[ گفت و گو ] - کارشناسی ارشـــد مهندسی شیمی 93

Xerxes-I

عضو جدید
دکتر سمیع پور که آزاد تهران شمال درس میداد فکر میکنم یه زمانی رییس گروه بود.نوع وزمینه فعالیت مدرسینی که کنکوری درس میدن با اساتید دیگه متفاوته.اکثر اونها دانشگاههای معروف دولتی درس نمیدن به خاطر اینکه کارشون چیز دیگست.دکتر طاهری هم فکر میکنم دانشگاه آزاد تهران مرکز باشن.دکتر خداکرمی هم فکر میکنم اگر تدریس در دانشگاه داشته باشن به صورت تک درس تو دانشگاه آزاد تبریز یا امیرکبیر باشه.
خداکرمی فقط فارغ التحصیل امیرکبیره و عضو هیئت علمی دانشکده نیست.یکی از واحدهای آزاد تهران درس میده

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
خداکرمی فقط فارغ التحصیل امیرکبیره و عضو هیئت علمی دانشکده نیست.یکی از واحدهای آزاد تهران درس میده

چه جالب .. نمی دونستم ... همه جا می گن استاد امیر کبیره ... واقعا که ...

P O U R I A

مدیر تالار
جناب پوریا میشه نظرشماروهم درباره آموزشگاهها و اساتیدشون بدونم

به نظر منم بهترین موسسه آموزشی پارسه هست ... من خودم سال قبل پارسه بودم و به جرات می گم که پارسه خیلی بهتر از موسسات دیگست ... یکی اینکه جامع آماری بالایی داره و همچنین اینکه آزمون های خیلی بهتری برگذار میکنه ..

آزمون های موسسات دیگه ساده هستن و جامع آماری خوبی ندارن .... من به شخصه تمام آزمون های پارسه رو جدی دادم و هر کدوم رو چند بار مرور کردم و خیلی هم به من کمک کرد ....

تازه اگر رتبتون زیر 100 بشه .. کل پول ثبت نام رو بهتون پس میده ...

niusha t

عضو جدید
به نظر منم بهترین موسسه آموزشی پارسه هست ... من خودم سال قبل پارسه بودم و به جرات می گم که پارسه خیلی بهتر از موسسات دیگست ... یکی اینکه جامع آماری بالایی داره و همچنین اینکه آزمون های خیلی بهتری برگذار میکنه ..

آزمون های موسسات دیگه ساده هستن و جامع آماری خوبی ندارن .... من به شخصه تمام آزمون های پارسه رو جدی دادم و هر کدوم رو چند بار مرور کردم و خیلی هم به من کمک کرد ....

تازه اگر رتبتون زیر 100 بشه .. کل پول ثبت نام رو بهتون پس میده ...

واقعاممنونم که خالصانه اطلاعاتتونودراختیاربقیه میذارین - شماتمام کلاسای پارسه رو میرفتین؟

P O U R I A

مدیر تالار
واقعاممنونم که خالصانه اطلاعاتتونودراختیاربقیه میذارین - شماتمام کلاسای پارسه رو میرفتین؟

نه ... من فقط آزمون های پارسه رو شرکت کردم ... و خودم از روی جزوه های دست نویس پارسه درسا رو می خوندم .... که واقعا هم بهترین جزوه ای که زیر دستم اومد همون جزوه های پارسه بود ... تمام نکات رو خیلی قشنگ توضیح می داد ...

توصیه می کنم حتما جزوه هایی که پارسه در کلاساش درس میده رو تهیه کنید ... عالین ... می تونید برید مرکز پارسه از خودشون بگیرید ...

niusha t

عضو جدید
نه ... من فقط آزمون های پارسه رو شرکت کردم ... و خودم از روی جزوه های دست نویس پارسه درسا رو می خوندم .... که واقعا هم بهترین جزوه ای که زیر دستم اومد همون جزوه های پارسه بود ... تمام نکات رو خیلی قشنگ توضیح می داد ...

توصیه می کنم حتما جزوه هایی که پارسه در کلاساش درس میده رو تهیه کنید ... عالین ... می تونید برید مرکز پارسه از خودشون بگیرید ...

