[ آموزشی ] مقاله بنويسم؛ كارهاي تحقيقي در باب معماري

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
صحبتش جدی بود ولی متاسفانه شرایطش مهیا نیست. با این حال توی همین تاپیک اگر سوالی بود تا جایی که سوادم قد بده، جواب میدم...
ممنون از توجهت
نميدونم تاپيكاي قسمتاي مختلفو ديدي يا نه اما من خودم هر تاپيكي زدم پا گرفت چون نياز بود و همه دنبالش
شما خودت تو كارشي(مقاله رو ميگم)
از اول شروع كن
از قدم اول
بايد چيكار كرد و قدم اخر كه بايد به كجا رسيد
ميدونم كه متوجه منظورم هستيد
ممنونم و منتظر

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
خییییییییییلی خیلی متشکرم از راهنمایی های مفیدتون
توی دانشگاه از بس کلاس ها شلوغ هست که واقعا استادا نمیرسن توضیح بدن، گاهی هم جرات پرسیدن سوالی رو ندارم.... :w45:
کتاب روش تحقیق در معماری ، اثر لیندا گروت ، ترجمه دکتر علیرضا عینی فر بهمون معرفی کردند

من 3 موضوع به استاد نشون دادم، یکیش مربوط به پایان نامه لیسانسم بود، میخواستم مطالعاتم رو در همون زمینه ادامه بدم ، چون همون طور که شما گفتید موضوع بود که شاید بشه گفت کم و بیش دربارش اشرافیت داشتم! ..........ولی استاد گفت اون موضوع رو کنار بذارم و سعی کنم درباره ی مطالب جدید مطالعه ای داشته باشم ... :eek:

حالا بازم باید بگردم، فعلا تــــــــــازه فهمیدم چرا همش اساتید میگفتند از سایت
www.sid.ir استفاده کنید!!!!!!!! تازه الان صفحه ی دانلود مقاله هاشو پیدا کردم!!!! :huh:
ا
لينكشو ميزاري لطفا؟

Nasim_Feiz_A

عضو جدید
لينكشو ميزاري لطفا؟

سلام

آدرس سایت رو که گذاشته بودم ===> www.sid.ir

جستجو در بين 456738 مقاله علمی - پژوهشی و 145971 مقاله تمام متن =====>

http://www.sid.ir/fa/index.asp

اینم با جستجوی معماری ===>

http://www.sid.ir/fa/SearchPaper.asp?T1=&T2=%D9%85%D8%B9%D9%85%D8%A7%D8%B1%DB%8C&T3=&T5=&T6

این سایت ِ زیر هم مقاله زیاد میذاره ، هر مقاله 2تومن میگیره ====>
[URL="http://www.civilica.com"]www.civilica.com[/URL]

آخرین ویرایش:

REZAV1986

عضو جدید
دوستان مقاله سیری از ماده به روح میرمیران رو میخواستم ممنون میشم بهم کمک کنین.

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
همکاری برای نوشتن مقاله

همکاری برای نوشتن مقاله

سلام دوستان
من تصمیم دارم یه مقاله در زمینه معماری بنویسم
اگر کسی تمایل داره باهام همکاری کنه لطفا اینجا اعلام کنه ;)
هنوز موضوع مشخصی انتخاب نکردم اما احتمالا یه موضوعی مرتبط با مبانی نظری و فلسفی معماری باشه
در ضمن من تهرانم

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من تصمیم دارم یه مقاله در زمینه معماری بنویسم
اگر کسی تمایل داره باهام همکاری کنه لطفا اینجا اعلام کنه ;)
هنوز موضوع مشخصی انتخاب نکردم اما احتمالا یه موضوعی مرتبط با مبانی نظری و فلسفی معماری باشه
در ضمن من تهرانم

برا شروع میتونید برا همایش تبریز که اتفاقا محورش معماری اسلامی هست مقاله بدید

topman85

عضو جدید
واقعن تاپیک مفیدیه و خودم هم همیشه با اینکه دلم می خواست مقاله های تحقیقی و پژوهشی بنویسم ولی اصلن نمی دونستم باید چطوری شروع کنم. توضیحات دوستان واقعن برام مفید و راهگشا بود و تو تابستون، و بعد از امتحانات و تحویل پروژه‌ها، حتمن به صورت جدی پیگیر می شم... والبته با کلی سؤال مزاحمتون می شم!

raha pania

کاربر بیش فعال
سلام من ترم سه معماری ام خیلی دوست دارم در کارهای پژوهشی شرکت کنم،می تونم؟
میدونم اطلاعات زیادی ندارم اما اما اگر درمورد چیزی کنجکاو بشم حداکثر توانمو روش میذارم
منم میتونم شرکت کنم؟؟؟؟؟:$

سلام دوستان....
من در حال نوشتن یه مقاله هستم درباره "بررسی مقایسه ای مقوله نور در دو کلیسای سوربن و نوتردام"

به چند تا از دوستان میل زدم برای دریافت مقاله انگلیسی....توی نت هم اکثر صفحه های مربوط رو بررسی کردم.

خوشحال می شم اگه اطلاعاتی در این زمینه دارید-هرچند یک خط- در اختیارم بذارید....

درباره موضوع نور، نور در معماری گوتیک و باروک، شرایط جوی و وضعیت تابش نور طبیعی در سهر پاریس، درباره این دو کلیسا یا هر موضوع دیگه

بسیار متشکرم:gol::gol::gol:

raha pania

کاربر بیش فعال
سلام دوستان....
من در حال نوشتن یه مقاله هستم درباره "بررسی مقایسه ای مقوله نور در دو کلیسای سوربن و نوتردام"

به چند تا از دوستان میل زدم برای دریافت مقاله انگلیسی....توی نت هم اکثر صفحه های مربوط رو بررسی کردم.

درباره موضوع نور، نور در معماری گوتیک و باروک، شرایط جوی و وضعیت تابش نور طبیعی در سهر پاریس، درباره این دو کلیسا یا هر موضوع دیگه

من یه کتاب به اسم مبانی طراحی نورپردازی نوشته مارک کارلن دارم ،بدرد میخوره ؟در مورد کلیسا فقط توش یه عکس از نورپردازی یه کلیسا پیدا کردم

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان....

این رو ببینید ولی من نمیدونم اگر به دوستان درخواست بدین کسی میتونه براتون کل متنش رو بگیره یا نه؟
http://ieeexplore.ieee.org/xpl/logi...re.ieee.org/xpls/abs_all.jsp?arnumber=4648153

این هم هست:
http://www.studymode.com/essays/The-Significance-Of-The-Gothic-Cathedral-475106.html

آخرین ویرایش:
من یه کتاب به اسم مبانی طراحی نورپردازی نوشته مارک کارلن دارم ،بدرد میخوره ؟در مورد کلیسا فقط توش یه عکس از نورپردازی یه کلیسا پیدا کردم

اره خیلی عالی یه....میشه مشخصات رده بندی کتاب رو بذارید که بگردم پیداش کنم؟
متشکرم....:gol:

این رو ببینید ولی من نمیدونم اگر به دوستان درخواست بدین کسی میتونه براتون کل متنش رو بگیره یا نه؟
http://ieeexplore.ieee.org/xpl/login.jsp?tp=&arnumber=4648153&url=http%3A%2F%2Fieeexplore.ieee.org%2Fxpls%2Fabs_all.jsp%3Farnumber%3D4648153

این هم هست:
http://www.studymode.com/essays/The-Significance-Of-The-Gothic-Cathedral-475106.html

مهندس پریسای عزیز
بسیار متشکرم از لطفتون
اما متاسفانه لینک ها باز نمی شن
می شه بازنگری بفرمایید؟

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مهندس پریسای عزیز
بسیار متشکرم از لطفتون
اما متاسفانه لینک ها باز نمی شن
می شه بازنگری بفرمایید؟

چک کردم مشکلی نداره ولی سعی می کنم به صورت فایل براتون بذارم

پیوست ها

• parisa.rar
    58.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

memarane

کاربر فعال
کسی هست که تمایل داشته باشه با همکاری هم مقاله بنویسیم ؟ اگه کسی از دوستان علاقه داشت به من پیام خصوصی بده

nusss

عضو جدید
موضوع پایان نامه

موضوع پایان نامه

سلام دوستان عزیز :smile:
من باید پایان نامه یعنی پروژه ی پایانی بدم در مقطع لیسانس معماری و دلم می خواد کار خوبی از آب در بیاد که برای پذیرش گرفتن از دانشگاه های خارج بهم کمک کنه منتها هنوز در انتخاب موضوع موندم. از یکی از دوستام شنیدم که واسه پایان نامه ی فوق لیسانس باید یک محور برای کار پیدا کنی راجع به اون یه تحقیق بدی و طراحیتو بر اساس اون انجام بدی. پایان نامه در مقطع لیسانس باید فقط یه چیزی برداری طراحی کنی. این درسته :que:خیلی گیجم هنوز کلا در انتخاب موضوع و اینکه دقیقا باید چیکار کنم .:confused: راهنمای درست حسابی هم ندارم. اگه کسی می دونه لطفا منو راهنمایی کنید.

Checkmate

کاربر فعال تالار مهندسی شهرسازی ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز :smile:
من باید پایان نامه یعنی پروژه ی پایانی بدم در مقطع لیسانس معماری و دلم می خواد کار خوبی از آب در بیاد که برای پذیرش گرفتن از دانشگاه های خارج بهم کمک کنه منتها هنوز در انتخاب موضوع موندم. از یکی از دوستام شنیدم که واسه پایان نامه ی فوق لیسانس باید یک محور برای کار پیدا کنی راجع به اون یه تحقیق بدی و طراحیتو بر اساس اون انجام بدی. پایان نامه در مقطع لیسانس باید فقط یه چیزی برداری طراحی کنی. این درسته :que:خیلی گیجم هنوز کلا در انتخاب موضوع و اینکه دقیقا باید چیکار کنم .:confused: راهنمای درست حسابی هم ندارم. اگه کسی می دونه لطفا منو راهنمایی کنید.

آخرین چیزی که ممکنه برای پذیرش گرفتن از دانشگاههای خارج بهش توجه کنن، موضوع پایان نامه شما هست. موارد خیلی مهمتری قبل از موضوع پایان نامه هست. شما مگه استاد راهنما نداری؟

Z.ANSARI

کاربر فعال
سلام .راستش نوشتن مقاله اینجوری که فکر میکنید آسون نیست و یه جورایی مثل پایان نامه است.من و دوستانم یه بار یه مقاله برای ISIفرستادیم و با وجود اینکه خیلی روش کار کرده بودیم متاسفانه مقاله ی ما رد شد.به نظر من برای نوشتن یه مقاله ی خوب برای یه مکان خوب اول باید بدونی کجا داری زندگی میکنی؟بعدش باید بدونی مردم قبل از تو چطوری توی این مکان زندگی می کردند؟به نظرم باید از پایه شروع کرد...نمیشه شما سیب گاز زده ی یک نفر دیگه رو تموم بکنید...به قول قدیمیا نمیشه از دسترنج یکی دیگه بخورید:D

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
تا حالا تجربه مقاله ISI نداشتم .حتما همین جوری هست که شما میگید. تجربه م محدود به همایش های ملی و داخلی و پذیرش تو اونا بوده.

raha pania

کاربر بیش فعال
سلام
این همه همایش ها که فراخوان ارسال مقاله دارند
چطور باید برای این ها مقاله بنویسیم
مثلا راجع به موضوع هایی که هست
برای استارت مقاله از کجا شروع کنیم؟
چه منابعی استفاده کنیم ؟

sama_gol

عضو جدید
با سلامدوست عزیز ،پایان نامه های معماری با وجود مقررات اموزشی بعید میدونم بشه ازش یه مقاله در اورد اما کار نشد نداره منم اطلاع درستی در این زمینه ندارماما برب مقاله نویسی فعلا استانداردها رو رها کنین ابتدا توی زمینه ای که میخواین مقاله بدین برید توی مقالات isiیه سرچ بکنیدموضوع های مشابه رو در بیارید بخونید اگه موضو عتون جدیده که بعد از خوندن این مقاله ها چهارچوب دستتون میادکه یه مقاله تشکیلشده از summerykeywordsintroduction...اگه دیدید مشابه کارتون وجود داره اونو بسط بدیدباز هم در خدمتیکم اگه سوالی هست

عذر می خوام ... در بسیاری از رشته ها پایان نامه 18 نمره داره و مقاله در اوردن از اون 2 نمره . یعنی تقریبا باید پایان نامه ی ارشدت رو مقاله کنی.
بنا بر این نه تنها بعید نیست بلکه امری است ضروری.

sama_gol

عضو جدید
با سلامدوست عزیز ،پایان نامه های معماری با وجود مقررات اموزشی بعید میدونم بشه ازش یه مقاله در اورد اما کار نشد نداره منم اطلاع درستی در این زمینه ندارماما برب مقاله نویسی فعلا استانداردها رو رها کنین ابتدا توی زمینه ای که میخواین مقاله بدین برید توی مقالات isiیه سرچ بکنیدموضوع های مشابه رو در بیارید بخونید اگه موضو عتون جدیده که بعد از خوندن این مقاله ها چهارچوب دستتون میادکه یه مقاله تشکیلشده از summerykeywordsintroduction...اگه دیدید مشابه کارتون وجود داره اونو بسط بدیدباز هم در خدمتیکم اگه سوالی هست

سلام دوستان. من میخوام مقاله ای با موضوع زیر بنویسم اگه کسی بتونه کمکم کنه ممنون میشم.از کجا شروع کنم؟؟؟

((بررسی نقش و تا ثیر توزیع کاربری های شهری بر عملکرد متوازن شهرهای ساحلی مازندران. از نگاه شهروندان))

قبل از نوشتن عنوان مقاله به روند رسیدن به هدف فکر کنید بعد تصمیم بگیرید که این موضوع را انتخاب کنید یا نه.مطالعه پیشینه ی تحقیق شمارو در این امر کمک می کنه.

بالا