گفت و گوهای خودمانی بچه های IT

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
1.
3. برعکس
من شدید دارم به این میرسم همه چیز براساس عدالت داره پیش میره ..
فقط اینکه من عدالت رو مساوات نمیبینم .. برابری میبینم .. (شعارمم اینه: خدا به همه یه چیز نداده .. ولی یه اندازه داده :cool:)

شاید بگید عدالت نیست که به شما سخت سوال داده و به دوستانتون آسون .. ولی اگر فقط در بازه یک روزه نگاه کنید حق باشما هست .. ولی اگر بازه زمانی رو به چندسال اضافه کنی میبینی شما برنده تر هستید ..
فکر میکنید این نمره ها بعدا به چکار میاد ؟!!

دو سال از فارق التحصیلیم میگذره و اگر بهم بگن دوست دارم توی چه دانشگاهی درس میخوندم آرزو میکردم در سخت ترین دانشگاها و با سختگیرترین استادا درس پاس میکردم .. اینطور واقعا یه چیزی یاد میگرفتم .. وگرنه الان هزار جور دانشگاه زدن و هزار روش هست حتی بدون خوندن یک صفحه مدرک بگیرین .. :smile:

ببینید تو دین و زندگی دوران دبیرستان هم داشتیم در این جهان قابلیت برقراری عدالت نیست و فقط اگه عدالتی بخواد برقرار بشه در جهان آخرت هست!

بیاین تو دنیا بررسی کنیم یه بچه در یه خانواده ی معتاد متولد میشه با این همه مستند هایی که تی وی راجع بهشون نشون میده که از 2 سالگی مامانش برای اینکه گریه نکنه بهش مواد میداده!
خب حالا یه بچه ی دیگه تو خانواده ای متولد میشه با همه ی امکانات چه از نظر عاطفی چه از نظر مالی!!!
یا مثلا" یکی تو کشوری مثل فلسطین متولد میشه که از وقتی چشم باز میکنه جنگ هست یکی تو یه کشور پیشرفته ی اروپایی!!!!
یکی با اینکه هوشش عالی هست مچبور میشه در بچگی کار کنه و درس رو بذاره کنار! یکی با اینکه خیلی خنگ هست به زور معلم سر خونه و اینا کنکور قبول میشه!

بعضی اوقات آدم تو یه شرایطی قرار میگیره که نمیتونید بگید خودش میتونه موقعیتش رو عوض کنه مخصوصا" اون بچه ای که از 2 ساگی بهش مواد میدادن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

خب بازه رو خیلی دور نمیبرم میبرم به زمانی که همه ی نمرات اعلام شد! خب من الان واقعا" تو شرایطی هستم که ممکنه با 1 نمره کمتر شدن یه درس مشروط بشم!
بگذریم از اینکه من به خاطر این 0 خیلی معدلم می یاد پایین و اینکه من نسبت به دوستم باید خیلی بیشتر بخونم که کنکور ارشد ام خوب بشه چون معدل من برای این 0 اومده پایین اونم 0 یک درس عمومی!
خب حالا بگیریم من چون سوالای طراحی سخت بود 1 نمره کمتر از اون چیزی که قبل امتحان به عنوان بدترین نمره ی ممکن که میتونستم بگیرم حساب کردم شدم
این یعنی اینکه ممکن مشروط بشم
و یعنی اینکه به سادگی ممکنه گرفتن لیسانس ام 5 سال طول بکشه!

من هیچ وقت انتظار ندارم تو این دنیا عدالت برقرار باشه چون غیر ممکن هست!
شاید خدا به بعضی ها یکم از سزای کارهایی رو که دارن میکنن تو دنیا نشون بده ولی همیشه اینجوری نیست!
مثلا" قارون سزای هیچ کاریش رو ندید تا مرد! یعنی بعده مرگش عدالت براش برقرار میشه!

آخرین ویرایش:

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
ببینید تو دین و زندگی دوران دبیرستان هم داشتیم در این جهان قابلیت برقراری عدالت نیست و فقط اگه عدالتی بخواد برقرار بشه در جهان آخرت هست!

بیاین تو دنیا بررسی کنیم یه بچه در یه خانواده ی معتاد متولد میشه با این همه مستند هایی که تی وی راجع بهشون نشون میده که از 2 سالگی مامانش برای اینکه گریه نکنه بهش مواد میداده!
خب حالا یه بچه ی دیگه تو خانواده ای متولد میشه با همه ی امکانات چه از نظر عاطفی چه از نظر مالی!!!
یا مثلا" یکی تو کشوری مثل فلسطین متولد میشه که از وقتی چشم باز میکنه جنگ هست یکی تو یه کشور پیشرفته ی اروپایی!!!!
یکی با اینکه هوشش عالی هست مچبور میشه در بچگی کار کنه و درس رو بذاره کنار! یکی با اینکه خیلی خنگ هست به زور معلم سر خونه و اینا کنکور قبول میشه!

بعضی اوقات آدم تو یه شرایطی قرار میگیره که نمیتونید بگید خودش میتونه موقعیتش رو عوض کنه مخصوصا" اون بچه ای که از 2 ساگی بهش مواد میدادن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

خب بازه رو خیلی دور نمیبرم میبرم به زمانی که همه ی نمرات اعلام شد! خب من الان واقعا" تو شرایطی هستم که ممکنه با 1 کمتر شدن یه درس مشروط بشم!
بگذریم از اینکه من به خاطر این 0 خیلی معدلم می یاد پایین و اینکه من نسبت به دوستم باید خیلی بیشتر بخونم که کنکور ارشد ام خوب بشه چون معدل من برای این 0 اومده پایین اونم 0 یک درس عمومی!
خب حالا بگیریم من چون سوالای طراحی سخت بود 1 نمره کمتر از اون چیزی که قبل امتحان به عنوان بدترین نمره ی ممکن که میتونستم بگیرم حساب کردم شدم
این یعنی اینکه ممکن مشروط بشم
و یعنی اینکه به سادگی ممکنه گرفتن لیسانس ام 5 سال طول بکشه!

من هیچ وقت انتظار ندارم تو این دنیا عدالت برقرار باشه چون غیر ممکن هست!
شاید خدا به بعضی ها یکم از سزای کارهایی رو که دارن میکنن تو دنیا نشون بده ولی همیشه اینجوری نیست!
مثلا" قارون سزای هیچ کاریش رو ندید تا مرد! یعنی بعده مرگش عدالت براش برقرار میشه!

مسئله خیلی ساده تر از این حرفاس (از دید من :D)

همون بچه دوساله رو میگم ..
انتظار تو ازش چی هست ؟!! انتظار خدا ازش چی هست ؟؟ یعنی با چه مینیممی آغاز کرده ؟؟

همه نباید به یه حد برسن که بگیم موفق هست ..
موفق ترین فرد کسی هست که بسته به شرایطش بهترین نتیجه رو گرفته ..

اون پسری که مغزش خوب کار میکنه و از بچگی میره کار میکنه بنظرم توی زندگیش بیشتر لذت میره .. (لذت برای من دنیایی معنی داره)

البته قبول دارم این دنیا کوچیک هست و تمام عدالت برقرار نمیشه .. ولی تا حدی هم برقرار میشه

...........
شما تلاشتون رو کردین شک نکنید اگر هم خدا نکرده درس رو قبول نشید بعدا از این دانشتون بهترین نتیجه رو میگیرین
(طرف با معدل 15 شریف قبول میشه .. طرف هم هست با معدل 19 هیچ جا قبول نمیشه در ارشد)

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مامانم همیشه میگه هر اتفاقی که تو زندگی برای آدم می افته مصلحتی توش هست من این رو قبول دارم و این جمله رو

چه بسیار اتفاق ها که میپنداریم به نفع ماست ولی به ضرر ماست
و چه بسیاری که میپنداریم به ضرر ماست ولی به نفع ماست
(آیه ی قرآن هم هست ولی نمیدونم کدوم آیه است)

ولی شاید بشه گفت من سزای کارام رو بالاخره دیدم!!
من از دوران راهنمایی عادت داشتم غیبت زیاد داشته باشم یعنی اکثرا" خودخوان بودم و به نظرم سر کلاس بعضی استادا رفتن وقت تلف کردن بود! در هفته عموما" 2 روز نمیرفتم!
دانشگاه هم تقریبا" به همین منوال بود یعنی استادایی که واقعا" مفید بود کلاسشون رو میرفتم و استادایی که حضور غیاب داشتن!
ولی سر این درس من واقعا" تصمیم داشتم حذف کنم یعنی نرفتنم سر کلاس از پیچوندن کلاس نبود بلکه زمانش به برنامه ام نمیخورد! که اینجوری شد.

امیدوارم در آینده بفهمم این اتفاق مصلحتی داشته یا نتیجه ی کارام بوده!

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مسئله خیلی ساده تر از این حرفاس (از دید من :D)

همون بچه دوساله رو میگم ..
انتظار تو ازش چی هست ؟!! انتظار خدا ازش چی هست ؟؟ یعنی با چه مینیممی آغاز کرده ؟؟

همه نباید به یه حد برسن که بگیم موفق هست ..
موفق ترین فرد کسی هست که بسته به شرایطش بهترین نتیجه رو گرفته ..

اون پسری که مغزش خوب کار میکنه و از بچگی میره کار میکنه بنظرم توی زندگیش بیشتر لذت میره .. (لذت برای من دنیایی معنی داره)

البته قبول دارم این دنیا کوچیک هست و تمام عدالت برقرار نمیشه .. ولی تا حدی هم برقرار میشه

...........
شما تلاشتون رو کردین شک نکنید اگر هم خدا نکرده درس رو قبول نشید بعدا از این دانشتون بهترین نتیجه رو میگیرین
(طرف با معدل 15 شریف قبول میشه .. طرف هم هست با معدل 19 هیچ جا قبول نمیشه در ارشد)

خب درسته معلوم هست انتظار خدا از اون بچه با انتظار خدا از کسی که توی آرامش بوده فرق داره.

ولی اون بچه مطمئن باشید همیشه حسرت میخوره حسرت یه زندگی خوب, نمیدونم این مستند ها رو دیدید یا نه بچه وقتی حرف میزد بغض میکرد و حرف میزد اصلا" خیلی بد بود

حسرت یه محبت و....................

اون بچه ای که مجبوره کار کنه و درس نخونه اگه از درس خوندن لذت میبرده چی؟؟؟ من مطمئن نیستم از اون مدل زندگیش لذت ببره.
ولی خب باز جای امید برای این بچه هست اگه واقعا" از درس خوندن لذت ببره تو هر موقعیتی میره سراغ درس و شاید روزی یه فرد مهمی شد مثل بعضی از دانشمندا!
================
آره این رو درست میگید. منم دیدم

samira.it

عضو جدید
استادا كه خيلي خوبن:)
ولي خوب بايد دركت ميكرد.
ما يبار امتحان الگوريتم داشتيم 4 تا سوال داده بودن تشريحي 3تاي اولي رو نوشتم آخريم فقط يه سطر اولشو بلد بودم يجوري نوشتم كه برگه ام تموم شه اونوقت سطر اول سوال 4 رو نوشتم بعد داخل پرانتز نوشتم بقيه در برگه دوم درحالي كه برگه دوم نداشتم
استاده كامل نمره مو داده بود خيلي لذت بخش بود.:smile:دوستم ميگه اگه بدونن تو چطور كل دانشگاه و ميپيچوني ديگه ارشد دانشگاه رات نميدن.

-----------------
در مورد انتخاباتم من اپراتورم پاي صندوق 100 تومنم بهرحال پوليه واسه خودش آخر شب ميگم شعبه ما كي چندتا راي آورد:D

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
1.2.
1- فقط یک درس من اینطوری شدم اون هم آمار و احتمالات بود .. اون هم چون ماشین حساب نبرده بودم هم رو ذهنی (روی کاغذ هم نمیشد حل کرد خیلی وقت میبرد) حل کردم .. فقط 5 دقیقه وقت کم آوردم .. آخر جلسه هم احساس میکردم از سرم داره دود بلند میشه اینقدر ذهنم داشت تجزیه و تحلیل میکرد :D

در هر صورت این شما هستید که باید با زمان بجنگید .. درسته سوال سخت بود ولی گاهی باید اینقدر تیز باشی که بتونی تمومش رو توی بازه کم حل کنید (تمرین خوبی برای امتحاناتی مثل ارشد میشه واستون)

2- . برعکس من شدید دارم به این میرسم همه چیز براساس عدالت داره پیش میره ..
فقط اینکه من عدالت رو مساوات نمیبینم .. برابری میبینم .. (شعارمم اینه: خدا به همه یه چیز نداده .. ولی یه اندازه داده :cool:)

