[ گفت و گو ] - کارشناسی ارشـــد مهندسی شیمی 93

ahvaz611

عضو جدید
شما میگی میخوای دو مرحله کنی سه درس رو اول بخونی تموم کنی بعد اون درسای دیگهخب شما مطمئنا مرحله اول رو وقت میذاری کامل یاد میگیری بعد میری مرحله بعد درسای دیگه رو میخونی تا تموم بشن ولی وقتی مرحله دوم هستی تو اون مدت درسای مرحله اولت رو کنار گذاشتی که باعث میشه نکاتی از اون درسارو فراموش کنی
پس لازمه که اول یک درس رو تموم نکنی وبعد بری سراغ بعدی بلکه همه رو با هم پیش ببری.درس هارو تیکه تیکه کن با هم بخون که همیشه تو متن تمام درس ها باشی.و مهمترین مطلب اینه که حتما باید روز بعد مطلب روز قبل رو مرور کنی که تثبیت بشه تا آخر تابستون تموم بشه تقریبا.بعد از مهر که آزمون ها شروع میشه با برنامه اونا جلو برو با این تفاوت که بقیه تازه میخوان بخونن تو با برنامه اونا مرور میکنی و اشتباهاتت رو شناسایی میکنی.که میشه تثبیت نهایی.باو کن تموم کردن یک چند درس و کنار گذاشتنش و شروع درس های دیگه یادگیری رو کند و حتی بی نتیجه میکنه.
خب اولین روز درسی من خیلی خوب پیش رفت و من خیلی از خودم راضی بودم اصلا فکر نمیکردم اینقدر از درس خوندن لذت ببرم ولی خب احساس میکنم سیالات رو خیلی کند پیش میرم که اونم ایشالا درست میشه ،،
خب همونطوری که شما توضیح دادی خیلی حرفت منطقیه منم میخوام همین کار رو بکنم و فردا بقیه درس ها رو بخونم . . .
ممنون بابت کمک . . .

naser.66

عضو جدید
خب اولین روز درسی من خیلی خوب پیش رفت و من خیلی از خودم راضی بودم اصلا فکر نمیکردم اینقدر از درس خوندن لذت ببرم ولی خب احساس میکنم سیالات رو خیلی کند پیش میرم که اونم ایشالا درست میشه ،،
خب همونطوری که شما توضیح دادی خیلی حرفت منطقیه منم میخوام همین کار رو بکنم و فردا بقیه درس ها رو بخونم . . .
ممنون بابت کمک . . .

فدات دادا.خوشم اومد.بهترین روش اینه که با اینکه کند جلو میری خودت به خودت بگی خوشم اومد.این باعث میشه به خودت تلقین کنی که رسیدن به هدفت راحته.البته نباید جوری باشه که غرور بگیرت و کم بخونی.سیالات حتما درست میشه آخه مباحثش سخت و آسونداره دادا.من مطمئنم تو بهترین جا قبولی اگه واقعا پاش واستی;)

ahvaz611

عضو جدید
فدات دادا.خوشم اومد.بهترین روش اینه که با اینکه کند جلو میری خودت به خودت بگی خوشم اومد.این باعث میشه به خودت تلقین کنی که رسیدن به هدفت راحته.البته نباید جوری باشه که غرور بگیرت و کم بخونی.سیالات حتما درست میشه آخه مباحثش سخت و آسونداره دادا.من مطمئنم تو بهترین جا قبولی اگه واقعا پاش واستی;)
خدا از زبونت بشنوه داداش . . .
بازم ممنون . . .

ch.sh

عضو جدید
سلام دوستان من هم می‌خوام شروع کنم ولی‌ به نظرم برای شروع حتما باید ریاضی‌ رو کنار درسا داشته باشم اکثر بحثا تو تاپیک رو خوندم فقط هنوز نتونستم یه تصمیم گیری کلی‌ کنم مثلا الان که تابستونه با چند تا درس در روز شروع کنم و هر کدوم چقدر وقت بذارم؟

