تمرین گروهی اسکیس 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها ( مهندسین گرامی ) الان دارین چیکار میکنین؟ من دیگه نمی دونم چه کاری انجام بدم نشستم اینجا هی این صفحه رو refresh می کنم.

من یه بازی پیدا کردم تانک دولوکس فوق العادست خیلی حال میده:biggrin: یه تیر میزنی یه تیر میخوری
هر نیم ساعت هم 1بار پامیشم میرم یه پرسپکتیو میزنم میام میشینم اینجا;)
هر کسی یک نابغه است
اما اگر یک ماهی را از روی توانایی او برای
بالا رفتن از درخت مورد قضاوت قرار دهید،
همه عمر خود را با این باور زندگی خواهد کرد که یک کند ذهن است!
(آلبرت اینشتین)

سلام به همه مهندسین نابغه این تایپک
این تایپکم داره روزای آخر عمرشو طی میکنه،خاستم به عنوان عضو کوچکی از این تایپک از همه کسانی که هر گونه کمکی در زمینه طراحی و اسکیس کردند، تشکر کنم
وآرزوی موفقیت را برای همه مهندسان معمار دارم،13 تیر ماه هر اتفاقی هم که بیفته ما اون رو به فال نیک خواهیم گرفت،و یادمون باشه
ما تلاشمان را میکنیم و حاصل را از خدا میخاهییم
دوستان من یه پیشنهاد دارم اکثر بچه ها تا عصر 12 تیر ماه تهران هستند،اگر موافق باشید،بچه های این تایپک همدیگر رو ببینیم،در کنار یکی از بناهای معاری معاصر
1.موزه هنرهای معاصر پارک لاله 2.تئاتر شهر پارک دانشجو 3.پردیس سینمایی پارک ملت
دوستان یه لطف کنن تا فردا شب نظراشون رو اعلام کنن ممکنه خیلی از بچه ها به نت دسترسی نداشته باش

من دارم این کار رو می کنم و می گم

خدا تا آخرین لحظه در باز نمی بنده

بذارید بعد امتحان منظر

منم با بعد منظر موافقم چون در هر صورت ممکنه بعضی ها منظر امتحان داشته باشن و امیدشون به اون باشه. بهتره که آرامششون رو سر جلسه از دست ندند.
من که خودم منظر امتحان نمیدم. ولی 2تا تخته رسم ام دی اف دارم با کلی خرت و پرت دیگه از الان ماتم گرفتم که چطور برم و بیام

rojmanesi

عضو جدید
من همچنان پشت یکی از دستگاههای چاپ سازمان سنجش استتار کردم خودم رو بلکه بتونم سر فرصت کار رو عملی کنم.
البته الان دارن سوالات بازیگری رو میزنن . . .

من اولش باورم نشد...ولی جدی جدی آقا بهزاد توو چاپ خونه سازمان سنجش کار می کنی؟
اگه باشه که به بچه های باشگاه واقعا کمک بزرگی کردی..:gol:
اگرم سر کاریه که هیچ...:biggrin:

behzadkhanha

عضو جدید
کاربر ممتاز
من اولش باورم نشد...ولی جدی جدی آقا بهزاد توو چاپ خونه سازمان سنجش کار می کنی؟
اگه باشه که به بچه های باشگاه واقعا کمک بزرگی کردی..:gol:
اگرم سر کاریه که هیچ...:biggrin:

نه کار که نمی کنم اینجا ... یواشکی از رو دیوار پریدم ... چیزی عایدم بشه تک خوری نمی کنم.
البته الان دارن سوالای شهرسازی رو میزنن
===============================
اینقدر پی. ام نزنین که تو اونجا اینترنتت کجا بود؟ خب لابد دارم دیگه
.
sent by Behzadkhanha's Ipad

rojmanesi

عضو جدید
نه کار که نمی کنم اینجا ... یواشکی از رو دیوار پریدم ... چیزی عایدم بشه تک خوری نمی کنم.
.
[/QUOT

قوربوووون دستت داداش....:gol:

timaj

عضو جدید
کاربر ممتاز
هر کسی یک نابغه است
(آلبرت اینشتین)

این تایپکم داره روزای آخر عمرشو طی میکنه،خاستم به عنوان عضو کوچکی از این تایپک از همه کسانی که هر گونه کمکی در زمینه طراحی و اسکیس کردند، تشکر کنم
وآرزوی موفقیت را برای همه مهندسان معمار دارم،13 تیر ماه هر اتفاقی هم که بیفته ما اون رو به فال نیک خواهیم گرفت،و یادمون باشه
دوستان من یه پیشنهاد دارم اکثر بچه ها تا عصر 12 تیر ماه تهران هستند،اگر موافق باشید،بچه های این تایپک همدیگر رو ببینیم،در کنار یکی از بناهای معاری معاصر
دوستان یه لطف کنن تا فردا شب نظراشون رو اعلام کنن ممکنه خیلی از بچه ها به نت دسترسی نداشته باش

منم با بعد منظر موافق ترم در هرصورت گزینه 2 مکان بهتریه به نظرمن
راستی کارتا کی میاد؟یا اومده من خبر ندارم؟!

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
منم ک هستم حتما اما فکر کنم تئاتر شهر از همه جا بهتر باشه...آخه من بلدم اونجارو:redface:
راستی ببرای بچه هایی ک امشب تو راه هستن دعا میکنم صحیح و سالم برسند...مراقب خودتون باشید...حتما یه چند تا صلوات و آیت الکرسی بخونید و از خدا هم بخواید وقتی صبح رسیدید با استرس نباشید و فکر کنید مسافرت 2 روزه اومدین... البته این افتخار هم نصیبتون شده ک منو بعد کنکور ببینید:biggrin:

Saretus

کاربر فعال
من همچنان پشت یکی از دستگاههای چاپ سازمان سنجش استتار کردم خودم رو بلکه بتونم سر فرصت کار رو عملی کنم.
البته الان دارن سوالات بازیگری رو میزنن . . .

شاعر می گه خالیو کم ببند همیشه ببند!

سوالای بازیگری یا متن دیالوگاشون که یه ماهی هست رو سایت سنجشه!!! جمع کن خودتو بشین تمرکز کن و مدیتیشن خدا از سر تقصیراتت بگذره پسرم!!!

soh-rab

عضو جدید
منم ک هستم حتما اما فکر کنم تئاتر شهر از همه جا بهتر باشه...آخه من بلدم اونجارو:redface:
راستی ببرای بچه هایی ک امشب تو راه هستن دعا میکنم صحیح و سالم برسند...مراقب خودتون باشید...حتما یه چند تا صلوات و آیت الکرسی بخونید و از خدا هم بخواید وقتی صبح رسیدید با استرس نباشید و فکر کنید مسافرت 2 روزه اومدین... البته این افتخار هم نصیبتون شده ک منو بعد کنکور ببینید:biggrin:
هیشکی امشب تو راه نیست همه یا فردا شب یا پس فردا شب در راهن ....توهم زدی .... امتحان صبح پنجشنبه است

.

می گم من یه بمب دارم بیارم بذاری اونجا

هر کسی یک نابغه است
(آلبرت اینشتین)

می گم تئاتر شهر باشه چون هم هنریه هم معماریه و هم ایستگاه مترو درست از جلوش در میاد خوبه از وسط آمفی تئاتر روبازش در نیومده

آخرین ویرایش:

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز

من که آیت الکرسی بلد نیستم یعنی بلد بودما الان یادم رفته.
راستی کنار بوستان دانشجو دارند مسجد ولیعصر رو میسازند که واقعاً دیدنیه. به نظر منم بهتره چون یه تفسیر معمارانه هم ازش میکنیم:biggrin: کنار بی ار تی و خط تجریش راهن و مترو هم که هست دسترسیش واسه همه آسونتره

سوالای بازیگری یا متن دیالوگاشون که یه ماهی هست رو سایت سنجشه!!! جمع کن خودتو بشین تمرکز کن و مدیتیشن خدا از سر تقصیراتت بگذره پسرم!!!
ای بابا حولش نکنید بزارید کارشو کنه. بهزادخان تو راحت باش ما چشم امیدمون تویی و بس.
حالا خودمونیم حواستو جمع کن دیگه راست میگه بنده خدا دیالوگا که یه ماهه تو سایت هست:d
من تویله رو جمش کردم حالا توام خودت جمش کن;)

آخرین ویرایش:

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
هیشکی امشب تو راه نیست همه یا فردا شب یا پس فردا شب در راهن ....توهم زدی .... امتحان صبح پنجشنبه است

یمبتو بده بزاریم لای برگه اسکیسمون بدیم با همه مصححین بترکه:d

آقا من کلی از بهترین کارای دوستامو که میخوان اسکیس بدنو جمع کردم فقط تا پس فردا شب آپلود کردنش طول میکشه. پس فردا براتون میزارم که تاپیک با خاطره خوش تموم شه:biggrin:

من خیلی بیخیالم:cry: یکی بیاد یکم استرس وارد کنه. البته الان دارم میرم سالن فردا بیاد استرس وارد کنه;)
قبلا فکر میکردم کم کار کردم ولی اان امدم کارامو جمع و جور کنم و بدردبخوراشو نگاه کنم دیدم چقدر تو این 5ماه کاغذ سیاه کردم:biggrin:

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
كارتا نيمده؟
من از كودكي با سايت سنجش مشكل داشتم

sheelan

عضو جدید

می گم تئاتر شهر باشه چون هم هنریه هم معماریه و هم ایستگاه مترو درست از جلوش در میاد خوبه از وسط آمفی تئاتر روبازش در نیومده

من الان تو راهم،رام دوره،فردام مریضم،تشروز کنکور خوب میشم

behzadkhanha

عضو جدید
کاربر ممتاز

شاعر آدم بی غصه و بیغمی بوده و از اسکیس و اینا که اون زمونا نبوده چیزی نمی دونسته که:smile:
بعله متن سوالات بازیگری تئاتر از قبل مشخص شده ولی سوالات بازیگری سینما مثل سالیان پیش روز آزمون مشخص میشه در ضمن بچه های تئاتر هم روز امتحان برگه سوال رو میگیرن و تا نوبتشون برسه باز تمرین می کنن چون امتحان اونها به صورت ردیفی و نوبتیه و 4 تا داور بیشتر ندارن که هر 4 تا شون هم با هم کار اجرای داوطلبین رو میبینن بنابراین گاه تا نوبت نفرات آخر برسه 4-5 ساعتی طول میکشه و مسئله مهمتر اینکه خود برگه سوال باید به رویت داوطلب برسه و مشخصات مربوطه پر بشه که به منزله حضورش(و عدم غیبت) هست
================================
اینقدر هولم کردید که فکر کنم توکلی یه لحظه دید منو ... خدا کنه اشتباه کرده باشم

hastia89

عضو جدید
اگه میشد بین دو تا ازمون معماری و منظر باشه که خیلی خوب بود. منم منظر دارم ولی بعدش احتمالا باید برگردم ولایت. راستی قرارم یجایی بزارین ادرسش مستقیم باشه چون ما تهران رو بلد نیستیم راحت پیدا کنیم. اگر روز ازمون بود که به حوزه نزدیک باشه خیییییییییلی بهتره.

behzadkhanha

عضو جدید
کاربر ممتاز
به دوستانی که قصد یا علاقه ای به شرکت در آزمون مطالعات معماری ایران ندارند (به خصوص برادرانی که پادگانهای کشور تشنه حضور این عزیزان هست یا خواهرانی که فعلا قصد ندارند دهن به دهن شوی آینده شوند) هم توصیه میشود که ضمن پیاده شدن از خر شیطان از خیر صرفه جویی 150 هزار یالی بگذرند و کارت آزمون مطالعات را هم تهیه کنند. توصیه کنندگان مزبور عقیده دارند که در این قسمت از کنکور معماری گاه اتفاقات جالبی رخ میدهد و کلا از این ستون به آن ستون فرج است.

donfidelio

عضو جدید
کاربر ممتاز
از خیر صرفه جویی 150 هزار یالی بگذرند و کارت آزمون مطالعات را هم تهیه کنند. توصیه کنندگان مزبور عقیده دارند که در این قسمت از کنکور معماری گاه اتفاقات جالبی رخ میدهد و کلا از این ستون به آن ستون فرج است.