من خودم میخوام کلاسای پارسه روشرکت کنم - فکرکنم وقتی اینقدرازجزوه هاش تعریف میشه کلاساشم بایدخوب باشن
ولی بین پارسه ونگاره (خداکرمی) موندم ولی فکرکنم پارسه که جواب پس داده بهترباشه نظرشماچیه؟

P O U R I A

مدیر تالار
من خودم میخوام کلاسای پارسه روشرکت کنم - فکرکنم وقتی اینقدرازجزوه هاش تعریف میشه کلاساشم بایدخوب باشن
ولی بین پارسه ونگاره (خداکرمی) موندم ولی فکرکنم پارسه که جواب پس داده بهترباشه نظرشماچیه؟

بله .. به نظر منم پارسه بهتره ... نگاره سال اولشه و هیچی معلوم نیست کلاساش چجوریه... پارسه تاریخچه ای داره برای خودش ...

بچه این ی هفته یکه حوندین چطور بود؟؟؟؟؟تونستیم راحت با درسا ارتباط برقرار کنین؟؟من فقط با ریاضی مشکل دارم:confused:

shahin.20

عضو جدید
سلام بچه ها من دارم سیالات و از روی کتاب راهیان نوشته خداکرمی میخونم...فصل استاتیک بدجوری گیر کردم..فقط فرمول نوشته اصلا معلوم نیست از کجا اومده...
توی انتقال حرارت راهیان نوشته سمیع پور بخش پره ها هم دقیقا همین مشکل و دارم
کسی راه حلی پیشنهادی نداره؟باید کتابای دیگه ای بخونم؟

سلام بچه ها من دارم سیالات و از روی کتاب راهیان نوشته خداکرمی میخونم...فصل استاتیک بدجوری گیر کردم..فقط فرمول نوشته اصلا معلوم نیست از کجا اومده...
استاتیک سیالات و فقط با حل مثال میتونی یاد بگیری.حل المسائل استریتر و بگیر مثالاشو کار کن فک کنم تاثیرگذار باشه

mirza_seraj

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

سلام...خسته نباشید
برا استاتیک من خودم تمرینای شیمزو حل کردم و جلوتر هم همین طور (جریان تو لوله)
برا حرارت فصل پره از رو کتاب اینکروپرا فرمولاشو اثبات کن...اول می تونی شکل کلی فرمول در پره ها رو بدست بیاری بعد اونو برا پره مستطیلی و سایر پره ها اثبات کنی و از روی اون توزیع دما و رابطه انتقال حرارت رو می تونی بدست بیاری...
این فصلو اگه بچلونی کلاً 8 تا فرمول نداره (راندمان - ضریب تاثیر - توزیع دما - انتقال حرارت در پره مستطیلی (طویل و انتها عایق))
موفق باشی

m@hdi13579

کاربر فعال
سلام به همه دوستان
و خدا قوت به دوستان کنکوری
وممنون از دوستانی که تجربیات با ارزششون رو شون رو در اختیار دیگران قرار میدن
ببخشید من الان ترم 4 نموم کردم و سال 94 کنکور دارم خواستم از تجربه دوستان استفاده کنم به نظرتون درسایی مثل ترمو سیالات و حرارتو که پاس کردم از روی کتابای ارشد بخونم بهتره یا فعلا بیشتر تمرکز کنم روی همون مباحث مفهومی و تشریحی
اگه توصیه ی دیگه ای دارین ممنون میشم کمکم کنید ؟:smile:

DEPOR

عضو جدید
سلام به همه دوستان
و خدا قوت به دوستان کنکوری
وممنون از دوستانی که تجربیات با ارزششون رو شون رو در اختیار دیگران قرار میدن
ببخشید من الان ترم 4 نموم کردم و سال 94 کنکور دارم خواستم از تجربه دوستان استفاده کنم به نظرتون درسایی مثل ترمو سیالات و حرارتو که پاس کردم از روی کتابای ارشد بخونم بهتره یا فعلا بیشتر تمرکز کنم روی همون مباحث مفهومی و تشریحی
اگه توصیه ی دیگه ای دارین ممنون میشم کمکم کنید ؟:smile:

اگه بتونی مفهومی با تست کار کنی عالیه من خودم الان ترم 6 تموم کردم خیلی بشیمونم چرا از قبل شروع نکردم

rambo7777

عضو جدید
سلام دوستان
بخاطر کمبود وقت من فقط میتونم یه سری کتاب ( اونم به زور ) بخونم ، شما برای درسای زیر کدوم کتابو پیشنهاد میدین ؟
حرارت ؟
سیالات ؟
سینتیک ؟
ریاضی مهندسی ؟

sanam_el

عضو جدید
سلام.راستش من هم به اندازه ی تجربم میخوام یه کمکی به دوستان بکنم امیدوارم مفید واقع بشه.

حرارت: راستش من برای حرارت کتاب راهیانو خوندم با کتاب پارسه.البته کتاب راهیانو کامل نخوندمو تستاشم کامل نزدم.من حرارتو تو آزمونای آزمابشی همیشه بالا میزدم و این انتظارو داشتم که میتونم مثله آزمونای آزمایشی بالا بزنمش اما نشد و خوب این سر جلسه تمرکزمو خیلی بهم زد.

ترمودینامیک: برای ترمو یک من راهیان و برای ترمو دو راهیان و پورانو خوندم.به نظر من برای ترمو یک رفرنس اصلا نیاز نیست چون کتاب های تست جامع هستند.اما برای ترمو دو قسمت محلول ها حتما حتما باید رفرنسو یه نگاه بهش انداخت.در مجموع تست های ترموی چند سال اخیر نسبتا ساده هستند که میشه اگه خوب بلد باشی تا 85-80 هم زد.

سیالات: من سیالات جزء ضعف هام بود و به نوعی گربه سیاهم.برای سیالات راهیانو خوندم اما خوب زیاد راضی نبودم ازش.به نظر من سیالات درسیه که باید با حل تست و مسئله اونو یاد گرفت و خوب با اینکه زیاد خوندمش اما تو کنکور امسال کمترین درصدم میشه.

جرم و عملیات:من جرمو یونیتم همیشه خوب بود. برای جرم من کتاب پارسه,بهمنیار و چالکش رو کامل خوندم(دو تای اول کامل کامل و سومی بعضی قسمتاشو) و کاملا هم راضی هستم و درصد جرممو مدیونه عمقی خوندن و چند تا رفرنس خوندنم هستم.برای جرم من راهیانو اصلا نخوندم حتی تست هم زیاد نزدم و فقط روی مفاهیم کار می کردم.برای یونیت ها هم راهیانو خوندم و بعضی قسمت ها از روی رفرنس ها.در مجموع درس جرم و یونیت کنکورو هر سال چند تا سوال گیر دار میدن که کسی درصد بالا نزنه که امسالم داده بودن.ولی اگه خوب مسلط میبودی میشد تا 80 زد.به نظر من برای جرم و یونیت حتما باید رفرنس خونده بشه

راکتور: برای راکتور من راهیانو خوندم.تستاشم کامل نزدم.راکتور درسیه که فرمول خیلی زیاد داره و من همه ی فرمولارو حفظ نبودم اما روش بدست آوردنشونو بلد بودم.کلا درس راکتور درس درصد بیاریه و تست هاش همه روتینه.

ریاضی:برای ریاضی کاربردی من پارسه رو خوندم و محسابات عددی پارسه و قسمتی هم از روی راهیان که به نظر من کامل پوشش میداد.
---------
برای خوندن من از اول مهر شروع کردم اما کاش زودتر شروع میکردم.و ازمون هم پارسه بودم که آزموناشبد نبود اما همین که تو جو کنکور بودم و هر دو هفته باید خودمو به سرفصلاش میرسوندم تاآزمونم نسوزه باعث شد برناممو با توجه به آزمون ها تنظیم کنم.به نظر من اگه خواستی آزمون شرکت کنی مهم اینه که حتما حتما به اون آزمون وفادار باشی نه اینکه بگی من تو جامع هاش خودمو میرسونم.نکته ی دیگه ای که باید بگم اینه که حتما مفهومی بخون و اگه در آزمونی شرکت کردی حتما اشکال هاتو رفع کن بعدش.در مورد تست زدن به نظر من شما سعی کن اول تو تابستون مفهوم دروسو یاد بگیری و در کنارش هم برای سنجش خودت تست های 75 تا 80 میم شیمیو بزنی.از مهر به بعد وارد جو تستی بشو و تست های ماقبل 86 رو بزن.تست های 86 به بعد رو هم بزار برای نزدیک های کنکور که آزمون جامع از خودت میگیری.اینو یادت باشه تست های ارشد محدودن و مثل تست های کارشناسی نیستن که اصلا تموم نشن.اگه تست های 86 به بعدو الان بزنی وقتی نزدیک کنکور میخوای از خودت آزمون جامع بگیری اون وقت درصد های غیر واقعی بدست میاری که میتونه موجب اعتماد به نفس کاذب بشه و سر جلسه وقتی میبینی نمیتونی مثه تو خونه سوالارو جواب بدی اون وقت به هم میریزی.یه چیز دیگه هم بگم اونم اینه که قرار نیست برای اینکه رتبت خوب شه درسارو 100 بزنی شما اگه برای یه درسی که 15 تا سوال داره یعنی هر تستش 6.66 درصد و به عبارت دیگه اگه 9 تاشو درست جواب بدی راحت 60 درصد زدی.برای درسای 20 سوالی هر تست 5 درصده یعنی برای اینکه 60 بزنی باید 12 تا درست بزنی و 8 تارو نزنی اصلا.این موضوع کمک میکنه که سر جلسه استرس نداشته باشی که ای وای من 5 تا سوالو نزدم دیگه قبول نمیشم.و تو اگه میانگینه 60 باشه مطمئن باش رتبت خوب میشه.و یه چیز دیگه اینکه سعی کن درسایی که ضریب بالا دارن رو حتما بالا بزنی چون خیلی تو رتبت اثر دارن.

شرمنده اگه زیاد حرف زدم.

موفق باشید

سلام
تشکر بابت توضیحاتتون
میشه بدونم شما رتبتون و درصدهاتون چند شد؟
جرم بهمن یار همه فصل ها رو بخونیم؟
ریاضی مهندسی رو هم میگید؟

Xerxes-I

عضو جدید
سلام
تشکر بابت توضیحاتتون
جرم بهمنیار همه فصل ها رو بخونید اما همه چیزهای همه فصل ها رو نمیخواد چوم به طبع از یکسری مطالبش نمیشه سوال کنکورری طراحی کرد.یک سری سوالات چند گزینه ای هم داره آخر فصل که واسه کنکور مهم اند و بارها ازشون سوال طرح شده

lord aragon

عضو جدید
کاربر ممتاز

8822443018

عضو جدید
بچه ها سلام . من موندم برای مکانیک سیالات و ترمودینامیک واسه کنکور راشد چه کتابهایی بخرم ؟؟؟؟اگه میشه راهنماییم کنید خیلی سردرگمم ........ :(

ممنون

Carpediem87

عضو جدید
سلام
تشکر بابت توضیحاتتون
شرممنده دیر شد.
من 11 شدم.درصدامم این جوری بودن حدودی
زبان...سفید
حرارت..46
ترمو....80
سیالات...40
کنترل...6
جرم.....78
راکتور...68
ریاضی...71
من بهمن یارو همه ی فصلاشو خوندم جز یک فصلشو که فکر کنم فصل چهازش بود .برای ریاضی هم پارسه رو خوندن با راهیان.

P O U R I A

مدیر تالار
شرممنده دیر شد.
زبان...سفید
حرارت..46
ترمو....80
سیالات...40
کنترل...6
جرم.....78
راکتور...68
ریاضی...71
من بهمن یارو همه ی فصلاشو خوندم جز یک فصلشو که فکر کنم فصل چهازش بود .برای ریاضی هم پارسه رو خوندن با راهیان.

آفرین به شما ... امیدوارم در تمام مراحل زندگیت موفق باشی ...:gol:

DEPOR

عضو جدید
شرممنده دیر شد.
زبان...سفید
حرارت..46
ترمو....80
سیالات...40
کنترل...6
جرم.....78
راکتور...68
ریاضی...71
شما ترمو و جرم روی چی خوندین؟

بالا