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
سلام دوستان من هم می‌خوام شروع کنم ولی‌ به نظرم برای شروع حتما باید ریاضی‌ رو کنار درسا داشته باشم اکثر بحثا تو تاپیک رو خوندم فقط هنوز نتونستم یه تصمیم گیری کلی‌ کنم مثلا الان که تابستونه با چند تا درس در روز شروع کنم و هر کدوم چقدر وقت بذارم؟
فرق خاصی نمی کنه ... بسته به توانایی هاتون ... مثلا روزای اول روزانه برنامه ریزی نکن ... برای خودت در نظر بگیر تو هفته این مباحث رو باید بخونی ... بعد شروع کن یه درسو خوندن تا اینکه احساس کنی که دیگه این درس بسه ... بعد برو درس بعدی ( درسی که تو اون لحظه دوست داری بخونی) ...

اگه یک هفته اینطوری درس بخونی کامل دست میاد که چه درسیایی رو چند ساعت و کی بخونی ...

بعد مهر آزمون های آزمایشی رو شرکت کن و طبق برنامه آزمون ها درساتو بخون ... الان فقط سعی کن تو تابستون یه دور همه درسا رو بخونی و زیاد نمی خواد تستی کار کنی ... الان زمان درک مطلبه ...

ch.sh

عضو جدید
ممنون از راهنمای هات.چشم راه حل پیشنهادیت خیلی‌ خوب بود فقط یه نکته هست ک من می‌خوام رو هر درس مباحثی رو که بیشتر ازشون سوال میاد و می‌شه گفت تست زدنشون راحت تره رو پیدا کنم بد رو اونا خیلی‌ مسلط شم چون مطمئنا برای به دست آوردن یه رتبه خوب نمیخواد ک همهٔ سوالا رو هم بزنی‌ کسی‌ میتونه منو کمک کنه؟

P O U R I A

مدیر تالار
ممنون از راهنمای هات.چشم راه حل پیشنهادیت خیلی‌ خوب بود فقط یه نکته هست ک من می‌خوام رو هر درس مباحثی رو که بیشتر ازشون سوال میاد و می‌شه گفت تست زدنشون راحت تره رو پیدا کنم بد رو اونا خیلی‌ مسلط شم چون مطمئنا برای به دست آوردن یه رتبه خوب نمیخواد ک همهٔ سوالا رو هم بزنی‌ کسی‌ میتونه منو کمک کنه؟

درسته .. برای رتبه خوب نیاز نیست همه سوالاتو جواب بدی ... اما این هم درست نیست که طوری درس بخونی که تعدادی سوال رو جواب بدی ... باید هدفت رو جواب دادن به همه سوال ها قرار بدی .. همه مباحث رو کامل بخونی ... بعد می ری سر جلسه ... اونجاست که باید به خودت بگی که نباید همه سوال ها رو جواب داد ...

بقیه کمک ها رو بچه کنکوریا شب میان بهت میگن ...
:gol:

مهراآرام

عضو جدید
دوستان من یه سری فایل دارم که ممکنه به کارتون بیاد اما نمیدونم چطور باید اینجا attach کنم، اگه راهنمایی کنید ممنون میشم.

P O U R I A

مدیر تالار
کیا ریاضی رو از روی کتاب پارسه میخونن؟؟؟؟همه ی قسمتاشو میخونیین؟؟؟من دو فصبل اولشو خوندم...احساس خنگی بهم دست داده:confused:شما همه ی قسمت هاشو میخونین؟؟؟

navidmooomen

عضو جدید
کیا ریاضی رو از روی کتاب پارسه میخونن؟؟؟؟همه ی قسمتاشو میخونیین؟؟؟من دو فصبل اولشو خوندم...احساس خنگی بهم دست داده:confused:شما همه ی قسمت هاشو میخونین؟؟؟

من از پارسه خوندم(کتاب مشکیه دیگه؟)آقا این خیلی کتابه خوبیه...نسبت به بقیه کتابا این 2 فصلو که معادلات دیفرانسیله رو به اندازه گفته...مثلا اگه پورانو بخونی متوجه میشی،پوران کشش داده الکی...این 2،3 فصل اول تقریبا حفظیه.باید هی تکرار کنی.;)

من از پارسه خوندم(کتاب مشکیه دیگه؟)آقا این خیلی کتابه خوبیه...نسبت به بقیه کتابا این 2 فصلو که معادلات دیفرانسیله رو به اندازه گفته...مثلا اگه پورانو بخونی متوجه میشی،پوران کشش داده الکی...این 2،3 فصل اول تقریبا حفظیه.باید هی تکرار کنی.;)
:Dمن کلا میانه خوشی با ریاضی و عملیات ندارم..نمیدونم چیکارشون کنم

میشه بگین ریاضیات تحلیلی فصل چندم کتاب ریاضی پارسه میشه؟؟؟؟اصلا کدوم فصل هاش بیشتر سوال میاد؟

navidmooomen

عضو جدید
میشه بگین ریاضیات تحلیلی فصل چندم کتاب ریاضی پارسه میشه؟؟؟؟اصلا کدوم فصل هاش بیشتر سوال میاد؟

از فصل 1 تا ابتدا حل معادلات ععدی(نیوتون) میشه قسمت تحلیلی.
تقریبا 10 از این 10تا از اون.سالی یکی ازاین کممیشه یکی از اون.به یه اندازه مهمن

niusha t

عضو جدید
خیلی ممنون:smile:
انصافا از وقتی رفتم اونجا خیلی روحیه گرفتم،می خوام بترکونم،
شما کسیو نمی شناسین بخواد بره کلاس با هم بریم تخفیف گروهی بخوریم؟

موناجون منم میخوام کلاس بیام ولی واقعاگیج میزنمو دنبال یه همپامیگردم بین پارسه ماهان و دپارتمان نگاره واقعاموندم پول برام مهم نیست میخوام نتیجه بگیرم

niusha t

عضو جدید
...اقا جان پارسال خودم مدرسان رفتم 420 تومان بود همین که میگی حالا خبر امسال رو نداشتم که یهو زیاد کردن انقدر!من که گفتم کلا پارسه واسه مهندسی شیمی بهتره..استاد میرز زاده اگه هنوزم تو پارسه باشه استاد خودم بود تو دانشگاه درس دادنش خوبه واقعا...

دکترمیرزازاده استادچه دروسی بودن توی دانشگاهتون؟
ببخشید

niusha t

عضو جدید
بچه ها ببینین من از15 تیرمیتونم شروع کنم ولی نمیدونم ازکجا- میخوام واسه درسام کلاس برم غیرازفرایند و زبان- توی دانشگاه بهترین اساتیدروداشتیم بهمنیار موسویان نیک آذر باستانی و.........
یعنی این رفرنسایی روکه میگین من یه دورخوندم ولی وضع درسیم تعریفی نداشت معدلم حدود 15 هستش-میخوام ببینم امیدی به قبولی ارشدم هست؟ میخوام کلاس برم بچه های شریف بیشترراهیانو میخوندن
خب پس نویسنده اش شایدبتونه عالی درس بده دیگه؟؟؟؟ واقعانمیدونم چیکارکنم؟؟؟ یه بارمیخوام کلاس برم وبخونم و نتیجه بگیرم نظرتون درباره ماهان وپارسه و راهیان ارشدهرکدوم جدا چیه؟؟؟ به تبلیغاتم کاری ندارم معلومه هرموسسه ای ازخودش تعریف میکنه
توروخداکمکم کنین استرس دارم :(:(

m.mansourpour

عضو جدید
ممنونم ازتون - درباره دکترطاهری و سمیع پور وخداکرمی میدونین که کدوم دانشگاههاو چه درسایی روتدریس میکنن؟

دکتر سمیع پور که آزاد تهران شمال درس میداد فکر میکنم یه زمانی رییس گروه بود.نوع وزمینه فعالیت مدرسینی که کنکوری درس میدن با اساتید دیگه متفاوته.اکثر اونها دانشگاههای معروف دولتی درس نمیدن به خاطر اینکه کارشون چیز دیگست.دکتر طاهری هم فکر میکنم دانشگاه آزاد تهران مرکز باشن.دکتر خداکرمی هم فکر میکنم اگر تدریس در دانشگاه داشته باشن به صورت تک درس تو دانشگاه آزاد تبریز یا امیرکبیر باشه.

niusha t

عضو جدید
دکتر سمیع پور که آزاد تهران شمال درس میداد فکر میکنم یه زمانی رییس گروه بود.نوع وزمینه فعالیت مدرسینی که کنکوری درس میدن با اساتید دیگه متفاوته.اکثر اونها دانشگاههای معروف دولتی درس نمیدن به خاطر اینکه کارشون چیز دیگست.دکتر طاهری هم فکر میکنم دانشگاه آزاد تهران مرکز باشن.دکتر خداکرمی هم فکر میکنم اگر تدریس در دانشگاه داشته باشن به صورت تک درس تو دانشگاه آزاد تبریز یا امیرکبیر باشه.

باتشکرازشما - لطف کردین:)

niusha t

عضو جدید
اگر بتونین درباره این کلاسهای ارشدم راهنماییم کنین یه دنیاممنون میشم -آخه میخوام تا 2-3 روزدیگه تکلیفمومعلوم کنم که واسه چه درسی چه آموزشگاهی برم
دنبال اینم که ببینم این اساتیدتوی چه درسهایی مهارت دارن که همون کلاسهاروبرم

m.mansourpour

عضو جدید
اگر بتونین درباره این کلاسهای ارشدم راهنماییم کنین یه دنیاممنون میشم -آخه میخوام تا 2-3 روزدیگه تکلیفمومعلوم کنم که واسه چه درسی چه آموزشگاهی برم
دنبال اینم که ببینم این اساتیدتوی چه درسهایی مهارت دارن که همون کلاسهاروبرم

البته فکر میکنم دوستان با تجربه و از عزیزان وبزرگان باشگاه عده زیادی هستن رتبه های برتر کنکورهای سالهای پیش رو کسب کردن تو تاپیک های مختلف راهنماییهای زیادی کردن.به طور کلی فکر میکنم هر شخصی برای خودش باید برنامه ریزی داشته باشه با توجه به پارامترهای مختلف وهدفی که برای خودش در نظر میگیره تصمیم گیری کنه.رفتن یا نرفتن کلاس به تنهایی عامل موفقیت یا شکست یک نفر باشه.توی هر موسسه ای تعدادی بودن که رتبه های خوبی آوردن وتعدادی که موفق نشدن.حداکثر فکر میکنم 20 درصد به کلاس وابسته باشه.از دوستان خودم چند نفر بدون رفتن به کلاس رتبه های زیر 100 آوردن.مهم برنامه ایه که با توجه به زمان موجود وضعف وقوتی که توی هر درس شما دارین تنظیم میکنین.در مورد اینکه شما برای هر درس یه آموزشگاهی برین یه کم تامل کنین.اینطور زمان و انرژی بیشتری از شما گرفته میشه ویه مقدار هم سردرگم میشین.من روش تدریس دکتر میرزازاده رو میپسندم ولی تو کلاس دکتر خداکرمی هیچ وقت شرکت نکردم ولی شنیدم ایشون هم خوب تدریس میکنن.کلا جامعه آماری پارسه به کنکور شبیه تره ورتبه های بچه ها توی آزمون های پارسه به رتبه اصلیشون تو کنکور نزدیکتره.به نظر من برای هر کلاس مهمترین نکته میانگین افراد قبول شده ست تا اینکه فقط رتبه های تک رقمی باشه.چون اون رتبه ها حتی اگه کلاس هم نمیرفتن احتمالا نتیجه چندان متفاوتی کسب نمیکردن.کلاس بیشتر برای اینکه کار شما نظام مند بشه وبرای آزمونهای آزمایشی از بودجه بندی منظمی پیروی کنین وتو جو کنکور قرار بگیرین وانگیزتون بیشتر بشه.فکر نمیکنم از دوستانی که سالهای قبل قبول شدن کسی برای هر درس از یه آموزشگاه استفاده کرده باشه.مثلا دکتر میرزازاده طیف متفاوتی از دروس رو تو دانشگاه تدریس میکردن و تو همش هم مهارت داشتن.مهمترین نکته فن تدریس و انتقال مطالبه.نوع تدریس کنکوری ودانشگاه متفاوته.
باز با سایر دوستان مشورت کنین.شاید نظر متفاوتی داشته باشن.

بالا