مشاوره و راهنمایی درسی و شغلی معماران

مشاوره و راهنمایی درسی و شغلی معماران

• مجموع رای دهندگان
    322
  • نظرسنجی بسته .

ehsan arch

عضو جدید
میشه کمکم کنی من ترم دوام اصلا اعتماد به نفس ندارم خیلی دوس دارم برم سرکار ولی چیزها زیادی یاد ندارم به نظرت چیکار کنم??

samira.y.m یکی از راه های موفقیت تو این رشته داشتن تجربه کاری هه... من خودم تو دوره کارشناسی هم کار کردم هم درس خوندم ...
به نظر من بهتره تجربه کارگاهی و گرافیکیتو قوی کنی تا بازار کار خودش بیاد سراغت.....

اشکهایی که پس از هر شکست می­ریزیم همان عرقیست که برای پیروزی نرخته­ایم.

REZA RS

عضو جدید
میشه کمکم کنی من ترم دوام اصلا اعتماد به نفس ندارم خیلی دوس دارم برم سرکار ولی چیزها زیادی یاد ندارم به نظرت چیکار کنم??

سلام به نظر من هم اعتماد به نفس خیلی مهمه هم اینکه باید تمرین زیاد داشته باشی اگه کارای گارگاهی رو بخصوص اجرا رو بلد باشی تو درسات خیلی کمک میکنه

همراهی

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
میگم خدایش میشه من با لیسانس عمران ارشد معماری معماری شرکت کنم تروخدا مطمعن کنید دستم بازه هر گرایش معماری جون قبول شم
به مدیریت پروژه (زیر مجموعه هنر های ساخت) هم فکر کنید بخصوص که عمران بودید راحتتر میتونی قبول شی اینطور که من شنیدم(!) باز کار خوبی داره
تضمین رو خودتون باید برای خودتون بکنید نه کس دیگری

morteza2010

عضو جدید
به مدیریت پروژه (زیر مجموعه هنر های ساخت) هم فکر کنید بخصوص که عمران بودید راحتتر میتونی قبول شی اینطور که من شنیدم(!) باز کار خوبی داره
تضمین رو خودتون باید برای خودتون بکنید نه کس دیگری
زیاد به فکر درامد نیستم با اینکه ارث پدری ندارم این عقیده دارم که عشق و رسیدن به معشوق بهترین درامد هست
اره باید همت زیادی بکنم چون دقیقا 3 ساله اصلا اتد نزدم بعد خیلی سال علمی و کتاب باران در پیش دارم
این نمایشگاه بین الملی زمانش کی هست به نظرتون این منابع که دوستان تو تایپک ها معرفی کردن از اونجا تهیه کنم یا یا چند تا کتاب اصل کاری بگیریم و بقیش از نمایشگاه بگیریم

همراهی

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
زیاد به فکر درامد نیستم با اینکه ارث پدری ندارم این عقیده دارم که عشق و رسیدن به معشوق بهترین درامد هست
اره باید همت زیادی بکنم چون دقیقا 3 ساله اصلا اتد نزدم بعد خیلی سال علمی و کتاب باران در پیش دارم
این نمایشگاه بین الملی زمانش کی هست به نظرتون این منابع که دوستان تو تایپک ها معرفی کردن از اونجا تهیه کنم یا یا چند تا کتاب اصل کاری بگیریم و بقیش از نمایشگاه بگیریم
منظورم این بود که کار برایش هست اینطوری نیست که زحمتت به هدر بره/به تالار کارشناسی ارشد مراجعه کن/همین کتاب هایی که داری رو شروع کن نمایشگاه همه ی کتاب هارو نداره کتاب های دانشگاه تهران (گلابچی) رو بیشتر داره با ده درصد تخفیف که همین مقدار تخفیف رو موسسه ایوانخانه معمار میده/کتاب زیاد نخر بقیه بحث رو بیا تالار ارشد/موفق باشی

همراهی

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
یکی از درخواست های کاری مهندس معمار اشنا به ضوابط شهرداریه
چندی پیش تو همین تاپیک در موردش بحث شد.خیلی خوبه که بتونیم این مهارت ها رو یاد بگیریم
اگر شما هم علاقمند به یادگیری و یا اینکه بلدید مایل به اموزش هستید به این تاپیک سر بزنید

[h=1]*ضوابط شهرداری و طراحی معماری*[/h]

joojemohan

عضو جدید
شروع به کار

شروع به کار

سلام من دانشچوی ترم آخر مهندسی معماری هستم و تصمیم دارم بعد از فارغ التحصیلیم مستقل کار کنم ولی اصلا اطلاعاتی راجع به شرایط داشتن شرکت و پروانه نظام مهندسی ندارم خواهش می کنم اگه می تونید کمکم کنید و اینکه هیچ سابقه کاری ندارم می خوام بدونم از کجا باید شروع کنم ؟

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
سلام من دانشچوی ترم آخر مهندسی معماری هستم و تصمیم دارم بعد از فارغ التحصیلیم مستقل کار کنم ولی اصلا اطلاعاتی راجع به شرایط داشتن شرکت و پروانه نظام مهندسی ندارم خواهش می کنم اگه می تونید کمکم کنید و اینکه هیچ سابقه کاری ندارم می خوام بدونم از کجا باید شروع کنم ؟

سلام.
واسه پروانه نظام مهندسی که باید سه سال از تاریخ دریافت مدرکتون بگذره.بعد از گذشت این سه سال شما میتونید اقدام کنید برای امتحان نظارت و طراحی معماری.
با دریافت پروانه نظام مهندسی شما میتونید تو شهرهای کوچیک با مراجع به شهرداری اقدام به تاسیس دفتر فنی کنید.(آسونترین راه برای مستقل کار کردن و در عین حال قانونی کار کردن همینه)
کارای مربوط به طراحی داخلی و ...دیگه هم هست که ماشاالله اینقدر دست زیاد شده که باید قیدشو زد:)

سلام دوستان.رشته معماری بازار کار داره مثل رشته های دیگه باید بعد از دانشگاه بیکار بشی یا کار هست؟

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
سلام دوستان.رشته معماری بازار کار داره مثل رشته های دیگه باید بعد از دانشگاه بیکار بشی یا کار هست؟

سلام.
دوست من همه چیز به توانایی ها و سطح سواد شما بستگی داره.شخصی بیکار میمونه که توانایی نداشته باشه.
ولی در حالت کلی رشته معماری بعد از عمران بیشترین بازار کار رو داره.

*Maedeh.archi*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام.
واسه پروانه نظام مهندسی که باید سه سال از تاریخ دریافت مدرکتون بگذره.بعد از گذشت این سه سال شما میتونید اقدام کنید برای امتحان نظارت و طراحی معماری.
با دریافت پروانه نظام مهندسی شما میتونید تو شهرهای کوچیک با مراجع به شهرداری اقدام به تاسیس دفتر فنی کنید.(آسونترین راه برای مستقل کار کردن و در عین حال قانونی کار کردن همینه)
کارای مربوط به طراحی داخلی و ...دیگه هم هست که ماشاالله اینقدر دست زیاد شده که باید قیدشو زد:)

سلام دوستم
میگم یعنی اگه مدرکمونو بگیریگ تا3سال باید بیکار باشیم؟:(

آخرین ویرایش:

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز

سلام دوستم
میگم یعنی یگه مدرکمونو بگیریگ تا3سال باید بیکار باشیم؟:(

سلامممممم.
نه اصلا اینطوری نیست دوست من.اصلا میدونید خیلیا نمیرن دنبال پروانه نظام مهندسی؟یا خیلیا هستن پروانه نظام مهندسی دارن نمیتونن باهاش کار کنن؟یه تعدادی هم هستن متاسفانه امضاشون (سهمیه سالانشونو)میفروشن.
اون چی که شانس شما رو تو بازار کار زیاد میکنه سواد و میزان توانایی هاتونه.کارهایی که سالهای اول(حتی بعد از گرفتن پایه نظام مهندسی) میتونید انجام بدید طراحی فاز دوم و اول(با تسلط به قوانین و ظوابط نظام مهندسی) و کاراهای مربوط به نرم افزار(تری دی) و خیلی کارای دیگه هستش.شما که خانم هستید بیشتر میتونید تو دفاتر فنی و شرکت های مشاور(البته نه مشاور های دلال)کار کنید.
:gol:

*Maedeh.archi*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

سلامممممم.
نه اصلا اینطوری نیست دوست من.اصلا میدونید خیلیا نمیرن دنبال پروانه نظام مهندسی؟یا خیلیا هستن پروانه نظام مهندسی دارن نمیتونن باهاش کار کنن؟یه تعدادی هم هستن متاسفانه امضاشون (سهمیه سالانشونو)میفروشن.
اون چی که شانس شما رو تو بازار کار زیاد میکنه سواد و میزان توانایی هاتونه.کارهایی که سالهای اول(حتی بعد از گرفتن پایه نظام مهندسی) میتونید انجام بدید طراحی فاز دوم و اول(با تسلط به قوانین و ظوابط نظام مهندسی) و کاراهای مربوط به نرم افزار(تری دی) و خیلی کارای دیگه هستش.شما که خانم هستید بیشتر میتونید تو دفاتر فنی و شرکت های مشاور(البته نه مشاور های دلال)کار کنید.
:gol:
:gol:مرسی بابت راهنماییتون .
خوب 3سال بعدگرفتن مدرک بایدبریم دنبال پروانه؟درسته؟
اگه اون پستو بخونید متوجه منظورم میشید والا اون دوستم مهارت کاملو داشتو چندسالی هم کارکرده بود ولی الان میگه اگه بخوام دفتریاشرکت بزنم نمیصرفه ودنبال استخدامیه که پیدانمیکنه:(

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
:gol:مرسی بابت راهنماییتون .
خوب 3سال بعدگرفتن مدرک بایدبریم دنبال پروانه؟درسته؟
اگه اون پستو بخونید متوجه منظورم میشید والا اون دوستم مهارت کاملو داشتو چندسالی هم کارکرده بود ولی الان میگه اگه بخوام دفتریاشرکت بزنم نمیصرفه ودنبال استخدامیه که پیدانمیکنه:(
خواهش میکنم.
آره سه سال باید بگذره از مدرکتون.بعد میرید تاییدیه نظام مهندسی رو میگیرید و میرید امتحان نظارت و طراحی رو میدید.
نگاه کنید اینطوری نیست که همه بتونن دفتر بزنن یا شرکت تاسیس کنن.در ضمن باید شما بتونید کار بگیرید و این نیاز به تجربه داره.اصلا اون کارفرما اگه مارو ببینه بهمون کار نمیده با این سن سالمون.همه ماها باید یه چند سالی با با شرکتای دیگه(مشاور و پیمانکار)کار کنیم.واقعا بعضی از آرشیتکت ها هستن که افتخاره واسشون نقشه کشی کردن.
ببخشید منظورتون از استخدام اینه که با شما قرارداد طولانی مدت ببندن؟اگه اینه که دیگه همچین شرکتایی وجود نداره.
ولی تو سایر موارد کار زیاده(البته من شهرستان هارو نمیدونم)
اگه دوستتون تواناییش زیاده باید حداکثر تو یه ماه بتونه کار پیدا کنه.

*Maedeh.archi*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خواهش میکنم.
آره سه سال باید بگذره از مدرکتون.بعد میرید تاییدیه نظام مهندسی رو میگیرید و میرید امتحان نظارت و طراحی رو میدید.
نگاه کنید اینطوری نیست که همه بتونن دفتر بزنن یا شرکت تاسیس کنن.در ضمن باید شما بتونید کار بگیرید و این نیاز به تجربه داره.اصلا اون کارفرما اگه مارو ببینه بهمون کار نمیده با این سن سالمون.همه ماها باید یه چند سالی با با شرکتای دیگه(مشاور و پیمانکار)کار کنیم.واقعا بعضی از آرشیتکت ها هستن که افتخاره واسشون نقشه کشی کردن.
ببخشید منظورتون از استخدام اینه که با شما قرارداد طولانی مدت ببندن؟اگه اینه که دیگه همچین شرکتایی وجود نداره.
ولی تو سایر موارد کار زیاده(البته من شهرستان هارو نمیدونم)
اگه دوستتون تواناییش زیاده باید حداکثر تو یه ماه بتونه کار پیدا کنه.
بله درسته ولی خوب واسه آقایون تا3سال صرفانقشه کشی یکمی سخته فکرمیکنم چون درآمدش کمه
منظورم استخدام رسمی تو1نهادیااداره بود
مکانش مدنظرم نیست
نمیدونم چی بگم والا!خیلی وقته دنبال کاره ولی کلا ناامیده.البته این ترم روپایان نامشه

zeus.m

عضو جدید
سلام یکی از بچه های معماری کمکم کنه. باید یکی از کارهای معماران عصر مدرنو تجزیه تحلیل کنم. سناریو و سایت پلانو آنالیز سایتو نماو برشو... نمیدونم از کجا باید پیدا کنم یکی کمکم کنه لطفا...

memari1900

عضو جدید
سلام کسی میتونه کمکم کنه؟؟؟؟؟؟؟؟ از من درخواست کار شده.یک ویلا تو شمال ویک زمین90متری در کرج.خواستم بدونم تا چه جدود مبلغی میتونم دریافت کنموبا توجه به اینکه ترم یک کارشناسی ناپیوسته معماری هستم؟ننظرتون چیه؟؟؟اگه کمکم کنید ممنون میشم

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام کسی میتونه کمکم کنه؟؟؟؟؟؟؟؟ از من درخواست کار شده.یک ویلا تو شمال ویک زمین90متری در کرج.خواستم بدونم تا چه جدود مبلغی میتونم دریافت کنموبا توجه به اینکه ترم یک کارشناسی ناپیوسته معماری هستم؟ننظرتون چیه؟؟؟اگه کمکم کنید ممنون میشم

طراحی ارتباطی به این که ترم چندم هستید نداره. مهم طرح ست. شما می تونید برا طراحی و ترسیم تون مبلغی رو تعیین کنید. تو شهرهای مختلف عرف متفاوته.اینکه مثلا متری چند نقشه بکشید. یکی از دوستانم که تو مازندران کار میکنه ویلایی رو متری 600-800 میکشه اما میگه مهم اینه که نباید زیر 100تومن در بیاد. مثلا اگه 90 متری کار کنه همون 100 تومن رو میگیره.
من خودم ویلایی روتین که کار خاص نخواد رو از 150 میگیرم و نقشه کامل و با جزییات سازه میدم.
اما باز به خودتون و نوع توافق با کارفرما بستگی داره. شما می تونید یه ویلا طراحی کنید و 1 تومن بگیرید بسته به کار و وقت و برآوردن خواسته کارفرما
موفق باشید

DDDIQ

مدیر ارشد
[h=1]تاپیک: افزایش 40 درصدی تعرفه خدمات مهندسی در سال 1392[/h]
"نائب رئیس اول سازمان نظام مهندسی ساختمان از ابلاغ نامه افزایش 40 درصدی تعرفه خدمات مهندسی در سال 1392 توسط رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان به سازمان نظام مهندسی ساختمان استانها خبر داد.....
....... حق‏ الزحمه خدمات مهندسی رشته‏‌های معماری، عمران، تأسیسات مکانیکی و تأسیسات برقی براساس جدول شماره 11 مبحث دوم مقررات ملی ساختمان محاسبه شود."

! Milad

عضو جدید
یکی یه توضیح بده ببینیم با این وضع بازار و این همه معمار چه شغلایی هست توی بازار برامون؟
به فکر یه کار توی رشتمون باشیم یا نه بریم سر یه کار دیگه ..

hado_st

عضو جدید
مهندسین عزیز سلام!
من قراره واسه کار طراحی نما فردا برم یه ساختمون رو ببینم. میشه بگید رفتم اونجا باید چیکار کنم؟ به چه چیزایی دقت کنم؟ چه چیزایی رو یادداشت کنم؟ کلاً باید چیکار کنم؟
و اینکه دستمزد این کار به چه صورتی هستش؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

memari1900

عضو جدید
ببخشید برای طراحی زمین 90متری .با کاربری مسکونی من باید چه مدازکی رو به کارفرما تحویل بدم؟

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
ببخشید برای طراحی زمین 90متری .با کاربری مسکونی من باید چه مدازکی رو به کارفرما تحویل بدم؟

اگه واسه شهرداری میخواد......پلان طبقات و پیلوت و زیرزمین(اگه داره).پلان مبلمان.سایت پلان.نما.برش.جدول مساحت ها

amirkhan92

عضو جدید
سلام
با توجه به مشکلات شغلی .من مشکل تحصیلی دارم و با دیدن مشاوره تحصیلی وارد شدم که کسی هم ازاون حرفی نزده .من ازمون کاردانی به کارشناسی دارم از منابع ازمون هم هیچ اطلاعاتی ندارم .اگه اطلاعاتی ازاین قبیل دارید کمک بزرگی کردید .حتی اگر یک درس.

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
سلام
با توجه به مشکلات شغلی .من مشکل تحصیلی دارم و با دیدن مشاوره تحصیلی وارد شدم که کسی هم ازاون حرفی نزده .من ازمون کاردانی به کارشناسی دارم از منابع ازمون هم هیچ اطلاعاتی ندارم .اگه اطلاعاتی ازاین قبیل دارید کمک بزرگی کردید .حتی اگر یک درس.

سلام.
درس ریاضی خیلی مهمه.خیلی تاثیر داره تو بالا رفتن رتبه ها.
واسه درسای تخصصی هم کتابای فنی و حرفه ای خیلی مهمن و اکثر سوالا از این کتابا طرح میشه.و کتابای دیگه که باید بخونید عبارتند از :ممعماری جهان زارعی-معماری ایران و سبک شناسی معماری ایران پیر نیا-معماری سنتی ایران قبادیان-اقلیم معماری کسمایی-تاسیسات ساسان مرادی-و...مهم هاش همینا هستن ولی بازم بپرسید چون من چند سال پیش کنکور دادم یه سری کتابارو یادم نیست.
در ضمن کتابای فنی و حرفه ای رشته ساختمون رو حتما بخون(سازه های فولادی و بتنی-ایستایی و ...)

m_sharajabian

عضو جدید
سلام بچه ها من میخوام معمار شم میشه بم بگین وضععیتش چطوره من به یه حقوق کم راضی نمشم هیچوقت وضعیتش در کل چطوره ؟؟ مرسی

بالا