گفتگوی مرتبط با دروس برق،برنامه ریزی تحصیلی و کنکور کارشناسی ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Dashpot

عضو جدید
کسی نیست جواب بدده؟ درسته خیلی ضروری نیست اما از بچه های قدیمی سال قبل یکی بگه حداقل کدوم فصل ها کمتر مهم تره.
آخه نظرات شخصی اند.
من باشم فصل سوم را فعلاً نمیخونم و می ذارم مهر به بعد با آزمونها.
ولی فصل 4 را بخونید تو این فصل مدلسازی سیستم های هیدرولیکی مهم نیست.
این کتاب را صرف تموم کردن نخونید قشنگ دو بار بخونید.خوب دقت کنید مثال قبلی با بعدی چه فرقی دارند تو تمامی فصول.
به هیچ وجه بعد از اتمام یک فصل نخواید همه تست هاش رو بزنید تو همه درسا این کار تو کنترل وحشتناک بده.
پایدار باشید . . .

Mr.Perfect

عضو جدید
به هیچ وجه بعد از اتمام یک فصل نخواید همه تست هاش رو بزنید
خوب پس بعد از اینکه مطالب یک فصل را خوندیم چه منبعی را برای ازمودن خودمون انتخاب کنیم
یا اینکه منظورتون حل مثلا سوالهای فرد و زوج در مقاطع مختلفه؟

samiessi

عضو جدید
با سلام به همه دوستان
از بچه های دانشگاه آزاد تهران جنوب کسی اینجا هست؟
دو تا سوال داشتم؟
1-یکی از دوستام می گفت استاد پژمانفر این ترم تابستون تو تهران جنوب درس کنترل خطی ارائه داده کسی اطلاع دقیق داره.
2-فکر می کنید بشه از کلاسش استفاده کرد؟ یعنی دانشگاهتون دانشجوهای دانشگاه های دیگه رو هم راه میده؟
تو دانشگاه ما یه درس میده بنام دینامیک سیستم های قدرت که مخلوطی از کنترل خطی و ژنراتور سنکرونه من سر کلاسش بودم خیلی خوب درس میداد. البته مال ارشد ها بود.
اگه بشه از کلاسش استفاده کرد خوبه چون این استاد دید آدمو نسبت به همه چی عوض میکنه؟

با تشکر

llvll.asoud

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
خوب پس بعد از اینکه مطالب یک فصل را خوندیم چه منبعی را برای ازمودن خودمون انتخاب کنیم

سلام وقتی یه فصل رو تموم کردی.به نظر من بهتره برای ازمون خوتون برگردید و مثال ها وتمریناهای لابلای درس رو دوباره حل کنید که بیشتر این تمرین ها هم در ارشد اومده و سوالات ارشد هستن. شاید بگید که اونارو حل کردیم دیگه نیازی به اونا نیس ولی اینطوری نیس. باید با دید متفاوتی تمرینارو حل کنید.مثلا وقتی یه بحثی آموزش داده میشه بلافاصله ازش تمرین میاد میخواد اون فرمول یا مطلب رو در اون سوال بکار ببری.ولی وقتی فصل تموم شد و دوباره میای تمرینارو حل کنی باید کل مطالبو بهم پیوند بدی راهی برای سریع تر حل کردن تستا پیدا کنی.شاید مثلا اون تمرینی که توی مثلا صفحه 5 کتاب اومده و با فرمول صفحه 5 کتاب 3 خط جوابشه با یه فرمول از رابطه از صفحه 20 نیم خط جوابش باشه! امیدوارم تونسته باشم اون چیزی که میخوامو بگم :D

alidodar1

عضو جدید
با سلام به همه دوستان
از بچه های دانشگاه آزاد تهران جنوب کسی اینجا هست؟
دو تا سوال داشتم؟
1-یکی از دوستام می گفت استاد پژمانفر این ترم تابستون تو تهران جنوب درس کنترل خطی ارائه داده کسی اطلاع دقیق داره.
2-فکر می کنید بشه از کلاسش استفاده کرد؟ یعنی دانشگاهتون دانشجوهای دانشگاه های دیگه رو هم راه میده؟
تو دانشگاه ما یه درس میده بنام دینامیک سیستم های قدرت که مخلوطی از کنترل خطی و ژنراتور سنکرونه من سر کلاسش بودم خیلی خوب درس میداد. البته مال ارشد ها بود.
اگه بشه از کلاسش استفاده کرد خوبه چون این استاد دید آدمو نسبت به همه چی عوض میکنه؟

