ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

nimanoori

عضو جدید
راستی از ما که گذشت، ولی قسمت مشاوره سایت دکتر حسینی راه اندازی شده

میتونید سوالات و ابهاماتتون رو اونجا مطرح کنید

http://r-hosseini.ir/post/123

من هم احتمالاً چند وقتی نمیتونم سری بهتون بزنم. زندگی سخت شده!

دوستان بنظرتون کدوم یک از این کتاب ها بهتره ؟

مقاومت مصالح نایی یا کبیریان (مدرسان شریف) ؟
مکانیک سیالات صادقی (پارسه) یا مدرسان شریف ؟
ترمودینامیک کوثری (پارسه) یا مدرسان شریف ؟

Rheoman

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان بنظرتون کدوم یک از این کتاب ها بهتره ؟

مقاومت مصالح نایی یا کبیریان (مدرسان شریف) ؟
مکانیک سیالات صادقی (پارسه) یا مدرسان شریف ؟
ترمودینامیک کوثری (پارسه) یا مدرسان شریف ؟

مقاومت مصالح نایی
مکانیک سیالات صادقی
ترمودینامیک کوثری

Omidr.1370

عضو جدید
مقاومت مصالح نایی
مکانیک سیالات صادقی
ترمودینامیک کوثری
در مورد باکس سیالات برای درس تایید میشه ولی خیلی ها میگن کتاب های راهیان برای تست زدن بهتره چون مال سایر رشته ها رو هم به صورت یک جا داره یعنی منظورم اینه که تست رو از روی راهیان و درس رو از روی پارسه بخونیم بهتر نیست نظر شما چیه؟

n!hat

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
در مورد باکس سیالات برای درس تایید میشه ولی خیلی ها میگن کتاب های راهیان برای تست زدن بهتره چون مال سایر رشته ها رو هم به صورت یک جا داره یعنی منظورم اینه که تست رو از روی راهیان و درس رو از روی پارسه بخونیم بهتر نیست نظر شما چیه؟

شايد تابستون وقت اين كارا كني ولي جلوتر كم مياري به نظرم كتاب سنجش رو بگيري همون كارو ميكنه.
اگه ميخواي تبديل بخوني رو اين كار فكر كن و از چند نفر با تجربه بپرس

اگه طراحي ميخواي بدي اصلا بهت توصيه نمي كنم باكس اصلي تلاش كني بالا بزني به صرفه است ماكزيمم 2 تا باكس بشه خيلي تاپ خوند

mohandes_ali

عضو جدید
راستی از ما که گذشت، ولی قسمت مشاوره سایت دکتر حسینی راه اندازی شده

میتونید سوالات و ابهاماتتون رو اونجا مطرح کنید

http://r-hosseini.ir/post/123

من هم احتمالاً چند وقتی نمیتونم سری بهتون بزنم. زندگی سخت شده!

منم ک پدرم ماه پیش فوت کرد و همه زندگیمون بهم ریخته واقعا زندگی سخت شده

Rheoman

عضو جدید
کاربر ممتاز

فکر میکنم برای این باکس هم سلیقه ای هست.مثلا کتاب پارسه ی دکتر صادقی برای من کافی بود از 7 تا 6 تا رو درست زدم(!) ولی برای ترمو و انتقال نتونستم مثل سیالات بزنم از هر کدم دو تا زدم.البته تمرکزم روی سیالات بیشتر بود. نظر شخصیم اینه برای باکس سیالات باید روی مفهوم تمرکز کرد و اگر کسی درسای سیالاتی رو به خوبی درک کنه نیاز چندانی به حل تست خیلی زیاد نداره.البته زدن تست زیاد قطعا کمک میکنه

dash @li

کاربر بیش فعال
یه سوال دارم از بچه های ساخت امسال شرکت کردند رتبه گرفتند به نظرشون روی دروس سیالات و دینامیکی یکیش سرمایه گذاری کنیم یا نه

به نظر میاد دوباره ساخت کنکورش برگشته به روال قبل

یا نه نباید ریسک کرد

ferferfer

عضو جدید
یه سوال دارم از بچه های ساخت امسال شرکت کردند رتبه گرفتند به نظرشون روی دروس سیالات و دینامیکی یکیش سرمایه گذاری کنیم یا نه

به نظر میاد دوباره ساخت کنکورش برگشته به روال قبل

یا نه نباید ریسک کرد

اگه زبانت یکم خوبه رو زبان وقت بذار
اگه حس میکنی تو درسای اصلی که باید وقت بذاری نمیتونی تا کنکور خوب برسونی نمیخواد رو سیالات ، ترمو و... وقت بذاری
اگه نه که خیلیم خوبه!

Doctor.mech

عضو جدید
من زمانی که ارشد دادم از این این مطالب استفاده کردم.
به نظرم جامع تر و کامل تر از این و بحث هایی که پیرامونش هست وجود نداره.

با چندتا از بچه های شریف و یونی خودمون هم صحبت کردم متفق القول بودن.

http://www.google.com/search?aq=f&gcx=w&sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86+%D9%86%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%AF%DB%8C%D8%B4%D8%A7%D9%86+thread36938+%D8%B5%D9%81%D8%AD%D9%871

mohandes_ali

عضو جدید
ممنون لطف دارید خداوند رحمت کنه رفتگان شمارو و اینکه ایشالا سایه پدر همیشه رو سرتون باشه وقتی نباشه ادم قدر میدونه.بگذریم.اقا اکثر بچه های تک رقمی زبان اصن نزدن فقط نشستن تخصصی خوندن با جامدات و ریاضی.خودمم بعد امتحانای دانشگاه فقط این سه تا رو میخونم.

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
ببینید درصد ساخت و تولید چقد تو رتبه تاثیرداره:
درصد ها ی من:
ریاضی 37 جامدات 28 ساخت 53 رتبه11
درصدهای مهندس dma:
ریاضی20 جامدات30 ساخت 45 رتبه 100
دقیقا یه تست ساخت, 90 نفر جابجا شده. تاثیر ریاضی اینقد ها نیست دوستان

maryamaminiyan

عضو جدید
کسی از دوستان کتابی در زمینه دینامیک و دینامیک ماشین سراغ داره که فقط نمونه سوال داشته باشه؟
لطفاً ایبوک باشه...

مثل کتاب ارتعاشات ستو که 225 تا مسأله حل شده ارتعاشات داره

مرسی

mohandes_ali

عضو جدید
ببینید درصد ساخت و تولید چقد تو رتبه تاثیرداره:
درصد ها ی من:
ریاضی 37 جامدات 28 ساخت 53 رتبه11
درصدهای مهندس dma:
ریاضی20 جامدات30 ساخت 45 رتبه 100
دقیقا یه تست ساخت, 90 نفر جابجا شده. تاثیر ریاضی اینقد ها نیست دوستان

بله دقیقا

sana82

عضو جدید
سلام دوست عزیز...
تو سوالات ساخت و تولید تقریبا 30-40% سوالات متداول هستن و میشه با منابع شناخته شده بهشون جواب داد ... مثل جزوات و سوالات سالهای گذشته
30% رو هم میشه با خوندن کتب رفرنس بهش رسید اما 30-40% مابقی رو به هیچ وجه دنبال منبع براش نباشید چون طراح در برخورد با مشکلات خودش در صنعت یا تدریس اونارو طرح کرده که خیلی موردی هستش و معمولا اکثر شرکت کننده ها بهشون پاسخ نمیدن...
شما بیشتر تمرکز خودت رو برای اون 30-40% اولیه بزار و وقتی روش تسلط پیدا کردی برو سراغ اون 30% دومی
دروس پایه هم ریاضیات و جامدات رو بخون
وقت برای زبان و دینامیک و سیالات نزار
بهترین منابع همون جزوه های خودت هستن...اما اگه کتاب هم خواستی بگو تا بهت معرفی کنم
سلام مرسی از راهنماییت، من کلا اصلا سراغ دینامیک و سیالات نمیرم، زبانم خوبه ،سال پیش 50% زدم، مشکل همون سوالای ساخته
من جامدات رو از روی جزوه های خودم میخوندم و خیلی خوب نزدم، امسال رفتم کتابایی که اینجا معرفی شده بود خریدم، مقاومت نایی و اجزای حسینی و به نظرم هر دوشون خیلی بدن و کلی هم اشکال دارن :(

amin 1990

عضو جدید
سلام به دوستان
من ترم آخرهستم واگه خدابخواد خرداد امتحاناتم تموم میشن ومیخوام از یک تیر شروع کنم ولی نمیدونم چطور باید شروع کنم وچندساعت مفید درس بخونم که بتونم رتبه خوب بیارم اگه میشه کمک کنید؟باتشکر

