من به ایرانی بودنم افتخار می کنم...▌ ♥من یک ایرانیم♥▌

reyhanu

عضو جدید

بوگاتی رنسانس

عضو جدید
کاربر ممتاز
آفرین م.د رضای عزیز. اگه انسان ایمان حقیقی به خدا داشته باشه، هرگز نگرانِ آینده ی بدونِ مهریه نخواهد بود.

اگه کسی نتونست از خدا بگیره، باید در ایمانش تجدید نظر کنه.

تازه مگه مهریه تضمینی برای خوشبختیه؟؟؟؟

خیلی ها خواستن با مهریه های بالا سرِ مردهای بدبخت کلاه بذارن که اکثرا" تیرشون به سنگ خورده.
کار خیر هرجور باشه قشنگه وقتی ادم در خونه خدارو بزنه خدا هم درارو به روش باز میکنه به این نباید فکر کرد که بعدها چه مشکلاتی میخواد به وجود بیاد
هر چیزی به جای خودش
بعضی چیزا لازمه که خدا قرارش میده برای ما و اگر لازم نبود این کارو نمیکرد ، شاید تو نگاه اول ببینی که کار خوبیه و میشه اونو با چیز بهتری تعویضش کرد ولی اشتباهه چون هرچیزی ک خدا گفته درست ترین کاره
وقتی خدا مهریه رو قرار داده و اونو عندالمطالبه هم گذاشته خوب این یعنی نیازه ، دیگه از حضزت علی و زهرا که زوج خوشبخت تری نداریم که ، اونهایی که اسوه تمام ما شیعیان هستن و تمام کارشون باید طوری باشه که برای ما الگو باشه ، حضرت زهرا نمیتونست به عنوان مهریه تکفل بچه یتیم و تقبل کنه ، یا بگه خرج عروسی چندتا جوون مهریه اش باشه ، یا پرداخت بدهی کسی و امثال این ؟؟؟؟
چرا میتونست اما کاری رو کرد که درست بود چون میدونست که تمام زندگیش الگوه و باید کارهایی رو که میکنه برای سعادت پیروانش باشه و نظر شخصیشو نباید دخالت بده برای همین مهریه ایش رو آب گذاشت که هم مهریه داشته باشه و هم بگه که مقدارش چقدر کمه
یا نمیتونستن عروسی نگیرن و خرجشو به ازدواج عروس و دامادهای جوون بدن ، یا تکفل بچه یتیم ، بدهی بدهکار ، یا برن مکه ؟؟؟؟؟؟؟ چرا میتونستن ولی عروسی گرفتن و جدای از اون این کارها رو تمام و کمال انجام دادن
پس اگر نیازی نبود نه خدا میگفت به انجام دادنش نه اونها انجام میدادن
شما اگر بازم برات مسئله ای هست از یه مشاور خانواده سوال بکنی اون کامل بهت توضیح میده که چه پیامدهایی کارهای این چنینی توی زندگی میذاره
اگر آدم توی اجتماع نباشه میتونه هرکاری رو که میخواد بکنه ولی اگر توی اجتماع باشی و بخوای برخلاف جریان آب شنا کنی مطمئن باش روزی خسته میشی چون هیچوقت جریان آب تغییر نمیکنه
دیگه بیشتر از این توضیح نمیدم چون فکر میکنم کافی باشه
اما اگر میخوای راجع بهش بحث کنی اولا موضع نگیر ، کامل نوشته هامو بخون بعد اگر راضی نشدی ادامه بده :smile:

IRANIAN VOCAL

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهریه

مهریه

هر چیزی به جای خودش
بعضی چیزا لازمه که خدا قرارش میده برای ما و اگر لازم نبود این کارو نمیکرد ، شاید تو نگاه اول ببینی که کار خوبیه و میشه اونو با چیز بهتری تعویضش کرد ولی اشتباهه چون هرچیزی ک خدا گفته درست ترین کاره
وقتی خدا مهریه رو قرار داده و اونو عندالمطالبه هم گذاشته خوب این یعنی نیازه ، دیگه از حضزت علی و زهرا که زوج خوشبخت تری نداریم که ، اونهایی که اسوه تمام ما شیعیان هستن و تمام کارشون باید طوری باشه که برای ما الگو باشه ، حضرت زهرا نمیتونست به عنوان مهریه تکفل بچه یتیم و تقبل کنه ، یا بگه خرج عروسی چندتا جوون مهریه اش باشه ، یا پرداخت بدهی کسی و امثال این ؟؟؟؟
چرا میتونست اما کاری رو کرد که درست بود چون میدونست که تمام زندگیش الگوه و باید کارهایی رو که میکنه برای سعادت پیروانش باشه و نظر شخصیشو نباید دخالت بده برای همین مهریه ایش رو آب گذاشت که هم مهریه داشته باشه و هم بگه که مقدارش چقدر کمه
یا نمیتونستن عروسی نگیرن و خرجشو به ازدواج عروس و دامادهای جوون بدن ، یا تکفل بچه یتیم ، بدهی بدهکار ، یا برن مکه ؟؟؟؟؟؟؟ چرا میتونستن ولی عروسی گرفتن و جدای از اون این کارها رو تمام و کمال انجام دادن
پس اگر نیازی نبود نه خدا میگفت به انجام دادنش نه اونها انجام میدادن
شما اگر بازم برات مسئله ای هست از یه مشاور خانواده سوال بکنی اون کامل بهت توضیح میده که چه پیامدهایی کارهای این چنینی توی زندگی میذاره
اگر آدم توی اجتماع نباشه میتونه هرکاری رو که میخواد بکنه ولی اگر توی اجتماع باشی و بخوای برخلاف جریان آب شنا کنی مطمئن باش روزی خسته میشی چون هیچوقت جریان آب تغییر نمیکنه
دیگه بیشتر از این توضیح نمیدم چون فکر میکنم کافی باشه
اما اگر میخوای راجع بهش بحث کنی اولا موضع نگیر ، کامل نوشته هامو بخون بعد اگر راضی نشدی ادامه بده :smile:

دوست عزیز ممنون از صحبت های شما.

به نظر شما اگه الآن دختری بخواد ازدواج کنه، مثل حضرت زهرا رفتار می کنه؟؟؟

کمترین مهریه فعلی در جامعه ی ما 500 سکه ی طلاست. به نظر شما خرج چندتا بچه یتیم خیلی کمتر از 500 سکه ی طلا نیست؟

و ارزش دنیوی و اُخروی آن بیشر از 500 سکه ی طلا نیست؟؟؟

در ضمن مهریه ی حضرت زهرا چند تا کاسه و بشقاب و قاشق و یکسری لوازم خانگی در حد یک زندگی معمولی بوده که حضرت علی(ع)

آن را به صورت جهاز برای حضرت فاطمه تهیه کرد.

سنت پیامبر اکرم(ص) اینه که خرید جهاز به عهده ی داماد می باشد و در عوض مهریه ها خیلی سبک است.

الآنم هنوز اهل سنت این رسم حضرت رسول رو اجرا می کنند.

خداوند مهریه رو قرار داده ولی اگه داماد در زمان جاری شدن خطبه ی عقد به اندازه ی مهریه ی تعیین شده ثروت نداشته باشه

به گفته ی بعضی از فقها، عقدشون درست نیست و یه جورایی ( رو بسته گفته اند ) باطله.

در ضمن خیلی نقل شده که بهتره عروس مهرش را به شوهرش ببخشد. شما می تونید این مطالب رو از رساله های فقها

و مجتهدین مطالعه کنید.

یادتون نره که دین اسلام دین گذشت می باشد. حتی درمورد قصاص قتلِ نفس، اول گذشت را عنوان کرده و اگر ولی دم

راضی به گذشت نشد، حکم قصاص داده شده.

موفق باشید

levrone

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
عمیقا متاسفم که در این کشور بدنیا اومدم؛ نمیدونم گناهم چی بوده اینجای دنیا خلق شدم

:biggrin: ميبرمت بابا بهت گفتم كه ;)
ميبرمت پيش يكسري آدم ناراحت حرفه اي :D بعد ميتوني زنگ بزني به دوستات بهشون بگي برن دو!:D

aria_survey87

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهریه‌های عجیب و غریب بارها سوژه خبرها شده است، از هزار کیلو بار مگس گرفته تا قلب و دست و پای آقای داماد؛

اما این بار مهریه عجیبی خبرساز شده است که نقلش مثل نمونه‌های قبلی اسباب خنده را فراهم نمی‌کند، بلکه تاثیرگذار و آموزنده محسوب می‌شود.

ماجرا از این قرار است که صفیه رضازاده، متولد 1361، دانشجوی دوره تخصصی قلب و عروق دانشگاه تهران در نهایت سادگی

با همسرش اسماعیل توکلی سی ویک ساله که او نیز دانشجوی سال سوم تخصصی داخلی دانشگاه شهید بهشتی است

با مهریه تکفل پنج یتیم به مدت 14 سال پیمان زناشویی بسته است.

مهریه عروس خانم نیز عندالمطالبه است که قرار شده در روز ایتام اکرام در ماه مبارک رمضان به اجرا گذاشته شود.

صفیه رضازاده در خصوص نوع مهریه و انگیزه اش در این خصوص به مهر گفته است: همیشه دوست داشتم مهریه ام چیزی باشد

که هم دنیای مرا بسازد و هم آخرتم را آباد کند از این رو به نیت 14 معصوم به مدت 14 سال و به نیت پنج تن تکفل و سرپرستی پنج یتیم

را جزو مهریه ام قرار دادم.
او ادامه می دهد: سکه هر تعداد هم که باشد حتی اگر بتوانی آن را به صورت کامل از داماد بگیری فقط می تواند

یک دلخوشی زودگذر برای این دنیا باشد، اما من دوست داشتم مهریه ام ماندگار باشد و دنیا و آخرت مرا تامین کند.

او می گوید: با تقبل سرپرستی این ایتام نه تنها مهریه ام را از همان ابتدا دریافت کرده ام و همسرم شیرینی لذت پرداخت مهریه مرا می چشد

برای هر دوی ما باقیات صالحاتی ایجاد شده که باعث خیر هر دوی ماست و ما می توانیم بهشت دنیوی و اخروی را در کنار هم بسازیم

و مسیر کمال و سعادت را با یکدیگر طی کنیم.
اسماعیل توکلی نیز در خصوص چگونگی مهریه همسرش گفته است:

در صحبت هایی که با هم داشتیم مشخص شد که خط مشی ما بسیار شبیه هم است و از آنجایی که از قبل دوست داشتم

چنین کاری را انجام دهم این موضوع را به عنوان مهریه لحاظ کردیم و در صورتی که وسع مالی ما بهتر شود تعداد را افزایش خواهیم داد.

ممنونم بسار قشنگ بود و جالب
خیلی حس خوب و قشنگی بود
ممنونم از دعوتت

بوگاتی رنسانس

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز ممنون از صحبت های شما.

به نظر شما اگه الآن دختری بخواد ازدواج کنه، مثل حضرت زهرا رفتار می کنه؟؟؟

کمترین مهریه فعلی در جامعه ی ما 500 سکه ی طلاست. به نظر شما خرج چندتا بچه یتیم خیلی کمتر از 500 سکه ی طلا نیست؟

و ارزش دنیوی و اُخروی آن بیشر از 500 سکه ی طلا نیست؟؟؟

در ضمن مهریه ی حضرت زهرا چند تا کاسه و بشقاب و قاشق و یکسری لوازم خانگی در حد یک زندگی معمولی بوده که حضرت علی(ع)

آن را به صورت جهاز برای حضرت فاطمه تهیه کرد.

سنت پیامبر اکرم(ص) اینه که خرید جهاز به عهده ی داماد می باشد و در عوض مهریه ها خیلی سبک است.

الآنم هنوز اهل سنت این رسم حضرت رسول رو اجرا می کنند.

خداوند مهریه رو قرار داده ولی اگه داماد در زمان جاری شدن خطبه ی عقد به اندازه ی مهریه ی تعیین شده ثروت نداشته باشه

به گفته ی بعضی از فقها، عقدشون درست نیست و یه جورایی ( رو بسته گفته اند ) باطله.

در ضمن خیلی نقل شده که بهتره عروس مهرش را به شوهرش ببخشد. شما می تونید این مطالب رو از رساله های فقها

و مجتهدین مطالعه کنید.

یادتون نره که دین اسلام دین گذشت می باشد. حتی درمورد قصاص قتلِ نفس، اول گذشت را عنوان کرده و اگر ولی دم

راضی به گذشت نشد، حکم قصاص داده شده.

موفق باشید
ممنون بخاطر جواب دادنت
شما از یک سمت حرفت درسته و از یک طرف باز همون حرف اشتباهو تکرار میکنی ، اگر بخوای اینطور فکر کنی که باید بگی با پول ساخت یه بیمارستان چندتا یتیمو میشه تکفل کرد یا با پول ساخت مدرسه چندتا یتیمو میشه تکفل کرد !!!!!!!!!!!
هم بیمارستان لازمه هم مدرسه هم تکفل بچه یتیم اما آیا باید یکی رو انجام داد و به فکر بقیه نبود ؟؟؟؟؟ شما به این سوال من پاسخ بده
ببین دوست عزیز خدا هیچوقت نگفته شما باید به ایتام کمک کنید یا باید پولتونو به فقرا بدین ، چرا گفته که از باقی مونده سرمایه تون توی یک سال باید یک پنجمشو به فقرا بدین یا زکات مالتونو پرداخت کنید
تا اینجاش میشه وظیفه ما و بیشتر از این میشه ثواب و کاری که انجام دادنش نشونه رعفت و بزرگی آدمه ، که به کسی کمک کنی ، یا یتیمی رو تجت سرپرسی بگیری یا مدرسه ای بسازی یا بیمارستانی بسازی یا کارهای دیگه ای انجام بدی
اما تمام اینها حدش مشخصه تا اونجایی که خدا میگه اگر خانواده تو به پولی که بخوای کمک کنی احتیاج داشته باشن و تو اونو کمک کنی حرومه
و اینم هست که سنگ بزرگ علامت نزدن است ، منظورم به شما یا شخص خاصی نیست اما همیشه کسانی که شعار میدن توی عمل خودشونو میکشن کنار
و یا حتی وقتی منافع خودشونو توی خطر میبینن تمام حرفایی که زدن یادشون میره ، اینکه کفالت بچه یتیم رو قبول کنی از بزرگترین ثوابهاست اما اینکه اونو جایگزین چیزی کنی که توی زندگیت و در آینده بدون شک بهت ضربه هرچند کوچیک میزنه بکنی اصلا درست نیست
بعضی کارها مثل کار رابین هود میمونه که از ثروتمندها میدزدید و به فقرا میداد ، منتها چون نمیخوایم ببینیم فقط قسمت کمک به فقرا تو چشممون میاد . اینکه آدم زندگیشو توی خطر بندازه تا بخواد شعاری بده یا آرمانی داشته باشه کار اشتباهیه و باید اینو قبول کنی چون حرف منطقیه. منطقشم من تعیین نکردم ، تمام روانشناسها و جامعه شناسها و مشاوران خانواده میگن ، جایگزینی چیزی توی زندگی به جای قسمت اصلی از اون زندگی باعث آثار جبران ناپذیری میشه
و یه نکته چون با شما دوست عزیزم صحبت میکنم : شما گفتی دیدی کسانی رو که مهریه سنگین داشتن و خوشبخت نشدن. منم به مهریه سنگین اعتقادی ندارم هرچند خودم این کارو میکنم اما زندگی که پای گرو کشی چون مهریه توش باز باشه ارزش نداره ، این حرف درست ، یعنی بگن که باید مهریه دخترمون انقدر باشه !!! پسر و دختر باید همدیگه رو بپسندن و مطمئن باشن که میتونن همدیگه رو خوشبخت کنن
توی خانواده منم هیچکس مهریه سنگینی نداشته ، اما من تعداد بیشتری رو دیدم که مهریه سبک داشتن و زندگیشون بی سرانجام موند ، این آمارو با مراجعه ی روزه به دادگاه خانواده میتونی در بیاری
ممنون

I2ose

عضو جدید
اِی سَرزَمین!

کدام فرزندها در کدام نسل تورا آزاد و سربلند،
با چشمان باورِ خود خواهند دید؟

مَحمودِ دولَت آبادی

IRANIAN VOCAL

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون بخاطر جواب دادنت
شما از یک سمت حرفت درسته و از یک طرف باز همون حرف اشتباهو تکرار میکنی ، اگر بخوای اینطور فکر کنی که باید بگی با پول ساخت یه بیمارستان چندتا یتیمو میشه تکفل کرد یا با پول ساخت مدرسه چندتا یتیمو میشه تکفل کرد !!!!!!!!!!!
هم بیمارستان لازمه هم مدرسه هم تکفل بچه یتیم اما آیا باید یکی رو انجام داد و به فکر بقیه نبود ؟؟؟؟؟ شما به این سوال من پاسخ بده
ببین دوست عزیز خدا هیچوقت نگفته شما باید به ایتام کمک کنید یا باید پولتونو به فقرا بدین ، چرا گفته که از باقی مونده سرمایه تون توی یک سال باید یک پنجمشو به فقرا بدین یا زکات مالتونو پرداخت کنید
تا اینجاش میشه وظیفه ما و بیشتر از این میشه ثواب و کاری که انجام دادنش نشونه رعفت و بزرگی آدمه ، که به کسی کمک کنی ، یا یتیمی رو تجت سرپرسی بگیری یا مدرسه ای بسازی یا بیمارستانی بسازی یا کارهای دیگه ای انجام بدی
اما تمام اینها حدش مشخصه تا اونجایی که خدا میگه اگر خانواده تو به پولی که بخوای کمک کنی احتیاج داشته باشن و تو اونو کمک کنی حرومه
و اینم هست که سنگ بزرگ علامت نزدن است ، منظورم به شما یا شخص خاصی نیست اما همیشه کسانی که شعار میدن توی عمل خودشونو میکشن کنار
و یا حتی وقتی منافع خودشونو توی خطر میبینن تمام حرفایی که زدن یادشون میره ، اینکه کفالت بچه یتیم رو قبول کنی از بزرگترین ثوابهاست اما اینکه اونو جایگزین چیزی کنی که توی زندگیت و در آینده بدون شک بهت ضربه هرچند کوچیک میزنه بکنی اصلا درست نیست
بعضی کارها مثل کار رابین هود میمونه که از ثروتمندها میدزدید و به فقرا میداد ، منتها چون نمیخوایم ببینیم فقط قسمت کمک به فقرا تو چشممون میاد . اینکه آدم زندگیشو توی خطر بندازه تا بخواد شعاری بده یا آرمانی داشته باشه کار اشتباهیه و باید اینو قبول کنی چون حرف منطقیه. منطقشم من تعیین نکردم ، تمام روانشناسها و جامعه شناسها و مشاوران خانواده میگن ، جایگزینی چیزی توی زندگی به جای قسمت اصلی از اون زندگی باعث آثار جبران ناپذیری میشه
و یه نکته چون با شما دوست عزیزم صحبت میکنم : شما گفتی دیدی کسانی رو که مهریه سنگین داشتن و خوشبخت نشدن. منم به مهریه سنگین اعتقادی ندارم هرچند خودم این کارو میکنم اما زندگی که پای گرو کشی چون مهریه توش باز باشه ارزش نداره ، این حرف درست ، یعنی بگن که باید مهریه دخترمون انقدر باشه !!! پسر و دختر باید همدیگه رو بپسندن و مطمئن باشن که میتونن همدیگه رو خوشبخت کنن
توی خانواده منم هیچکس مهریه سنگینی نداشته ، اما من تعداد بیشتری رو دیدم که مهریه سبک داشتن و زندگیشون بی سرانجام موند ، این آمارو با مراجعه ی روزه به دادگاه خانواده میتونی در بیاری
ممنون

سلام. دوست عزیز ممنون از پاسخی که دادی ولی مثل اینکه اصلا" دقت نکردی که گفتم مستحبه که زوجه مهریه اش رو به همسرش ببخشه.

این حدیث رو در رساله های عملیه نوشته اند. پس به نظر شما گفته ی پیامبر مبنی بر بخشیدن مهریه اشتباهه؟؟؟؟؟؟؟

آیا پیامبر نمی دونسته که مهریه به قول شما پشتوانه ی یک زنه؟؟!!!!!!!!!!

شما هم یه سری به دادگاه های خانواده بزنید و ببینید که چقدر زن های بی عفت و کلاهبردار مردان بیچاره رو به خاک سیاه نشوندن

و بهترین سلاح اونا برای هرگونه آزاد بودنشان، مهریه های سنگین شده. دوست عزیز با این پشتوانه ی عظیم و غیر قابل شمارش

متأسفانه فحشا بیداد کرده. و اگه مرد حرفی بزنه ، میرن مهریه شونو به اجرا میذارن.

من نمیگم که همه ی زن ها بد هستند ولی مثل اینکه اصلا" توی این جامعه زندگی نمی کنید و اینگونه زن ها رو نمی بینید.

البته مرد بد هم زیاده که دنبال زن های دیگر هستند و من منکرش نیستم ولی اگه زن بتونه از نیروهای فوق العاده ای که خدا

بهش داده نهایت استفاده رو ببره، هر مرد گرگ صفتی رو رام می کنه.

در کل شما یه کار خوب رو با کارهای دیگه قیاس نکن. اون خانم گفته سرپرستی 5 تا یتیم رو به عهده بگیرن و حتما" شوهرش

توانایی این کار رو داره که قبول کرده. و قراره ماه به ماه کمک کنه نه یکجا. حالا که مهریه عندالمطالبه ست، اگه زن مثلا" حتی

100 سکه رو درجا طلب کنه، آیا با قیمت امروزی سکه میشه همه رو یکجا پرداخت کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟

تازه در قرآن آیه داریم که به مسکین و یتیم و ابن السبیل ( کسی که در راه مانده و پولی نداره ) کمک کنید. شما میگید فقط خمس

رو باید ادا کنیم و خدا نگفته که به یتیم کمک کنید؟؟؟؟!!!!!!!

پس لطفا" معنی سوره ی مبارکه ی ماعون رو به دقت بخونید و ببینید که در مورد یتیم و ممانعت از احسان به او و فقرا چگونه به نمازگزاران

هشدار داده. حالا دیگه وای به حال بی نماز که تکلیفش معلومه.

این عروس خانم خیلی با ایمان بوده که این کار رو کرده و گذشتن از همه چیز در راه خدا یک دلِ بزرگ می خواد که این خانم داره.

ایشون میدونه که معنی آیه ی " و من مثقال ذرّة خیرا" یره " یعنی چی ...

ایشون میدونه که اگه در راه خدا یک ریال خرج کنی، ده ریال بهت برمی گردونه. تازه این همه دعای خیر پشت سرِ این خانمه و

خداوند هرگز بی جواب نمیذاره و او خودش بهتر میدونه که با چه کسی ازدواج کرده ...

انشاءالله این عروس خانم نیکوکار خوشبخت باشه و به همه ی آرزوهاش برسه.

از شما هم ممنونم که به مطالب دقت می کنید ولی به ریزِ مطالب هم به خوبی دقت کنید.

من به عنوان یه برادر بزرگتر از نظر سنی، از شما خواهش می کنم که بیشتر قرآن رو مطالعه بفرمایید

دیگه بحثی ندارم و عرضی ندارم و برای شما و همه ی انسان های شریف آرزوی خوشبختی و سعادت دنیا و آخرت دارم.

بوگاتی رنسانس

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. دوست عزیز ممنون از پاسخی که دادی ولی مثل اینکه اصلا" دقت نکردی که گفتم مستحبه که زوجه مهریه اش رو به همسرش ببخشه.

این حدیث رو در رساله های عملیه نوشته اند. پس به نظر شما گفته ی پیامبر مبنی بر بخشیدن مهریه اشتباهه؟؟؟؟؟؟؟

آیا پیامبر نمی دونسته که مهریه به قول شما پشتوانه ی یک زنه؟؟!!!!!!!!!!

شما هم یه سری به دادگاه های خانواده بزنید و ببینید که چقدر زن های بی عفت و کلاهبردار مردان بیچاره رو به خاک سیاه نشوندن

و بهترین سلاح اونا برای هرگونه آزاد بودنشان، مهریه های سنگین شده. دوست عزیز با این پشتوانه ی عظیم و غیر قابل شمارش

متأسفانه فحشا بیداد کرده. و اگه مرد حرفی بزنه ، میرن مهریه شونو به اجرا میذارن.

من نمیگم که همه ی زن ها بد هستند ولی مثل اینکه اصلا" توی این جامعه زندگی نمی کنید و اینگونه زن ها رو نمی بینید.

البته مرد بد هم زیاده که دنبال زن های دیگر هستند و من منکرش نیستم ولی اگه زن بتونه از نیروهای فوق العاده ای که خدا

بهش داده نهایت استفاده رو ببره، هر مرد گرگ صفتی رو رام می کنه.

در کل شما یه کار خوب رو با کارهای دیگه قیاس نکن. اون خانم گفته سرپرستی 5 تا یتیم رو به عهده بگیرن و حتما" شوهرش

توانایی این کار رو داره که قبول کرده. و قراره ماه به ماه کمک کنه نه یکجا. حالا که مهریه عندالمطالبه ست، اگه زن مثلا" حتی

100 سکه رو درجا طلب کنه، آیا با قیمت امروزی سکه میشه همه رو یکجا پرداخت کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟

تازه در قرآن آیه داریم که به مسکین و یتیم و ابن السبیل ( کسی که در راه مانده و پولی نداره ) کمک کنید. شما میگید فقط خمس

رو باید ادا کنیم و خدا نگفته که به یتیم کمک کنید؟؟؟؟!!!!!!!

پس لطفا" معنی سوره ی مبارکه ی ماعون رو به دقت بخونید و ببینید که در مورد یتیم و ممانعت از احسان به او و فقرا چگونه به نمازگزاران

هشدار داده. حالا دیگه وای به حال بی نماز که تکلیفش معلومه.

این عروس خانم خیلی با ایمان بوده که این کار رو کرده و گذشتن از همه چیز در راه خدا یک دلِ بزرگ می خواد که این خانم داره.

ایشون میدونه که معنی آیه ی " و من مثقال ذرّة خیرا" یره " یعنی چی ...

ایشون میدونه که اگه در راه خدا یک ریال خرج کنی، ده ریال بهت برمی گردونه. تازه این همه دعای خیر پشت سرِ این خانمه و

خداوند هرگز بی جواب نمیذاره و او خودش بهتر میدونه که با چه کسی ازدواج کرده ...

انشاءالله این عروس خانم نیکوکار خوشبخت باشه و به همه ی آرزوهاش برسه.

از شما هم ممنونم که به مطالب دقت می کنید ولی به ریزِ مطالب هم به خوبی دقت کنید.

من به عنوان یه برادر بزرگتر از نظر سنی، از شما خواهش می کنم که بیشتر قرآن رو مطالعه بفرمایید

دیگه بحثی ندارم و عرضی ندارم و برای شما و همه ی انسان های شریف آرزوی خوشبختی و سعادت دنیا و آخرت دارم.
ممنون بابت جواب کاملی که دادی اونقدر که از بحث اصلی دور شدی
من هیچی در مورد دادگاه خانواده نمیگم چون همه چیزو گفتم ، فقط انقدر به شما دوست بزرگوار میگم ک یک بار از صبح تا ظهر بری توی دادگاه خانواده ، دیگه در این مورد حرفی ندارم
خدا هیچ جایی واجب نکره ک به بچه یتیم کمک کنید ، شما اون حدیث یا آیه رو برای من بیار من قبول میکنم ، گفتم کمک کردن و انفاق از بزرگی و عزت آدمه اما هیچ جایی توی دین خدا واجب نشده که به یتیمی کمک کنی که شما میگی
مستحبه که ببخشه ، واجب نیست ، چون اگر واجب بود خدا واجبش نمیکرد ک مهریه باید داد ، جرم قتلم اعدامه اما خدا گفته مستحبه که ببخشی ( این دقیقا چیزیه که خودت گفتی ) پس حالا باید گفت خدا نعوذ به الله اشتباه کرده ؟؟؟؟
نه خدا هیچ وقت اشتباه نمیکنه که گفته واجبه ، که اگر قتل جرمش اعدام نبود میشه فهمید دنیا چطوری میشد ، به همین صورت مهریه اگر واجب نبود میشد فهمید چه اتفاقی می افته
دوست عزیز و برادر بزرگ پایه و اساس زندگی چیزی نیست ک بشه باهاش شوخی کرد ، وقتی بخاطر آرمان و شعار دادن بخوای پایه زندگیتو شل کنی این بزرگی نیست اینو من نمیگم ، صحبت تمام مشاوران خانواده ست ، امیدوارم ک زندگی این عروس و داماد خوب و خوش باشه ، اما به نظرت این خانوم نمیتونست مهریه سبک در حد همون 14 سکه یا چیز دیگه ای بگیره و تکفل بچه یتیمو به عنوان دیگه ای مثل شیر بها قبول کنه

IRANIAN VOCAL

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون بابت جواب کاملی که دادی اونقدر که از بحث اصلی دور شدی
من هیچی در مورد دادگاه خانواده نمیگم چون همه چیزو گفتم ، فقط انقدر به شما دوست بزرگوار میگم ک یک بار از صبح تا ظهر بری توی دادگاه خانواده ، دیگه در این مورد حرفی ندارم
خدا هیچ جایی واجب نکره ک به بچه یتیم کمک کنید ، شما اون حدیث یا آیه رو برای من بیار من قبول میکنم ، گفتم کمک کردن و انفاق از بزرگی و عزت آدمه اما هیچ جایی توی دین خدا واجب نشده که به یتیمی کمک کنی که شما میگی
مستحبه که ببخشه ، واجب نیست ، چون اگر واجب بود خدا واجبش نمیکرد ک مهریه باید داد ، جرم قتلم اعدامه اما خدا گفته مستحبه که ببخشی ( این دقیقا چیزیه که خودت گفتی ) پس حالا باید گفت خدا نعوذ به الله اشتباه کرده ؟؟؟؟
نه خدا هیچ وقت اشتباه نمیکنه که گفته واجبه ، که اگر قتل جرمش اعدام نبود میشه فهمید دنیا چطوری میشد ، به همین صورت مهریه اگر واجب نبود میشد فهمید چه اتفاقی می افته
دوست عزیز و برادر بزرگ پایه و اساس زندگی چیزی نیست ک بشه باهاش شوخی کرد ، وقتی بخاطر آرمان و شعار دادن بخوای پایه زندگیتو شل کنی این بزرگی نیست اینو من نمیگم ، صحبت تمام مشاوران خانواده ست ، امیدوارم ک زندگی این عروس و داماد خوب و خوش باشه ، اما به نظرت این خانوم نمیتونست مهریه سبک در حد همون 14 سکه یا چیز دیگه ای بگیره و تکفل بچه یتیمو به عنوان دیگه ای مثل شیر بها قبول کنه

یعنی 14 سکه خیلی ارزش داره و آینده ی عروس رو تضمین می کنه؟؟

وقتی خدا میگه مستحبه که ببخشه یعنی این کار خیلی خوبه ولی نمیتونه واجب کنه چون بعضی ها طاقت بخشش ندارن و به قدرت خدا ایمان ندارن.

گفتم که سوره ی مبارکه ی ماعون رو بخونید و ببینید که خدا در مورد احسان به یتیم چی فرموده.

من که قبلا" منبع اعلام کردم دیگه دنبال چی هستید؟؟؟؟؟؟؟؟

وقتی زن هایی که هنوز طلاق نگرفتن و توی دادگاه خانواده به مردهای دیگه شماره میدن، پس احوالشون معلومه.

اینو که خودم دیدم. پس بهتره شما با چشمان باز برید دادگاه خانواده رو ببینید.

من دیگه بحثی ندارم و سوره ی قرآن معرفی کردم. دیگه بالاتر از این چی می خواهید؟؟

باید در ایمانمون تجدید نظر کنیم. خدانگهدارتون

بوگاتی رنسانس

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی 14 سکه خیلی ارزش داره و آینده ی عروس رو تضمین می کنه؟؟

وقتی خدا میگه مستحبه که ببخشه یعنی این کار خیلی خوبه ولی نمیتونه واجب کنه چون بعضی ها طاقت بخشش ندارن و به قدرت خدا ایمان ندارن.

گفتم که سوره ی مبارکه ی ماعون رو بخونید و ببینید که خدا در مورد احسان به یتیم چی فرموده.

من که قبلا" منبع اعلام کردم دیگه دنبال چی هستید؟؟؟؟؟؟؟؟

وقتی زن هایی که هنوز طلاق نگرفتن و توی دادگاه خانواده به مردهای دیگه شماره میدن، پس احوالشون معلومه.

اینو که خودم دیدم. پس بهتره شما با چشمان باز برید دادگاه خانواده رو ببینید.

من دیگه بحثی ندارم و سوره ی قرآن معرفی کردم. دیگه بالاتر از این چی می خواهید؟؟

باید در ایمانمون تجدید نظر کنیم. خدانگهدارتون
من فکر کنم این بحث ادامه پیدا نکنه بهتره دوست عزیز ، چون شما اصلا جواب نمیدی و مدام بحثو به سمت قرآن میکشی.
من میگم شما اون آیه یا حدیثی رو که میگه کمک یا تکفل یتیم واجبه به من بگو شما میگی سوره ماعون در مورد احسان به یتیم آیه ای هست ، منم میگم خوبه و کار بزرگیه ولی هیچ جایی گفته نشده که این کار واجبه
اینکه خدا کاری رو مستحب کرده دلیلش این نیست که بخاطر کم بودن ایمان بنده هاش نتونسته واجب کنه ولو اینکه خیلی کارهای واجب رو خیلی ها انجام نمیدن .
اگر این طور باشه پس تکلیف کارهای مکروه چیه ؟؟؟؟؟
نیازی نیست توی دادگاه خانواده در مورد شماره دادن تحقیق بکنی ، نمونه های زیادترش توی جامعه هست ، کافیه چند دقیقه توی پارک بشینی ، یا یه ماشین شیک سوار شی ، اطلاعات دقیق میخوای از نصاب وسایل خانگی بگیر و ببین چه چیزایی که نمیگه .
ضلع مخالفشم برای آقایون هست ، ما نباید خودمونو مبری کنیم و همه اتهاما رو به خانومها بزنیم ، ضلع مخالف مردای ساده ای که سرشون کلاه میره ، مردای کلاهبرداری هستن که آدم حیفش میاد اسمشونو مرد بذاره .
پس نیاز نیست توی دادگاه خانواده باشی تا این چیزا رو ببینی ، همه مردای ناجور و هم زنهای ناجور هستن و اصلا بحث ما سر این نیست.
متاسفانه یکی از علتهایی که من نمیخوام به این بحث ادامه بدم اینه که از چارچوب اصلیش خارج شده و به حاشیه کشیده شده ، بحث سر زندگی و مهریه هست نه این چیزایی که الان مجبور به جواب دادنشون هستیم.
مهریه یه سنته نه زیادش نه کمش تضمین برای هیچ زندگی نیست ، تو این مدت عمرم تا به حال ندیدم کسی به خاطر مهریه زیاد بترسه و از طرفش جدا نشه پس مهریه کم دلیلی بر محکم کردن زندگی کسی نیست . این جواب جمله ای که گفتین 14 سکه تضمین برای زندگی اون خانوم هست یا نه!!!!!
اما وقتی چیزی مثل مهریه که جزو واجبات ازدواج هست ( کاری ب این نداریم که کسی میبخشه یا تا آخرشو میگیره ) رو خودمون حذف میکنیم یا به چیز دیگه ای تبدیلش میکنیم باید منتظر عواقب این اختراعمون باشیم ، چون هم خدا مهریه رو واجب کرده هم تحقیقات جامعه شناسها و مشاوران خانواده وجود چیزی به اسم مهریه رو الزامی دونته
بحث در این مورد اگر بخوای ادامه پیدا بکنه خیلی زیاد هست اما تا همینجا هم از موضوع اصلی به اندازه کافی دور شدیم و لا به لای حرفهایی که میزنیم اگر حرفی مرتبط به بحثمون باشه تکرار پستهای قبلیه
فقط دو تا چیز :
1- الان هر کسی که سنش دو رقمی نشده باشه از وضع جامعه خبر داره ، پس اگر حرفی نمیزنم دلیلش اینه که اینجا یه فضای عمومیه و نمیشه هر حرفی رو زد ، دلیل به اطلاع نداشتن از جامعه نیست !!
2- به سلمان فارسی گفتن ریش تو عزتش بیشتره یا دم سگ ، گفت هر کدوم که از پل صراط رد بشه ...
سطح ایمان هیچکس در حدی نیست که با چندتا پست معلوم بشه و هیچکس هم اون توانایی رو نداره که بتونه به همین راحتی اندازه ایمان دیگران رو مشخص کنه ، که در اینصورت نیازی به قیامت نبود ، یه نفرو مامور میکردن تا به قیافه افراد نگاه کنه و بگه بهشتین یا جهنمی
اگر این پستم طولانی شد فقط بخاطر این بود که پست آخرم در مورد این بحث بود و خواستم همه چیزو گفته باشم
موفق باشید

e-eng

عضو جدید
به شخصه فک میکنم بیشتر آدمایی که به چیزایی افتخار می‌کنن که برای به دست‌ آوردنش هیچ کار خاصی انجام ندادن همون آدمایی هستن که روز تولدشونو جشن می‌گیرن

IRANIAN VOCAL

عضو جدید
کاربر ممتاز
من فکر کنم این بحث ادامه پیدا نکنه بهتره دوست عزیز ، چون شما اصلا جواب نمیدی و مدام بحثو به سمت قرآن میکشی.
من میگم شما اون آیه یا حدیثی رو که میگه کمک یا تکفل یتیم واجبه به من بگو شما میگی سوره ماعون در مورد احسان به یتیم آیه ای هست ، منم میگم خوبه و کار بزرگیه ولی هیچ جایی گفته نشده که این کار واجبه
اینکه خدا کاری رو مستحب کرده دلیلش این نیست که بخاطر کم بودن ایمان بنده هاش نتونسته واجب کنه ولو اینکه خیلی کارهای واجب رو خیلی ها انجام نمیدن .
اگر این طور باشه پس تکلیف کارهای مکروه چیه ؟؟؟؟؟
نیازی نیست توی دادگاه خانواده در مورد شماره دادن تحقیق بکنی ، نمونه های زیادترش توی جامعه هست ، کافیه چند دقیقه توی پارک بشینی ، یا یه ماشین شیک سوار شی ، اطلاعات دقیق میخوای از نصاب وسایل خانگی بگیر و ببین چه چیزایی که نمیگه .
ضلع مخالفشم برای آقایون هست ، ما نباید خودمونو مبری کنیم و همه اتهاما رو به خانومها بزنیم ، ضلع مخالف مردای ساده ای که سرشون کلاه میره ، مردای کلاهبرداری هستن که آدم حیفش میاد اسمشونو مرد بذاره .
پس نیاز نیست توی دادگاه خانواده باشی تا این چیزا رو ببینی ، همه مردای ناجور و هم زنهای ناجور هستن و اصلا بحث ما سر این نیست.
متاسفانه یکی از علتهایی که من نمیخوام به این بحث ادامه بدم اینه که از چارچوب اصلیش خارج شده و به حاشیه کشیده شده ، بحث سر زندگی و مهریه هست نه این چیزایی که الان مجبور به جواب دادنشون هستیم.
مهریه یه سنته نه زیادش نه کمش تضمین برای هیچ زندگی نیست ، تو این مدت عمرم تا به حال ندیدم کسی به خاطر مهریه زیاد بترسه و از طرفش جدا نشه پس مهریه کم دلیلی بر محکم کردن زندگی کسی نیست . این جواب جمله ای که گفتین 14 سکه تضمین برای زندگی اون خانوم هست یا نه!!!!!
اما وقتی چیزی مثل مهریه که جزو واجبات ازدواج هست ( کاری ب این نداریم که کسی میبخشه یا تا آخرشو میگیره ) رو خودمون حذف میکنیم یا به چیز دیگه ای تبدیلش میکنیم باید منتظر عواقب این اختراعمون باشیم ، چون هم خدا مهریه رو واجب کرده هم تحقیقات جامعه شناسها و مشاوران خانواده وجود چیزی به اسم مهریه رو الزامی دونته
بحث در این مورد اگر بخوای ادامه پیدا بکنه خیلی زیاد هست اما تا همینجا هم از موضوع اصلی به اندازه کافی دور شدیم و لا به لای حرفهایی که میزنیم اگر حرفی مرتبط به بحثمون باشه تکرار پستهای قبلیه
فقط دو تا چیز :
1- الان هر کسی که سنش دو رقمی نشده باشه از وضع جامعه خبر داره ، پس اگر حرفی نمیزنم دلیلش اینه که اینجا یه فضای عمومیه و نمیشه هر حرفی رو زد ، دلیل به اطلاع نداشتن از جامعه نیست !!
2- به سلمان فارسی گفتن ریش تو عزتش بیشتره یا دم سگ ، گفت هر کدوم که از پل صراط رد بشه ...
سطح ایمان هیچکس در حدی نیست که با چندتا پست معلوم بشه و هیچکس هم اون توانایی رو نداره که بتونه به همین راحتی اندازه ایمان دیگران رو مشخص کنه ، که در اینصورت نیازی به قیامت نبود ، یه نفرو مامور میکردن تا به قیافه افراد نگاه کنه و بگه بهشتین یا جهنمی
اگر این پستم طولانی شد فقط بخاطر این بود که پست آخرم در مورد این بحث بود و خواستم همه چیزو گفته باشم
موفق باشید

سلام. من نگفتم تکفل یتیم واجبه. گفتم سوره ی ماعون رو بخونید وببینید که خدا نمازگزارانی رو که احسان کردن به یتیم رو منع می کنند،

مؤاخذه کرده. درست مثل نظر شما که دارین منع می کنین. در ضمن مگه خدا آیه ای نازل کرده که مهریه باید سکه ی طلا باشه؟؟؟؟؟؟

و اما من هرگز به ایمان شما توهین نکردم و خودم رو با ایمان تر ندونستم. فقط وظیفه داشتم که منبع بیارم که ظاهرا" شما منبع بهتری

از قرآن می خواهید که متأسفانه من بهتر از قرآن بلد نیستم !!!

من از همون زمان شاه که در سال 57 چهارم ابتدایی بودم، همه چیزو دیدم و ادعای بزرگی ندارم ولی واقعا" به فرموده ی حضرت علی(ع)

تجربه برتر از علم است. شما هم حتما" چیزهایی دیدید که نگرانید ولی باز بدون غرض میگم که اگه کسی ایمانش به خدا قوی باشه

هرگز از قدم برداشتن با نیت خیر ضرر نمی کنه. اگه حرف این حقیرو قبول می کنید بازم میگم یکبار قرآن رو درست با معنی کامل بخونید

به خدا کوچک ترین ضرری نمی کنید. خداوند در آیه ای می فرمایند" هل جزاؤ الاحسان الّا الاحسان؟"

یعنی" آیا پاداش نیکی به جز نیکی است؟"

خُب من که همه ی قرآن رو آیه به آیه حفظ نیستم که به شما آدرس بدم. مگه میشه 6666 آیه در خاطر من که حافظ قرآن نیستم بمونه؟؟؟

پس زحمت بکشید و مطالعه کنید.

منم دیگه بحثی ندارم چون شما دوست ندارید تحقیق کنید و فقط میگید مهریه، سکه، پشتوانه و ...

آیا پشتوانه ای بهتر از خدا سراغ دارید؟؟؟؟؟؟؟

موفق باشید و خدانگهدارتون

дажджавая кропля

عضو جدید
کاربر ممتاز
دروووود ........بر شما پارس منشان و آریا دمان

من فدایی کوچک.....آماده برا مرگ در راه پارس ماندن سرزمین پارس این تارنما را تقدیم می کنم به ذره ذره ی خاکی که تشکیل شده از ذره ذره ی تن بزرگان و افتخارات جاویدان این مرز و بوم و با سری از افکنده از احترام و افتخار و قدی برافراشته از غرور تقدیم می کنم به قطره قطره ی خون جنگاوران پارس منش و همیشه آریایی که با خون خود آبیاری کردند خاک این سرزمین را.........وافسوس میخورم بارها که ما نه تنها ناسپاسیم بر بزرگداشت آنها بلکه با بی رحمی آنها را پست یا حتی کسانی می خوانیم که ارزش توجه ندارند من این تارنما را با غرور تقدیم می کنم به شاه شاهان .....شاه همه سرزمین پر مایه ی ایران ....پور کمبوجیه شاه بزرگ شاه انشان...نوه ی کوروش شاه بزرگ شاه انشان.....از دودمان شاهان روزگار دور ........آن کس که بنیان گذاشت حقوق بشر .......آن کس که دنیا می بالد بر او......آن کس که همه در برابر روشنفکری (البته نه از نوع امروزی)و پرخردیش او را می ستایند....آنکه اشه اورا مظهر خیر و برکت دانسته.........از دودمنان بزرگان و جنگاوران و شاهان و صنعتگران و هنرمندان و نیک کرداران و نیک منشان و نیک گفتاران و نیک پنداران پارس........او که احترام می گذاشت و می ستود هر کیش را ....او که گرچه بسیار میدانست اما همیشه در حال آموختن بود....او که یهوه او را چنین می ستاید:خداوند به او قدرت داد تا آن هنگام که از او پیروی کند......... او که برده داری را یر انداختو بندیان بزرگی داد....... او که پشتوانه اش اهورا مزدا و دشمنش اهریمن می بود......او که خشمش همچو خشم پانته آ الهه ی برف و باد و بوران , طوفان می آفرید و لطفش همچو آناهیتا الهه ی آب و باروری و باران , قطره های باران را فرود می آورد و نیم نگاهش همچو میترا الهه ی روشنایی و ,خورشید روشن می نمود هر تاریکی را.....ودر نهایت اوکه پرستشگهش ایران استو خدای جاویدش هم ایران................کوروش بزرگ

blackviper210

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما در ایران قدیم فیلسوف بزرگی داشتیم بنام « اُستانِس » او را استانس رازی میگفتند، چون اهل ری بود.
او به « مَس مغان » مشهور بود.. مس بمعنی بزرگ است که هنوز در میان زرتشتیان یزد و کرمان گفته می شود.
گاهی هم به او زرتشت زمان میگفتند. او در زمان خشایارشاه به مصر که جزو ایران بود میرود و در معبد مَمفیس ساکن می شود.
گفتیم که مصر جزو ایران بوده، کتیبه ای در مصر پیدا شده که داریوش در آن میگوید« من داریوش پادشاه پارس، دستور دادم میان اینجا و دریای پارس آبراهی بسازند
که این دریا را به دریای پارس که همان خلیج پارس است پیوند دهند.»..
استانس که در معبد مَمفیس ساکن شده بود، شاگردانی داشت.
یکی از شاگردانش دیموکریت یا ذیمقراطیس بود. دیموکریت کسی است که واضع فلسفه اتمی و ذره گرائی است که از استادش استانس فرا گرفته بود..

آخرین ویرایش:

blackviper210

عضو جدید
کاربر ممتاز
.اکنون می پردازیم به کتابها و یا نشانه هائی که نشانگر دانش در ایران پیش از اسلام بوده.
یک مورخ یا بهتر بگوئیم یک سیاح رومی که از سرداران سپاه رومیان نیز بوده،
در قرن هفتم پیش از میلاد از همدان که در آن زمان هگمتانه نامیده میشد میگذرد.
شاید برای این بوده که بآنجا لشگر کشی کند. او آنجا با مدرسه ای یا بهتر بگویم با دانشکده ای روبرو می شود که رئیس آن شخصی بنام سئنه و دارای صد شاگرد بوده.
در این دانشکده اختر شناسی، پزشکی، فلسفه و ریاضی، رویهم چهار درس به شاگردان می آموختند.
بزرگترین دانشمندان و بهترین پزشکان از سراسر دنیا به سراغ او بآنجا می آمدند.
بعدها پلوتارک میگوید که من از اینگونه مدارس در همه ی شهرهای ایران دیدم که در آنجا پزشکی، اخترشناسی، ریاضی و فلسفه میخواندند....

blackviper210

عضو جدید
کاربر ممتاز
سرزمین ایران دانشمندان بزرگ و بنامی داشته مثل، ماهانی، فضل نیریزی که از نیریز فارس بود،که از بزرگترینها در ریاضی بود،
مثل ابوریحان و ابن سینا و دیگران که کوشش کردن که اسلام رو با مجموعه ی فلسفه سازگار کنن و تمام تلاششون در این زمینه بود..
ولی متاسفانه با اومدن انسان نادانی مثل محمد غزالی همه ی اونچه را که این دانشمندان بزرگ ساخته بودند ویران کرد.
از جمله چرندیاتی که این شخص میگه اینه که: خواندن ریاضی کار درستی نیست.
کسیکه ریاضی یا فلسفه میخواند با آراء و عقایدی روبرو می شود که می‌بیند که همه آنها با استدلال و منطق همراه است
و خیال میکند که مبانی دینی هم همین جور است و چون آنجا منطق و استدلال نمی بیند کافر میشود. بنابراین فلسفه و ریاضی نباید خواند....{البته استدلالش درسته }.

