گفتگوی مرتبط با دروس برق،برنامه ریزی تحصیلی و کنکور کارشناسی ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها یک سوال.مثلا یه من فصل اول معادلات رو خوندم بعدش بعد چه مدت تست بزنم.
کتاب رو تموم کنم.بعد تست بزنم یا نه؟
البته من برنامه ام اینطور شده که.
معادلات از 4 فصل 3 فصل خوندم و ریاضی مهندسی از رو کتاب مومن زاده خوندم اونم تا فصل 5
مدار 2 هم یه دور خوندم.اما تست اصلا نزدم
همش احساس میکنم وقت کم میارم

arshad1367

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها:)!!!!!من تازه از امروز فردا میخوام شروع کنم واسه کنکور 93!!!از روی تنبلی دیر شروع کردم خیلی نگرانم نشه به هدفم برسم:cry:!!!!!
راستش سوالم این بود تو این تابستون باید چند تا درس رو بخونم؟؟؟؟من میخوام الک و مخابرات کنکور بدم و سطح تحصیلیم هم متوسط رو به بالاست!!!!
یکی از بزرگترین مشکلاتمم حین خوندن خستگی زود رسه و بی حوصلگی نسبت به درس گاهی هم سر درد میگیرم یکم که درس میخونم:confused:!!!!کسی همچین مشکلی داشته تا بحال؟؟؟؟اگه کمکم کنید خیلی آقایی کردید:redface:!!!!!!!!

سلام نگران نباشيد باتوجه به اينكه به گفته ي خودتون وضعيت تحصيليتون متوسط رو به بالاس مشكلي پيش نمياد ... سعي كنيد تا اواسط شهروير روي 4 درس مدار رياضي الكترونيك و سيگنال به تسلط نسبي برسيد بعد از اواسط شهريور كنترل رو اضافه كنيد بقيه دروس هم بستگي به خودتان دارد ميخواهيد بخوانيد يا حذف كنيد !
در مورد مشكل دومتونم شيوه كنكور خوندن با شيوه درس خوندن براي امتحانات دانشگاهي متفاوته باتوجه به اينكه هنوز شروع نكرديد شايد اصلا به اين مشكل بر نخورديد بهتره شروع كنيد تا دير نشده ...
موفق باشيد

arshad1367

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها یک سوال.مثلا یه من فصل اول معادلات رو خوندم بعدش بعد چه مدت تست بزنم.
کتاب رو تموم کنم.بعد تست بزنم یا نه؟
البته من برنامه ام اینطور شده که.
معادلات از 4 فصل 3 فصل خوندم و ریاضی مهندسی از رو کتاب مومن زاده خوندم اونم تا فصل 5
مدار 2 هم یه دور خوندم.اما تست اصلا نزدم
همش احساس میکنم وقت کم میارم

شما بعد از پايان هرفصل بهتر به صورت رندوم تست هاي مرتبط را حل كنيد يا تستاي زوج يا فرد تا به وقتي به تسلط برسيد... دور اول نياز نيست همه تستهارو حل كنيد

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان اگه میشه برنامه درسیشون رو بذارن.
مثلا بگن امروز چقد میخوان بخونن
چه فصلهایی از رو کدوم کتابها

دانشمند كوچك

عضو جدید
سلام
بچه ها چی کار کنیم خانواده ها باهامون همکاری کنن تا بهتر بتونیم درس بخونیم؟
من بااین مشکل مواجه شدم.خانواده من با من همکاری لازمو رو انجام نمیدن،مثلا این هفته که دارم کولاک میکنم میخوان برن مسافرت و منو بزور میخوان ببرن
از طرفی گاهی مهمونی های دوره ای که میرن،منم مجبورم برم که تا دیر وقت میمونن شب تو خونه تنها نباشم،از طرفی هم عصرم از بین میره هم فردا صبح

hamid_3469

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام
من بااین مشکل مواجه شدم.خانواده من با من همکاری لازمو رو انجام نمیدن،مثلا این هفته که دارم کولاک میکنم میخوان برن مسافرت و منو بزور میخوان ببرن
از طرفی گاهی مهمونی های دوره ای که میرن،منم مجبورم برم که تا دیر وقت میمونن شب تو خونه تنها نباشم،از طرفی هم عصرم از بین میره هم فردا صبح

منم یه همچین مشکلی دارم . مشکل من اینکه تو خونه کسی مراعات نمیکنه با اینکه همه خیلی دوست دارن من درس بخونم . مثلا سر و صدا و رفت امد زیاده و وقتی تمرکز ادمم بهم بخوره چهار ساعتم مدام بشینی بخونی بازم بدرد نمیخوره . یه راه حل خوب استفاده از اماکنی چون کتابخونه عمومیه . به نظرم همون ساعت کار کتابخونه ادم بره با تمرکز درس بخونه بهتر از اینکه دو برابر اون زمانو تو خونه بدون تمرکز درس بخونه .

sina_oonline

عضو جدید
منم یه همچین مشکلی دارم . مشکل من اینکه تو خونه کسی مراعات نمیکنه با اینکه همه خیلی دوست دارن من درس بخونم . مثلا سر و صدا و رفت امد زیاده و وقتی تمرکز ادمم بهم بخوره چهار ساعتم مدام بشینی بخونی بازم بدرد نمیخوره . یه راه حل خوب استفاده از اماکنی چون کتابخونه عمومیه . به نظرم همون ساعت کار کتابخونه ادم بره با تمرکز درس بخونه بهتر از اینکه دو برابر اون زمانو تو خونه بدون تمرکز درس بخونه .

منم با همین مشکل مواجه هستم مثل شما خانوادم بسیار علاقه مند هستن که من درس بخونم و اینا اما به هر حال نا خودآگاه همیشه رفت آمد خونمون زیاده.بدبختی من اینه شهر ما یک کتابخونه داره که اونجا بدتر از خونست ملت با دوستاشون میان میخندن و سر صدا و اینا داره.من وقتایی که میبینم خونمون سر و صدا هست هدست میزارم فیلم های آموزشی مباحث مختلف را که دانلود کردم تماشا می کنم.واقعا هم اصلا دلم نمیاد که از خانوادم بخوام اروم باشن یا اذیت بشن سر کنکور کارشناسی خیلی اذیتشون کردم اونام می خوان راحت باشن به هر حال

aminvo

عضو جدید
سلام
خدمت دوستانی که مشکل مطالعه و .... در منزل دارن باید عرض کنم که کم یا بیش همه با این مشکل آشنا هستیم، ولی خوب هر مشکلی راه حل خودش را داره.
بهترین راه حل این هست که بریم سالن مطالعه و از امکانات این مراکز استفاده کنیم که الان هم تابستان هست و خلوت( سالن مطالعه دانشگاه ها هم خوب هست اگه نزدیک باشه). ولی در بعضی از زمان ها این کار میسر نیست، یعنی امکان نداره، دیگه چاره ای نیست به جز اینکه با خانواده صحبت کنیم و در خواست هامون را باهاشون در میون بزاریم، که مثلا این چند ما ه در صورت امکان از مهمانی ها کم کنند و ... . به هر حال خانواده برای همین زمان ها هست که معنی پیدا میکنه. اگه ما نتونیم با خانواده مون مشکلات و نیازهامون را در میون بزاریم و برای هم و به هم در رسیدن به نتایج دلخواه و هدف هامون کمک کنیم که دیگه خانواده معنی اصلیش را از دست میده. بهترین کار این هست که حرفتون را راحت بزنید. این نظر من هست.

برای همه دوستان هم آرزوی موفقیت می کنم.

sina_oonline

عضو جدید
دوستان احتمالا بیشترتون آشنا باشید
سایت http://maktabkhooneh.org فیلم های آموزشی مفیدی داره مخصوصا برای ماهایی که امکان رفتن به کلاس های آموزشگاه های خصوصیو نداریم.
من از الکترونیک و سیگنالش استفاده کردم خوبه به نظرم

f.babaei

عضو جدید
منم با همین مشکل مواجه هستم مثل شما خانوادم بسیار علاقه مند هستن که من درس بخونم و اینا اما به هر حال نا خودآگاه همیشه رفت آمد خونمون زیاده.بدبختی من اینه شهر ما یک کتابخونه داره که اونجا بدتر از خونست ملت با دوستاشون میان میخندن و سر صدا و اینا داره.من وقتایی که میبینم خونمون سر و صدا هست هدست میزارم فیلم های آموزشی مباحث مختلف را که دانلود کردم تماشا می کنم.واقعا هم اصلا دلم نمیاد که از خانوادم بخوام اروم باشن یا اذیت بشن سر کنکور کارشناسی خیلی اذیتشون کردم اونام می خوان راحت باشن به هر حال

سلام
سلام دوستان
تا حالا فکر میکردم فقط من تنهایی این مشکلو دارم!!
تو خونه ما اولین واصلیترین عامل مانع تمرکز تلویزیونه که ازش متنفرم چون تا یه سریال یا اخبار یا ................ باشه اینقدر صداش زیاده که تا توی اتاق هم میاد بعد هم که اعتراض میکنم میگن آدم اگه درسخون باشه اولا صبح ساعت4 بیدار میشه درس میخونه دوما اگه واقعا داری درس میخونی باید توی سروصدا هم بتونی بخونی بعد اینقدر دوست دارن که من قبول بشم که نگو!!!!!
حالا باز شما کتابخونه هم می تونید برید من به همونم دسترسی ندارم:mad:

آخرین ویرایش:

arman_20

عضو جدید
سلام . دوستان اگه کسی بتونه یه مشورت خوب به من بده ممنون میشم .

