سوالات و درخواست های راهنمایی در مسائل شغلی مهندسی شیمی

سوالات و درخواست های راهنمایی در مسائل شغلی مهندسی شیمی

• مجموع رای دهندگان
    337

persian_land

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیزم از بچه های شهر شما حداقل چند نفر رو که قبول می کنند شما عسلویه با اون منابع عظیم نفت و گاز که رو با کجای کشور می تونید مقایسه کنید ؟

شکی تو حرف شما ندارم ...اما بحث همیشه و همیشه سر سلیقه ای انتخاب کردنه ....من خودم موقع پاسخگویی به سوالات بهترین رتبه رو داشتم ....این سوال ها رو باید از مسوولین کرد...10 بار آزمون بگذارند اما یک بار مصاحبه نگذارند که اون ها دقیقا آشنا و دوستانشون رو جابه جا می کنند .......
والا به قرآن من هم مثل شما خسته شدم ...این چیزی که می گید در تمام ایران فراگیر ..شما فکر می کنید حق شما رو کی میخوره ؟ یک بچه شهرستانی دیگه مثل من ؟ برو نتایج شرکت گاز ببین با همون سهمیه ها که داشتن مقایسه کن تا بفهمی منظورم چیه ...... من تو آزمون شرکت ملی نفت سال 90 کسی رو دیدم قبول شد که پایان نامه اش رو تا موقع مصاحبه دفاع نکرده بود ....
به قول یاس :
از چی بگممممم

sandis

عضو جدید
شکی تو حرف شما ندارم ...اما بحث همیشه و همیشه سر سلیقه ای انتخاب کردنه ....من خودم موقع پاسخگویی به سوالات بهترین رتبه رو داشتم ....این سوال ها رو باید از مسوولین کرد...10 بار آزمون بگذارند اما یک بار مصاحبه نگذارند که اون ها دقیقا آشنا و دوستانشون رو جابه جا می کنند .......
والا به قرآن من هم مثل شما خسته شدم ...این چیزی که می گید در تمام ایران فراگیر ..شما فکر می کنید حق شما رو کی میخوره ؟ یک بچه شهرستانی دیگه مثل من ؟ برو نتایج شرکت گاز ببین با همون سهمیه ها که داشتن مقایسه کن تا بفهمی منظورم چیه ...... من تو آزمون شرکت ملی نفت سال 90 کسی رو دیدم قبول شد که پایان نامه اش رو تا موقع مصاحبه دفاع نکرده بود ....
به قول یاس :
از چی بگممممم

آره شما درست می فرمایین چرا اینا نمیان اسامی شهرها رو جلو اسم بچه ها بزنن تا همه چیز مشخص بشه

Saeed_kh

عضو جدید
بازتاب حضور معترضین به نتایج شرکت گاز در نماز جمعه بوشهر

بازتاب حضور معترضین به نتایج شرکت گاز در نماز جمعه بوشهر و حمایت قاطعانه حضرت آیت الله صفایی بوشهری از این جوانان

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بوشهر تاکید کرد: نیروهای جوان و بومی استان بوشهر در مرحله اول آزمون استخدام شرکت ملی گاز با نمره بالا قبول شدند اما متاسفانه آنان در مرحله مصاحبه پذیرش نشده‌اند که از مسئولان وزارت نفت تقاضا می‌کنم ضمن بازبینی این مصاحبه‌ها و با ارفاق لازم و با لحاظ سهمیه 50درصدی جذب نیروهای بومی، در استخدام جوانان استان در وزارت نفت مانند گذشته توجه کنند.

خبرگزاری فارس: مسئولان وزارت نفت به جوانان استان بوشهر در آزمون استخدامی توجه ویژه کنند .

خبرگزاری مهر: جا دارد مسئولان وزارت نفت این مصاحبه‌ها را بازبینی و با ارفاق‌های لازم تجدید نظر کنند.

خبرگزاری ایرنا: مسوولان وزارت نفت توجه بيشتري به جوانان استان بوشهر داشته باشند.

خبرگزاری سوک: امام جمعه بوشهرمطرح کرد: وزارت نفت در استخدام جوانان بوشهری تجدید نظر کند

آخرین ویرایش:

Saeed_kh

عضو جدید
دوستان هم استانی و همشهری سعی کنید با ما همراه باشید و هر روز به سایت زیر سر بزنید و دنبال کنید و در نظرسنجی شرکت کنید. انشاالله به امید خدا پیروزی نزدیک است و آیت الله صفایی بوشهری به همه قول داد که این مشکل رو به طور جد پیگیری کند

سایت معترضین: http://gaz1391.blogfa.com/

Saeed_kh

عضو جدید
اعتراض جوانان بوشهری به رسانه های بوشهر هم رسید!!!

حرکت امروز پذیرفته نشدگان آزمون شرکت گاز در مصلی نماز جمعه و بیان این موضوع توسط آیت الله صفایی بوشهری در تلویزیون بیان شد

انشاالله اگر این حرکت ادامه و تداوم داشته باشد به نتیجه میرسیم...

Saeed_kh

عضو جدید
کلیپ سخنرانی اعتراض آمیز نسبت به وزارت نفت

کلیپ سخنرانی اعتراض آمیز

حضرت آیت الله صفایی بوشهری(نماینده ولی فقیه در استان بوشهر و امام جمعه بوشهر)

نسبت به وزارت نفت

در خطبه های نماز جمعه بوشهر ، مورخ 7 تیرماه 1392

در مورد عــدم جذب نیروهای بــومـــــی در صنایع نفت وگاز

در حمایت از معترضین آزمون استخدامی شرکت ملی گاز ایران-سال 1391

*** برای [URL="http://www.uplooder.net/cgi-bin/dl.cgi?key=dfe3288f383c81922ecd5d60e6a5e28f"]دانـلــــود[/URL] کلیک نماییــــــد... ***

