پسران دختران باحجاب را برای ازدواج قابل اعتمادتر می دانند..

وضعیت
موضوع بسته شده است.

vahid_007_006

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بله دوستم درست میگی شما ابتدا نظرتو گفتی و قابل احترام ولی به جمله های انتهایی یه نگاهی بنداز ..من طرف کسیو نمیگیرم ،شاید نظرشو رد کنیو قبول نکنی ولی نمیتونی چون این نظرو داره بهش بگی ناپاک...

اگه همه مثل شما رفتار کنن دیگه هیچ وقت دعوایی پیش نمیاد ممنون دوست عزیز و با اخلاق
:gol:

sea ray

عضو جدید
کاربر ممتاز
الان گفتنش راحته.......... ولی اگه خدای نکرده بعد ازدواج این طور بشه شما که انقدر قیافه براتون مهمه به احتمال 99% این حرفو دیگه نمیزنین!

من مطمئنم که میگم. برام خیلی راحته وقتی 29 سال با کسی نبودم تحمل باقی عمرم هم برام راحته

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز
من مطمئنم که میگم. برام خیلی راحته وقتی 29 سال با کسی نبودم تحمل باقی عمرم هم برام راحته

:biggrin:............. آقا سهیل شمایید!
میگم اون یارو دختره که عکسشو گذاشته بودین آشنا میزد :دی

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
بازم بحثای تکراری ،بازم بحثای بی نتیجه ،بازم رومنبررفتن یک نفروهوراکشیدن یک عده:(
نمی دونم مگه اینجامیتینگ انتخاباتیه؟بعضیاواقعاقشنگ شعارمیدن :razz:

erfan_manutd

عضو جدید
من اصلا قبول ندارم چون یه تجربه بدی در مورد یه دختری که پوشش چادر بود دارم.
نمی گم که به دخترای باحجاب کمتر می شه اعتماد کرد. به نظر من اصلا این قضیه زیاد ربطی به حجاب نداره.

البته اگه منظور از حجاب پوشش کلی و لباس پوشیدن سنگین و مناسب باشه قبول دارم ولی اگه فقط منظور موی سر باشه نه

FilmBazZZ

کاربر بیش فعال
پسران دختران باحجاب را برای ازدواج قابل اعتمادتر می دانند
دبیر دفتر هم اندیشی اساتید نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران گفت: نتایج یک پژوهش نشان می دهد از نظر دانشجویان پسر، دخترانی که پوشش مناسبتری دارند برای ازدواج و زندگی قابل اعتمادترند.

هادی بهرامی در گفتگو با خبرنگار مهر ادامه داد: نتایج این پژوهش که بر روی دانشجویان دانشگاه تهران انجام شده مشخص کرد پسران دانشجو معتقدند که در دانشگاههای ایران نیز باید همانند دانشگاههای معتیر دنیا برای پوشش دانشجویان ضوابطی وجود داشته باشد.

دانشجویان معتقد به محدودیت بیشتر حجاب در دانشگاه نسبت به محیط بیرونند...

یکی نیست به این محققین عالیجناب بگه : شما شرایط ازدواج رو برای جوونا مهیا کنید ، اونا خودشون دیگه عقلشون میرسه با کی ازدواج کنن که بشه بهش اعتماد کرد.
یه تشکیل زندگی محقر 40 میلیون برا ادم خرج بر میداره!!! ای کاش یه پزوهش هم در این مورد انجام بدن.

erfan_manutd

عضو جدید
یکی نیست به این محققین عالیجناب بگه : شما شرایط ازدواج رو برای جوونا مهیا کنید ، اونا خودشون دیگه عقلشون میرسه با کی ازدواج کنن که بشه بهش اعتماد کرد.
یه تشکیل زندگی محقر 40 میلیون برا ادم خرج بر میداره!!! ای کاش یه پزوهش هم در این مورد انجام بدن.

واقعا!

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
پسرها هم مثل دخترها معیارهای زیادی دارن اخلاق و خانواده و ... ولی معیار حجاب داشتن دیگه داره از بین میره و محدود به خانواده های به شدت مذهبی میشه
من معیارهای زیادی دارم مثل اخلاق و خانواده و فرهنگ و ظاهر و ...

معیارهای یک پسر که به فکر ازدواج نیست با یک پسر که داره دنبال دختر برای ازدواج میگرده فرق داره من الان که فکر میکنم میبینم قبل از 6 ماه پیش که تصمیم گرفتم یکی رو پیدا کنم جزو معیارهام این بود که دختر با هیچ پسری دوست نبوده باشه ولی الان که کلی گشتم و موضوع رو سبک سنگین کردم به این نتیجه رسیدم که همسرم باید نهایت زیبایی و ظاهر خوب رو داشته باشه با اینکه خودم تا حالا با هیچ دختری رابطه جنسی نداشتم حتی اگر با چند نفر رابطه جنسی داشته و بکارتش رو از دست داده باشه به یک دختر با ظاهر معمولی ترجیح میدم چون آدمی نیستم که به همسرم خیانت کنم باید با یک دختر زیبا ازدواج کنم که فکرم مشغول دیگران نشه

حرفاتون یه جورایی مثه شعاره!
شاید من اشتباه قضاوت میکنم!
اما مطمئن باشین همیشه خوشگل تر از اون کسی که شما میپسندی هم وجود داره و دلبرترم هست!
یکم پا به سن که بذاره بهتون میگم!
مرد خیلی تنوع طلبه!در عین حال بسیار احساساتی!

-anjel-

عضو جدید
حرفاتون یه جورایی مثه شعاره!
شاید من اشتباه قضاوت میکنم!
اما مطمئن باشین همیشه خوشگل تر از اون کسی که شما میپسندی هم وجود داره و دلبرترم هست!
یکم پا به سن که بذاره بهتون میگم!
مرد خیلی تنوع طلبه!در عین حال بسیار احساساتی!

حق با شماست!
دنبال همسر زیبا بودن در مراحل اول عیب به نظر نمیاد، بلکه ایراد این معیار وقتی خودش رو نمایان میکنه که این حقیقت رو انکار نکنیم: همیشه و همیشه کسانی پیدا میشن که ظاهر خیلی شاخص تری از همسر آدم دارن. و کسانی که چهره ملاکشون هست احتمالش خیلی پایینه که بعدا بتونن کنار بیان با این قضیه. ولی بیشترشون هم سرسختانه نمی خوان این حقیقت رو بپذیرن.
راستش...گاهی براشون غمگین میشم...چون ممکنه هیچوقت زیبایی واقعی رو نبینن و حسش نکنن و چقدر حیف که آدم تو کل زندگیش حس زیبایی واقعی رو تجربه نکنه... و ندونه که چقدر لذت بخشه... و چقققققدر فرق داشته با تصور اونها... به خاطر همین از ته دل دعا میکنم که خدا خودم و همه رو تو درک حقیقت کمک کنه تا قشنگیای واقعی حیات رو ببینیم
:w16:

آخرین ویرایش:

havij139

عضو جدید
کاربر ممتاز
حق با شماست!
دنبال همسر زیبا بودن در مراحل اول عیب به نظر نمیاد، بلکه ایراد این معیار وقتی خودش رو نمایان میکنه که این حقیقت رو انکار نکنیم: همیشه و همیشه کسانی پیدا میشن که ظاهر خیلی شاخص تری از همسر آدم دارن. و کسانی که چهره ملاکشون هست احتمالش خیلی پایینه که بعدا بتونن کنار بیان با این قضیه. ولی بیشترشون هم سرسختانه نمی خوان این حقیقت رو بپذیرن.
راستش...گاهی براشون غمگین میشم...چون ممکنه شاید هیچوقت زیبایی واقعی رو نبینن و حسش نکنن و چقدر حیف که آدم تو کل زندگیش حس زیبایی واقعی رو تجربه نکنه... و ندونه که چقدر لذت بخشه... و چقققققدر فرق داشته با تصور اونها... به خاطر همین از ته دل دعا میکنم که خدا خودم و همه رو تو درک حقیقت کمک کنه تا قشنگیای واقعی حیات رو ببینیم

جناب saa ray رو نمیدونم
ولی وقتی یکی میگه زیبایی همسر خیلی واسش مهمه و میگرده دنبال دختر زیبا منظورش این نیست که میگرده دنبال زیباترین دختر دنیا(مسلما باید تا اخر عمر و بعد از ازدواج هم چشمش دنبال زن های زیبا باشه)
منظور ادمایی که میگن دنبال زیباترین دختر میگردن اینه که در طول مدتی که هنوز مجرد هستن میگردن و زیبا ترین دختر رو انتخواب میکنن و بعد دیگه تا اخر عمرشون دنبال زیبایی و زنهای دیگه نیستند
البته بعد از انتخواب دختر زیبا باید رفت سراغ ایمان و باطن و اخلاق.. و مسلمه که زیبایی بدون باطن زیبا بدرد نمیخوره

1- اصلن واسه چی خدا زن هارو زیبا تر از مرد ها آفرید؟... خوب لطافت وروحیه ی زنانگی کافی بود دیگه...چهره ی زنها چرا زیباتره؟.. و اصلن زنها زشت یاشن چه اشکالی داره؟ بلخره بعد یه مدت زیباییشون عادی میشه پس فرقی نمیکنه!!.. یا اینکه اخلاقشون میتونه چهرشون رو زیبا کنه پس چرا خدا چهره ی زن هارو زیباتر افرید واقعا؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2- چرا خدا میگه واسه همسرتون ارایش کنین و خودتون رو زیبا جلوه بدین و سرخ اب سفید اب کنین؟.. مگه خدا نمیدونه که چهره بعد از یه مدتی معمولی میشه و شوهر به چهره عادت میکنه؟!!!..از خدا عالم تر فکر نمیکنم وجود داشته باشه:دی

3-پس چرا خدا سفارش کرده که با زنی ازدواج کنین که زیبارو باشه ( و البته با ایمان)... و سفارش کرده که بگردید و دنبال زیباترین دختری باشید که چهرش از نظر شما زیبا باشه و به زیبارو و شگفت انگیر بودن چره ی زن تاکید کرده....
البته خدا گفته بین ادم زیباروی با ایمان و زیباروی شگفت انگیز بی ایمان باید اون با ایمانه رو انتخواب کرد و درست هم میگه.. و بعدش میگه حال اگر زیباوری شگفت انگیز با ایمان را پیدا کردید شایسته است که با ان ازدواج کنین( خوب ما تا اونجایی که فرصت داریم میگردیم و پیدا میکنیم و اگه پیدا نکردیم باید با زیباترین دختره با اخلاقی که میشناسیم ازدواج کنیم طبق سفارش خدا:دی)

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
حق با شماست!
راستش...گاهی براشون غمگین میشم...چون ممکنه هیچوقت زیبایی واقعی رو نبینن و حسش نکنن و چقدر حیف که آدم تو کل زندگیش حس زیبایی واقعی رو تجربه نکنه... و ندونه که چقدر لذت بخشه... و چقققققدر فرق داشته با تصور اونها... به خاطر همین از ته دل دعا میکنم که خدا خودم و همه رو تو درک حقیقت کمک کنه تا قشنگیای واقعی حیات رو ببینیم
واقعیتش اینه که ظاهر چه خوشگل چه معمولی مهم هست .ولی برای همسر یکی بودن و اینکه یکی همسرت بشه نیازه که دوطرف باطنا و عمیقا روحا عاشق هم باشن (در عین حال که ظاهر هم رو هم دوست دارن)باید ظاهر ها بهم بیاد
اما ظاهر ها ملاک اصلی نیست!صد در صد اونکه تاپ ترین هست تو پسرا بهترین نیست!
من خودم به چهره ی خواستگارام زیاد گیر میدم اما فقط دنبال یه چهره مطلوبم چهره ایی بشه کنارش یه عمر زندگی کرد.الزاما بهترین چهره نیست!
ولی واقعیت امر همینه که میگن کسایی که ساده تر تو جامعه ظاهر میشن یا حجاب بهتری داره مرد میتونه به عنوان یه همسر بهش نگاه کنه!
چون مردا خیلی از طریق چشم و نگاه حساب باز میکنن و خیلی عقلشون به چشمشون هست!
این برگ برنده واسه زن هست اما مشکلات خودشم داره!

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
جناب saa ray رو نمیدونم
ولی وقتی یکی میگه زیبایی همسر خیلی واسش مهمه و میگرده دنبال دختر زیبا منظورش این نیست که میگرده دنبال زیباترین دختر دنیا(مسلما باید تا اخر عمر و بعد از ازدواج هم چشمش دنبال زن های زیبا باشه)
منظور ادمایی که میگن دنبال زیباترین دختر میگردن اینه که در طول مدتی که هنوز مجرد هستن میگردن و زیبا ترین دختر رو انتخواب میکنن و بعد دیگه تا اخر عمرشون دنبال زیبایی و زنهای دیگه نیستند
البته بعد از انتخواب دختر زیبا باید رفت سراغ ایمان و باطن و اخلاق.. و مسلمه که زیبایی بدون باطن زیبا بدرد نمیخوره

1- اصلن واسه چی خدا زن هارو زیبا تر از مرد ها آفرید؟... خوب لطافت وروحیه ی زنانگی کافی بود دیگه...چهره ی زنها چرا زیباتره؟.. و اصلن زنها زشت یاشن چه اشکالی داره؟ بلخره بعد یه مدت زیباییشون عادی میشه پس فرقی نمیکنه!!.. یا اینکه اخلاقشون میتونه چهرشون رو زیبا کنه پس چرا خدا چهره ی زن هارو زیباتر افرید واقعا؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2- چرا خدا میگه واسه همسرتون ارایش کنین و خودتون رو زیبا جلوه بدین و سرخ اب سفید اب کنین؟.. مگه خدا نمیدونه که چهره بعد از یه مدتی معمولی میشه و شوهر به چهره عادت میکنه؟!!!..از خدا عالم تر فکر نمیکنم وجود داشته باشه:دی

3-پس چرا خدا سفارش کرده که با زنی ازدواج کنین که زیبارو باشه ( و البته با ایمان)... و سفارش کرده که بگردید و دنبال زیباترین دختری باشید که چهرش از نظر شما زیبا باشه و به زیبارو و شگفت انگیر بودن چره ی زن تاکید کرده....
البته خدا گفته بین ادم زیباروی با ایمان و زیباروی شگفت انگیز بی ایمان باید اون با ایمانه رو انتخواب کرد و درست هم میگه.. و بعدش میگه حال اگر زیباوری شگفت انگیز با ایمان را پیدا کردید شایسته است که با ان ازدواج کنین( خوب ما تا اونجایی که فرصت داریم میگردیم و پیدا میکنیم و اگه پیدا نکردیم باید با زیباترین دختره با اخلاقی که میشناسیم ازدواج کنیم طبق سفارش خدا:دی)

بله ...بهتره باکسی ازدواج کرد که زیبا رو باشه!
وصد در صد بهتره قیافه زن سر باشه!
ولی درکل باید بهم بیان!مرد هم باید چهره و تیپ خوبی داشته !زشت که نمیشه باشه!

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
زنی که زیبایی اندیشه پیدا کرده باشد،زیبایی بدنش را نشان نمیدهد...!!!(دکتر شزیعتی)

havij139

عضو جدید
کاربر ممتاز

خو اره باید قیافه ی مرد هم دربرابر زن خوب باشه.. ینی اختلافشون زمین تا اسمون نباشه..منم قبول دارم
کبوتر با کبوتر باز با باز

تازه این کلی نیست.. میبینیم اطرافمون که قیافه ی مرد خوب نیست ولی یا با ...پول ......یا با وعده های دروغ یا مخ زدن و نمیدونم کارهای دیگه میگرده دنبال یه دختر زیبا که قیافش با اون پسره زمین تا اسمون فرق میکنه

erfan_manutd

عضو جدید

زن و مرد باید از چشم هم زیبا باشن نه از چشم بقیه

-anjel-

عضو جدید
خو اره باید قیافه ی مرد هم دربرابر زن خوب باشه.. ینی اختلافشون زمین تا اسمون نباشه..منم قبول دارم
کبوتر با کبوتر باز با باز

تازه این کلی نیست.. میبینیم اطرافمون که قیافه ی مرد خوب نیست ولی یا با ...پول ......یا با وعده های دروغ یا مخ زدن و نمیدونم کارهای دیگه میگرده دنبال یه دختر زیبا که قیافش با اون پسره زمین تا اسمون فرق میکنه

دوست صمیمی من چهره اش بسیار بسیار زیباست. اینقدر که بدون هیچ نوع آراستنی از همه زیباتره. سالها و ساعت های طولانی با هم بودیم. وقتی پسرهایی که از ظاهرشون خوشش نمیومد بهش ابراز علاقه میکردند(حتی پولدار)، بدش می اومد و خیلی لجش میگرفت. میگفت واقعا چی فکر کرده که با این ظاهرش میاد با من حرف میزنه!
نظر من هم این نیست که باید بگیم برای ازدواج در کل بی خیال ظاهر! (برای دوست داشتن و احترام گذاشتن به آدما چرا ، واقعا ظاهر هییییچ اهمیتی نداره)، ولی برای ازدواج بله اهمیت داره. اما باید به صورت درست این اهمیت رو گفت. درستش این نیست که بگیم همسر زیبا میخوایم(این میشه اعتماد به نفس کاذب که بیشتر وقتام به شکست دارنده اش ختم میشه!)، بلکه درستش اینه که بگیم همسری میخوایم که ظاهرش به ما بیاد! تموم شد!
بله، همونطور که شما گفتی پیش میاد که ظاهر دختر خیلی از مردش سر باشه، که تو بیشتر موارد اینجوری، زن عقده کرده و همیشه آرزوی داشتن مرد همسطح خودش روی دلش سنگینی میکنه و یا باعث شده رفتارش بد و ناشایست بشه و یا اگر خیلی زن خوبی بوده باشه حداقلش اینه که به مرور سرد و افسرده شده. و به هر حال مطمئن باش همیشه تو عمق دلش، مردش رو پایین تر از خودش میدونه متاسفانه...

sea ray

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست صمیمی من چهره اش بسیار بسیار زیباست. اینقدر که بدون هیچ نوع آراستنی از همه زیباتره. سالها و ساعت های طولانی با هم بودیم. وقتی پسرهایی که از ظاهرشون خوشش نمیومد بهش ابراز علاقه میکردند(حتی پولدار)، بدش می اومد و خیلی لجش میگرفت. میگفت واقعا چی فکر کرده که با این ظاهرش میاد با من حرف میزنه!
نظر من هم این نیست که باید بگیم برای ازدواج در کل بی خیال ظاهر! (برای دوست داشتن و احترام گذاشتن به آدما چرا ، واقعا ظاهر هییییچ اهمیتی نداره)، ولی برای ازدواج بله اهمیت داره. اما باید به صورت درست این اهمیت رو گفت. درستش این نیست که بگیم همسر زیبا میخوایم(این میشه اعتماد به نفس کاذب که بیشتر وقتام به شکست دارنده اش ختم میشه!)، بلکه درستش اینه که بگیم همسری میخوایم که ظاهرش به ما بیاد! تموم شد!
بله، همونطور که شما گفتی پیش میاد که ظاهر دختر خیلی از مردش سر باشه، که تو بیشتر موارد اینجوری، زن عقده کرده و همیشه آرزوی داشتن مرد همسطح خودش روی دلش سنگینی میکنه و یا باعث شده رفتارش بد و ناشایست بشه و یا اگر خیلی زن خوبی بوده باشه حداقلش اینه که به مرور سرد و افسرده شده. و به هر حال مطمئن باش همیشه تو عمق دلش، مردش رو پایین تر از خودش میدونه متاسفانه...

دوستتون خیلی روشن فکره قدرش رو بدونید
منم دنبال یکی هستم که ظاهرش بهم بیاد یعنی رنگ پوست و موش و استخوان بندیش با چهره آروم و مهربون

آخرین ویرایش:

sea ray

عضو جدید
کاربر ممتاز
جناب saa ray رو نمیدونم

منم همین رو میگم و با شما هم عقیدم ولی مثل اینکه یه عده دوست دارن ندونسته برای خودشون قضاوت کنن

havij139

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست صمیمی من چهره اش بسیار بسیار زیباست. اینقدر که بدون هیچ نوع آراستنی از همه زیباتره. سالها و ساعت های طولانی با هم بودیم. وقتی پسرهایی که از ظاهرشون خوشش نمیومد بهش ابراز علاقه میکردند(حتی پولدار)، بدش می اومد و خیلی لجش میگرفت. میگفت واقعا چی فکر کرده که با این ظاهرش میاد با من حرف میزنه!نظر من هم این نیست که باید بگیم برای ازدواج در کل بی خیال ظاهر! (برای دوست داشتن و احترام گذاشتن به آدما چرا ، واقعا ظاهر هییییچ اهمیتی نداره)، ولی برای ازدواج بله اهمیت داره. اما باید به صورت درست این اهمیت رو گفت. درستش این نیست که بگیم همسر زیبا میخوایم(این میشه اعتماد به نفس کاذب که بیشتر وقتام به شکست دارنده اش ختم میشه!)، بلکه درستش اینه که بگیم همسری میخوایم که ظاهرش به ما بیاد! تموم شد!بله، همونطور که شما گفتی پیش میاد که ظاهر دختر خیلی از مردش سر باشه، که تو بیشتر موارد اینجوری، زن عقده کرده و همیشه آرزوی داشتن مرد همسطح خودش روی دلش سنگینی میکنه و یا باعث شده رفتارش بد و ناشایست بشه و یا اگر خیلی زن خوبی بوده باشه حداقلش اینه که به مرور سرد و افسرده شده. و به هر حال مطمئن باش همیشه تو عمق دلش، مردش رو پایین تر از خودش میدونه متاسفانه...

دوستتوت حق دارن دیگه.. باید هم همینطور باشه..

بعد کلا تا اونجایی که من دیدیم بیشتر اونهایی که میگن دنبال یه دختر زیبا هستیم خودشون هم قیافشون خوبه...پس اشکال نداره بگن که ما دنبال یه دختر زیبا هستیم...دیگه لازم نیست بگن دنبال دختری هستیم که بهمون بیاد:دی......البته قیافه ی خیره کننده هم نباشه اشکال نداره همون حدی که به هم بیان کافیه...
واسه دخترا بیشتر مسئولیت پذیری و اعتماد وصادق بودن و عاقل بودن و فرزانه بودن هم مهمه
متاسفانه بعضی ها میگن که ظاهر بعد یه مدت معمولی میشه و بهش عادت میکنیم واسه همین به ظاهر طرفشون اهمیت نمیدن و مثلا گول پول و ثروت یا چیزای دیگه یطرف رو میخورن... که اکثرشم میبینیم به قول شما اون دختر سرد و افسرده میشه و پول هم که داره اونموقع احتمال خیانت هم هست

در ضمن شما در پست اولتون گفتید که اینهایی که میگردن دنبال یک انسان زیبا ( مثل دوستتون) هیچوقت زیبایی حقیقی رو نمیبینن و خیلی بده که ادم نتونه زیبایی واقعی رو تجربه کنه.. و اینطور که از پستتون متوجه شدم این بود که نباید دنبال ظاهر زیبا بود و زیبایی حقیقی در ظاهر نیست و زیبایی در یه چیز دیگست... و اینکه اونهایی که دنبال ظاهر زیبا هستن( مثل دوستتون:دی .. همیشه دنبال یه فرد زیبا تری هستن حتی بعد از ازدواج!!!!!!) که اگه اشتباه متوجه شدم شرمنده!

آخرین ویرایش:

sea ray

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستتوت حق دارن دیگه.. باید هم همینطور باشه.. بعد کلا تا اونجایی که من دیدیم بیشتر اونهایی که میگن دنبال یه دختر زیبا هستیم خودشون هم قیافشون خوبه...پس اشکال نداره بگن که ما دنبال یه دختر زیبا هستیم...دیگه لازم نیست بگن دنبال دختری هستیم که بهمون بیاد:دی......البته قیافه ی خیره کننده هم نباشه اشکال نداره همون حدی که به هم بیان کافیه... واسه دخترا بیشتر مسئولیت پذیری و اعتماد وصادق بودن و عاقل بودن و فرزانه بودن مهمتره... متاسفانه بعضی ها میگن که ظاهر بعد یه مدت معمولی میشه و بهش عادت میکنیم واسه همین به ظاهر طرفشون اهمیت نمیدن و مثلا گول پول و ثروت یا چیزای دیگه یطرف رو میخورن... که اکثرشم میبینیم به قول شما اون دختر سرد و افسرده میشه و پول هم که داره اونموقع احتمال خیانت هم هست

فکر میکنم درسته، من بعضیها رو دیدم که اینجوری میشن ولی فقط دلیلش رو حدس میزدم و مطمئن نیستم

havij139

عضو جدید
کاربر ممتاز
فکر میکنم درسته، من بعضیها رو دیدم که اینجوری میشن ولی فقط دلیلش رو حدس میزدم و مطمئن نیستم
اره خوب.. مخوصا اگه زن و مرد ادمهای اجتماعی باشن.. یا فامیل و اشنا زیاد داشته باشن.. یا رفت و امد فامیلی و غیره داشته باشن.. یا در مجالس مختلف شرکت کنن.. زن یا مرد وقتی میبینه همسرش از لحاظ ظاهر بهش نمیخوره.. یا یه نگاه به بقیه میندازه.. دلسرد میشه.. حتی اگه به روی خودش هم نیاره از ازدواجش پشیمون میشه.. یا حتی ممکنه بقیه هم بهش اینو بگن.. متاسفانه طلاق هم که دیگه واسه بقیه معمولی شده.. دیگه مثل قدیم نیست که بگن طلاق تو خانواده ی ما رسم نیست.. خیلی راحت طلاق میگیرن.... همه هم که این فیلمای ماهواره ای رو نگاه میکنن که دیگه واویلا:دی.. یواش یواش این مسائل واسشون عادی میشه:دی
بیشترین دلیل طلاق هم که ثبت شده نشون میده به خاطر مسائل جنسی هست.... که شاید به زیبایی هم مربوط بشه:دی...
در تهران به ازای هر 3.75 ازدواج یک طلاق صورت مییره...... 60 درصد طلاق ها واسه افرادی هست که کمتر از 10 سال با هم زندگی میکردن... معومولا هم اکثرا تا چندسال بعد از ازدواج صبر میکنن و بچه دار نمیشن تا ببینن میتونن با هم زندگی کنن یا نه!

sea ray

عضو جدید
کاربر ممتاز
نتونستم نقل قول بگیرم:دی
اره خوب.. مخوصا اگه زن و مرد ادمهای اجتماعی باشن.. یا فامیل و اشنا زیاد داشته باشن.. یا رفت و امد فامیلی و غیره داشته باشن.. یا در مجالس مختلف شرکت کنن.. زن یا مرد وقتی میبینه همسرش از لحاظ ظاهر بهش نمیخوره.. یا یه نگاه به بقیه میندازه.. دلسرد میشه.. حتی اگه به روی خودش هم نیاره از ازدواجش پشیمون میشه.. یا حتی ممکنه بقیه هم بهش اینو بگن.. متاسفانه طلاق هم که دیگه واسه بقیه معمولی شده.. دیگه مثل قدیم نیست که بگن طلاق تو خانواده ی ما رسم نیست.. خیلی راحت طلاق میگیرن.... همه هم که این فیلمای ماهواره ای رو نگاه میکنن که دیگه واویلا:دی.. یواش یواش این مسائل واسشون عادی میشه:دی
بیشترین دلیل طلاق هم که ثبت شده نشون میده به خاطر مسائل جنسی هست.... که شاید به زیبایی هم مربوط بشه:دی...
در تهران به ازای هر 3.75 ازدواج یک طلاق صورت مییره...... 60 درصد طلاق ها واسه افرادی هست که کمتر از 10 سال با هم زندگی میکردن... معومولا هم اکثرا تا چندسال بعد از ازدواج صبر میکنن و بچه دار نمیشن تا ببینن میتونن با هم زندگی کنن یا نه!

این حرفو خیلی قبول دارم . بیشتر کسانی که با یکی متضاد خودشون (زشت) ازدواج میکنن خانواده درست و حسابی ندارن چون یه جورایی آبرو ریزی محسوب میشه
من خودم اگر با دختر زشت ازدواج کنم اول همه مادرم عاقم میکنه تا حالا چن بار تهدیدم کرده

havij139

عضو جدید
کاربر ممتاز
این حرفو خیلی قبول دارم . بیشتر کسانی که با یکی متضاد خودشون (زشت) ازدواج میکنن خانواده درست و حسابی ندارن چون یه جورایی آبرو ریزی محسوب میشه
من خودم اگر با دختر زشت ازدواج کنم اول همه مادرم عاقم میکنه تا حالا چن بار تهدیدم کرده
:biggrin:
اینو خوب اومدی:دییییییییییی
البته بابام تهدیدم کرده:دی
مامانم میگه قیافش خوب باشه و از تو بهترباشه ولی بیشتر حیا و نجابت و باطنش مهمه:دی.. تهدید نمیکنه.. البته مادرم واسه سن تهدید کرده.. یه بحثی شده بود مادرم گفت حتی شده یک روز باید بزرگترباشی از همسرت وگرنه اگه بخوای با یکی بزرگتر از خودت ازدواج کنی روزگارتو سیاه میکنم:دی... منم می خواستم اذیتش کنم میگفتم بابا مهم تفاهمه سن و سال مهم نیست حتی اگه 5 سال کوچیکترباشم:دی

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز

:biggrin:....چه مامان باحالی :دی

-anjel-

عضو جدید
دوستتوت حق دارن دیگه.. باید هم همینطور باشه..

بعد کلا تا اونجایی که من دیدیم بیشتر اونهایی که میگن دنبال یه دختر زیبا هستیم خودشون هم قیافشون خوبه...پس اشکال نداره بگن که ما دنبال یه دختر زیبا هستیم...دیگه لازم نیست بگن دنبال دختری هستیم که بهمون بیاد:دی......البته قیافه ی خیره کننده هم نباشه اشکال نداره همون حدی که به هم بیان کافیه...
واسه دخترا بیشتر مسئولیت پذیری و اعتماد وصادق بودن و عاقل بودن و فرزانه بودن هم مهمه
متاسفانه بعضی ها میگن که ظاهر بعد یه مدت معمولی میشه و بهش عادت میکنیم واسه همین به ظاهر طرفشون اهمیت نمیدن و مثلا گول پول و ثروت یا چیزای دیگه یطرف رو میخورن... که اکثرشم میبینیم به قول شما اون دختر سرد و افسرده میشه و پول هم که داره اونموقع احتمال خیانت هم هست

در ضمن شما در پست اولتون گفتید که اینهایی که میگردن دنبال یک انسان زیبا ( مثل دوستتون) هیچوقت زیبایی حقیقی رو نمیبینن و خیلی بده که ادم نتونه زیبایی واقعی رو تجربه کنه.. و اینطور که از پستتون متوجه شدم این بود که نباید دنبال ظاهر زیبا بود و زیبایی حقیقی در ظاهر نیست و زیبایی در یه چیز دیگست... و اینکه اونهایی که دنبال ظاهر زیبا هستن( مثل دوستتون:دی .. همیشه دنبال یه فرد زیبا تری هستن حتی بعد از ازدواج!!!!!!) که اگه اشتباه متوجه شدم شرمنده!

بله گفتم. خودم کسی هستم که از دید عرفانی به مسائل نگاه میکنم، عقاید و سلیقه ی عرفانی دارم... برای من تعریف زیبایی از بیخ و بن با اونچه که به عنوان تعریفش باب شده متفاوت هست.
در حقیقت، پست اولم رو خیلی خیلی شخصی و خالصانه از چشم خودم نوشتم...
اما از اونجایی که دلیل نداره همه یکجور ببینند و فکر کنند و درک کنند، توی پست دومم نظرم رو عمومی تر کردم و گفتم لااقل آدم بگه دنبال هم سطح خودم هستم و کسی که بپسندمش ، نه اینکه لقب خوشگل و بیریخت بده به خلق خدا........خدایی که هم خالق اونهایی ست که بهشون زشت لقب بدیم و هم اونهایی که زیبا بهشون ببندیم! خالق یکی ست!
دلم میخواد ادامه بدم و بنویسم و بنویسم اما میدونم که از اینجا به بعد هرچی که پیش برم عرفانی تر و شخصی تر میشه... پس همینجا استاپ میکنم و برای همه دوستان آرزوی
خوشبختی واقعی میکنم! ;)

havij139

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله گفتم. خودم کسی هستم که از دید عرفانی به مسائل نگاه میکنم، عقاید و سلیقه ی عرفانی دارم... برای من تعریف زیبایی از بیخ و بن با اونچه که به عنوان تعریفش باب شده متفاوت هست.
در حقیقت، پست اولم رو خیلی خیلی شخصی و خالصانه از چشم خودم نوشتم...
اما از اونجایی که دلیل نداره همه یکجور ببینند و فکر کنند و درک کنند، توی پست دومم نظرم رو عمومی تر کردم و گفتم لااقل آدم بگه دنبال هم سطح خودم هستم و کسی که بپسندمش ، نه اینکه لقب خوشگل و بیریخت بده به خلق خدا........خدایی که هم خالق اونهایی ست که بهشون زشت لقب بدیم و هم اونهایی که زیبا بهشون ببندیم! خالق یکی ست!
دلم میخواد ادامه بدم و بنویسم و بنویسم اما میدونم که از اینجا به بعد هرچی که پیش برم عرفانی تر و شخصی تر میشه... پس همینجا استاپ میکنم و برای همه دوستان آرزوی
خوشبختی واقعی میکنم! ;)

بله درست میگید........ تعریف زیبایی واسه همه فرق میکنه.. یکی ممکنه از زیبایی ظاهر بخاطر زیبایی باطن بگذره.. یکی هم ممکنه از زیبایی باطن بخاطر زیبایی ظاهر بگذره و یکی هم ممکنه از هیشکدون نگذره

من هم میگم یک ادم زیبا منظورم این نیست که بقیه زشت هستن.. سوء تفاهم نشه.. منظورم اینه که اون از بقیه زیبا تره.. خود خدا هم تو قران گفته که بعضی ها از بعضی های دیگه زیبا ترن... و سفارش هم کرده که اگه اون بعضی هایی که از بقیه زیباترن اگه بی ایمان بودند گولشون رو نخورید باهاشون ازدواج نکنین(بقره ایه 221).. و حضرت یوسف رو مثال زده در بین مردان.. یا حوری رو مثال زده در بین فرشتگان و چشمهارو به عنوان عضو تاثیر گذاری واسه زیبایی تلقی کرده و گفته اون حوران سیاه چشم هستن:دی... و کلی حدیت از پیامبر درمورد قد و ... خدا هم گفته که در بین بندهاش یا در بین مردان یا زنان و یا فرشتگاه هستند ادمایی که زیبا تر هستن نسبت به بقیه.... نگفته که بقیه زشت هستن

:D.. نه میدونم چی میگی..... ولی خودمونیم.. قبل از ازدواج نمیشه بُعد عرفانیه طرفمون رو کاملا بشناسیم و از رفتار وخصوصیات طرف بهش علاقه مند بشیم... حتی بعد از ازدواج هم نمیشه طرفرو شناخت چه برسه به قبل ازدواج.. مگر اینکه طرف فامیلمون باشه تازه اونم باز احتمالش کمه که بشناسیمش:دی
باید امید داشته باشیم که بعد ازدواج همسرمون خوب باشه تا بتونیم حداقل اینطوری زیبایی رو درک کنیم وبهش به عنوان یه انسان نیک و زیبا نگاه کنیم و بتونیم باهاش کنار بیایم و عاشقش بشیم.. که اونم شانسه... امیدوارم حداقل اون بُعد عرفانیه طرف خوب باشه و بتونیم اونجوری باهاش ارتباط برقرار کنیم

ممنون.. با آرزوی سلامتی و خوشبختی

دختر یخی

عضو جدید
وقتی این بحثا مطرح میشه ناخوداگاه واسه اکثر افراد این نظر پیش میاد که اره دخترای با حجابم اب زیرکاهن و باحجابا رو هم دیدیم که بی حیان و این چیزا اما واسه من واقعا جای سواله چرا یه دفعه انقد موضع میگیرین؟هرکسی بنا به شرایطی یه نوع پوشش انتخاب کرده دلیل بر محکومیت هیچ کسی نیس/......

erfan_manutd

عضو جدید
:biggrin:
اینو خوب اومدی:دییییییییییی
البته بابام تهدیدم کرده:دی
مامانم میگه قیافش خوب باشه و از تو بهترباشه ولی بیشتر حیا و نجابت و باطنش مهمه:دی.. تهدید نمیکنه.. البته مادرم واسه سن تهدید کرده.. یه بحثی شده بود مادرم گفت حتی شده یک روز باید بزرگترباشی از همسرت وگرنه اگه بخوای با یکی بزرگتر از خودت ازدواج کنی روزگارتو سیاه میکنم:دی... منم می خواستم اذیتش کنم میگفتم بابا مهم تفاهمه سن و سال مهم نیست حتی اگه 5 سال کوچیکترباشم:دی

به نظر منم دختر کوچکتر باشه بهتره ولی اگرم در حد چند ماه بزرگتر بود اونقدر مسئله مهمی نیست که نشه قبولش کرد.

وضعیت
موضوع بسته شده است.