3- ای بابا ..
خدا کنه یکی بیاد واقعا مفید باشه ..
البته از یک نفر و یک جمع نمیتونی نمیتوان انتظار معجزه داشت تا وقتی مردم ما نشستن و فقط انتظار دارند همین روال رو خواهیم رفت حتی اگر معصومترین افراد باشند

آقا مشکل از خودمونه .. از مردممون .. از دیدهای واقعا کوتاه بین و خودبین مردممون (مسئولی بنظرم باید بیاد که مردم دوستش داشته باشن و حداقل یک قدم برای حمایت طرف بردارند )

4- من امروز امتحان درسم رو داشتم .. 7 تا کتاب بود (من موندم با این برنامه ریزی آموزش پرورش:surprised:) در قالب 40 تا سوال تستی و 7 تا سوال عملی
خدا رو شکر بچه ها عملی رو تقریبا نمره کامل گرفتن
ولی نمره های نظریشون اصل خوش آیند نبود .. هر چند همه قبول شدن (سوالات هم استانی و هماهنگ بود ..)
1- 5 دقیقه؟؟؟ خیلی زشته، اصلاً نباید حرفشم می زدی:biggrin: ما تو درس تحقیق در عملیات، 2ساعت وقت کم اوردیم، هر سوال چند صفحه جواب داشت:D
2- یه عدل بشری داریم یک عدل الهی، شهید مطهری یه کتاب داره، عدل الهی، کتاب جالبیه، توصیه می کنم بخونین. البته خود من همیشه شاکیم که باید خیلی جاها مساوات برقرا می شد تا ماهیت واقعی خیلی چیزا مشخص بشه.
3- درسته، ولی اون یک نفر و چند نفر اصلی دولت وظیفه جهت دادن به فعالیت های کشور رو دارن. فرهنگ مردم باید تغییر کنه ولی گاهی هم دولت باید باعث این تغییر بشه.
4- امیدوارم که دانش آموزات نشون داده باشن که چه معلم دلسوز و خوبی داشتن.

نظرتون در مورد رباتیک چیه؟
و شرکت هایی که دارن نمایندگی آموزش رو میده؟
رباتیک در آینده پیشرفت خواهد کرد یا نه؟ ایران رو میگم ها:)
استقبال از این آموزش ها در حال حاضر در ایران چجوریه؟
خب من تو این بحث یکم صاحب نظرم(یه نوشابه برای خودم). 2 سال تو تیم رباتیک فوتبالیست فعالیت کردم، تو مسابقات ایران اپن شرکت کردم، پروژه کارشناسی، سمینار و پایان نامه ارشد هم در حوزه رباتیکه.
آینده رباتیک روشنه ولی در ایران یکم ماجرا فرق داره. در دانشگاه های خارجی رباتیک جزو رشته های حساس محسوب میشه(بعضی از رشته ها تو امریکا رشته های حساس و امنیتی هستن که دانشجوهاشون همیشه نگرانن که نکنه اگه برگشتن ایران، ویزاشون رو لغو کنن، البته در بیشتر مواقع به این دانشجوها ویزای یک بار مصرف میدن و تو هر بار باید ویزا تمدید بشه) چون در حال حاضر تو صنایع زیادی مخصوصا نظامی استفاده می شه. سیستم های Kiva رو سرچ کنین، ربات هایی هستن که کار انباردارهارو انجام میدن و کالاها تو انبار به صورت خودکار جابجا می کنند. در خارج از کشور برای نگه داری از منابع طبیعی بزرگ مثل جنگل ها از ربات های کوچک استفاده میشه، که وظیفه تشخیص آتش سوزی یا تخریب منابع رو دارند. در سوانح طبیعی هم، چنین ربات هایی استفاده می شه و... . دانشجوها تو دانشگاه ها روبات می سازن و دانشگاه اونا رو در بازار می فروشه(استقبال در این حده)
ولی این آموزش هایی که تو مدرسه برا بچه های میدن در واقع رباتیک نیست. مثلاً میارن یک کیت الکترونیک رو به هم وصل می کنن و اسمش رو میذارن رباتیک. همون طور که من دیدم که تو جایی زده بودند آموزش ای تی، بعد ورد و پاور و پوینت و ... یاد می دادن. چون نمی دونن آی تی چیه. و خب مردم زیادی به دلیل نبود اطلاعات از چنین چیزایی استقبال می کنن. این آموزش ها به نحوی سرگرمی هست و اگه به دنبال رباتیک هستین، این آموزش ها چیز خاصی نیستن.

1- خب بازه رو خیلی دور نمیبرم میبرم به زمانی که همه ی نمرات اعلام شد! خب من الان واقعا" تو شرایطی هستم که ممکنه با 1 نمره کمتر شدن یه درس مشروط بشم!

2- من هیچ وقت انتظار ندارم تو این دنیا عدالت برقرار باشه چون غیر ممکن هست!
1- یک توصیه دوستانه، زیاد سخت نگیرین، چون این چیزا دست شما نیست. فکر نکنم هیچ کدوم از دوستان به اندازه من و همکلاسیام از نمره دادن استادا ضرر کشیده باشیم، استادا رندم نمره می دادن، بعضیا با وجود ورقه عالی میوفتادن، من برای ورقه 18، 11 گرفتم و برای ورقه در حد 15، 19.6.همه اینا میگذره میره.
2- از مصلحت هیچ کاری خبر ندارین. همشهری من خیلی غصه می خورد که بجای ارومیه از کرمان قبول شد. من اهل اردبیلم، ارومیه و کرمان خیلی فرق می کنن. الان دوستم دیگه خدا رو شکر می کنه که این طوری قبول شده. تو کرمان شاگرد اول شد و به احتمال زیاد بورسش کنن، اونجا استاد کمه و چون دوستم شهریور دفاع می کنه و رابطش با اساتید اونجا خیلی خوبه، قراره از ترم بعد بشه استاد مشاور برا پایان نامه های سال پایینی.
پس واقعاً همه چیز اون طور که به نظر میاد نیست

استاده كامل نمره مو داده بود خيلي لذت بخش بود.:smile:دوستم ميگه اگه بدونن تو چطور كل دانشگاه و ميپيچوني ديگه ارشد دانشگاه رات نميدن.
-----------------
در مورد انتخاباتم من اپراتورم پاي صندوق 100 تومنم بهرحال پوليه واسه خودش آخر شب ميگم شعبه ما كي چندتا راي آورد:D
روش خیلی خوبی بود.
------------------
ایول پس فعالیت سیا سی هم دارین.

آخرین ویرایش:

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
سلام دوباره بر همگی :smoke:

فقط امتحان درس عربی مونده. اینم بدیم تمومه :D. شنبه امتحانش هست. موندم این عربی چی داره ۵ روز وقت!!!!!!! براش گذاشتن. من جای این مسوولین محترم ! بودم حسابان رو مینداختم ۱۸م.

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام به همگی
در مورد بحث نمره ای که سحر عزیز شروع کرده می خوام نظرمو بگم
همان طور که بیشتر دوستان می دونن من ترم قبل خیلی خیلی در مورد این امتحانا و نمره ها ناراحت می شدم و سخت می گرفتم ولی امسال کلا نمی دونم چرا این جوری شدم یعنی نمی دونم خوب شده یا بد
دیگه سخت نمی گیرم یعنی می خونم ولی دیگه به نتایج حساسیت نشون نمیدم .کلا این جوری شدم :que:
یعنی قبلا یکی یک چیزی می گفت ناراحت می شدم ولی حالا دیگه اون جوری ناراحت نمیشم یعنی بیشترین چیزی که ناراحتم کنه 5 مین دیگه از دید طرف نگاه می کنم و بهش حق میدم بعد فراموش می کنم .
کلا دیگه این جوری شدم نمی دونم بزرگ شدم مثلا عاقل تر شدم یا نه افسرده شدم
در کل سحرجان یک پیشنهاد زیاد زندگی رو سخت نگیر چون این هم بگذرد سعی کن زمان حال اون کاری که می خوای و برات الویت داره رو انجام بدی
فرض کن اصلا 7 ترمه تموم کردی که چی بشه؟؟؟یا نه معدلت پایین بشه که باز چی بشه ( درسته سریع تر تموم می کنی زودتر می تونی کار یا ارشد سرمایه گذاری کنی ) یعنی مهم بعد اون هست که می خوایم چی کار بکنیم یعنی نمی دونم ما انسان ها چرا این قدر عجله داریم فقط می خوایم زود زود بریم جلو در حالی که وقتی به جلویی که می خواستیم برسیم رسیدیم باز لذت نمی بریم و باز می خوایم باز زود جلو برسیم

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
1-دیگه سخت نمی گیرم یعنی می خونم ولی دیگه به نتایج حساسیت نشون نمیدم .کلا این جوری شدم :que:
یعنی قبلا یکی یک چیزی می گفت ناراحت می شدم ولی حالا دیگه اون جوری ناراحت نمیشم یعنی بیشترین چیزی که ناراحتم کنه 5 مین دیگه از دید طرف نگاه می کنم و بهش حق میدم بعد فراموش می کنم .
2- نمی دونم ما انسان ها چرا این قدر عجله داریم فقط می خوایم زود زود بریم جلو در حالی که وقتی به جلویی که می خواستیم برسیم رسیدیم باز لذت نمی بریم و باز می خوایم باز زود جلو برسیم
1- فکر کنم پخته تر شدین. چون دیگه به چیزای بی اهمیت توجه نمی کنین. اینکه سعی می کنین از دید طرف مقابل ببینین. خیلی خوبه.

2- خیلی وقتا مسیر رسیدن به یک هدف، جذاب تر از رسیدن به خود اون هدفه. من به شخصه دوست دارم همیشه سرم شلوغ باشه، اگه این طور نباشه اصلاً شبا خوابم نمی بره. باید یه کاری فکرمو مشغول کنه. در زمان انجام اون کار بیشتر لذت می برم تا وقتی که نتیجه اون رو می بینم.

تا حالا شده حس کنین مسیرتون رو گم کردین؟؟؟؟؟ نمی دونین هدفتون چیه؟؟؟؟؟ نمی دونین می خواین به کجا برسین؟؟؟؟؟ نمی دونین اولویتتون تو زندگی چیه؟؟؟؟؟
من الان اون حس رو دارم!!!!!!(قبلنا نداشتم ولی الان دارم)

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
استادا كه خيلي خوبن:)
ولي خوب بايد دركت ميكرد.
ما يبار امتحان الگوريتم داشتيم 4 تا سوال داده بودن تشريحي 3تاي اولي رو نوشتم آخريم فقط يه سطر اولشو بلد بودم يجوري نوشتم كه برگه ام تموم شه اونوقت سطر اول سوال 4 رو نوشتم بعد داخل پرانتز نوشتم بقيه در برگه دوم درحالي كه برگه دوم نداشتم

خیلی جالب بود:D بازم بگید ما هم یاد بگیریم:D

.
1- یک توصیه دوستانه، زیاد سخت نگیرین، چون این چیزا دست شما نیست. فکر نکنم هیچ کدوم از دوستان به اندازه من و همکلاسیام از نمره دادن استادا ضرر کشیده باشیم، استادا رندم نمره می دادن، بعضیا با وجود ورقه عالی میوفتادن، من برای ورقه 18، 11 گرفتم و برای ورقه در حد 15، 19.6.همه اینا میگذره میره.
2- از مصلحت هیچ کاری خبر ندارین. همشهری من خیلی غصه می خورد که بجای ارومیه از کرمان قبول شد. من اهل اردبیلم، ارومیه و کرمان خیلی فرق می کنن. الان دوستم دیگه خدا رو شکر می کنه که این طوری قبول شده. تو کرمان شاگرد اول شد و به احتمال زیاد بورسش کنن، اونجا استاد کمه و چون دوستم شهریور دفاع می کنه و رابطش با اساتید اونجا خیلی خوبه، قراره از ترم بعد بشه استاد مشاور برا پایان نامه های سال پایینی.
پس واقعاً همه چیز اون طور که به نظر میاد نیست
.

1. آره باید سعی کنم انقد سخت نگیرم. چقد وحشتناک نمره میدادن ها:D اگه من یونی شما بودم درس نمیخوندم! میذاشتم رو شانسم ببینم چند میشم:D:surprised:

2. امیدوارم آینده اتفاقای خوبی بیفته:smile: من برای دلداری دادن به خودم اتفاقای بدتر رو می اوردم جلوی چشمم که این باعث میشد برای این 0 خداروشکر کنم.
روش خوبی بود تا دیگه برام مهم نباشه.