با تشکر

سلام
من تو اون دانشگاهم
پژمانفر تابستون امسال با اینکه کل هفتشو تو کلاس کنکور های بینش امیرکبیر و مدرسانه ولی نمیدونم چجوری وقتشو تنظیم کرده که کنترل هم ارائه بده!
جدیدا که خیلی دزدی تو دانشگاه زیاد شده یه نمه تدابیر امنیتیو بردن بالا!
قبلنا زیاد گیر نمیدادن ولی از بعد عید، جلو در 3 تا نگهبان کارت دانشجویی چک میکنن! ولی فک کنم اگه فرض باشی بتونی بری تو.
اگه میخوای برای کنکور بخونی به نظر من نه فقط این کلاس بلکه کلاس دانشگاه شریف هم فک نکنم به کارت بیاد.
کل چیزایی که تو این کلاسا میگن: معرفی بلوک دیاگرام ها - تابع تبدیل و ساده کردن آن (میسون) - سیستم های مرتبه اول و مرتبه دوم - بررسی پایداری - و خطای ماندگار - بررسی سیستم های کنترل در حوزه فرکانس و کنترل کننده های مرسوم
این سرفصل های تدریس اکثر دانشکاه های دولتیه و دانشگاه تهران جنوب هم همینا رو به ما گفتن.
سطح کنکور فوق العاده بالاتر از این حرفاس ولی اگه احساس میکنی پایت ضعیفه یا خوب بهت نگفتن واسه استارت فک میکنم خوب باشه ولی اگه بخوای به قصد کلاس کنکور استفاده کنی یه تست هم نمیتونی با چیزایی که بهت میگن بزنی و فقط وقتت رو هدر دادی
موفق باشید

samiessi

عضو جدید
سلام
من تو اون دانشگاهم
پژمانفر تابستون امسال با اینکه کل هفتشو تو کلاس کنکور های بینش امیرکبیر و مدرسانه ولی نمیدونم چجوری وقتشو تنظیم کرده که کنترل هم ارائه بده!
قبلنا زیاد گیر نمیدادن ولی از بعد عید، جلو در 3 تا نگهبان کارت دانشجویی چک میکنن! ولی فک کنم اگه فرض باشی بتونی بری تو.
اگه میخوای برای کنکور بخونی به نظر من نه فقط این کلاس بلکه کلاس دانشگاه شریف هم فک نکنم به کارت بیاد.
کل چیزایی که تو این کلاسا میگن: معرفی بلوک دیاگرام ها - تابع تبدیل و ساده کردن آن (میسون) - سیستم های مرتبه اول و مرتبه دوم - بررسی پایداری - و خطای ماندگار - بررسی سیستم های کنترل در حوزه فرکانس و کنترل کننده های مرسوم
این سرفصل های تدریس اکثر دانشکاه های دولتیه و دانشگاه تهران جنوب هم همینا رو به ما گفتن.
سطح کنکور فوق العاده بالاتر از این حرفاس ولی اگه احساس میکنی پایت ضعیفه یا خوب بهت نگفتن واسه استارت فک میکنم خوب باشه ولی اگه بخوای به قصد کلاس کنکور استفاده کنی یه تست هم نمیتونی با چیزایی که بهت میگن بزنی و فقط وقتت رو هدر دادی
موفق باشید

مرسی از راهنمایی ارزشمندت
نمی دونم شما با پژمانفر درس داشتی یا نه؟ من سرکلاس ماشین 2 ایشون رفتم (البته کلاس خودم نبود) ویژگیش اینه که اولا خیلی مثال حل می کنه و ثانیا تمامی مثالاش سوالای ارشد سالهای قبله. جوری شد که ما رو از کلاس آزاد تو موسسه ها رها کرد.( البه تو ماشین 1 هنوز می لنگم) از این جهت گفتم که تو کلاس کنترلش شرکت کنم. بدی دانشگاه شما فقط راه دورشه که مثل یه مسافرته و گرنه الحق که استادای خوبی داره. اگه یه نمور تو شهر تر بود من که همه کلاسهاشو شرکت می کردم.
بازم ممنون از راهنمایی های خوب شما

پویان ط

عضو جدید
سلام
من تو اون دانشگاهم
موفق باشید
سلام به همه عزیزان.دیگه کنترل کنکور سخت نیست چون تیم طراحی عوض شد. احتمالا سال دیگه الکترونیکو سخت بیارن.کنترل تو منابع موجود پوران از همه بهتره راهیان ارشد تقوی هم کلیشه ایه.موفق و پاینده باشید

آخرین ویرایش:

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به همه عزیزان.دیگه کنترل کنکور سخت نیست چون تیم طراحی عوض شد. احتمالا سال دیگه الکترونیکو سخت بیارن.کنترل تو منابع موجود پوران از همه بهتره راهیان ارشد تقوی هم کلیشه ایه.موفق و پاینده باشید

لطفا از این حرفهای صدتا یه غاز نزنید.به قول دکتر شیرین آبادی کنکور کنترل دیگه بسیار بعیده که مثل سالهای قبل 88 بشه.بهتره اونقدر خوب بخونید که نیازمند لطف طراح نباشید و لطف کنید هر حرفی رو در محیط مجازی نزنید تا شایعه درست بشه و به گوش طراح کنترل برسه و از اینی که هست سخت تر طرحش کنه!

I am an engineer

عضو جدید
من با دکتر طاهری الکترومغناطیس پاس کردم . هر چی می گفت سر کلاس همون چیزی بود که تو کتابش نوشته !!!!!

aminvo

عضو جدید
سلام دوستان
من هم تازه شروع کردم برای خوندن ارشد و صد البته می دونم که دیر شروع کردم ولی خوب چاره نداشتم.
برای همه دوستان آرزوی موفقیت دارم.
چند تا مشکل هم دارم که به امید خدا فردا در بخش های مربوطه می پرسم.

بچه ها کسی میدونه کتاب 1100 زبان عنوان کاملش چیه .متشکر

BARRON'S 1100 Word you need to know
کتابی که من دارم این عنوان را داره و طوسی رنگ هم هست.( ویرایش چهارم هست)

نویسنده هاش هم Bromberg و Melvin هستند.

اگه می خواهید تازه 1100 را برای کنکور شروع کنید کار سختی در پیش دارید.
آرزوی موفقیت دارم براتون

آخرین ویرایش:

sina_oonline

عضو جدید
سلام

از دوستان بیوالکتریک به نظرتون مقدمه ای بر مهندسی پزشکی سخت تره یا الکترومغناطیس ؟

خیلی ممنون

Dashpot

عضو جدید
مطالب یه فصل را که کامل با مثالاش می خونید و همانطور که گفتم از خودتون می پرسید مثال قبل با این مثال چه فرقی کرد؟
جواب:مثلاً s (قطب خالص) تو مخرج تابع تبدیلش ظاهر شد.
بله منظورم تست های زوج و فرده و یا هر کار دیگه ای.مثلاً خودم پارسال وقتی میسون را تموم کردم،رفتم سراغ همه تست هاش تازه تست های مکانیک را هم حل کردم و بعد رفتم فصل بعد.
دو تا مشکل برام وجود اومد:1- وقتم هدر رفت 2- ارتباط بین فصول نتونستم برقرار کنم.مثلاً نتونستم نایکوییست را به بود ربط بدم.
اصل تو کنکور بخصوص درس کنترل اینه ارتباط بین فصول ایجاد کنی.خوب اگه یه فصل را کامل تست هاش رو زدی شاید دیگه برنگردی این ارتباط را ایجاد کنی.مثل من.یعنی فرصت نمیکنی به خصوص اگه حجم کتاب زیاد باشه.
در کل باید جوری بخونی که بین پایداری و تحلیل حوزه زمان و مکان و بود و نایکوییست و طراحی ارتباط برقرار کنی.
و در آخر حداقل سه بار هر تست را زده باشی (یعنی تست های زده شده را هم با اون ارتباط فصول دیگه بازم تحلیل کنی)و گزینه هاشون را کامل تحلیل کرده باشی.البته تو همه دروس تقریباً صادقه این ارتباط برقرار کردن.اون وقته که درس معنا دار میشه.
از همین الانم به دوستانم بگم برای فصول 9 و 10 به یه کتاب دیگه غیر از پوران مراجعه کنید و بعد از مطالعش بیاید از روی پوران بخونید.توصیه:کتاب آقای جاهد مطلق انتشارات پارسه
پایدار باشید . . .

آخرین ویرایش:

Muhammad1986

عضو جدید
سلام
برای الکترونیک کتاب ارشد سپاهان "اباذر خرمی" به دستم رسید.چطوره؟ جامع هست به اندازه کافی؟

ممنون

سلام

واسه الکترونیک بهترین کتب کنکوری اینا هستن:

1.کتاب مشکی رنگ داخل بسته ی نصیر مولف مهندس اسلام پناه(آموزش)

2.کتاب راهیان ارشد مولف مهندس اسلام پناه(تست)

یکی از دوستام همین کتاب که اندازه ی پاره اجر هست رو خونده بود 20 درصد زده بود از یکی از دوستام هم پرسیدم گفت بدرد نمیخوره

حاصل تجربه ی من در مورد بهترین روش خوندن الک همون 2 تا کتاب بالاست

Muhammad1986

عضو جدید
کسی از دوستان کتاب کنترل خطی پوران و جهش رو با هم خونده!؟

میتونه یه مقایسه ای در موردشون بکنه؟

میخوام تابستون از روی کتاب پوران بخونم و پائیز از روی کتاب جهش.

نظرتون چیه؟این بهتره یا اینکه بیام کتاب جهش رو چند بار بخونم؟

آخرین ویرایش:

Muhammad1986

عضو جدید
سلام

احسان میتونی بگی واسه ریاضی مهندسی کدوم فصل ها رو باید از روی کتاب مومن زاده بخونیم و کدوم فصول رو از روی کتاب نصیر(کریمی)؟

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

احسان میتونی بگی واسه ریاضی مهندسی کدوم فصل ها رو باید از روی کتاب مومن زاده بخونیم و کدوم فصول رو از روی کتاب نصیر(کریمی)؟

فقط معتقدی و مومن زاده.هیچ استفاده ای از کریمی نبردم چون تستهایی رو که حلش واسم سخت بود حل نکرده بود.واسه متن درس هم پیش نیومد برم سراغش چون معتقدی و مومن زاده هر دو عالی بودن.کتابش عین روز اول نو مونده!!!

sajkh

عضو جدید
کسی از دوستان کتاب کنترل خطی پوران و جهش رو با هم خونده!؟

میتونه یه مقایسه ای در موردشون بکنه؟

میخوام تابستون از روی کتاب پوران بخونم و پائیز از روی کتاب جهش.

نظرتون چیه؟این بهتره یا اینکه بیام کتاب جهش رو چند بار بخونم؟

با سلام
من هردو کتاب رو دارم
هردو کتاب منبع خوبی هستن ولی تفاوتشون تو اینه که جهش درس نامش خیلی خلاصه گفته و بیشتر روی مثال تاکید کرده ولی پوران درسنامش کامله
به نظر من بهتره اول پوران رو بخونی بعد بعنوان حل تست زیاد از جهش استفاده کنی

پویان ط

عضو جدید
فقط معتقدی و مومن زاده.هیچ استفاده ای از کریمی نبردم چون تستهایی رو که حلش واسم سخت بود حل نکرده بود.واسه متن درس هم پیش نیومد برم سراغش چون معتقدی و مومن زاده هر دو عالی بودن.کتابش عین روز اول نو مونده!!!
سلام.یکی از دوستام بهم گفت بیشترین تاثیر رو اول مدار داره بعد ریاضی. به نظرت منطقیه. یه نسخه برا سیگنال پیچیدم ولی نمیرسم.نسخم این بود مومن زاده تقدسی تست تالیفی مومن زاده تست تالیفی کهن کتابا رو هم خریدم.حسابی از نظر مالی ضرر کردم

Muhammad1986

عضو جدید
سلام

بچه ها یه مشکل دیگه در مورد بررسی دارم

واسه کنکور ازاد این درس رو از روی کتاب جهش خوندم ولی توی بعضی از فصل هاش مثل فصل 3 ایراد دارم به نظرتون از روی چی بخونم تا ایراداتم رو حل کنم؟

1.کلاس

2.کتاب مرجع احد کاظمی

3.جزوه ی خوب

آخرین ویرایش:

sajkh

عضو جدید
سلام

بچه ها یه مشکل دیگه در مورد بررسی دارم

واسه کنکور ازاد این درس رو از روی کتاب جهش خوندم ولی توی بعضی از فصل هاش مثل فصل 3 ایراد دارم به نظرتون از روی چی بخونم تا ایراداتم رو حل کنم؟

1.کلاس

2.کتاب مرجع احد کاظمی

3.جزوه ی خوب

مرجع خوب کتاب بررسی گلاور ترجمه حقی فام رو پیشنهاد میکنم.

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من مدار2 ماله کارو زرگر رو خوندم اما احساس میکنم که کافی نیست
شما بجز کارو زرگر چی رو پیشنهاد میکنی؟
ولی جدا از بحث کتاب کارو زرگر خداییش کامله همه چی رو پوشش داده

MehranVB

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بچه ها من مدار2 ماله کارو زرگر رو خوندم اما احساس میکنم که کافی نیست
شما بجز کارو زرگر چی رو پیشنهاد میکنی؟
ولی جدا از بحث کتاب کارو زرگر خداییش کامله همه چی رو پوشش داده
به نظر من بد نیست بحث لاپلاس از کتاب پارسه عبدالعالی رو بخونید.
استثنائاً این بخش از کتاب پارسه به خوبی تونسته لاپلاس رو (نسبت به پوران) پوشش بده.
بر خلاف پوران که خلاصه‌ای از لاپلاس میگه اما تستای آخر فصلش تستای مدار نیست. (همش لاپلاس و کانولوشنه که از کانولوشن هم سئوالی طرح نمیشه) و به جای اون باید برگردید و تستای مدار 1 رو با لاپلاس جل کنید. (قویاً پیشنهاد میکنم این کار رو انجام بدید)
همینطور بعد از اینکه فصل فرکانسای طبیعی رو خوندید، میتونید همون فصل رو از کتاب پارسه هم مطالعه کنید تا با مفهومش بهتر آشنا شید، اما پارسه کامل نیست و به نظر من فقط به عنوان جنبی و نکته‌برداری خوبه و نه مرجع.
در مورد بحث معادلات حالت، اگر فصل فضای حالت از کنترل رو خوب خونده باشید، این فصل هم واستون آب خوردن میشه.
دوقطبی هم که همش چهار تا ماتریس و یه سری روابط رو باید حفظ کنید و چیز دیگه ای نداره. (ماتریس امپدانس، ادمیتانس، هیبرید و انتقال)
غیرخطی هم بیشتر سعی کنید روی مقاومت غیرخطی و اپ‌امپ ایده‌آل فوکوس کنید. (دیود تقریباً از دور خارج شده)

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من بد نیست بحث لاپلاس از کتاب پارسه عبدالعالی رو بخونید.
استثنائاً این بخش از کتاب پارسه به خوبی تونسته لاپلاس رو (نسبت به پوران) پوشش بده.
بر خلاف پوران که خلاصه‌ای از لاپلاس میگه اما تستای آخر فصلش تستای مدار نیست. (همش لاپلاس و کانولوشنه که از کانولوشن هم سئوالی طرح نمیشه) و به جای اون باید برگردید و تستای مدار 1 رو با لاپلاس جل کنید. (قویاً پیشنهاد میکنم این کار رو انجام بدید)
همینطور بعد از اینکه فصل فرکانسای طبیعی رو خوندید، میتونید همون فصل رو از کتاب پارسه هم مطالعه کنید تا با مفهومش بهتر آشنا شید، اما پارسه کامل نیست و به نظر من فقط به عنوان جنبی و نکته‌برداری خوبه و نه مرجع.
در مورد بحث معادلات حالت، اگر فصل فضای حالت از کنترل رو خوب خونده باشید، این فصل هم واستون آب خوردن میشه.
دوقطبی هم که همش چهار تا ماتریس و یه سری روابط رو باید حفظ کنید و چیز دیگه ای نداره. (ماتریس امپدانس، ادمیتانس، هیبرید و انتقال)
غیرخطی هم بیشتر سعی کنید روی مقاومت غیرخطی و اپ‌امپ ایده‌آل فوکوس کنید. (دیود تقریباً از دور خارج شده)
پوران فصل قضایای شبکه رو هم کم گفته

ahmadpalan

عضو جدید
سلام . من ( احمد ) احتمال زیاد ترم مهر 92 دانشجوی ارشد مکانیک طراحی کاربردی دانشگاه چمران میشم . از دوستان اگه کسی مکانیک ارشد یا هر رشته ارشد دیگری که مثل من تازه میخوان چمران اهواز مشغول به تحصیل بشن لطفا جهت آشنایی (و احیانا در آینده همکاری برای مشکلات خوابگاه و این چیزا ...) با ایمیل ahmkk70@gmail.com (یا پست توی همین تاپیک ) با من تماس بگیرند .

آخرین ویرایش:

jeneral_dj

عضو جدید
استارت زدن واسه 93

استارت زدن واسه 93

سلام بچه ها:)!!!!!من تازه از امروز فردا میخوام شروع کنم واسه کنکور 93!!!از روی تنبلی دیر شروع کردم خیلی نگرانم نشه به هدفم برسم:cry:!!!!!
راستش سوالم این بود تو این تابستون باید چند تا درس رو بخونم؟؟؟؟من میخوام الک و مخابرات کنکور بدم و سطح تحصیلیم هم متوسط رو به بالاست!!!!
یکی از بزرگترین مشکلاتمم حین خوندن خستگی زود رسه و بی حوصلگی نسبت به درس گاهی هم سر درد میگیرم یکم که درس میخونم:confused:!!!!کسی همچین مشکلی داشته تا بحال؟؟؟؟اگه کمکم کنید خیلی آقایی کردید:redface:!!!!!!!!

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا