بررسی آزمون اسکیس 92 |طراحی گنبد نما با دید به حرم حضرت معصومه

وضعیت
موضوع بسته شده است.

HOTT

عضو جدید
کاربر ممتاز
ظرفیت و زمان اعلام نتایج نهایی

مشاور عالی سازمان سنجش در خصوص ظرفیت پذیرش دانشجو در این دوره از آزمون، گفت :w01:: ظرفیت پذیرش در آزمون کارشناسی ارشد 92 حدود 89 هزار تا 90 هزار نفر در نظرگرفته شده است.

:w01:وی با اشاره به اعلام فهرست اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی در هفته اول شهریور ماه 92 از طریق سایت سازمان سنجش، خاطرنشان کرد: گزینش نهایی در کلیه کد رشته‌های تحصیلی بر اساس 80 درصد نمره آزمون و 20 درصد معدل تراز شده دوره کارشناسی و سهمیه داوطلبان انجام می‌شود.

تاثیر 20 درصدی معدل در گزینش نهایی

توکلی افزود: اعمال 20 درصد معدل کارشناسی بر اساس مصوبه کمیته مطالعه و برنامه‌ریزی آزمون تحصیلات تکمیلی به صورت تراز اعمال می‌شود.
.....................................................................

اخه معدل رو کجای دلم بگذارم:w00::w00::w00: :w20::w20::w20: :w00::w00::w00:

donfidelio

عضو جدید
کاربر ممتاز
توکلی افزود: اعمال 20 درصد معدل کارشناسی بر اساس مصوبه کمیته مطالعه و برنامه‌ریزی آزمون تحصیلات تکمیلی به صورت تراز اعمال می‌شود.

یعنی معدل ها اعمال نشده تو نتایج اولیه؟ به نظر من که اعمال شده، به 2 دلیل:

1) کسانی که مجاز نشدن، شاید معدل خوبی داشتن که با احتساب اون بالاتر از خیلیایی که مجاز شدن و معدل خوبی نداشتن قرار میگرفتن، بنابراین منطقی نیست که تابحال اعمال نشده باشه.

2) کسانی(مثل خود من) هستن که با وجود بهتر بودن درصد میانگینشون، رتبه هاشون پایینتر شده. تو اون جدول معمارباشی میشه این نکته رو بوضوح دید. با مقایسه ای که بطو نسبی انجام دادم بعید میدونم بخاطر اختلاف تراز آزمون همچین اتفاقی افتاده باشه. به احتمال تاثیر همون معدل هست.

HOTT

عضو جدید
کاربر ممتاز

1) کسانی که مجاز نشدن، شاید معدل خوبی داشتن که با احتساب اون بالاتر از خیلیایی که مجاز شدن و معدل خوبی نداشتن قرار میگرفتن، بنابراین منطقی نیست که تابحال اعمال نشده باشه.

2) کسانی(مثل خود من) هستن که با وجود بهتر بودن درصد میانگینشون، رتبه هاشون پایینتر شده. تو اون جدول معمارباشی میشه این نکته رو بوضوح دید. با مقایسه ای که بطو نسبی انجام دادم بعید میدونم بخاطر اختلاف تراز آزمون همچین اتفاقی افتاده باشه. به احتمال تاثیر همون معدل هست.

دانشگاهی هم که خوندیم .... موثره....یعنی معدل17 یه دانشگاه خوب با معدل 17 یه دانشگاه رده پایین مساویه؟

donfidelio

عضو جدید
کاربر ممتاز
دانشگاهی هم که خوندیم .... موثره....یعنی معدل17 یه دانشگاه خوب با معدل 17 یه دانشگاه رده پایین مساویه؟

دانشگاهم موثره. دانشگاه سراسری ضریب بالاتری میخوره. بین سراسری ها هم مثل اینکه تفاوتایی هست.

• Like
واکنش ها: HOTT

bita-archi

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه های ارشد سال بعد اینجا به کمکتون نیاز دارن......چند تا سئوال راجع به فن اگه میشه این ماه رمضونی کمک کنین ثواب داره به خدا
ماهم دعا میکنیم روز نمره دادن اسکیساتون داورا بهترین نمره هارو بهتون بدن:cry: پلییییییییییززززززززززززززز
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...زمون-ارشد-معماری/page16?p=6555220#post6555220

milad-karimi

عضو جدید
ببین کیمیا خانو به جان مادرم بلاتکلیفی از خبر بد بد تره... حالا ما حرفایی که بهمون میگیرو یه احتمال در نظر میگیریم تگه چیزی میدونید بگید... ماکه از هیچی ندونستن هلاک شدیم... بعدشم اینقد استاد نیستیم بشینیم درصد حساب کنیم فقط به حرفاتون گوش میدیم که نظر داورا چی بوده در کل چی خاستن و چی پسندیدنو... همین.... ثواب داره این ماهه رمضونی شما که خبر دارید بگید خوب:cry:
پارسال همین استادمون بعد داوری یه سری چیزایی به یکی از دوستام گفته بود
اونم با کلی امیدواری منتظر نتیجه ها بود که بیاد چون پیش بینی میکرد طبق گفته های استادمون درصدش بالای 50 باشه و نتیجه ها اومد و هیچ جا قبول نشد درصدها که اومد معلوم شد درصدش 40 بوده

چون این صحنه غم بار را دیدم نمی گم تا کسی را بی خود نا امید یا امیدوار نکنم

milad-karimi

عضو جدید
دانشگاه ها به چند قسمت تقسیم شدن.... 1- سهمیه منطقه یک کلانشهرها ////2- سهمیه منطقه دو شهرستانها ///3- سهمیه مناطق محروم/// بین اینام دوره روزانه با شبانه و غیر انتفاعی فرق میکنه.... ولی اصل کار معدله وگرنه این ضرایب زیاد نیستن... از دانشگاه تبریز من پرسیدم... نماینده دانشگاه مادر سازمان سنجش... گفت که تاثیر داده میشه... فعلا نشده.... سهمیه شاگرد اولی هم فعلا تاثیر داده نشده و از هر 3 نفر ظرفیت نوشته شده در دفترچه 1 نفر ممتاز برمیدارن که تو اونجا ننوشتن... یعنی ظرفیت روزانه اگه 300 نفر باشه 300+100 میشه که این خود به خود از رقبا میکاهه و به سهمیه بین خودشون میرن...
دانشگاهم موثره. دانشگاه سراسری ضریب بالاتری میخوره. بین سراسری ها هم مثل اینکه تفاوتایی هست.

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
دانشگاه ها طبق کلان شهرها تقسیم میشه مثلا دانشگاه های آزاد شهر تهران از برخی سراسری های شهرستان درصد بالاتری رو میگیرند مثلا تو خارج رفتن هم واسه معدل همین جوری لحاظ میشه

soh-rab

عضو جدید

به نظرم تاثیر دادن ولی نه کامل برای رشته های تک مرحله ای کامل تاثیر داده شده و برای دو مرحله ای ها نه

مثلن برای ما از 16 واحد تاثیر معدل توی 5 واحد اسکیس مونده ، این طور نیست؟

archi_kim

عضو جدید
ببینید بچه ها من خیلی میدونم..... خیلی..... خیلی میدونید یعنی چقدر ؟؟؟؟ اگر میدونستید !!1 آخ آخ حیف که نمیدونید :w17:

arcdoc

اخراجی موقت
شما می خوایی دخترا رو هم معتاد کنی !!!دست بردار بیا این گل ها رو بگیر و لذت ببر :gol::gol::gol:
عزیزم من سیگار میکشم شما که وضعت خراب تره...گل میکشی...چند روز دیگه میوفتی به سیم کشی ها.... از ما گفتن......
دمت گرم.....شما مردسالاریا....یعنی دخترها حق ندارن سیگار بکشند...بابا یکم ازادی هم خوبه هاااا

arcdoc

اخراجی موقت
در حال ملاقاات با خدا....:D شاید فرجی شده باشه و جز شیت های مردود نباشیم...:D
من تا حالا نشنیدم کسی مردود شده باشه.......................دوستم پارسال سفید داده بود ...7 درصد بهش دادن......یعنی به پاس حضورش :biggrin:
منم سال پیش سایت پلان نداشتم......27 شده بودم...در حالی که خواسته بودن

rozhaan

عضو
بچه هایی که 1/50 کار کردن میشه بگن چه جوری این همه فضا رو تو شیتشون جا دادن
اگه پلانو دو طبقه هم میگرفتی، فضای نمازخونه تو طبقه اول به زور جا میشد مگر بجای 50 نفر استفاده کننده منظور طراح 5 نفر بوده که اشتباه چاپ شده بود!
بعدا سرویس بهداشتی و چایخانه و سلامگاه همشون می رفتند طبقه دوم:confused:

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
من تا حالا نشنیدم کسی مردود شده باشه.......................دوستم پارسال سفید داده بود ...7 درصد بهش دادن......یعنی به پاس حضورش :biggrin:
منم سال پیش سایت پلان نداشتم......27 شده بودم...در حالی که خواسته بودن

امسال از اون سال هایی که خدای به خیر بگذرونه .. بذارید آخرین خبرو بدم .... نیمی از کار ها زیز 20 شده .. :confused: میانگین هم می گن بین 25 تا 20 .... البته من امیدوارم بچه های باشگاه بالای 40 بزنند .. خدا به دادمون برسه ... من نقد شون را نمی گم چوون ظاهرا خیلی بد بوده .. یک سری چیز های عجیب ملاک عمل شده . امیدوارم همگی درصد خوبی بزنید ...

آخرین ویرایش:

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه پلانو دو طبقه هم میگرفتی، فضای نمازخونه تو طبقه اول به زور جا میشد مگر بجای 50 نفر استفاده کننده منظور طراح 5 نفر بوده که اشتباه چاپ شده بود!

مجموع مساحت های من شد 230 متر تقریبا 15*15 که تو 1.50 می شه 30*30 ...............;) دوست عزیز من برای 10مرد و 10 زن در نماز طراحی کردم ... چون لازم نیست برای 25 نفر مرد و 25 نفر زن همزمان طراحی کنی ...

soh-rab

عضو جدید
امسال از اون سال هایی که خدای به خیر بگذرونه .. بذارید آخرین خبرو بدم .... نیمی از کار ها زیز 20 شده .. :confused: میانگین هم می گن بین 25 تا 20 .... البته من شوخی کردم ایشالله همه بالای 40 بزنیم... خدا به دادمون برسه ... من نقد شون را نمی گم چوون ظاهرا خیلی بد بوده .. یک سری چیز های عجیب ملاک عمل شده . امیدوارم همگی درصد خوبی بزنید ...

دوستان آقایان خانم ها بزرگواران بر اساس حدس و گمان و شوخی و طنز وگریه و شادی چیزی بر زبان مبارک جاری نفرمایید

ما قلبمون ضعیفه بذارن این دو ماه رو خوش باشیم

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان آقایان خانم ها بزرگواران بر اساس حدس و گمان و شوخی و طنز وگریه و شادی چیزی بر زبان مبارک جاری نفرمایید

ما قلبمون ضعیفه بذارن این دو ماه رو خوش باشیم

ببخشید این حدس نیست .. این رو من از زبان چند استاد شنیدم .... این عزیزان از ارشدین اساتید داور هستند .... بابا بحث قلب نیست .. چون کم کم شرایط را آماده کنیم .. چون واقعا احتمال هر چیزی امسال هست ... نقل من از زبانه اساتید مخرف طراح بوده سهراب خان... ایشالله خدا به خیر کنه و این نیز بگذره.. ;)
اشتباهی در پست قبلی پیش اومده بود .... ;) ویرایش کردم ...

آخرین ویرایش:

النازا

عضو جدید
ببخشید این حدس نیست .. این رو من از زبان چند استاد شنیدم .... این عزیزان از ارشدین اساتید داور هستند .... بابا بحث قلب نیست .. چون کم کم شرایط را آماده کنیم .. چون واقعا احتمال هر چیزی امسال هست ... نقل من زبان اساتید مخرف طراح بوده سهراب خان... ایشالله خدا به خیز کنه و این نیز بگذره.. ;)
اشتباهی در پست قبلی پیش اومده بود .... ;) ویرایش کردم ...

بچه ها شما که به اساتید دسترسی دارید لااقل سوال کنید چی مدنظرشون بوده پس اگه زیر 20 بدن تکلیف چیمیشه

donfidelio

عضو جدید
کاربر ممتاز
امسال از اون سال هایی که خدای به خیر بگذرونه .. بذارید آخرین خبرو بدم .... نیمی از کار ها زیز 20 شده .. :confused: میانگین هم می گن بین 25 تا 20 ....

چرا فقط نیمی از کارها؟! آخه اجحاف تا کجا:D

میانگین 20 تا 25 زیاده ها، 4500 تا کار هست، 4 هزار نفر که موضوع رو نفهمیدن، اون 500 تای بقیه هم که مقیاس 1:200 کشیدن. انصافا دمشون گرم دست بالا نمره دادن:D

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز یه چیزی میگم الان بچه های 1.50 دنبالمون کنند در واقع اونها رد شدند نگران نباش:biggrin:

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا فقط نیمی از کارها؟! آخه اجحاف تا کجا:D

میانگین 20 تا 25 زیاده ها، 4500 تا کار هست، 4 هزار نفر که موضوع رو نفهمیدن، اون 500 تای بقیه هم که مقیاس 1:200 کشیدن. انصافا دمشون گرم دست بالا نمره دادن:D
بابا شما رتبه ات تک رقمی شادی خب ما با رتبه 900 چی بگیم زیر خط فقریم:biggrin:
اما من کاری به حدس وگمان ندارم خب طبیعیه هر سال نیمی از کارها رد میشه شایدم بیشتر خب این هر سال بوده ebram جان وکلا شاید 100 تا کار شایدم کمتر نمره بالای 50 بیاند چیزی عجیبی نیست

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابا شما رتبه ات تک رقمی شادی خب ما با رتبه 900 چی بگیم زیر خط فقریم:biggrin:
اما من کاری به حدس وگمان ندارم خب طبیعیه هر سال نیمی از کارها رد میشه شایدم بیشتر خب این هر سال بوده ebram جان وکلا شاید 100 تا کار شایدم کمتر نمره بالای 50 بیاند چیزی عجیبی نیست

پارسال حدود 12 کار بالای 70 وجود داشت .... و کار بالای 40 بسیار زیاد شاید چیزی حدود -200 300 نفر ....ولی امسال ظاهرا میزان بسیار کمی بالای 40 شدن و بیشتر درصد ها بین 20 تا 40 می باشد.... در این چند سال اخیر این نمره ها بی سابقه بوده حتی از سال 89 نمره ها پایین تره ...

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا