مطالعه گروهی کارشناسی ارشد معماری 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

_*Bahar*_

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام :gol: یه سوال؛ شما ایستایی و فن رو چه جوری میخونین؟ چقدر براش وقت میذارین؟ (آخه سرعت خوندنم کمه؛ کند پیش میرم؛ میترسم نتونم کتابا رو تموم کنم! که بعدش مرور کنم :( )

qazal.

عضو جدید
سلاااااااااااااااممممممممممممممممممم. ببینین کی اومده! سحر خانوم اومده. دستش خیلی پر نیست. ولی خالی خالیم نیست. امروز اومدم برا بچه مدیریتیا با سوالای پایان ترم قبل. استاد گفت جزوه جزییات ارتقارو پیداش نکرده ولی قول داد حتما بزودی بفرسته برام. سارا خانوم داشتیم؟:exclaim: پا تو کفش ما؟:biggrin: ولی یه خبر عالی دارم براتون. به استاد الکی گفتم خیلی شما خوشحال شدین بابت جزوه ها. گفتش اگر هرکسی مشکل داشته باشه من در حد وقت و سوادم میتونم سوالاشونو جواب بدم. شما (من) سوالاشونو جمع کن برام بیار تا من جواب بدم البته تا اونجایی که میرسم و وقت دارم.:w40:

میشه از استاد سروش نیا بپرسی واسه فن، چه مباحثی از ریاضیات مهمه که بهش تسلط داشته باشیم تا بتونیم تمرینات فن رو خوب بفهمیم و حل کنیم؟ هم واسه گرایش معماری-معماری بپرس لطفا و هم واسه تکنولوژی(جدا جدا بپرس) چون تکنولوژی مباحث فنش بیشتره.ممنون سحر جان

ghasedakkk

عضو جدید
کاربر ممتاز
میشه از استاد سروش نیا بپرسی واسه فن، چه مباحثی از ریاضیات مهمه که بهش تسلط داشته باشیم تا بتونیم تمرینات فن رو خوب بفهمیم و حل کنیم؟ هم واسه گرایش معماری-معماری بپرس لطفا و هم واسه تکنولوژی(جدا جدا بپرس) چون تکنولوژی مباحث فنش بیشتره.ممنون سحر جان
غزل جان تست های فن خیلی کم محاسباتی هستند. اونها هم بیشتر تناسبات و ضرب و تقسیم ساده است. مفهوم سینوس و کسینوس و تانژانت کفایت میکنه. اگه با نمودار انتگرال و مشتق هم آشنا باشی بد نیست.( ولی کاملا مفهومی نمیخواد درگیر روابطش بشی)
در مورد تکنولوژی هم سوالای محاسباتی معماری سخت تر از تکنولوژیه.
(البته میدونم از سروشنیا پرسیدی. گفتم تا اون جواب بده چیزایی که میدونم بهت بگم خیالت یه کم راحت بشه):)

آخرین ویرایش:

bita-archi

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من میخوام علاو ه بر معماری معماری یه رشته شناورم انتخاب کنم
کدومش منابعش به معماری معماری نزدیکتره؟

bita-archi

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها چه رشته هایی اسکیس نداره؟؟
بعد اسکیس داخلی و منظر چجوری سوال میاد واسش؟؟

Sahar.Pirozmanes

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام غزلم
نمیخاد بپرسم. خودم قبلا اینو پرسیدم ازش گفتش هیچی فقط یه جدول سینوس و کسینوس و چهار عمل اصلی و البته چشمان شهلا بعدشم کلی خندید
گفتش اگه میبینین کتابا با انتگرال و اینجور چیزا حل میکنن چون کتاب علمی و دانشگاهین اینجوریه وگرنه تو کنکور که از شما راه حل نمیخوان فقط جواب میخوان
همیشه هم میگه سوالای تکنولوژی و انرژی و مدیریتو چون فقط تیم دانشگاه تهران طرح میکنه بیشتر ادراکی و مقایسه س اما سوالای معماری چون از همه جا سوال میدن فیل افکنه از سختی البته نه همیشه فقط یه وقتایی

bita-archi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام غزلم
نمیخاد بپرسم. خودم قبلا اینو پرسیدم ازش گفتش هیچی فقط یه جدول سینوس و کسینوس و چهار عمل اصلی و البته چشمان شهلا بعدشم کلی خندید
گفتش اگه میبینین کتابا با انتگرال و اینجور چیزا حل میکنن چون کتاب علمی و دانشگاهین اینجوریه وگرنه تو کنکور که از شما راه حل نمیخوان فقط جواب میخوان
همیشه هم میگه سوالای تکنولوژی و انرژی و مدیریتو چون فقط تیم دانشگاه تهران طرح میکنه بیشتر ادراکی و مقایسه س اما سوالای معماری چون از همه جا سوال میدن فیل افکنه از سختی البته نه همیشه فقط یه وقتایی
الان مثلا اکوستیک پر فورمولهاییه که انتگرال داره:cry: اونارو نخونیم عزیزم؟؟

Sahar.Pirozmanes

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها
هرکی سوال ایستایی داره بپرسه تا من دستم به استاد میرسه ازش بپرسما بعدا نگین نگفتین یه تاپیک هست رفع اشکال دروس فنی اونجا بزارین الانم یکی از سوالای بهار که پرسیده بودو جوابشو از سروش جون پرسیدم گذاشتم:w42:چند مین دیگه هم یه چیز توپ براتون میزارم بعدش هی بشینین بگین سحر بده بدقوله :D

Sahar.Pirozmanes

عضو جدید
کاربر ممتاز
الان مثلا اکوستیک پر فورمولهاییه که انتگرال داره:cry: اونارو نخونیم عزیزم؟؟

والله بیتی جونم من راجب ایستایی پرسیدم ولی فک کنم همه جا همینطور باشه آخه ما که کارشناس ریاضی نیستیم. آی گفتی آکوستیک یه زمانی آکوستیک درس میداده بزار ببینم چیزی داره

Eagle Golden

عضو جدید
کاربر ممتاز
سی دیو من نذاشتم عزیزم
اون دوست هکرمون گذاشته بود
من نمیدونم کدومه
تو دانشگاه به ما سی دی میداد اما فک نکنم این باشه
ااااا راستی گفتی سی دی
سی دی دانشگامونو بزارم به کارتون میادش؟

آره دوست عزیز ثواب داره والا تو همایشش یه سی دی داد منابعو جاهای مهمشو علامت زده گفتم شاید اون باشه
شما همایش 18ام ایوانخانه رو میاید؟

atrali

کارشناس ارشد مدیریت پروژه
کاربر ممتاز
نه نداره من هنوز تصمیم نگرفتم:w28:
ميخوام اطلاعاتي كه راجع به گرايش هنرهاي ساخت دارم بهتون بگم شايد تو تصميم واسه رشته شناور كمكتون كنه:
مديريت پروژه:به نظرم واسه بچه هايي كه ميخوان اولويت با معماري باشه و وقت زيادي ندارن اين گرايش نميتونه توصيه مناسبي باشه چون مديريت كه تو اين گرايش ضريب 4 داره اصلا تو منابع معماري نيست و خيلي هم سنگين با كتابهاي قطور و نثر سنگين كه با يك بار خوندن نميشه فهميد.مصالح هم شامل نشريه 55(كه خيلي سنگينه)و نانو ميشه البته چيزهاي ديگه هم هست ولي اصلي هاش و حداقل هاش ايناست
تكنولوژي:اكثر بچ هاي معماري كه رشته شناور هم امتحان ميدن تكنولوژي رو مد نظر دارن و انتخاب خوبيه چون سيستم ساختماني تو اين گرايش ضريب 4 داره و اگه ايستايي(كتابهاي دكتر محمود ..)رو خوب بخوني درصدت خوب ميشه.ميمونه طراحي فني و اجزا كه اگه عناصر اقاي كزازي و جزييات ارتقا دهنده(براي امسال)بخوني يه درصد خوبي مياري
و اما انرژي":واسه انرژي به جز ايستايي و زبان كه بايد عالي باشي طراحي فني(ضريب 3)و تنظيم شرايط و تاسيات مكانيكي و الكتريكي كه مباحثش از كتابهاي دكتر قيابكلو و سلطاندوست و دكتر شاهين حيدري اكثرا طرح ميشه و نسبتا سنگينه ولي با يه درصد متوسط(مثلا 45 تا 50)ميشه نتيجه دلخواه رو گرفت طرفداراش نسبت به تكنو كمتره....

آخرین ویرایش:

ghasedakkk

عضو جدید
کاربر ممتاز
ميخوام اطلاعاتي كه راجع به گرايش هنرهاي ساخت دارم بهتون بگم شايد تو تصميم واسه رشته شناور كمكتون كنه:
مديريت پروژه:به نظرم واسه بچه هايي كه ميخوان اولويت با معماري باشه و وقت زيادي ندارن اين گرايش نميتونه توصيه مناسبي باشه چون مديريت كه تو اين گرايش ضريب 4 داره اصلا تو منابع معماري نيست و خيلي هم سنگين با كتابهاي قطور و نثر سنگين كه با يك بار خوندن نميشه فهميد.مصالح هم شامل نشريه 55(كه خيلي سنگينه)و نانو ميشه البته چيزهاي ديگه هم هست ولي اصلي هاش و حداقل هاش ايناست
تكنولوژي:اكثر بچ هاي معماري كه رشته شناور هم امتحان ميدن تكنولوژي رو مد نظر دارن و انتخاب خوبيه چون سيستم ساختماني تو اين گرايش ضريب 4 داره و اگه ايستايي(كتابهاي دكتر محمود ..)رو خوب بخوني درصدت خوب ميشه.ميمونه طراحي فني و اجزا كه اگه عناصر اقاي كزازي و جزييات ارتقا دهنده(براي امسال)بخوني يه درصد خوبي مياري
و اما انرژي":واسه انرژي به جز ايستايي و زبان كه بايد عالي باشي طراحي فني(ضريب 3)و تنظيم شرايط و تاسيات مكانيكي و الكتريكي كه مباحثش از كتابهاي دكتر قيابكلو و سلطاندوست و دكتر شاهين حيدري اكثرا طرح ميشه و نسبتا سنگينه ولي با يه درصد متوسط(مثلا 45 تا 50)ميشه نتيجه دلخواه رو گرفت طرفداراش نسبت به تكنو كمتره ولي ظرفيت پذيرشش بيشتره..

دوست عزیز ببین میتونی کار و کاسبی ما رو کساد کنی؟:wallbash::wallbash:
اصلا کی گفته هنرهای ساخت خوبه به دردر نمیخوره که. همون معماری عالیه. والا.........:D

Sahar.Pirozmanes

عضو جدید
کاربر ممتاز
بازم سلام
خیلی دارم سعی میکنم جزوه جزییات ارتقادهنده که قولشو داده بودم که باکیفیت و عالی از خود منبع اصلیش گرفتمو بزارم اما نمیشه
بخش اولشه تازه
راستش خیلی سنگین بود 24 مگ بود که خودم حجمشو کمتر کردم و برای جلوگیری از کپی غیرمجاز بگراند انداختم روش. اما انگار قبلا کپی شده و بچه ها گذاشته بودنش ولی به هرحال من وظیفه اخلاقیمو انجام دادم ولی با اینکه حدود 10 مگ شده ولی بازم نمیشه اپلودش کرد
کمکککککککککککککککککککککککک:w09:

atrali

کاربر ممتاز
مرسی اطلاعت خوبی بود فقط از نحوه پذیرششون خبر ندارین؟؟
چرا؟مديريت امسال 53 نفر پذيرش داشت كه 3 4 نفر هم سهميه ها كم ميشه
تكنو:36 نفر
انرژي:32نفر
البته اينا ظرفيت روزانه و شبانست پرديس هم 15 نفر ميگيره تو گرايش هاي مديريت و انرژي- مديريت 60 نفر هم مجازي پذيرش داره

آخرین ویرایش:

ghasedakkk

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولی واقعا اگه علاقه خاصی به هیچ کدوم از گرایشهای هنرهای ساخت ندارید و میخواین همینجوری شانستون را امتحان کنید و البته تنظیم و تاسیسات را هم دارید میخونید، به جای سیستم سوالای تنظیمو جواب بدبد که احتمال قبولیتون خیلی بیشتره.

moeinz

کاربر بیش فعال
نمیدونم من اینجوریم یا همه اینجورین
خیللللللللللللللللللللللللییییییییییییییییییییییی اینجا آدمو نا امید میکنه
صدجور منبع صد جور جزوه هی کتاب پشت کتاب
خوبه کتابای درست و دقیق بخونی
ولی بتونی بخونی
من ک اینجا میام ناامید میشم...کنکور تو ذهنم بزرگتر میشه
دوستم چهار پنچتا از کتابای گلابچی رو خونده بود
جزوه دانشگاه اینارم اصلن نخونده بود هیچ آزمونیم شرکت نکرده بود 120 آورده
جوگیرم نشیم 120 انصافن خوبه
میدونین
مهم کیفیت خوندنه
نمیخام از ارزش اینجا کم کنم
دوستان واقعن خوب راهنمایی میکنن و نکات خوبی بیان میکنن
ولی مهم کیفیت خوندنمونه
ب امید موفقیت

qazal.

عضو جدید
بچه ها فقط یه خواهشی ازتون دارم. بیایین به هیچ کدوم ازین اساتید بی احترامی نکنیم. اگه نقدی نظری داریم مودبانه مطرحش کنیم. ما هرچی از هرکسی یاد بگیریم بابت یادگرفتنامون بهش مدیونیم حتی اگه ازش بدمون بیاد یا اخلاقشو تو موارد دیگه قبول نداشته باشیم. اگر هم خواستیم مشاوره بدیم که کدوم استاد واسه کدوم درس خوبه بهتره مودبانه فقط نظر شخصیمونو بگیم . مثلا نظر شخصی من اینه که آقای..... از آقای.... بهتر درس میده چون .... روان میگه،
چون... تسلط داره
چون ....کنکوری درس میده
و و و
و آخرشم قبول داشته باشیم که این نظر ماست و ممکنه نظر کسه دیگه نباشه.
اینو گفتم تو این تاپیک بنویسم همه ببینن.

منامنا

عضو جدید
سلام دوستا و هم رشته ایهای گلم واقعا که اینجا یه تاپیک فوق العادست من که به شخصه کلی از سر در گمیم مخصوصا تو مباحث فنی کم شد....امکان داره منو در مورد منابع مهم درک و تاریخ هم راهنمایی کنید واقعا نمیدونم کدوم منابع بهترینن

Eagle Golden

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستا و هم رشته ایهای گلم واقعا که اینجا یه تاپیک فوق العادست من که به شخصه کلی از سر در گمیم مخصوصا تو مباحث فنی کم شد....امکان داره منو در مورد منابع مهم درک و تاریخ هم راهنمایی کنید واقعا نمیدونم کدوم منابع بهترینن

تاريخ و مبانی نظری :

كتاب از زمان و معماري، تأليف منوچهر مزيني
فضا، زمان، معماري، مترجم منوچهر مزيني
مباني و مفاهيم معماري معاصر غرب؛ وحيد قباديان
معماري ايران؛ استاد كريم پيرنيا
سبك شناسي؛ استاد كريم پيرنيا
معماري ايران در دوران اسلامي؛ محمد يوسف كياني
آشنايي با معماري جهان؛ ابراهيم زارعي 1 تاريخ معماري غرب؛ امير باني مسعود

درك عمومی معماری:

كتاب برداشت از بناهاي تاريخي، مؤلف اميرعلي خليليان
عناصر معماري از صورت تا مکان؛ پي يرفن مايس، ترجمه فرزين فردانش
زيباشناسي معماري؛يورگ گروتر انتشارات دانشگاه شهيد بهشتي
فرم فضا نظم معماري؛ دي كينگ چينگ ترجمه زهره قره گوزلو
ريشه ها و گرايش هاي نظريه معماري؛ دكتر محمد منصور فلامکي
پرسپکتيو؛ گ. وايت ترجمه هرمز معزز

ghasedakkk

عضو جدید
کاربر ممتاز
یادمه وقتی "جزئیات ارتقا دهنده" اومد سروشنیا گفت این کتاب خط به خطش اطلاعاته.
امروز وقتی برای اولین بار شروع به خوندن کتاب کردم و دیدم دارم زیر تمام مطالبش خط میکشم،:question: تازه منظورشو فهمیدم.
به این نتیجه رسیدم که روی مطالب غیر مهمش خط بکشم کارم خیلی راحت تره:lol:

moeinz

کاربر بیش فعال
یادمه وقتی "جزئیات ارتقا دهنده" اومد سروشنیا گفت این کتاب خط به خطش اطلاعاته.
امروز وقتی برای اولین بار شروع به خوندن کتاب کردم و دیدم دارم زیر تمام مطالبش خط میکشم،:question: تازه منظورشو فهمیدم.
به این نتیجه رسیدم که روی مطالب غیر مهمش خط بکشم کارم خیلی راحت تره:lol:

میگفتی تو اون استادت کی قراره غلاف کنین؟؟؟؟ی جشنی بگیریم
گلابچی تو عید اومده بود شبکه آموزش دیدین؟
بیچاره زنش فک کنم صد بار گف بهش بسپارین ب خانوادشم برسه
بچش تو حسرت ی پارک رفتن با باباشه
میگف یا کتاب مینویسه یا تو همایشه یا....
ی ملتو تو حسرت پارک گذاشته

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منم دقیقا اینجوری شدم . وقتی میام اینجا میبینم اینهمه جزوه گذاشتن میترسم و استرس میگیرم که آخه چطور میشه همه اینها رو خوند :cry:
نکنین این کارو با خودتون
ببینید استرس خیلی تخریب میکنه من خودم قبلا برنامه ریزی میکزدم که مثلا یه روز چند تا کتاب رو اینقد بخونم
ولی این روش برا من صدق نمیکنه
قرار نیس چون رتبه یک اینجوری خوندن منم سعی کنم اینجوری بخونم.الان گیر میدم به یه کتاب بعلاوه زبان اون کتابو تموم کردم میرم سراغ کتاب بعدی
البته کتابایی که اسم و بنا زیاد داره مثل تاریخ رو در کنارش در حد 5 الی 6 صفحه میخونم و هی مرور
برای منابع هم بیاین اولویت بندی کنین مثلا مهمترینارو
اگه اونا تموم شد و خوب مرور کردین چه ایرادی داره چند تا دیگه اضافه کنین
من کلی کتاب و جزوهد دارم اگه بخوام همشو بخونم یه سه چهار سالی طول میکشه..................قرار نیس هر چی رو که داریم و یا میزارن اینجا بخونیم.به ندای درونتون گوش بدین.ببین شما چه جوری بخونین بهتره.اینکه فلان رتبه اینجوری خونده اون اینجوری گوش ندین...البته اگه الان شروع کردین دو سه هفته طول میکشه که قلق درس خوندتون دستتون بیاد............ما همه میجنگیم و پیروز خواهیم شد

mahyar21

عضو جدید
واقعا مرسی از راهنماییتون ولی واقعا اینا مهمترینا هستن ؟ این کتابا + کتابای فنی + کتابای زبان به نظرم خوندن و فهمیدن کاملشون تا کنکور محاله
اینا مهم نیستن منابع کلی هستن دوست عزیز.
منابعی که سایتها یا نفرات برتر کنکور میگن کلی هست و هیچکس نمیتونه همشو بخونه، مطمئن باشین.
از هر درس مهمترین منابع رو بخونین اگه بعدا وقت کردین میتونین جزوه و منابع تکمیلی رو هم به خونده هاتون اضافه کنین.
لیست منابعی که واقعا مهمه و باید خونده بشه رو قرار میدم. (حالا هرکی تونست بیشتر از اینا بخونه چه بهتر)
1.زبان عمومی : لغات 504 + لغات تافل + گرامر (فرقی نمیکنه فقط گرامرتون رو ببرین بالا حتی از کتابای دبیرستان)
2.زبان تخصصی : یکی از کتابهای تخصصی (فرقی نمیکنه مهم اینه که با لغات تخصصی معماری آشنا بشیم. کتابهایی که بیشتر اسم برده میشه فرهنگ تصویری یا زبان تخصصی رستگارپور هست)
3.تنظیم شرایط محیطی : اقلیم و معماری کسمایی + کتاب و جزوه خانم قیابکلو
4.ایستایی : درک رفتار سازه ها و سازه در معماری گلابچی + جزوه یا کتابی برای محاسبات ایستایی
5.شناخت مواد : مصالح ساختمانی کزازی یا یه جزوه خوب (چون درسی خسته کننده هست جزوه بهتره)
6.عناصر و جزئیات : عناصر کزازی یا یه جزوه خوب مثل بند 5
7.تاسیسات :تاسیسات مکانیکی سلطاندوست + جزوات خانم قیابکلو
8.تاریخ جهان : آشنایی با معماری جهان زارعی
9.معماری معاصر : معماری غرب بانی مسعود
10.معماری اسلامی : سبک شناسی پیرنیا
11.درک عمومی معماری : زیباشناسی پاکزاد + فرم فضا نظم چینگ (برای این درس اصلا نمیشه منبع خاصی رو تعریف کرد)
12.درک عمومی معماری منظر : باغ های ایرانی نعیما + چند جزوه مهم
در آخر دوباره تکرار میکنم این منابعی که گفتم مهمترین بین مهم ها هستند اینا رو بخونید اگه وقت اضافی داشتین منابع مهم دیگه رو هم بخونین.
موفق باشین.;)

atrali

کاربر ممتاز
واقعا مرسی از راهنماییتون ولی واقعا اینا مهمترینا هستن ؟ این کتابا + کتابای فنی + کتابای زبان به نظرم خوندن و فهمیدن کاملشون تا کنکور محاله

هيچ وقت نگيد چيزي محاله.....باور كنيد ميشه.....اگه از الان به حجم و تعداد فكر كنيد نميتونيد تمركز كنيد فقط به فكر اين باشيد كه هر چي رو ميخونيد خوب بخونيد حتي اگه 1 ص باشه.....مطمعن باشيد ميرسيد تموم كنيد فقط كم كاري نكنيد واقعا يا علي بگيد و واسه هدفممون كه برامون ارزش داره از جون و دل مايه بذاريم.بياييد با عشق درس بخونيم نه با اجبار.....

ما ميتونيم بهترين باشيم حتي بهتر از روياهامون. . . . . .. . . ..

آخرین ویرایش:

atrali

کاربر ممتاز
دوستاااااااااااااااان
این سی دی سروشنیا که میگین شامل چیا هست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یکم توضیح بدین ... ممنون:)
تا اونجا كه من خبر دارم شامل سر فصل دروس و فصل هاي مهم و كنكور هاي گذشته و مباحث تدريسي و تحليل آماري سالهاي گذشته ميشه....

3ara6erafat

عضو جدید
کاربر ممتاز
تا اونجا كه من خبر دارم شامل سر فصل دروس و فصل هاي مهم و كنكور هاي گذشته و مباحث تدريسي و تحليل آماري سالهاي گذشته ميشه....

نههههههههههه من نشستم ای همه اپلود کنم فقط برا سرفصل و منبع که
رو اون دکمه وسطی بزنین اصلش اونجاس که سءالای سالای پیشو حل کرده
بچه ها اصل این سیدیه برا سءالاشه که تشریحی حل کرده تشریحیم نه اینکه نوشته باشهها انگار حل کرده از راه حلش فیلم گرفته و روش توضیح داده یعنی صداشو ضبط کرده هم سءالای سالای پیشه هم سءالای تالیفی
همه دکمه های بالای صفحشو امتاحان کنین

moeinz

کاربر بیش فعال
اونایی که خوندن میشه بگن تا حالا چیا خوندن؟؟؟؟؟؟؟

من سازه در معماری و تنظیم شرایطو قیابکلو رو خوندم
الآنم کتاب ایستایی به زبانی ساده رو دارم میخونم
بعدش میرم سراغ درک رفتار سازه ها که کارم راحتتره
چون سازه در معماری که سختتر از اون هستو خوندم
البته زبان در کنارشون هس دیگه
الآن اون 126 واژه آخر 504 رو میخونم

وضعیت
موضوع بسته شده است.