Omidr.1370

عضو جدید
سلام به دوستان
من ترم آخرهستم واگه خدابخواد خرداد امتحاناتم تموم میشن ومیخوام از یک تیر شروع کنم ولی نمیدونم چطور باید شروع کنم وچندساعت مفید درس بخونم که بتونم رتبه خوب بیارم اگه میشه کمک کنید؟باتشکر
به جمع ارشدی های 93خوش آمدید
خیلی ها منتظرن تا امتحانات تموم بشه و مطالعه ارشدشون رو شروع کنند نمونه اش خود من .در مورد برنامه ریزی باید بگم بعد از امتحاناتت که وقت کردی این تایپیک و تایپیک92 رو بخونید تا از تجربیات بچه ها بهره مند شوید و از تجربه ی دوستان با تجربه هم می تونی استفاده کنی.
موفق باشید

Doctor.mech

عضو جدید
دوستانی که قصد قبولی در دانشگاهی خوب در دو گرایش طراحی کاربردی یا تبدیل رو دارند، به هیچ وجه از خواندن استاتیک مریام و نایی در تابستان غافل نشن.

همچنین حتما برای رفع اشکال به این لینک در انجمن نواندیشان مراجعه کنید و یا اشکالات دیگران رو بخوانید.

استاتیک درس بسیار کلیدی هست.

http://www.google.com/search?gcx=c&...+دروس+استاتیک+و+مقاومت+مصالح+نواندیشان+صفحه+1

Doctor.mech

عضو جدید
دوستان متقاضی ارشد مکانیک 93 هرگز آزمون های آزمایشی رو از دست ندین.
حتی اگه سئوالاتش به دردتون نخوره، از نظر مدیریت وقت و تسلط به کمکتون میاد.

این لینکی که معرفی میکنم برای استاتیک و چند درس دیگه بسیار مفید هست، حتما استفاده کنید.
با ثبت نام و افزایش متقاضی احتمال برگزاری مجدد آزمون های آزمایشی هم وجود داره.

https://www.google.com/search?q=%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86+%D8%A2%D8%B2%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4%DB%8C+%D8%A2%D9%86%D9%84%D8%A7%DB%8C%D9%86+%D9%86%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%AF%DB%8C%D8%B4%D8%A7%D9%86+forum1422&oq=%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86+%D8%A2%D8%B2%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4%DB%8C+%D8%A2%D9%86%D9%84%D8%A7%DB%8C%D9%86+%D9%86%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%AF%DB%8C%D8%B4%D8%A7%D9%86+forum1422&aqs=chrome.0.57j0.954j0&sourceid=chrome&ie=UTF-8

nimaie

عضو جدید
دپارتمان تخصصی مهندسی مکانیک (www.mechedep.com)

دپارتمان تخصصی مهندسی مکانیک (www.mechedep.com)

دپارتمان تخصصی مهندسیمکانیک

نگاره موسسه‌ای است که تنها دپارتمان تخصصی مهندسی مکانیک کشور در حوزه آموزش عالی در آن دایر است.دپارتمان تخصصی مهندسی مکانیک موسسه نگاره، با بهره‌گیری از برترین اساتید کشور، ارایه خدمات کاملا تخصصی در این حیطه اعم از برگزاری کلاسهای ویژه و با کیفیت، مشاوره تخصصی همگام تا روز آزمون و آزمون‌های بزرگ و کاملا تخصصی و ...همراه دانشجویان و مخاطبان کنکور کارشناسی ارشد و دکتری مهندسی مکانیک می باشد و کسب اعتماد و رضایت مخاطبان خود را سرلوحه‌ی خود قرار داده است، از نقاط قوت اصلی این دپارتمان کاملا تخصصی، ارتباط مستمر با اساتید برتر و دانشکده‌های قطب در این حوزه و تمرکز در حوزه‌های مهندسی مکانیک است.