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
سرزمین ایران دانشمندان بزرگ و بنامی داشته مثل، ماهانی، فضل نیریزی که از نیریز فارس بود،که از بزرگترینها در ریاضی بود،
مثل ابوریحان و ابن سینا و دیگران که کوشش کردن که اسلام رو با مجموعه ی فلسفه سازگار کنن و تمام تلاششون در این زمینه بود..
ولی متاسفانه با اومدن انسان نادانی مثل محمد غزالی همه ی اونچه را که این دانشمندان بزرگ ساخته بودند ویران کرد.
از جمله چرندیاتی که این شخص میگه اینه که: خواندن ریاضی کار درستی نیست.
کسیکه ریاضی یا فلسفه میخواند با آراء و عقایدی روبرو می شود که می‌بیند که همه آنها با استدلال و منطق همراه است
و خیال میکند که مبانی دینی هم همین جور است و چون آنجا منطق و استدلال نمی بیند کافر میشود. بنابراین فلسفه و ریاضی نباید خواند....{البته استدلالش درسته }.
خواجه نصیرالدین طوسی، رییس رصدخانه مراغه کتاب‌هایی در زمینه ریاضی تألیف نمود. عمر خیام نیز تألیفات ریاضی مشتمل بر تحقیق در اصل موضوع اقلیدس و حساب و جبر دارد. غیاث‌الدین جمشید کاشانی، کاشف حقیقی کسر اعشاری بوده و اندازه صحیح عدد پی را به دست آورده بود؛معروف‌ترین چهره ریاضی در قرن دهم، بهاءالدین عاملی است. در نزد مسلمین، ریاضیات به علم عدد، هندسه و جبر تقسیم می‌شده‌است.
همه و همه از دانشمندان برجسته مسلمان ایرانی هستند.افرادی که با تعقل و اندیشه به مبانی اسلامی گرویدند.تاریخ هیچگاه از بین نخواهد رفت.

blackviper210

عضو جدید
کاربر ممتاز
خواجه نصیرالدین طوسی، رییس رصدخانه مراغه کتاب‌هایی در زمینه ریاضی تألیف نمود. عمر خیام نیز تألیفات ریاضی مشتمل بر تحقیق در اصل موضوع اقلیدس و حساب و جبر دارد. غیاث‌الدین جمشید کاشانی، کاشف حقیقی کسر اعشاری بوده و اندازه صحیح عدد پی را به دست آورده بود؛معروف‌ترین چهره ریاضی در قرن دهم، بهاءالدین عاملی است. در نزد مسلمین، ریاضیات به علم عدد، هندسه و جبر تقسیم می‌شده‌است.
همه و همه از دانشمندان برجسته مسلمان ایرانی هستند.افرادی که با تعقل و اندیشه به مبانی اسلامی گرویدند.تاریخ هیچگاه از بین نخواهد رفت.
نظر شما محترم اما به هیچ وجه درست نیست.
خیام رو مسلمان کردید. فردوسی رو شیعه کردید. رازی و ابن مقفع و جمشید کاشانی و.........
اینها هیچکدوم مسلمان نبودن.
عمر خیام میشه گفت یک ندانم گرا بود.
در کارگه کوزه گران بودم دوش... دیدم دو هزار کوزه گویا و خموش
هر یک بزبان حال باهم میگفتند... کو گوزه گرو کوزه خرو کوزه فروش؟
رازی بزرگترین منتقد دین در دنیا بود حتی بالاتر از ولتر.
میگه: تنها مرشد و تنها دلیل ما برای راه خرد است.
خواجه نصیر توسی هم همچنین.
فردوسی بزرگ هم جزو انجمن آزادگان بوده که بر ضد اعراب تاسیس شده.
فردوسی خداپرست بوده اما مسلمان نبوده.
پس حرف شما به هیچ عنوان درست نیست.
اعراب اگر میخواستن تولید علم بکنن در مکه و مدینه میکردن. چطور ما یک دانشمند تو این منطقه نداریم؟!!
اگه میتونی جواب بده.

آخرین ویرایش:

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]دانـشـمـندان ايـرانـي دوران بـاسـتـان:
[/FONT]

[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]- اسكيلاس- دوره هخامنشي (زمان حكومت داريوش از سال 486- 521 ق.م.) دريا نورد و مكتشف و مهندس سازنده قنات
- ستاسپ- دوره هخامنشي ( زمان حكومت خشايار شاه 2466-486 ق.م.) دريا نورد و مكتشف
- بوبراندا-دوره هخامنشي (زمان خشايار شاه) مهندس
- آرتاخه-دوره هخامنشي (زمان خشايار شاه) مهندس و سازنده كانال آتوس
- استانس- دوره هخامنشي شيميدان و استاد دموكريتوس
- برازه- دوره ساساني (زمان فرمانروائي اردشير( 241-226 م) مهندس و احيا كننده شهر فيروز آباد
- برانوش- دوره ساساني- سازنده شادروان شوشتر
- فرغان- دوره ساساني- سازنده تاق كسرا
- جهن برزين- دوره ساساني - سازنده تخت (تاقديس)
- شيده- دوره ساساني - سازنده كاخ خورنق
[/FONT]
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]- برزویه حکیم- پزشک و محقق- به دستور انوشیروان به هند رفت و کتاب کلیله و دمنه را رونویسی کرد و به ایران آورد [/FONT]
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]- ابولؤلؤ(فيروز) - قاتل عمربن خطاب (خليفه اعراب و متجاوز به ايران) - هنرمند ، صنعت كار و سازنده آسياهاي بادي

[/FONT]

[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]دانـشـمـندان ايـرانـي دوره اسلامي:[/FONT]

[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]- روزبه- دوره خلافت عمربن خطاب - طراح شهرهاي بصره و كوفه
- يعغوب بن طارق- (مرگ در 796 م / 180 ه )احتمالا از نژاد ايراني ستاره شناس
- نوبخت - ( مرگ 770776 م / 171-170 ه) ستاره شناس و مهندس ايراني كه تحت سر پرستي خالد بن برمك كه وي نيز ايراني بود طرح بغداد را انجام داد
- ماشاءالله (مناسه) - ( مرگ در 815 يا 820 م ) يهودي ايراني الاصلي كه در پروژه شهر بغداد با نوبخت همكاري مي كرد
- ابوسهل فضل بن نوبخت - ( مرگ در 816-815 م / 201-200 ه)از خاندان نوبختي ستاره شناس و كتابدار هارون الرشيد
[/FONT]
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]- ابو موسي جابرين حيان - در 160 هجري قمري در كوفه بر آمد - اهل توس ، شيميدان و كاني شناس و ستاره شناس
- بنو موسي ( محمد ، احمد و حسن ) - سده سوم هجري - خراساني الاصل ، مهندس مكانيك ، هندسه دان ، و رياضي دان
- ابو سعيد ضرير جرجاني (گرگاني ) مرگ در ( 846-945 م /232-231 ه) ستاره شناس و رياضي دان
- سهل طبري - در اوايل سده نهم ميلادي ( سده سوم هجري ) بر آمد - اهل طبرستان ( تبرستان ) ستاره شناس وپزشك
- احمدبن محمد نهاوندي ( مرگ در 835 تا 845 م / 221 تا 231 ه) - در جندي شاپور بر آمد - ستاره شناس م مؤلف زيج
[/FONT]
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]- يحيي بن ابي منصور ( مرگ در 831 م / 216 ه ) از نژاد ايراني كه در بغداد بر آمد ستاره شناس و مؤلف زيج، نوه اش هارون بن علي هم ستاره شناس و مؤلف زيج بود
- خالد بن عبدالملك مرورودي - اهل مرورود در خراسان بزرگ - در زمان مامون خليفه عباسي بر آمد - ستاره شناس بود و پسرش محمد و نوه اش عمر هم منجم بودند
- ابوالعباس احمد بن محمد بن كثير فرغاني - اهل فرغانه در ماوراء النهر (ورا رود ).در زمان مامون برآمد - ستاره شناس و نظريه پرداز نجومي
- عمربن فرخان طبري - ( مرگ در 815 م / 200 ه) از مردم طبرستان - ستاره شناس و معمار
- محمد بن عمربن فرخان طبري - پسر شخص بالا درآغاز سده نهم ميلادي ( سده سوم هجري ) بر آمد . ستاره شناس و مؤلف نجوم
[/FONT]
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]- ابو معشر جعفر بن محمد بن عمر بلخي - ( 272 - 172 ه ) ( 886- 786 م ) اهل بلخ در خراسان بزرگ - ستاره شناس و نظريه پرداز در نجوم .
- سهل بن بشر ( يا سهل بن حبيب بن هاني ) - در نيمه اول سده نهم ميلادي ( سده سوم هجري ) در خراسان بر آمد . ستاره شناس و منجم
- علي بن سهل بن طبري- ( سده نهم ميلادي / سده سوم هجري ) مؤلف فردوس الحكمه در طب و هوا شناسي ، نجوم
- محمد بن عيسي ماهاني ( مرگ در 874 تا 884 ميلادي / 261 تا 271 ه ) اهل ماهان كرمان ، رياضي دان و ستاره شناس و مهندس .معادله درجه سوم موسوم به معادله ماهاني از اوست
- فضل بن حاتم نيريزي -( مرگ در 922 م / 310 ه ) رياضي دان ، هندسه دان و ستاره شناس
- ابوبكر حسن بن خصيب - در اواخر سده نهم ميلادي ( سوم هجري ) بر آمد . ستاره شناس از نژاد ايراني بود
- ابوبكر زكرياي رازي - ( مرگ در 924- 923 م / 312 - 311 ه ) فيزيك دان ، شيمي دان و پزشك و مهندس و فيلسوف - كاشف الكل
[/FONT]
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]- احمد بن داوود دينوري ( 210 / 200 تا 282 ه 825 - 815 تا 895 م ) در دينور اصفهان بر آمد . ستاره شناس ، مورخ ، رياضي دان ، گياه شناس و لغت نويس
- ابو نصر محمد فارابي .(340/339- 258/257 ه51/950-71/870 م) زاده فاراب تركستان -فيزيكدان،موسيقي شناس،فيلسوف ايراني
- احمدبن سهل بلخي(934م/323ه) زاده شاستيان بلخ ،رياضيدان وجغرافي دان
- مطهر بن طاهرمقدسي-(356ه 966م) دربست سيستان برآمد- دايره المعارف نويس وبازگوكننده اعداد بزرگ هندي
- يقبوب بن محمد رازي-كه ابن نديم وي رااز مهندسان و محاسبان دانسته است
- استخري(اصطخري)- وي را نيزابن نديم از محاسبان ومهندسان بشمار آورده است
- محمد بن لره- اهل اصفهان بوده ودر فهرست ابن نديم در زمره مهندسان و محاسبان بشمار آورده شده است
- محمد بن احمد كاتب خوارزمي- از دايره المعارف نويسان سده چهارم هجري است.كاتب مفاتيح العلوم وي شامل مباحثي در حساب،هندسه،نجوم،موسيقي،مكانيك و شيمي
[/FONT]
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]- اخوان الصفا- گروه از مهندسان و دانشمندان و فيلسوفان كه در سده دهم ميلادي( سده چهارم هجري) بر آمدند. بعضي از اعضاي اين گروه مخفي مثل ابو سليمان محمد بن بشير بستي مقدسي، ابو الحسين علي بن هارون زنجاني و محمد بن احمد نهرجوري ايراني بوده اند آنان دايره المعارفي شامل كليه شعب معرفت پديد آوردند
- ابو جعفر خازن-زاده خراسان( مرگ در 350/360/ه961/ 971 م) رياضي دان و ستاره شناس
ابو الفتح اصفهاني- رياضيدان سده چهارم هجري
- ابو سهل ويجي بن رستم كوهي-(سده چهارم هجري) اهل طبرستان ، رياضي دان،مهندس، ستاره شناس. وي رهبر ستاره شناسان در رصد خانه اي بود كه شرف الدوله ديلمي ساخته بود
- ابو سعيد احمد سنجري- (415-340ه)(1024-951م) رياضي دان
- عبدالرحمن بن عمر صوفي رازي،زاده ري(376-291ه)(986-903م) ستاره شناس
[/FONT]
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]- ابو نصر محمد بن عبدالله(كلو اذاني)- از دودمان اردشير بابك كلواذاني(تولدش پيش از سال سيصد هجري) از جمله رياضي دانان
- ابو حامد احمد بن محمد صاغاني-(مرگ در 380ه 990 م) از مردم صاغان مرو ، رياضيدان- ستاره شناس، مخترع و سازنده اسطرلاب و ديگر ابزارهاي نجومي
- ابو الرضا عباس بوزجاني- ( 388/387-329ه)(998/997-940م) زاده بوزجان در حوالي نيشابور ، رياضيدان، هندسه دان، مهندس، ستاره شناس و نظري پرداز در نجوم
- ابو منصور موفق-(سده چهارم هجري) شيمي دان و دانشمند و علم مواد
- ابو نصر اسمعيل بن حماد جوهري-(مرگ در 393ه 1002م) زاده فاراب و مقيم نيشابور. لغت نويس و مبتكرانديشه هاي پرواز
- فارابي،ابو نصر(مرگ در 340/339 هجري يا 951/950م) دانشمند و فيلسوف ، در طبقه بندي علوم و در تبيين قوانين صوت و در تعريف دانش ها نقش عمده اي داشت
[/FONT]
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]- ابوريحان محود بن احمد بيروني- ( 440-363 هجري)(1048-973 م) ايراني نژاد زاده خوارزم، رياضيدان،زمين شناس، جغرافي دان،جهانگرد، فيلسوف،و نظريه پرداز در علوم طبيعي ودانشمند علوم تجربي
- ابو علي حسين بن عبدلله بن سينا- (427-370 هجري)(1037-980 م) زاده افشنه در بخارا كه در همدان درگذشت. رياضيدان،زمين شناس،فيزيكدان،پزشك، فيلسوف
- ابوبكر محمدبن حسن حاسب كرجي-( مرگ در 421/420 هجري 1030/1029 م) رياضيدان ايراني صاحب كتاب نسوي نامه
- عمر بن ابراهيم خيامي (عمر خيام)(517/516-440/430هجري)(1124/1123-1048/1038 ميلادي) زاده نيشابور ،رياضيدان،ستاره شناس،شاعر و فيلسوف
[/FONT]
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]- عبدالرحمن خازني-فيزيك دان و مخترع برآمده در خراسان بزرگ در ابتداي سده ششم هجري
- ابوبكر علي بن محمد خراساني - شيميدان ايراني كه بقول ابن نديم و بگفته كيمياگران به كيميا دست يافت
- بديع اسطرلابي(مرگ در بغداد در 1140/1139 م) اهل اصفهان- ستاره شناس و سازنده اسطرلاب
- محمد بن احمد خرقي-(مرگ در مرو در 1139/1138م) ستاره شناس، جغرافي دان ايراني كه نظريه اي در باب چگونگي حركت ستارگان نيز ارائه داده است
- مويد الدين طغراني(مرگ در 1112/1111م) زاده اصفهان - شاعر و شيميدان ايراني
- عبدالملك بن محمد شيرازي- رياضيدان و ستاره شناسي كه در نيمه دوم سده دوازدهم ميلادي(ششم هجري) برآمد
- محمد بن ابوبكر فارسي-رياضيدان و ستاره شناس ايراني نيمه دوم سده سيزدهم ميلادي(هفتم هجري)
- المظفر-(سده ششم هجري) اهل توس ،مخترع گونه اي از اسطرلاب خطي
[/FONT]
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]- نصرالدين طوسي-( 672-598 هجري) اهل توس ، رياضيدان، ستاره شناس،دانشمند علم مواد
- قطب الدين شيرازي-(1236-1311م)-رياضيدان،ستاره شناس، نور شناس، پزشك، فيلسوف ايراني
- محمد ابن اشرف شمس قندي- رياضيدان و ستاره شناس سده سيزدهم ميلادي (هفتم هجري)
- شمس الدين محمد بن ايوب دينسري-(سده هفتم هجري)- دايره المعارف نويس و نگارنده كتاب نوادر التبا در لتحفه البهادر كه شامل مباحثي از علوم طبيعي است
- غياث الدين جمشيد محمد طبيب ( الكاشي) - (790-832 هجري قمري) از مردم كاشان، رياضيدان و محاسب
- محمد حافظ اصفهاني (نتيجه الدوله) سده دهم هجري ، مولف رساله هايي در انواع دستگاههاي مكانيكي
- حسين معمار-معمار بقعه هارون در سال 918هجري
- بهاالدين عاملي-(1031-953هجري) رياضيدان، معمار، فيلسوف
- احمد معماري لاهوري و برادرش استاد حميد لاهوري- سده يازدهم هجري معماران ايراني سازنده تاج محل در هندوستان
[/FONT]