سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

Arman 512™

عضو جدید
سلام
برنامه کی ام پلیرم برای تماشای فیلم زیرنویسها را نمایش نمیده. روی هاید و شو سابتایتل هم که کلیک میکنم فایده نداره. برنامه ویندوز مدیا کلاسیک هم زیرنویس را نشان نمیده.
کسی میدونه باید چکار کنم یا از چه برنامه دیگه ای استفاده کنم؟

شما فایل زیرنویس که با پسوند SRT هستش رو با موس درگ کنید و انتقالش بدید به فیلم ( موقع پخش فیلم، با موس، فایل رو بنداز تو محیط فیلم )
برای استفاده از نرم افزار دیگه هم، Power DVD را پیشنهاد میکنم./

alisaw

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
برنامه کی ام پلیرم برای تماشای فیلم زیرنویسها را نمایش نمیده. روی هاید و شو سابتایتل هم که کلیک میکنم فایده نداره. برنامه ویندوز مدیا کلاسیک هم زیرنویس را نشان نمیده.
کسی میدونه باید چکار کنم یا از چه برنامه دیگه ای استفاده کنم؟

سلام
پسوند نوع فایل زیرنویستون رو بفرمایید!
و همچنین پسوند فایل ویدئویی که مایل به تماشای آن هستید.
-----------------------
برنامه های jet audio ------ Vlc player هم برنامه های خوبی برای مدیا هستند.
-----------------------
به احتمال زیاد هم مشکل شما این باشه :
در برنامه کی ام : راست کلیک کنید ، از منوی option گزینه ی advanced menu رو انتخاب کنید. (البته اگر تا به حال منو رو پیشرفته نکردید)
حالا با راست کلیک مجدد از منوی video advandced زیر منوی video Renderer رو باز کنید و رندرر های دیگه رو امتحان کنید. احتمالا الان رندرر شما روی old video renderer تنظیم شده. تغییرش بدید.

rel!ance

کاربر فعال
سلام
ممنون از لطفتون. فایلهای ویدئویی از نوع VOB هستن.
فایل زیرنویس هم نداره که بشه درگش کرد.
در ضمن گزینه رندر هم OLD نبود و زیرنویس را نیاورد. ولی در برنامه ویندوز مدیا پلیر زیرنویس را میاره که با این برنامه نمیشه زیاد فیلم نگاه کرد چون قفل میکنه.

alisaw

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
ممنون از لطفتون. فایلهای ویدئویی از نوع VOB هستن.
فایل زیرنویس هم نداره که بشه درگش کرد.
در ضمن گزینه رندر هم OLD نبود و زیرنویس را نیاورد. ولی در برنامه ویندوز مدیا پلیر زیرنویس را میاره که با این برنامه نمیشه زیاد فیلم نگاه کرد چون قفل میکنه.

بازم سلام.

فایلهای vob فرمت پیشفرض دی وی دی پلیر هستند و با کی ام پلیر و ... به خوبی اجرا نمیشوند.
اینگونه پلیر ها دیسک دی وی دی یا فایل vob رو مثل وقتی که روی دستگاه دی وی دی پلیر اجرا میشند باز میکنند.
برای پخش این فایل ها از نرم افزارهای پخش مدیا که دی وی دی رو پشتیبانی میکنند استفاده کنید.
متاسفانه خیلی وقته فیلم نمیبینم و نرمافزاری که خودم استفاده میکردم اسمش یادم نیست.
ولی دوستمون آقای آرمان نرم افزار power dvd رو معرفی کردند که به نظر مناسب میاد.
با جستجوی کوچکی در نت میتونید اینگونه پلیر هارو پیدا کنید.

MOEM

عضو جدید
سیستم قدیمی

سیستم قدیمی

سلام کارت لن رو روی یه سیستم دیگه امتحان کردم سالمه
سی دی رو ندارم بعدش هم آخه اصلا نمیشناسش که سی دی بزارم نصبش کنم

MOEM

عضو جدید
سلام سی دی مادر برد که ندارم
ولی کارت لن رو روی یک سیستم دیگه امتحان کردم سالمه بعدش آخه اصلا نمیشناسه کارت لن رو که سی دی بزارم نصب کنم ممنون میشم راهنمایی کنید

Arman 512™

عضو جدید
ولی کارت لن رو روی یک سیستم دیگه امتحان کردم سالمه بعدش آخه اصلا نمیشناسه کارت لن رو که سی دی بزارم نصب کنم ممنون میشم راهنمایی کنید

شما یه کارت لن دیگه روی سیستم خودت امتحان کن، اگه کار نکرد مشکل از سیستم شماست و کارت لن سالمه./

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
خب درایورشو از سایت شرکت مربوطه دانلود کن.

علی6

عضو جدید
سلام دوستان عزیز مهندسی کامپیوتر 2 سؤال داشتم ،ممنون می شم راهنمایی بفرمایید:

1- جدیدا Brightness لپتابمو که تغییر میدم ولومش حرکت میکنه اما نور صفحه تغییر نمیکنه ،مشکل از کجاست و چه کار باید کرد ؟

2- اگر یه فایل pdf داشته باشیم که از ابتدا سایزش بزرگ save شده بوده ، آیا به سادگی میشه سایزشو کوچک کرد یا نه؟
مرسی از همگی
زنده باد دانشجویان این مرز و بوم

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
فعال کردن USB جلو کیس:w05:

با سلام
دوست عزیز ، فعال کردن USB جلوی کیس کار خاصی نمی خواهد .
بایستی کابل های مربوط به آن را بر روی مادربرد وصل کنید .
چندان سخت نیست .
در صورتی که با مشکل مواجه بودید می توانید از دفترچه راهنمای مادربرذ خود استفاده کنید .
این کار به صورت نرم افزار نیست .
یک برد کوچک ساده است که راه اندازی آن توسط چیپ جنوبی مادربرد (پل جنوبی) انجام می شود و به صورت آنلاین است . تفاوتی با USB پنل پشت مادربرد ندارد .
با تشکر - سیستم 32

mahtab30

کاربر فعال
سلام دوستان
خواهش میکنم راهنماییم کنید .
من روی لپ تاپم xp نصبه .
الان میخام روش سون نصب کنم .
فکر کنم ویندوز xp بعد از نصب سون بپره . درسته ؟
میخام بدونم اطلاهات بقیه درایوها هم پاک میشه یا نه ؟؟
کسی تا حالا این کار رو نکرده ؟؟؟
ممنون میشم راهنمایی کنید ...

amirstark

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من روی لپ تاپم xp نصبه .

اگه میخواهین دوتا ویندوز رو با هم داشته باشین باید ویندوز 7 رو توی یه درایو دیگه نصب کنین

فقط اطلاعات درایوی که ویندوز رو توش نصب میکنین میپره . چون قبل از نصب اون درایو کامل باید فرمت بشه

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من روی لپ تاپم xp نصبه .

با سلام
دوست عزیز
اگر ویندوز 7 را بر روی دیراو دیگری نصب کنید مشکلی برای ویندوز XP پیش نمی آید و بدون مشکل به کارش ادامه خواهد داد .
فقط بررسی کنید که سیستم شما توانایی پشتیبانی از ویندوز 7 را دارد یا نه ؟
همچنین نصب ویندوز هیچگاه بر روی درایوهای غیر ویندوز تاثیری ندارد .
توجه داشته باشید که موقع نصب درایو ویندوز را صحیح انتخاب کنید تا اشتباها با انتخاب درایو اطلاعات ، اطلاعات خود را از دست ندهید .
ضمنا اگر درایو نصب ویندوز را موقع نصب فرمت نکنید اطلاعات سرجایشان باقی خواهد ماند .
با تشکر - سیستم 32

