قدم به قدم تا کنکور کارشناسی ارشد شهرسازی 1393

وضعیت
موضوع بسته شده است.

f_fafa

عضو جدید
ممنونم از لطفتون آزاده جان
بي صبرانه منتظرم. اگر امكانش هست هر وقت فرصت داشتين آدرس دانلود فايلهاي كتابهايي كه گفتين همينجا هست رو بهم بدين ممنون ميشم
موفق و سربلند باشين
:gol:

mahfa90

عضو جدید
فکر کنم همونطور که هدیه جون گفتن صفحه اول این تاپیک را بخونید به همه موارد اشاره شده. برای شروع کردن شما تعداد زیادی منبع سوالات آزمون دارید (کتاب) دارید، و منبع خیلی عالی از سوالات، سوالات مطرح شده در 10 سال اخیر هست.
من در همین تاپیک لیست منابع طراحی شهری را هم از چند تا منبع مختلف خوندم با هم ترکیب کردم شده این منبع که به نظرم واقعا لیست جامع و کاملی هست.و تقریبا همش هم مهمه. شما باید شروع کنید برنامه ریزی کنید که چه جوری این کتابها را بخونید تا 1 ماه مونده به آزمون کتابها را کامل خونده باشید، سوالات 10 سال گذشته را کامل مسلط باشید و 1 ماه آخر فقط دوره کنید. خلاصه های خودتون را بخونید. جزوه بخونید و .....
چرا خسته بشید!!! بالاخره باید برای رسیده به هدف یه مقدار سختی تحمل کرد!!
امیدوارم موفق باشید :gol:

دوست عزیز منابع همه جمع آوری شده هست... تدست از جزوه بکشید. الان که وقت دارید فقط کتاب بخونید. جزوه فقط به درد دوره میخوره نه به درد یادگیری مباحث..خصوصا برای کسانی رشته لیسانسشون هم شهرسازی نیست.:gol:

فایل ضمیمه این پست را هم حتما حتما ببینید، سوالات طراحی و برنامه ریزی 2 سال اخیر را تحلیل کرده که کمک میکنه منابع مهم را بشناسید
آزاده جان من که از جزوه حرف نزدم!مهدیه

Arch-Azadeh

همکار مدیر مهندسی شهرسازی متخصص طراحی شهری
بي صبرانه منتظرم. اگر امكانش هست هر وقت فرصت داشتين آدرس دانلود فايلهاي كتابهايي كه گفتين همينجا هست رو بهم بدين ممنون ميشم
موفق و سربلند باشين
خواهش میکنم.. بازهم سوالی داشتید حتما بپرسید
لیست کتابها را تو این پست نوشتم.. ایشالا اضافه هم میشه :smile:

آزاده جان من که از جزوه حرف نزدم!مهدیه

من هم جواب پست مهدیه جان را دادم! :que:

niloufary

کاربر فعال
این خلاصه تاریخ شکل شهر خیلی طولانیه خیلی ریز ریز کرده باید همینطور بخونیم من خلاصه کردم نصفی اینا بنظرم مهم نیومد !

saaaahar

عضو جدید
سلام من امسال سال اولی بود که ارشد شرکت کردم ... حتی هنوز از پایان نامم دفاع نکردم .... مرحله اول رتبم شد 700 و مدیریت شهری - مجازی نور طوبا قبول شدم . نمی دونم برم یا نه ؟؟؟؟ اگر آزادم قبول شم ( برنامه ریزی - تهران مرکز) نمی دونم کدومو برم؟؟؟ اگر کسی می تونه راهنماییم کنه ممنون می شم .

Arch-Azadeh

این خلاصه تاریخ شکل شهر خیلی طولانیه خیلی ریز ریز کرده باید همینطور بخونیم من خلاصه کردم نصفی اینا بنظرم مهم نیومد !
سلام نیلوفری عزیز
تاریخ شکل شهر کتاب کوچیکی نیست که خلاصه اش هم کوچیک باشه :)، هر سال هم از این کتاب به وفور کتاب میاد. به نظرم خود کتاب و خلاصه و جزوه و ... همه را بخونید
از این کتاب تو کنکور 91 ، 6 سوال اومده بوده البته تو کنکور 92 به 1 سوال کاهش پیدا کرده

سلام من امسال سال اولی بود که ارشد شرکت کردم ... حتی هنوز از پایان نامم دفاع نکردم .... مرحله اول رتبم شد 700 و مدیریت شهری - مجازی نور طوبا قبول شدم . نمی دونم برم یا نه ؟؟؟؟ اگر آزادم قبول شم ( برنامه ریزی - تهران مرکز) نمی دونم کدومو برم؟؟؟ اگر کسی می تونه راهنماییم کنه ممنون می شم .

اگر هزینه براتون مساله ای نیست ، آزاد خیلی بهتر از مجازی نور طوبا هست

موفق و سربلند باشين

کتاب کرمونا را به لیست کتابها اضافه کردم. از کتاب کرمونا هم هر سال 4-5 تا سوال میاد

f_fafa

عضو جدید
کتاب کرمونا را به لیست کتابها اضافه کردم. از کتاب کرمونا هم هر سال 4-5 تا سوال میاد

ممنونم آزاده جون.
من خودم از فردا ميخوام زيبايي شناسي رو شروع كنم. ولي همچنان منتظر برنامه شما هستم يا ميتونم طبق همون عمل كنم و يا راهنمايي ميشه واسم براي برنامه ريزي. راستي اگه امكانش هست در مورد اينكه كدوم كتاب ها به چه ترتيبي خونده بشه راهنمايي كنين. اصلا ترتيبش مهمه؟؟؟
از تموم زحمات و راهنمايي هاتون ممنونم

niloufary

کاربر فعال
آزاده جان میتونی یه برنامه مطالعاتی واسه برنامه ریزی ها بذاری ؟ که طبق همون پیش بریم بالاخره شما تجربه ت از ما بالاتره ...
من که خودم واقعا نمیدونم باید چطوری بخونم چی بخونم !

Arch-Azadeh

سلام
قرار بود یک نمون برنامه ریزی برای درس خوندن برای دوستان بذارم

فرض را بر این میذارم که من تازه میخوام شروع کنم و خب از فردا میخوام شروع کنم و فردا هم شنبه است (نمیدونم چرا همه قول و قرار های ما به خودمون از شنبه شروع میشه همیشه :D)
اول امیدوارم که این پست را خونده باشید

برنامه را به صورت هفتگی تنظیم میکنم و تصمیم میگیرم که تا آخر هر هفته چه کتابهایی را بخونم و چه کارهایی انجام بدم. چون ممکنه در طول هفته اتفاقای بیفته که شما مثلا 1 روز را از دست بدین. بالاخره مهمونی، عروسی، قرار با دوستان و ... . سعی می کنم جوری برنامه را تنظیم کنم که 6 روز در هفته خوب درس بخونم . و یک روز آزاد داشته باشم (جایزه :D) البته این برای الان هست که تا آزمون وقت هست و زیاد نمیخوام به خودم فشار بیارم.
در هر روز حدود 6-8 ساعت زمان مفید برای درس خواندن میذارم و در این 6-8 ساعت سعی میکنم تمام مواردی که ممکنه حواسم را پرت کنه (مثل تلفن، موبایل، اینترنت و ...) را از خودم دور کنم یا خاموش کنم یا برم جای دیگه ای درس بخونم مثل کتابخونه دانشگاه یا کتابخانه های عمومی هر جوری که خودتون راحتین
زمان تقریبی برگزاری آزمون رو اواسط بهمن ماه در نظر میگیرم. 1 ماه آخر را فقط برای دوره میذارم. و در این 1 ماه مطلب جدیدی نمیخونم مگر اینکه کتاب جدیدی چاپ بشه (تجربه نشون داده که هر ساله چند تا کتاب در 1 ماه مونده به برگزاری کنکور چاپ میشه و حدود 4-5 تا سوال هم از اون کتاب میاد :surprised:) پس من باید به تمامی کتابهایی که تا قبل از اون تاریخ چاپ شده مسلط باشم که اگه کتاب جدیدی اومد وقت بذارم و آنرا بخونم.

پس از الان تا هفته سوم دی ماه 18 هفته وقت دارم.
و هر هفته ای را که از دست بدم مسلما به ضرر خودم هست!! :confused:

برای خوندن شروع میکنم از کتابهای مهم و کتابهایی که جدید تر چاپ شدن را سعی میکنم اول بخونم.

روش درس خوندن :وقتی شروع میکنید به خوندن، یادتون باشه که شما یک زمانی را هم برای دوره میخواید پس حتما از مطالب مهم یادداشت برداری کنید که برای دوره کردن به یادداشت های خودتون مراجعه کنید. یا اینکه اگه کتاب برای خودتون هست زیر قسمت های مهم را خط بکشید. الان خوشبختانه خلاصه کتابها و کلی جزوات هم هست میتونید بعد از خوندن هر کتاب خلاصه کتاب را هم بخونید ببینید به نظرتون میتونید نکته ای بهش اضافه کنید یا نه. به هر حال شیوه درس خوندن واقعا شخصی هست من شاید اگه یک دور بخونم و یک دور بنویسم راحت تر مطلب را یاد بگیرم. شخص دیگری اگر که سه دور بخونه حفظ میشه!!! فکر کنم بعد از یک هفته دستتون بیاد خودتون چه جوری راحتین

وقتی کتاب میخونید هر مطلبی که توش نوشته شده بخونید. تمامی عکس ها را با دقت نگاه کنید و زیر نویس عکس ها را هم با دقت بخونید. شده که چند بار از زیر نویس عکس ها سوال اومده!!! :surprised:

یک روز در هر هفته را هم به خوندن و بررسی سوالات آزمون سالهای قبل اختصاص میدم. خواهش میکنم این کار را نادیده نگیرین. سوالهای سالهای قبل حتی اگه هیچی هم نخونده باشید واقعا کمک میکنه. از خودتون امتحان بگیرید و درصدهاتون را بگیرید. بعدش هم سوالات را بررسی کنید و جوابها را چک کنید. لغات زبان هر سال را هم اونهایی که بلد نیستید را تو یک دفترچه جدا یادداشت کنید. و معانیش را از دیکشنری در بیارید. اینجوری تا قبل از امتحان خودتون یک دیکشنری زبان شهرسازی دارید :D

و اما برنامه ریزی هفته اول:

Arch-Azadeh

برنامه ریزی برای هفته اول و دوم :
لیست منابعی که در این دو هفته میخونم به شرح زیر می باشد :D

مشترک برنامه ریزی و طراحی
------------------------------------
زبان : 2 یا 3 درس از کتاب 504
هر درس از کتاب 504 ، 12 لغت توش داره. درسهای اولش راحته و به تدریج سخت میشه
هر هفته 2-3 درس. تر جیحا در پایان دو هفته 5 درس خوانده شده باشد

مباحث عمومی شهرسازی ایران:
سعیدنیا، احمد، کتاب سبز شهرداري(جلد1 )؛ تهران: انتشارات سازمان شهرداریها، .1382
بهزادفر، مصطفی، طرحها و برنامه هاي شهرسازي، 1389

طراحی شهری:
----------------------------------
مبانی نظری طراحی شهری:

بحرینی و دیگران، تحلیلی بر نظریه هاي طراحی شهري، تهران: 1389
پاکزاد، جهانشاه، مبانی نظري و فرآیند طراحی شهري، 1386
بنتلی، یان و دیگران، محیطهاي پاسخده، انتشارات دانشگاه علم و صنعت ایران، 1382

تاریخ معماری و شهرسازی:
موریس، جیمز؛ تاریخ شکل شهر، تا انقلاب صنعتی؛ ترجمه: راضیه رضازاده؛ تهران: انتشارات دانشگاه علم و صنعت ایران، چاپ دوم، 1374
حبیبی، سید محسن؛ از شار تا شهر؛ تهران: دانشگاه تهران؛1378
بیکن ادموند، طراحی شهرها، تهران: 1375
پاکزاد، جهانشاه، از آغاز تا انقلاب صنعتی، انتشارات آرمانشهر، 1389

تحلیل فضاهای معماری و شهرسازی:
بهزادفر، مصطفی، آفرینش مراکز شهري سرزنده، تهران: 1389
بهزادفر، مصطفی، هویت شهر، تهران: 1388
توسلی، محمود، قواعد و معیارهاي طراحی شهري، 1375
توسلی، محمود، طراحی فضاي شهري ( 1و 2)

برنامه ریزی شهری:

مبانی نظری برنامه ریزی:
استروفسکی، واتسلاف؛ شهرسازي معاصر، از نخستین سرچشمه ها تا منشور آتن؛ ترجمه:. لادن اعتضادي؛ تهران: مرکز نشر دانشگاهی؛ 1378
شیعه، اسماعیل، مقدمه اي بر مبانی برنامه ریزي شهري؛ تهران: دانشگاه علم و صنعت ایران، مرکز انتشارات، 1379
عزیزي، محمدمهدي ، تراکم و کاربردهاي آن در شهرسازي؛ تهران، انتشارات دانشگاه تهران 1385
زیاري، کرامت ا...، مبانی و تکنیکهاي برنامهریزي شهري، انتشارات دانشگاه چابهار، 1389

تاریخ شهر و شهرسازی:
موریس، جیمز؛ تاریخ شکل شهر، تا انقلاب صنعتی؛ ترجمه: راضیه رضازاده؛ تهران: انتشارات دانشگاه علم و صنعت ایران، چاپ دوم، 1374
پاکزاد، جهانشاه، تاریخ شهر از آغاز تا انقلاب صنعتی، انتشارات آرمانشهر، 1389
حبیبی، سید محسن؛ از شار تا شهر؛ تهران: دانشگاه تهران؛ 1378
مشهدیزاده دهاقانی، ناصر، تحلیلی از ویژگیهاي برنامه ریزي شهري در ایران، 1383
آمار و فنون
لی کولین، مدل ها در برنامه ریزي شهري و منطقه اي، 1355

--------------------------------------------------------------------------------

5شنبه یا جمعه هر هفته : بررسی سوالات آزمون سالهای قبل
هفته اول بررسی سوالات آزمون 1392
هفته دوم بررسی سوالات آزمون 1391
از خودتون امتحان میگیرید. درصدهاتون را محاسبه میکنید. هیچ اشکالی نداره که حتی اگه 10% بزنید. فعلا فقط مهمه که با سوالات آشنا بشید.
بعد از امتحان سوالات را دوباره میخونید جوابها را چک میکنید. تمام لغات و اصطلاحات زبان را که بلد نیستید در یک دفترچه مینویسید و معانیش را در میارید.

**:
لازم نیست که امروز شروع کنید به خوندن یک کتاب و تا شب آن کتاب را تموم کنید. میتونید کتابی را شروع کنید. تا حدود 60-70 صفحه اش را بخونید. (تا پایان یک فصل یا یک مبحث) . بعد تو دفتر برنامه ریزی تون بنویسید که فلان کتاب تا صفحه ... خوانده شد. و روزهای بعد بقیه آن کتاب را ادامه بدید.

***:
ممکنه به سبب نا آشنایی با کتابها این برنامه یک مقدار بیشتر از 2 هفته طول بکشه که اصلا اشکالی نداره. این منابع میتونه تا 3 هفته هم ادامه پیدا کنه. چون تعداد کتابها زیاده

تصمیم جدی بگیرید و شروع کنید. امیدوارم موفق باشید
:gol::gol:

niloufary

کاربر فعال

طراحی شهری:
مبانی نظری طراحی شهری:

تاریخ معماری و شهرسازی:

برنامه ریزی شهری:

مبانی نظری برنامه ریزی:
استروفسکی، واتسلاف؛ شهرسازي معاصر، از نخستین سرچشمه ها تا منشور آتن؛ ترجمه:. لادن اعتضادي؛ تهران: مرکز نشر دانشگاهی؛ 1378
شیعه، اسماعیل، مقدمه اي بر مبانی برنامه ریزي شهري؛ تهران: دانشگاه علم و صنعت ایران، مرکز انتشارات، 1379
عزیزي، محمدمهدي ، تراکم و کاربردهاي آن در شهرسازي؛ تهران، انتشارات دانشگاه تهران 1385
زیاري، کرامت ا...، مبانی و تکنیکهاي برنامهریزي شهري، انتشارات دانشگاه چابهار، 1389

تاریخ شهر و شهرسازی:
آمار و فنون

--------------------------------------------------------------------------------

از خودتون امتحان میگیرید. درصدهاتون را محاسبه میکنید. هیچ اشکالی نداره که حتی اگه 10% بزنید. فعلا فقط مهمه که با سوالات آشنا بشید.
بعد از امتحان سوالات را دوباره میخونید جوابها را چک میکنید. تمام لغات و اصطلاحات زبان را که بلد نیستید در یک دفترچه مینویسید و معانیش را در میارید.

**:
لازم نیست که امروز شروع کنید به خوندن یک کتاب و تا شب آن کتاب را تموم کنید. میتونید کتابی را شروع کنید. تا حدود 60-70 صفحه اش را بخونید. (تا پایان یک فصل یا یک مبحث) . بعد تو دفتر برنامه ریزی تون بنویسید که فلان کتاب تا صفحه ... خوانده شد. و روزهای بعد بقیه آن کتاب را ادامه بدید.

***:
ممکنه به سبب نا آشنایی با کتابها این برنامه یک مقدار بیشتر از 2 هفته طول بکشه که اصلا اشکالی نداره. این منابع میتونه تا 3 هفته هم ادامه پیدا کنه. چون تعداد کتابها زیاده

وای یا خدا !
اینکه فرصت نفس کشیدنم نداریم !!!
11 درس تو دو هفته یا سه هفته ؟

mahfa90

عضو جدید
سلام
قرار بود یک نمون برنامه ریزی برای درس خوندن برای دوستان بذارم

فرض را بر این میذارم که من تازه میخوام شروع کنم و خب از فردا میخوام شروع کنم و فردا هم شنبه است (نمیدونم چرا همه قول و قرار های ما به خودمون از شنبه شروع میشه همیشه :D)
اول امیدوارم که این پست را خونده باشید

برنامه را به صورت هفتگی تنظیم میکنم و تصمیم میگیرم که تا آخر هر هفته چه کتابهایی را بخونم و چه کارهایی انجام بدم. چون ممکنه در طول هفته اتفاقای بیفته که شما مثلا 1 روز را از دست بدین. بالاخره مهمونی، عروسی، قرار با دوستان و ... . سعی می کنم جوری برنامه را تنظیم کنم که 6 روز در هفته خوب درس بخونم . و یک روز آزاد داشته باشم (جایزه :D) البته این برای الان هست که تا آزمون وقت هست و زیاد نمیخوام به خودم فشار بیارم.
در هر روز حدود 6-8 ساعت زمان مفید برای درس خواندن میذارم و در این 6-8 ساعت سعی میکنم تمام مواردی که ممکنه حواسم را پرت کنه (مثل تلفن، موبایل، اینترنت و ...) را از خودم دور کنم یا خاموش کنم یا برم جای دیگه ای درس بخونم مثل کتابخونه دانشگاه یا کتابخانه های عمومی هر جوری که خودتون راحتین
زمان تقریبی برگزاری آزمون رو اواسط بهمن ماه در نظر میگیرم. 1 ماه آخر را فقط برای دوره میذارم. و در این 1 ماه مطلب جدیدی نمیخونم مگر اینکه کتاب جدیدی چاپ بشه (تجربه نشون داده که هر ساله چند تا کتاب در 1 ماه مونده به برگزاری کنکور چاپ میشه و حدود 4-5 تا سوال هم از اون کتاب میاد :surprised:) پس من باید به تمامی کتابهایی که تا قبل از اون تاریخ چاپ شده مسلط باشم که اگه کتاب جدیدی اومد وقت بذارم و آنرا بخونم.

پس از الان تا هفته سوم دی ماه 18 هفته وقت دارم.
و هر هفته ای را که از دست بدم مسلما به ضرر خودم هست!! :confused:

برای خوندن شروع میکنم از کتابهای مهم و کتابهایی که جدید تر چاپ شدن را سعی میکنم اول بخونم.

روش درس خوندن :وقتی شروع میکنید به خوندن، یادتون باشه که شما یک زمانی را هم برای دوره میخواید پس حتما از مطالب مهم یادداشت برداری کنید که برای دوره کردن به یادداشت های خودتون مراجعه کنید. یا اینکه اگه کتاب برای خودتون هست زیر قسمت های مهم را خط بکشید. الان خوشبختانه خلاصه کتابها و کلی جزوات هم هست میتونید بعد از خوندن هر کتاب خلاصه کتاب را هم بخونید ببینید به نظرتون میتونید نکته ای بهش اضافه کنید یا نه. به هر حال شیوه درس خوندن واقعا شخصی هست من شاید اگه یک دور بخونم و یک دور بنویسم راحت تر مطلب را یاد بگیرم. شخص دیگری اگر که سه دور بخونه حفظ میشه!!! فکر کنم بعد از یک هفته دستتون بیاد خودتون چه جوری راحتین

وقتی کتاب میخونید هر مطلبی که توش نوشته شده بخونید. تمامی عکس ها را با دقت نگاه کنید و زیر نویس عکس ها را هم با دقت بخونید. شده که چند بار از زیر نویس عکس ها سوال اومده!!! :surprised:

یک روز در هر هفته را هم به خوندن و بررسی سوالات آزمون سالهای قبل اختصاص میدم. خواهش میکنم این کار را نادیده نگیرین. سوالهای سالهای قبل حتی اگه هیچی هم نخونده باشید واقعا کمک میکنه. از خودتون امتحان بگیرید و درصدهاتون را بگیرید. بعدش هم سوالات را بررسی کنید و جوابها را چک کنید. لغات زبان هر سال را هم اونهایی که بلد نیستید را تو یک دفترچه جدا یادداشت کنید. و معانیش را از دیکشنری در بیارید. اینجوری تا قبل از امتحان خودتون یک دیکشنری زبان شهرسازی دارید :D

و اما برنامه ریزی هفته اول:
مرسی آزاده جون:gol:
من همین این کتاب ها و منابعرو ندارم و بعضی هاش رو خلاصه به صورت pdf دارم.باید چکارکنم؟

f_fafa

عضو جدید

طراحی شهری:
مبانی نظری طراحی شهری:

تاریخ معماری و شهرسازی:

برنامه ریزی شهری:

مبانی نظری برنامه ریزی:

تاریخ شهر و شهرسازی:
آمار و فنون

**:

***:

سلام آزاده جون
من فك ميكنم كه براي اين برنامه 3 هفته نياز دارم و احتمالا بايد از 2شنبه شروع كنم چون بايد دنبال كتابها باشم. ميخواستم ازت خواهش كنم كه براي هفته هاي آتي لطفا 2-3 روز جلوتر اسم كتابها رو بگو تا زمان براي تهيه كردنش باشه.
من سعي ميكنم با اين برنامه تو 3 هفته هر هفته بطور تقريبي 4 كتاب با حجم متعادل بين 3 هفته و براي زبان هر هفته 3 درس بخونم.
برامون دعا كن.من براي ساير رقيبام آرزوي موفقيت دارم.
ممنونم از نهايت لطف و مهربونيت.براتون آرزوي موفقيت دارم:gol:

Arch-Azadeh

وای یا خدا !
اینکه فرصت نفس کشیدنم نداریم !!!
11 درس تو دو هفته یا سه هفته ؟

:smile: با توجه به فرصت 18 هفته ای و حدود 70 کتاب برای خوندن... میشه هفته ای 4 کتاب... از اونجایی که یک سری کتابها کم حجمن یک سری پر حجم خب زمان خوندنشون با هم فرق میکنه. شاید تو دو هفته نرسید به 11 کتاب ولی تو سه هفته حتما باید برسید!!!
اگه هدف قبول شدن ارشد باشه باید برای رسیدن بهش تلاش کرد
و همه میدونیم که راز موفقیت 99% تلاش و پشتکار هست.