Saeed_kh

عضو جدید
نامه اعتراض نمایندگان بوشهر به وزیر نفت

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اعتراض نمایندگان استان به آزمون استخدامی شرکت گاز به نتایج آزمون استخدامی شرکت گاز گفت: رضایت‌مندی جوانان و مردم استان بوشهر باید مدنظر صنایع نفت و گاز باشد.
به گزارش مهر؛ عده زیادی از جوانان بومی و تحصیل کرده استان بوشهر که در آزمون استخدامی شرکت گاز شرکت کرده بودند، در این آزمون پذیرفته نشدند و اعتراض خود را نسبت به این موضوع اعلام کردند.
پس از این اعتراض، نمایندگان مردم استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی در تریبون‌های مجلس و همچنین صحبت با مسئولان، خواستار تجدید نظر در این زمینه شدند. امام جمعه بوشهر نیز در خطبه‌های نماز جمعه بر تجدید نظر در نتایج این آزمون تاکید کرد.
عبدالکریم جمیری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: مهم‌ترین مساله در جامعه ما توجه به موضوع اشتغال جوانان است و دولتمردان وظیفه دارند با برنامه‌ریزی دقیق به این مطالبات پاسخ دهند.
وی افزود: استان بوشهر قطب بالقوه انرژی کشور است و توان بالایی در جذب نیروی کار به‌منظور اجرای پروژه‌های عظیم نفت، گاز و پتروشیمی در گسترده استان را دارا است.
جمیری با انتقاد از وضعیت سهمیه اشتغال 50 درصدی نیروهای بومی در صنایع نفت و گاز استان بوشهر خاطرنشان کرد: سهمیه 50 درصدی اشتغال نیروهای بومی در صنایع نفت و گاز به سختی تحقق می‌یابد و توقع ما این است که مسئولان وزارت نفت در پروسه جذب و به‌کارگیری نیرو رضایت‌مندی جوانان استان بوشهر را مدنظر قرار دهند.
ارسال نامه اعتراض نمایندگان مجلس به وزیر نفت
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: متاسفانه این سهمیه که حق مسلم جوانان استان بوشهر است، به سختی تحقق می‌یابد و این امر سبب نگرانی مردم شده است.
وی با اشاره به اعتراض جوانان استان بوشهر به نتایج آزمون استخدامی شرکت گاز، اضافه کرد: در این ارتباط نامه‌ای با امضای سه نفر از نمایندگان استان به وزیر نفت ارسال کرده‌ایم و با ابراز گلایه از وضعیت نیروهای بومی خواستار رسیدگی به وضعیت جذب نیرو و اعمال حقوق جوانان استان شده‌ایم.
جمیری بیان کرد: امیدواریم این مساله به‌صورت جدی مورد توجه مسئولان امر قرار گیرد و جوانان توانمند و متخصص استان بوشهر اطمینان پیدا کنند که حداقل حقوق ایشان پرداخت می‌شود و می‌توانند از توان و ظرفیت خود برای خدمتگذاری به کشور و توسعه صنایع نفت و گاز بهره‌مند شوند.

mordabpir

عضو جدید
سلام دوستان
من خیلی حرفای بعضی آدمای این تاپیک رو تحمل کردم
من 5 ساله بیکارم و بالای 6 تا امتحان استخدامی قبول شدم و تو مصاحبه رد شدم و این چند سال خیلی زجر کشیدم تا این دفعه بعد از یه سال درس خوندن مداوم و با پشتکار قبول شدم.
من از استان بدبخت فارس هستم. استانی که بیشترین آمار بیکاری و بیشترین درصد تحصیل کرده های بیکار رو داره
روزی که اسمم رو تو قبولیا دیدم خوشحال شدم ولی بیشتر ناراحت شدم چون همه دوستام رد شده بودند. دوستم سی سالشه و من مطمئنم هم تو کتبی و هم تو مصاحبه بیشترین نمره رو آورده ولی قبول نشده، بدبخت بخاطر سنش دیگه نمیتونه شرکت کنه و الان افسردگی گرفته
پس سهم ما استان فارسیا از این مملکت چی میشه؟ باید همچنان بیکار بگردیم
من واسه هموطنای بوشهریم احترام قائلم ولی آخه واسه شما که بومی هستین کار پیدا کردن مثل آب خوردنه، ما که نه بومی هستیم نه پارتی داریم امیدمون فقط به آزمونای استخدامیه. من قبول دارم که فرایند استخدامی وضعش خرابه و بیکاری و پارتی بازی فساد میکنه
طرف خیلی کوچیکتر از ما هست اومده میگه چون بوشهریم باید استخدام بشم پس زجری که من این چند سال من و دوستام بردیم چی میشه؟
کی باید حق من و هم وطنای من رو بگیره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

baaroon

عضو جدید
اعتراض جوانان بوشهری به رسانه های بوشهر هم رسید!!!

حرکت امروز پذیرفته نشدگان آزمون شرکت گاز در مصلی نماز جمعه و بیان این موضوع توسط آیت الله صفایی بوشهری در تلویزیون بیان شد

انشاالله اگر این حرکت ادامه و تداوم داشته باشد به نتیجه میرسیم...
بخواب بابا

سرمد حیدری

مدیر تالارهای مهندسی شیمی و نفت
مدیر تالار
سلام دوستان
من 5 ساله بیکارم و بالای 6 تا امتحان استخدامی قبول شدم و تو مصاحبه رد شدم و این چند سال خیلی زجر کشیدم تا این دفعه بعد از یه سال درس خوندن مداوم و با پشتکار قبول شدم.
من از استان بدبخت فارس هستم. استانی که بیشترین آمار بیکاری و بیشترین درصد تحصیل کرده های بیکار رو داره
روزی که اسمم رو تو قبولیا دیدم خوشحال شدم ولی بیشتر ناراحت شدم چون همه دوستام رد شده بودند. دوستم سی سالشه و من مطمئنم هم تو کتبی و هم تو مصاحبه بیشترین نمره رو آورده ولی قبول نشده، بدبخت بخاطر سنش دیگه نمیتونه شرکت کنه و الان افسردگی گرفته
من واسه هموطنای بوشهریم احترام قائلم ولی آخه واسه شما که بومی هستین کار پیدا کردن مثل آب خوردنه، ما که نه بومی هستیم نه پارتی داریم امیدمون فقط به آزمونای استخدامیه. من قبول دارم که فرایند استخدامی وضعش خرابه و بیکاری و پارتی بازی فساد میکنه
طرف خیلی کوچیکتر از ما هست اومده میگه چون بوشهریم باید استخدام بشم پس زجری که من این چند سال من و دوستام بردیم چی میشه؟

مسئله این نیست
مسئله اینه که وقتی یه درصد مشخص برای بومی در نظر گرفته میشه باید بهش عمل بشه.
مگه میشه هوای کثیف عسلویه برای بوشهریا باشه,خطرش برای بوشهریا باشه ولی برای کار اولویت نداشته باشن؟
چطور میشه که یهو اینهمه بومی رو یجا رد کنن. مخصوصا توی نفت.

mohsenv21

عضو جدید
قابل توجه تمامی دوستان عزیز
بخصوص دوستان معترض و دوستان قبول شده ای که با صحبت معترضین (یا معترض) دچار استرس شدن!

اول اینکه:
مطابق فایل زیر تعداد زیادی از شهرهای استان فارس هم بومی محسوب شدن و فکر نمیکنم توی اون شهرها (که تعدادشون هم کم نیست) تعداد داوطلبین از تعداد داوطلبین شهرهای استان بوشهر(بجز مرکز استان) کمتر باشه. پس لطفا هنگام بررسی آمار بومی ها این شهرها هم در نظر بگیرید.

مشاهده پیوست 157244

دوم اینکه:
در نظر داشته باشید که منظور از 60 درصد سهمیه این نیست که 60 درصد داوطلبین اون منطقه باید قبول بشن، بلکه منظور اینه که 60درصد ظرفیت پذیرش واسه افراد بومی هست!
دوستانی که وقت گذاشتن و تعداد قبولی ها روشمردن تعداد 680 نفر رو اعلام کردن، فرض کنید از این تعداد 600نفر مربوط به پارس جنوبی باشه، پس سهمیه داوطلبین بوشهر و اون شهرهای استان فارس که واسه پارس جنوبی بومی هستن میشه 360 نفر.
مطابق لینک زیر
http://boushehr.irib.ir/index.php?option=com_content&view=article&id=10441%3A1391-12-19-05-47-50&catid=261%3Asocial-news&Itemid=205

توی این آزمون 59000 نفر شرکت کردن که 5000 نفر فقط توی استان بوشهر بودن
بافرض اینکه تمامی این 5000 نفر بومی بوشهر بودن و حتی اگه از شهرهای بومی استان فارس هم صرفنظر کنیم توی استان بوشهر 4640 نفر باید مردود شده باشن

بسیار جای تعجب است که دوستان با جمع کردن 50تا امضاء، به این نتیجه رسیدن که سهمیه ها اعمال نشده!!!:que::smoke:

آخرین ویرایش:

raminet

عضو جدید
کاربر ممتاز
|آقای سعید یه تنه داری تاپیک رو جلو میبری !! اینقدر نگو و جو سازی نکن که بومی ها قبول نشدن !! آقا محسن حرف قشنگی زد بش یکم دقت کن.
به نظره من سهمیه 60 درصد کامل اعمال شده حالا شما و چندی از رفقات قبول نشدین مگه همه بوشهری ها باید قبول بشن !!! بابا گفته 60 درصد نه 100 درصد !!! تازه 60 درصد از ظرفیت مورده نیازه گاز نه 60 درصد از شرکت کننده ها !!!!!!!!!!!!! اگه اینجور بود که باید 3000 نفر بومی قبول میشدن !! شما عجولانه داری میری جلو واسه خودت و میبری و میدوزی !!

Saeed_kh

عضو جدید
|آقای سعید یه تنه داری تاپیک رو جلو میبری !! اینقدر نگو و جو سازی نکن که بومی ها قبول نشدن !! آقا محسن حرف قشنگی زد بش یکم دقت کن.
به نظره من سهمیه 60 درصد کامل اعمال شده حالا شما و چندی از رفقات قبول نشدین مگه همه بوشهری ها باید قبول بشن !!! بابا گفته 60 درصد نه 100 درصد !!! تازه 60 درصد از ظرفیت مورده نیازه گاز نه 60 درصد از شرکت کننده ها !!!!!!!!!!!!! اگه اینجور بود که باید 3000 نفر بومی قبول میشدن !! شما عجولانه داری میری جلو واسه خودت و میبری و میدوزی !!

یعنی امام جمعه شهرمون اینقد بیکاره واسه 2 یا 3 نفر پیگیر باشه یا 4 نماینده استان ما اینقده بیکارن که واسه این تعداد توی مجلس مطرح کنند یا نمایندگان عضو کمیسیون انرژی...
نه برادر من، از قدیم گفتن تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها

Saeed_kh

عضو جدید
قابل توجه تمامی دوستان عزیز
بخصوص دوستان معترض و دوستان قبول شده ای که با صحبت معترضین (یا معترض) دچار استرس شدن!

اول اینکه:
مطابق فایل زیر تعداد زیادی از شهرهای استان فارس هم بومی محسوب شدن و فکر نمیکنم توی اون شهرها (که تعدادشون هم کم نیست) تعداد داوطلبین از تعداد داوطلبین شهرهای استان بوشهر(بجز مرکز استان) کمتر باشه. پس لطفا هنگام بررسی آمار بومی ها این شهرها هم در نظر بگیرید.

مشاهده پیوست 157244

دوم اینکه:
در نظر داشته باشید که منظور از 60 درصد سهمیه این نیست که 60 درصد داوطلبین اون منطقه باید قبول بشن، بلکه منظور اینه که 60درصد ظرفیت پذیرش واسه افراد بومی هست!
دوستانی که وقت گذاشتن و تعداد قبولی ها روشمردن تعداد 680 نفر رو اعلام کردن، فرض کنید از این تعداد 600نفر مربوط به پارس جنوبی باشه، پس سهمیه داوطلبین بوشهر و اون شهرهای استان فارس که واسه پارس جنوبی بومی هستن میشه 360 نفر.
مطابق لینک زیر
http://boushehr.irib.ir/index.php?option=com_content&view=article&id=10441%3A1391-12-19-05-47-50&catid=261%3Asocial-news&Itemid=205

توی این آزمون 59000 نفر شرکت کردن که 5000 نفر فقط توی استان بوشهر بودن
بافرض اینکه تمامی این 5000 نفر بومی بوشهر بودن و حتی اگه از شهرهای بومی استان فارس هم صرفنظر کنیم توی استان بوشهر 4640 نفر باید مردود شده باشن

بسیار جای تعجب است که با دوستان با جمع کردن 50تا امضاء، به این نتیجه رسیدن که سهمیه ها اعمال نشده!!!:que::smoke:

خوب مرد مومن ما هم همینو میخوایم و میدونیم که رعایت نشده...

mohsenv21

عضو جدید
خوب مرد مومن ما هم همینو میخوایم و میدونیم که رعایت نشده...

ببین سعید جان
این خیلی خوبه که حسابی پیگیر هستی
منم پارسال موقعی که شرکت نفت مدام قول آزمون میداد ولی آگهی منتشر نمیشد همینجوری به همین شدت پیگیر بودم، به هرجا بگی مراجعه میکردم
ولی چندتا نکته رو باید مدنظر داشته باشی...
اگه حتی حق کاملا با تو باشه ولی نتونی بدون توهین و متهم کردن دیگران حرفت رو بیان کنی مطمئن باش نه تنها به خواستت نمیرسی بلکه ممکنه بایکوت هم بشی
از این گذشته شما الان هیچ مدرکی از اعمال نشدن سهمیه ها نداری، باید یاد بگیریم توی تمام مراحل زندگیمون مستند حرف بزنیم
مطمئن باش هر نماینده و امام جمعه ای هم با مراجعه 100 نفر از اون 4640 نفر تحریک میشه و نهایتاً بدلیل نزدیک شدن انتخابات مجلس مجبور میشن خودشون رو نشون بدن...
راستش اتفاقاً منم مصر هستم که شرکت گاز اطلاعات مربوط به شهر قبول شده ها رو منتشر کنه تا یکبار برای همیشه این قضیه حل بشه

بزرگوار

اخراجی موقت
سلام دوستان
برو دست خداهـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــا

a.javad12

عضو جدید
اگه یادتون باشه پارسال پازارگاد(پتروشیمی مبین،دماوند،نوری،پایانه ها و پازارگاد) یه استخدامی زد که اکثرا نیروهای بومی هم میخواست اما الان که بجه ها به دوره آموزشی تو ماهشهر اعزام شدن مشخص شده که اکثر افراد غیر بومی و بدون آزمون و مصاحبه اومدن.یه نمونه ای که واقعا تو چشم میاد اینه که تو آگهی استخدامی که زدن تعداد 12 نفر رو واسه رشته مهندسی شیمی میخواستن اما الان فقط توی دوتا پتروشیمی مبین و دماوند 34 مهندس شیمی رو گرفتن که از این تعداد فقط11 نفر بومی و بقیه عیربومی هستن وبدون آزمون اومدن(از استانهای فارس و کرمان بیش از حد اومدن) و این تازه فقط در همین دو پتروشیمی و رشته مهندسی شیمی یه و بقیه رشته ها هم همین جوریه.احتمالا تو این آزمون هم میخواستن نیروهای مدنظر خودشون رو بگیرن

a.javad12

عضو جدید
نظر یکی از بازدید کنندگان وبلاگ معترضین گاز: سلام دوستان من خودم جز قبول شدگان آزمون نفت پارسال هستم که بعداز کلی اعتراض و... به تازگی همراه با بقیه دوستان به دوره آموزشی تو اصفهان اعزام شدیم.چندروز پیش مسئولای SPGC به اونجا اومدن و از بچه ها مصاحبه فنی تخصصی گرفتن.قراره ما رو بجای اون نفراتی که امسال باید جذب نپمیشدن اما نگرفتن به SPGC بفرستن.هنوز خودمون هم نمیدونیم که ما نیروی POGC هستیم یا SPGC.در ضمن خبری از لیست ذخیره برای مردودی های شرکت گاز نیست اخه یکی از دوستام چندروز پیش میگفت من مردود شدم اما جز ذخیره 6م هستم اما با پیگیری از خود مسئولای SPGC معلوم شد اینا همش الکیه واصلا لیست ذخیره ای در کار نیست.
ان شاء الله شما هم با پیگیری های جدیتون به هدفتون میرسید.در ضمن با تجربه ای که از قضایای قبل دارم کارهاتون رو همه باهم وحداکثری و بابرنامه انجام بدید.
موفق باشید،یا علی

Saeed_kh

عضو جدید
آزمون استخدامی نفت واقعیتی برای دور زدن قانون/بیکاری سهمیه بومیها
آزمون استخدامی نفت واقعیتی برای دور زدن قانون/ سهمیه بومی ها بیکاری است

30780224-2202615-436x3211.jpg

ثلاث،” عده زیادی از جوانان بومی و تحصیل کرده استان بوشهر که در آزمون استخدامی شرکت گاز شرکت کرده بودند، در این آزمون پذیرفته نشدند و اعتراض خود را نسبت به این موضوع اعلام کردند.

پس از این اعتراض، نمایندگان مردم استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی در تریبون‌های مجلس و همچنین صحبت با مسئولان، خواستار تجدید نظر در این زمینه شدند. امام جمعه بوشهر نیز در خطبه‌های نماز جمعه بر تجدید نظر در نتایج این آزمون تاکید کرد.”

به گزارش ثلاث پس از انجام آزمون کتبی نفت حدودا ۵۸ نفر از حوزه دیر، کنگان، جم و عسلویه قبول شده و به مرحله مصاحبه رسیدند.

اما در مرحله مصاحبه فنی وتخصصی علی رغم شایستگی و در عین ناباوری شاهد مردود شدن جمع کثیری از این داوطلبان بودیم و فقط ۲۸ نفر از حوزه انتخابیه جنوب استان قبول شدند.

البته این آمار در سطح استان بسیار متفاوت تر است زیرا تقریبا ۹۰ درصد از کسانی که در این آزمون شرکت کرده بودند، رد شدند.

595964_dbmTWGzO.jpg

یکی از این داوطلبان که به قبولی خود اطمینان کامل دارد در گفتگو با خبرنگار ثلاث اظهار داشت: بنده با بهترین نمره ها از دانشگاه فارغ التحصیل شدم. در آزمون کتبی نیز به راحتی قبول شدم. در مصاحبه نیز طبق سئوالاتی که شد به راحتی به همه آن پاسخ دادم ولی آخر کار متوجه مردودی خود شدم.

وی گفت: به هیچ وجه برای بنده این موضوع قابل قبول نیست چرا که به آزمون و مصاحبه خود اطمینان کامل دارم.

این بومی داوطلب افزود: بنده به صراحت عنوان می کنم که حاضریم یک بار دیگر و در حضور وزیر نفت و یا از طریق فیلمبرداری این آزمون را برگزار کرده و قبول شدن خود را به اثبات برسانیم.

یکی دیگر از داوطلبان از شهر دیر که در دور قبل این آزمون شرکت نموده بود به خبرنگار ثلاث گفت: بنده از جمله کسانی بودم که آزمون کتبی را با نمره خوب پشت سر گذاشتم.

وی ادامه داد: در قسمت مصاحبه نیز علی رغم اینکه قصد پیچاندن بنده را داشتند ولی بنده به راحتی پاسخگوی سوالات آن ها بودم. حتی در پایان مصاحبه به بنده گفتند: شما قبول شدید. ولی متاسفانه چندی بعد خبر مردود شدندم را شنیدم.

این داوطلب گفت: بنده مطمئنم که در این آزمون ها بعضا پارتی بازی انجام می شود و برخی از این امتحانات فقط به قصد بستن دهان مردم و مسئولین بلندپایه انجام می شود.

داوطلبی دیگر به خبرنگار ثلاث گفت: شیوه برخی از کسانی که در قسمت مصاحبه هستند این است که ابتدا تمام اطلاعات فرد را می گیرند و مثلا تمام مهارت های آن شخص را از وی می پرسند و سپس سئوال خود را در موردی که داوطلب در آن مهارت ندارد می پرسند و به نوعی اطلاعت ما را می گیرند و از همین اطلاعات استفاده کرده و سئوالتی غیر از اطلاعات و مهارت های ما می پرسند و به وضوح مشخص است که قصد رد کردن ما را دارند.

وی نیز تصریح کرد: مصاحبه های انجام شده بیشتر جنبه فرمالیته و نمایشی دارد؛ نمایشی برای دور زدن قانون ۵۰ درصد نیروی بومی. البته چند نفر از افراد بومی را استخدام می کنند تا بدین گونه شائبه ها نیز از بین برود..

وی افزود: همه این شائبه ها و دور زدن قانون ها در بحث اشتغال در جنوب استان بوشهر بخاطر مصوبه دولت مبنی بر اینکه تا شعاع ۱۰۰- ۱۵۰ کیلومتری عسلویه به سمت استان فارس به عنوان بومی عسلویه محسوب می شوند، است.

داستانی که حالا حالاها ادامه دارد و جوانان ما باید چوب این مصوبه را بر سر خود تحمل کنند.

به نظر می رسد که بعضی ها از اینکه مردم ولایتمدار استان بوشهر انسان های آرامی هستند، قصد سوءاستفاده را دارند.

وزیر نفت باید ورود کند/ مسئولین مصاحبه تخصصی باید برکنار شوند

موضوع اخیر رد شدن اکثر جوانان استان بوشهر در آزمون و مصاحبه استخدامی نفت، به شدت اعتماد مردم را نسبت به برخی مسئولین وزارت نفت کاهش داده است و جا دارد که وزیر محترم نفت شخصا در این قضیه ورود کند و حق جوانان استان بوشهر را به آن ها بازگرداند و یا با برگزاری مجدد مصاحبه و همچنین برکناری مسئولین آزمون کتبی و خصوصا مسئولین مصاحبه، گام موثر خود را در جهت جلب اعتماد مردم بردارد.

کسانی که باعث از بین رفتن اعتماد مردم نسبت به این آزمون شده اند باید اخراج یا برکنار شوند چرا که از موقعیت خود سوء استفاده نموده اند.

مردمی که سال ها با بدترین شرایط منطقه ای در حال زندگی هستند و با پوست و گوشت خود انواع بیماری ها و مشکلات بهداشتی را لمس کرده اند، حقشان این نیست.

مردم استان بوشهر و به خصوص جنوب استان، تا یک دهه قبل به ندرت بیماری هایی مانند سرطان، مشکلات ریوی، خونی، قلبی، سقط جنین و…را لمس کرده بودند ولی امروز این معضلات در حال فراگیر شدن در منطقه است.

خبرگزاری مهر می نویسد :نماینده مردم بوشهر و گناوه و دیلم در این باره اظهار داشت: مهم‌ترین مساله در جامعه ما توجه به موضوع اشتغال جوانان است و دولتمردان وظیفه دارند با برنامه‌ریزی دقیق به این مطالبات پاسخ دهند.

وی افزود: استان بوشهر قطب بالقوه انرژی کشور است و توان بالایی در جذب نیروی کار به‌منظور اجرای پروژه‌های عظیم نفت، گاز و پتروشیمی در گسترده استان را دارا است.

جمیری با انتقاد از وضعیت سهمیه اشتغال ۵۰ درصدی نیروهای بومی در صنایع نفت و گاز استان بوشهر خاطرنشان کرد: سهمیه ۵۰ درصدی اشتغال نیروهای بومی در صنایع نفت و گاز به سختی تحقق می‌یابد و توقع ما این است که مسئولان وزارت نفت در پروسه جذب و به‌کارگیری نیرو رضایت‌مندی جوانان استان بوشهر را مدنظر قرار دهند.

ارسال نامه اعتراض نمایندگان مجلس به وزیر نفت

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: متاسفانه این سهمیه که حق مسلم جوانان استان بوشهر است، به سختی تحقق می‌یابد و این امر سبب نگرانی مردم شده است.

وی با اشاره به اعتراض جوانان استان بوشهر به نتایج آزمون استخدامی شرکت گاز، اضافه کرد: در این ارتباط نامه‌ای با امضای سه نفر از نمایندگان استان به وزیر نفت ارسال کرده‌ایم و با ابراز گلایه از وضعیت نیروهای بومی خواستار رسیدگی به وضعیت جذب نیرو و اعمال حقوق جوانان استان شده‌ایم.

جمیری بیان کرد: امیدواریم این مساله به‌صورت جدی مورد توجه مسئولان امر قرار گیرد و جوانان توانمند و متخصص استان بوشهر اطمینان پیدا کنند که حداقل حقوق ایشان پرداخت می‌شود و می‌توانند از توان و ظرفیت خود برای خدمتگذاری به کشور و توسعه صنایع نفت و گاز بهره‌مند شوند.

نامه یکی از کاربران سایت ثلاث که در آزمون نفت شرکت کرده بود:

بسمه تعالی

احتراما به استحضار می رسانم –ما جمعی از داوطلبان شرکت کننده در ازمون استخدامی شرکت ملی گاز ایران از شهرستانهای دیر-جم – کنگان هستیم – که در ازمون کتبی موفق به اخذ نمره ی قبولی شده ایم – سپس برا انجام مصاحبه فنی وتخصصی و روانشناختی راهی تهران شده ایم و علی رغم اینکه روند مصاحبه را خوب طی نمودیم و طبق بخشنامه هیا ت دولت مبنی بر جذب ۵۰ تا ۷۵ درصدی از جوانان بومی متقاضی در این ازمون متاسفانه نتایج نهایی ازمون که اعلام شده – بر خلاف باور ما بوده – ودر عین ناباوری به همین راحتی جلوی اسم ما نوشتن مردود – ولذا عاجزانه از تمامی مسئولین استان اعم نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی – استاندار – نماینده ولی فقیه وامام جمعه استان که واقعا در استخدامی نفت سال ۹۰ نقش کلیدی را در پیگیری این موضوع داشتند خواهشمندیم که از این موضوع به راحتی نگذرند – بویژه از نمایندگانی که در کمیسیون انرژی هستند – وتمامی کسانی که میتوانند در این امر به جوانان یاری برسانند – واقعا مجال این نیست که مسئله را بگشاییم ولی جای بسی تاسف هست که با این منابع عظیم نفت وگاز – مهمترین دغدغه جوانان ما شده اشتغال – و مهمتر از ان این هست که جوانان استان بعد از گذراندن ازمون کتبی خیلی راحت در مصاحبه رد میشونند چرا باید اینطور باشد ؟ واین شده یکی از مهمترین معضلات جوانان استان – ولذا خواهشمندیم که نگذارید مسئله همین جا تمام شود – پیگیر جذب نیروهای رد شده در مصاحبه باشید تا حصول نتیجه –

با تشکر

جمعی از داوطلبان ازمون شرکت ملی گاز ایران (شهرستان های دیر- جم –کنگان)/

Saeed_kh

عضو جدید
[h=2]وضعیت نابسمان اشتغال بومی ها[/h]
بحث اشتغال بحثی از جنس دل است، دل مردم کنگان و عسلویه و جم . تنها چشم امیدمان به این بود که امور اشتغال از افرادی بومی در سیستم خود استفاده کرده و ما بومی ها نیز برای اشتغال مشکلی نخواهیم داشت اما غافل از اینکه نور چشمی ها از گچساران ( یک مثال علنی ) با نامه فلان شخص مسئول شهر به امور اشتغال مراجعه میکنند و بکارگیری می شوند و ما حتی روی خوش هم نمی بینیم . توصیه برادرانه من این است اگر بومی هستید با پای سالم به امور اشتغال نروید چون با دل شکسته برخواهید گشت ، اما اگر غیر بومی هستید با پای شکسته هم بروید آغوش برایتان می گشایند . آیا بحث منفعت است یا چیز دیگری است که ما نمی دانیم ؟ ما در جایگاه قضاوت نیستیم ، مردم همیشه بهترین قاضی هستند .

من بومی ام ، به همین اندازه که از این هوای دردآور سهم می برم ، باید شغل خوب داشته باشم ، تاسف بار است که قوس کمر جوانان از شدت شرمساری و تنها بدلیل ضعف مدیریت آقایان هر روز در چشم خانواده شان بیشتر نمایان می شود.
بندر ماهشهر یک بندر صنعتی نظیر کنگان ، جم و عسلویه است ، اما به جرات می توان گفت درصد نیروهای غیر بومی آن بسیار کم است زیرا امور اشتغال آن با سپردن شغل به نیروهای غیر بومی کاملا مخالف است. آقایان مدیر ! شاید خوب باشد کمی از اینترنت دفترتان استفاده مفید بکنید و سری به بانک پر و پیمان فارغ التحصیلان بومی بزنید تا نیروی متخصص بومی که حتی ثبت اختراع دارد با بی حرمتی شما مواجه نگردد .
اما اخیرا بدلیل ضعف مدیریت و عدم کنترل استخدامی ها تخلفات بیش از پیش مشاهده می شود . در آزمون اخیر استخدامی پازارگارد ، برادران اهل استان فارس کاملا بومی محسوب شده اند و حتی سهم آنها نیز گویا از بومی های استان بوشهر بیشتر بوده است . متعاقبا در استخدامی پازارگارد برای پتروشیمی های عسلویه تعدادی از فرزندان جانباز نیز بکارگیری شده اند که حدود ۵۰% آن از استان کرمان است . البته تعداد کمی از بومی ها نیز بدین طریق بکار گرفته شده اند . از مرور این فاجعه ها می توانیم دو نتیجه بگیریم ; اولی اینکه امور اشتغال اصلا از برگزاری آزمون ها و نحوه استخدام اطلاعی ندارد یا بعبارتی دیگر وظیفه خود را نمی شناسد و دوم اینکه با اطلاع این نتایج را میپذیرد و یک خیانت آشکار به مردم منطقه صورت می گیرد. حکایت ما حکایت سرزمینی است که ارزش مردگانش چند برادر زندگانش است .
چیزهایی که گفته شد تنها بخشی از نابسمانی شدید در بحث اشتغال در منطقه است ، در آینده این موضوع را ادامه می دهیم …
امید دارویی است که شفا نمی دهد، اما درد را قابل تحمل می کند ، ما هم امیدواریم مشکلات برطرف شود …

Saeed_kh

عضو جدید
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اعتراض نمایندگان استان به آزمون استخدامی شرکت گاز به نتایج آزمون استخدامی شرکت گاز گفت: رضایت‌مندی جوانان و مردم استان بوشهر باید مدنظر صنایع نفت و گاز باشد.

به گزارش بوشهرنا ؛ عده زیادی از جوانان بومی و تحصیل کرده استان بوشهر که در آزمون استخدامی شرکت گاز شرکت کرده بودند، در این آزمون پذیرفته نشدند و اعتراض خود را نسبت به این موضوع اعلام کردند. پس از این اعتراض، نمایندگان مردم استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی در تریبون‌های مجلس و همچنین صحبت با مسئولان، خواستار تجدید نظر در این زمینه شدند. امام جمعه بوشهر نیز در خطبه‌های نماز جمعه بر تجدید نظر در نتایج این آزمون تاکید کرد. عبدالکریم جمیری اظهار داشت: مهم‌ترین مساله در جامعه ما توجه به موضوع اشتغال جوانان است و دولتمردان وظیفه دارند با برنامه‌ریزی دقیق به این مطالبات پاسخ دهند. وی افزود: استان بوشهر قطب بالقوه انرژی کشور است و توان بالایی در جذب نیروی کار به‌منظور اجرای پروژه‌های عظیم نفت، گاز و پتروشیمی در گسترده استان را دارا است. جمیری با انتقاد از وضعیت سهمیه اشتغال 50 درصدی نیروهای بومی در صنایع نفت و گاز استان بوشهر خاطرنشان کرد: سهمیه 50 درصدی اشتغال نیروهای بومی در صنایع نفت و گاز به سختی تحقق می‌یابد و توقع ما این است که مسئولان وزارت نفت در پروسه جذب و به‌کارگیری نیرو رضایت‌مندی جوانان استان بوشهر را مدنظر قرار دهند.

ارسال نامه اعتراض نمایندگان مجلس به وزیر نفت نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: متاسفانه این سهمیه که حق مسلم جوانان استان بوشهر است، به سختی تحقق می‌یابد و این امر سبب نگرانی مردم شده است. وی با اشاره به اعتراض جوانان استان بوشهر به نتایج آزمون استخدامی شرکت گاز، اضافه کرد: در این ارتباط نامه‌ای با امضای سه نفر از نمایندگان استان به وزیر نفت ارسال کرده‌ایم و با ابراز گلایه از وضعیت نیروهای بومی خواستار رسیدگی به وضعیت جذب نیرو و اعمال حقوق جوانان استان شده‌ایم. وی ادامه داد: در مکاتبه ای که با وزیر نفت انجام گرفت مقرر شد نشستی را پیرامون بررسی این موضوع و نتایج آن با وی و معاون وزیر نفت صورت گرفته شود. جمیری بیان کرد: امیدواریم این مساله به‌صورت جدی مورد توجه مسئولان امر قرار گیرد و جوانان توانمند و متخصص استان بوشهر اطمینان پیدا کنند که حداقل حقوق ایشان پرداخت می‌شود و می‌توانند از توان و ظرفیت خود برای خدمتگذاری به کشور و توسعه صنایع نفت و گاز بهره‌مند شوند. وی در پایان گفت: از شرکت ملی گاز نیز مربوط به افراد پذیرفته شده جهت بررسی وضعیت آنها خواسته شده است./مهر

Saeed_kh

عضو جدید
وضعیت نابسمان اشتغال بومی ها

بحث اشتغال بحثی از جنس دل است، دل مردم کنگان و عسلویه و جم . تنها چشم امیدمان به این بود که امور اشتغال از افرادی بومی در سیستم خود استفاده کرده و ما بومی ها نیز برای اشتغال مشکلی نخواهیم داشت اما غافل از اینکه نور چشمی ها از گچساران ( یک مثال علنی ) با نامه فلان شخص مسئول شهر به امور اشتغال مراجعه میکنند و بکارگیری می شوند و ما حتی روی خوش هم نمی بینیم . توصیه برادرانه من این است اگر بومی هستید با پای سالم به امور اشتغال نروید چون با دل شکسته برخواهید گشت ، اما اگر غیر بومی هستید با پای شکسته هم بروید آغوش برایتان می گشایند . آیا بحث منفعت است یا چیز دیگری است که ما نمی دانیم ؟ ما در جایگاه قضاوت نیستیم ، مردم همیشه بهترین قاضی هستند .

من بومی ام ، به همین اندازه که از این هوای دردآور سهم می برم ، باید شغل خوب داشته باشم ، تاسف بار است که قوس کمر جوانان از شدت شرمساری و تنها بدلیل ضعف مدیریت آقایان هر روز در چشم خانواده شان بیشتر نمایان می شود.
بندر ماهشهر یک بندر صنعتی نظیر کنگان ، جم و عسلویه است ، اما به جرات می توان گفت درصد نیروهای غیر بومی آن بسیار کم است زیرا امور اشتغال آن با سپردن شغل به نیروهای غیر بومی کاملا مخالف است. آقایان مدیر ! شاید خوب باشد کمی از اینترنت دفترتان استفاده مفید بکنید و سری به بانک پر و پیمان فارغ التحصیلان بومی بزنید تا نیروی متخصص بومی که حتی ثبت اختراع دارد با بی حرمتی شما مواجه نگردد .
اما اخیرا بدلیل ضعف مدیریت و عدم کنترل استخدامی ها تخلفات بیش از پیش مشاهده می شود . در آزمون اخیر استخدامی پازارگارد ، برادران اهل استان فارس کاملا بومی محسوب شده اند و حتی سهم آنها نیز گویا از بومی های استان بوشهر بیشتر بوده است . متعاقبا در استخدامی پازارگارد برای پتروشیمی های عسلویه تعدادی از فرزندان جانباز نیز بکارگیری شده اند که حدود ۵۰% آن از استان کرمان است . البته تعداد کمی از بومی ها نیز بدین طریق بکار گرفته شده اند . از مرور این فاجعه ها می توانیم دو نتیجه بگیریم ; اولی اینکه امور اشتغال اصلا از برگزاری آزمون ها و نحوه استخدام اطلاعی ندارد یا بعبارتی دیگر وظیفه خود را نمی شناسد و دوم اینکه با اطلاع این نتایج را میپذیرد و یک خیانت آشکار به مردم منطقه صورت می گیرد. حکایت ما حکایت سرزمینی است که ارزش مردگانش چند برادر زندگانش است .
چیزهایی که گفته شد تنها بخشی از نابسمانی شدید در بحث اشتغال در منطقه است ، در آینده این موضوع را ادامه می دهیم …
امید دارویی است که شفا نمی دهد، اما درد را قابل تحمل می کند ، ما هم امیدواریم مشکلات برطرف شود …

raminet

عضو جدید
کاربر ممتاز
وی در پایان گفت: از شرکت ملی گاز نیز مربوط به افراد پذیرفته شده جهت بررسی وضعیت آنها خواسته شده است./مهر

بفرما این جمله یعنی چی؟ یعنی کسانی که پذیرفته شدن دوباره بررسی بشن آره؟
شما و هم رزمات از اول زورتون گرفته بود و نیت کرده بودین با کنار زدن بقیه شهرها خودتون پرچمداره عسلویه باشین ! ولی برادر یه چیزو فراموش نکن اینو جدی و دوستانه بت میگم: باره کج به مقصد نمیرسد !
کینه توزی شما جنوبی ها دودش یه زمانی تو چشمتون میره . الان رو نگاه نکن خدا خیلی بزرگه ، کسی که با زحمت و تلاش و بدون پارتی و یا حتی سهمیه تا اینجا اومده جلو و قبول شده اگرهم کنار گذاشته بشه مطمئن باش گناه این زیراب زدن ها گریبانگیرتون میشه .
اگر فقط واسه سهم خودتون تلاش میکردین حرفی نبود اما اینکه دارین زیراب میزنین و بقیه رو خراب میکنین کاره کثیفیه ! به شخصه نه دیگه مطالب شمارو میخونم نه برات ارزشی قائلم ! فکر میکردم فقط دنبال حقتون هستین اما .... متاسفم.

Saeed_kh

عضو جدید
بفرما این جمله یعنی چی؟ یعنی کسانی که پذیرفته شدن دوباره بررسی بشن آره؟
شما و هم رزمات از اول زورتون گرفته بود و نیت کرده بودین با کنار زدن بقیه شهرها خودتون پرچمداره عسلویه باشین ! ولی برادر یه چیزو فراموش نکن اینو جدی و دوستانه بت میگم: باره کج به مقصد نمیرسد !
کینه توزی شما جنوبی ها دودش یه زمانی تو چشمتون میره . الان رو نگاه نکن خدا خیلی بزرگه ، کسی که با زحمت و تلاش و بدون پارتی و یا حتی سهمیه تا اینجا اومده جلو و قبول شده اگرهم کنار گذاشته بشه مطمئن باش گناه این زیراب زدن ها گریبانگیرتون میشه .
اگر فقط واسه سهم خودتون تلاش میکردین حرفی نبود اما اینکه دارین زیراب میزنین و بقیه رو خراب میکنین کاره کثیفیه ! به شخصه نه دیگه مطالب شمارو میخونم نه برات ارزشی قائلم ! فکر میکردم فقط دنبال حقتون هستین اما .... متاسفم.

دوست عزیز واسه من حرف از بدون پارتی و سهمیه و تلاش و اینجور حرفا نزن
اگه 60% بومی رعایت میشد الان تو باید میرفتی کشکت رو میسابیدی بنده خدا

Saeed_kh

عضو جدید
با سلام خدمت همه عزیزان پیگیر:

فردا ساعت ۹ صبح تجمع معترضین به نتایج شرکت گاز

مکان: دفتر امام جمعه بوشهر (جنب مصلی نماز جمعه)

Saeed_kh

عضو جدید
[h=1]آیا دولت یازدهم می تواند به استخدام بوشهری ها درپارس جنوبی کمک کند؟[/h]
اقتصاد نفتی، اشتغال نفتی؛ آیا دولت یازدهم می تواند به استخدام بوشهری ها در پارس جنوبی کمک کند؟
بنابراین باید منتظر ماند و دید دولت آینده با این موضوع چگونه برخورد خواهد کرد! اینکه دولت آقای روحانی می تواند این مصوبه جنجالی را ساماندهی نماید یا خیر موضوعی است که بسیاری از بوشهری ها اکنون به آن فکر می کنند و امیدوارانه در انتظار آمدن روحانی هستند.

اهمیت نفت و گاز در اقتصاد ما آنقدر زیاد است که تمامی نظرات را به خود معطوف کرده است. مردم مناطق و استان هایی همچون استان بوشهر که محدوده وسیعی از ذخایر نفتی کشور را در خود جای داده است، با توجه به همجواری با تاسیسات عظیم نفتی و گازی و نیز هزینه های سنگین زیست محیطی ناشی از آن، انتظار دارند به نسبت سایر نقاط کشور توجه بیشتری به آنها شود. کشوری که اقتصاد آن همچنان بر پایه نفت استوار است، باید به مردم مناطق نفت خیز با توجه به صدماتی که از این رهگذر می بینند رسیدگی ویژه نماید. مردمی که عموما در بدترین شرایط آب و هوایی زندگی می کنند و درصد قابل ملاحظه ای از طبیعت و محیط زیست خود را در اختیار اقتصاد کشور گذاشته است.
دولت نیز در این خصوص بارها به بوشهری ها وعده هایی از قبیل پرداخت حق آلایندگی و استخدام ۵۰ درصد نیروهای بومی را داده است که متاسفانه هیچگاه نتوانسته به درستی آنها را اجرا و به توقعات مردم پاسخ مناسب بدهد.​
آزمون استخدامی شرکت ملی گاز، اخیرا محملی برای اعتراض گسترده نیروهای بومی شرکت کننده در آن شد. بسیاری از جوانان بوشهری معتقد هستند همه شرایط مناسب را برای استخدام داشته اند و در آزمونها نیز موفق بوده اند ولی به دلایلی نا معلوم در مصاحبه ها از اشتغال در وزارت نفت باز مانده اند.​
داستان اشتغال نیروهای بومی و اعتراض به آزمون اخیر تا جایی پیش رفت که حتی نماینده ولیه فقیه در استان و امام جمعه بوشهر نیز نسبت به آن واکنش نشان داد و از مسئولان نفتی خواست تا به خواسته جوانان متعهد و متخصص بوشهری زسیدگی کرده و موانع استخدام انها را برطرف سازند.​
از آنجایی که نفت و گاز همچنان بازیگر اصلی در صحنه اقتصاد ایران است، می طلبد این اقتصاد نفتی با اشتغال نفتی صحیح همراه گردد و استخدام جوانان متخصص مناطق نفت خیز که مستقیما با مضرات ناشی از پالایشگاه ها سر و کار دارند در اولویت کار مسئولان قرار گیرد.​
دولت احمدی نژاد که خود استخدام ۵۰ درصدی نیروهای بومی را به تصویب رساند، اکنون مورد اعتراض جوانان بومی استان بوشهر قرار گرفته است و با توجه به زمان اندک باقی مانده تا پایان دولت دهم به نظر نمی رسد این مشکل در این مدت کوتاه مرتفع گردد. بنابراین باید منتظر ماند و دید دولت آینده با این موضوع چگونه برخورد خواهد کرد! اینکه دولت آقای روحانی می تواند این مصوبه جنجالی را ساماندهی نماید یا خیر موضوعی است که بسیاری از بوشهری ها اکنون به آن فکر می کنند و امیدوارانه در انتظار آمدن روحانی هستند.​
ولی اینکه رئیس جمهور منتخب می تواند بر خلاف احمدی نژاد رضایت بومی ها را جلب نماید یا خیر، باید منتظر ماند و دید دولت یازدهم چکار خواهد کرد.​
منبع: استان نیوز

mohsenv21

عضو جدید
دیر توسعه منابع انسانی شرکت ملی گاز ایران، جزئیات جذب نیروی انسانی بومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی را اعلام کرد.
به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، مهندس امیری با اعلام جزئیات جذب نیروی انسانی بومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی اظهار داشت: تعداد شرکت کنندگان بومی استان بوشهر در آزمون استخدامی شرکت ملی گاز ایران به تفکیک مقاطع تحصیلی کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد به ترتیب 2135، 2241 و 126 نفر بوده است که پس از اعلام نتیج و انجام مصاحبه های علمی و تخصصی 102 نفر در مقطع کاردانی، 135 نفر در مقطع کارشناسی و 34 نفر در مقطع کارشناسی در مرحله نهایی قبول شده اند.
وی در ادامه اعلام کرد: جذب نيروي انساني به استناد ضوابط ومعيارهاي انتخاب و استخدام نيروي انساني در صنعت نفت با فراخوان عمومي و برگزاري آزمون كتبي، مصاحبه علمي، گزينش و طب صنعتي و ايجاد فرصت عادلانه و برابر بين داوطلبان واجد شرايط و بهره‌مندي متقاضيان بومي از امتيازات مربوطه و تقليل شرط سني و معدل و همچنين اختصاص سهميه‌هاي بومي، 5% ايثارگران و 25% بنياد شهيد صورت پذيرفته و با توجه به اختصاص سهميه بومي استان بوشهر (در مقاطع تحصيلي كارداني 70% ، كارشناسي 60% ، و كارشناسي ارشد 50%) در مجوزهاي استخدامي ، متقاضيان بومي حسب تعداد مجوز صادره در سهميه بومي به ترتيب مجموع امتيازات مكتسبه (آزمون و مصاحبه) منظور شده و باقيمانده نفرات بومي نيز با سهميه سايرين لحاظ شده اند.
امیری در ادامه افزود: براساس تصويبنامه شماره31623/ 48018 مورخ 20/2/91 هيأت محترم وزيران مقرر گرديده، در مواردي كه جذب نيروي انساني در منطقه عسلويه باشد علاوه بر داوطلبان بومي استان بوشهر، اهالي ساكن (به موجب محل تولد يا محل اخذ ديپلم) در شعاع يكصد و پنجاه (150) كيلومتري عسلويه (در محدوده استان هاي هرمزگان و فارس) بعنوان نيروي بومي در سهميه استان بوشهر لحاظ شود که در این آزمون نیز به همین منوال عمل شده است.
وی خاطر نشان کرد: به موجب دستور‌العمل و ضوابط استخدام در صنعت نفت در مصاحبه هاي علمي كسب حداقل 40 از 100 نمره بخش مصاحبه الزامي بوده و كمتر از آن براي كليه نفرات به منزله عدم پذيرش نهائي متقاضي تلقي مي‌شود و از طرفي انتخاب قبول شدگان نهائي نيز براساس مجموع نمرات كسب شده در مرحله آزمون كتبي، بخش مصاحبه حضوري فني و تخصصي و امتيازات ويژه مي‌باشد.
شايان ذكر است شرکت ملی گاز ایران همواره در جذب هاي نيروي انساني خود به منظور تأمين نيازمنديهاي نيروي انساني، از نفرات بومي (در صورت وجود) واجد شرايط، با حداكثر تلاش، نهايت مساعدت را بعمل آورده است.
جدول آمار مجوز جذب نیروی انسانی شركت مجتمع گاز پارس جنوبی در جذب اخیر شرکت ملی گاز ایران در زیر آمده است.
جذب شركت مجتمع گاز پارس جنوبي / سال 92 – 91
مقطع تحصيلي
نياز كل
سهميه 25% بنيادشهيد
سهميه 5% ايثارگران
مانده از كل مجوز
درصد بومي
نياز بومي
تعداد شركت كننده بومي در مرحله آزمون
تعداد مصاحيه شده بومي در چند برابر ظرفيت
تعداد قبولي نهائي بومي
كارداني
207​
52​
11​
144​
70​
102​
2135​
199​
102​
كارشناسي
322​
81​
17​
224​
60​
136​
2241​
267​
135​
كارشناسي ارشد
170​
41​
12​
117​
50​
60​
126​
51​
34​

* توضیح اینکه عدم تكميل ظرفيت نياز بومي در مقطع كارشناسي ارشد به دليل عدم وجود داوطلب بومي در مقاطع تحصيلي كارشناسي ارشد مهندسي برق قدرت، كارشناسي ارشد مهندسي كامپيوتر نرم افزار و كارشناسي ارشد مهندسي كامپيوتر معماري مي باشد.

بالا