رفع اشکال مربوط به:اموزش قدم به قدم REVIT

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام دوستان

من با تمپلیت structural column یه ستون بتنی کشیدم و توی پروژه م لودش کردم (تا اینجاش درست)

می خوام top level اون level 3 باشه و در properties هم همنیو وارد کردم، ولی ستونه قدش کوتاه می مونه!!! اینم عکسش:

مشاهده پیوست 168762
چی کارش کنم که تا لول 2 بیاد؟؟!!؟

سلام
یعنی شما تو فمیلی یه ستون ساختی و لودش کردی تو پروجکت و لول تاپ رو تنظیم میکنی و تا طبق 3 نمیره؟
خب شما ستون رو بصورت پارامتریک کشیدید یا نه؟

meriil

کاربر فعال
سلام
یعنی شما تو فمیلی یه ستون ساختی و لودش کردی تو پروجکت و لول تاپ رو تنظیم میکنی و تا طبق 3 نمیره؟
خب شما ستون رو بصورت پارامتریک کشیدید یا نه؟

ممنون که جواب دادین

آره یه پارامتر براش تعریف کردم با عنوان height، ولی نمی دونم مشکلش چیه!

Untitled.jpg

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
ممنون که جواب دادین

آره یه پارامتر براش تعریف کردم با عنوان height، ولی نمی دونم مشکلش چیه!

مشاهده پیوست 168789

یادتون باشه اون پارامتر باید یه سرش وصل به لول 1 باشه یه سرش لول 2 قبل وارد کردن ستون با پروژه تو همون فمیلی ادیتو چک کنید ببینید وقتی به H مقادیر مختلف میدید ارتفاع ستون کم و زیاد میشه یا نه؟ اگر تو فمیلی کار کنه بعد لود تو پروجکتم کار خواهد کرد

omid3dmax

عضو جدید
باسلام من یکی از طرحامو کامل تو رویت کشیدم اما واسه کشیدن سقف مشکل دارم چون پلانم منحنی وکمان زیاد داره فکرکنم باید ازگزینه roof by face استفاده کنم امانمیدونم چجوری؟؟؟
لطفا راهنماییم کنید zx.jpg

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
باسلام من یکی از طرحامو کامل تو رویت کشیدم اما واسه کشیدن سقف مشکل دارم چون پلانم منحنی وکمان زیاد داره فکرکنم باید ازگزینه roof by face استفاده کنم
لطفا راهنماییم کنید مشاهده پیوست 169252

سلام، نوع سقفی که میخوای استفاده کنی چی هست؟ سقف مسطح؟
اگر مسطحه خب چطور کفا رو کشیدی؟ همونطورم میتونی سقفو بکشی

negin jo0on

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
curtain wall منحنی هم میشه کشید؟
اگه ممکنه برام توضیح بدید
ممنون

بله که میشه .. شما دیوار اول بکش .. یعنی یه دیوار صلب با مصالح بنایی بصورت کرو ..بعد تبدیلش کن به دیوار پرده ای ... اول دیوار رو انتخاب کن بعد از تو کادر بالا سمت راست مدل منحنی رو انتخاب دیوار رو بکش و روش کلیک کن نوعشو تغییر بده ;)
نشدا..من کشیدم دیوار بنایی رو ولی وقتی نوعشو تغییر دادم تبدیل به دیوار صاف شد:|

mahans

عضو جدید
باسلام من یکی از طرحامو کامل تو رویت کشیدم اما واسه کشیدن سقف مشکل دارم چون پلانم منحنی وکمان زیاد داره فکرکنم باید ازگزینه roof by face استفاده کنم امانمیدونم چجوری؟؟؟
لطفا راهنماییم کنید مشاهده پیوست 169252

فکر نکنم کار سحتی باشه!خب اون قسمت هایی که میخوای سقف ها از اونجا بشکنه رو انخاب و شیب بندیش کن!!!!

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
نه سقف شیب دار منظورمه مسطح رو میدونم

مثل سقف مسطح خطوط دور کار رو بکشید، بعد رو هر خطی از سقف که میخواید شکسته بشه رو انتخاب کنید و تیک difine roof slope رو بزنید و شیب رو تنظیم کنید، یکم باید کار کنید رو خطوط تا سقف مورنظر ایجاد بشه

omid3dmax

عضو جدید
مثل سقف مسطح خطوط دور کار رو بکشید، بعد رو هر خطی از سقف که میخواید شکسته بشه رو انتخاب کنید و تیک difine roof slope رو بزنید و شیب رو تنظیم کنید، یکم باید کار کنید رو خطوط تا سقف مورنظر ایجاد بشه[/QUOT
خب منم این کارو میکنم اما این پیغامو میده 1.jpg2.jpg

omid3dmax

عضو جدید
خب منم مین کارو میکنم اما باز این ارور رو میده 1.jpg2.jpgمن فکرکنم اصلا همچین شکلی رو نتونه به وجود بیاره چون کمان داره وفقط تهایتش از یه سمت بتونه شیب بده

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
سلام به دوستای عزیز و خوشگل.

ببخشید من یه سوال دارم خدمتتون.
تو رویت چحوری میشه یه دوار با مقطع خاص ترسیم کرد؟مثلا تو آرشی کد با دستور پروفایل این کارو انجام میدن ولی نمیدونم تو رویت چجوری میشه اینکارو انجام داد.
آیا کسی میدونه.
قبلا از کمکتون سپاسگزارم.:gol:

mahans

عضو جدید
خب منم مین کارو میکنم اما باز این ارور رو میده مشاهده پیوست 169266مشاهده پیوست 169267من فکرکنم اصلا همچین شکلی رو نتونه به وجود بیاره چون کمان داره وفقط تهایتش از یه سمت بتونه شیب بده

چرا رویت این کار رو میتونه بکنه!من خودم تو یکی از پروژه های آموزشیم که میخواستم رویت رو یاد بگیرم انجام دادم!اینم عکسش

1.jpg

اگه میشه لطف کنید و فایل همون پروژه رو بزارید تا دانلود کنیم و ببینیم واقعا مشکلش چیه که نمیشه!

mahans

عضو جدید

تو رویت چحوری میشه یه دوار با مقطع خاص ترسیم کرد؟مثلا تو آرشی کد با دستور پروفایل این کارو انجام میدن ولی نمیدونم تو رویت چجوری میشه اینکارو انجام داد.
آیا کسی میدونه.

خب باید مس بلد باشین و با اون هر مقطع و هر شکل دیواری که میخواین رو ترسیم کنید....

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
چرا رویت این کار رو میتونه بکنه!من خودم تو یکی از پروژه های آموزشیم که میخواستم رویت رو یاد بگیرم انجام دادم!اینم عکسش

مشاهده پیوست 169281

اگه میشه لطف کنید و فایل همون پروژه رو بزارید تا دانلود کنیم و ببینیم واقعا مشکلش چیه که نمیشه!
مشکل ایشون اینه که برای همه خطوط اومدن اسلوپ گذاشتن، باید امتحان کنید تا به نتیجه دلخواه برسید

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز

آیا کسی میدونه.

منظور از مقطع خاص چی هست؟ یعنی مثلا پایین دیوار لایه هایی داشته باشه که بالا نیست؛ نمونه مثلا دیوار پارکینگ، یا دیوار بیمارستانا که تا ارتفاعی سنگه بعد گچ؟

omid3dmax

عضو جدید
مشکل ایشون اینه که برای همه خطوط اومدن اسلوپ گذاشتن، باید امتحان کنید تا به نتیجه دلخواه برسید

یعنی شما منظورتون اینه که با مقدار شیبها(اسلوپ) بازی کنم تا یه شکل خاص بتونه بگیره وهمه رو شیب ندم ؟؟ خوب اگه یکی بخواد از شیب چهارطرفه استفاده کنه انوقت باید چیکارکنه؟؟؟؟

آخرین ویرایش:

omid3dmax

عضو جدید

مشاهده پیوست 169281

شما خودتون از چه طریقی تنوستید این مدل سقفو دربیارید یه کم راهنماییم کنید ممنون میشم؟؟؟

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
یعنی شما منظورتون اینه که با مقدار شیبها(اسلوپ) بازی کنم تا یه شکل خاص بتونه بگیره وهمه رو شیب ندم ؟؟

اگر مثلا به خط سمت راست اسلوپ بدی ببین چی میشه؟ بعد از چندبار تنظیم دستت میاد اصلا اسلوپ چیکار میکنه

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
منظور از مقطع خاص چی هست؟ یعنی مثلا پایین دیوار لایه هایی داشته باشه که بالا نیست؛ نمونه مثلا دیوار پارکینگ، یا دیوار بیمارستانا که تا ارتفاعی سنگه بعد گچ؟

سلام احسان جان.
ممنونم جواب دادی.
نه منظورم اون نیست.
نگاه کن من کارای کلاسیک انجام میدم.تو آرشی کد مشکل ندارم ولی تو رویت نمیدونم چیکارکنیم.
من میخوام همچین مقطعی که تو عکس پایین گذاشتم رو با دیوار بکشم.یا یه ستون با همین مقطع درست کنم.چجوری میشه این کار رو کرد.کلا چجوری میشه یه مقطع رو تو پلان کشید و اونو استرود کرد یا یه مقطعی تو نمای جانبی کشید و بهش بعد داد؟
ممنون میشم.

Untitled.jpg

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام احسان جان.
ممنونم جواب دادی.
نه منظورم اون نیست.
نگاه کن من کارای کلاسیک انجام میدم.تو آرشی کد مشکل ندارم ولی تو رویت نمیدونم چیکارکنیم.
من میخوام همچین مقطعی که تو عکس پایین گذاشتم رو با دیوار بکشم.یا یه ستون با همین مقطع درست کنم.چجوری میشه این کار رو کرد.کلا چجوری میشه یه مقطع رو تو پلان کشید و اونو استرود کرد یا یه مقطعی تو نمای جانبی کشید و بهش بعد داد؟
ممنون میشم.

مشاهده پیوست 169313
کار با سوییپ رو بلدی؟ تو کامپوننت، مد این پلیس، گزینه دیوار رو انتخاب کن بعد برو کاراشو انجام بده اگر کار با فمیلی رو بلدی
چند تا پست قبل هم یکی یه همچین سوالی ازم کرده بود پاسخ دادم کامل بهش

ghasedakkk

عضو جدید
کاربر ممتاز
مثل مدل 2013، موقع نصب بعد از تنظیم متریک، در حالی که اینترنتتون وصله (ترجیحا سرعت بالای 512) نصب رو بزنید و 4-5 ساعت منتظر بمونید تا رویت نصب شه

سلام.
مرسی. ولی آخه من قبلا نصب کردم. اون موقع نمیدونستم همچین چیزی باید بهش اضافه کنم.

sky1368

عضو جدید
salam man tuye keshidane divar moshkel daram:-((

vaghti file cad ru insert mikonam
level entekhab mikonm ke wall bekesham ama error mide wall nemikeshe
chikar konam?

ghazal amir

عضو جدید
سلام آقای نقدی یه سوال فنی داشتم در مورد رندر گرفتن تو رویت... من وقتی رندر میگیرم تو تنظیمات ، هوای خیلی ابری و انتخاب میکنم تو رندر نهایی آسمونو نصفه میندازههههه:cry: چیکار کنم ؟!!!!!!!!:w10::question::question:

Maryam.67

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستای گلم
خوبین ؟
من یه مشکلی دارم
نمی تونم تونم متریال فمیلی ها یا کامپوننت ها رو عوض کنم
کسی می تونه کمکم کنه؟
ممنونم:gol:

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام دوستای گلم
خوبین ؟
من یه مشکلی دارم
نمی تونم تونم متریال فمیلی ها یا کامپوننت ها رو عوض کنم
کسی می تونه کمکم کنه؟
ممنونم:gol:

مریم خانوم بعضی وقتا آبجکتای ورژن پایین تر مشکلساز میشن هم متریالی که بهشون میدیم تو پروه اعمال نمیشه، هم بعضی وقتا اصلا تو پروژه لود نمیشن، هم سیستم رو کند میکنن
از طرفی بعضی از فمیلی ها طوری هستن که فقط یه متریال بهشون میشه داد
بهتره متریال دهی رو تو تری دی مکس انجام بدید