سلام به همگی
در مورد بحث نمره ای که سحر عزیز شروع کرده می خوام نظرمو بگم
همان طور که بیشتر دوستان می دونن من ترم قبل خیلی خیلی در مورد این امتحانا و نمره ها ناراحت می شدم و سخت می گرفتم ولی امسال کلا نمی دونم چرا این جوری شدم یعنی نمی دونم خوب شده یا بد
دیگه سخت نمی گیرم یعنی می خونم ولی دیگه به نتایج حساسیت نشون نمیدم .کلا این جوری شدم :que:
در کل سحرجان یک پیشنهاد زیاد زندگی رو سخت نگیر چون این هم بگذرد سعی کن زمان حال اون کاری که می خوای و برات الویت داره رو انجام بدی
فرض کن اصلا 7 ترمه تموم کردی که چی بشه؟؟؟یا نه معدلت پایین بشه که باز چی بشه ( درسته سریع تر تموم می کنی زودتر می تونی کار یا ارشد سرمایه گذاری کنی ) یعنی مهم بعد اون هست که می خوایم چی کار بکنیم یعنی نمی دونم ما انسان ها چرا این قدر عجله داریم فقط می خوایم زود زود بریم جلو در حالی که وقتی به جلویی که می خواستیم برسیم رسیدیم باز لذت نمی بریم و باز می خوایم باز زود جلو برسیم

بهت تبریک میگم مژگان جان واقعا" عالیه که اینجوری شدی:redface:
همون طوری هم که خودت بهم گفتی مثل اینکه جامون عوض شده! من پارسال خیلی برام نمره مهم نبود! الانم در اون حد نیست! ولی خب 0 بحث اش جدا بود و فرق میکرد:D
با حرفات کاملا" موافقم ممنون:gol:

تا حالا شده حس کنین مسیرتون رو گم کردین؟؟؟؟؟ نمی دونین هدفتون چیه؟؟؟؟؟ نمی دونین می خواین به کجا برسین؟؟؟؟؟ نمی دونین اولویتتون تو زندگی چیه؟؟؟؟؟
من الان اون حس رو دارم!!!!!!(قبلنا نداشتم ولی الان دارم)

آره برای من زیاد اتفاق افتاده! عموما" هم وقتایی بوده که بیکار شدم و مشغله هام کم شده, یا وقتایی که به یه مشکل اساسی بر خوردم.

فکر میکنم این فکرا از یکنواخت شدن زندگی نشات بگیره.

===================================

از همتون تشکر میکنم که راهنماییم کردید و بهم نشون دادید ممکنه هر چیزی توش مصلحتی باشه که من ازش بی اطلاع ام.
و اینکه دیدم رو گسترده تر کردید.
واقعا" حرفاتون برام مفید بود و حالم رو خیلی خوب کرد:gol::gol::gol::gol:

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
1. آره باید سعی کنم انقد سخت نگیرم. چقد وحشتناک نمره میدادن ها:D اگه من یونی شما بودم درس نمیخوندم! میذاشتم رو شانسم ببینم چند میشم:D:surprised:

2-آره برای من زیاد اتفاق افتاده! عموما" هم وقتایی بوده که بیکار شدم و مشغله هام کم شده, یا وقتایی که به یه مشکل اساسی بر خوردم.

فکر میکنم این فکرا از یکنواخت شدن زندگی نشات بگیره.
1- اتفاقا منم درس خوندن رو تو ترمای آخر ول کردم. همون 19.6 من تو درس مهندسی نرم افزار 2 بود. از اون جایی که ترمای قبلی ثابت شده بود که استاد بی حساب کتاب نمره میده، خود من کلاً 2جلسه سرکلاس رفتم،(من کسی بودم که خیلی خیلی کم غیبت می کردم)، کوییز و پروژه و ... هم نداشتیم، برا امتحان پایان ترم هم هیچی نخوندم و خیلی هم بد دادم. اگه 15 می گرفتم از سرمم زیادی بود. وقتی نمره 19.6 رو با بچه ها دیدیم همگی کف کردیم، جالبش اینجا بود که بقیه بچه که امتحان رو عالی داده بودن، کم گرفته بودن:D

2- مشغله هام کم نشده، خودم در مسیرهای مختلفی که جلوی راهمه سردرگم شدم، کدوم رو انتخاب کنم؟ کدوم طرف برم؟ ارزش کدوم مسیر برام بیشتره؟ شاید الان ده ها حالت مختلف برای زندگیم تو ذهنم هست که نمی دونم کدوم رو بیشتر دوست دارم و باید به کدوم طرف برم.
ولی یکنواخت شدن زندگی رو درست میگین، چند وقتیه که زندگیم خیلی یکنواخت شده. یکم مقاله کار کن، یکم پایان نامه، به استاد گزارش بده و دوباره همین کار ها رو بکن.

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مشغله هام کم نشده، خودم در مسیرهای مختلفی که جلوی راهمه سردرگم شدم، کدوم رو انتخاب کنم؟ کدوم طرف برم؟ ارزش کدوم مسیر برام بیشتره؟ شاید الان ده ها حالت مختلف برای زندگیم تو ذهنم هست که نمی دونم کدوم رو بیشتر دوست دارم و باید به کدوم طرف برم.
ولی یکنواخت شدن زندگی رو درست میگین، چند وقتیه که زندگیم خیلی یکنواخت شده. یکم مقاله کار کن، یکم پایان نامه، به استاد گزارش بده و دوباره همین کار ها رو بکن.

من خودم وقتی بین چندتا کار میمونم
همه رو می یارم رو کاغذ همه مواردش رو بررسی میکنم نقاط قوت نقاط ضعف. بعد با توجه با نقاط قوت بیشتر, اولویت بندی میکنم.
به نظرم رو کاغذ نوشتن ذهن رو مرتب تر میکنه. آدم راحت تر میتونه تصمیم بگیره! البته برای من اینجوری هست ممکنه شما اینجوری نباشید.

خب سعی کنید یه کاری کنید که از یکنواختی دربیاد! نمیدونم یه کلاسی یه جای جدید با دوستای پرانرژی.
البته به دوستانتون هم به نظرم میتونه ربط داشته باشه ها:surprised:
دوستی که روحیه ی عالی داره همیشه به آدم امید میده و کمتر پیش می یاد آدم احساس یکنواختی کنه در زندگیش.
من جای شما بودم یه برنامه ی گردش با دوستام میریختم:D

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
من خودم وقتی بین چندتا کار میمونم
همه رو می یارم رو کاغذ همه مواردش رو بررسی میکنم نقاط قوت نقاط ضعف. بعد با توجه با نقاط قوت بیشتر, اولویت بندی میکنم.
به نظرم رو کاغذ نوشتن ذهن رو مرتب تر میکنه. آدم راحت تر میتونه تصمیم بگیره! البته برای من اینجوری هست ممکنه شما اینجوری نباشید.