نکات قابل توجه در مورد دپارتمان تخصصی مهندسی مکانیک:

1.دپارتمان توانمندترین مرکز برگزاری دوره‌های آمادگی کنکور کارشناسی ارشد و کنکور دکتری مهندسی مکانیک در سطح کشور است، که رضایت‌مندی دانشجویان از اساتید به‌نام دپارتمان و کتاب‌های کاملشان در سال‌های گذشته و تعداد بالای رتبه های تک رقمی در هر سال که از آن‌ها بهره جسته‌اند نشانگر این موضوع است
2.هیئت علمی دپارتمان در دوره های آمادگی ارشد و دروه های تکمیلی مهندسی مکانیک، از قوی‌ترین اساتید فعال در زمینه مهندسی مکانیک کشور هستند، که افتخارات فراوانی را در زمینه های آموزشی و پژوهشی کسب نموده اند.
3. کیفیت بالای برگزاری آزمون، طراحی سوالات آزمون توسط برترین اساتید رشته‌های مهندسی مکانیک، برخورداری از جامعه آماری مناسب و به‌ویژه حضور داوطلبان قوی این دو رشته در کنار پشتیبانی و رفع اشکال رایگان آزمون‌ها همه و همه سبب می‌شود تا آزمون‌های دپارتمان تخصصی مهندسی مکانیک مناسب ترین گزینه برای دانشجویان متقاضی کنکور کارشناسی ارشد در رشته های مهندسی مکانیک باشد.
4.دپارتمان مهندسی مکانیک موسسه نگاره، تنها مرکزی است که به صورت متمرکز دوره های تکمیلی تخصصی مهندسی مکانیک را برگزار می نماید، دپارتمان علاوه بر دوره های تکمیلی معمول در مراکز آموزشی، دوره های انحصاری تا به حال برگزار نشده ای را نیز اجرا می کند.

مشاور ارشد بخش کنکور کارشناسی ارشد و دکتری دپارتمان:

• دکتر روح‌الله حسینی

اساتید تخصصی دپارتمان مهندسی مکانیک

• دکتر خداکرمی ترمودینامیک،مکانیک سیالات و انتقال حرارت
دکتر بهزاد خداکرمی فارغ‌التحصیل دکتری مهندسی شیمی از دانشگاه صنعتی امیرکبیر و برترین استاد در زمینه تدریس دروس ترمودینامیک،مکانیک سیالات و اتقال حرارت برای کنکور کارشناسی ارشد در سطح کشور هستند.
  • دکتر نائی استاتیک و مقاومت مصالح
دکتر نائی عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه تهران، برترین استاد در زمینه تدریس دروس استاتیک و مقاومت مصالح برای کنکور کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک در سطح کشور هستند.
  • دکتر معتقدی ریاضیات عمومی،معادلات و مهندسی
دکتر معتقدی فارغ‌التحصیل دکتری مهندسی مکانیک و برترین استاد در زمینه تدریس دروس ریاضیات عمومی،معادلات و مهندسی برای کنکور کارشناسی ارشد در سطح کشور هستند.
  • دکتر حسینی طراحی اجزا،دینامیک،دینامیک ماشین و ارتعاشات
دکتر حسینی فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک از دانشگاه صنعتی شریف و دانشجوی دکتری مهندسی مکانیک دانشگاه تهران برترین استاد در زمینه تدریس دروس طراحی اجزا،دینامیک،دینامیک ماشین و ارتعاشات و برترین مشاور کنکور کارشناسی ارشد و دکتری مهندسی مکانیک در سطح کشور هستند.
  • دکتر صالحی‌پور دینامیک،دینامیک ماشین و ارتعاشات
دکتر صالحی‌پور فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک از دانشگاه علم و صنعت و دانشجوی دکتری مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی اصفهان از برترین استاد در زمینه تدریس دروس دینامیک،دینامیک ماشین و ارتعاشات و در سطح کشور هستند.
  • دکتر ابراهیمی طراحی اجزا، دینامیک ماشین و کنترل مکانیک
دکتر ابراهیمی فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک از دانشگاه صنعتی شریف و دانشجوی دکتری مهندسی مکانیک دانشگاه تربیت مدرس از برترین استاد در زمینه تدریس دروس طراحی اجزا،دینامیک ماشین و برترین استاد در زمینه تدریس کنترل مکانیک در سطح کشور هستند.
مشاهده پیوست 153301مشاهده پیوست 153302

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا