[تایپیک جامع پرسش و پاسخ در مورد انتخاب رشته در کنکور کارشناسی ارشد ](سراسری)

[تایپیک جامع پرسش و پاسخ در مورد انتخاب رشته در کنکور کارشناسی ارشد ](سراسری)

• دانشگاه آزاد واحد تهران جنوب

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    1
  • نظرسنجی بسته .

mehrce

کاربر فعال مهندسی عمران ,
کاربر ممتاز
دوست عزیز من خودم اطلاع زیادی ندارم ولی شاید لینک زیر که از همین سایته بتونه بهت کمک کنه. بازم اگه به جوابات نرسیدی اینجا مطرح کن شاید دوستا کمکت کنن.

تحصیل در خارج از کشور

Good Father

اخراجی موقت
shoma bayad uni morede nazareton ro select konid va sepas madrak va resume ton ro to site uni ke select kardi Apply mikonid ...
bade 2-3 mah ..amoozesh on uni entekhab va ba shoma tamas ya invite mikonand shomar ro ...
bad dg pass o visay e tahsili va miri onvar ...
so nice
baz soali bod dar khedmatam.

عزيز خشمان

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
shoma bayad uni morede nazareton ro select konid va sepas madrak va resume ton ro to site uni ke select kardi Apply mikonid ...
bade 2-3 mah ..amoozesh on uni entekhab va ba shoma tamas ya invite mikonand shomar ro ...
bad dg pass o visay e tahsili va miri onvar ...
so nice
baz soali bod dar khedmatam.

دوست عزيز فارسي تايپ كنيد به نظره من بهتر هستش.!

عزيز خشمان

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
برای رشته ی مهندسی عمران برای ادامه تحصیل برای ارشد یا دکتری شما کدوم کشور یا کدوم دانشگاه خارج از کشور رو توصیه می کنید؟
آیا سایتی هم هست که تو این زمینه بتونه مشاوره بده
با تشکــــــــــــــــــــــــــــر:que:

کلا می خواستم مراحلشو بدونم
چه کارهای باید انجام داد؟
چه میزان طول می کشه؟
نیاز به فراگیری چه زبان هایی دارم؟

سلام دوست عزيز دانشگاه هاي زيادي هستن كه رشته هاي فني در جريان داره
به عنوان مثال:

دانشگاه كاليفرنيا در بركلي
دانشگاه مالزي
موسسه تكنولوژي
دانشگاه استنفورد
دانشگاه امپريال لندن
دانشگاه كمبريج
دانشگاه توكيو
دانشگاه ملي سنگاپور
دانشگاه پكن
دانشگاه فيرس
دانشگاه هند

اينا يه نمونه از بهترين دانشگاه هاي در زمينه تمام رشته هاي فني و مهندسي هستش
خوب بستگي به شما داره كه توي كدوم از اين دانشگاه ها درس بخوني هر دانشگاهي شرايطه خودش رو داره و اگر ميخواي برات مشكلي پيش نياد حتما بايد زبان رسمي اون كشور رو بدني شرايط هم تو سايت وزارت علوم هستش ميتوني ببيني.

حالا شايد اين سوالات به ذهنت بياد:

1- طول‌ مدت‌ تحصيل‌ در مقاطع‌ مختلف‌ در دانشگاههاي‌ خارج‌ چگونه‌ است؟
دوست عزيز طول‌ مدت‌ تحصيل‌ در مقاطع‌ مختلف‌ در هر كشور تفاوت‌ دارد، ولي‌ معمولا در دوره‌ ليسانس‌ بين‌ 3 تا 5 سال، دوره‌ فوق‌ ليسانس‌ 1 تا 2 سال‌ و دوره‌ دكترا 3 تا 5 هستش

2- چرا دانشگاههاي‌ خارج‌ از كشور نياز به‌ نمره‌ زبان‌ دانشجو دارند؟

چون‌ دروس‌ نظام‌ آموزشي‌ در كشور ما به‌ زبان‌ فارسي‌ تدريس‌ ميشه و دانشگاههاي‌ خارج نياز مبرم‌ دارند كه‌ از سطح‌ آگاهي‌ زبان‌ دانشجو با ساير دانشجويان‌ جهان‌ مطلع‌ شوند.

3-مثلا به عنوان نمونه دانشگاه قبرس كه يكي از فاميل هاي ما اونجا درس ميخوند هزينه اش چقدره؟

هزينه‌ تحصيلي‌ در اين‌ كشور سالانه‌ حدود 7 تا 8 هزار دلار هستش كه‌ 4 تا 5 هزار دلار شهريه‌ دانشگاه‌ و مابقي‌ هزينه‌ زندگي‌ در يكسال‌ تحصيلي‌ بايد پرداخت كني..

4-مثال دانشگاه مالزي.؟

دوست عزيز كشور مالزي‌ در چند سال‌ گذشته‌ بسيار پيشرفت‌ كرده‌ و از نظر امكانات‌ و شبكه‌ اينترنتي‌ نيز بسيار فعال‌ شده‌ البته‌ بايد بگم هزينه‌هاي‌ تحصيلي‌ مالزي‌ نرخ‌ بيشتري‌ نسبت‌ به‌ هند داره .. گرچه‌ الان در كتاب‌ نظام‌ ارزشيابي، دانشگاه‌ مالزي‌ به‌ دو گروه‌ تقسيم‌ شده‌ اول‌ دانشگاههاي‌ كه‌ به‌ عنوان‌ خوب‌ درج‌ شده‌اند و تا دوره‌ دكترا ارزش‌ علمي‌ دارند و مابقي‌ فقط‌ تا ليسانس‌ ارزش‌ علمي‌ دارند. لازم‌ به‌ توضيح‌ هستش كه‌ هنوز مالزي‌ توليدكننده‌ علم‌ نيست‌ اما به‌ زودي‌ مي‌تواند جايگاه‌ خوبي‌ در خاور دور پيدا كنه.

سوال بعد بگيم كدوم دانشگاها بيشتزين هزينه رو داره؟؟؟

گرانترين‌ كشورها از نظر تحصيل، انگلستان‌ و آمريكا به نظره من هستش هزينه‌ زندگي‌ در انگلستان‌ ماهانه‌ 600 پوند و شهريه‌ دانشگاه‌ بين‌ 8 هزار تا 12 هزار پوند در سال‌ ميشه:confused::confused:

موفق باشي دوست عزيز...

emrah931

عضو جدید
توزیع موضوعی سوالات چند سال اخیر در کنکور ارشد

توزیع موضوعی سوالات چند سال اخیر در کنکور ارشد

سلام

در این pdf بسیار مفید درصدی که سوالات هر سرفصل از مجموع کلی به خودش اختصاص داده اورده شده.

توصیه من به تمام دوستان خودم اینه در دروسی که پایه ضعیفی دارید زمان زیادی هدر ندید شما میتونید با مطالعه برخی سرفصلهای مهم با صرف زمان مناسب بهترین نتیجه رو بگیرید.

موفق باشید:gol:

پیوست ها

• Faslhaye moheme omran.pdf
    124.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

armin.shamsollah

عضو جدید
بهترین کتاب های تست برای هر درس واسه کنکور ارشد

بهترین کتاب های تست برای هر درس واسه کنکور ارشد

سلام دوستان عزیز
من تمایل دارم تا برای کارشناسی ارشد ، رشته ی عمران بخونم .برای همین منظور از شما دوستان عزیز ، مهندسین عمران خواهشمندم منو راهنمایی کنید.
سوالم اینه که کدوم موسسه آزمون ها و کلاس های آمادگی بهتری داره ؟
و بهترین کتاب های آمادگی و تست واسه کنکور برای هر درس چی هستن ؟
لطفاً راهنماییم کنید

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. البته من درس زبان و ریاضی رو حذف کرده بودم ولی کتاب های زیر رو پیشنهاد میکنم
مقاومت > کتاب سری عمران . البته گاج هم خوبه
تحلیل > مطمئنا سری عمران
خاک > من کتاب گاج رو خوندم اما میگن سری هم کتاب خوبی داره
پی > بهمن سال پیش سری یک کتاب زد که عالیه
هیدرولیک و سبیالاتم > سری عمران به نظرم خوبه
فولاد > سری عمران
بتن > کلا کتاب خوبی وجود نداره
را و رو > هم چون سبک سوالات در 3 سال اخیر عوض شده متاسفانه کتاب خوبی موجود نیست

GOLDEN_ACORN

عضو جدید
سلام دوستان
من مهندسی کامپیوتر نرم افزار خوندم
الان میخوام فوق عمران ادامه بدم
میخوام بدونم آیا میشه؟
چه کتابهایی را باید بخونم؟
دوما میخوام رشته ام در مورد ساختمان،مقاومت آن و مقاومت سازه هاش مثله نحوه آرماتور بندی و شناژ و
درصد یا عیار بتن برای سازه و کلا در این موارد باشه.
چه زیر رشته ای باید انتخاب کنم؟
آیا درصد دروس برای تمام زیر رشته ها یکیه؟
ببخشید اگه جایی اشتباه گفتم چون من هیچی از عمران نمی دونم
کلا خوشحال میشم در مورد سوالهام یا هرچی که به نظرتون برام مفیده نظر بزارید
ممنون میشم

سلام دوست عزیز
من خودم 1 سال کامپیوتر خوندم بعد انصراف دادم اومدم عمران.
این کار برای شما ممکنه یکم سخت باشه اما نشد نیست. بستگی به علاقه و پشتکار خودتون داره. پیشنهاد من به شما اینه که ابتدا دروس پایه عمران رو مطالعه کنید و کامل یاد بگیرید. مثل استاتیک و مقاومت و هیدرولیک پیشنهاد من برای استاتیک و مقاومت کتاب جانستون و برای هیدرولیک کتاب ابریشمی هستش. چون هم خیلی کامل توضیح دادن هم مثال های خوب و زیادی داره.
دوم شما باید برید سراغ دروس اصلی یعنی تحلیل سازه، مکانیک خاک، مهندسی پی، مکانیک سیالات و دروس طراحی شامل سازه های فولادی 1، سازه های بتنی 1، راهسازی و روسازی راه. البته پیشنهاد می کنم اگه می خواید پایتون قوی بشه و به امید خدا اگه ارشد قبول شدید فولاد 2 و بتن 2رو هم یاد بگیرید.
بخوام خلاصه براتون بگم منابعی که برای ارشد عمران باید بخونید 13 تا درس به شرح زیر هستش.

ردیفنام درسنام کتاب
1زبان انگلیسیعزمی
2ریاضیاتریاضی توماس
3معادلاتنیکوکار
4مقاومت مصالحجانستون
5تحلیل سازهطاحونی
6مکانیک خاکطاحونی
7پی سازیطاحونی
8مکانیک سیالاتاستریتر
9هیدرولیکابریشمی
10سازه های بتنیمستوفی نژاد
11سازه های فولادیازهری
12راه سازیبهبهانی
13روسازی راهطباطبایی

mohammad.elmi

عضو جدید
سلام.دوست عزيز به نظرم اگه پايه رياضي داري كتاب معتقدي(پارسه) خوبه(البته آغاسي هم توصيه ميشه)اما اگه پايه ضعيفي داريد ازليتهلد شروع كنيد بهتره كتاب معتقدي بافرض اوليه يه سري مطالب مابقي روسرجمع كرده كه اگرپايه ضعيف باشه خيلي بدردبخورنيست
زبان عمومي همه504واژه وتخصصي عزمي وگاج روزياد تعريف شنيدم
معادلات هم خودم حاجي جمشيدي انتشارات جهش خوندم كه به نظرم معركه بود سوالاش وموضوعي تفكيك كرده پاسخ هاش هم جامع وكامله
موفق باشيد

GOLDEN_ACORN

عضو جدید
معرفی رشته عمران

معرفی رشته عمران

دوستان عزیزی که کارشناسی رشتۀ دیگه ای خوندن و ارشد می خوان عمران شرکت کنن برای اشنایی کامل با رشته عمران در مقطع کارشناسی به لینک زیر مراجعه کنن.

hadise mohammadi

عضو جدید
سلام دوستان.برای ارشد خوندن و قبول شدن درسته که باید تقریبا یه پایه خوب داشته باشین ولی نه فرصت کافی هست و نه اصلا نیازه که کتابهای مرجع مطالعه بشه....
از بهترین کتابهایی که برای کنکور میتونه خیلی مفید باشه کتابهای تست انتشارات سری عمران هستش...یا مثلا خاک گاج و...
در مورد درس ریاضی باید بگم که یکی دو سالی هست که سوالها خیلی متفاوت و سخت میاد و به عبارتی سرمایه گذاری در این درس اگر پایه خوبی ندارید,چندان مفید نمی باشد!
ولی اگه ریاضی رو یه ذرصد حتی کمی بزنید تو رتبه خییییییییییلی تاثیر میزاره...
موفق باشید

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان.برای ارشد خوندن و قبول شدن درسته که باید تقریبا یه پایه خوب داشته باشین ولی نه فرصت کافی هست و نه اصلا نیازه که کتابهای مرجع مطالعه بشه....
از بهترین کتابهایی که برای کنکور میتونه خیلی مفید باشه کتابهای تست انتشارات سری عمران هستش...یا مثلا خاک گاج و...
در مورد درس ریاضی باید بگم که یکی دو سالی هست که سوالها خیلی متفاوت و سخت میاد و به عبارتی سرمایه گذاری در این درس اگر پایه خوبی ندارید,چندان مفید نمی باشد!
موفق باشید

درست میگن. به نظرم برید مستقیم سراغ کتاب تست خیلی بهتره.
اگه رشتتون چیز دیگه ای هست خیلی منابع بهتون کمک نمیکنه بنظرم

ELENA71-89

عضو جدید
میشه خواهشا بفرمایید که زبان عمومی و تخصصی رو چطوری بخونیم؟ واینکه از چه کتابی بخونیم؟گاج یا سری عمران؟
پیشاپیش از راهنمایی دوستان ممنونم

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
میشه خواهشا بفرمایید که زبان عمومی و تخصصی رو چطوری بخونیم؟ واینکه از چه کتابی بخونیم؟گاج یا سری عمران؟
پیشاپیش از راهنمایی دوستان ممنونم

باید شروع کنی به لغت خوندن

بعد از چند ماه میتونی کم کم رو متن کار کنی

من کتاب زبان عمومی سری رو پیشنهاد میکنم.
لینک زبان عمومی http://www.serieomran.com/index.php...category_id=2&option=com_virtuemart&Itemid=10
لینک زبان تخصصی http://www.serieomran.com/index.php...category_id=2&option=com_virtuemart&Itemid=10

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون.شما خودتون کتایهای سری رو خوندین؟ اونا بهترن یا گاج؟

راستش برای همه درسها نمیشه گفت و لی عموما سری کتاب های خوبی داره. من مثلا خاک رو از کتاب گاج خوندم و راضی هم بودم اما سری هم کتاب خاکش خوبه میتونی بخشی از کتاب رو در زیر دانلود کنی

اطلاعات بیشتر رو میتونی تو سایت تخصصی ارشد عمران کسب کنی

پیوست ها

• دریافت بخشی از ک&#.pdf
    1 مگایابت · بازدیدها: 0

mahdavi0704

عضو جدید
منم پارسه بودم اتفاقا خوب هم بود.اونجا هم 500 میشدم ارشدم 500 آوردم

GOLDEN_ACORN

عضو جدید
موفق باشید
فرمایش شما کاملاَ صحیحه دوست عزیز البته برای کسایی که رشتشون عمران بوده. ولی کسایی که در مقطع کارشناسی رشته شون چیز دیگه ای بوده باید حتما دروس پایه رو مطالعه کنن. چون کتاب های گاج و سری عمران به صورت خلاصه وار مطالب رو توضیح دادن. و کسی که درسها رو در حد 1 حداقل بلد نباشه نه تنها چیزی نمی فهمه بلکه کاملاَ گیج شده و قاطی میکنه.
از طرفی به نظر من خیلی هم دیر نیست برای خوندن کتب پایه تا آخر تابستون میشه کتب پایه رو خوند و ما بقی فرصت باقی مونده رو کتابای کنکوری مثل گاج و سری عمران.

GOLDEN_ACORN

عضو جدید
راستش برای همه درسها نمیشه گفت و لی عموما سری کتاب های خوبی داره. من مثلا خاک رو از کتاب گاج خوندم و راضی هم بودم اما سری هم کتاب خاکش خوبه میتونی بخشی از کتاب رو در زیر دانلود کنی

اطلاعات بیشتر رو میتونی تو سایت تخصصی ارشد عمران کسب کنی
دوست عزیز گویا شما کتابای سری عمران رو خوب می شناسید. اگه ممکنه توضیح کاملی در مورد کتاب هاش بدید.
ممنون
:)

GOLDEN_ACORN

عضو جدید

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
لطفاَ در مورد کتاب های سری عمران توضیح بدید. اینکه چطوری توضیح دادن. و اینکه کدوماشون خوبه و ارزشه خریدن داره. ممنون

خب کتاباش درسنامه ای هست. یعنی اومده یه درسنامه از موضوع داده و بعد تست هاشو آورده و در آخر هم پاسخ تشریحی تستهاشو قرار داده.
درسنامه بعضی از کتاب هاش واقعا عالی هست مثلا کتاب دو جلدی تحلیل سازه تو درسنامش یه روش های جالب برای بدست آوردن مثلا تغییر شکل ها داره که خیلی سریع میتونی سوالات مربوط رو حل کنی
برای کتاب های دیگشم تقریبا همین طوری هست. میتونی بری تو سایتش و خلاصه کتاب هاشو دانلود کنید. البته فرومی هم داره که میتونید سوالاتتون رو اونجا مطرح بفرمائید تا خود ناشر یا حتی نویسنده کتاب بهشون پاسخ بده

bahar687

عضو جدید
سلام خدمت همه دوستان عمرانی
من خودم صنایعم ، نیازبه کمکتون داشتم..ممنون میشم کمکم کنید:)

یکی از فامیلامون رشته عمران نقشه برداریه...بعد ایشون میخواست بدونه چه گرایشهایی برا ارشد خوبه؟ چه مراجعی وجود داره؟
کلا هر چی راجع به ارشده بفرمایین...

خودش که میگفت گرایشهای GIS,RS,GIS&RS,فتوگرافی و هیدرولوژی رو بیشتر دوسداره

خانوم هم هستن حالا در مورده بازار کارش با توجه به اینکه خانومن کدوما بهترن...خیلی ممنون میشم

با سپاس فراوان

ELENA71-89

عضو جدید
سلام دوستان.میشه بگید کدوم کتاب راهسازی از همه بهتره برای کنکور؟ این کتاب استاد کلاهدوز پر از نکات ایین نامه ای هست.واقعا حفظ کردن این همه جزییات لازمه؟

mahmood39577

عضو جدید
دوستان یه راهنمایی ( کمک) میخواستم ازتون در مورد سمینار و پایان نامه

دوستان یه راهنمایی ( کمک) میخواستم ازتون در مورد سمینار و پایان نامه

دانشجوی ارشد زلزله هستم و
در مورد انتخاب موضوع برای سمینار و پایان نامه یکم مشکل دارم
میخواستم راجع به تقویت تیر های بتنی با الیاف اف آر پی کار کنم
اگه کسی نظر خاصی داره یا مقالات معتبری سراغ داره خواهشا راهنمایی کنه
پیشاپیش ممنون از همتون @};-

shaahin826

عضو جدید
دانشجوی ارشد زلزله هستم و
در مورد انتخاب موضوع برای سمینار و پایان نامه یکم مشکل دارم
میخواستم راجع به تقویت تیر های بتنی با الیاف اف آر پی کار کنم
اگه کسی نظر خاصی داره یا مقالات معتبری سراغ داره خواهشا راهنمایی کنه
پیشاپیش ممنون از همتون @};-

داداش گلم میتونی از سایت های ساینس دایرکت - http://www.sciencedirect.com - ایران داک و سیویلیکا استفاده کنی مقالات خوبی در مورد اف آر پی و الیاف هست . فقط اگه بخوای آزمایشگاهی کار کنی فک کنم هزینت سر تهیه الیاف و نمونه بتنش زیاد بشه

بالا