رفع اشکال مربوط به:AUTOCAD

رفع اشکال مربوط به:AUTOCAD

• مشکل اتوکد

رای: 1 100.0%
  • دستور teim

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    1

MY WORLD

عضو جدید
کاربر ممتاز
و یه مشکل دیگه :redface: : موقع باز کردن هلپ نرم افزار ، روی هر کدوم از منوها که کلیک میکنم بجای باز شدن توضیحاتش ، ارجاع داده میشم به اینترنت! یعنی یه صفحه ی اینترتت اکسپلورر باز میشه.کسی میدونه چرا؟

MY WORLD

عضو جدید
کاربر ممتاز
و یه مشکل دیگه :redface: : موقع باز کردن هلپ نرم افزار ، روی هر کدوم از منوها که کلیک میکنم بجای باز شدن توضیحاتش ، ارجاع داده میشم به اینترنت! یعنی یه صفحه ی اینترتت اکسپلورر باز میشه.کسی میدونه چرا؟

چرا کسی جواب منو نمیده؟:(

fc9

عضو
دوستان کسی برای این مشکل راه حلی سراغ داره؟ : وقتی میخوام چندین آبجکت رو دونه دونه انتخاب کنم هر شکلی که انتخاب میکنم شکل قبلی از حالت انتخاب خارج میشه.چطوری میشه این مشکل رو حل کرد؟

چرا کسی جواب منو نمیده؟:(
این دستور رو وارد کنید PICKADD
اگه عدد2 در جواب وارد کنید درست میشه الان از شما مقدارش 0
................
توی ورژن های جدیدتر هلپ نرم افزار روی اینترنته...مکس هم اینجوری شده...شما میتونید افلاینشو دانلود کنید از منوی هلپ نوشته دانلود افلاین هلپ...فک کنم 170مگابایت بود ...
موفق باشید

nader22

عضو جدید
سلام دوستان
میشه line رو به polyline تبدیل کرد؟
یعنی لاینها خصوصیات و عملکرد پولی لاینو داشته باشن
اگه میشه بگین ک باید چجوری این کارو انجام بدم؟
ممنون،موفق باشید.

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
سلام دوستان
میشه line رو به polyline تبدیل کرد؟
یعنی لاینها خصوصیات و عملکرد پولی لاینو داشته باشن
اگه میشه بگین ک باید چجوری این کارو انجام بدم؟
ممنون،موفق باشید.

کافیه دستور pedit رو بزنی -زدن M -انتخاب خطوط -اینتر و Y اینتر--انتخاب Join اگه خطوط از هم فاصله یه فاصله رو تعیین میکنی تا بهم بچسبن- خطوط نباید فاصله زیادی از هم داشته باشن-با دادن فاصله مشخص میشه بهم چسبوندشون ولی زیاد جالب نمیشه --بعد دوبار اینتر رو بزنید

هیراد

کاربر فعال
حالا که هستید این سوالمم بپرسم..اگه یه فضای وسیع داشته باشیم بعد بخوایم هر قسمتشو یه نوع hatch این فضایی که میگم لابی اما فضاهاش با دیوار جدا نمیشه با hatch باید عملکرد هر فضارو نشون بدم حالا چجوری میشه جاهایی مثل انحنای درورودی و جاهایی مثل پله که نمیخوام توی این hatchباشرو بایه راه ساده جدا کرد ....طوری که خودم hatch زدم بد شد من اومدم با polylin دور اون قسمت هایی و که میخواستمو کشیدم بعد hatchزدم اما خوب نشد خوب گوشه موشه ها یا جاهایی که منحنی بود در نیومد!!!:redface:

ميتوني يك موضوع (object) رو داخل صفحه انتخاب كني . كليك راستو بزني . گزينه select similarرو بزني تمام موضوعات يكسان انتخاب ميشوند سپس فرمان اصلي رو انجام بده ( مثل eraese, move, copy , غيره
انتخاب كني فرمان انتخاب شده تمام موضوعات يكسانو برات انتخاب ميكنه.

mojtababodaghi

عضو جدید
سلام ی سوال داشتم من یه فایل اتود دارم حجمش 40 mb است من با دستور purge هم کم کردم تا از 120 mb به 40 mb رسوندمش این فایل فقط با اتوکد 2007 باز میشه ولی با اتوکد های ورژن بالا تر باز نمیشه چطوری می تونم ظرفیتش رو کم کنم

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
سلام ی سوال داشتم من یه فایل اتود دارم حجمش 40 mb است من با دستور purge هم کم کردم تا از 120 mb به 40 mb رسوندمش این فایل فقط با اتوکد 2007 باز میشه ولی با اتوکد های ورژن بالا تر باز نمیشه چطوری می تونم ظرفیتش رو کم کنم

خوب برای کم حجم کردن قبلا یه سری موارد گفته شده که تایپیک رو زیر رو کنید پیدا میشه
با فرمت dxf سیو کنید و زیپ کنید فایلو، حجم کم میشه!!

saeedrdn

عضو جدید
با سلام
من تو نصب برنامه مشکل دارم. وقتی فایل ستاپ رو اجرا میکنم این ارور رو میده.
the system cannot open the device or file specified
ویندوز 8 دارم 64 بیت. اتوکد 2013

erfan19980098

عضو جدید
با سلام خدمت همه دوستان
یه سوال داشتم اونم اینه که آیا میشه وقتی مثلا توی دستور لاین هستیم از دستور undo یا ctrl+z استفاده کنیم بدون این که از دستور لاین خارج شیم

bita..s

عضو جدید
سلام بچه ها
خسته نباشید
کسی اینجا آموزش کامل اتوکد 2013 رو نداره
ممنون میشم اگه کسی داره بهم بده

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
فیلم اموزشی یا کلاس بره بهتر

فرقی نداره! کتاب از همه شون بهتره!!!!

سلام بچه ها
خسته نباشید
کسی اینجا آموزش کامل اتوکد 2013 رو نداره
ممنون میشم اگه کسی داره بهم بده

این فایل تورنتی رو با میکروتورنت باز کن آموزش اتوکد 2013 لینک

sahar_mohamadi

عضو جدید
مساحت در اتوکد

مساحت در اتوکد

سلام.یه راهنمایی میخواستم
من یه نقشه ترسیم کردم تو کد حالا بهم گفتن مساحتاش هم حساب کن ببینیم اختلاف چقده .تو هر طبقه 5 واحده. من چطوری باید حساب کنم مساحت هارو؟ از دستور area که استفاده کنم بعد چی بزنم؟ اگه میشه راهنماییم کنید.

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام.یه راهنمایی میخواستم
من یه نقشه ترسیم کردم تو کد حالا بهم گفتن مساحتاش هم حساب کن ببینیم اختلاف چقده .تو هر طبقه 5 واحده. من چطوری باید حساب کنم مساحت هارو؟ از دستور area که استفاده کنم بعد چی بزنم؟ اگه میشه راهنماییم کنید.
خب گوشه های شکلتو کلیک کن و آخرش اینتر بزن اگه شکلت به هم پیوسته باشه میتونی با انتخاب گزینه select همشو انتخاب کنی

sahar_mohamadi

عضو جدید
پیوسته نیست بعد خیلی هم بده تراسهاش مثلا بیرون واحدن پیش آسانسور. نمیشه گوشه انتخاب کنم که

sahar_mohamadi

عضو جدید
یه سوال دیگه هم داشتم وقتی مثلا از ضلع های یه مربع offset میگیرم چطوری این خطهارو به هم برسونم؟من خودم امتدادشون میدم تا به هم برسن ولی اون چه دستوریه که با کیبورد گوشه هارو به هم وصل میکنه؟

آخرین ویرایش:

bita..s

عضو جدید
از نظر من بخوایی کلاس بری بهتر هم از نظر عملی خوبی هم بهتر یاد میگیری

نه نمیخوام کلاس برم من خودم بلدم فقط یه چند جایی اشکال دارم میخوام اونا رو برطرف کنم
من خودم الان چند ساله دارم اتوکد کار میکنم طراحی میکنم

moh3en66

عضو جدید
یه سوال دیگه هم داشتم وقتی مثلا از ضلع های یه مربع offset میگیرم چطوری این خطهارو به هم برسونم؟من خودم امتدادشون میدم تا به هم برسن ولی اون چه دستوریه که با کیبورد گوشه هارو به هم وصل میکنه؟

دستور فیلت "f"اینتر
رو اجرا کن
مقدار r رو سفر قرار بده

moh3en66

عضو جدید
پیوسته نیست بعد خیلی هم بده تراسهاش مثلا بیرون واحدن پیش آسانسور. نمیشه گوشه انتخاب کنم که

با پلی لاین دورش خط بکش
بعد دستور area رو اجرا کن و O رو بزن بعدش هم روی پلی لاینی که کشیدی کلیک کن به راحتی مساحت رو بهت میده

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
جایی که میخوای مساحتشو بگیریو اول با پلی لاین بکش که یه دست بشه..
بعد ش که کشیدی موسو میزاری کنار کلیکم نمیکنی رو اون قسمت...بعد مینوسی list..بعد اینتر..بعد شکل و انتخاب میکنی از دوباره اینترو میزنی مساحت و میده بهت

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام خدمت همه دوستان
یه سوال داشتم اونم اینه که آیا میشه وقتی مثلا توی دستور لاین هستیم از دستور undo یا ctrl+z استفاده کنیم بدون این که از دستور لاین خارج شیم

سلام
بله میشه ، بر میگرده به آخرین لاینی که کشیدین، یعنی یه مرحله قبل تر . undoاز زیر فرمانهای خیلی فرمانهای اتوکده و بدون اینکه از فرمان خارج بشین یه مرحله عقب تر بر میگرده

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام بچه ها توی نصب اتوکد2012 مشکل دارم ، قبلا نصبش کرده بودم اما حالا error میده یکیش
Error1314.the specified path path/2012/in unavailable که وقتی اینترنت رو غیر فعال میکنم میده و
Error1606.could not access network location path که وقتی اینترنت فعاله میگه
در هر دوصورت errorمیده

لطف کنید راهنماییم کنین
ممنونم

آخرین ویرایش:

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
سلام بچه ها توی نصب اتوکد2012 مشکل دارم ، قبلا نصبش کرده بودم اما حالا error میده یکیش
Error1314.the specified path path/2012/in unavailable که وقتی اینترنت رو غیر فعال میکنم میده و
Error1606.could not access network location path که وقتی اینترنت فعاله میگه
در هر دوصورت errorمیده

لطف کنید راهنماییم کنین
ممنونم

با سلام

به احتمال خیلی زیاد ، فایل راه اندازی اتوکدتون رو نصب نکردید ( همون کرک خودمون ) نصب نشده ، اگر با نصب کرک این خطا رو میده ، بهتره یک بار دیگه ، بعد از remove کردن اتوکد فعلی ، دوباره نصب کنید .

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

با سلام

به احتمال خیلی زیاد ، فایل راه اندازی اتوکدتون رو نصب نکردید ( همون کرک خودمون ) نصب نشده ، اگر با نصب کرک این خطا رو میده ، بهتره یک بار دیگه ، بعد از remove کردن اتوکد فعلی ، دوباره نصب کنید .

اصلا نصب نمیشه عزیزم !!!!!
موقع نصب این error ها رو میده و نصب رو قطع میکنه

azalia882000

عضو جدید
با سلام
یه سوال اساسی دارم قبلا که cad رو نصب می کردم و بعد activate می کردم ولی حالا که نصب کردم بعد از وارد کردن activation code بهمregistration-activation error 0015.111 و there is a problem with the activation code that you entered میده و نیز وقتی mempatch رو می زنم بهم error you need to apply patch when licence screen appears رو میده
[h=1]کمک لطفا[/h]

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
اصلا نصب نمیشه عزیزم !!!!!
موقع نصب این error ها رو میده و نصب رو قطع میکنه

عزیزم ، بهتره یکبار یه اتوکد با ورژن پایینتر رو نصب کنید ، اگر اون نصب بشه ، قطعا مشکل توی نرم افزار 2012 هست ولی اگر اتوکد با ورژن پایین هم نصب نشه ، اون موقع مشکل از سیستم هست.
در ضمن در صورتیکه براتون امکان داره ، از مراحل نصبتون ، عکس بذارید ، راحت تر میتونیم راهنماییتون کنیم .

با سلام
یه سوال اساسی دارم قبلا که cad رو نصب می کردم و بعد activate می کردم ولی حالا که نصب کردم بعد از وارد کردن activation code بهمregistration-activation error 0015.111 و there is a problem with the activation code that you entered میده و نیز وقتی mempatch رو می زنم بهم error you need to apply patch when licence screen appears رو میده
کمک لطفا

دوست عزیزم، احتمالا توی وارد کردن کد اشتباهی صورت میگیره که خطا میده ، اگر براتون مقدوره ورژن اتوکد و البته عکس از مرحله اکتیو بذارید .

با تشکر
:gol::gol:

setareh26

عضو جدید
ا سلام خدمت همه دوستان عزیز.. من یه مشکل با اتوکد دارم خواهش میکنم هر کس میتونه از راهنمایی دریغ نکنه ....
تو اتوکد برای کشیدن نقشه من باید چه واحدی رو انتخاب کنتم ؟ میلیمتر .. سانتی متر و.. البته میدونم که مقیاس اصلی رو زمان پرینت گرفتن مشخص میکنن .. اما سوال من اینه در صورت انتخاب هر واحد طول یک دیوار رو که مثلا 9 متره چه طور باید نوشت ؟ 9 یا 90 یا 900؟؟
دوم برای نوشتن در اوکد یا کشیدن جدول ها اندازه های معمولی برای اونها چقدره ؟ من مثلا برای نقشه ای که میکشم اندازه جدول و نوشته ها خیلی ریزه .. چه اندازه ای توی تنظیمات باید به اون ها بدم تا درست شه ؟؟
امیدوارم تونسته باشم منظور خودم رو درست بنویسم ..خواهش میکنم و باز هم خواهش میکنم کمک کنین ... بدجوری گیج شدم ...
پیشاپیش از لطفتون ممنون ......

sepideh200

عضو جدید
خرید اتوکد

خرید اتوکد

سلام دوستان . من ترم 3 کاردانی معماری هستم میخواستم بدونم نرم افزار اتوکد چی بگیرم ؟ اتوکد مخصوص معماری هست؟ یا همش یکیه؟