گام به گام تا کنکور 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

onia$

دستیار مدیر تالار مدیریت
خب من از بچه های ارشد باشگاه دعوت میکنم راهنمایون کنن نهایتا میتونیم از منابع سازمان سنجشم استفاده کنیم

ستایش1991

عضو جدید
سلام دوستان

سلام دوستان

منم می خوام شروع کنم . من دوتا کتاب مدیریت علوی دارم به نظرتون برای تئوری ها بسه یا کتاب های مرجع رو بخونم؟
اگر یه لطفی به من بکنید بگید برای هر درس چه کتابی رو می خونید یه دنیا ممنون میشم تا منم بتونم تهیه شون کن؟
:cry:

onia$

دستیار مدیر تالار مدیریت
منم می خوام شروع کنم . من دوتا کتاب مدیریت علوی دارم به نظرتون برای تئوری ها بسه یا کتاب های مرجع رو بخونم؟
اگر یه لطفی به من بکنید بگید برای هر درس چه کتابی رو می خونید یه دنیا ممنون میشم تا منم بتونم تهیه شون کن؟
سلام عزیزم خوبی؟
این برای چیه فدات شم:cry:
من خودم که گفتم از ماهان میخونم حالا از بچه های ارشد دعوت کردم بیان به این تایپک اومدن راهنمایمون میکنن
انشالله موفق میشیم

sajad 3000

کاربر فعال تالار اقتصاد ,
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز. راستش من کتاب پژوهش عملیاتی علوی رو داشتم. اصلا به درد نمیخورد. به نظر من حالا که تا کنکور فقط زیادی مونده و تصمیم گرفتید زود شروع کنید، بهتره از کتاب های مرجع شروع کنید. در کنار کتاب های مرجع کتاب های مدرسان یا ماهان رو هم مطالعه کنید و ازشون تست بزنید.
من امسال از یکی از بچه های بازرگانی که تئوری هارو 60 درصد زده بود پرسیدم چه کتابایی خونده. گفت کتاب های رضائیان و الوانی رو کامل مطالعه کرده بوده.
یا بچه هایی که اقتصاد خرد و کلان رو خیلی بالا زده بودند اکثرا کتاب محسن نظری رو به همراه کتاب 2000 تستش خونده بودند.
به نظر من کتابای مدرسان و ماهان هم کتاب های خوبی هستند ولی برای کسایی که از مهر شروع کنند به درس خوندن و بهتره بیشتر برای جمع بندی ازشون استفاده کرد. البته این کتاب ها هم بعضی از درساشون اصلا خوب نیست.بعضی از درساشون خیلی خوبه. مثلا من کتاب مدرسان تحقیق در عملیات رو داشتم پر از غلط بود. ولی کتاب مدیریت تولید مدرسان خیلی خوب بود.

آخرین ویرایش:

ghazal1991

مدیر تالار مدیریت
مدیر تالار
ممنونم سونیا جان.

اول مشخص کنید هر کس چه گرایشی میخواد شرکت کنه.

دوم: چرا ماهان حالا؟ بهترین منابع همون منابع اصلی هستن.

من خودم میخوام بازرگانی بدم. این کتاب ها رو میخوام بخونم:

زبان عمومی و تخصصی: تافل+اشراقی
تئوری ها: مبانی سازمان رضاییان- مدیریت عمومی الوانی-پرچ
ریاضی: محمودیان
آمار: فعلا هیچی!
مالی: تهرانی
بازاریابی: سه استاد+ مناجاتی
اقتصاد خرد و کلان: نظری
تحقیق در عملیات: فدوی+ تست های دکتر صفری

ghazal1991

مدیر تالار مدیریت
مدیر تالار

سلام دوست عزیز. راستش من کتاب پژوهش عملیاتی علوی رو داشتم. اصلا به درد نمیخورد. به نظر من حالا که تا کنکور فقط زیادی مونده و تصمیم گرفتید زود شروع کنید، بهتره از کتاب های مرجع شروع کنید. در کنار کتاب های مرجع کتاب های مدرسان یا ماهان رو هم مطالعه کنید و ازشون تست بزنید.
من امسال از یکی از بچه های بازرگانی که تئوری هارو 60 درصد زده بود پرسیدم چه کتابایی خونده. گفت کتاب های رضائیان و الوانی رو کامل مطالعه کرده بوده.
یا بچه هایی که اقتصاد خرد و کلان رو خیلی بالا زده بودند اکثرا کتاب محسن نظری رو به همراه کتاب 2000 تستش خونده بودند.
به نظر من کتابای مدرسان و ماهان هم کتاب های خوبی هستند ولی برای کسایی که از مهر شروع کنند به درس خوندن و بهتره بیشتر برای جمع بندی ازشون استفاده کرد. البته این کتاب ها هم بعضی از درساشون اصلا خوب نیست.بعضی از درساشون خیلی خوبه. مثلا من کتاب مدرسان تحقیق در عملیات رو داشتم پر از غلط بود. ولی کتاب مدیریت تولید مدرسان خیلی خوب بود.

منابع درس تئوری ها خیلی زیاده، و نمیشه همه رو خوند. باید منابع مهم تر + یه منبعی رو خوند که خلاصه منابع فرعی تر هم باشه مثل پرچ.

آقا سجاد، تئوری های کنکور امسال خیلی ساده بود و بیشتر از همین دو کتابی که گفتین بود، اما تئوری های سال 91 خیلی سخت بود و خیلی کم از این دو کتاب بود. پس فقط این دو تا کافی نیست.

ولی برای اقتصاد همون محسن نظری کافیه.2000 تست هم برای تمرین و تسلط بیشتر خیلی خوبه.

sheykhan

عضو جدید
سلام سونیا خانم. اول که تبریک میگم بابت اینکه با این جدیت شروع به خواندن کردی برای ارشد و در رشته مدیریت. خوشحال میشم اگر بتونم در این زمینه کمکی به شما کرده باشم. من تا 20 تیر ماه در تلاس هستم که در هر لحظه اطلاعات مفیدی از کنکور ارشد مدیریت در وب سایت شخصی خودم قرار بدم که آدرسش رو در زیر قرار خواهم داد.
شما همینطور می تونید که در این سایت بوسیله پرسش و پاسخ، جواب سوالات خودتون رو خیلی سریع پیدا کنید.
درضمن به عنوان یک دوست به شما پیشنهاد می کنم به شکل اکید که به منابع ماهان توجهی نداشته باشید زیرا اصلا نمی تونه به شما کمک کنه. اگر اصرار به چرایی این مطلب دارید در زمانی مناسب به شما دلایل مکفی را خواهم گفت.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

onia$

دستیار مدیر تالار مدیریت
ممنونم از حضور پرمهر همتون و از راهنمایی دوستای گلم
اینم منابعی که تو سایت داداش عزیزمون اقا عماد شیخان برداشتم براتون گذاشتم دوستای گلم برای درسای عمومی دیگه خودتون زحمت بکشید برید یه سر بزنید
خب من الان واقعا موندم به نظرم اصلا کتابای ماهان الان نخونم بزارم از مهر یه سری درسهای کلیدی مثل تئوری و زبان که مهمتر از منابع اصلی یا منابعی که دوستامون گفتن تهیه بکنم بخونم بعد از مهر در کنار کتابام از جزوات ماهانم استفاده کنم لطفا شمام تصمیماتون برام بزارید تا منم ازتون عقب نیفتم............دی
دروس تخصصی
ردیف
درس
کتاب
نویسنده
انتشارات
1
تحقیق در عملیات
تحقیق درعملیات
عماد شیخان
کتابخانه فرهنگ
2
تحقیق در عملیات جایگزین
پژوهش عملیاتی
دکتر فدوی
نگاه دانش
3
مدیریت مالی
مدیریت مالی
دکتر تهران
نگاه دانش
4
مدیریت تولید
مرورجامع بر مدیریت تولید
عماد شیخان
نگاه دانش
5
مدیریت بازاریابی
بازاریابی(خلاصه درس و تست)
پرچ-فروزنده
آموخته
6
مدیریت بازاریابی
مدیریت بازاریابی مجموعه سوالات سراسری
پرچ
کتابخانه فرهنگ
7
بازاریابی جایگزین
مدیریت بازاریابی
ونوس و ...
سمت
8
بازاریابی جایگزین
مدیریت بازاریابی
مناجاتی
نگاه دانش
9
ریسک و سرمایه­گذاری
مدیریت ریسک و سرمایه­گذاری
امیر صفوی
مهربان
10
مالی و صنعتی
حسابداری مالی و صنعتی
کرمی و وافی
نگاه دانش
11
حسابداری دولتی
حسابداری دولتی
حیدر احمدی
کتابخانه فرهنگ
12
حسابداری دولتی جایگزین
حسابداری دولتی
دکتر باباجانی
-
13
مالیه و بودجه
مالیه عمومی
رنگریز و خورشیدی
14
مالیه و بودجه
بودجه
فرجوند و ابراهیمی
15
مالیه و بودجه
نکته و تست مالیه و بودجه
بهروز پورولی
16
مبانی کارآفرینی
تعاریف،مفاهیم، نظریه­ها و الگوهای کارآفرینی
دکتر داریانی
17
مبانی کارآفرینی
مبانی کارآفرینی
احمدپور و مقیمی
دانشگاه تهران
18
مبانی کارآفرینی
کتاب جامع کارآفرینی
احمدپور و جمالی
کتابخانه فرهنگ

onia$

دستیار مدیر تالار مدیریت
خب گفتم اینم بزارم داریم هم فکر میکنیم به یه نتیجه خوب برسیم
دروس عمومی

ردیف
درس
کتاب
نویسنده
انتشارات
1
زبان عمومی
2900 واژه ضروری زبان عمومی
سپیده خالقی
کتابخانه فرهنگ
2
زبان عمومی
گرامر زبان انگلیسی
عباس فرزام
-
3
زبان تخصصی
زبان تخصصی مدیریت
آرمان اشراقی
کتابخانه فرهنگ
4
تئوری مدیریت
مدیریت عمومی
دکتر الوانی
نشر نی
5
تئوری مدیریت
مبانی سازمان و مدیریت
دکتر رضاییان
سمت
6
تئوری مدیریت
رفتارسازمانی
دکتر رضاییان
سمت
7
تئوری مدیریت
تست تئوری مدیریت کنکور سراسری
مهرداد پرچ
مهربان
8
تئوری مدیریت جایگزین
کتاب جامع مدیریتجایگزین منبع5و6
مهراداد پرچ
مهربان
9
تئوری مدیریت
منابع انسانیبرای مطالعه بیشتر
دکتر سعادت
سمت
10
تئوری مدیریت
تجزیه و تحلیل سیستم­ها برای مطالعه بیشتر
دکتر رضاییان
سمت
11
ریاضی
ریاضیات
هادی رنجبران
اثبات
12
ریاضیجایگزین
ریاضیات عمومی
محمودیان
نگاه دانش
13
ریاضیجایگزین
ریاضایات کاربردیبزودی
سعید عطایی
کتابخانه فرهنگ
14
آمار
آمار
هادی رنجبران
اثبات
15
آمارجایگزین
آمار کاربردیجایگزین(منبع درسی)
دکتر آذر
سمت
16
آمارجایگزین
کاربرد در مدیریتجایگزین(منبع تستی)
مهرداد پرچ
مهربان
17
اقتصاد
درس و تست اقتصاد خرد
دکتر نظری
نگاه دانش
18
اقتصاد
درس و تست اقتصاد کلان
دکتر نظری
نگاه دانش

onia$

دستیار مدیر تالار مدیریت
دوستای گلم من یه فکر دیگه ام به ذهنم خطور کرداگه شما موافق باشید باهم اینم پیاده میکنیم
حالا که میخوایم گروهی درس بخونیم اگه امکانش باشه باهم پیش بریم بعد بصورت چرخشی از همون بخشی که همه داریم میخونیم یکی سوال طرح کنه و شب اینجا بزار یه ساعتی باهم ان میشیم و اون شخصی که نوبتش سوالات میزاره وماهم جوابامون میزاریم اینطوری خودمونم میسنجیم تازه اگه ناخوداگاه یکم تنبلی کرده باشیم وقتی ببینیم دوستامون بهتر خوندن ماهم ترغیب میشیم فعالیتمون بیشتر کنیم
نظرتون چیه؟!

sajad 3000

کاربر ممتاز
منابع درس تئوری ها خیلی زیاده، و نمیشه همه رو خوند. باید منابع مهم تر + یه منبعی رو خوند که خلاصه منابع فرعی تر هم باشه مثل پرچ.

آقا سجاد، تئوری های کنکور امسال خیلی ساده بود و بیشتر از همین دو کتابی که گفتین بود، اما تئوری های سال 91 خیلی سخت بود و خیلی کم از این دو کتاب بود. پس فقط این دو تا کافی نیست.

ولی برای اقتصاد همون محسن نظری کافیه.2000 تست هم برای تمرین و تسلط بیشتر خیلی خوبه.

غزل خانوم تئوری های سال 91 خارج از منابع اصلی بود. کلی هم بهش اعتراض شد. بعید میدونم دیگه این جوری سوال بدن. بازم اگر کسی وقت کنه علاوه بر کتاب های رضائیان و الوانی و ماهان یا مدرسان کتابای دیگه ای بخونه خب خیلی بهتره

sajad 3000

کاربر ممتاز
سلام سونیا خانم. اول که تبریک میگم بابت اینکه با این جدیت شروع به خواندن کردی برای ارشد و در رشته مدیریت. خوشحال میشم اگر بتونم در این زمینه کمکی به شما کرده باشم. من تا 20 تیر ماه در تلاس هستم که در هر لحظه اطلاعات مفیدی از کنکور ارشد مدیریت در وب سایت شخصی خودم قرار بدم که آدرسش رو در زیر قرار خواهم داد.
www.sheykhan.com
شما همینطور می تونید که در این سایت بوسیله پرسش و پاسخ، جواب سوالات خودتون رو خیلی سریع پیدا کنید.
درضمن به عنوان یک دوست به شما پیشنهاد می کنم به شکل اکید که به منابع ماهان توجهی نداشته باشید زیرا اصلا نمی تونه به شما کمک کنه. اگر اصرار به چرایی این مطلب دارید در زمانی مناسب به شما دلایل مکفی را خواهم گفت.
بچه ها معرفی میکنم، استاد شیخان یکی از بهترین مشاوران کارشناسی ارشد مدیریت. من تعریف مشاوره ها و تدریس ایشون رو زیاد شنیدم.

sheykhan

عضو جدید
ممنون سونیا جان که منابع رو گذاشتی اما من می خوام که این ها رو کامل تر هم بکنم و یه تغییراتی هم به سر و گوشش بدم. اگر تا یک هفته دیگه صبر کنید حتما رو سایت میاد بالا. در ضمن در مورد همایش ها هم فقط همین همایشی که به اطلاع بچه رسوندیم نیست بلکه در هفته های آتی هم همایش هایی رو داریم که در اون سورپرایز های جالبی هم برای بچه های شرکت کننده در این همایش ها در نظر خواهیم گرفت. ممنون می شم که در این مورد هم به دوستان اطلاع رسانی کنید. ضمن اینکه مطالب تحلیلی و خوبی هم در ارتباط با تمام گرایش های مدیریت در دست تدوین است که فکر کنم برای تمام داوطلبان بتونه جالب باشه.
موفق باشید.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

1del

کاربر فعال تالار مدیریت ,
پیشنهاد من منابع اصلی هستش شما وقت کافی دارین به شرطی که درست مدیریت کنید

onia$

دستیار مدیر تالار مدیریت
ممنون سونیا جان که منابع رو گذاشتی اما من می خوام که این ها رو کامل تر هم بکنم و یه تغییراتی هم به سر و گوشش بدم. اگر تا یک هفته دیگه صبر کنید حتما رو سایت میاد بالا. در ضمن در مورد همایش ها هم فقط همین همایشی که به اطلاع بچه رسوندیم نیست بلکه در هفته های آتی هم همایش هایی رو داریم که در اون سورپرایز های جالبی هم برای بچه های شرکت کننده در این همایش ها در نظر خواهیم گرفت. ممنون می شم که در این مورد هم به دوستان اطلاع رسانی کنید. برای اطلاعات بیشتر به آدرس وب سایت یعنی http://www.sheykhan.com مراجعه کنید. ضمن اینکه مطالب تحلیلی و خوبی هم در ارتباط با تمام گرایش های مدیریت در دست تدوین است که فکر کنم برای تمام داوطلبان بتونه جالب باشه.
موفق باشید.
ممنون از حضورتون در جمع ما:gol:

خب من که شمالم برام حضور تو اون همایش سخته برای بچه های تهرانی چشم ادادشی

ستایش1991

عضو جدید
سلام غزیزم بد نیستم.
میدونی بد جور حالم گرفته اس امسال به هوای اینکه با شاگرد اولی ارشد قبولم رفتم سر جلسه توی پاسخ نامه طراحی کردم با خوشحالی که مثل یکی از بچه بدون کنکور فردوسی قبولم نگو یک آدم مارموز معدلش از من 20 صدم بیشتره جالبیش اینه که اصلا چیزی نمی گفت که بابا منم معدلم نزدیکه تو.بعد وقتی می خواستم فرم رو پر کنم فهمیدم
سرتو درد نیارم کنکورم که با طراحی انجام شده 10000 شدم سر افراز باید سال دیگه کنکور بدم
واقعا جا نداره من خود کشی کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

قیاسی

عضو جدید
دوستان عزیز من هم هستم من هم دارم خودمو واسه ارشد امسال اماده میکنم ولی من یه پیشنهاد واسه درس تئوری دارم اینکه کتاب مبانی سازمان رضاییان و کتاب الوانی خوبه که یه دور بخونید ولی بعد ازاون روکتاب ماهان تئوری تمرکز کنید چون جامع میباشد تمرکز روی کتاب رضاییان و الوانی تمام نکاترو پوشش نمیده :D

قیاسی

عضو جدید
و اینکه دوستان مدیریت دولتی واقعن برای مالیه و بودجه چه کتابی بخونیم رفرنس بسیار زیاده چه پیشنهادی دارین که اون منبع کامل باشه ؟

onia$

دستیار مدیر تالار مدیریت
چون کسی جوابم نداد دوباره تکرارش کردم خب نظرتون چیه درباره این برنامه
دوستای گلم من یه فکر دیگه ام به ذهنم خطور کرداگه شما موافق باشید باهم اینم پیاده میکنیم
حالا که میخوایم گروهی درس بخونیم اگه امکانش باشه باهم پیش بریم بعد بصورت چرخشی از همون بخشی که همه داریم میخونیم یکی سوال طرح کنه و شب اینجا بزار یه ساعتی باهم ان میشیم و اون شخصی که نوبتش سوالات میزاره وماهم جوابامون میزاریم اینطوری خودمونم میسنجیم تازه اگه ناخوداگاه یکم تنبلی کرده باشیم وقتی ببینیم دوستامون بهتر خوندن ماهم ترغیب میشیم فعالیتمون بیشتر کنیم
نظرتون چیه؟!

scorpion555

عضو جدید
کاربر ممتاز
چون کسی جوابم نداد دوباره تکرارش کردم خب نظرتون چیه درباره این برنامه
نظرتون چیه؟!

خوبه.منم موافقم.

مهندس داود

عضو جدید
سلللللللللللللللللللللللام به همه مدیرای عزیز و سلام مخصوص به آجی گلم سونیای عزیز ممنونم که به قولی که داده بودی عمل کردی و این تاپینک رو راه اندازی کردی و واقع خوشحالنم که همه دوستان اعلام آمادگی کردن امید وارم با در کنار هم بودن و با حضور استاد عزیز جناب عماد شیخان بتونیم همه برای کنکور ارشد در عالی ترین سطح ممکن موفق باشیم

lailiya

کاربر فعال
سلام دوستای عزیزم من در مورد منابع اطلاعات کامل و جامعی دارم هرکی کمکی بخواد من در خدمتم اعلام کنه تا شمارمو بهش بدم و بهش بگم چی بخونه خودمم امسال ارشد امتحان میدم و از رتبه های خوب کنکور امسال و سال گذشته مشاوره گرفتم ماهان هم خوبه اما جامع نیست

مهندس داود

عضو جدید
اما سونیای عزیز نسبت به آزمون و جوابی که گفتی منم اعلام آمادگی میکنم .

دو نکته

1: همونطور که آجی گلم غزل گفت گرایش ها مختلفی برای ارشد و جود داره بهتر نیست یه نظر سنجی درباره گرایش ها انجام بشه و جای برای راهنمای گرایش ها و منابع اونها قرار بدیم تا بچه ها بهتر تصمیم گیری کنن برای گرایش ها.
2: استفاده از منابع اصلی و گام به گام در کنار منابع آزاد که همون ماهان یا هر کدوم که به نظر جمع بهتر هستش فکر میکنم مناسب تر باشه بازم نظر با جمع هستش و هر تصمیم که بگیرید ما هم کنارتون هستیم

مهندس داود

عضو جدید
سلام لیل جان خوبی
یه قول قدیمی ها : نیکی و پرسش خوب بگو هر چی که به نظرت میاد ماهم در کنار اطلاعاتی که دریافت میکنیم هر جا سوالی پیش بیاد ازت می پرسیم حالا درباره گرایش ها با منابع بنظرت چی بهتر و مناسب تر هستش

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا