مطالعه گروهی کارشناسی ارشد معماری 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

203_fariba

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
فریبا جان دوست قدیمی ! من که جبهه نگرفتم که ... ولی میدونی چیه ؟ سر کلاس یه عده از بچه ها بودن هی اخم و تخم می کردند ... حوصله گوش کردن و ... نداشتن ! واقعا هم هدفشون کنکور سراسری نبود و خیلی هاشون صریحا می گفتن در حد ازموون ازاد براشون کفایت می کنه ... یاده اونا افتادم کمی ناراحت شدم ! ولی نه از دست شما ... از دست اونا که صرف علاقه شخصیشون اعتبار یه استاد رو زیر سوال می برن .... ما مخلص شماییم !!!

متوجه شدم که یه مقدار احساسی برخورد کردی ولی منم فقط هدفم این بود که تجربه دوستانم و در اختیارتون بزارم متاسفانه چون کنکور ارشد گلابچی محور شده دیگه مثل قبل سوالی در محدوده عناصر دیده نمیشه حتی من شنیدم که مرکز معماری قصد داشت برای سال جدید کلاسهای عناصر و ایستایی رو یکی کنه و همه اش مختص فن ساختمان و کتابهای اقای گلابچی بشه
وگرنه هیچ کس زحمات استاد کزازی و زیر سوال نمیبره
ما بیشتر مخلص شماییم:)

معمارباشی

عضو جدید
معمار باشی عزیز،اسم کتاب آقای کزازی چیه؟

این کتاب :

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=154434&d=1370787018​

این هم کتاب تستی که به نظرم خوبه برای این درس :

پرسشهای چهارگزینه ای طبقه بندی شده
(تنظیم شرایط محیطی تاسیسات الکتریکی و مکانیکی عناصر و جزئیات ساختمان)

پیوست ها

• image_8449.jpg
    image_8449.jpg
    19.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0

معمارباشی

عضو جدید

اینو خود مهندس کزازی گفت دقیق نیست ... گفت مرکز معماری اومده از همون کتاب قبلی اینو تدوین کرده ولی کلی غلط تایپی و ... داره که اصلاح نکرده تو ویرایش هاش ... گفت همون کتاب که عکسشو گذاشتم رو بخونیم !

ghasedakkk

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام این سوال رو باید از کسی پرسید که هر سه تاشو خونده..ولی من شخصا ترجیح میدم قبل از کتابای گلایچی یه خورده ایستاییمو تقویت کنم تا با خوندن این کتابا مطلبو قشنگ متوجه بشم.البته این نظر منه

سلام بچه ها.
یه خسته نباشید میگم به همه.
یک سوال داشتم.
اونجوری که مشخصه سه کتاب «سازه در معماری» «درک رفتار سازه ها» و «مبانی سازه برای معماران» 3 کتاب مهم درس سازه هستش.
میخواستم از کسایی که اطلاع دارن راهنمایی بخوام که ترتیب خوندن این 3 کتاب چیه و آیا اصلا ترتیبی نیاز هست یا خیر؟!

سلام دوستان.
کتاب مبانی سازه حجیمه ولی به نظر من برای شروع کتاب خیلی خوبیه. چون با اینکه ترجمه و ویرایش خیلی بدی داره ،متنش از سازه در معماری خیلی روون تره و سریع پیش میره. در ضمن تو این دو سال خیلی ازش سوال اومده ( مخصوصا شکلها). سازه در معماری و درک رفتار خیلی مشترکن. درک رفتار متن راحت تری داره و حجم مطالبش بیشتره و بنابراین زمان بیشتری میبره.
میتونی هر دو رو با هم پیش ببری با جدا جدا. این به خودت بستگی داره.
در ضمن فصول 5-12-13 مبانی سازه قابل حذفن.

moeinz

کاربر بیش فعال
دوستان به نظرم بهتره بحثای مربوط به هر درسو تو تاپیک معین شدش عنوان کنیم تا نظم خوبی داشه باشه برا کاربر

qazal.

عضو جدید
دوستان به نظرم بهتره بحثای مربوط به هر درسو تو تاپیک معین شدش عنوان کنیم تا نظم خوبی داشه باشه برا کاربر

آخه اونجا فقط واسه رفع اشکاله. اینجا واسه مشاورست. مثلا مشاوره در مورد کتاب، کلاس، یا هر مشاوره ای که میشه..... غیر از رفع اشکال درسی

qazal.

عضو جدید

البته اینیم که میگی خوبه... مثلا میشه بحثای کلی ترو اینجا مطرح کرد ولی مربوط به کتابارو اونجا...ولی اینطوری به احتمال زیاد اون تاپیکای رفع اشکال میره به انحرافو پستا طولانی میشه .... چون همونطور که هممون میدونیم خیلی دیدیم یه بحث به جاهای دیگه کشیده شده تو تاپیک مشاوره

mahfo

کاربر بیش فعال
seminar93.jpgبچه ها ایوانخانه سمینار گذاشته...من دیروز همایش مرکز معماریو رفتم ولی چیز مهمی توش نگفتن...فقط آشنایی با گرایشهای معماری بود.حالا نمیدونم ماله ایوانخانه خوبه برم یا نه؟

qazal.

عضو جدید
مشاهده پیوست 154683بچه ها ایوانخانه سمینار گذاشته...من دیروز همایش مرکز معماریو رفتم ولی چیز مهمی توش نگفتن...فقط آشنایی با گرایشهای معماری بود.حالا نمیدونم ماله ایوانخانه خوبه برم یا نه؟

به نظرم اگه میتونی برو... چون اسم اساتیدو رتبه های برترو نوشته فک میکنم راهنمایی میکنن... اگه رفتی و تونستی فایل صوتی چیزی تهیه کنی بزاری اینجا خیلی خوب میشه. اگه واسه من امکانش بود می رفتم ):
بچه ها هرکی رفت لطفا اگه تونست فایل صوتی تهیه کنه یا اینجا بگه چه چیزایی گفتن. البته اگه صوتی باشه خیلی بهتره چون بعضی چیزا ممکنه فراموش بشه

آخرین ویرایش:

اعظم01

عضو جدید
همایش ارجاع کار نظارت چهارشنبه 22/3/92 در محل نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شه . از همه دوستان کارشناسی ناپیوسته معماری خواهش می کنم در همایش شرکت کنن تا بتونیم یه تعداد زیادی بشیم و به عدم تعلق گرفتن طراحی به بچه های ناپیوسته اعتراض کنیم . این همایش یه جورایی تبلیغات کاندیداهای شورای شهر نظام مهندسی هم هست شاید بتونیم اونجا نتیجه ای بگیریم

moeinz

کاربر بیش فعال
دوستان نظرتون درمورد این کتاب چیه؟خوندینش؟یا اصن دیدینش؟
ارزش خوندن داره؟
GEUS-SiteVersion.jpg

qazal.

عضو جدید
میشه لطفا یکی درس فن ساختمان مربوط به کنکور 91 و 92 رو از لحاظ تقسیم بندی هر درس و تعداد سوال اینجا بنویسه؟
مثلا واسه کنکور 90 من تقریبا به این نتیجه رسیدم که از سوال 31 تا 60 کنکور (فن ساختمان) اینطوری سوالا تقسیم شدن:
ایستایی و سیستم ساختمانی : 8 سوال
تاسیسات و نور و صدا : 6 سوال
تنظیم شرایط : 4 سوال
شناخت مواد : 2 سوال
عناصر : 10 سوال

یعنی وقتی آزمون 90 رو نگاه کردم به راحتی تفکیک کردم . حتی سوالای درسا پشت سر هم اومده...اما آزمون 91 به کلی فرق داره آزمون 92 رو هم که ندیدم حتما اونم به شیوه 91 هست. از بچه های باتجربه یکی لطف کنه این 30 تا سوال سالای 91 و 92 رو تفکیک کنه

misa001

عضو جدید
میشه لطفا یکی درس فن ساختمان مربوط به کنکور 91 و 92 رو از لحاظ تقسیم بندی هر درس و تعداد سوال اینجا بنویسه؟
مثلا واسه کنکور 90 من تقریبا به این نتیجه رسیدم که از سوال 31 تا 60 کنکور (فن ساختمان) اینطوری سوالا تقسیم شدن:

یعنی وقتی آزمون 90 رو نگاه کردم به راحتی تفکیک کردم . حتی سوالای درسا پشت سر هم اومده...اما آزمون 91 به کلی فرق داره آزمون 92 رو هم که ندیدم حتما اونم به شیوه 91 هست. از بچه های باتجربه یکی لطف کنه این 30 تا سوال سالای 91 و 92 رو تفکیک کنه
ببین من امسال رو فن زیاد وقت گذاشتم..رو این بودجه بندی نمیشه جلو بری..تو به هرحال با وقتی که الان داری باید رو همش وقت بذاری..دنبال این باش که مفید ترینا رو بخونی..کار طراحای سوال قابل پیش بینی نیس..یهو میان از یکیشون ک کم سوال میدادن 8تا سوال میدن..مث شناخت مواد...یا عناصر..

donfidelio

عضو جدید
کاربر ممتاز

کار درستی انجام دادی، اول قشنگ تحلیل کن هر درسو برای خودت و بعد شروع به خوندن بکن. چیزی که چندین بار گفته شده تو همین تاپیکا و خیلیا دوباره بهش توجه نمیکنن.

از سال 91 سبک سوالات فنی عوض شدن، و سهم تستایی که از کتابای گلابچی میاد به شدت افزایش پیدا کردن. این روند تو کنکور 92 هم ادامه پیدا کرد و بیش از 20 تا تست از کتابای گلابچی اومد. اگه بخوام بطور تقریبی بگم: 23 تا تست از کتابای گلابچی، 2 تا آکوستیک، 3 تا از مقررات ملی، 1 دونه تنظیم شرایط و 1 دونه هم تاسیسات. اگه کسی بخواد با شیوه کلاسیک بخونه اصلا نمیتونه موفق بشه تو فنی. البته شاید بگین خدا از تقصیرات گلابچی نگذره که این وضعیتو بوجود اورده، ولی اتفاقا این وضعیت خیلیم خوبه، الان مشخصه تستای فنی یه صاحاب داره، اونم گلابچیه، هر چقدر بیشتر کتاباشو بخونی بهتر تستاشو میزنین، و این باعث شد استاندارد ترین تستای کنکور پارسال مال دروس فنی باشن، بر خلاف درسی مثل منظر که بی صاحاب هست و هر سال تستای متناقض از اساتید مختلف رو شاهد هستیم.

اگه همین روند ادامه داشته باشه، شما باید رویکرد جدیتون سمت کتب گلابچی باشه، دیگه مصالح ساختمانی، عناصر جزییات، و دروس این چنینی سوال ندارن توی کنکور. البته واقعا هم به نفع دانشجوهاست، اگه بخواید این 2 تا درسو از روی کتابای مثلا مهندس کزازی بخونید راحت 1 ماه وقتتونو میگیره، در حالیکه تو همون 1 ماه میشه 5-6 تا کتاب گلابچی رو خوند. و البته اینم هست که حداقل پارسال سوالا مفهومی بودن نه حفظی، یعنی من که کتابایی مثل سازه در معماری و درک رفتار رو اصلا نخونده بودم(که پایه محسوب میشن) ولی چون سوالا از مفهوم دروس بودن نه موارد حفظی تونستم خوب بزنم سوالات فنی رو.

در کل توصیه من به شما اینه که توجه ویژه به کتب گلابچی داشته باشین، چون از معدود مواردی هست که با اطمینان میشه گفت ازشون سوال زیادی طراحی میشه.

ghasedakkk

عضو جدید
کاربر ممتاز
کار درستی انجام دادی، اول قشنگ تحلیل کن هر درسو برای خودت و بعد شروع به خوندن بکن. چیزی که چندین بار گفته شده تو همین تاپیکا و خیلیا دوباره بهش توجه نمیکنن.

از سال 91 سبک سوالات فنی عوض شدن، و سهم تستایی که از کتابای گلابچی میاد به شدت افزایش پیدا کردن. این روند تو کنکور 92 هم ادامه پیدا کرد و بیش از 20 تا تست از کتابای گلابچی اومد. اگه بخوام بطور تقریبی بگم: 23 تا تست از کتابای گلابچی، 2 تا آکوستیک، 3 تا از مقررات ملی، 1 دونه تنظیم شرایط و 1 دونه هم تاسیسات. اگه کسی بخواد با شیوه کلاسیک بخونه اصلا نمیتونه موفق بشه تو فنی. البته شاید بگین خدا از تقصیرات گلابچی نگذره که این وضعیتو بوجود اورده، ولی اتفاقا این وضعیت خیلیم خوبه، الان مشخصه تستای فنی یه صاحاب داره، اونم گلابچیه، هر چقدر بیشتر کتاباشو بخونی بهتر تستاشو میزنین، و این باعث شد استاندارد ترین تستای کنکور پارسال مال دروس فنی باشن، بر خلاف درسی مثل منظر که بی صاحاب هست و هر سال تستای متناقض از اساتید مختلف رو شاهد هستیم.

اگه همین روند ادامه داشته باشه، شما باید رویکرد جدیتون سمت کتب گلابچی باشه، دیگه مصالح ساختمانی، عناصر جزییات، و دروس این چنینی سوال ندارن توی کنکور. البته واقعا هم به نفع دانشجوهاست، اگه بخواید این 2 تا درسو از روی کتابای مثلا مهندس کزازی بخونید راحت 1 ماه وقتتونو میگیره، در حالیکه تو همون 1 ماه میشه 5-6 تا کتاب گلابچی رو خوند. و البته اینم هست که حداقل پارسال سوالا مفهومی بودن نه حفظی، یعنی من که کتابایی مثل سازه در معماری و درک رفتار رو اصلا نخونده بودم(که پایه محسوب میشن) ولی چون سوالا از مفهوم دروس بودن نه موارد حفظی تونستم خوب بزنم سوالات فنی رو.

در کل توصیه من به شما اینه که توجه ویژه به کتب گلابچی داشته باشین، چون از معدود مواردی هست که با اطمینان میشه گفت ازشون سوال زیادی طراحی میشه.

91 هم 20 تست از 30 تا مربوط به ایستایی و کتابای گلابچی بود.

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

مشاهده پیوست merge.pdf
این یه برنامه ریزیه مال موسسه پارسه.که سوالاتو هم به تفکیک درس تقسم بندی کرده..خالی از لطف نیس خوندنش
من خودمم پارسال امتحان دادم و توصیه های donfidelio رو جدی بگیرید................من پارسال نشریه 55, و مصالح ساختمون هنرستانو چند بار خوندم و لی حتی یه سئوالم نیومد............امسال مصالح رو کلا از تو منابع حذف کردم و عناصر هم میزارم واسه آخر شایدم نخوندمش

qazal.

عضو جدید
مشاهده پیوست 154858
این یه برنامه ریزیه مال موسسه پارسه.که سوالاتو هم به تفکیک درس تقسم بندی کرده..خالی از لطف نیس خوندنش
من خودمم پارسال امتحان دادم و توصیه های donfidelio رو جدی بگیرید................من پارسال نشریه 55, و مصالح ساختمون هنرستانو چند بار خوندم و لی حتی یه سئوالم نیومد............امسال مصالح رو کلا از تو منابع حذف کردم و عناصر هم میزارم واسه آخر شایدم نخوندمش
ممنوم... این واسه 89 هست و درسارو خوب تفکیک کرده ..دوستان اگه از هر موسسه ای جدیدشو پیدا کردین لطفا بزاین

mahfo

کاربر بیش فعال
بچه ها من رفتم همایش ایوانخانه.اسم استاداشم گفتن.حالا به نظرتون کدومشون خوبن برم؟

زبان:بابک رستمی/ایستایی:سروش نیا/عناصر:کزازی/تاسیسات و تنظیم شرایط:آقایی/تاریخ معاصر:مانا قابوسی/تاریخ جهان:نسیم عسگری/درک عمومی:علی طباطبایی/منظر:سعید عظمتی

qazal.

عضو جدید
بچه ها من رفتم همایش ایوانخانه.اسم استاداشم گفتن.حالا به نظرتون کدومشون خوبن برم؟

زبان:بابک رستمی/ایستایی:سروش نیا/عناصر:کزازی/تاسیسات و تنظیم شرایط:آقایی/تاریخ معاصر:مانا قابوسی/تاریخ جهان:نسیم عسگری/درک عمومی:علی طباطبایی/منظر:سعید عظمتی

اینا همشون خوبن تا اونجاکه شنیدم... اینکه چندتاشو بخوای بری کلاس بخودت بستگی داره
ایوانخانه در مود منابع یا .....چیزی گفتن؟

qazal.

عضو جدید
فقط اینکه من در مورد علی طباطبایی تو درک چیزی نشنیدم. شاید جدید باشه

mahfo

کاربر بیش فعال
اینا همشون خوبن تا اونجاکه شنیدم... اینکه چندتاشو بخوای بری کلاس بخودت بستگی داره
ایوانخانه در مود منابع یا .....چیزی گفتن؟

من نظر خودم رو ایستایی و درکه.عناصرم نمیدونم چیکارکنم؟ چرا یه برگه هم دادن روش منابعو نوشته

qazal.

عضو جدید
من نظر خودم رو ایستایی و درکه.عناصرم نمیدونم چیکارکنم؟ چرا یه برگه هم دادن روش منابعو نوشته

برات امکانش هست لطف کنی و اینجا هم بزاری؟ میخوام خودم ازشون منابعو بگیرم ولی یه نگاه کلی میخواستم بندازم. این منابع کلیه یا بصورت بودجه بندیه آزمونه؟

ghasedakkk

عضو جدید
کاربر ممتاز
سروشنیا که که حرف نداره. درکش تا پارسال علی عسگری بود که خیلی تعریفش را شنیده بودم. در مورد علی طباطبایی: باید با بچه هایی که پارسال کارگاه های نزدیک کنکورو رفته بودند صحبت کنید. نسیم را هم میگفتن عالیه.

میشه لطفا اونایی که رفتند منابع همه گرایش ها را بزارن؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.