رفع اشکال | زبان عمومی و تخصصی ارشد معماری

باران طلایی

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی من برا عمومی میخوام 1100, 504 و لغتهای ضروری تافل رو بخونم شاید نرسم تخصصی رو جز لغتهای سالهای گذشته و آخر کتابای گلابچی بخونم...............به نظرتون بهم لطمه نمیزنه؟
اگه عمومیمون خوب باشه میتونیم تخصصی ها رو هم بزنیم
راجع به گرامر هم چقد مهمه تو آزمون؟؟؟؟؟؟؟5 سوال از گرامره؟؟؟؟؟؟؟

من این سوالهاتون رو از جناب دکتر تقی زاده میپرسم و بهتون میگم که چکار باید بکنی

یاسمن بانو

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
a1.jpga2.JPG
سلام سرفصلای کتاب درک مطلب مهرداد امیری گفتم شاید کمک کن به تصمیم گیری
1
مرسی بچه ها :w27: حالا به نظر شما از این دو تا کدومش بهتره برای سطح پیشرفته؟! من وضع ریدینگم بد نیست فقط می خوام بیشتر تمرین کنم نکات تکمیلی شو یاد بگیرم، تخصصی عصر کنکاش برام بهتره یا عمومی پوران پژوهش؟!
برا کلوز تست همچین کتابی نداریم؟ فکر این 5 تا تست کلوز منو پیر کرده :biggrin:

farzaneh*memary

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز

farzaneh*memary

کاربر ممتاز
سلام بچه ها منم شروع کردم خوندن زبان....پایم خیلی ضعیفه

با تخصصی میخوام شروع کنم + j5

نظرتون چیه؟
زبان کلا اینه : لغات عمومی + سوالات عمومی سالای پیش (همه ی رشته ها) + سوالات درک مطلب سالای پیش (معماری و رشته های مرتبط)
تخصصی ایناهم نمی خواد... از 504 و لغات سالای قبل شروع کن، فایل جی5شم که خوشبختانه حاضره قبلا آقای "نیما اس دی" درست کردن گذاشتن اینجا، من که هر بار این لغتا رو می خونم به جونش دعا می کنم ... حالا شروع کنی خودتم می بینی زبان چقد آسون می شه، توصیه می کنم همراه خوندن لغتا کتابم بررسی کن (504 و تافل) یا مثلا اگه لغات سال 90 رو شروع کردی سوالاشم دم دستت باشه تا کاربرد لغتا رم بدونی و همین طوری طوطی واری حفظ نکنی ;)
البته گرامر و کلوز تستم هست، ولی برای اونایی که خیالشون بابت لغات و درک مطلب راحته و دارن زبانو برا یه درصد خیلی بالا می خونن، من خودم با اینکه خیلی نگرانش بودم ولی دیگه بی خیالش شدم کلا، دست کم تا وقتی که لغت و درک مطلبو به یه حد قابل قبولی نرسوندم بهش فکر نمی کنم دیگه، به نظرم شما هم همین کارو کنید اگه پایه تون ضعیفه

setareh266

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من امسال کنکور دادم و چون خودم برنامه منظمی برای زبان داشتم و خوشبختانه خیلی راضی بودم دوست دارم که
تجربه هامو بهتون بگم و شما دیگه اشتباهات من رو نکنید
خوب ابتدا از کتاب 504 میگم حقیقت اینه برای زبان خوندن مطالعات قبلی و شناخت خودتون خیلی مهمه یعنی اینکه بدونید
کجا هستید و چقدر زبان میدونید.
من به زبان خیلی علاقه داشتم ولی هیچ کلاس و دوره ای نرفته بودم و کتاب استانداردی هم نخونده بودم فقط اطلاعات
دوره دبیرستان و دیدن فیلم و تجربیات خودم بود.
خوب ابتدا یه نگاهی به کل لغات دوره ی دبیرستان انداختم در حد دو سه روز که کتاب تیک 8 گاج همه ی این لغات رو
یکجا داره.خوشبختانه بیشتر لغات رو میدونستم .شما اگه بلد نبودید حتما این کتاب رو بخونید (اونایی که خیلی ضعیف هستند)
من از 23 مرداد شروع کردم زودتر از همه ی درسام. طبق برنامه خود کتاب 504 شما باید هر هفته یک درس رو بخونید
ولی من به صورت فشرده هر روز یکدرس رو میخوندم طوری که تمام لغات رو به همرام مترادف ها توی یک دفتر ثبت میکردم
و روزهای بعد قبل از شروع درس جدید درسهای قبلی رو مرور میکردم.تمام تمرینات کتاب رو انجام میدام.تقریبا هروز یک ساعت
تا یک ساعت و نیم طول مکشید.من برای اینکه این لغات بهتر توی ذهنم بمونه از یک نرم افزار استفاده میکردم که کار جعبه لایتنر
رو انجام میده.ولی کار کردن با اون خیلی راحتتره.نرم افزار جی ممورایز که خیلیها از این نرمافزار استفاده میکنن و واقعا کار
کردن بهاش معرکه ست.من الان از این نرم افزار برای کتاب 1100 لغت استفاده میکنم.
کتاب 504 در مجموع 42 درس داره که اگه هر روز یک درس خونده بشه توی 42 روز تموم میشه ولی من 2 روز نتونستم بخونم
چون ماه مبارک رمضان بود کم آوردم ولی خوب قابل قبول بود.
البته کار با نرم افزار همچنان ادامه داشت تا 1 ماه دیگه ولی وقت زیادی نمیگرفت هر شب 15 دقیقه.
بعدش کتاب اسنشیال تافل رو شروع کردم.این کتاب میتونم بگم معتبرترین کتاب لغت دنیاست و اونایی که برای تافل میخونن
یکی از منابع اصلیشون این کتاب و اقعا لغات پر کاربرد و معتبری داره که حتی بعد از کنکور توی آزمون های بین اللملی
زبان هم خیلی به دردتون میخوره.
این کتاب 30 درس داره و هر درس 15 لغت.
باز هم مثل برنامه قبلی هر روز یکدرس میخوندم.لغات رو ثبت میکردم وبعضی لغت هارو هم توی دیکشنری بررسی میکردم
تا بهتر برام جا بیفته.شب هم از نرم افزار استفاده میکردم.البته اینبار از حافظه شنیداری هم استفاده میکردم و فایل صوتی لغات
رو وارد برنامه کردم تا لغات واقعا ملکه ذهنم بشه.
خوب اویل ابان این کتاب رو هم تموم کردم و فقط مرور با نرم افزارش بود که اونم یه جورایی سرگرمی بود تا مطالعه.
خوب تا اینجا من تمام لغات رو خوندم بودم و فقط گرامر و زبان تخصصی مونده بود.
خوب یک اشتباه بزرگ کردم و گرامر رو کلا بیخیال شدم چون بک گراند خوبی نداشتم و هر چی هم بلد بودم حسی بود
پس عملا از 30 سوال 5 سوال رو ازدست میدادم.یعنی به جای 100 درصدهام از 83 شروع میشد.
برای تخصصی من هیچ کتاب تخصصی نخوندم.فقط همون اطلاعات دانشگاهم بود که خیلی هم زیاد نبود
خوب سال قبلش از فرهنگ تصویری سوال نیومده بود و تقریبا همه بچه ها مطمئن بودیم که از فرهنگ تصویری سوال نمیاد
پس این کتاب رو هم بیخیال شدیم حالا بماند که خیلی موسسات این کتاب رو به بچه ها درس میدادن چون آموزشش راحت
بود و عملا در حق اونا ظلم کردن....
من به توصیه یکی از دوستان مدیریت پروژه ی و بررسی ها خودم فهمیدم که برای جواب دادن به سوالات زبان تخصصی
اصلا نیازی نیست شما کتاب تخصصی بخونید.ولی باید تکنیک های ریدینگ و پاسخ دادن رو بلد باشید.
خوب کتاب delta رو به من پیشنهاد کرد این کتاب برای آمادگی تافل و کاملا بصورت عملی به شما یاد میده که چطوری به
سوالات ریدینگ جواب بدید.این کتاب 4 تا بخش داره مثل ازمون تافل ولی ما فقط بخش اولش که ریدینگ هست رو میخونیم
که 180 صفحست.پس اصلا سراغ کتاب های تخصصی نرید...
این کتاب هم حدود یک ماه طول کشید خوندنش و البته 4 تست جامع اخرش.همچنین این کتاب نمودار پیشرفت هم داره که خیلی
بهتون کمک میکنه.من با شبیه ساز این امتحان از 30 نمره ریدینگ تافل 25 گرفتم.
خوب چون ریدینگ های تافل از زمینه های مختلفی مثل زیست شناسی تاریخ اقتصاد معماری شهرسازی ستاره شناسی
و خیلی علوم دیگه ست به شما این اعتماد به نفس رو میده که از پس هر متنی بر بیاید ...
خوب یک ماه اخر رو من تمام تست های کتاب زبان عمومی دکتر امیری انتشارات پوران پژوهش رو کار کردم.
و کاملا دیگه اماده امتحان بودم.
من از 10 تا سوال قسمت لغات طبق کلید اولیه سنجش به 8 سوال درست جواب دادم 2 تا هم نزده
از 15 سوال ریدینگ هم 14 تا درست داشتم.و یک اشتباه.
البته سوالات امسال نسبت به سال اسون تر بود ولی من برای خیلی سختترش خودم رو اماده کرده بودم.
البته شما روی زمان بندی هم خیلی کار کنید چون زمان ازمون کمتر شده..
برای گرامر چون خیلی فرصت دارید میتونید جلد دوم کتاب دکتر امیری که مخصوص گرامر هست رو مطالعه کنید
تا اون 5 تا سوال رو هم از دست ندید.
نکته خیلی مهم توی خوندن زبان تکرار و تمرین و علاقه مند بودنه طوری که واقعا عاشقانه بخونید و فقط از روی رفع تکلیف
بهش نگاه نکید.شما دارید برای فوق لیسانس اماده میشید پس حتما باید زبان انگلیسی که زبان مشترک همه ی دنیاست و همه ی
کتاب ها مقاله و مجلات معتبر دنیا به این زبان چاپ میشند رو یاد بگیرید.
اگه از الان شما مطالعه کنید مطمئن باشید با هر سطحی از زبان موفق میشید
منابع اصلی:
504 absolutely essential words
Essential words for the toefl
هر رو دو انتشارات جنگل ترجمه رضا دانشوری
کتاب زبان عمومی ارشد –مهرداد امیری-انتشارات پوران پژوهش-2 جلد
ریدینگ:
DELTA Key to the TOEFL Ibt

لینک دانلود نرم افزار jmemorize
http://best-amoozesh.blogfa.com/
توصیه اکید میکنم فقط از روش لایتنر به صورت نرم افزار استفاده کنید
چون امکانات بی شماری داره و دستتون برای ویرایش و کارهای دیگه خیلی بازتره.

سلام بچه ها تو کارت 1660 jmemoraizamدیگه سیو نمیکنه......چیکار کنم .....یعنی بیخودی بود همش؟؟؟؟؟؟؟؟؟22.jpg

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یعنی هیچ کس نمیدونه چیکار بایدکنم؟؟؟؟؟؟؟؟

راستش من خودم این مشکل رو نداشتم ولی چک کن ببین جایی که سیو میکنی پر نیست یا اینکه اسمش مشابه نیست ... اگر نشد بهتره کل فولدری که jmemorize توشه کپی کنی جای دیگه ای شاید درست بشه ... در ضمن سوالت یه کمی مبهمه برای من دقیقا بگو میخوای کارت سیو کنی یا درسی که خوندی رو و تنظیمات و مراحل کاری که انجام میدی رو هم بنویس ... راستی کم درس خوندی یا از برنامه عقبی ؟؟ چون همش قرمز شده ....

bita-archi

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها واسه 504 هر درس رو با تموم تمرینات لازمه بخونیم؟؟؟؟؟؟؟؟
اصلا موندم اینجوری پیش برم به تافل اصلا نمیرسم

timaj

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها واسه 504 هر درس رو با تموم تمرینات لازمه بخونیم؟؟؟؟؟؟؟؟
اصلا موندم اینجوری پیش برم به تافل اصلا نمیرسم
اره مگه الان درس چندی که میگی نمیرسی؟ اگه زبانت ضعبفه کامل هر درس رو بخون یا حداقل بخشی از تمرینات رو حل کن حتما
504 چهل و دو درسه تافل 30 تا روی هم 72 روز میشه تا کنکور شما 150 روز حدودا وقت دارید... تازه این برا وقتیه که تازه الان بخوای شروعش کنی....

bita-archi

عضو جدید
کاربر ممتاز
اره مگه الان درس چندی که میگی نمیرسی؟ اگه زبانت ضعبفه کامل هر درس رو بخون یا حداقل بخشی از تمرینات رو حل کن حتما
504 چهل و دو درسه تافل 30 تا روی هم 72 روز میشه تا کنکور شما 150 روز حدودا وقت دارید... تازه این برا وقتیه که تازه الان بخوای شروعش کنی....
درس 14 هستم تیامجم:cool: من کتابم مال انتشارات جنگله برای هر لغت سه تا جمله گفته،بعد دوازده لغت یه متن هست با عنوان word in use
بعد جا خالی هاست ، بعدشم spotlight ، تازه بعد 6 درس هم کلی مرور داره
یعنی همه اینارو بخونم؟؟

arefeh

کاربر ممتاز
درس 14 هستم تیامجم:cool: من کتابم مال انتشارات جنگله برای هر لغت سه تا جمله گفته،بعد دوازده لغت یه متن هست با عنوان word in use
یعنی همه اینارو بخونم؟؟

اگه میخوای تسلط پیدا کنی باید همشو بخونی...اگه زبانتم خوبه ک نیازی به زمان گذاشتن نی ک روخونیه 10دقیقه ایه...

timaj

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی همه اینارو بخونم؟؟

بسته به نیاز خودته..تا هرچقدر که احساس میکنی برات کافیه ،خب کافیه دیگه...!
با این سوالا برای خودتون مسئله تراشی نکنید.......شرایط هرکسی فرق داره ...اگه اینجا راهنمایی ای صورت میگیره فقط در حد راهنماییه ،
تصمیم اخر باشماست که با ویژگی ها و ضعف وتوانایی های خودتون اشنایید:)
(لطفا این پست رو دوستانه بخونیدش!!;)شما هرچی ام ازین جور سوالا بپرسید باکمال میل میایم جواب میدیم! منظورمن ارامش شماست که بااینکار از بین نبریدش!)

آخرین ویرایش:

*.N

عضو جدید
سلام دوست عزیز با جی 5 خوندن عالیه درست زمان میبره فیش نویسی اما میتونی از وقتای مرده ات خیلی استفاده کنی.من دروس فن و تاریخ و زبانو دارم میخونم واقعا راضیم.مخصوصا تاریخ که واقعا لذت بخشه خوندنش با جی 5.اگه سوالی دارید میتونید بپرسید چون این روزا به خیلیا نحوه خوندنو اصولشو زیاد توضیح دادم:smile:

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها برای گرامر زبان عمومی پارسه جواب میده؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چه کتابی پیشنهاد میکنین؟؟؟؟؟؟
یه منبعی باشه که تکنیکای تست زنی هم رو شرح داده باشه

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها برای گرامر زبان عمومی پارسه جواب میده؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چه کتابی پیشنهاد میکنین؟؟؟؟؟؟
یه منبعی باشه که تکنیکای تست زنی هم رو شرح داده باشه
تو تایپیک آموزش زبان عمومی وتخصصی جزوات گرامر زیادی دوستان گذاشتن به همراه درک مطلب وکلمات که همگی تو صفحه اول هست اونجا میتونی همه رو از پست اول دانلود کنی همراهی عزیز لطف کردن واین جمع بندی رو انجام دادن واسه راحتی بچه ها در دسترسی

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تو تایپیک آموزش زبان عمومی وتخصصی جزوات گرامر زیادی دوستان گذاشتن به همراه درک مطلب وکلمات که همگی تو صفحه اول هست اونجا میتونی همه رو از پست اول دانلود کنی همراهی عزیز لطف کردن واین جمع بندی رو انجام دادن واسه راحتی بچه ها در دسترسی
مرسی کوروش جان به نظرت جواب میده.؟؟؟............

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها تکنیک خاصی بلد نیستین واسه پاسخ به متون انگلیسی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یه سری فایل قبلا دان کرده بودم از باشگاه الان هر چی میگردم نیس

*محیا*

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز

سلام
بیشتر متون آزمون کارشناسی ارشد توی بیشتر رشته ها از سایت ویکی پدیا است
برای رشته شما میتونید جمله اول هر متن ( آزمون های سالهای قبل ) رو سرچ کنید به منبع متناتون می رسید !

hagh

عضو
سلام
خسته نباشید و خدا قوت عرض می کنم خدمت دوستان خوبم.
دنبال یه کتاب زبان هستم که توش سوالات زبان رشته های مختلف در چندین سال اخیر با جواب باشه.
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید .

*محیا*

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
سلام
خسته نباشید و خدا قوت عرض می کنم خدمت دوستان خوبم.
دنبال یه کتاب زبان هستم که توش سوالات زبان رشته های مختلف در چندین سال اخیر با جواب باشه.
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید .
سلام زبان عمومی مدرسان شریف و دیگر انتشارات ...

camelia ka

عضو جدید
بچه ها کسی میدونه فرق ایناچیه همشون ترکیب ومخلوط هست معنیشون ولی به انگلیسی چطوری بکارمیرن ؟سوال ازمون ازمایشی بوده combination .blend. compound

samaneh.mhsn

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها کسی میدونه فرق ایناچیه همشون ترکیب ومخلوط هست معنیشون ولی به انگلیسی چطوری بکارمیرن ؟سوال ازمون ازمایشی بوده combination .blend. compound

عزيزم، بين اينا blend, فعل هم هست و عام تره، يعنى واسه خيلى چيزا استفاده مى شه و لزومن مى تونه شامل چيزاى مادى هم نشه مثلن مى تونى اگه درسايى كه خوندى تو كله ت قر و قاطى شده بگى : all I have studied, is blended in my head! ولى نمى تونى بگى combined!
Combination و compound هم اسم هستن، كه compound بيشتر راجع به مواد و چيزاى شيميايى به كار مى ره و كمى تخصصى تره. فعل combination هم مى شه combine, كه مى تونى اينجورى يادش بگيرى كه يه ماشينى هست تو كشاورزى گندما رو درو مى كنه و بسته بندى از عقب ميندازه بيرون، اسمش combine ئه! نمى دونم تا چه حد گويا بود جوابم. :razz:

samaneh.mhsn

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام بچه ها، من تازه واردم و دارم استفاده مى كنم خيلى پستا مفيده، ممنون از همه، ولى چون زبانم بدك نيست گفتم بيام اينو جواب بدم.
ببين واسه درك مطلب اول از همه متنو سريع روخونى كن، اصن كليد نشو رو چيزايى كه نمى فهمى، بعد يه دور دوباره بخون و كلمه هاى كليدى و توضيحات رو زيرشون خط بكش، به پاراگراف ها هم دقت كن ، هر پاراگراف يه main idea, داره، سوالات هم به ترتيب متنه، تو اين مرحله ديگه مى دونى داستان از چه قراره و مسلمن خودتم راجع بهش اطلاعات دارى، اون اطلاعاتم تو ذهن داشته باش، واسه جاهايى كه يه كلمه رو نمى فهمى، استنتاج كن كه چه معنى اى ممكنه بده، حالا مى رى سراغ سوالا، صورت سوالا با دقت بخون، و مثبت منفى بودنو توجه كن، هميشه حداقل يه گزينه به راحتى و دو تا با دقت حذفن، واسه جواب درست پاراگرافشو پيدا كن ( كه معمولن به ترتيبه يعنى سوال اول مثلن از پراگراف اوله) و طبق فهمت و ًmain idea, جوابو پيدا كن.
حواست باشه كه ممكنه يه fact ِ درست تو گزينه ها باشه، ولى تو متن نباشه، اگه سوال پرسيده كه تو متن چيه، نبايد جواب خارج از متنو انتخاب كنى. همين ديگه، بازم سوالى بود در خدمتم.
:surprised:
راجع به main idea, ممكنه هم كليشو بپرسن هم پاراگرافى، به اين دقت كن چون ممكنه مال يه پاراگراف فرق داشته باشه با كل.

آخرین ویرایش:
بالا