به لحاظ آئین نامه ای قابل استفاده برای دانشجویان ما نیستند. ( من که ضوابط شونو دیدم کلا داشتم قاطی میکردم )

jimbelex

عضو جدید
سلام. بله که از همین برنامه ایتبس استفاده میشه. البته معمولا برای پل ها از SAP استفاده میکنند ولی من فایل های ایتبسی دارم که مال سازه های بلند هستش که خیلی جالب هم هستند. البته چون مال کشور های دیگه هستند به لحاظ آئین نامه ای قابل استفاده برای دانشجویان ما نیستند. ( من که ضوابط شونو دیدم کلا داشتم قاطی میکردم )

منظورم این بود که پس از یه برنامه ای که ناشناخته باشه برای ماها استفاده نمیکنند... من فکر میکردم برای خودشون یه برنامه جدا مینویسن و با اون برنامه محاسبات رو انحام میدن

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
منظورم این بود که پس از یه برنامه ای که ناشناخته باشه برای ماها استفاده نمیکنند... من فکر میکردم برای خودشون یه برنامه جدا مینویسن و با اون برنامه محاسبات رو انحام میدن

نه خب. اگه یه جا بیاد یه برنامه بنویسه که بهتر از برنامه مثلا ایتبس باشه خب چرا اینو نخواد که تو همه دنیا بفروشه و درآمد بیشتری کسب کنه؟
به ایران نگاه نکنید که همه برنامه هاش کپی هستش.

پلیس110

عضو جدید
با سلام

سازه های خیلی بزرگ و مهم رو ابتدا بصورت دستی محاسبهوطراحی می کنن و تمام استثناعات موجود رو درش بکار میبرن وفقط با نرم افزار کنترلش میکنن ک خطاهای انسانیش مشخص شه ک در صورت نداشتن

خطاوارد فاز اجرا میشن.

ماییم ک اینقد محاسباتمون ضعیفه ک محتاج نرم افزارا میشیم .اگه یدفه طراحی دستی کنید متوجه لذت محاسبات و کارایی ک میتونید انجام بشید میشید

آخرین ویرایش توسط مدیر:

pcg100000_6000

عضو جدید
سلام دوستان من یه سوال داشتم میخواستم بدونم این دوستانی که توی دفاتر طراحی کار میکنن هنوز مهر نظام ندارن چه نرم افزار هایی رو کار میکنن؟چیا بلدن فقطetabs o safe چه مهارتایی لازمه واسه ورود به یه دفتر طراحی سازه؟

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان من یه سوال داشتم میخواستم بدونم این دوستانی که توی دفاتر طراحی کار میکنن هنوز مهر نظام ندارن چه نرم افزار هایی رو کار میکنن؟چیا بلدن فقطetabs o safe چه مهارتایی لازمه واسه ورود به یه دفتر طراحی سازه؟

میشه یکی جواب منو بده؟

سلام . مهمترین چیزی که باید در دفتر فنی بلد باشین علاوه بر تسلط بر برنامه های ایتبس و سیف ، باید اصول طراحی سازه و اشنایی با آئین نامه ها و مسائل اجرایی داشته باشید. بلد بودن ایتبس و سیف به تنهایی برای طراحی سازه کفایت نمیکند .

pcg100000_6000

عضو جدید
ایین نامه ها رو چطوری میشه یاد گرفت؟والا ما که تو دانشگاه خیلی با ایین نامه کلنجار نرفتیم همش جزوه دادن ما هم خوندیم؟کلاسی هست که اصولو به ادم یاد بده؟واسه کسی که نرم افزارا رو بلده

م.زهتاب

عضو جدید
ایین نامه ها رو چطوری میشه یاد گرفت؟والا ما که تو دانشگاه خیلی با ایین نامه کلنجار نرفتیم همش جزوه دادن ما هم خوندیم؟کلاسی هست که اصولو به ادم یاد بده؟واسه کسی که نرم افزارا رو بلده

سلام. ببین آیین نامه ها و نشریه ها رو نمیشه حفظ کرد ولی با تجربه کسب کردن میشه یاد گرفت. به نظر من شما ابتدا ار کارگاه و کارهای اجرایی شروع کنی بهتره. چون تو دفتر فنی اگر سوتی بدی دیگه..............

ENGINERRING GEO

عضو جدید
با سلام خانم مهندس
بستگی به گرایشتون داره
به نظر بنده که 10 سال سابقه کا رسدسازی دارم 3d max خیلی لازمه.
موفق باشید.
مهدی احمدی

aloner

عضو جدید
آموزش نرم افزارهای رشته عمران

آموزش نرم افزارهای رشته عمران

سلام من ترم 2 عمرانم میخواستم بدونم از کی باید کار با نرم افزار ها رو یاد بگیرم؟به ترتیب کار با چه نرم افزاری رو شروع کنم؟یعنی اول اتوکد بعد.......

بالا