خب سعی کنید یه کاری کنید که از یکنواختی دربیاد! نمیدونم یه کلاسی یه جای جدید با دوستای پرانرژی.
البته به دوستانتون هم به نظرم میتونه ربط داشته باشه ها:surprised:
دوستی که روحیه ی عالی داره همیشه به آدم امید میده و کمتر پیش می یاد آدم احساس یکنواختی کنه در زندگیش.
من جای شما بودم یه برنامه ی گردش با دوستام میریختم:D
راستش چون نمیدونم هدف اصلیم در زندگی چیه، نمیتونم مسیرمو انتخاب کنم. همیشه مهمترین هدفم رسیدن به آرامش بوده. حالا نمیدونم اون ارامشی که می خوام کجاست. تو شهر خودمون فرصت پیشرفت کمه، ولی همه اینجان، اینجا خلوته، فشار عصبی تو محیط وجود نداره و... اما تو تهرانم، ناخودآگاه اذیت می شم، همه جا شلوغ، اعصاب مردم خورد، ارامش رو نمیشه حس کرد، اما فضای دانشگاه، وضعیت کاری و... تو تهران خیلی جذاب تره. وقتی تو دانشگاهم، با استادم یا با بچه ها صحبت یا کار می کنم انرژی می گیرم، لذت می برم، چیزایی که تو شهرخودمون وجود نداره.
میخوام برم دکترا بخونم ولی نمیدونم نتیجش چی میشه، استاد شدن توشهر کوچیکی مثه شهر خودم،اصلا جذابیتی نداره، چون کار استاد با یک معلم دبیرستانی فرقی نداره. از طرفی آیا میشه چندسال دیگه جذب دانشگاه های تهران شد؟ حالا به فرض جذب اونجا شدم، آیا می تونم تا آخر عمر محیط تهران رو تحمل کنم!!! اصلاً بحث درامد چی؟ استاد شدن در دانشگاه اگه فقط به تدریس خلاصه بشه، درآمدی نداره.
اصلاً بیخیال، کار خصوصی می کنم. خب تو شهر خودمون که کار خیلی سخته، درامد کمتره، سطح کاری خیلی پایینه ولی باز فضای محیط بد نیست، جو شهر اذیتت نمی کنه و یه جورایی آرامش داری ولی تو یه شهر بزرگتر، پروژه های جذاب تر و تخصصی تری کار میشه، درآمدشم که سرجای خود. ولی کار خصوصی و شرکتی رو هم قبلاً تجربه کردم، اگه بخوای پول حلال دربیاری، پیدا کردن مشتری و کارکردن خیلی سخته، مخصوصا تو شهرای بزرگتر. این کار هم با روحیه هم نمی خونه، چون حاضر نیبستم برای پول هرکاری بکنم
اصلاً کلاً ول کنم برم خارج از کشور، اوووووه اونم که دیگه قصه اش طولانی تره.
و همین جوری فکرم مشغوله...

درست می گین، یکمی هم به دوستام ارتباط داره، به دلایل مختلفی در چند ماه گذشته رابطم با 3 تا از دوستان صمیمیم بسیار کم شده.
راستش گردش هم افاقه نکرد. 10 روز پیش به دعوت دوتا از دوستام رفتم تبریز و چندروزی اونجا موندم، به یاد دوران دانشجویی یکم گشت و گذار کردیم، دوباره رفتیم دانشگاه، حس قشنگی داشت. حیاط دانشگاه تبریز فوق العاده قشنگه، دم غروب تو حیاط دانشگاه بودیم، بارون هم نم نم میبارید، آفتاب هم در حال غروب بود.(حتماً دیدین گاهی بارون از یک ابر کوچیک می باره، و همزمان نور خورشید هم تو محیط وجود داره)
روزای قشنگی بود ولی تا وقتی نتونم برای آیندم درست تصمیم بگیرم، مشکلم حل نمیشه

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
راستش چون نمیدونم هدف اصلیم در زندگی چیه، نمیتونم مسیرمو انتخاب کنم. همیشه مهمترین هدفم رسیدن به آرامش بوده. حالا نمیدونم اون ارامشی که می خوام کجاست. تو شهر خودمون فرصت پیشرفت کمه، ولی همه اینجان، اینجا خلوته، فشار عصبی تو محیط وجود نداره و... اما تو تهرانم، ناخودآگاه اذیت می شم، همه جا شلوغ، اعصاب مردم خورد، ارامش رو نمیشه حس کرد، اما فضای دانشگاه، وضعیت کاری و... تو تهران خیلی جذاب تره. وقتی تو دانشگاهم، با استادم یا با بچه ها صحبت یا کار می کنم انرژی می گیرم، لذت می برم، چیزایی که تو شهرخودمون وجود نداره.
میخوام برم دکترا بخونم ولی نمیدونم نتیجش چی میشه، استاد شدن توشهر کوچیکی مثه شهر خودم،اصلا جذابیتی نداره، چون کار استاد با یک معلم دبیرستانی فرقی نداره. از طرفی آیا میشه چندسال دیگه جذب دانشگاه های تهران شد؟ حالا به فرض جذب اونجا شدم، آیا می تونم تا آخر عمر محیط تهران رو تحمل کنم!!! اصلاً بحث درامد چی؟ استاد شدن در دانشگاه اگه فقط به تدریس خلاصه بشه، درآمدی نداره.
اصلاً بیخیال، کار خصوصی می کنم. خب تو شهر خودمون که کار خیلی سخته، درامد کمتره، سطح کاری خیلی پایینه ولی باز فضای محیط بد نیست، جو شهر اذیتت نمی کنه و یه جورایی آرامش داری ولی تو یه شهر بزرگتر، پروژه های جذاب تر و تخصصی تری کار میشه، درآمدشم که سرجای خود. ولی کار خصوصی و شرکتی رو هم قبلاً تجربه کردم، اگه بخوای پول حلال دربیاری، پیدا کردن مشتری و کارکردن خیلی سخته، مخصوصا تو شهرای بزرگتر. این کار هم با روحیه هم نمی خونه، چون حاضر نیبستم برای پول هرکاری بکنم
اصلاً کلاً ول کنم برم خارج از کشور، اوووووه اونم که دیگه قصه اش طولانی تره.
و همین جوری فکرم مشغوله...

درست می گین، یکمی هم به دوستام ارتباط داره، به دلایل مختلفی در چند ماه گذشته رابطم با 3 تا از دوستان صمیمیم بسیار کم شده.
راستش گردش هم افاقه نکرد. 10 روز پیش به دعوت دوتا از دوستام رفتم تبریز و چندروزی اونجا موندم، به یاد دوران دانشجویی یکم گشت و گذار کردیم، دوباره رفتیم دانشگاه، حس قشنگی داشت. حیاط دانشگاه تبریز فوق العاده قشنگه، دم غروب تو حیاط دانشگاه بودیم، بارون هم نم نم میبارید، آفتاب هم در حال غروب بود.(حتماً دیدین گاهی بارون از یک ابر کوچیک می باره، و همزمان نور خورشید هم تو محیط وجود داره)
روزای قشنگی بود ولی تا وقتی نتونم برای آیندم درست تصمیم بگیرم، مشکلم حل نمیشه

یه استاد داشتیم خیلی عالی بود واقعا" معرکه بود..

همایش تحصیلات تکمیلی تو یونی داشتیم این استادمون هم یکی از سخنران هاش بود
میگفت تا وقتی دقیقا" هدفتون مشخص نشده ادامه تحصیل بدید ادامه تحصیل دادن باعث میشه شما هدفتون رو پیدا کنید
در عین حال هم میگفت که بیخودی نرید ارشد و دکترا بخونید ببینید شما میخواید چی کنید شاید کاری که میخواید انجام بدید رو با همین لیسانس بتونید انجام بدید
وقتی شما درس میخونید یعنی دارید هزینه میکنید هزینه کردن حتما" این نیست که پول بدید همین که زمانتون رو گذاشتید رو درس این یعنی هزینه!
همین که اگه الان درس نمیخونید ممکن بود برید دنبال یه کاری و درآمد داشته باشید یعنی هزینه!!!

صداش رو ضبط کرده بودم متاسفانه مموری گوشیم 1ماه پیش پرید وگرنه آپلود میکردم.

منظورم از این حرفا اینه که دکترا گرفتن شاید بتونه کمکتون کنه.

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
یه استاد داشتیم خیلی عالی بود واقعا" معرکه بود..

همایش تحصیلات تکمیلی تو یونی داشتیم این استادمون هم یکی از سخنران هاش بود
میگفت تا وقتی دقیقا" هدفتون مشخص نشده ادامه تحصیل بدید ادامه تحصیل دادن باعث میشه شما هدفتون رو پیدا کنید
در عین حال هم میگفت که بیخودی نرید ارشد و دکترا بخونید ببینید شما میخواید چی کنید شاید کاری که میخواید انجام بدید رو با همین لیسانس بتونید انجام بدید
وقتی شما درس میخونید یعنی دارید هزینه میکنید هزینه کردن حتما" این نیست که پول بدید همین که زمانتون رو گذاشتید رو درس این یعنی هزینه!
همین که اگه الان درس نمیخونید ممکن بود برید دنبال یه کاری و درآمد داشته باشید یعنی هزینه!!!

صداش رو ضبط کرده بودم متاسفانه مموری گوشیم 1ماه پیش پرید وگرنه آپلود میکردم.

منظورم از این حرفا اینه که دکترا گرفتن شاید بتونه کمکتون کنه.
داشتن استادی که بتونه علاوه بر مسائل درسی، تو مسائل خارج از دانشگاه و زندگی شخصیت کمک کنه خیلی خوبه. منم فردا می خوام با استاد راهنمام صحبت کنم. شاید ایشون بتونن کمکم کنن. خوشبختانه استادم هم کسیه که روابط خوبی و کاملاً دوستانه ای با دانشجوهاش داره و ما می تونیم خیلی راحت با ایشون صحبت کنیم.
راستش از روزی می ترسم که برگردم به عقب نگاه کنم و حس کنم که دوره ای که برای تحصیل سپری کردم بیهوده بوده و می تونستم با مدرک لیسانس و با دانش کسب شده از مطالعه فردی یا دوره های آموزشی، به موقعیت بهتری برسم.
این دودلی ها و سردرگمی ها باعث شده نتونم روی کارای فعلیم هم درست متمرکز بشم و انگیزمم از دست دادم.

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
داشتن استادی که بتونه علاوه بر مسائل درسی، تو مسائل خارج از دانشگاه و زندگی شخصیت کمک کنه خیلی خوبه. منم فردا می خوام با استاد راهنمام صحبت کنم. شاید ایشون بتونن کمکم کنن. خوشبختانه استادم هم کسیه که روابط خوبی و کاملاً دوستانه ای با دانشجوهاش داره و ما می تونیم خیلی راحت با ایشون صحبت کنیم.
راستش از روزی می ترسم که برگردم به عقب نگاه کنم و حس کنم که دوره ای که برای تحصیل سپری کردم بیهوده بوده و می تونستم با مدرک لیسانس و با دانش کسب شده از مطالعه فردی یا دوره های آموزشی، به موقعیت بهتری برسم.
این دودلی ها و سردرگمی ها باعث شده نتونم روی کارای فعلیم هم درست متمرکز بشم و انگیزمم از دست دادم.

نوشته ام استادم بودن!!!
دیگه نیستن. برای ادامه تحصیل رفتن آمریکا. استاد واقعی بودن به تمام معنی. از یادگرفتن لذت میبردن حتی اگه مربوط به رشته ی خودشون نبود.
از نظر اخلاقی هم که خیلی عالی بودن واقعا" راه حل هایی بهت ارائه میداد که بهترین بود.
یعنی برای این آدم بن بست در زندگی و دودلی وجود نداشت واقعا" پرانژری بودن و این انرژی رو به دانشجوها هم انتقال میدادن.

میدونید به نظرم در اینجور مواقع آدم باید وقتی تصمیم گرفت دیگه بقیه اش رو بسپره به خدا. خودتون مصلحت و اینا رو برام گفتین.
دیگه نباید وقتی یه راهی رو انتخاب کردید برگردید و فکر کنید شاید اگه اون یکی رو میرفتید بهتر بود!
ولی به نظرم در هر زمانی آدم میتونه کارش رو تغییر بده!
امیدوارم صحبت با استادتون شما رو به یه هدف مشخص برسونه.

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
نوشته ام استادم بودن!!!
دیگه نیستن. برای ادامه تحصیل رفتن آمریکا. استاد واقعی بودن به تمام معنی. از یادگرفتن لذت میبردن حتی اگه مربوط به رشته ی خودشون نبود.
از نظر اخلاقی هم که خیلی عالی بودن واقعا" راه حل هایی بهت ارائه میداد که بهترین بود.
یعنی برای این آدم بن بست در زندگی و دودلی وجود نداشت واقعا" پرانژری بودن و این انرژی رو به دانشجوها هم انتقال میدادن.

میدونید به نظرم در اینجور مواقع آدم باید وقتی تصمیم گرفت دیگه بقیه اش رو بسپره به خدا. خودتون مصلحت و اینا رو برام گفتین.
دیگه نباید وقتی یه راهی رو انتخاب کردید برگردید و فکر کنید شاید اگه اون یکی رو میرفتید بهتر بود!
ولی به نظرم در هر زمانی آدم میتونه کارش رو تغییر بده!
امیدوارم صحبت با استادتون شما رو به یه هدف مشخص برسونه.
احتمالاً چون چنین آدمی بودن، دیگه نتونن برگردن ایران و اینجا رو تحمل کنن.
بابت همه صحبت ها و پاسخ هاتون ممنونم، خیلی مفید بودن
دیروز با استادم کلی صحبت کردم، از ساعت 6:30 پیشش بودم تا نزدیکای 9. واقعاً خوشحالم که استادی دارم که اینقدر بادانشجو صمیمی هست و واقعاً مثل یک دوست رفتار می کنه. واقعاً باورهای خیلی خوبی داره. امروز هم براش دوباره ایمیل زدم و تشکر کردم، و در جواب گفت که وظیفه استاد تنها انتقال مطالب درسی نیست، چنین صحبت هایی هم جزو رسالت های یک استاده.
ایشون کسی هستن که برای پول کار نمی کنن. کل زمانش رو صرف کارای دانشگاه می کنه. تو هیچ دانشگاه دیگه ای هم فعالیت نداره. شاید می تونست با کارایی مثل داشتن شرکت، کار پروژه و... درآمد بیشتر و زندگی راحت تری داشته باشه ولی از زندگیش خیلی راضیه. می گه ارزش اون انرژی مثبتی که از کار با دانشجوهاش بدست میاره، خیلی بیشتر از درآمد کار خصوصیه. سن زیادی نداره(41 سال) ولی به 20 کشور مختلف دنیا سفر کرده و به بعضی کشورا حتی چندین بار رفته. میگفت اگه پول سفرهاشو جمع می کرد، می تونست ماشین بهتری سوار شه ولی تجربه رفتن و دیدن جاهای مختلف با فرهنگهای مختلف ارزش خیلی بیشتری داره. با اساتید کشورهای مختلف که در حوزه کاریش شناخته شده هستن کاملاً ارتباط مثبت داره، چندین بار اونا به دعوتش ایران اومدن.
دیروز بهم گفت، مسیرهای مختلف رو تو زندگیت امتحان کن، ببین واقعاً از چه مسیری بیشتر به آرامش میرسی. من گفتم نمی خوام زمان زیادی رو صرف امتحان کردم کارای مختلف کنم، میخوام وقتم هدر نره. استاد گفت تو فقط یک بار زندگی می کنی، هر روز می تونه آخرین روز زندگیت باشه. پس این زندگی ارزش اینو داره که همه چیزشو امتحان کنی.
میگفت زمانی که برای خانواده صرف میکنی خیلی ارزشمنده. شاید بشه بجای گذروندن وقت با پسرت، بیشتر کار کنی و پول بیشتری دربیاری ولی اون پول ارزشی نداره.
کلاً بیشتر از 2ساعت صحبت کردیم. حیلی حرفای خوبی زد.
خوشحالم که استادی دارم که عقایدش اینقدر مشابه عقاید خودمه. حاضر نیست برای پول هر کاری کنه، این قدر به خونوادش اهمیت میده، فرد مثبیته و واقعاً با وجدانه.

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان بیاین بحث سیا سی کنیم، ادمین بیاد یکم اخطار بارونمون کنه:biggrin:

کار مملکت به جایی رسیده که واسه بحث کردن در مورد سیاست که باید یه چیز طبیعی باشه :

به ادم اخطار میدن.

تعداد شرکت کننده در این نظر سنجی هم جالبه :
http://www.www.www.iran-eng.ir/poll.php?pollid=3796&do=showresults

آخرین ویرایش:

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
چه اشکالی داره، ما از خیلی از حقوق اساسیمون محرومیم، یکی هم محرومیت از صحبت کردنه.
مشخصه که قصد نداری رای بدی، ولی اینو می خوام بدونم، با رای ندادنت چه تاثیری توی آینده جامعه میذاری؟ هیچییییییی. اگه فکر می کنی با رای ندادن ثابت می کنی که مثلاً از وضعیت نظام راضی نیستی و اگه رای بدی ممکنه تخلف بشه و رایت اشتباه خونده بشه و..، خب اگه تخلف به این راحتیه، پس ممکن در تعداد رای هم تخلف بشه و تعداد بیشتری اعلام بشه.
به نظر من رای ندادن یعنی اعلام اینکه هر کاری می خواد بشه، بشه، برای من مهم نیست.
امکان نداره میزان حضور دوره قبل تکرار بشه، این بدیهیه. دوره قبل افراد بسیار زیادی رای دادند که سالهای سال بود رای نمی دادن و متاسفانه بیشتر این افراد سرخورده شدند و امکان نداره دیگه پای صندوق برن.
منم کاری ندارم کی به کی رای می ده(رای یک نظر شخصیه و به کسی ربط نداره) ولی عاجزانه دعا میکنم هر کی درمیاد بیاد اما اون آقا درنیاد.

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اقای ظزفیت گفتمان کیه؟ همین اقایی رو میگید که در دولت فعلی هم هست؟
اگه اون رو میگید من هم دعا میکنم اون نشه! ولی یه سری نهاد ها بدجوری طرفش رو گرفتن!
خدا کمکمون کنه تا حداقل خون شهدا پایمال نشه. خدا بصیرت بده بهمون
اها یه سوال اساسی چرا تو محیط های مجازی جایی برای حرف زدن ۳۰یا۳۰ نیست؟
پس کجا باید این بحث ها صورت بگیره؟

بالا