مرسی آزاده جون:gol:
من همین این کتاب ها و منابعرو ندارم و بعضی هاش رو خلاصه به صورت pdf دارم.باید چکارکنم؟

مهفا جان این کتابهایی که نوشتم جزو مهمترین منابع ارشد هستند. (البته کتابهای سری بعد هم که مینویسم به همین مهمی هستن)
اگر بتونید از کتابخانه دانشگاه یا اگر تهران هستید کتابخانه ایرانشهر یا کتابخانه ملی استفاده کنید خیلی خوبه. چون این کتابها عکس و نقشه هم دارند ولی تو جزوات معمولا عکس و نقشه گذاشته نمیشه. خیلی بهتره خود کتاب خونده باشه
اگر این کتابها را ندارید میتونید کتابهای مهم دیگه را جایگزین.

سلام آزاده جون
من فك ميكنم كه براي اين برنامه 3 هفته نياز دارم و احتمالا بايد از 2شنبه شروع كنم چون بايد دنبال كتابها باشم. ميخواستم ازت خواهش كنم كه براي هفته هاي آتي لطفا 2-3 روز جلوتر اسم كتابها رو بگو تا زمان براي تهيه كردنش باشه.
من سعي ميكنم با اين برنامه تو 3 هفته هر هفته بطور تقريبي 4 كتاب با حجم متعادل بين 3 هفته و براي زبان هر هفته 3 درس بخونم.
برامون دعا كن.من براي ساير رقيبام آرزوي موفقيت دارم.
ممنونم از نهايت لطف و مهربونيت.براتون آرزوي موفقيت دارم:gol:

سلام
برنامه ای که خودت بهش رسیدی به نظرم خیلی عالی هست. دقیقا هفته ای 4 کتاب ، تعدادی هست که با زمان باقی مانده تا کنکور و تعداد منابع همخوانی داره.

یک لیست جایگزین هم برای منابعی که این دو هفته ندارید مینویسم که در مجموع کتابهای خیلی مهم را همه را در 1ماه و نیم اول بخونید.

برای همه آرزوی موفقیت میکنم و امیدوارم که با برنامه ریزی درست و پشتکار فراوان رتبه های خیلی خوبی کسب کنید :gol::gol::gol:

(انرژی مثبت را اصلا نادیده نگیرید :D خودتون به خودتون انرژی مثبت بدین)

** منتظر گزارش هفتگی تون در پایان این هفته هستم.

mahfa90

عضو جدید
:smile: با توجه به فرصت 18 هفته ای و حدود 70 کتاب برای خوندن... میشه هفته ای 4 کتاب... از اونجایی که یک سری کتابها کم حجمن یک سری پر حجم خب زمان خوندنشون با هم فرق میکنه. شاید تو دو هفته نرسید به 11 کتاب ولی تو سه هفته حتما باید برسید!!!

مهفا جان این کتابهایی که نوشتم جزو مهمترین منابع ارشد هستند. (البته کتابهای سری بعد هم که مینویسم به همین مهمی هستن)
اگر بتونید از کتابخانه دانشگاه یا اگر تهران هستید کتابخانه ایرانشهر یا کتابخانه ملی استفاده کنید خیلی خوبه. چون این کتابها عکس و نقشه هم دارند ولی تو جزوات معمولا عکس و نقشه گذاشته نمیشه. خیلی بهتره خود کتاب خونده باشه

سلام
برنامه ای که خودت بهش رسیدی به نظرم خیلی عالی هست. دقیقا هفته ای 4 کتاب ، تعدادی هست که با زمان باقی مانده تا کنکور و تعداد منابع همخوانی داره.

یک لیست جایگزین هم برای منابعی که این دو هفته ندارید مینویسم که در مجموع کتابهای خیلی مهم را همه را در 1ماه و نیم اول بخونید.

برای همه آرزوی موفقیت میکنم و امیدوارم که با برنامه ریزی درست و پشتکار فراوان رتبه های خیلی خوبی کسب کنید :gol::gol::gol:

سپاس فراوان:gol::gol:
دوستان خسته نباشید. من یک پیشنهاد دارم.اگه موافقید منابع رو به اشتراک بذاریم. از صفحات کتابایی که داریم عکس بگیریم pdf کنیم تو سایت بزاریم تا همه باهم ازشون استفاده کنن.چون تعداد کتابا خیلی زیاد هست.لطفا نظرتون رو بگید:gol::gol::gol:

mahfa90

عضو جدید

سلام

آزاده جان این کتاب اصول و روشها ی طراحی شهری و فضاهای مسکونی در ایران (1و2)نوشته محمود توسلی، با این دوتا کتابی که ازش تو لیست منابع این دو هفته ذکر کردی فرق داره؟

niloufary

کاربر فعال
آزاده جان ما قراره منابع اصلی رو بخونیم نه همه ی منابع رو !
70 تا کتاب ؟
اگه آدم 10 تا کتاب اصلی رو خوب بخونیم بهتر از اینه که 70 تا بخونیم نفهمیم ...
نمیدونم والا !
من شروع میکنم ایشالا بتونم تموم کنم ...

f_fafa

عضو جدید
سپاس فراوان:gol::gol:
دوستان خسته نباشید. من یک پیشنهاد دارم.اگه موافقید منابع رو به اشتراک بذاریم. از صفحات کتابایی که داریم عکس بگیریم pdf کنیم تو سایت بزاریم تا همه باهم ازشون استفاده کنن.چون تعداد کتابا خیلی زیاد هست.لطفا نظرتون رو بگید:gol::gol::gol:

سلام.من بشدت از پيشنهادتون استقبال ميكنم.چون خودم يكي از مشكلاتم تهيه اغلب اين كتابهاست. متاسفانه منابع زيادي در اختيارم نيست.

آزاده جان ما قراره منابع اصلی رو بخونیم نه همه ی منابع رو !
70 تا کتاب ؟
اگه آدم 10 تا کتاب اصلی رو خوب بخونیم بهتر از اینه که 70 تا بخونیم نفهمیم ...
نمیدونم والا !
من شروع میکنم ایشالا بتونم تموم کنم ...

اين يه ليست پيشنهاديه.شما ميتونيد با توجه به تواناييتون شروع كنين.كتابهايي كه آزاده جون قبلا ليست كردن و گفتن مهمه در اولويت باشن.معمولا بعضي مطالب تو ساير كتابها تكرار ميشه. تعداد كتاب مهم نيست و اطلاعات مهمه. سعي كنيد كتابهايي رو مطالعه كنين كه از سايرين مهمتره. من دوستم 2 سال پيش 17 كتاب خوند رتبش 220 شد و با نمره اسكيس دانشگاه شيراز آورد.
شما رو نميدونم ولي من در درجه اول فقط به قبولي دانشگاه دولتي فك ميكنم. مهم موفقيته.
انشا الله موفق باشين:gol:

هدیه.

مدیر تالار مهندسی شهرسازی
مدیر تالار
بچه ها اینقدر به حجم کار دقت نکنین. اینجوری انرژی تون کم میشه و دست و دلتون به شروع کردن نمیره. اول شروع کنین هر قدر هم براتون استارت زدن مشکله...اما باید از یه جایی و یه زمانی شروع کرد. نترسین. کم کم میفتین رو غلطک و مطمئنا اشتیاقتون و انرژیتون بیشتر از لحظه شروع میشه. در ضمن وقتی به صورت گروهی شروع کنین میتونین مشوق هم باشین و حس این که یه گروه دارین با هم مطالعه میکنین بهتون انگیزه قوی تری میده.

امیدوارم همتون موفق باشین.
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/icon_gol.gif

niloufary

کاربر فعال
پور محمد رضا،نوید،جزوه ی درس آمار ارشد شهرسازی.تهران خانه شهرسازان ایران 193
یالپانیان,علی, جزوه درس مبانی نظری و برنامه ریزی شهری و منطقه ای کنکور ارشد شهرسازی,خانه شهرسازان ایران،

بچه ها این جزوه رو کسی نداره ؟
نمی دونید چطوری باید تهیه ش کرد ؟

Arch-Azadeh

آزاده جان این کتاب اصول و روشها ی طراحی شهری و فضاهای مسکونی در ایران (1و2)نوشته محمود توسلی، با این دوتا کتابی که ازش تو لیست منابع این دو هفته ذکر کردی فرق داره؟

سلام
بله فرق داره. ولي خب همه كتابهاي مهندس توسلي بايد خونده بشه. اون طراحي فضاهاي شهري هست و اين يكي اصول و روشها :confused:

آزاده جان ما قراره منابع اصلی رو بخونیم نه همه ی منابع رو ! 70 تا کتاب ؟ اگه آدم 10 تا کتاب اصلی رو خوب بخونیم بهتر از اینه که 70 تا بخونیم نفهمیم ... نمیدونم والا ! من شروع میکنم ایشالا بتونم تموم کنم ...
سلام نیلوفری عزیز
راستش همون 70 تا هم جزو منابع مهم هستند. کتابهای مهم اونهایی هستند که سوال بیشتر ازشون میاد وگرنه همه منابع یه جورایی مهمن. اگه حدود 100 کتاب در رشته شهرسازی الان وجود داره شاید توی 30-40تاش مطالب تکراری باشه. مثل جلد1 کتاب سیر اندیشه های شهرسازی دکتر پاکزاد که با کتاب شهرسازی از تخیلات تا واقعیت تقریبا یکیه. مظالب هر دو تقریبا مشابه. شما اگه منابع بیشتری بخونی یه جوری برای خودت بیشتر تکرار میشه و راحت تر یاد میگیری
سال 86 که من کنکور دادم حدود 70 کتاب فارسی مربوط به شهرسازی موجود بود. من هر 70 تا را خوندم، خلاصه هم کردم. 2 دور کتابا رو خوندم و یک دور هم خلاصه ها رو. خلاصه جنگجو رو هم خوندم . آخراش دیگه هر چی میخوندم بیشتر تکرار مطالب گذشته بود. نتیجه اش را دیدم. رتبه ام 22 تئوری شد و در مجموع آخر 5.
خوندن این کتابها نه تنها اون موقع کمکم کرد بلکه تا همین الان هم خیلی به دردم خورده و ازشون استفاده کردم. زمان دانشجویی که هر چی استادا میگفتن قبلا تو کتاباشون خونده بودم!!! تکراری بود!برای نوشتن پایان نامه ارشد دقیقا میدونستم تو هر کتابی دنبال چی باید بگردم. همین الان تو محل کارم دنبال هر مطلبی میگردم میدونم تو کدوم کتابه. حتی همکارام یه سوالی میپرسن میگم تو فلان کتاب توضیح داده. اون موقع واقعا سخت بود ولی الان به دلیل خوندن همون کتابها تو کارم هم موفق ترم. جلسه که میرم اگه کسی ایرادی بگیره با دلیل و مدرک و ماخذ دهی به کتابها حرفم را اثبات میکنم.
از خوندن این کتابها هیچ ضرری نکردم. مطمئن باشید شما هم ضرر نمیکنید :D

پور محمد رضا،نوید،جزوه ی درس آمار ارشد شهرسازی.تهران خانه شهرسازان ایران 193 یالپانیان,علی, جزوه درس مبانی نظری و برنامه ریزی شهری و منطقه ای کنکور ارشد شهرسازی,خانه شهرسازان ایران، بچه ها این جزوه رو کسی نداره ؟ نمی دونید چطوری باید تهیه ش کرد ؟

اینا چون جزوه موسسه است و چون خودشون میفروشنش.. بعید میدونم برای دانلود پیدا بشه. ولی میگردم براتون

آخرین ویرایش:

mahfa90

عضو جدید
سلام
بله فرق داره. ولي خب همه كتابهاي مهندس توسلي بايد خونده بشه. اون طراحي فضاهاي شهري هست و اين يكي اصول و روشها :confused:

سلام نیلوفری عزیز
راستش همون 70 تا هم جزو منابع مهم هستند. کتابهای مهم اونهایی هستند که سوال بیشتر ازشون میاد وگرنه همه منابع یه جورایی مهمن. اگه حدود 100 کتاب در رشته شهرسازی الان وجود داره شاید توی 30-40تاش مطالب تکراری باشه. مثل جلد1 کتاب سیر اندیشه های شهرسازی دکتر پاکزاد که با کتاب شهرسازی از تخیلات تا واقعیت تقریبا یکیه. مظالب هر دو تقریبا مشابه. شما اگه منابع بیشتری بخونی یه جوری برای خودت بیشتر تکرار میشه و راحت تر یاد میگیری
سال 86 که من کنکور دادم حدود 70 کتاب فارسی مربوط به شهرسازی موجود بود. من هر 70 تا را خوندم، خلاصه هم کردم. 2 دور کتابا رو خوندم و یک دور هم خلاصه ها رو. خلاصه جنگجو رو هم خوندم . آخراش دیگه هر چی میخوندم بیشتر تکرار مطالب گذشته بود. نتیجه اش را دیدم. رتبه ام 22 تئوری شد و در مجموع آخر 5.
خوندن این کتابها نه تنها اون موقع کمکم کرد بلکه تا همین الان هم خیلی به دردم خورده و ازشون استفاده کردم. زمان دانشجویی که هر چی استادا میگفتن قبلا تو کتاباشون خونده بودم!!! تکراری بود!برای نوشتن پایان نامه ارشد دقیقا میدونستم تو هر کتابی دنبال چی باید بگردم. همین الان تو محل کارم دنبال هر مطلبی میگردم میدونم تو کدوم کتابه. حتی همکارام یه سوالی میپرسن میگم تو فلان کتاب توضیح داده. اون موقع واقعا سخت بود ولی الان به دلیل خوندن همون کتابها تو کارم هم موفق ترم. جلسه که میرم اگه کسی ایرادی بگیره با دلیل و مدرک و ماخذ دهی به کتابها حرفم را اثبات میکنم.
از خوندن این کتابها هیچ ضرری نکردم. مطمئن باشید شما هم ضرر نمیکنید :D

اینا چون جزوه موسسه است و چون خودشون میفروشنش.. بعید میدونم برای دانلود پیدا بشه. ولی میگردم براتون

خوش به حال ما که همچین مشاور و راهنمایی داریم.خیلی باحالی آزاده جون:heart::gol::heart:

mahfa90

عضو جدید
سلام دوستان
من این منابع رو فعلا دارم لیستشو میزارم اینجا هرکی خواست بگه تا رو سایت قرارشون بدم شما هم اینکارو بکنید تا همه منابع در اختیار همه قرار بگیره.البته همزمان دارم کاملشون هم میکنم.اگه همکاری کنید خیلی خوب میشه:smile:
سیمای شهر کوین لینچ
شبکه ارتباطی در طراحی شهری دکتر قریب
ساختن شهرهای مردم پسند فرانسیس تیبالدز
مکان های عمومی فضاهای شهری کامونا
مبانی نظری و فرآیند طراحی شهری پاکزاد
بعد پنهان ادوارد .ت هال
معماری معاصر غرب قبادبان
از زمان و معماری منوچهر مزینی
سبک شناسی پیرنیا
آشنایی با معمماری اسلامی پیرنیا
معماری جهان زارعی
این منابع رو هم بصورت pdf دارم که از این سایت و سایت های دیگه دانلود کردم:
اصول و روشهای طراحی در ایران -محمود توسلی
تاریخ شکل شهر
خلاصه از شار تا شهر قسمت1و2
خلاصه فضا،زمان،معماری
سیر انیشه ها در شهرسازی جهانشاه پاکزاد1و2
کتاب سبز
اصول و مبانی طراحی شهری-بحرینی
آفرینش نظریه معماری جان لنگ.فصل1
سرانه کاربری های شهری-محسن حبیبی
خلاصه کتاب مبانی و تکنیک های برنامه ریزی شهری
کندوکاوی در طراحی معماری گلکار
مولفه سازنده کیفیت طراحی شهری-گلکار
لطفا شما هم منابع تون رو دراختیار بزارید تا منم استفاده کنم:gol::gol:
در ضمن آزاده جان به نظرت این منابع چطورن؟چند درصد کل منابع رو شامل میشه؟میشه امیدوار بود؟:(

Arch-Azadeh

در ضمن آزاده جان به نظرت این منابع چطورن؟چند درصد کل منابع رو شامل میشه؟میشه امیدوار بود؟:(

سلام
اين منابع خيلي خوبن. ولي كامل نيستن. ولي از همينا فعلا شروع كنيد. ايشالا به كمك هم منابع را كامل ميكنيم :smile:

636

عضو جدید
سلام
من الان ترم 5 هستم میخوام اگه بشه امسال کنکور ازمایشی طراحی شهری بدم میخواستم راهنماییم کنید که 1:ثبت نام از کی شروع میشه؟ 2:من زبان تخصصیم خوب نیست باید چ کار کنم؟ یعنی باید تمام لغات دیکشنری تخصصی رو بلد باشم! البته من دارم 504 رو میخونم الان درس 10ام. 3: من دست بر قضا کارشناسیمو دانشگاه مطرحی قبول نشدم میخواستم بدونم امیدی هست ی جای خوب قبول بشم؟ 4:ارشد این رشته با شرط معدل دانشجو پذیرش میکنه؟
ببخشید این همه سوال پرسیدم اخه خیلی ذهنم مشوش شده.ممنون که حواستون بهمون هست.

f_fafa

عضو جدید
سلام آزاده جون
من دارم از كتاب طراحي شهرها -ادموند بيكن عكس ميگيرم.كيفيتشو نميدونم در چه حده.فك كنم تا فردا تموم بشه.
هنوز نتونستم شروع كنم. هم امتحان داشتم، هم با تهيه منابع مشكل دارم و هم شنبه ميخوام به مسافرت 3 روزه برم. نميخوام كه وسطش هي لنگ بزنم و بد عادت بشم
بنظرم اگه هر كدوممون 2 تا كتاب بخريم و عكسشو در اختيار بقيه قرار بديم خيلي جلو ميفتيم. 5 نفرم كه باشيم ميشه 10 تا كتاب.و سعي كنيم كتابي باشه كه در اختيار كسي نيست.
من كمي استرس گرفتم و احساس ميكنم از بقيه عقبم:(.تا 3 شنبه نيستم كه شروع كنم:cry:

Arch-Azadeh

سلام
من الان ترم 5 هستم میخوام اگه بشه امسال کنکور ازمایشی طراحی شهری بدم میخواستم راهنماییم کنید که 1:ثبت نام از کی شروع میشه؟ 2:من زبان تخصصیم خوب نیست باید چ کار کنم؟ یعنی باید تمام لغات دیکشنری تخصصی رو بلد باشم! البته من دارم 504 رو میخونم الان درس 10ام. 3: من دست بر قضا کارشناسیمو دانشگاه مطرحی قبول نشدم میخواستم بدونم امیدی هست ی جای خوب قبول بشم؟ 4:ارشد این رشته با شرط معدل دانشجو پذیرش میکنه؟
ببخشید این همه سوال پرسیدم اخه خیلی ذهنم مشوش شده.ممنون که حواستون بهمون هست.

سلام
1- ثبت نام رو تو سایت اعلام میکنیم فکر میکنم تو آذر باشه.
2- سوالات زبان کنکور از 30 سوال 20 سوال زبان عمومیه و شاید 10 سوال و کمتر زبان تخصصی باشه. پس خیلی اشتباهه که شما بخواین دیکشنری شهرسازی را بخونید.
همون کتاب 504 که دارید میخونید عالیه + سوالات زبان 10 سال گذشته شهرسازی .. لغات تخصصی را که تو این سالها اومده در بیارید فقط همونها را یاد بگیرید :)
3- حتما امیدی هست.. چرا امیدی نیست. بیشتر مواقع اینجوری میشه که کارشناسی ارشد دانشگاه های مطرح را کسانی قبول میشن که تو دوران کارشناسی دانشگاه مطرحی درس نخوندن و انگیزشون بیشتره. در نتیجه تلاششون از اونهایی که خودشون مثلا دانشگاه تهران بودن خیلی بیشتره.
مثلا ورودی شهرسازی (برنامه ریزی+طراحی) سالی که من قبول شدم دانشگاه تهران، 1/3 بچه ها دانشگاه آزاد شهرهای به جز تهران خونده بودن. 1/3 سراسری شهرهای دیگه و 1/3 باقی مانده دانشگاه آزاد تهران و سراسری ها تهران. و به جز شاگرد اولهای خود دانشگاه که بدون کنکور اومده بودن ارشد، فقط 1 نفر با کنکور از خود دانشگاه تهران ارشدش هم همونجا بود!!!
در تمام دانشگاه های دیگه مشابهش را دیدم. پس به نظرم شما باید امیدوارتر باشید :D
4- معدل تو کنکور ارشد ضریب داره. هر دانشگاهی هم شاگرد اول تا سوم خودش را برای ارشد دانشگاه خودش قبول میکنه. علاوه بر اون شاگرد اول هر دانشگاه هم تو کنکور ارشد با ضریب شرکت میکنه و شانس قبولیش بیشتره!!!

mahfa90

عضو جدید
سلام آزاده جون
من دارم از كتاب طراحي شهرها -ادموند بيكن عكس ميگيرم.كيفيتشو نميدونم در چه حده.فك كنم تا فردا تموم بشه.
هنوز نتونستم شروع كنم. هم امتحان داشتم، هم با تهيه منابع مشكل دارم و هم شنبه ميخوام به مسافرت 3 روزه برم. نميخوام كه وسطش هي لنگ بزنم و بد عادت بشم
بنظرم اگه هر كدوممون 2 تا كتاب بخريم و عكسشو در اختيار بقيه قرار بديم خيلي جلو ميفتيم. 5 نفرم كه باشيم ميشه 10 تا كتاب.و سعي كنيم كتابي باشه كه در اختيار كسي نيست.
من كمي استرس گرفتم و احساس ميكنم از بقيه عقبم:(.تا 3 شنبه نيستم كه شروع كنم:cry:
مرسی f_fafa جان.کار خوبیه.منم موافقم منم کتاب شبکه ارتباطی در طراحی شهری دکتر قریب رو عکس میگیرم میزارم.:smile::gol::gol:

Arch-Azadeh

سلام آزاده جون
سلام
خیلی عالیه دستت درد نکنه، منم کتاب زیاد دارم. سعی میکنم بذارم طراحی شهری دکتر بحرینی... و کتابهای پاکزاد (راهنمای طراحی شهری )را من میذارم :)
با دوربین عکس بگیرید، بعد حجم هر صفحه را جوری بذارید که حجم کل فایل خیلی بالا نره
عکس ها را با pdf ، به کتاب تبدیل کنید :D

حالا خودم یکی را بذارم ببینم چه جوری میشه!

مسافرت که اشکال نداره هم باعث تقویت روحیه میشه.. هم استراحته.
دم کنکور که نیست استرس بگیری
حتما برو و 3 روز به امتحان فکر نکن. کلی هم خوش بگذرون :D

arc eng

عضو جدید
سلام
من فکر میکنم سه هفته هم برای این حجم کمه.....
اشتباه میکنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا