استخدام شرکت ملی گاز ایران [ آزمون کتبی + مصاحبه علمی + مصاحبه عقیدتی + طب صنعتی ]

raminet

عضو جدید
کاربر ممتاز
کل حرفاتو قبول دارم! اما این درصورتی بود که از اول این چیزا رو میگفتن و از ورود دخترا تو رشته های اینچنینی جلوگیری میکردن یا حداقل میگفتن که ممکنه بعدها کار پیدا کردن براشون سخت باشه. حالا که گذاشتن وارد رشته هایی مثل نفت و میم شیمی بشن باید شرایط رو برای ورود اونها هم فراهم کرد.
در مورد کارگری بودن محیط هم فقط یه دلیل داره، اون هم اینه که اونجا خانوما کار نمیکنن! اگه خانوما وارد این محیط ها بشن مشخصا به لطافت محیط هم کمک میکنن! آقایون هم بیشتر ملاحظه میکنن قاعدتا.
نه ! شاید کسانی شیمی برق مکانیک ... علاقه دارن چرا نیان دانشگاه و نخونن! شاید بخوان دانشمند بشن استاد بشن یا برن اونور ! ورود خانوما بلامانع است واسه تحصیل ! اما با وضع فعلی خانوما تو صنعت نباید جایی داشته باشن به نظره من ! این رو خودشون هم باید بفهمن و درک کنن اصلا !

hadishs

عضو جدید
اگه گاز شماره پرسنلی بخوری دیگه جای دیگه نمیتونی استخدام بشی

شماره پرسنلی رو فکر نکنم قبل از مهرماه بزنن. نتایج نفت هم که قاعدتا قبل از اون باید اعلام بشه و اگه خوب پیش بره نتیجه مصاحبه هم قبل از مهر مشخص میشه. شاید بشه بین 2 تا شرکت یکی رو انتخاب کرد! یعنی فرض کن بگن خودتون از بین شرکت نفت و گاز یکی رو انتخاب کن!
عجب رویاهایی دارم من : )))

وحیدوحید

عضو جدید
یعنی توهم اهواز زدی وحید؟! بعد مثلا هر دو رو قبول بشی اهواز میری یا پارس؟

من تا همین 4 ماه پیش هم هیچ جوره به گاز فکر نمیکردم و ایده آلم نفت بود اما الان همه چی فرق میکنه. گاز از همه لحاظ از نفت بهتره! چه مدیریتی چه پولی چه کلاس شغلی... همه جوره بهتره و قطعا خیلی به نفت فکر نمیکنم. در ضمن یکی از دوستای من الان نفت خیز جنوبه و توی اهوازه. اینجور که من فهمیدم بعد از فلات قاره (که کارش خیلی سخته) و pogc ؛ نفت خیز جنوب بهترین جا هستش

وحیدوحید

عضو جدید
در مورد این موضوع آخری که پیش اومده و بحث سر کار کردن خانوم ها هستش من با بیشتر حرفای رامین موافقم! اون خانوما قبل از انتخاب رشته میتونستن شرایط کاری این رشته رو بسنجن همون جوری که من از روز اولی که رفتم دانشگاه میدونستم که باید برم جنوب و قید کار توی تهران رو زده بودم. کسی زورشون نکرده بود که بیان مهندسی شیمی بخونن. اگر هم از روی علاقه اومدن که خب پس نباید انتظار کار داشته باشن

arshad shimi

عضو جدید
سلام بچها، من تازه اینجا عضو شدم و خیلی‌ خوشحال هستم که اینجا رو پیدا کردم، من هم مثل اکثر شماها spgc قبول شدم امیدوارم که دوستای خوبی‌ هم اینجا و هم بعدن که رفتیم سر کار باشیم، راستی‌ اسمم هم ایمان هستش

vahidmanu

عضو جدید
یه سوال بی ربط:
قضیه لپتاپ های اول دوره آموزشی ، تا چه حد صحت داره؟
آخه از اونجایی که من خودم لپتاپ دارم، اعضای خانواده ام از همین الان واسه لپتاپ اهدایی نقشه کشیدند.:biggrin: :eek:

hadishs

عضو جدید
سلام بچها، من تازه اینجا عضو شدم و خیلی‌ خوشحال هستم که اینجا رو پیدا کردم، من هم مثل اکثر شماها spgc قبول شدم امیدوارم که دوستای خوبی‌ هم اینجا و هم بعدن که رفتیم سر کار باشیم، راستی‌ اسمم هم ایمان هستش

سلام آقا ایمان
خوش اومدی
ایشالا که بتونیم به هم کمک کنیم.
شما شایعه ای چیزی نشنیدین که تو گذران وقت تا 20 مرداد کمکمون کنه؟ :)

mansour.mm20

عضو جدید

خوش آمدی به جمع ما
بجه کجایی؟

hadishs

عضو جدید
یه سوال بی ربط:
آخه از اونجایی که من خودم لپتاپ دارم، اعضای خانواده ام از همین الان واسه لپتاپ اهدایی نقشه کشیدند.:biggrin: :eek:

تا حالا فقط یه نفر اینو گفته. احتمال اینکه شایعه باشه زیاده. شرکت نفت هم تا حالا از اینکارا نکرده. اما اگه کاملا اهدایی باشه و پولش رو ازمون نگیرن من با کمال میل قبول میکنم :D
اما اگه بخوان پولش رو بگیرن ترجیح میدم خودم برم بخرم :)

raminet

عضو جدید
کاربر ممتاز
نفت به جز فلات قاره بقیش اشغاله.کی میره اهواز روزکاربشه!1
جدی میگی؟ خب ولی امین اهواز مرکز استانه و امکانات داره و هواش خوبه نسبت به عسلوی و ... اینا رو نمیشه نادیده گرفت ! به هر حال من که زدم ملی حفاری :confused:

mansour.mm20

عضو جدید
سلام آقا ایمان
خوش اومدی
ایشالا که بتونیم به هم کمک کنیم.
شما شایعه ای چیزی نشنیدین که تو گذران وقت تا 20 مرداد کمکمون کنه؟ :)
:biggrin: ایی تیکه ر خوب اومدی خوووو
من از الان دیگه حوصلم سر رفته تا 20مرداد چه کنم خدا. ......
البته ترم تابستون میخام 6 واحد بردارم
چون ترم بعد آموزشی میریم .دیگه دانشگاه اولویتشو از دست میده پس باید تا میتونم کارمو جلو بندازم

raminet

عضو جدید
کاربر ممتاز
من تا همین 4 ماه پیش هم هیچ جوره به گاز فکر نمیکردم و ایده آلم نفت بود اما الان همه چی فرق میکنه. گاز از همه لحاظ از نفت بهتره! چه مدیریتی چه پولی چه کلاس شغلی... همه جوره بهتره و قطعا خیلی به نفت فکر نمیکنم. در ضمن یکی از دوستای من الان نفت خیز جنوبه و توی اهوازه. اینجور که من فهمیدم بعد از فلات قاره (که کارش خیلی سخته) و pogc ؛ نفت خیز جنوب بهترین جا هستش

pogc رو که خدا رحمت کنه دیگه !!
منم دقیقا ایده آلم نفت بود و اصلا گاز رو همینجوری رفتم امتحان دادم یعنی فقط 3 هفته وقت داشتم و خوندم براش

raminet

عضو جدید
کاربر ممتاز

خوش اومدی ایمان جان .
بچه های اینجا همه لوتی و با مرامن و پاتق دوستانه ای داریم.
فقط یه اطلاعاتی از خودت بده مثل شهرت رشتت دانشگات و ...

raminet

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه سوال بی ربط:

وحید حسابی رو این چیزا اصلا نکن ! با این تورم و گرونی بعید میدونم

raminet

عضو جدید
کاربر ممتاز
تا حالا فقط یه نفر اینو گفته. احتمال اینکه شایعه باشه زیاده. شرکت نفت هم تا حالا از اینکارا نکرده. اما اگه کاملا اهدایی باشه و پولش رو ازمون نگیرن من با کمال میل قبول میکنم :D
اما اگه بخوان پولش رو بگیرن ترجیح میدم خودم برم بخرم :)
داش هادی اگه هم بدن پولش کم میشه ! من اینطور فکر میکنم. اگه هم که حال بدن دمشون گرم ماهم بشون حال میدیم و با انگیزه تر کار میکنیم.
به هر حال کارمند جماعت اخلاقش همینه. از طرف شرکت هواشو داشته باشن اونم با شوق و انگیزه بیشتری مشغول میشه ! حالا یه لب تاب چیزی نیست من منظورم کلی بود

raminet

عضو جدید
کاربر ممتاز
:biggrin: ایی تیکه ر خوب اومدی خوووو
من از الان دیگه حوصلم سر رفته تا 20مرداد چه کنم خدا. ......
البته ترم تابستون میخام 6 واحد بردارم
چون ترم بعد آموزشی میریم .دیگه دانشگاه اولویتشو از دست میده پس باید تا میتونم کارمو جلو بندازم
شما 22 سالته ! ارشد داری میخونی؟!! گازم قبول شدی تازه !!
میگم نمیخوای ترمزی چیزی بگیری؟ یکم سرعتت زیاد نیست خووو :D

mansour.mm20

عضو جدید
شما 22 سالته ! ارشد داری میخونی؟!! گازم قبول شدی تازه !!
میگم نمیخوای ترمزی چیزی بگیری؟ یکم سرعتت زیاد نیست خووو :D

من با کاردانی واسه گاز قبول شدم خو
الانم دانشجوی کارشناسیم خو 50واحد دیگه تا لیسانس دارم خو:)

schmeikel

عضو جدید
سلام دوستان
من اسمم فواده مهندس شیمی نیستم. تو مصاحبه SPGC هم مردود شدم. ولی با این تاپیک خیلی حال کردم همتون اهل دل و با مرامید.... راستی قبولیتونو تبریک میگم. من 9 ماه عسلویه کار کردم فازهای 15 و 16. اواخر دوره کاریم مهندسای SPGC واسه شروع کارای راه اندازی میومدن اونجا... خداییش خیلی با ابهت بودن کلاس کارشون بالاتر از مهندسای POGC بود. خیلی هم باسواد بودن سرشون کلاه نمی رفت البته طبیعی هم هست چون مسئولیت کارشون خیلی بیشتره...
خلاصه نوش جونتون

amin2x

عضو جدید
شرکت خوب برا من شرکتی بود که اقماری باشه با حقوق بالا که اس پی جی سی همونه.ولی به نظرم خوشبحال اونایی که 5 نفر فلات رو قبول میشن.چون شنیدم برای میدان گازی کیش میخوان خونه سازمانی هم تو کیش میدن ولی فلات کارش سخته.من همینو زدم ولی برا ازمونش نخوندم

raminet

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من اسمم فواده مهندس شیمی نیستم. تو مصاحبه SPGC هم مردود شدم. ولی با این تاپیک خیلی حال کردم همتون اهل دل و با مرامید.... راستی قبولیتونو تبریک میگم. من 9 ماه عسلویه کار کردم فازهای 15 و 16. اواخر دوره کاریم مهندسای SPGC واسه شروع کارای راه اندازی میومدن اونجا... خداییش خیلی با ابهت بودن کلاس کارشون بالاتر از مهندسای POGC بود. خیلی هم باسواد بودن سرشون کلاه نمی رفت البته طبیعی هم هست چون مسئولیت کارشون خیلی بیشتره...
خلاصه نوش جونتون
ممنون داش فواد
اگه لطف کنی اطلاعاتی داری بمون بدی ممنون میشیم
وضعیت شرکت
آب و هوا
اسکان نیروهای spgc
ارزش داره با همسر اونجا دائم موند؟
و دیگه هرچی به درده ما تازه کارا میخوره
دمت گرم

raminet

عضو جدید
کاربر ممتاز
شرکت خوب برا من شرکتی بود که اقماری باشه با حقوق بالا که اس پی جی سی همونه.ولی به نظرم خوشبحال اونایی که 5 نفر فلات رو قبول میشن.چون شنیدم برای میدان گازی کیش میخوان خونه سازمانی هم تو کیش میدن ولی فلات کارش سخته.من همینو زدم ولی برا ازمونش نخوندم
وای دلم آب شد :cry:
کیش
خونه
تفریح
خرید
فلات
من :surprised:
بابام :confused:
سردار رویانیان :cool:

raminet

عضو جدید
کاربر ممتاز
رامین یه کارته که هر سه ماه یبار حدود 450 تومن شارژ میشه.
بابا تو انگار خیلی چیز حالیته :smile:
بگو بینم پسر این کارت برا چیه؟ ربطی به حقوق داره؟ جداست؟ مال خرید از مراکزه خاصی است؟
.
.
.
درضمن خدا بگم چیکارت کنه ! مجبور بودی کیش رو بگی :mad: الان چند دقیقست رفتم تو رویا :( کیش شرکت گاز نداره بعدا انتقالی بگیریم بریم اونجا؟

amin2x

عضو جدید
رامین من فارغ التحصیل دانشکده نفت اهوازم از 5 سال پیش برا وزارت نفت نقشه داشتم از خیلیا سوال و جواب کردم.این کارت جداس ربطی به حقوق نداره.نفتو بیخیال فلات کارش سنگینه احتمال رو سکو افتادن زیاده ادم دپرس میشه.همین گاز خوبه

وحیدوحید

عضو جدید
وای دلم آب شد :cry:
کیش
خونه
تفریح
خرید
فلات
من :surprised:
بابام :confused:
سردار رویانیان :cool:

رامین فلات قاره خیلی کارش سخته! یهو ممکنه یکی 2 هفته روی سکو باشی. البته در اینکه مزایای فلات قاره زیاده که شکی نیست اما واقعا شرایط کاریش سخته. حالا ما که هنوز نرفتیم سر کار اما فکر کنم spgc از فلات قاره بهتر باشه.

schmeikel

عضو جدید
ممنون داش فواد
اگه لطف کنی اطلاعاتی داری بمون بدی ممنون میشیم
وضعیت شرکت
آب و هوا
اسکان نیروهای spgc
ارزش داره با همسر اونجا دائم موند؟
و دیگه هرچی به درده ما تازه کارا میخوره
دمت گرم
خواهش می کنم عزیزم
مجتمع های پارس جنوبی نزدیک دو تا شهر واقع شده کنگان و عسلویه. عسلویه به خاطر کوهاش هواش کثیفه و بوی گوگرد رو صبحا میتونی احساس کنی... فازهای کنگان هم خیلی کار دارن تا را بیفتن... هوای عسلویه 9 ماه گرم و شرجی و 3 ماه بهشته...
از لحاظ کاری نمیدونم مهندسی شیمی تعمیرات و نگهداری داره یانه ولی من احتمال میدم کارتون تو ITRها باشه پشت کامپیوتر و ناظر process. اگه حدسم درست باشه تو دوره آموزش بهتون نرم افزار yokogawa رو آموزش میدن (البته همه اینا حدسه). تو بین فازها بهترینشون 4و5- 6و7و8 هستش که من تعریف 6و7و8 رو خیلی شنیدم.
کمپ هاتون احتمالا مثه POGC باشه. بعضی از دوستام که POGC قبول شده بودند بهشون تو کمپ oiec جا داده بودن و راضی بودن. اتاقای دو نفره، محیط تمیز،...
یکی از آشناهامون با همسرش اونجا زندگی میکنن. میگفت سیستم کاری بعد از اسکان تو جم عوض میشه مثلا 2 به 2 (نه 14 به 14) تا حدی هم حقوق کم میشه. ولی دوست خانوادگی اونجا پیدا کرده، هر چند وقت یه بار خانمشو میفرسته ولایت خودشون تا هوایی تازه کنه. در کل راضی بود.
اگه سوال دیگه ای داشتین در خدمتم

بالا