توقف پیشرفت در نرم افزار کامسول

ezheiyan_m

عضو جدید
با سلام
مدتی است یک شبیه سازی سه بعدی وابسته به زمان را در کامسول پیگیری می کنم. مشکلی که برایم پیش آمده این است که برای بعضی از مقادیر اولیه، نرم افزار تا درصد خاصی از پیشرفت جلو رفته و پس از آن با وجود اینکه مدام در حال کار است ولی پیشرفت نمی کند مثلا در 36 در صد یا 89 در صد می ماند حتی اگر روزها به کار خود ادامه دهد. از دوستان عزیز بسیار متشکر خواهم بود اگر در حل این مشکل مرا یاری کنند.

Uchiha Itachi

عضو جدید
سلام
دوست عزیز
من این نرم افزار آشنایی نسبی دارم ولی مستقیماً خودم کار نکردم اما با توجه به تجربه ای که در کار با نرم افزار های تحلیلی مکانیک دارم یکی از احتمالات زیر رو میدم (به ترتیب بیشترین احتمال):

1) مش بندی شما خیلی ریز هست و در زمان ذخیره سازی داده ها، نرم افزار باید حجم عظیمی از داده ها رو ذخیره کند بنابراین در این مرحله به نظر متوقف می رسد. درشت کردن مش ها یا مش بندی صحیح بر اساس اولویت سرعت رو می تونه تا صد ها برابر افزایش بده مثلاً یک روز رو تبدیل به سی دقیقه کنه.
2) نرم افزار شما بارگذاری رو انجام میده، اما به علت پارامترهای تنظیمی شما یا مش های خیلی ریز هر Iteration مدت زمان زیادی صرف می شود، بنابراین مدل رو ساده تر کنید و یا از صفحات تقارن، تحلیل های دو بعدی و ... استفاده کنید.
3) حجم رم شما پایین است و اگر حتی با مش بندی های بزرگ و مدل های ساده هم مشکل دارید، شاید لازم باشد با توجه به نوع سیستم عاملتون بخشی از هارد رو برای رم جدا کنید که آموزش هاش در نت هست.
4) شما از تمام هسته های CPU خود استفاده نمی کنید. بعضی از تحلیل ها در برخی از نرم افزار امکان استفاده بیش از یک هسته Real رو نمیدن بعضی هم امکان انتخاب هسته های بیشتری رو میدن. از قسمت Task manager مصرف CPU ای که به نرم افزار اختصاص داده میشه رو بررسی کنید و اگر درصد کمی رو استفاده می کنه در فروم های تخصصی نرم افزار مطرح کنید شاید تنظیم مصرف کل CPU در نرم افزار شما امکان پذیر بود (هر تحلیل هایی که به صورت Default تک هسته ای هستن این امکان معمولاً فراهم نیست.)
5) اگر CPU شما ضعیف است و نرم افزار اجازه استفاده از پردازشگر کارت گرافیک رو به صورت کمکی میده، تنظیمات ورود کارت گرافیک به تحلیل رو انجام بدین هر چند با توجه به مشکلاتی که این کار داره من به شما این روش رو پیشنهاد نمی کنید مگر این که واقعاً مجبور باشید.

پیش از امتحان کردن هر یک از سه روش بالا به شما پیشنهاد می کنم اجازه بدین یک بار نرم افزار کار تحلیل رو انجام بده و بعد در مورد زمان قضاوت کنید. من مدل سازی های بسیاری داشتم که حتی یک تا دو روز کامل پردازششون طول کشیده و مجبور بودم لپتاب رو روشن بزارم. بنابراین طول کشیدن تحلیل به معنای توقفش نیست. چون طراحی شما هم گذرا است و هم سه بعدی که هر دوی اینها تحلیل رو به شدت زمان بر می کنند.

امیدوارم مشکلتون حل بشه
پیروز و سربلند باشید:gol:

آخرین ویرایش: