محصولات خلاقانه کامپیوتری

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز

دوستان عزیز خوش آمدید ...
قصد دارم در اینجا جدیدترین ایده های نو رو قرار بدم. :w10:

خواسته من از شما اینه که هیچ گونه نظری در انتهای پست ها نذارید ...

... از همکاریتون صمیمانه سپاسگذارم ...
:w27:

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
جا لپتاپي نرم

جا لپتاپي نرم

پیوست ها

• 27347577876462399994.jpg
    27347577876462399994.jpg
    70.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • 07608650306180791527.jpg
    07608650306180791527.jpg
    62.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
زیرمچی

زیرمچی

یک طراحی بسیار ساده و ارگونومیک، برای راحتیِ مُچِ دست‌هایی که مدام با موس کار می‌کنند. این وسیله‌ی بسیار سبک ولی مقاوم، به راحتی زیر مچ و ساعد دست شما قرار می‌گیرد و با حرکت دست شما روی میز، جابجا می‌شود اما کمک می‌کند تا احساس درد در ماهیچه‌های مچ و ساعد از بین برود. با این زیرمچی می‌توانید ساعت‌ها بدون هیچ مشکلی با موس کار کنید. دست شما روی این زیرمچی عرق نخواهد کرد و این وسیله به راحتی شسته خواهد شد.
طراح:
Ibrahim Guvendikler

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
سوکت 90 درجه

سوکت 90 درجه

ایده‌ی امروز آیدیاز را طراح هم‌وطن، آقای محمدرضا نوایی برای ما ارسال کرده است. در بازار دو نوع سوکت موجود است. یکی به طور مستقیم به بالا یا پایینِ وسیله متصل می‌شود و دیگری با زاویه‌ی 90درجه احتمالا به کنار موبایل یا لپتاپ وصل می‌گردد. هرکدام از این انواع سوکت را اگر به جای دیگری استفاده کنیم، به سوکت آسیب خواهد رسید. مثلا اگر سوکت مستقیم را به محل شکاف موجود در کنار دستگاه وارد کنیم، موقع قرار دادنِ وسیله مثلا در جیب، سوکت خم خواهد شد و صدمه خواهد دید. هرچند تبدیل‌هایی برای سوکت‌ها در بازار موجود است اما به نوعی سوکت نیاز داریم که این مشکل را رفع کند. سوکت 90درجه محصولی‌ست که برای انواع محل‌های اتصال سوکت به وسایلی چون موبایل و لپتاپ مناسب است. این سوکت با قابلیت تغییر زاویه، به راحتی به هر شکافی در هر محلی از دستگاه متصل خواهد شد. (از آنجایی که این محصول برای رقابت در مسابقه‌ی ایف-دیزاین ارسال شده، توضیحات روی عکس‌ها به زبان انگلیسی است.)
طراح: محمدرضا نوایی

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
کیبرد هوشمند

کیبرد هوشمند

تصور کنید صفحه کلید کامپیوتر شما متناسب با مورداستفاد‌ی شما تغییر کند. مثلا در محیط فوتوشاپ، کلیدها به نام‌ها و علائم اختصاری موردنیاز در فوتوشاپ تبدیل شوند و یا برای تایپ متن، به شکل همان حروف الفبا بمانند. این ایده، کیبرد هوشنمدی‌ست که با فناوری ئی-اینک یا همان جوهر الکترونیکی کار می‌کند. هرکدام از دکمه‌های کیبرد، یک صفحه‌ی الکترونیکی هستند که متناسب با کار شما، علامت و حروف متفاوتی رویشان هک می‌شود و کار شما را آسان می‌کند.
طراح: Maxim Mezentsev & Aleksander Suhih

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
رطوبت‌ساز هوا یوکر

رطوبت‌ساز هوا یوکر

رطوبت‌ساز USB آب را به بخار تبدیل می‌کند تا به کمک آن رطوبت هوای اتاق را تنظیم کنید. به این ترتیب می‌توانید از خشک شدن پوست و بینی خود جلوگیری کنید. همه مراحل با پورت‌های محبوب و پرکاربرد USB انجام می‌شود که حالا تقریبا روی تمام وسیله‌ها، از لپ تاپ گرفته تا تلویزیون دیده می‌شود.

http://www.bartarinha.ir

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
لپتاپ روی تخت

لپتاپ روی تخت

برای آنهایی که از کار با لپتاپ پشت میز خسته شده‌اند و می‌خواهند روی تخت که هستند طاق‌باز بخوابند اما با لپتاپ هم کار کنند. این میز لپتاپ طوری طراحی شده که شما می‌توانید لپتاپ خود را به کمک نوارهایی به آن متصل کنید و قطعات میز رابا هر ارتفاع و زاویه‌ای که می‌خواهید تنظیم کنید و راحت روی تخت بخوابید و با لپتاپ کار کنید.

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
فاصله > 50 سانتی‌متر

فاصله > 50 سانتی‌متر

یک محصول خلاقانه‌ی جدید برای اینکه بچه‌ها و حتی بزرگترها زیاد به تلوزیون یا مانیتور رایانه نزدیک نشوند. این ایده‌ی ابتکاری، دستگاهی‌ست که روی هر صفحه نمایشی نصب می‌شود و به محض اینکه تماشاگر فاصله‌اش را به 50سانتی‌متر برساند، تصویر را اصطلاحاً "بلوری" و غیرشفاف می‌کند تا شخص بیننده متوجه شود و فاصله‌اش را بیشتر کند. با دور شدنِ تماشاگر از صفحه‌ی نمایش، تصویر به حالت وضوح و شفافیت قبلی خود بازمی‌گردد!
طراح: Zhichao Xue & Chen Yizi

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
آی - صندلی

آی - صندلی

یک شرکت سوییسی صندلی متحرکی ساخته که در کنار ظاهر کلاسیکش کاربردی مدرن دارد. حرکت این صندلی به کمک یک دینام تبدیل به انرژی الکتریکی شده و می‌تواند محصولات اپل را شارژ کند به طوریکه یک ساعت نشستن و حرک این صندلی یک آی‌پد را تا 35 درصد شارژ می‌کند.همچنین دو اسپیکر تعبیه شده روی پشتی صندلی امکان پخش موزیک را فراهم می‌کند. عکس‌های بیشتر را در ادامه مطلب ببینید.

بالا