آینده شغلی یه مهندس برق مخابرات؟

MasterGenius

عضو جدید
من در حال حاضر ترم 2 کارشناسی پیوسته مخابرات هستم!!
تلاشی که بچه های مخابرات باید بکنن خیلی بیشتر از گرایشای دیگه هست و همین موضوع باعث میشه موفقیت هاش هم شیرین تر بشه!!
مخابرات گرایش قدرتمندی هست!! باید تلاش کنی !! اگه یه کم تلاش کنی شک نکن که بهترین میشی!! چون مخابراتی های اکثرا میبرن و ماهایی که ادامه میدیم بهترینها میشیم!!:D
رشته تکی داریم !! من که عاشق مخابراتم!! آینده مخترع خواهم شد میدونم:)!! اصلا به دکتری یه ذره هم فکر نمیکنم !! فقط فوق دکتری !! اونم از خارج!! سخته؟؟ خوب موفقیتای بزرگ همشون سختن دیگه!! دانشجو ها این نکته رو فراموش کردن که باید تلاشت به اندازه آرزو هات باشه!! نه آرزو هات به اندازه تلاشت!! اینجوری ضعیف میشی!! ولی وقتی برای رسیدن به آرزوت تلاش میکنی حس خوبی داری !! شک نکنید!! باور کنید که موفق میشید!! به خودتون اعتماد کنید!! شما میتونید!!;)

elmira mousavi

عضو جدید
سلام دوستان،خسته نباشید،خیلی تاپیک جامع و کاملی دارید،همون چیزیه که دنبالش میگردم،من دانشجوی ترم یک کارشناسیم،من ترجیح میدم در آینده سیستم های مخابراتیو طراحی کنم و اینجور چیزا! و از الان میخوام یه دانشجو فعال باشم! بنظرتون از کجا شروع کنم؟ روی چه موضوعاتی بیشتر تمرکز کنم؟؟؟

elmira mousavi

عضو جدید
من در حال حاضر ترم 2 کارشناسی پیوسته مخابرات هستم!!
تلاشی که بچه های مخابرات باید بکنن خیلی بیشتر از گرایشای دیگه هست و همین موضوع باعث میشه موفقیت هاش هم شیرین تر بشه!!
مخابرات گرایش قدرتمندی هست!! باید تلاش کنی !! اگه یه کم تلاش کنی شک نکن که بهترین میشی!! چون مخابراتی های اکثرا میبرن و ماهایی که ادامه میدیم بهترینها میشیم!!:D
رشته تکی داریم !! من که عاشق مخابراتم!! آینده مخترع خواهم شد میدونم:)!! اصلا به دکتری یه ذره هم فکر نمیکنم !! فقط فوق دکتری !! اونم از خارج!! سخته؟؟ خوب موفقیتای بزرگ همشون سختن دیگه!! دانشجو ها این نکته رو فراموش کردن که باید تلاشت به اندازه آرزو هات باشه!! نه آرزو هات به اندازه تلاشت!! اینجوری ضعیف میشی!! ولی وقتی برای رسیدن به آرزوت تلاش میکنی حس خوبی داری !! شک نکنید!! باور کنید که موفق میشید!! به خودتون اعتماد کنید!! شما میتونید!!;)

چقد انرژی مثبت داری!خیلی خوبه،دانشجو کجایی؟

EECi

مدیر بازنشسته
سلام دوستان،خسته نباشید،خیلی تاپیک جامع و کاملی دارید،همون چیزیه که دنبالش میگردم،من دانشجوی ترم یک کارشناسیم،من ترجیح میدم در آینده سیستم های مخابراتیو طراحی کنم و اینجور چیزا! و از الان میخوام یه دانشجو فعال باشم! بنظرتون از کجا شروع کنم؟ روی چه موضوعاتی بیشتر تمرکز کنم؟؟؟
سلام
روی زیاضیات مخصوصا احتمال و معادلات دیفرانسیل تمرکز کن فعلا
و یادگیری زبان انگلیسی هم خیلی مهمه

موفق باشی

saharsayan

عضو جدید
سلام
من الان ارشد مخابرات میخونم..... اونم میدان................
هرچی میگردم کار خوب پیدا نمیکنم..... هرجاه میرم سابقه کار معتبر میخوان.......
اگه شما جای خوبی سراغ دارین بگین......... شاید یه فرجی شدددددددددددددددددددد :confused:

alireza_tc_eng

عضو جدید
سلام
من الان ارشد مخابرات میخونم..... اونم میدان................
هرچی میگردم کار خوب پیدا نمیکنم..... هرجاه میرم سابقه کار معتبر میخوان.......
اگه شما جای خوبی سراغ دارین بگین......... شاید یه فرجی شدددددددددددددددددددد :confused:
سلام
اتفاقاً بازار کار میدان خوبه
سابقه ی کار یه دانشجو در مرحله اول همون مهارتهای نرم افزاری و فعالیتهای پژوهشیش هست .
اگر کار پیدا نمیکنید قطعاً از این ناحیه ضعف دارید

saharsayan

عضو جدید
سلام
اتفاقاً بازار کار میدان خوبه
سابقه ی کار یه دانشجو در مرحله اول همون مهارتهای نرم افزاری و فعالیتهای پژوهشیش هست .
اگر کار پیدا نمیکنید قطعاً از این ناحیه ضعف دارید

سلام گلم
نرم افزار و زبان انگلیسیم بد نیستش...... پروژه کارشناسیم تحلیل و شبیه سازی یه آنتن خیلی مهم وباکاربرد نظامی بود....
بدبختی اینجاست که تا میفهن کارشناسی دانشگاه آزاد بودم.....میگن برو خوابشو ببینی
الان که وارد دانشگاه دولتی شدم....میبینم هیچ فرقی نمیکنن......
پارتی خیلی مهمه...... دوستای خودم با پارتی الان سرکارن و شاید مهارت خاصی هم نداشته باشن......:eek:

alireza_tc_eng

عضو جدید
سلام گلم
نرم افزار و زبان انگلیسیم بد نیستش...... پروژه کارشناسیم تحلیل و شبیه سازی یه آنتن خیلی مهم وباکاربرد نظامی بود....
بدبختی اینجاست که تا میفهن کارشناسی دانشگاه آزاد بودم.....میگن برو خوابشو ببینی
الان که وارد دانشگاه دولتی شدم....میبینم هیچ فرقی نمیکنن......
پارتی خیلی مهمه...... دوستای خودم با پارتی الان سرکارن و شاید مهارت خاصی هم نداشته باشن......:eek:

سلام
من خودم هم دانشگاه آزاد واحد جهرم بودم . الان هم ارشد نیستم . طراحی و ساخت آنتن( UWB,WB,microstrip,spiral ,....) هم داشتم . پارتی هم نداشتم کارم هم خدا رو شکر به راهه تو سطح بالا . کافیه به اون بالایی اعتماد کنی و تلاش .
اون دوستاتون که میفرمایید مهارتی نداشتن و سر کار هستن جز خورد شدن اعتماد به نفسشون چیزی براشون نداره ...!

یا علی ...

saharsayan

عضو جدید
سلام
من خودم هم دانشگاه آزاد واحد جهرم بودم . الان هم ارشد نیستم . طراحی و ساخت آنتن( UWB,WB,microstrip,spiral ,....) هم داشتم . پارتی هم نداشتم کارم هم خدا رو شکر به راهه تو سطح بالا . کافیه به اون بالایی اعتماد کنی و تلاش .
اون دوستاتون که میفرمایید مهارتی نداشتن و سر کار هستن جز خورد شدن اعتماد به نفسشون چیزی براشون نداره ...!

یا علی ...

سلام
آدرس محل کارت رو بده ماهم یه سری بزنیم....... راستی چجوری آنتنهایی که گفتی رو ساختی؟؟؟؟؟ مگه اجازه ساخت داشتی؟؟؟؟ هزینه اش چطور بود؟؟؟؟
هزینه ساخت اون آنتنی که من شبیه سازی کردم خیلی زیاد بودش......

alireza_tc_eng

عضو جدید
سلام
آدرس محل کارت رو بده ماهم یه سری بزنیم....... راستی چجوری آنتنهایی که گفتی رو ساختی؟؟؟؟؟ مگه اجازه ساخت داشتی؟؟؟؟ هزینه اش چطور بود؟؟؟؟
هزینه ساخت اون آنتنی که من شبیه سازی کردم خیلی زیاد بودش......

اجازه نمیخواد که تهران راحت میسازن
هزینش بستگی ه زیرلایه ای داره که استفاده شده میتونه ارزان یا گران باشه
البته آنتن horn که شما طراحی کردین چون ادوات مکانیکی داره گران تر از انواع دیگر میشه درسته .

saharsayan

عضو جدید
اجازه نمیخواد که تهران راحت میسازن
هزینش بستگی ه زیرلایه ای داره که استفاده شده میتونه ارزان یا گران باشه
البته آنتن horn که شما طراحی کردین چون ادوات مکانیکی داره گران تر از انواع دیگر میشه درسته .

مرسی از لطفت:smile:
از کجا فهمیدی که من روی آنتن horn کار کردم.......؟؟؟؟؟ از تاپیکای دیگه یا.......؟؟؟؟؟؟؟؟
راستی من طراحی نکردم..... شبیه سازیشو کارکردم........

alireza_tc_eng

عضو جدید
مرسی از لطفت:smile:
از کجا فهمیدی که من روی آنتن horn کار کردم.......؟؟؟؟؟ از تاپیکای دیگه یا.......؟؟؟؟؟؟؟؟
راستی من طراحی نکردم..... شبیه سازیشو کارکردم........

خواهش میکنم .
آره از تاپیکای دیگه متوجه شدم . خب برید به مرحله طراحی برسید ببینید وضعیت کار چی میشه ..!!!

MasterGenius

عضو جدید
چقد انرژی مثبت داری!خیلی خوبه،دانشجو کجایی؟

سلام !
من دانشجوی آزاد اسلامشهرم!! واقعا رشته ی خوبیه!! وقتی به کسی میگی مخابرات میخونم بهت باریکلا میگن چون همه میدونن رشته ی سختیه
:)
!! شمام گرایشتون مخابراته!؟؟
دانشجوی مخابراتی که اینقدر درسش قوی نباشه که از رشته های مکانیک و گرایشای برق نیان ازش سوال بپرسن دانشجوی مخابرات نیست...!!
;)

همیشه براتون آرزوی موفقیت دارم دوستای مهندسم!
:D

MasterGenius

عضو جدید
دوستان یه سوالی دارم!!
یه دانشجوی کارشناسی پیوسته ی مخابرات ترم 3 مثل من!! بره یه جایی که قطعات مخابراتی میفروشن برای کارآموزی کار کنه براش مفید هست یا اینکه بیشتر رو نرم افزارا و درساش کار کنه بهتره!؟؟:surprised:

آخرین ویرایش:

sar1

عضو جدید
سلام. برق قدرت خوندم و می خوام تو بخش توزیع برق کار کنم. می شه چندتا شرکت که تو این زمینه فعالیت دارن معرفی کنین؟ و اینکه من چه نرم افزارایی احتیاج دارم یاد بگیرم برای این شاخه؟
اگه میشه به ایمیلم جواب بدین نمی تونم اینجا چک کنم.
sarabarq71@yahoo.com

m_maghzi

عضو جدید
سلام . نگهداری سیستم های انتقال رادیویی بیشتر در مراکز مایکروویو شرکت مخابرات انجام می شود . طراحی مسیرها هم بر حسب نیاز در ادارات طراحی شرکتهای مخابراتی استانی یا زیرساخت انجام می شود . برای کار اموزی میدان باید به این اداره ها سر بزنید البته خیلی سخت کار اموز قبول می کنند . در ضمن مراقب امواج هم باشید !

آخرین ویرایش:

m_maghzi

عضو جدید
سلام . نگهداری سیستم های انتقال رادیویی بیشتر در مراکز مایکروویو شرکت مخابرات انجام می شود . طراحی مسیرها هم بر حسب نیاز در ادارات طراحی شرکتهای مخابراتی استانی یا زیرساخت انجام می شود . برای کار اموزی میدان باید به این اداره ها سر بزنید البته خیلی سخت کار اموز قبول می کنند . در ضمن مراقب امواج هم باشید !