././.............. خان.م شماره بدم...............

لیختن اشتاین

عضو جدید
خانوووووووم....شــماره بدم؟؟؟؟؟؟
خانوم خوشــــــگله برسونمت؟؟؟؟؟؟؟
خوشــــگله چن لحظه از وقتتو به مــــا میدی؟؟؟؟؟؟
اینها جملاتی بود که دخترک در طول مســیر خوابگاه تا دانشگاه می شنید!​
بیچــاره اصـلا" اهل این حرفـــــها نبود...
این قضیه به شدت آزارش می داد
تا جایی که چند بار تصـــمیم گرفت بی خیــال درس و مــدرک شود و
به محـــل زندگیش بازگردد.
روزی به امامزاده ی نزدیک دانشگاه رفت...
شـاید می خواست گله کند از وضعیت آن شهر لعنتی....!
دخترک وارد حیاط امامزاده شد...خسته... انگار فقط آمده بود گریه کند...
دردش گفتنی نبود....!!!!​
رفت و از روی آویز چادری برداشت و سر کرد...وارد حرم شدو کنار ضریح​
نشست.زیر لب چیزی می گفت انگار!!! خدایا کمکم کن...​
چند ساعت بعد،دختر که کنار ضریح خوابیده بود با صدای زنی بیدار شد...​
خانوم!خانوم! پاشو سر راه نشستی! مردم می خوان زیارت کنن!!!​
دخترک سراسیمه بلند شد و یادش افتاد که باید قبل از ساعت ۸ خود را​
به خوابگاه برساند...به سرعت از آنجا خارج شد...وارد شــــهر شد...​
امــــا...اما انگار چیزی شده بود...دیگر کسی او را بد نگاه نمی کرد..!​
انگار محترم شده بود... نگاه هوس آلودی تعـقــیبش نمی کرد!​
احساس امنیت کرد...با خود گفت:مگه میشه انقد زود دعام مستجاب​
شده باشه!!!! فکر کرد شاید اشتباه می کند!!! اما اینطور نبود!​
یک لحظه به خود آمد...​
دید چـــادر امامــزاده را سر جایش نگذاشته...!.

آخرین ویرایش:

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نوشته ی جالبی بود

لیختن عزیز حسابی تغییر رویه دادی و فعلا در خط و جبهه حجاب تشریف داری;)
خوشمان آمد:D

ولی جدا از شوخی:

تو این دوره زمونه چادر که هیچی نقابم بزنی کسی که مرض داشته باشه واسه شماره دادن مزاحم میشه

نوع تیپ مهم هست اما زیاد شدن مریضا:D و رفتار خود خانومها هم تاثیر زیادی داره

وقتی با وقار باشی و بی تفاوت نسبت به اینجور آدمها مشکلی پیش نمیاد

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
نوشته ی جالبی بود

لیختن عزیز حسابی تغییر رویه دادی و فعلا در خط و جبهه حجاب تشریف داری;)
خوشمان آمد:D

ولی جدا از شوخی:

تو این دوره زمونه چادر که هیچی نقابم بزنی کسی که مرض داشته باشه واسه شماره دادن مزاحم میشه

نوع تیپ مهم هست اما زیاد شدن مریضا:D و رفتار خود خانومها هم تاثیر زیادی داره

وقتی با وقار باشی و بی تفاوت نسبت به اینجور آدمها مشکلی پیش نمیاد

اون دست کیه رو شونته؟؟:D

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

واسه چی؟
مگه دست ترس داره؟
:confused:

اگه رو شونت باشه که نه
یدفه اگه از پشت سنگی برداره بزنه تو سرم چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

خدا بهم رحم کرده

فکرشو که میکنم میتونسته چه اتفاقایی بیوفته ترس میگیرم

مخصوا اگه دامادت باشه و دشمن برادر زن:w07:

suniya2012

عضو جدید
اااااییییی بااااباااااا !!!! اخه گی گفته مردا درمورد حجاب نظر بدن؟!!!!! شما خودت یک ساعت نه اصلا نیم ساعت چادر سرت کن ببینم میتونی تحمل کنی؟!!!! بابا بخدا چادر بیشتر از 60-70 سال نیست تو ایران باب شده! حجاب اسلام که چادر نیست! چی دارم میگم اخه، ما چیمون درسته که این یکی درست باشه!!!شما مردا به فکر نگاه خودتون باشید

خواهرم حجاب، برادرم نگاهت

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اااااییییی بااااباااااا !!!! اخه گی گفته مردا درمورد حجاب نظر بدن؟!!!!! شما خودت یک ساعت نه اصلا نیم ساعت چادر سرت کن ببینم میتونی تحمل کنی؟!!!! بابا بخدا چادر بیشتر از 60-70 سال نیست تو ایران باب شده! حجاب اسلام که چادر نیست! چی دارم میگم اخه، ما چیمون درسته که این یکی درست باشه!!!شما مردا به فکر نگاه خودتون باشید

خواهرم حجاب، برادرم نگاهت

خوب باید 2 طرفه باشه دیگه
ما سعی به حفظ نگاه داریم
شماهم یه قدم بردارید دیگه:redface:

mor1360

عضو جدید
چه اصراری دارید واقعا من نمیدونم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:cool:

هنوزسرحجاب کنارنیومدین؟:Dقبول کنین اراذل کمترسمت چادریامیرن.قبول کنین دیگه!!!

قبول نمیکنیم....:smile:

شما چند وقت امتحان کن( البته باید با اعتقاد و منطق محکم باشه)، ببین تاثیر داره یا نه ؟! فقط این مورد نیست که ! تاثیرات مثبت دیگری هم داره ... همونطور که در تاپیک های زیادی در این مورد بحث شده، به جان خریدن یک زحمت و سختی نه چندان بزرگ، برای حفظ مصالح بسیار بزرگتر (حفظ حرمت ها، عدم سوء نظر، احساس امنیت بیشتر، افزایش اعتبار و ارزش فرد در چشم مردان متعهد، کمتر شدن زمینه های بی اخلاقی و هوسرانی توسط مردان بیمار و هوسران، استحکام دو سویه بنیان خانواده و از همه مهمتر ـ برای بانوان معتقد ـ رضایت خداوند و اجر معنوی و ...) امری کاملا عقلی و منطقی است ! ;)

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان
آقاپسرای محترم که اصرار دارین کسی به چادریا نگاه هوس آلود نمیکنه
دوراه داریم
یا زیادی به این موضوع فکر میکنین و با وجود اینکه اصلا در قالب یه دختر نیستین و نمیتونین این مساله رو درک کنین اظهار فضل میکنین
یا اینکه شما خودتون جزء تیکه بندازهایی هستین که چادری و غیر چادری براتون فرق میکنه
اگه از دومی هستین که خیر و برکت
:D و حرفی نیست
اما اگه از نوع اول هستین واقعا باید رو خودتون کار کنین که مسائلی که واقعا حسش در وجودتون نمیگنجه سر و تهش رو به این راحتی با داستان سرایی هم نیارین
کدوم نوعش هستین؟؟؟؟؟!!!!

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
آهان ممکنه مورد سومی هم باشه
دوستان بسیار اصرار دارن که امتحان کنیم (و نمیدونم رو چه حسابی فک میکنن هرکس مخالف این نظرشونه چادری نیست)!!!

بنظر میاد آقا پسرها امتحان کردن چادر پوشیدنو که انقدر مطمئن نظر میدن

والا ما که با چادر در امان نبودیم امیدوارم شما باشید!!!

mor1360

عضو جدید
آهان ممکنه مورد سومی هم باشه
دوستان بسیار اصرار دارن که امتحان کنیم (و نمیدونم رو چه حسابی فک میکنن هرکس مخالف این نظرشونه چادری نیست)!!!

بنظر میاد آقا پسرها امتحان کردن چادر پوشیدنو که انقدر مطمئن نظر میدن

والا ما که با چادر در امان نبودیم امیدوارم شما باشید!!!

میشه این معادله رو حل کنید لطفا ؟! کسی که به حجاب اعتقادی نداشته باشه و محجبه باشه ! حجاب که فقط در پوشش نیست، بعضی از کسانی که ظاهرا چادری اند حرکات و رفتاری دارن که بی حجاب ها هم ندارند! اگه کسی بدون اعتقاد و منطق محکم، حجاب ظاهری رو رعایت میکنه، همون بهتر که این کار رو نکنه! اینطوری شان و جایگاه حجاب رو هم خدشه دار میکنه !

نخوردیم نون گندم، دیدیم دست مردم ! دخترانی در اطرافمون دیدیم که این کار رو کردن و نتیجه بخش بودنش رو تایید کردن! آثار مثبت حجاب که به برخیشون تیتر وار اشاره کردم، چیزی نیست که بشه ردش کرد و اینکه شما با چادر هم در امان نبوده ای، دلیل بی تاثیر بودن اونها نمیشه ! آدمهای بیمار دل همه جا پیدا میشن و البته برخی از اونها هم به دلیل اینکه حجاب مانعی در برابر لذت جویی نامشروعشون هست با اون برخورد منفی و سلبی و لجوجانه میکنند! در مورد سایر آثار مثبت حجاب غیر از عدم مزاحمت خیابانی چی میگی ؟!

معمار اسمان

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
خانم ها
وارد ورزشگاه نشوید.........................>دلیل ....................>جو بد ورزشگاه بدلیل ....اقایان
در دریا شنا نکنین..............................دلیل...................... باعث ایجاد نگاه های بد اقایان شده و شرایط نابهنجار
حجاب کامل.....................................دلیل........................ بازم نگاه اقایان
جیغ نکشید،اواز نخوانید.......................دلیل.........................باعث میشود اقایان که نامحرمند صدای شما را بشنوند
.
.
.
.
و........................... ایا ما برای جلب رضایت اقایون زتده ایم؟؟؟ یکم درک کنین خسته ایم خسته ...

mor1360

عضو جدید
خانم ها
وارد ورزشگاه نشوید.........................>دلیل ....................>جو بد ورزشگاه بدلیل ....اقایان
در دریا شنا نکنین..............................دلیل...................... باعث ایجاد نگاه های بد اقایان شده و شرایط نابهنجار
حجاب کامل.....................................دلیل........................ بازم نگاه اقایان
جیغ نکشید،اواز نخوانید.......................دلیل.........................باعث میشود اقایان که نامحرمند صدای شما را بشنوند
.
.
.
.
و........................... ایا ما برای جلب رضایت اقایون زتده ایم؟؟؟ یکم درک کنین خسته ایم خسته ...

یعنی این کارهارو بکنید خستگیتون در میره اونوقت ؟!

یکم غیر احساسی و با منطق برخورد کنی، میبینی که این کارها، برای حفظ شان و احترام به جایگاه خود خانم هاست! وگرنه در شرایط آرمانی و سالم، هیچ منعی برای از این قبیل فعالیتهای خانم ها وجود نداره! همونطور که خیلی از خانمها در حال حاضر هم با رعایت برخی چهارچوب ها دارن به راحتی فعالیت مورد نظر خودشونو انجام میدن و موفق هم هستند !

حالا شما اگه در این شرایط غیر آرمانی و غیر سالم، اصرار داری امنیت و شان خودت رو در معرض ریسک قرار بدی، میتونی بری کشورای دیگه و خستگیتو در کنی ! کسی نگفته به خاطر رضایت آقایونه که اگه رضایت آقایون شرط بود، هیچ بدشون نمیومد که از برکات این حرکات خانمها بی نصیب نمونن! بلکه به خاطر حفاظت در برابر آسیب هاییه که از جانب بیماردلان و سوء استفاده گران ممکنه خانم ها رو تهدید کنه ! همونطور که قبلا هم عرض کردم، تحمل برخی سختی های نسبتا اندک، به خاطر حفظ مصلحت های بزرگتر که تیتر وار ازشون یاد کردم، کاملا امری عاقلانه و منطقیه !

ارش کمان گیر

عضو جدید
کاربر ممتاز
خانم ها
.
.
.
.

;);););).
برای بعضی ها درک این مسایل سخته.

معمار اسمان

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

یکم غیر احساسی و با منطق برخورد کنی، میبینی که این کارها، برای حفظ شان و احترام به جایگاه خود خانم هاست! وگرنه در شرایط آرمانی و سالم، هیچ منعی برای از این قبیل فعالیتهای خانم ها وجود نداره! همونطور که خیلی از خانمها در حال حاضر هم با رعایت برخی چهارچوب ها دارن به راحتی فعالیت مورد نظر خودشونو انجام میدن و موفق هم هستند !

حالا شما اگه در این شرایط غیر آرمانی و غیر سالم، اصرار داری امنیت و شان خودت رو در معرض ریسک قرار بدی، میتونی بری کشورای دیگه و خستگیتو در کنی ! کسی نگفته به خاطر رضایت آقایونه که اگه رضایت آقایون شرط بود، هیچ بدشون نمیومد که از برکات این حرکات خانمها بی نصیب نمونن! بلکه به خاطر حفاظت در برابر آسیب هاییه که از جانب بیماردلان و سوء استفاده گران ممکنه خانم ها رو تهدید کنه ! همونطور که قبلا هم عرض کردم، تحمل برخی سختی های نسبتا اندک، به خاطر حفظ مصلحت های بزرگتر که تیتر وار ازشون یاد کردم، کاملا امری عاقلانه و منطقیه !

متاسفم حرفی ندارم بهتون بزنم ...جز....توی خونمون به ما میگن فراری....توی غربت دم به دم انگشت نگاری....دیگه حتی صاحب اون خونه نیستیم...بیرون خونه میگن ما تروریستیم...

آخرین ویرایش:

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز

حفظ شان و احترام به جایگاه خودمونه!!!!
فعلا که ما هیچی جز بی احترامی نمیبینیم!!
چقد شماها خودخواهین آخه...تحمل بخی سختیها؟!!این برخی سختیهاست..!!!!؟یه آسونی بگو ببینم چیه واسه ما!
اینا همش سختیه...
کشورای دیگه رو هم دیدیدیم اینجارو هم دیدیم!از کشورای دیگه مثال نزنید که هیچ جای دنیا مثه اینجا نیس!!

شما ها یکم به خودتون سختی بدید چرا ما باید همه چیو رعایت کنیم؟؟!:cool:

آشنا....

عضو جدید
کاربر ممتاز
یکی از هدفهای حجاب(چه در زن و چه در مرد) بالا بردن عفت و امنیت هست که متاسفانه به لطف برخی هردوش تو جامعه نمایانه!!!!!!!!!
اجتماع جایی نیست که من بگم من دلم میخواد اینجوری بگردم یا اینجوری رفتار کنم اجتماع جایی که همه ی افراد در اون دخیلن و تاثیرگذارن رو بقیه، با وضعی که الان داریم امنیت تو جامعه کمتر شده و تر و خشک(با حجاب و بدحجاب) با هم میسوزن! حالا هی بگیم به تو چه ربطی داره که من چجور میگردم!!!!
حجاب فقط برای خانمها نیست آقایون هم نوع پوششون مهمه ولی درجه پوشش فرق میکنه. نگاه مرد و زن مهمه ولی یکیشون تاثیرگذارتره.
این جامعه ماله هممونه فقط ماله یه آدم معتقد به اصول نیست که بگه شما بفرما برو . اینجا وطن همه ست و این همه هستن که جامعه رو شکل میدن.
لزوماً نباید مثله هم بود ولی همه باید روی یک اصل و قانون حرکت کنن تا هیچ کس ضربه نبینه.
کاش کمی عینک بدبینی و کینه و دشمنی رو از چشمامون برمیداشتیم! محبت و همدلی رو گم کردیم هموطن ....

mahsa_chemist

عضو جدید
تجربه:وقتی توی عالم دیگه باشی هیچکس حتی نگاهت نمیکنه چه برسه تیکه بندازه

elnaz0020

عضو جدید
کاربر ممتاز
ربطی نداره ..اصلا تومحل نده میرن پی کارشون ..بذار انقدر نگاه کنن تا بمیرن..والا انقدر مسایل مهمتر هست که ادم به این چیزا فک نمیکنه..

• Like
واکنش ها: etnn

maahzad

عضو جدید
به نظر من ادم هایی که خوب بودن یا بد بودن یه خانوم رو از روی چادر تشخیص میدن ............متاسفم براشون...همین
وقار و متانت به چادر نیست که........
اگه پسری به دختری متلکی بگه یا حرفی بزنه من قول میدم که اون دختر یه سیگنالی برای اون پسر فرستاده هر چقدر حرفش بدتر باشه مطمین باشین اون خانوم فرکانس سیگنالی که فرستاده با فرکانس بالاتری بوده
این سیگنال میتونه یه خنده یه لباس نامناسب یا یه نگاه باشه.......
سو تفاهم نشه ولی واقعا کم نیستن دخترهایی که چادر براشون یه ابزار گول زدن دیگرونه.....و زیر این چادر چه طوفان هایی که به پا میشه.......
خلاصه میکنم ظاهر بینی بدترین کاره