حقیقت من الان شاغلم ( کارمند دولت هستم ) و ترم 1 آزاد ارشد برق هم میخونم گرایش قدرت .
اما من همیشه علاقه ام به دانشگاه دولتی و دانشگاه های تاپ بوده مثل تهران شریف .
حقیقت پایه درسی خوب و شاید بشه گفت خیلی خوبی دارم .
کنکور های دولتی گذشته به دلایل متعدد که جاش نیست بگم یا سر جلسه نمیرفتم یا اصلا نمیخوندم براشون .
اما خب مشکلات ام تا حد زیادی خدا رو شکر بر طرف شده .
به نظرتون اگر من بخوام برای ارشد دولتی امسال ( قدرت ) بخونم با توجه به اینکه شاغلم هستم
و فرض هم کنیم با رتبه خیلی خوب قبول بشم و مثلا فرض کنیم یکی از دانشگاه های شریف تهران امیر کبیر علم و صنعت رو بیارم .

ایا واقعا با شرایطی که گفتم و زیر مینویسم ارزش اش رو داره ؟
چون با این فرضیات مهر سال 93 من ترم 1 دولتی میشم
در صورتی که اگه همین آزاد رو ادامه بدم مهر 93 ترم 4 میشم .
اینکه الان کارم و دانشگاه ازادم شهر خودم جنوب هست
و اگه تهران قبول بشم مسئله رفت و امد هم هست

باز هم میگم علاقه ام به دانشگاهی مثل دانشگاه تهران بوده و واقعا درسم هم خوب هست خدا رو شکر
اما میبینم هیچ وقت برای ارشد دولتی نه برنامه ریزی کردم نه تلاشی نه سر جلسه شرکت کردنی خب ناراحت میشم .

پویان ط

عضو جدید
برای تکمیل این صحبت‌ها، توضیحی راجب رتبه بدم.
رتبه بر اساس تراز به دست میاد. یعنی اینطور نیست که از درصدا میانگین بگیرن و بگن که میانگین 30 درصد رتبش میشه 100 و میانگین 31درصد هم بشه 99 ...

تراز رو با محاسبات پیچیده‌ای به دست میارن، اما بیس همه این محاسبات آماری بر اساس نمودار نرمال هست.
اول به نمودار زیر نگاه کنید:

این نمودار مربوط به ضریب هوشی یه جامعه هست، اما نمودار تراز هم به همین شکله، با این تفاوت که اولش صفر و آخرش 10000 هست.
تراز میانگین میتونه هر عددی باشه (مثلاً 4000 یا 5000)
و در نهایت شما داخل از رنگ‌ها قرار میگیری و با نفر قبل و بعد مقایسه شده و رتبتون تعیین میشه.
ممکنه درصد 100 ترازش بشه 9000 و درصد صفر بشه 4000 و درصد -33 هم بشه 1000 (منظورم اینه که هیچوقت تراز به صفر یا 10000 نمیرسه و گاهی اوقات سفید گذاشتن یه درس خودش تراز بالایی داره مثل کنترل امسال که خیلیا منفی زدن!)

خیلی مهمه که از تراز از میانگین (پیک نمودار) کمتر نباشه.
یعنی اگه تراز میانگین درس کنترل 4000 باشه (مثلاً معادل 10 درصد باشه)، باید سعی کنید حتماً درصدی بالای 10 بیارید، وگرنه افت خیلی زیادی توی رتبه و ترازتون به وجود میاد.
برعکس، اگر از میانگین بالاتر باشید، جهش خیلی بیشتری خواهید داشت. مثلاً اگر پیک نمودار کنترل 10درصد باشه، اگه 20 درصد بزنید با شیب تندی پیش میرید، اما اگه این 20 بشه 30، این شیب کمتر و اگه بشه 70 میبینید که شیب نزدیک به صفر میشه و مثلاً 1 درصد باعث میشه که روی نمودار تراز، از 6000 به 7000 برسید. (در حالیکه ممکنه 20 درصد به 30 باعث بشه از 5000 به 5100 برسید)
دقت کنید که اگر کمتر از میانگین بزنید، به همین میزان تراز کاهش پیدا میکنه.

پس سعی کنید روی یک یا دو درس فوکوس کنید و یه درصد خیلی بالایی بیارید و ترازتون بیشتر بشه. کسی که یک درس بالای 60 70 داشته برنده هست!

از طرفی درسی مثل مغناطیس همیشه میانگین درصدش پایین (نزدیک به صفر) هست. اگه شرایطش رو نداشتید، میتونید این درس رو کنار بذارید و نخونید. ضرری نمیکنید (البته اینم بگم که یه سئوال جواب دادن از مغناطیس تراز رو وحشتناک بالا میبره)
برعکس درسی مثل ریاضی و مدار، بالاترین میانگین رو داره و اگه میخواید موفق شید، نباید این دو درس رو زیر 30 40 بزنید، و این دو رو هم اگه بالا بزنید، به دلیل اینکه پراکندگی بالایی نسبت به درسای دیگه دارن، تراز شما رو به مقدار خیلی زیادی در کل گرایشها جابجا میکنه و برای همین بیشتر تاثیر رو مدار و ریاضی دارن.
درسی مثل بررسی (و بعد از اون ماشین) که مختص قدرتیهاست، تراز رو به مقدار زیادی داخل گرایش قدرت جابجا میکنه و برای مثال توی قدرت، بعد از ریاضی و مدار، بیشترین تاثیر رو ماشین (به دلیل ضریب 4) و بعد از بررسی داره.
تمام حرفات درست.ولی ریا ضی و مدار روقبول ندارم که بیشترین تاثیرو داشتن.امسال بیشترین تاثیر رو کنترل داشت چون درصد بالا 20 رو یک درصد شرکت کننده ها هم نیوورده بودن. برا غیر قدرتی ها هم ببالای هفتاد زدن سیگنال خیلی تاثیر داشت چون با وجود سادگی نسبت به بقیه درسا باز هم درصد باز هم درصدا خیلی زیاد نبود

b.bahar.b

عضو جدید
سلام دوستان
کسی می دونه باغستانی چطور مغناطیس میگه؟
اصلا کلاسای بینش که انقدر همه رو جذب کرده چطوره؟
من می خوام حتما امسال قبول بشم
کجا برم؟ اصلا کلاس برم یا فقط کتابارو بخونم؟
کتاب مدرسان یا جای دیگه؟
گرایشم الترونیکه می خوام کنترل ادامه بدم. کم نمی یارم؟

saj2607

عضو جدید
ئوست عزیز گول تبلیغات و حرفای قشنگ موسسات رو نخوربلکه تحقیق درباره اساتید بهترین کاره مهم نیست موسسه بلکه مهم استاد هست...برای ریاضی مهندسی و معادلات بدون شک کریمی....برای مدار زرگر و کهن...برای سیگنال فقط تقدسی..برای کنترل..فقط شیرین ابادی..برای الکترونیک..اول اسلام پناه بعد باغستانی...برا مغناطیس ترجیحا بیخیال شو اگرم خواسی بری باغستانی..بزام سوالی بود درخدمتم

hamid_3469

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستان
کسی می دونه باغستانی چطور مغناطیس میگه؟
اصلا کلاسای بینش که انقدر همه رو جذب کرده چطوره؟
من می خوام حتما امسال قبول بشم
کجا برم؟ اصلا کلاس برم یا فقط کتابارو بخونم؟
کتاب مدرسان یا جای دیگه؟
گرایشم الترونیکه می خوام کنترل ادامه بدم. کم نمی یارم؟

سلام در مورد کلاس کنکور و منابع مفید در این تاپیک زیاد بحث شده اگه یکی دو ساعت وقت بزاری و همین تاپیکو بخونی به جواب سوالاتی که داری میرسی . میتونی به سایت اقایه تقوی هم مراجعه کنی و اطلاعیه کلاسهای ایشون و همینطور مشاوره هاشونو ببینی و همینطور سایت دیگر اساتید .
در مورد کلاس رفتن و یا نرفتنم خودتون باید تصمیم بگیرید چون بستگی به پایه و پشتکار خودتون داره ، به قول دوستان کلاس فقط یه کاتالیزگره و اصل کاری خود فرده .

sina_oonline

عضو جدید
سلام دوستان
تا حالا فکر میکردم فقط من تنهایی این مشکلو دارم!!
تو خونه ما اولین واصلیترین عامل مانع تمرکز تلویزیونه که ازش متنفرم چون تا یه سریال یا اخبار یا ................ باشه اینقدر صداش زیاده که تا توی اتاق هم میاد بعد هم که اعتراض میکنم میگن آدم اگه درسخون باشه اولا صبح ساعت4 بیدار میشه درس میخونه دوما اگه واقعا داری درس میخونی باید توی سروصدا هم بتونی بخونی بعد اینقدر دوست دارن که من قبول بشم که نگو!!!!!
حالا باز شما کتابخونه هم می تونید برید من به همونم دسترسی ندارم:mad:
پس درد مشترکه کاریش نمیشه کرد! تو این گرما آدم تا به کتابخونه برسه که دیگه چیزی ازش نمیمونه از گرما

juvefans

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سوال

سوال

سلام دوستان:heart:

من انطوری که تاپیکهای سالهای قبل و امسال رو خوندم هر کسی نظر متفاوتی برای منابع داشت .
خواهش میکنم اگر کسی از دوستان تجربه داره جواب سوالم رو بده نه بر اساس شنیده ها .
توضیحات : اکثر درسها را تا امسال یک بار خوانده ام .

بخش اول : منابع :surprised:

1. خواندن همزمان ریاضی مهندسی مهندس کریمی و دکتر معتقدی رو توصیه میکنید ؟
  2. خواندن همزمان کتاب ماشین پوران پژوهش و مدرسان شریف ( جدید ) ؟
  3. من کتاب مغاطیس پارسه را خواندم اما حس میکنم که جوابگوی سوالات ارشد نیست بلکه فقط آشنایی و وقت گذرانی میباشد ! اما همه این کتاب رو توصیه میکنند ! بین این کتاب و کتاب مدرسان شریف کدام رو توصیه میکنید ؟

بخش دوم : نکات مشاوره;)

1. مطاله به شیوه 2 کتابی را چگونه انجام دهم ؟
الف ) خواندن کامل کتاب اول و بعد کتاب دوم
ب ) خواندن فصل به فصل از هردو هم زمان

ممنون :gol:

.V A H I D.

عضو جدید

3. من کتاب مغاطیس پارسه را خواندم اما حس میکنم که جوابگوی سوالات ارشد نیست بلکه فقط آشنایی و وقت گذرانی میباشد ! اما همه این کتاب رو توصیه میکنند ! بین این کتاب و کتاب مدرسان شریف کدام رو توصیه میکنید ؟

سلام
بخش اول:
1. مشکلی نداره.
2. من مدرسانو ترجیح می دم.
3. پارسه + مدرسان(یا حهش)
بخش دوم:
1. ب
;)

آخرین ویرایش:

arshad1367

عضو جدید
کاربر ممتاز

من انطوری که تاپیکهای سالهای قبل و امسال رو خوندم هر کسی نظر متفاوتی برای منابع داشت .
خواهش میکنم اگر کسی از دوستان تجربه داره جواب سوالم رو بده نه بر اساس شنیده ها .

سلام من فقط يك توصيه بهتون ميكنم در مورد دو كتابي خوندن كه در صورت امكان سعي كنيد يك كتاب به توصيه دوستان سالهاي قبل از همه بهتر هست اون رو انتخاب و بخونيد ودر صورت نرسيدن به تسلط ازروي منبع اول از منبع دومي همون مبحث رو بخونيد به عنوان مثال من خودم رياضي مهندسي رو از كتاب مهندس مومن زاده خوندم ابتدا در صورتي كه مطلبي برام گنگ بود يا نياز به تست بيشتر داشتم به كتاب دكتر معتقدي وگاها تو بحث سري به كتاب مهندس كريمي رجوع ميكردم اينكه هردو رو همزمان بخونيد درصورتي كه روش ها متفاوت باشه شما رو دچار سردرگمي ميكنه و از خوندن پشيمون ميشيد ...

alidodar1

عضو جدید

برای دروس ریاضی مهندسی و معادلات کتابهای مهندس کریمی رقیبی ندارند. من کتاب ریاضی مهندسی دکتر معتقدی را مطالعه نکرده ام ولی کتاب معادلاتشان را خوانده ام فوق العاده گنگ و نافهموم است وبه هم ریختگی سرفصل ها زیاد مشاهده میشود. از طرفی درسنامه بیسیار سطح بالاست و ممکن است برای دانشجویان ضعیفتر چندان جذاب نباشد. ولی کتاب معادلات استاد کریمی اینطور نیست و درسنامه فوق العاده قوی و البته به زبان ساده تر و با مثال های متعددتر به علاوه استفاده از روش های سریع در کنار روش های استاندارد و حل تشریحی تمامی تستهای سالهای اخیر همه گرایش ها و رنگی بودن از محاسن اصلی این کتاب است.
در مورد ریاضی مهندسی هم انصافا کتاب مهندس کریمی رقیب ندارد. در این کتاب هم در کنار روش های استاندارد از روش های ذهنی هم استفاده شده که در کتاب های مشابه دیده نمیشود. (بر خلاف تصور خیلی از دوستان که فکر میکنند روش های تستی فقط در کلاس ایشان گفته میشود باید بگویم که تمامی روش های ذهنی که در جلد دوم هم به آن اشاره کرده اند در جلد اول توضیح داده شده ولی برای یک مثال. برای مثال های دیگر روش ها تشریحی است و روش های ذهنی را باید خودتان سعی کنید انجام دهید.)
برای درس ماشین کتاب مدرسان خوب است ولی بعضا روش ها چندان سریع نیست مخصوصا فصل 2 که از تشریحی ترین جواب ها استفاده شده که از این لحاظ کتاب دکتر حلم زاده بهتر است.
برای مغناطیس باید موازی با کتاب پارسه از کتاب دکتر محمد طاهری هم استفاده کنید. این کتاب به تنهایی کافی نیست.
موفق باشید

MehranVB

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

1. تجربه خوندن کتاب کریمی رو نداشتم، اما معتقدی و مومن زاده رو خوندم، و میتونم بگم چند باری که معتقدی رو خوندم کار اضافی در مقابل [یک بار] خوندن مومن زاده بود. به کسی توصیه نمیکنم که روی انتخاب منابع حساسیتی داشته باشه و به نظر من هر کتابی واسه خودش بهترین منبع هست، اما کتاب ریاضی معتقدی استثنا هست و به نظرم این کتاب فقط باعث سردرگمی میشه و روش تدریس مناسبی نداره. به جای اون اگر از مومن زاده استفاده بشه، هم مفهوم درسا رو خیلی بهتر متوجه میشید و هم تستای کنکور بیشتری کار میکنید. اگر قصد دارید از دانش جناب معتقدی استفاده کنید، بهترین کار اینه که جزوه خلاصه شدش (که 24 صفحه یا این حدودا بود) رو گیر بیارید و بخونید. فکر کنم داخل وبلاگ آقا احسان موجود باشه. کریمی هم هر کس خونده راضی بوده، اما ایرادی که اکثراً ازش میگیرن این هست که جواب خیلی از تستا رو پیچونده. در هر صورت توصیه میکنم کتاب مومن زاده رو از دست ندید!

2. اکیداً توصیه میکنم این کار رو انجام ندید. روش تدریس این دو کتاب دقیقاً متناقض با هم هست و اگر بخوانید به طور موازی اونها رو با هم بخونید (دور از جون) بدتر گیج میشید! قبلاً راجب این دو کتاب زیاد صحبت کردم، به طور خلاصه اگه دوباره بخوام بگم؛ پوران کاملاً تستی و خلاصه‌شده درس میده و مدرسان مفصل و مفهومی. خوندن مدرسان وقت زیادی میگیره و با یه دور خوندن هم ممکنه همه چیز رو متوجه نشید و به دور دوم نیاز باشه. کسی اگر روی مدرسان مسلط باشه به 100 درصد سئوالای کنکور میتونه جواب بده، اما رسیدن به این تسلط سخته و البته روشایی که مدرسان برای جل استفاده کرده طولانی هست و کتاب پوران برعکس روشای تستی خوبی رو معرفی میکنه. حرف آخر: بهتره فقط یکی از این دو رو برای خوندن انتخاب کنید!

3.من فقط جلد اول کتاب پارسه رو خوندم و بعدش هم کلاً بیخیال زدن مغناطیس توی کنکور شدم! بله حق با شماست کتاب پارسه جامع نیست، اما برای شروع خوبه و باعث میشه مفهوم رو خوب درک کنید و بعضاً با یه سری روشای تستی آشنا بشید. بعضیها میگن اگه روی همون پارسه مسلط شید، میتونید درصد خوبی بیارید. کتاب مدرسان رو هم تعریفش رو زیاد شنیدم، و همینطور کتاب جدید دکتر طاهری هم میگن خوبه. من هر دوی این کتابا رو دیدم و خیلی به شکل کلاسیک درس میدن و مغناطیس هم که خودش درس خسته کننده ای هست! به نظر من هر کدوم رو هم خواستید بخونید، قبلش پارسه رو یک دور نگاه کنید (مثلاً هر فصل رو که خواستید بخونید، همون فصل رو یک بار از پارسه بخونید) پارسه بر خلاف اون دو کتاب کلاسیک درس نمیده و با دید عامیانه‌ای که داره باعث میشه مفهوم رو بهتر درک کنید.

در مورد خوندن 2 کتاب پرسیدید، راستش من به عنوان شخصی که واسه سال دوم کنکور دادم و نسبت به سال اول موفق‌تر بودم، یکی از بزرگترین تجربه‌هام این بود که یک کتاب رو به عنوان منبع انتخاب کنید و روی همون مسلط بشید. خیلیا رو دیدم (خودم هم سال اول اینطور بودم) که یک کتاب رو میخونن به امید اینکه سریع تمومش کنن و برن سراغ کتاب بعد! با این نگاه که با این کارشون میتونن همه مطالب هر دو کتاب رو از بر بشن! این کار صحیح نیست و امکانش کمه شما بتونید یه سئوال ماشین رو با تسلط کامل هم از راه کتاب مدرسان حل کنید و هم پوران. واسه همین پیشنهاد میکنم یه کتاب رو مرجع کنید و اصلاً سراغ دو کتاب خوندن نرید! البته چند تا استثنا هم وجود داره:
* بعضی از کتابا مکمل هم هستن و باید یکی رو بعد از دیگری بخونید. مثلاً کتاب کنترل راهیان (تقوی) کتابیه که به تنهایی کافی نیست. قبل از اون بهتره کتابی مثل پوران یا جهش یا کتابی دیگه‌ای رو بخونید و بعد برید سراغ پوران. این کتاب تداخل آنچنانی با کتابای دیگه نداره و اتفاقاً نکات تکمیل‌کننده‌ای نسبت به اونا داره.

* زمانی که یه کتاب رو انقدر خوندید که میدونید کدوم صفحه چی نوشته، و میخواید یه کتاب دیگه رو سریع بخونید و ازش نکته‌بردای کنید. مثلاً یک نفر کتاب مدار زرگر رو خونده و حالا میره سراغ کتاب پارسه و نکات مهم داخل اون کتاب که قبلاً نمیدونسته رو یادداشت میکنه و بعضاً توی حل تست ازشون کمک میگیره. ولی اگر بخواید کتاب دوم رو هم به همون روش کتاب اول به طور مفصل بخونید، احتمالاً ذهنتون دچار سردرگمی میشه.
* زمانی که از کتاب دوم فقط برای تست حل کردن و تمرین بیشتر استفاده میکنید. مثلاً کتاب سیگنال مومن زاده رو خوندید (البته مثال هست و من قدرتی هستم و سیگنال نداشتم!) و حالا برای تمرین بیشتر سراغ کتاب تقدسی میرید.