فکر کنم فردا که کارتا بیان(اگه بیان البته) همه پر انرژی و سرحال 4 تا کارتو میخرن، یکیم اضافه تر میخرن که اگه برای بازسازی هم اسکیس جدا گذاشتن اونم شرکت کنن، ولی بعد اسکیس معماری باد همه بخوابه و برن برای ریکاوری تا مهر:D حالا مطالعات صبح جمعست یکمی انرژی مونده هنوز، عصر برای داخلی اونایی میمونن که بدنسازی کنکورو جدی گرفتن و بدنشون هنوز نبریده:D ای بابا باز گفتم داخلی اعصابم متشنج شد برم بخوابم...

hagir

عضو جدید
کاربر ممتاز
كارتا نيمده؟
من از كودكي با سايت سنجش مشكل داشتم

من فکر می کنم شما از سازمان سنجش از نظام اموزشی و اقای دکتر بوق بدت میاد نه ؟
ان شا الله که از ما بدت نمیاد
شما حقی داری که باید بگیری من امید دارم امسال نوبت توست و میگیریش ان شا الله

behzadkhanha

عضو جدید
کاربر ممتاز
فکر کنم فردا که کارتا بیان(اگه بیان البته) همه پر انرژی و سرحال 4 تا کارتو میخرن، یکیم اضافه تر میخرن که اگه برای بازسازی هم اسکیس جدا گذاشتن اونم شرکت کنن، ولی بعد اسکیس معماری باد همه بخوابه و برن برای ریکاوری تا مهر:D حالا مطالعات صبح جمعست یکمی انرژی مونده هنوز، عصر برای داخلی اونایی میمونن که بدنسازی کنکورو جدی گرفتن و بدنشون هنوز نبریده:D ای بابا باز گفتم داخلی اعصابم متشنج شد برم بخوابم...

یکی از فوبیاهای بزرگ من تو این چند مدت اینه که کنکور منکور تموم بشه بره پی کارش و من دیگه dofidelio رو نبینم. پدر دلبستگی بسوزه خب

shina88

عضو جدید
کاربر ممتاز
من فکر می کنم شما از سازمان سنجش از نظام اموزشی و اقای دکتر بوق بدت میاد نه ؟
ان شا الله که از ما بدت نمیاد
شما حقی داری که باید بگیری من امید دارم امسال نوبت توست و میگیریش ان شا الله
hagir جان مشتاق دیدار!!!!! داشتم اختصاصی دعات میکردم به خاطر جزوه های توپت و توصیه های ایمنیت قبل از کنکور تئوری! آرزوی موفقیت.
هممون از سنجش طلبکاریم.

Art & Design

عضو جدید
آزمون مطالعات اصلا چه جوریه؟
منکه چیزی ازش نمی دونم اگه کسی می دونه میشه توضیح بده:)

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
untitled.JPG
من يه سوال دارم كه ممكنه شما رو به خنده وادارد اما من با اعتماد به نفس كامل مينويسم
برايم اتفاق افتاده كه تو اسكيس مثلا اتش نشاني طبق عكسي كه ميبينين طوري طراحي بشه كه سايت من به خاطر حركت ماشين ها بيفته جلو
قائدتا نماي ساختمون من ميشه اون خط نارنجيه
حالا اگه ازم ديد ناظر بخوان ، كسي ك داره نگاه ميكنه به ساختمون قسمت نارنجيه رو نميبينه و ديوار دور رو ميبينه
حالا يه دوستي گفتن كه طبق اسكيس 90 چون اصلا سايت طوري بوده كه ديد ناظر نداشته اسكيسا رو رد كردن
اگه اينطوريه اينم ديد ناظر نداره ولي من تو سوال نماي ساختمونو از داخل كشيدم
حالا كلا چي ميشه؟؟
خوب پرسپكتيو ناظر از جاده نيست اما از داخل سايت كه هست؟؟؟؟؟؟نه؟

mbarsen

عضو جدید
صبح رفتم پیش استادم داور اسکیس بوده ولی قبول نکرده امسال باشه.
چندتا نکته گفت میگم به دردتون بخوره :
اول گفت تمام کلید واژه ها رو زوم کنید
هیچ کلمه و هیچ جمله ای رو نکته انحرافی فرض نکنین.
سر امتحان این کارای تکراری خودتونو و اینایی که قلمچی ( منظورش کلاسای اسکیس ) بهتون دیکته کرده رو تکرار نکنید.
سعی کنید ایدتونو بنویسین.
اگر خط کشیدنتون حس وحال نداره یا تو خیلی چیزا مشکل دارین فکری که به ذهنتون میرسه رو بنویسین.
سبک و سیاق این اساتید و کلاسای اسکیس کار نکنید.
اگر سوال ازجنس اقلیم یا برنامه یا عملکرد یا یادمان بود دقت کنین روی ماهیتش.
اگر گفتن یه بنای یادمان طراحی کنین بدونین باید سزاه ومتریالی داشته باشین که دوام و قوام 200 - 300 سال داشته باشه.
این گفته ای که اساتید و دوستان عزیز فرمودن اسکیس طراحی ساختمان است غلط جمله محض است.
این قدر جالب توضیح داد واسه داوری کردن اسکیس.
تو اسکیس 90 می گفت کشیدن یه پرسپکتیو ناظر سوال غلط اسکیس بوده.چون سایت پلان جوری بوده که پرسپکتیو خارجی دیده نمیشده.
اونایی که کشیده بودن رد شدن. یسری کشیده بودن ولی گفته بودن غلطه ما همچین چیزی نداریم. سال 90 نمره ها خیلی پایین بود به این علت و این که اونا فقط یه فضا رو می خواستند ولی بچه ها رفته بودن برا خودشون آمفی تئاتر و رستوران و.... الکی زده بودن.
حواستون باشه گول طراح سوالو نخورین.

امیدوارم که این موارد تا حدی نتیجه ساز باشه.

خیلی بد شد که

• Like
واکنش ها: HOTT

mbarsen

عضو جدید
مشاهده پیوست 157489
من يه سوال دارم كه ممكنه شما رو به خنده وادارد اما من با اعتماد به نفس كامل مينويسم
برايم اتفاق افتاده كه تو اسكيس مثلا اتش نشاني طبق عكسي كه ميبينين طوري طراحي بشه كه سايت من به خاطر حركت ماشين ها بيفته جلو
قائدتا نماي ساختمون من ميشه اون خط نارنجيه
حالا اگه ازم ديد ناظر بخوان ، كسي ك داره نگاه ميكنه به ساختمون قسمت نارنجيه رو نميبينه و ديوار دور رو ميبينه
حالا يه دوستي گفتن كه طبق اسكيس 90 چون اصلا سايت طوري بوده كه ديد ناظر نداشته اسكيسا رو رد كردن
اگه اينطوريه اينم ديد ناظر نداره ولي من تو سوال نماي ساختمونو از داخل كشيدم
حالا كلا چي ميشه؟؟
خوب پرسپكتيو ناظر از جاده نيست اما از داخل سايت كه هست؟؟؟؟؟؟نه؟

اینا چیه دیگه تو این گیرو داد.. ول کن جوونه من فکرو منحرف نکن :/

arefeh

کاربر ممتاز
بچه ها من الان دارم به دنیا میام....:D
یعنی وقتی 2 روزم شده میرم ارشد امتجان میدم یاد بگیرید ک چجوری جهش زدم......بی زحمت روزی ک قرار همو ببینیم کادو فراموش نشه...وگرنه ناراحت میشم نمیاما....گفته باشم.....دیگه این فرصت ک منو ببینید رو از دست میدید....:biggrin:

baharestan.f

کاربر بیش فعال
این حرف خیلی سنگینه. چون حالا یکی یه حرفی میزنه و تموم میشه میره، ولی این حرف بنیان های فیزیک و هندسه اقلیدسی و همه قوانین نیوتون رو یکجا زیر سوال میبره. یعنی چی دیده نمیشه عزیز من؟:D اگه موضوع سرای محله مد نظرته، یه سایت کاملا دلباز داره که از توش پرسپکتیو ناظر که سهله، خونه همسایه هم دیده میشه:D و البته لیست فضاهای درخواستی این موضوع هم بیشتر از 1 هست، چون اتاق جلسات و فضای اداری و مدیریت و فضای خدماتی و نمازخونه به کنار، یدونه هم گفته خودتون فضای پیشنهادی بذارین. همه اینا رو با هم جمع بزنیم بیشتر از یک فضا میشه:D

----------------------------------------------------
ولی از سبک گفتارت حس میکنم اسکیس 89 منظورش بوده(محفل شعر) که اشتباهی گفته 90. اونجا یه فضا خواسته بود و نمره ها هم کم بود. ولی به عنوان یک شاهد عینی که تو اون اسکیس حاضر بود، من اسکیس کسی که بعدها رتبه اول اسکیس شد رو دیدم، یه پرسپکتیو ناظر کشیده بود در حد فوق العاده:D عرضم به حضورت یکی دیگه از کسایی که تهران قبول شدن هم از دوستان بود، اونم کشیده بود. 5-6 تا از دوستانم علم و صنعت قبول شدن، 2 تا دیگشون بهشتی قبول شد(حالا میگین داره زر میزنه ولی حقیقته حتی اگه باور نکنید:D) همشون پرسپکتیو ناظر کشیده بودن. یعنی چی هرکی کشیده رد شده، مگه شهربازیه:D کل اسکیس یه پلان بود که فضا نداشت؛ یه برش و یه سایت پلان، اونوقت پرسپکتیوم کشیدنش خطا بوده؟ یعنی 25% آزمون با گفتن اینکه سوال غلطه حاصل میشده؟:D

کلا بعضی استادا که تو اتاقشون بیکار میشینن و حوصلشون سر میره، وقتی یکی میره پیششون شروع میکنن قشششنگ توضیح دادن و از فتوحات عجیبشون میگن، هممون تجربه داریم، شما جدی نگیرین.

آره منظورش اسکیس 89 بوده من اشتباه زدم دیگه تکرار نمیشه.
به سوال نگاه کن استاد گفت از نقطه ای که ناظر وایساده به طرحش دیدی نداره.
عملا پرسپکتیو ناظری وجود نداره.
اما دوستانی که زدند و قید کردند نمره پرسپکتیو و گرفتن.
اون سال دقیق نمیدونم ولی بالاترین درصد حدود 50 بود.
یک فضای اصلی میخاستن. مثلا نیازی به طراحی سرویس و نمازونه نبوده چون قید کردن که دارن ولی بچه ها جدی نگرفتنو باز سرویس طراحی کردن.
نه استادم از اونا نیس که بخاد بره بالا منبر.

baharestan.f

کاربر بیش فعال
کاش قرارو بذارین واسه بین دو امتحان. برا ما شهرستانیها که باید برگردیم ولایت به قول یکی از دوستان بهتر بود.

shahkar1

عضو جدید
سلام به دوستانی که میرن برا امتحان اسکیس ( هم حرفه ای هم اونایی که مثل خودم برا تجربه کردن جو امتحان میرن ) اگه امتحان تهران بود که به احتمال زیاد هست ، سعی کنید بعد از امتحان یه بازدید از نمایشگاه صنعت ساختمان امسال داشته باشید ، کسایی که رفتن میدونن که دیدن محصولات نمایشگاه میتونه یه طرز فکر جدید به آدم بده . ( همیشه اینقد تاثیر نداره )
زمان : 12 تا 15 ام . تقریبا همه میتونن بعد امتحان برن
محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران . ( اگه اشتباه نکنم میشه انتهای بزرگراه چمران )

آخرین ویرایش:

soh-rab

عضو جدید
سلام به دوستانی که میرن برا امتحان اسکیس ( هم حرفه ای هم اونایی که مثل خودم برا تجربه کردن جو امتحان میرن ) اگه امتحان تهران بود که به احتمال زیاد هست ، سعی کنید بعد از امتحان یه بازدید از نمایشگاه صنعت ساختمان امسال داشته باشید ، کسایی که رفتن میدونن که دیدن محصولات نمایشگاه میتونه یه طرز فکر جدید به آدم بده . ( همیشه اینقد تاثیر نداره )
زمان : 12 تا 15 ام . تقریبا همه میتونن بعد امتحان برن

کجا هست؟؟؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.