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

1- جدیدا Brightness لپتابمو که تغییر میدم ولومش حرکت میکنه اما نور صفحه تغییر نمیکنه ،مشکل از کجاست و چه کار باید کرد ؟

2- اگر یه فایل pdf داشته باشیم که از ابتدا سایزش بزرگ save شده بوده ، آیا به سادگی میشه سایزشو کوچک کرد یا نه؟
مرسی از همگی

سلام

2- منظورتون از سایز چیه؟ ابعاد صفحات رو که میشه با درصد نمایش صفحه تنظیم کرد ولی اگر سایز فایل منظورتون باشه فکر می کنم میشه البته نوع فایل pdf مهمه که عکس هایی با سایز بالا داشته باشه یا نه...اگر توضیح بدید فایلتون چیه نرم افزار معرفی می کنم
................................
bullzip printer یک برنامه پرینت مجازی فایله که با انتخاب گزینه پرینت و انتخاب اون به جای پرینتر براتون فایل رو به صورت pdf و با حجم خیلی کم پرینت می کنه (به صورت مجازی)

آخرین ویرایش:

mahtab30

کاربر فعال
با عرض سلام و تشکر خدمت دوستان .
یه سوال دیگه داشتم از خدمتتون .
من داشتم روی یه سیستم روی یکی از درایوها ویندوز نصب می کردم .
بعد از نصب ویندوز اطلاعات کلیه درایوهام جابجا شدند .
و یکی از درایوهام کلا پریده .

sadic

عضو جدید
سلام بچه ها
میخواستم بدونم فایل های مخفی فلشمو چطور باید بالا بیارم؟
ویندوز 7

IT Engineer2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام بچه ها
ویندوز 7
سلام

اگر بدون نرم افزارهای امنیتی مخفی شده است؛ با روش زیر میتوانید آشکارش کنید:

My computer/ Organize/ Menu bar/ Tools/ Options/ View/ Show hidden files...

تیکهای Hide empty ... و Hide extensions ... را بردارید و Ok.

Erfan_K

عضو جدید
کاربر ممتاز
با عرض سلام و تشکر خدمت دوستان .
یه سوال دیگه داشتم از خدمتتون .
من داشتم روی یه سیستم روی یکی از درایوها ویندوز نصب می کردم .
بعد از نصب ویندوز اطلاعات کلیه درایوهام جابجا شدند .
و یکی از درایوهام کلا پریده .

احتمال داره شما روی پارتیشن دیگه ای که قبلا ویندوز روش نصب نبوده ، ویندوز نصب کرده باشید که در این صورت خانواده ویندوز ، درایو ویندوزی که باهاش بالا اومدید رو C می شناسه و درایو C دیگه رو آخرین پارتیشن میشناسه .

Erfan_K

عضو جدید
کاربر ممتاز

مرسی از همگی
سلام
می تونید درایور لپ تاپ رو مجددا نصب کنید . در غیر اینصورت ویندوز رو عوض کنید و بعد درایور جدید رو نصب کنید .

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام بچه ها
ویندوز 7

سلام
فکر می کنم فلش شما ویروس hidden گرفته که با روشی که دوستان گفتند فقط میتونید فایلها رو ببینید ولی از حالت hidden در نمیان ...
برای رفع مشکل بعد از پاک کردن ویروس دستور مقابل رو توی cmd بزنید ... اول وارد درایو فلشتون بشید مثلا اگر درایو d میشناسه بزنید (دو نقطه دی )

و بعد attrib -h -s /d /s

آخرین ویرایش:

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
سلام
فکر می کنم فلش شما ویروس hidden گرفته که با روشی که دوستان گفتند فقط میتونید فایلها رو ببینید ولی از حالت hidden در نمیان ...
برای رفع مشکل بعد از پاک کردن ویروس دستور مقابل رو توی cmd بزنید ... اول وارد درایو فلشتون بشید مثلا اگر درایو d میشناسه بزنید (دو نقطه دی )

و بعد attrib -h -s /d /s

سلام بچه ها
ویندوز 7

با سلام
کافیه از نت یه نرم افزار anti hidden دانلود کنید و بتونید فایلهای مخفی شده توی فلشتون رو مدیریت کنید .

من یک نمونه براتون میذارم

پیوست ها

• Anti Hidden.rar
    658.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

mohsen100

عضو جدید
سلام میخواستم بدونم که این درسته؟ : ( اگه از نرم افزارامون ایمیج بگیریم , ویروسی نمیشن)

amir8809

عضو جدید
سلام

سلام

سلام دوستان
من دوربین مدار بسته دارم و یک مشکلی دارم که وقتی رکورد میزنم با این ارور مواجه میشم...ضمن اینکه قبلا به همین شکل ضبط میکردم ولی الان دو روزه که ای ارورو میده
لطفا راهنمایی کنید
با تشکر
Untitled.jpg

saghaigh

کاربر بیش فعال
چرا مانیتورم روشن نمیشود ؟

چرا مانیتورم روشن نمیشود ؟

سلام
یه سوال داشتم چند روزیه وقتی دکمه پاورو میزنم کیس روشن میشه اما مانیتور روشنه نمیشه (هرچیم دکمه جلوی مانیتورو روشن خاموش میکنم میگه کابل وصل نیست ، اینم بگم کابلو چک کردم:( ) بعد مجبور میشم دکمه پشت کیس را خاموش ومجدداً روشن کنم بعش که دوباره دکمه ی پاورو میزنم مانیتورمم روشن میشه ، میخواستم ببینم مشکل از کجاست:(
مرسی:gol:

Erfan_K

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
یه سوال داشتم چند روزیه وقتی دکمه پاورو میزنم کیس روشن میشه اما مانیتور روشنه نمیشه (هرچیم دکمه جلوی مانیتورو روشن خاموش میکنم میگه کابل وصل نیست ، اینم بگم کابلو چک کردم:( ) بعد مجبور میشم دکمه پشت کیس را خاموش ومجدداً روشن کنم بعش که دوباره دکمه ی پاورو میزنم مانیتورمم روشن میشه ، میخواستم ببینم مشکل از کجاست:(

سلام
این مورد باید چند مرحله پشت سرهم چک بشه
اول قطعی کابل های پاور و مانیتور رو چک کنید . احتمالات مشکل به ترتیب : ضعیف شدن پاور - مدار تغذیه گرافیک و یا خود کارت گرافیک هستش

saghaigh

کاربر بیش فعال
سلام
این مورد باید چند مرحله پشت سرهم چک بشه
اول قطعی کابل های پاور و مانیتور رو چک کنید . احتمالات مشکل به ترتیب : ضعیف شدن پاور - مدار تغذیه گرافیک و یا خود کارت گرافیک هستش

میتونه علتش محافظ باشه چون من هیچوقت محافظو خامووش نمیکنم شب و روز روشنه ....مثلا الان خودش روشن شد نیازی نبود کلا جریان برقشو قطع کنم ....
یه سوال دیگه دقیقا همزمان با این مشکل کیبوردمم همش قاط میزنه انگار حروفو تایپ نمیکنه مجبور میشه دکمه های مختلفو بزنم تا بالاخره درست بشه انگار کند کار میکنه
احتمالش هست ویروس باشه؟

IT Engineer2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
سلام

چک کنید:

کیس را باز کنید و از سالم بودن خازنهای کارت گرافیک مطمئن شوید. (خازنها، استوانه های کوچک روی کارت گرافیک هستند احتمال اینکه ترکیده باشند هست)

با کابلهای دیگری امتحان کنید.

از یک محافظ یا سه راهی دیگری استفاده کنید.

بالا