تموم حرفایی که زدم نظر شخصی من بود و خودتون میدونید که آیه نیست! طبیعتاً هم هر کس روش خوندنش با دیگری تفاوت داره و اگه روی صحبتای بالا شک داشتید، با روشی که خودتون فکر میکنید صحیحه پیش برید;)

f shademan

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
برای دروس ریاضی مهندسی و معادلات کتابهای مهندس کریمی رقیبی ندارند. من کتاب ریاضی مهندسی دکتر معتقدی را مطالعه نکرده ام ولی کتاب معادلاتشان را خوانده ام فوق العاده گنگ و نافهموم است وبه هم ریختگی سرفصل ها زیاد مشاهده میشود. از طرفی درسنامه بیسیار سطح بالاست و ممکن است برای دانشجویان ضعیفتر چندان جذاب نباشد. ولی کتاب معادلات استاد کریمی اینطور نیست و درسنامه فوق العاده قوی و البته به زبان ساده تر و با مثال های متعددتر به علاوه استفاده از روش های سریع در کنار روش های استاندارد و حل تشریحی تمامی تستهای سالهای اخیر همه گرایش ها و رنگی بودن از محاسن اصلی این کتاب است.
در مورد ریاضی مهندسی هم انصافا کتاب مهندس کریمی رقیب ندارد. در این کتاب هم در کنار روش های استاندارد از روش های ذهنی هم استفاده شده که در کتاب های مشابه دیده نمیشود. (بر خلاف تصور خیلی از دوستان که فکر میکنند روش های تستی فقط در کلاس ایشان گفته میشود باید بگویم که تمامی روش های ذهنی که در جلد دوم هم به آن اشاره کرده اند در جلد اول توضیح داده شده ولی برای یک مثال. برای مثال های دیگر روش ها تشریحی است و روش های ذهنی را باید خودتان سعی کنید انجام دهید.)

موفق باشید

با سلام خدمت همه

من هر دو کتابو داشتم هم معتقدی و هم کریمی ...

به نظر من معقتدی که کلا پیچیده فکر می کنه ..همه چی رو پیچ در پیچ کرده !!!

کریمی هم درسنامه اش خوبه ها ....آما ...آما ....بعضی فصل ها مخصوصا مشتقات جزئی رو خیلی بد گفته ..خیلی ها ...اصلا یه وعضی ....من الان دارم می خونم این فصله رو فقط سرمو نمی کوبونم به دیوار ...
.

بعدشم ...من دو جلدشو دارم ....این روش های ذهنی رو نگفته ها ....فقط گفته که از روش ذهنی هم حل میشه ....ان را دریابید ....منم هر چه فکر می کنم روش ذهنی به ذهنم خطور نمی کنه ..بی خیال میشم ....
(البته کتاب من چاپ جدید نیست ..شاید این روش های ذهنی رو توچاپ جدید گفته ..به هر حال تو کتاب من نگفته ...)

یه چیزه کریمی خیلی خوبه ...و اونم تست های زیادش هست ....

مومن زاده هم ندیدم ...نظری ندارم

کلا ریاضی هر چه بیشتر تست بزنی مسلط تر میشی ....حالا منبع هرچی می خواد باشه ..حرف اول و اخرو تست زیاد زدن می زنه ;)

((داشتم فصل مشتقات جزئی کریمی رو می خوندم ....قاطی کردم ....پست شما رو دیدم ...تعریف زیاد دادید... بیشتر قاطی کردم ..گفتم یکم خالی شم ....بدل نگیری یه وقت :D))

آخرین ویرایش:

toghrolmota

عضو جدید
سلام دوستان من دانشجوی ترم 3 کارشناسی ام ترم بعد باید ریاضی مهندسی پاس کنم می خواستم ببینم صلاح می دونید از الان یا در طول ترم از روی کتابایی مثل ریاضی مهندسی مهندس کریمی یا کتاب دکتر معتقدی بخونم وآیا اگه از روی اینجور کتابا بخونم تو امتحان پایان ترم نتیجه می گیرم یا نه(یعنی روش هایی که گفته تو امتحان نمره میاره یا نه وهمش تستیه) واگه صلاح می دونید خواهشا کتابی معرفی کنید که اگه الان خودتون برمگشتید ترم 3 همونو واسه درس ریاضی مهندسی می خوندید. بعد اینکه واسه کسی هم شرایط من چه توصیه ای دارید.;)

toghrolmota

عضو جدید
سلام دوستان من دانشجوی ترم 3 کارشناسی ام ترم بعد باید ریاضی مهندسی پاس کنم می خواستم ببینم صلاح می دونید از الان یا در طول ترم از روی کتابایی مثل ریاضی مهندسی مهندس کریمی یا کتاب دکتر معتقدی بخونم وآیا اگه از روی اینجور کتابا بخونم تو امتحان پایان ترم نتیجه می گیرم یا نه(یعنی روش هایی که گفته تو امتحان نمره میاره یا نه وهمش تستیه) واگه صلاح می دونید خواهشا کتابی معرفی کنید که اگه الان خودتون برمگشتید ترم 3 همونو واسه درس ریاضی مهندسی می خوندید. بعد اینکه واسه کسی هم شرایط من چه توصیه ای دارید.;)

llvll.asoud

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
با سلام خدمت همه

کریمی هم درسنامه اش خوبه ها ....آما ...آما ....بعضی فصل ها مخصوصا مشتقات جزئی رو خیلی بد گفته ..خیلی ها ...اصلا یه وعضی ....من الان دارم می خونم این فصله رو فقط سرمو نمی کوبونم به دیوار ...
.

بعدشم ...من دو جلدشو دارم ....این روش های ذهنی رو نگفته ها ....فقط گفته که از روش ذهنی هم حل میشه ....ان را دریابید ....منم هر چه فکر می کنم روش ذهنی به ذهنم خطور نمی کنه ..بی خیال میشم ....
(البته کتاب من چاپ جدید نیست ..شاید این روش های ذهنی رو توچاپ جدید گفته ..به هر حال تو کتاب من نگفته ...)

کلا ریاضی هر چه بیشتر تست بزنی مسلط تر میشی ....حالا منبع هرچی می خواد باشه ..حرف اول و اخرو تست زیاد زدن می زنه ;)

((داشتم فصل مشتقات جزئی کریمی رو می خوندم ....قاطی کردم ....پست شما رو دیدم ...تعریف زیاد دادید... بیشتر قاطی کردم ..گفتم یکم خالی شم ....بدل نگیری یه وقت :D))

اینکه میگی نوشته به روش ذهنی هم حل میشه خیال نکن چیزای عجیب غریبیه من که بعضیاشو دراوردم میذارم تو تاپیک مربوط به ریاضی. من مطرح کردم که بچه ها بیان و اون چیزایی که کشف کردن بذارن تا بقیه استفاده کنن ولی از هیچکی خبری نشد منم انگیزمو از دست دادم.
بهتره تاپیکهای رفع اشکالو رونق بدیم بهشون.یعنی تا الان هرچی خوندید مشکلی نداشتید؟ :D بابا امسال انگار با رقبای سطح بالایی طرف هستیم !

fatimakhanom

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام خدمت همه

.

ابجی مومن بخون به من اعتماد کن:D

iman.63

عضو جدید
سلام بچه ها:)!!!!!من تازه از امروز فردا میخوام شروع کنم واسه کنکور 93!!!از روی تنبلی دیر شروع کردم خیلی نگرانم نشه به هدفم برسم:cry:!!!!!
راستش سوالم این بود تو این تابستون باید چند تا درس رو بخونم؟؟؟؟من میخوام الک و مخابرات کنکور بدم و سطح تحصیلیم هم متوسط رو به بالاست!!!!
یکی از بزرگترین مشکلاتمم حین خوندن خستگی زود رسه و بی حوصلگی نسبت به درس گاهی هم سر درد میگیرم یکم که درس میخونم:confused:!!!!کسی همچین مشکلی داشته تا بحال؟؟؟؟اگه کمکم کنید خیلی آقایی کردید:redface:!!!!!!!!

مطمینا شیوه نشستنت روی صندلی و گذاشتن کتاب رو میز ت اشتباهه.برای همین سر درد میگیری.اگر مشکل بینایی نداشته باشی حتما مشکلت همینه.باید شیوه نشستنت رو تغییر بدی.برای بی حوصلگی بعد از اینکه احساس بی حوصلگی کردی برو یک چهارم لیوان آب نسبتا خنک بخور.

sina_oonline

عضو جدید
سلام بچه ها

برای درس آمار و احتمال مهندسی از چه کتابی استفاده می کنید و به نظرتون بهتره؟امار احتمالو با نمره خوبی پاس کردم تقریبا پایم خوبه.

مرسی

دانشمند كوچك

عضو جدید
سلام دوستان
نکته ای که خودم بهش در خوندن دروس بر خوردمو خواستم به شماهم بگم
بعد از یه هفته ای دروس حتما مرور کنید،نکات داخل خلاصه هاتون وارد کنید.
من خودم درسو میخوندم ،دوروز بعدشم تست هارو درست حل میکردم،به خیال خودم عالی بلدم اما الان که آزمونو دادم،فهمیدم خیلیارو یادم رفته
و لی ریاضی مهندسیو که بعد از دوهفته مرور کرده بودمو خیلی خوب یادم موند

پس هدف تموم کردن دروس نباشه بلکه دوره و یادگیریه که کمک میکنه به نتیجه خوب برسیم

ئرپناه حق موفق باشید و پر انرژی

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا