دلیل خطرناکی اندیشه های وهابیت-زیاد وقت نمیبره لطفا تا آخرش بخونین.

abandon

عضو جدید
برای شناخت وهابیت و آگاهی از خطرات آنها نسبت به دین اسلام، باید این مسلک انحرافی را از زوایای مختلف مورد مطالعه قرار دارد.
پیدایش وهابیت‏

مسلک وهابیت، منسوب به محمد بن عبدالوهاب نجدی است و علّت این که آن را به خود شیخ محمد نسبت نداده‏ اند، به این جهت است که مبادا پیروان این مذهب، نوعی شرکت در نام پیامبر را پیدا کنند.
محمد بن عبدالوهاب، در سال ۱۱۱۵ ق. در شهر «عیینه» چشم به جهان گشود. او از کودکی به کتاب‏های تفسیر، حدیث و عقاید، علاقه داشت و از همان دوران جوانی، اعمال مذهبی مردم «به خدا» را زشت می‏شمرد. وی به مدینه رفت و در آن جا توسل مردم به پیامبر صلی‏الله‏علیه‏وآله را ناپسند شمرد. محمد بن عبدالوهاب، بعد از مرگ پدر، افکار و عقاید خود را که قبلاً از سوی ابن تیمیه و شاگردش ابن قیم پی‏ریزی شده بود، اظهار نمود و به تبلیغ و ترویج و رسمیت دادن آنها همت گماشت.
.
پندارهای وهابیان

وهابیان معتقدند که هیچ انسانی، نه موحد است و نه مسلمان؛ مگر این که اموری را ترک کند. این امور عبارتند از:
۱. به وسیله هیچ یک از رسولان و اولیا، به خداوند توسل نجوید و در صورت توسل، در راه شرک گام نهاده، مشرک می‏باشد.
۲. زائران به قصد زیارت، به آرامگاه رسول خدا نزدیک نشوند و بر قبر آن حضرت دست نگذارند و در آن جا دعا نخوانند و نماز نگذارند و ساختمان و مسجد بر روی قبر نسازند.
۳. از پیامبر صلی‏الله‏علیه‏وآله طلب شفاعت نکنند.
۴. زیارت قبور و ساختن گنبد و بارگاه برای آنان، شرک است.
۵. وهابیان بر این باورند که مسلمانان، در طی روزگار، از آیین اسلام منحرف شده‏ اند.
۶. هر گونه مراسم تشییع جنازه و سوگواری حرام است.
این منطق خشک و بی‏پایه، در تقابل با منطق وحی قرار دارد؛ زیرا قرآن در موارد یاد شده، نظراتی صریح و مخالف وهابیان دارد.
در قرآن آمده است:
۱. «قل لا اسئلکم علیه اجرا الا الموده فی القُربی».۱
یکی از مصادیق ابراز علاقه به خاندان رسالت و اهل بیت و ذی القری، قبرهای آنان و تعمیر آنهاست و این راه و رسم، در میان ملت‏های مختلف جهان وجود دارد و یک نوع سنّت عرفی به حساب می‏آید.
۲. «... فقالوا ابنوا علیهم بنیانا... قال الذین غلبوا علی امرهم لنتخذّن علیهم مسجدا».۲
هنگامی که واقعه اصحاب کهف بر مردم آن زمان روشن شد و مردم به دهانه غار آمدند، درباره مدفن آنان، دو نظر ابراز داشتند که آیه متذکر آن می‏شود و انتقاد یا لحن اعتراضی نسبت به نظر آنها ندارد. با توجه به این آیه، هرگز نمی‏توان تعمیر قبور اولیای الهی و صالحان را عملی حرام و یا حتی مکروه قلمداد کرد؛ بلکه این آیه، به نوعی تشویق می‏کند که برای بزرگداشت اولیا و صالحان و حفظ قبرهای آنان، باید کوشا بود.
۳. «و استغفر لذنبک و للمؤمنین».۳
۴. «وصلّ علیهم ان صلاتک سکن لهم».۴
آیات فوق نیز بیان‏گر این است که طلب آمرزش پیامبر در حق افراد، کاملاً مؤثر و مفید می‏باشد و موضوع شفاعت پیامبر صلی‏ الله‏ علیه‏ وآله و دعای آن حضرت، نه تنها در آیات صریح، بلکه در احادیث عامه و خاصه و سیره صحابه نیز مشهود است.

آخرین ویرایش:

abandon

عضو جدید
اندیشه‏های سیاسی و اجتماعی وهابیان‏

وهابیان قائل به جنگ با دیگر فرقه‏ها و مذاهب اسلامی هستند و مدعی‏اند که یا باید به آیین وهابیت درآیند و یا جزیه دهند. آنان مخالفان خود را متهم به کفر و شرک می‏کنند و اموال، نفوس و ناموس دیگران را حلال می‏دانند و آیات مربوط به شرک و کفر را بر مسلمانان مخالف خود منطبق می‏کنند که این، بزرگ‏ترین ضربه به پیکر جامعه اسلامی و مسلمانان است.۵
با این تفکر بسته و خشک وهابیت بود که وقتی سعودی‏ها (در سال ۱۳۴۴ ق.) بر مکه و مدینه و اطراف آن تسلّط یافتند، مشاهده متبرک بقیع و آثار خاندان رسالت و صحابه پیامبر را شکستند و از بین بردند.۶
برای عملکرد و کارهایی که وهابیان در حوزه اجتماع و سیاست انجام داده‏اند و نگرش آنان نسبت به مسائل اجتماعی، باید به کتاب‏های تاریخی مراجعه کرد. چهره خشن و متعصب طالبان در افغانستان، در عرصه سیاست، حکومت و مردم‏داری، نمونه‏ای از اندیشه‏های وهابیان است.
بنابراین، وهابیت هم در نحوه پیدایش و انعقاد تفکّر، مغبوض عالمان فرقه‏های مختلف مسلمین بوده‏اند و هم در نگرش نسبت به مسائل دینی مورد مخالفت عالمان قرار گرفته‏اند و اولین کتابی که در رد وهابیت نگاشته شده، کتاب «الصواعق الالهیه فی الرد علی الوهابیه» بود که به وسیله برادر محمد بن الوهاب (سلیمان بن عبدالوهاب) نوشته شده است.
در عرصه سیاست نیز آنان جاده صاف کن دشمنان دین و اسلام بوده‏اند. این آیین و مسلک، ساخته و پرداخته انگلیسی‏ها است و همین ننگ برای این مسلک و پیروان آن کافی است.
گسترش وهابیت‏

در ارتباط با گسترش این فرقه، می‏توان به این عوامل اشاره کرد:
۱. تشدید فعالیت‏های تبلیغاتی و فرهنگی وهابیان در داخل ایران و حوزه‏ های مسلمان نشین خارجی (نظیر حوزه قفقاز، بالکان و سایر کشورهای مجاور ایران) که آمادگی تأثیرپذیری از انقلاب اسلامی ایران را دارند، مشاهده می‏شود. وهابیت به عنوان جریانی انحرافی در جهان اسلام و و ابسته به استعمارگران، وظیفه جلوگیری از تداوم و گسترش اسلام اصیل را بر عهده داشته، ازاین‏رو، تخریب و ایجاد تزلزل در مبانی فکری و اعتقادی شیعیان، به عنوان محور اصلی این جریان را دنبال می‏کند. از این رو در سال‏های اخیر در جهت همسویی با تهاجم فرهنگی و نظامی آمریکا علیه کشورهای اسلامی و به خصوص ایران، فعالیت‏های تبلیغی خود را در ایران توسعه بخشیده است.
۲. وهابیت به دلیل افکار اعتقادی خاصی که در باب شفاعت، توسل، شرک و مانند آن دارد، در تعارض کامل با مذهب شیعه است؛ هر چند که اکثریت فرقه‏های اهل سنت با تفکرات این گروه مخالفند از این رو، گروه یاد شده همواره در تلاش است تا با تبلیغات سازمان یافته (اعم از کتاب، مقاله، سخنرانی و مانند آن)، با شیعه مقابله کند.
۳. خطر بزرگ‏تر این گروه، روش‏های دور از منطق اسلامی است که در مسائل سیاسی و حکومتی در پیش گرفته است. ظهور گروه طالبان و القاعده (به رهبری ملاعمر و اسامه بن لادن) نمونه‏ای از این فعالیت‏هاست. که سبب بهانه جویی غربی‏ها شد تا مسلمانان را به تروریسم و خشونت و مخالفت با تمدن متهم کنند؛ تا جایی که دست قدرت‏های استعماری غرب - به خصوص آمریکا - را در منطقه باز گذاشته، زمینه دخالت‏های نظامی و سیاسی آنان در کشورهای اسلامی را فراهم ساخته است که افغانستان و عراق دو نمونه بارز این دخالت‏ها به شمار می‏آیند.
برای آگاهی بیشتر به کتابهای زیر مراجعه کنید:
۱. آیین وهابیت، جعفر سبحانی.
۲. وهابیت، مبانی فکری و کارنامه عملی، جعفر سبحانی.
۳. تاریخ ادیان و مذاهب جهان، ج ۳، ص ۱۴۳۰.
۴. وهابیان، علی اصغر فقیهی.
۵. خاطرات مسترهمفر (جاسوس انگلیسی در کشورهای اسلامی، ترجمه استاد علی کاظمی).
۶. وهابیت از دیدگاه مذاهب اهل سنّت، خالصی خراسانی.
۷. تاریخ عقاید وهابی، قزوینی.
پی نوشت:
۱. شوری، آیه ۲۳.
۲. کهف، آیه ۲۱.
۳. محمد، آیه ۱۹.
۴. توبه، آیه ۱۰۳.
۵. مبلغی آبادانی، تاریخ ادیان و مذاهب، ج ۳، ص ۱۴۳۲.
۶. آقا بزرگ تهرانی، الذریعه، ج ۸، ص ۲۶۱ .

منبع:پایگاه اطلاع رسانی سبطین

abandon

عضو جدید
من خودم یه کنفرانس در مورد وهابیت دادم .... یه چیزایی در موردشون شنیدم که واقعا مزحکه انگیزه....... مال اسلامو میخورنو گوسفند چرون غربی ها هستن.......
دقیقا همینطوره ... منم قصدم از زدن این تاپیک و ازین تاپیکا باخبر کردن بقیه از خطر این مزدوران کثیفه که دارن تو ایران هم یه کارایی برای تبلیغ صورت میدن ،همه باید حواسشونو جمع کنن اینان افراد وحشیی هستن که با زیاد شدنشون خودمون ضرر میکنیم.هرچند نمیتونن غلطی بکنن اما افراد باید حواسشونو حمع کنن.

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مطالب خیلی جالب و مفیدی بودن
ممنونم

فکر میکنم مردم ما اونقد با فهم و شعور باشن که فرق بین واقعیت و خرافات رو بدونن

خوب کارایی که این فرقه ها میکنن طبیعیه

دشمنی که شاخ و دم نداره

متاسفانه وهابیون از یه طرف و بهایت از طرف دیگه همه ی تلاششونو واسه ی نابودی اسلام میکنن

البته به نظر من توی ایران بهاییت فعالیت بیشتر و علنی تری داره

و چون وهابیون از عربستان ریشه گرفته اونقدا تو ایران راهی واسه عرض اندام نداره

دین نزد خدا یکیه و اونم اسلامه

هر دینی با هر اعتقادی وقتی به درک واقعی ازش برسی و دستورات واقعی اون رو عمل کنی همون اسلام میشه

مسیحیت
یهودیت و دینهای دیگه ای که تا الان وجود داشتن همشون در انتها به یه کلمه واحد میرسن و اون ذات مقدس خداوند است

این فرقه های من درآوردی فقط و فقط برای بدبین کردن نسبت به اسلامه

امیدوارم به اون درکی که لیاقیت انسانیتمون رو داره برسیم

چون ما انسانیم و باید به انسانیتمون احترام بذاریم

kadoo

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
نمیدونم درباره خدایی که این وهابی ها اعتقاد دارند چیزی خوندید یا نه
به چیزی اعتقاد دارند که حتی بچه های دبستانی ما بعد از شنیدن خندشون میگیره:D:surprised:

مطالبی در مورد خدای وهابیت: وهابیون در حقیقت مشرکانی بی شرم هستند که خود را مروجان توحید ناب اسلامی معرفی می نمایند و از سویی دیگر رهروان حقیقی سنت رسول الله (ص) اعم از شیعه و سنی را مشرک پنداشته و هیچ مخالفتی را برنمی تابند و آن را پاسخ نمی دهند جز با قتل و مهدور الدم دانستن مسلمانان!

۱٫ خدا به جز ریش و عورت همه چیز دارد: ابو بکر ابن عربى مى گوید: فردى که مورد وثوق من بود نقل کرد که ابو یعلى، امام و پیشواى ابن تیمیه (پدر فکری و معنوی وهابیت که محمد ابن عبدالوهاب متاثر از او بود) مى گوید: در باره خدا هر عضوى را جز ریش و عورت اثبات خواهم کرد: «إذا ذکر اللّه تعالى وما ورد من هذه الظواهر فی صفاته، یقول: ألزمونی ماشئتم فإنّی ألتزمه، إلاّ اللحیة والعورة» (العواصم من القواصم: ۲۱۰، الطبعة الحدیثة: ۲/۲۸۳، دفع شبه التشبیه بأکف التنزیه لابن الجوزی: ۹۵، ۱۳۰ ـ الهامش).
۲٫ خدا صورتی بدون مو و موهایی فرفری دارد: ابو یعلى از ابن عباس نقل کرده که پیامبر گرامى(صلى الله علیه وآله وسلم) فرمود: «رأیت ربی عز وجل، شاب أمرد جعد قطط، علیه حلیة حمراء». خداوند را به صورت نوجوانى دیدم که هنوز موى صورتش در نیامده، سرش پرمو، پیچ پیچ (فرفرى) و داراى زیور و آلات سرخ بود. ابو یعلى در کتاب دیگرش گفته: ابوزرعه دمشقى این روایت را صحیح شمرده … و أحمد بن حنبل گفته: «هذا حدیث رواه الکبّر عن الکبّر، عن الصحابة عن النبی(صلى الله علیه وآله وسلم) ، فمن شک فی ذلک أو فی شیء منه فهو جهمیّ لا تقبل شهادته ولا یسلّم علیه، ولا یُعاد فی مرضه».
این حدیث را بزرگان از بزرگان از صحابه روایت کرده اند و هر کس در صحت این روایت شک نماید او جهمى و شهادت او پذیرفته نیست، سلام نباید به او داد و به هنگام مریضى از وى نباید عیادت کرد (طبقات الحنابلة: ج۳ ص۸۱ ج ۸۲، ط ج مکتبة العبیکان، مکة المکرمة ج جامعة أم القرى.إبطال التأویلات لأبی یعلى: ج۱ ص۱۴۱، ط۱ ج مکتبة دار الإمام الذهبی الکویت، ۱۴۱۰ هـ.، إبطال التأویلات: ج۱ ص۱۴۵).
۳٫ خدایی که بر پشت پشه سوار می شود: «ولو قد شاء لاستقرّ على ظهر بعوضة فاستقلّت به بقدرته ولطف ربوبیّته فکیف على عرش عظیم»
اگر خداوند بخواهد با قدرت خویش مى تواند بر پشت یک پشه اى هم قرار گیرد، پس چگونه نتواند بر روى عرش استقرار بیابد.( التأسیس فی ردّ أساس التقدیس: ج ۱ ص۵۶۸).

۴٫ خدایی که نمی تواند هرجا باشد! از هیأت عالى افتاى سعودى پرسیده شده: از نظر شرعى حکم کسى که معتقد است که خداوند همه جا وجود دارد چیست؟ و چگونه مى شود به او پاسخ داد؟
هیأت جواب داد: عقیده اهل سنّت این است که خداوند بالاى عرش قرار گرفته، و در درون جهان نیست بلکه خارج از این عالم مى باشد.
ودلیل بر علوّ خداوند و بالا بودن او از مخلوقات، همان نزول قرآن از طرف اوست، ومسلّم است که نزول همواره از بالا به پایین صورت مى گیرد، همان طورى که در قرآن نیز آمده است: (وَأَنزَلْنَآ إِلَیْکَ الْکِتَـبَ بِالْحَقِّ …): ما قرآن را به سوى تو به حق نازل نمودیم. تا آن جا که مى نویسند: رسول گرامى(صلى الله علیه وآله وسلم) از کنیزى که مى خواستند آزاد نمایند پرسید: خداوند کجاست؟ پاسخ داد: در آسمان ها است. حضرت پرسید: من، چه کسى هستم؟ پاسخ داد: پیامبر خدا.
آنگاه حضرت به صاحب آن کنیز فرمود: او شخص با ایمانى است، و مى توانى وى را در راه خدا آزاد نمایى.( مسند أحمد (۳/۴، ۶۸، ۷۳) والبخاری (فتح الباری) برقم ۳۳۴۴، ۴۳۵۱، ومسلم برقم ۱۰۶۴٫)
و هم چنین رسول اکرم(صلى الله علیه وآله وسلم) فرمود: من امین کسى هستم که در آسمان هاست، و اخبار آسمان هر صبح و شب به اطلاع من مى رسد.
آن گاه هیأت عالى افتاى سعودى مى نویسد: «من اعتقد أنّ اللّه فی کلّ مکان فهو من الحلولیّة، ویردّ علیه بماتقدّم من الأدلّة على أنّ اللّه فی جهة العلوّ، وأنّه مستو على عرشه، بائن من خلقه، فإن انقاد لما دلّ علیه الکتاب والسنّة والإجماع، وإلاّ فهو کافر مرتدّ عن الإسلام».
هر کس معتقد باشد که خداوند همه جا هست، قائل به حلول و دخول خداوند در درون عالم شده، باید به چنین فردى با دلیل ثابت کرد که خداوند بر بالاى عرش قرار دارد، و خارج از جهان مى باشد، و اگر نپذیرفت او کافر و مرتدّ و خارج از اسلام است.( فتاوى اللجنة الدائمة للبحوث العلمیّة والإفتاء: ۳/۲۱۶ ـ ۲۱۸٫)
واضح و مبرهن است که این ویژگی ماده است که اگر در جایی باشد نمی تواند در آن واحد در جای دیگر باشد واین در حالی است که خداوند متعال صریحا در قران می فرماید: وَ هُوَ الَّذی فِی السَّماءِ إِلهٌ وَ فِی الْأَرْضِ إِلهٌ وَ هُوَ الْحَکیمُ الْعَلیمُ (زخرف ۸۴)
ترجمه: اوست که هم در آسمان خداست و هم در زمین خداست و حکیم و داناست. براستی اگر خدا بر روی زمین نیست و فقط در آسمان است چگونه خدایی می کند؟!
۵٫ خدا را در آن دنیا می توان با چشم دید: در کتاب «منهاج السنّة» که در ردّ کتاب «منهاج الکرامة» علاّمه حلّى نوشته است مى گوید: عموم منسوبین به اهل سنّت براى اثبات رؤیت خدا اتّفاق دارند واجماع سلف براین است که ذات احدیّت را در آخرت با چشم مى توان دید ولى در دنیا نمى توان دید (مختصر منهاج السنّة: ۲/۲۴۰).
۶٫ خدایی که از عرش به زیر می آید: ابن تیمیه مى گوید: هر شب هر طور که بخواهد به آسمان دنیا فرود مى آید، و مى گوید: آیا کسى هست که مرا بخواند و من اجابتش کنم، و طالب مغفرتى هست که او را ببخشم … خدا این کار را تا طلوع فجر انجام مى دهد.و پس از نقل مطلب فوق مى نویسد: «فمن أنکر النزول أو تأوّل فهو مبتدع ضالّ» (هر کس فرود آمدن خدا را به آسمان دنیا انکار یا توجیه کند بدعتگذار و گمراه است ((مجموعة الرسائل الکبرى، رساله یازدهم: ۴۵۱)).
«ابن بطوطه» در سفرنامه خود مى نویسد: «ابن تیمیّه» درمسجد جامع دمشق که من حضور داشتم، بر بالاى منبر گفت: «إنّ اللّه ینزل إلى السماء الدنیا کنزولی هذا» (خداوند به آسمان دنیا فرود مى آید، هم چنان که من از پلّه این منبر فرود مى آیم)، سپس یک پلّه پایین آمد، «ابن الزهراء» از فقهاء مالکى اعتراض کرد، و اظهارات وى را به اطلاع ملک ناصر رساند، وى دستور داد تا او را زندانى کردند، و در زندان از دنیا رفت. (رحلة ابن بطوطة: ۱۱۳).
۷٫ خدایی که می خندد: ابن تیمیه در رساله «عقیدة الحمویّة» مى نویسد: خداوند مى خندد، و روز قیامت در حال خنده بر بندگان خود تجلّى مى کند (مجموعة الرسائل الکبرى، رساله یازدهم: ۴۵۱).

بخارى از ابو هریرة از قول یکى از صحابه نقل مى کند که از مهمانى پذیرائى کرده بود، به محضر پیامبر گرامى(صلى الله علیه وآله وسلم)رسید و حضرت فرمود: «ضحک اللّه اللیلة». خداوند شب گذشته به خاطر پذیرائى تو از مهمان، خندید (صحیح بخاری، ج ۴، ص ۲۲۶، کتاب المناقب، باب مناقب الأنصار)).
بخارى در صحیح خود از ابو هریر نقل کرده که پیامبر اکرم(صلى الله علیه وآله وسلم)فرمود: «یضحک اللّه إلى رجلین یقتل أحدهما الآخر فکلاهما یدخل الجنّة» خداوند مى خندد بر دو نفرى که هم دیگر را مى کشند و هر دو وارد بهشت مى شوند ((صحیح بخاری، ج ۳، ص ۲۱۰، کتاب الجهاد مناقب، باب وجوب النفیر، صحیح مسلم، ج ۶، ص ۴۰، کتاب الإمارة، باب بیان الرجلین یقتل أحدهما الآخر)).
منبع : http://ar.islamway.com/fatwa/36087?ref=p-new

kadoo

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
فرقه وهابيت فرقه مجسمه و مشبهه است يعني قائلند كه خداوند به تكامل آدم جسم مادي بوده و داراي شكل و شمايل مي باشد و معتقدند كه خداوند اعضاء و جوارحي مانند دست،پا،انگشت،ساق،و چشم،پهلو و نشستن و برخاستن و جا و مكان و جهت و محدوديت و نظير ديگر اجسام و مخلوقات دارد و خداوند وهابيان بر روي عرش نشسته و به مقدار چهار انگشت از عرش كوچكتر استو كرسي در مقابل عرش و محال پاهاي خداست و عرش خداوند را چهار ملائكه حمل مي كنند.

يكي به صورت انسان،يكي به صورت گاو نر،ديگري به صورت باز شكاري،و چهارمي به صورت گوزن قرار دارد كه گوزن بالاي هفت آسمان قرار دارند و بين زانو گاهم آنها هفتاد و يك تا هفتاد دو سه سال فاصله است و نيز وهابيان قائلند كه خداوند آسمانها را بر يك انگشت و زمين ها را بر يك انگشت و درختان

را بر يك انگشت و آب و خاك را بر يك انگشت و ديگر مخلوقات را بر يك انگشت نگهداشته و مي گويد:(انا الملك) (پادشاه منم)

و معتقدند كه خداوند جواني بسيار زيبا با موهاي بلند است و نعليني از طلا به پا و توي از طلا به صورت دارد كه در عالم خواب نيز قابل رويت مي باشد و در شبهاي جمعه بر خرش سوار مي شود و از عرش به پايين مي آيد و بالاي پشت بام منازل بندگانش مي ايستد تا راز و نياز بندگانش را بشنود و ببيند و سپس پاداش عطا كند و قائلند كه خدا در دنيا و آخرت با مؤمنين معانقه مي كند.

و قائلند در پايان دنيا تمام بدن خدا از بين خواهد رفت به جز صورتش

و باز در مورد خداوند متعال قائل به صفات سلبيه مانند غظب،ظلم مي باشند.

و گاهي اين اعتقادات وهابيان هماهنگ با اعتقادات يهوديت درباره خداوند است

Hojjat.66

عضو جدید
سلام دوستان ...
خیلی خوشحالم که دوستان چنین مباحثی را به میان میکشند....و از استارتر این تاپیک نهایت تشکر رو دارم.....

ولی فرقه وهابیت بسیار وسیع هستش ...و بسیار فعالیت داره تا اینکه دین اسلام و بخصوص قران رو تحریف کنه....دقیق یادم نیس ولی حدود 10 سال پیش چندین میلیون دلار هزینه کرده بودن که قران های تقلبی و تحریف شده چاپ کنند و وارد ایران کنن....که خوشبختانه از طرف مسئلین شناسایی شدن و جلو این کار گرفته شد .....حتی امروزه اگه مشرف بشین مکه و یک قران شناس با شما باشه مطمئن باشین اکثر قرانهایی که در مکه به صورت رایگان از طرف ان دولت به شما داده میشه با قرانهای ما متفاوته ......
چون من خودم بسیار به این موضوع حساسم.....چند سالی هست که متاسفنه این وهابیت در کشورهای همسایه ما نفوذ بیار عالی داشته اند...بخصوص در اذربایجان (باکو)...
چون در حال حاضر بزرگترین دشمن این فرقه دین اسلام .....قران ....و ملت با شعور و مومن ایران هستش .......که امید وارم با استواری و عقل سلیمشان در مقابل این فرقه که از انسانیت چیزی متجه نمیشن بایستند..و تقوا پیشه کنند ...

میتوان گفت این وهابیون افرادی بسیار مزخرفی هستن که عقاید بیار خنده دار و مسخره ای دارند..

مثلا :
سجده بر نجاست مشکلی ندارد...
خدا در همه جا نیست...
جدیدا یکی از عالمای متفکرشون هم که اعلام کرده تلویزیون دیدن حرام است..
ابن تیمیه میگوید من میتواننم مرده زنده کنم..کور شفا دهم ....
انگشتر طلا برای زن حرام است( در حال که طی تحقیقات دانشمندان غیر ایرانی ثابت شده که طلا برای مرد مضر ....ولی برای زن مشکلی ندارد)
استمنائ با خروج منی روزه را باطل نمیکند..( در حالی که دلیل باطل شدن روزه به دلایل پزشکی کاملا ثابت شده)
دیدن مرد در تلویزیون برای زن حرام است...
بوسیدن همسر وضو رو باطل میکنه...
در نماز جماعت میتوانید بر پشت طرف جلویی سجده کنید ...پیشانی خود رو بر پشت فرد جلویی بذارید.
خوردن گوشت جن و شیطان حلاله..( این دو مخلوق رو میتوان گرفت ولی چون میتونن سیتم بدنی خود رو منقبض و منبسط کنن.... میتونه به حالت نامرئی در بیاد که ناخاسته از جسم بودم خارم میشه...)

و..............................
...

خلاصه خیلی از این مزخرفات.......

البته اینایی که نوشتم بسیار موارد ناچیزی هست در مقابل بقیه کارهای قبیهشان....که من در مورد برخی خجالت میکشم

این روزا خیلی سعی میکنن که از هر راهی شده وارد این ملت بشن و ما رو منحرف بکنن....از همه دوستان خواهش میکنم که هوشیار باشن...فریب این بی دین ها رو نخورن......

kadoo

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دقیقا همینطوره ... منم قصدم از زدن این تاپیک و ازین تاپیکا باخبر کردن بقیه از خطر این مزدوران کثیفه که دارن تو ایران هم یه کارایی برای تبلیغ صورت میدن ،همه باید حواسشونو جمع کنن اینان افراد وحشیی هستن که با زیاد شدنشون خودمون ضرر میکنیم.هرچند نمیتونن غلطی بکنن اما افراد باید حواسشونو حمع کنن.

درسته
شاید نتونن مثل دیگر مناطق شیعی نشین، راحت ایرانی ها رو سر ببرن یا جگرشون رو بیرون بیارن
اما دارن روی افکارمون و اعتقاداتمون تاثیرات خیلی بدی میذارن که کم کم همین افکار تبدیل به رفتار خواهد شد
اما ایرانی ها همیشه سرفراز بودن تو این مورد هم با شناخت این مزدوران ان شاء الله سرفراز بیرون میایم

abandon

عضو جدید
درسته
شاید نتونن مثل دیگر مناطق شیعی نشین، راحت ایرانی ها رو سر ببرن یا جگرشون رو بیرون بیارن
اما دارن روی افکارمون و اعتقاداتمون تاثیرات خیلی بدی میذارن که کم کم همین افکار تبدیل به رفتار خواهد شد
اما ایرانی ها همیشه سرفراز بودن تو این مورد هم با شناخت این مزدوران ان شاء الله سرفراز بیرون میایم

درسته، من شنیدم دارن رو اهل سنت کار میکنن و با پولایی که دارن مناطقی رو میخرن که باید هوشیار بود . هرجایی رفتارهای مشکوک دیده میشه باید با هوشیاری نسبت بهش عمل کرد...
سگای کثیف از هیچ کاری دریغ نمی کنن.

kadoo

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
درسته، من شنیدم دارن رو اهل سنت کار میکنن و با پولایی که دارن مناطقی رو میخرن که باید هوشیار بود . هرجایی رفتارهای مشکوک دیده میشه باید با هوشیاری نسبت بهش عمل کرد...
سگای کثیف از هیچ کاری دریغ نمی کنن.

خدا نسلشون رو منقرض کن به حقانیت علی(ع)

abandon

عضو جدید
بچه ها موافقین تو این تاپیک به بررسی و گذاشتن مطالب راجع به این فرقه ... بپردازیم؟ تا سطح اطلاعاتمونو بالا ببریم.

abandon

عضو جدید
فقط باید آرروم آروم پیش بریم و هر مطلبی که میذاریم کمی بهش بپردازیم تا سرسری از موضوع رد نشیم... ممنون از لطفتون.:gol:
از همه دوستان دعوت میکنم هرکی دوست داشت تو این موضوع شرکت ویاری کنه...

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظرمن وهابیها مسلمون نیستندبلکه مزدوران کثیف صهیونیزم کثیف ترازخودشونندوفلسفه وهابیت خراب کردن چهره ی
مسلمونادرنزدمردم دنیاست.وهمواره معتقدم اینابرای ماازصهیونیسم خطرناک ترندچراکه نام مسلمان رویدک میکشند.
خدالعنتشون کنه

kadoo

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
اولین چیزی که به نظر من باید گفته بشه این هست که وهابیت و اهل سنت دو گروه کاملا مجزا هستند
که هرگز نباید این دو را با هم قیاس کرد
چون اهل تسنن برادران دینی ما هستند و وهابیت یا همان اسلام آمریکایی دشمنی است که فعلا تنها هدف آن ها اختلاف انداختن بین مذهب تشیع و تسنن هست
و از این قضیه نباید غافل بشیم

Nazi_Elite

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام:gol:
به نقل از اهل سنت:
اهل سنت از عبدالله بن عمر از رسول خدا (ص) نقل می­کنند که فرمودند: «لیأتین علی امتی ما اتی علی بنی اسرائیل تفرق بنو اسرائیل الخ» یعنی بر پیروان من همان رود که بر بنی اسرائیل رفت و بدانسان که اینان هفتاد و دو گروه گردیده­اند، امت من نیز یک گروه بیشتر و به هفتاد و سه گروه شوند و همه آنها در دوزخ باشند مگر یک دسته که رستگار گردند، چون از وی پرسیدند که ای پیامبر خدا، آن دسته کیانند؟ فرمود: «ما انا علیه و اصحابی» یعنی آن دسته که من و یارانم بر آنیم.
به نقل از شیعه:
علی علیه السلام می­فرماید: از رسول خدا (ص) شنیدم که فرمودند: به درستی که امت موسی بعد از موسی هفتاد و یک فرقه گردیدند که از آنها یک فرقه اهل نجاتند و هفتاد فرقه دیگر در دوزخند و امت حضرت عیسی بعد از عیسی به هفتاد و دو فرقه تقسیم شدند که یک فرقه آنها اهل نجات و هفتاد و یک فرقه آن در دوزخند و بدرستی که امت من بعد از من زود باشد که بر هفتاد و سه فرقه تقسیم شوند که یک فرقه از آنها نجات یافته و هفتاد و دو فرقه آنها در دوزخند.
و در بعض روایات دیگر نقل شده از آن حضرت (ع) در آخر روایت می­فرماید:فقلت یا رسول آله و ما الناجیه فقال «ص» التمسک بما انت و اصحابک،پس گفتم: آن فرقه نجات یافته کیانند، رسول اکرم «ص» فرمودند: آنها که چنگ بدامان تو زنند و اصحاب تو باشند اهل نجاتند.[2]
این حدیث از نظر سند و نقل در کتب اهل سنت و جماعت و در کتب شیعه، تواتر اجمالی دارد. تواتر یعنی آنقدر به طرق و روایات گونانون نقل شده که احتمال کذب و دروغ بودن آن داده نمی­شود و معمولا روایاتی که تواتر داشته باشند فی الجمله مورد قبول است.

این حدیث نشون میده ما باید مطالعه مونو بیشتر کنیم و عقل که چرغ هدایته راه خودشو پیدا میکنه... فقط یه راه عقلانی هست... اونایی که به وهابیت اعتقاد دارن پیرو کدوم عقل و منطقن الله اعلم:surprised:

abandon

عضو جدید
اولین چیزی که به نظر من باید گفته بشه این هست که وهابیت و اهل سنت دو گروه کاملا مجزا هستند
که هرگز نباید این دو را با هم قیاس کرد
چون اهل تسنن برادران دینی ما هستند و وهابیت یا همان اسلام آمریکایی دشمنی است که فعلا تنها هدف آن ها اختلاف انداختن بین مذهب تشیع و تسنن هست
و از این قضیه نباید غافل بشیم

نکته کاملا بجایی بود ممنون ازت:gol:;)
یکی از مباحثمون باید همین باشه...

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منم با نظرات دوستان موافقم و شرمنده ی همه که تشکر نداشتم

ایشالا که مباحث خوبی به کار برده بشه

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
بدین وسیله اصلاح میکنم!
به قول حیکم فردوسی:
چوهفتادکشتی براوساخته
همه بادبانهابرافراخته
یکی پهن کشتی بسان عروس
بیاراسته همچوجشم خروس
محمدبدواندرون باعلی
همان اهل بیت نبی وولی;)

kadoo

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بدین وسیله اصلاح میکنم!
به قول حیکم فردوسی:
چوهفتادکشتی براوساخته
همه بادبانهابرافراخته
یکی پهن کشتی بسان عروس
بیاراسته همچوجشم خروس
محمدبدواندرون باعلی
همان اهل بیت نبی وولی;)

خیلی شعر زیبایی بود
خیلی زیبا.......................
این دومین شعری بود که خیلی خوشم اومد

اولیش این بود از شیخ اجل سعدی شیرازی:

سعدی اگر عاشقی کنی و جوانی
عشق محمد بس است و آل محمد

abandon

عضو جدید

خیلی شعر زیبایی بود
خیلی زیبا.......................
این دومین شعری بود که خیلی خوشم اومد

اولیش این بود از شیخ اجل سعدی شیرازی:

سعدی اگر عاشقی کنی و جوانی
عشق محمد بس است و آل محمد

اللهم صل علی محمد وآل محمد وعجل فرجهم والعن عدوهم.

abandon

عضو جدید
من درست صحبت میکنم، اتفاقا شرکت کردن یا نکردن مردم تو انتخابات برای من فرقی نداره، چون 34 ساله ملت داره فقط پوز زنی میکنه... .
مشکلت جای دیگه ست.بحث تاپیک به این چیزا ربطی نداره سعی نکن منحرفش کنی .
خب با این حساب بهتره اینجا نظر نذاری ...

abandon

عضو جدید
جنایات وهابیت

جنایات وهابیت

جنایات وهابیت

.
در سالروز عید غدیر در هیجدهم ذیحجه سال ۱۲۱۶ هجری قمری امیر سعود بن عبد العزیز وهابی با سپاهی متشکل از بیست هزار مرد جنگی به شهر کربلا حمله ور شد.
کربلا در این ایام در نهایت شهرت و عظمت بود و زائرین ایرانی و ترک و عرب بدان روی می آوردند.
«سعود» پس از محاصره شهر سرانجام وارد آن گردید و کشتار سختی از مدافعین و ساکنین و زنان و کودکان آن نمود و برخی عدد کشته شدگان را یکصد و پنجاه هزار تن!
نوشته اند و می گویند جوی خون در کوچه های کربلا به راه افتاد و جالی این که اسم این کار را «جهاد فی سبیل الله» و مبارزه بار نشر توحید می گذارند!
• پس وهابی ها حرم مطهر حسین بن علی علیه السلام فرزند حضرت زهرا دختر پیامبر را ویران نموده و ضریح مبارک آن حضرت را از جای خود کندند و … حبیب بن مظاهر را سوزاندند و تمام ذخائر و نفائس حرم حسینی را چپاول کرده و اسبانشان را در صحن حرم مطهر بستند و در حرم شریف قهوه دم کردند و آن چنان در حرم مطهر،فساد و ویرانی بار آوردند که فاجعه کربلا و حادثه روز حره و کردارهای بنی امیه و متوکل عباسی تکرار شد.
کربلا پس از این حادثه به وضعی درآمد که شعرا برای آن مرثیه می گفتند.وهابیها در مدت متجاوز از دوازده سال،گاه و ناگاه به شهر کربلا و اطراف و همین طور به شهر نجف حمله می کردند و غارت و کشتار می نمودند.
وقایع کربلا را بسیاری از مورخان شرق و غرب و حتی مورخان سعودی نوشته اند.می توانید به کتابهای تاریخ المملکه العربیه السعودیه،عنوان المجد فی تاریخ نجد،تاریخ العربیه السعودیه نوشته دانشمند مشرق«ناسی لیف»و مفتاح الکرامه سید جواد عاملی و کتب دیگری مراجع فرمایید.
- در نهم ماه صفر در سال ۱۲۲۱ شبانگاه قبل از صبح،وهابیان به نجف حمله کردند و اهالی نجف را غافلگیر نمودند حتی برخی از وهابیان از دیوار سور نجف بالا آمدند و نزدیک بود شهر نجف را متصرف شوند و حرم شریف امیرالمؤمنین علی علیه السلام را تخریب نمایند که از امیرالمؤمنین علی علیه السلام کرامات آشکار شد و معجزات روشن ظاهر گشت و از سپاهیان وهابی بسیاری کشته شدند و ناامید برگشتد.
در جمادی الثانی سال ۱۲۲۲ وهابیان به بیست هزار جنگجو – بلکه بیشتر- شبانه به نجف حمله کردند ولی با مقاومت مردم روبرو شدند و به شهر حله حمله کردند و سپس به کربلا حمله نمودند و این شهر را در روز روشن محاصره کردند.اهالی کربلا پشت دروازه شهر مقاومت کردند کشته ها دادند و از دشمن نیز بکشتند و سرانجام وهابیان بازگشتند و در عراق فساد و تباهی راه انداختند.
• در شعبان و رمضان ۱۲۲۵ وهابیان غزه،که توانایی حمله به شهرهای نجف و کربلا را نداشتند،اطراف نجف اشرف و کربلا را احاطه کرده و راه ها را بستند و در امتداد دو فرسنگ یا بیشتر از کوفه تا کربلا زائرین را محاصره کرده بودند و زائرین امام حسین و امیرالمومنین علی علیه السلام را که از زیارت نیمه شعبان به وطن های خود باز می گشتند اموالشان را غارت نموده و به قتل می رساندند.
• در سالهای ۱۳۴۵ و ۱۳۴۶ نیز بارها وهابیان به نواحی مختلف عراق حمله برده و قتل و غارت می کردندو گوسفندان و احشامشان را می گرفت و خودشان را هم میکشتند.سرانجام کار به جایی کشید که عراقی ها به دولت انگلیس شکایت کرده و گفتند یا شما جلوی وهابیها را بگیرید و یا ما خود شخصا از خویشتن دفاع کنیم که در پایان هواپیمای لشکر عراق وهابیان را عقب راند.
• در روز عاشورای ۱۴۲۵ هجری قمری وهابیان با نام گروه القاعده با انفجارهای متعدد در کربلای معلی ما بین صفوف عزاداران حسینی فاجعه کربلا را تکرار نمودند که باعث به شهادت رسیدن تعداد زیادی از عزاداران اعم از مرد و زن و بچه شد.
• در روز ۲۵ رجب ۱۴۲۶ هجری قمری مصادف با شهادت امام موسی کاظم علیه السلام وهابیان با نام گروه القاعده با پخش غذاهای مسموم و ایجاد ترس و رعب و انفجارات متعدد در کاظمین ما بین صفوف عزاداران امام موسی کاظم ع جنایت دیگری را مرتکب شدند که باعث به شهادت رسیدن حدود ۱۵۰۰ نفر اعم ا ز مرد و زن و بچه شد.
• پس از اشغال عراق توسط امریکا و متحدانش،وهابیان از این فرصت ایجاد شده توسط اربابانشان استفاده کردند و برای اقامه اعتقادات شومشان و ضربه زدن به اسلام و ایجاد تفرقه بین مسلیمن بارها و بارها مردم مظلوم عراق اعم از شیعه و سنی ما عرب و کرد،زن و مرد،بزرگ و کوچک،پیر و جوان را هدف اقدامات تروریستی خود قرار داده اند و آنها را به خاک و خون کشیده اند به حدی که قلم از ذکر آنها ناتوان و شرمسار است.

abandon

عضو جدید
ابتدا سعی دارم جنایات وهابیای وحشی رو بذارم تا مشخص بشه که کیا چهره ی اسلام و مسلمانان رو در سطح جهان زشت نشون دادن و بهانه دست اربابان کثیفشون دادن تا چهره اسلام رو مخدوش کنن.
امیدورم با خوندن کامل مطالب به نتایج درستی از موضوع برسین ، همه ی مطالب با منابع اعلام میشن و بدون منبع حرفی گفته نمیشه.
و دوباره یادآور میشم که بایدحواستونو جمع کنین که باچه آدمای وحشیی سروکار دارین اینا حتی یکدونشون هم نباید توی ایران باشن چه برسه به اینکه بخوان تبلیغ و رشد بکنن که در اینصورت بدترین ضرر متوجه خود ماست... اینان دشمنان قسم خورده و سگ کثیف یهود هستن ...
.

abandon

عضو جدید
تخریب آثار تاریخی و باستانی اسلام - بعد از بیان این موضوع نتیجه گیری بکنیم دوستان نتیجه گیری بکنن.

تخریب آثار تاریخی و باستانی اسلام - بعد از بیان این موضوع نتیجه گیری بکنیم دوستان نتیجه گیری بکنن.

تخریب آثار تاریخی و باستانی اسلام:

اینک جهت رعایت اختصار توجه خوانندگان ارجمند را به فهرست برخی از آثار و اماکن تاریخی اسلام که بیانگر فرهنگ و تمدن اسلامی بود و به واسطه تحجر و کوته فکری فرقه ضاله وهابیت ویران شده جلب می کنیم :
• بارگاه و مسجد حضرت حمزه سیدالشهداء در احد
• بارگاه ام المؤمنین حضرت خدیجه کبری بنت خولید علیها السلام.
• بارگاه آمنه بنت وهب مادر پیامبر گرامی اسلام
• بارگاه حضرت ابوطالب پدر گرامی امیرالمؤمنین
• بارگاه حضرت عبدالمطلب جد پیامبر گرامی اسلام و امیرالمؤمنین
• بارگاه حضرت حوا در جده
• بارگاه حضرت عبد الله پدر پیامبر در مدینه
• بیت الاحزان،خانه ای که حضرت زهرا علیها السلام در آنجا در سوگ پدرش می گریست.
• مسجد سلمان در مدینه منوره
• خانه حضرت زهرا علیها السلام در کوچه حجر در مکه مکرمه
• جایگاه نفس الزکیه در مدینه منوره
• خانه رسول الله در مدینه،خانه ای که حضرت هنگام هجرت به مدینه در آنجا مستقر شد.
• خندقی که مسلمانان در جنگ خندق حفر نمودند
• بارگاه پیامبر خدا،یسع علیه السلام،در روستای اوجام در قطیف
• مسجد جوانان در احساء،دومین مسجدی که پس از مسجد رسول الله در آن نماز جمعه برگزار شد.
• مسجد عباس بن علی در روستای مطیرفی در احساء
• زادگاه پیامبر اسلام،خانه ای که در آن پیامبر گرامی اسلام در شعب هواشم در مکه مکرمه متولد شد
• خانه ام المؤمنین حضرت خدیجه بنت خویلد در مکه مکرمه
• مسجد الشمس در مدینه منوره محل یکی از معجزات بزرگ رسول خدا
• خانه حمزه بن عبد المطلب عموی گرامی پیامبر
• خانه ارقم،که پیامبر و یارانش در آغاز بعثت در آن گرد می آمدند
• بارگاه شهدای بدر و جایگاهی که برای پیامبر در غروه بدر نصب نمودند
• خانه حضرت علی علیه السلام که امام حسن و امام حسین علیهم السلام در آن متولد شدند
• دیوار اطراف شهر مدینه منوره
• خانه حضرت امام جعفر صادق در مدینه منوره
• محله بنی هاشم در مدینه منوره
• مسجد تنبه الوداع
• مسجد البغله و بسیاری دیگر از بقاع متبرکه و اماکن مقدسه
• قرستان المعلی در مکه مکرمه که بارگاه و مقبره برخی از اهل بیت علهیم السلام و یاران پیامبر در آن قرار دارد.
• نشانه ورود و خروج فاطمه بنت اسد مادر امیرالمؤمنین پس از تولد آن حضرت از کعبه
• بارگاه های متعدد در قبرستان بقیع
• بارگاه ملکوتی ائمه بقیع علیهم السلام
نکته قابل توجه اینکه این ویرانگری های آثار تاریخی اسلام در حالی صورت می گیرد که رژیم سعودی و وهابیان از آثار یهودیان در مدینه منوره حافظت و نگهداری می کنند؛ و با نصب تابلوهای هشدار دهنده مردم را از نزدیک شدن به آنها باز می دارند.
------------------------------------------------------------------------
دوستان این بخش هنوز ادامه داره، فقط باید قسمت به قسمت به موضوع پرداخت تا کاملا جابیوفته...
ازین وحشیگریها چه نتایجی میشه گرفت؟

بالا