بررسی آزمون اسکیس 92 |طراحی گنبد نما با دید به حرم حضرت معصومه

وضعیت
موضوع بسته شده است.

milad-karimi

عضو جدید
الان از google earth نگاه میکردم... تپه های اطرا ف قم همه شیب کمی دارن ....ولی نزدیکترین تپه بلند نزدیک به اتوبان که قم ازونجا معلومه... نه حرم.... 20 کیلومتریه... کنار دریاچه... ارتفاعو شیبشم نسبتا خوبه... ولی طرح مجازی بود سوال داورام مجازی بود چون اصلا اطراف اتوبان تا 20 کیلومتری کپه گلم پیدا نمیشه چه برسه به تپه...
اکثرا کوتاه هستند.

HOTT

عضو جدید
کاربر ممتاز
اکثرا کوتاه هستند.

قبلا گفتم مهم نیست
وقتی صورت سوالو ندادن
هر جور می تونستی تصور کنی
هدف سوالشون یه چیز دیگه است
فقط من یه سوال داشتم.......باید پله پله اش می کردیم زمین ساتیتو؟ به خاطر شیب تپه میگم؟؟؟؟

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
تعاریف گنبد نما و نحوه پرزانته دانشجویان در اسکیس 92 معماری

تعاریف گنبد نما و نحوه پرزانته دانشجویان در اسکیس 92 معماری

با درود خدمت شما دوستان. در این تایپیک میخواهیم هرکسی تعریفی از گنبد نما ومسیر صعودی به این تعریف رو داشته باشه وهمچنین بررسی این موضوع که طراح سوال این کار رو از روی زیرکی داده یا ندادن سایت یک اشتباه از جانب طراح بوده است

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
می گم هیچ کس به اندازه من توی این اسکیس جسارت نداشته همه کارهای محیرالعقول رو من انجام دادم
من یه درایون سلام یا سلام درایون گذاشتم به عنوان سلامگاه چه کاری ملت رو از توی ماشینشون بکشیم پایین من جاده رو بردم روی تپه

فکر کن چه اوضاعیه

دیگه هم این بحث ها رو ول کنید یا بیاید این تایپیک رو بپکونیم یا بریم توی تالار عمرانی ها اونجا رو بپکونیم نظرتون چیه؟
:biggrin:از تالار پزشکی شروع کنید هرشب یجا رو بپوکونیم.
یعنی چی درایون سلام؟؟ اسم بازیه؟؟
یعنی مردم با ماشین میرن رو تپه؟؟ جا داره من یه استنتاجی کنم. از اونجایی که کسایی که پیکان دارن میرن قم زیارت و پیکان سربالایی رو نمیره بالا پس بدرد نمیخوره.
همچین جسارتایی تو جاده چالوس جواب میده که مردم با لکسوز و پررشه رفت امد میکنن.

fahime_k

عضو جدید
خوشم میاد اون تایپیک قفل شد همتون اومدید اینجا :biggrin::biggrin: پدرم دراومد 30 صفحه تایپیک قبلی رو خوندم :biggrin: خدایی همتون گلیییید :gol::gol: ;)

HOTT

عضو جدید
کاربر ممتاز
کسی جواب سوالمو نداد؟؟؟؟؟؟؟؟
نظرتون درمورد قدم به قدم به سمت ازمون نظام مهندسی چیه؟؟؟؟؟

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
يه سوالي داشتم شما ميدوني تپه هايي كه توويه جاده قم هست چه مدليه؟ارتفاعشون كمه يا زياد؟شيبشون كمه؟

ارتفا ها همه کمه اصلاً هم مناسب ساخت بنا نیست
فقط بدرد این میخوره که در مواق ضروری از پشتش استفاده شه

قبلا گفتم مهم نیست
وقتی صورت سوالو ندادن
فقط من یه سوال داشتم.......باید پله پله اش می کردیم زمین ساتیتو؟ به خاطر شیب تپه میگم؟؟؟؟
خیلی جا بود پله پله هم بکنیم؟؟
بنده خداها اونایی که 1به 200 کشیدن شاید جا برای این داشتن که نشون بدن

دیروز دم غروب یکی از اساتیدم رو تو صف حلیم دیدم که داشت با یارو عباس حلیم پز درد و دل میکرد. من رندی کردم یقه پالتوم رو زدم بالا و آشنایی ندادم. (خب هوای کوچه ما سرده این موقع سال؛ باهاس پالتو تنمون کنیم):
استاد: بابا امسال اوضاع اسکیس ها خیلی داغونه عباس آقا
عباس حلیم پز: مگه داوری رو شروع کردین؟
- زِکــی! تموم هم کردیم رفت لا دست باباش
- بیینم امسال مث اینکه یابو برتون داشته! چه خبره؟ بذارین لااقل جوهر تاچ و کییورکالر ملت خشک بشه بعد تیکه پارشون بکنین.
- دیگه کار از این حرفا گذشته. از فردام میخوایم داوری اسکیس 93 رو شروع کنیم بلکه تا پس فردا تمومش کنیم!
- خب نمی تونی بگیری نگیر جونم. لااقل کله گنجیشکی بیگیر
- فرمایشا میفرمایی ها ربطی به اون نداره از دست اسکیس بچه ها فشارم افتاده
- چطور مگه؟ نکنه بچه ها نتونستن اصالت کانسپتشون رو به خوبی تو کار نشون بدن؟
- دلت خوشه ها، کانسپتشون کجا بود؟ قربون دستت دارچین شو بیشتر بیریز
- نکنه طرح هاشون هویت موضوع سوال رو نشون نمیده؟ ها؟
- بابا هویت پیشکششون ... فرق دسته بیل رو با منار نمی دونن! روغن کم بیریز ضرر داره
- خب پَـه چه مرگشونه آخه؟
- بگو چه مرگشون نیس؟
- حالا چه جوری ردیفشون کردین؟
- سه دسته کردیمشون: اونایی که خوب کار کرده بودن نمره خوب دادیم اونایی که متوسط بودن نمره متوسط دادیم اونایی هم که ضغیف و خیلی ضغیف بودن خَیـلی کم بهشون نمره دادیم!!!!!!
- مگه سالای قبل جور دیگه ای باهاشون سر میکردین؟ شیکر هم بریزم؟
- کم قربون دستت .... نه فقط خواستم بدونی که کارها خَیلـی شوت بوده
- بیا بگیر بابا ... خواستی از رجب عطاری یه سیر گل گاوزبون بگیر رسیدی خونه دم بکن سر بکش چه اذون رو گفته باشن چه نگفته باشن... و الّاش اینجوری تا سحر هم نمی رسی جَناب اُستاد
که اینطور اتفاقاً من دیروز یه آقایی با همین مشخصاتو توی عطاری دیدم (دونفیدلیو گفته بود برای ننه جونش سرخاب سفیداب بگیرم) که حلیم بدست بودو زیر لب یسر اعدادو میشمرد الان که شما میگی اگه ایشون بوده لابد عذاب وجدان داشتو ریز فضاهارو حساب میکرد که اصلاً تو شیت جا میشده یا نه. آخه هی رو هوا وجب میگرفتو باز میرفت تو فکر.

آخرین ویرایش:

archi_kim

عضو جدید
من نمیدونم چرا هر وقت کارمو میذارم ماکز یه نفر نظر میده:cry: کارمو نشستم امروز کامل کشیدم (مثل کنکور)که بذارم اینجا ولی اومدم دیدم هیچکی اهمیت نمیده بیخیال شدم

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
در واقع هر پیشنهاد ویا هر انتقادی از سوال ویا حتی خود اسکیس دارید بگید

archi_kim

عضو جدید
مرسی:biggrin:090720131060.jpg این رو واسه پارسال امتحانی کشیده بودم ، پشیمونم که چرا شبیه این کار نکردم، مثلا ایده قاب کردن منظره حرم!البته نخل هاشو حذف کنید

erisss

عضو جدید
قبلا گفتم مهم نیست
وقتی صورت سوالو ندادن
درسته سايت ندادن ولي ديگه فكر نكنم خيلي جالب باشه شيب رو زياد گرفت

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نمیدونم چرا هر وقت کارمو میذارم ماکز یه نفر نظر میده:cry: کارمو نشستم امروز کامل کشیدم (مثل کنکور)که بذارم اینجا ولی اومدم دیدم هیچکی اهمیت نمیده بیخیال شدم

اینطور نیست که کسی اهمیت نده.
همه میرن توفکرش آخه من به شخصه اگه چیزی بگم تو اینجور موضوعی یکم جسورانست. چون هنوز خودمون از کاری که کردیم مطمعن نیستیم که درسته یا نه

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی:biggrin:مشاهده پیوست 159174 این رو واسه پارسال امتحانی کشیده بودم ، پشیمونم که چرا شبیه این کار نکردم، مثلا ایده قاب کردن منظره حرم!البته نخل هاشو حذف کنید
طرح خیلی خوبیه طرح هاتون رو من به شخصه دوست دارم اما سر جلسه آدم اونقدر استرس داره که فقط میخواد برسونه مطالبش رو وبعدش میفهمه وای چه سوتی هایی داده

HOTT

عضو جدید
کاربر ممتاز
درسته سايت ندادن ولي ديگه فكر نكنم خيلي جالب باشه شيب رو زياد گرفت

با خودم گفتم وقتی روی نوک تپه سایت رو بدن حتما تپه رو هر جور که در نظر بگیری شیبش زیاد میشه
مگه تصور کنم قسمتی از تپه صافه!!!!!!!

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولی آدم اول که سایت نمیدند خوشحال میشه که دستمون بازه تو طراحی اما واقعا آخرای کار میفهمیم که خب اینجا شیبداره نمیدونستیم حرم کجاست؟ اتوبان کجاشه؟

erisss

عضو جدید
با خودم گفتم وقتی روی نوک تپه سایت رو بدن حتما تپه رو هر جور که در نظر بگیری شیبش زیاد میشه
مگه تصور کنم قسمتی از تپه صافه!!!!!!!
به نظرم پله پله كردن سايت به اين اقليم نميخوره و كارو بيشتر شبيه كوهپايه ميكنه
يه بار يكي از سايتايي كه شقاقي داد يه تپه بود كه رووش صاف بود،من قم نرفتم ولي احساس ميكنم تپه هاي ملايمي بايد داشته باشه

milad-karimi

عضو جدید
بههههههه للللییییییی.... خیلی خوب... به نظر من تو اتوبان همچین سایتی نبوده تا بخواد سایت بده خودشم دیر یادش اومده... تا اومده بجنبه محلشو به مشهد یا شاه چراغ شیراز تغییر بده...... مسئول فنی اومده گفته دینگ دینگ..... طراح محترم سوال اسکیس 92 وقت شما تمام شد... دیگه همون جوری قم باقی مونده....:w15:
طرح خیلی خوبیه طرح هاتون رو من به شخصه دوست دارم اما سر جلسه آدم اونقدر استرس داره که فقط میخواد برسونه مطالبش رو وبعدش میفهمه وای چه سوتی هایی داده

behzadkhanha

عضو جدید
کاربر ممتاز

اینطور نیست که کسی اهمیت نده.
...... چون هنوز خودمون از کاری که کردیم مطمئن نیستیم که درسته یا نه
منم موافقم
ما هم یکی مثل خودت ... نظر رو باید از کسی بگیری که اینکاره باشه. یعنی مدت قابل تاملی رو تو کار طرح و نقد و اینا بوده باشه... هرچی بچه ها بگن ممکنه استرست رو بیشتر کنه

archi_kim

عضو جدید
کاملا موافقم!بنده شیرازیم کارشناسیم تهران میخوندم این 5 سال حداقل دو ماهی یه بار این اتوبان رو طی کردم اما یه دونه تپه محض رضای خدا کنار این اتوبان نبود

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
بههههههه للللییییییی.... خیلی خوب... به نظر من تو اتوبان همچین سایتی نبوده تا بخواد سایت بده خودشم دیر یادش اومده... تا اومده بجنبه محلشو به مشهد یا شاه چراغ شیراز تغییر بده...... مسئول فنی اومده گفته دینگ دینگ..... طراح محترم سوال اسکیس 92 وقت شما تمام شد... دیگه همون جوری قم باقی مونده....:w15:
آره خب ولی فکر کنم سمت توحید باشه که یه فضای خالیه نمیدونم. شاید هم این بنده خدا خواسته رو فضا طراحی کنیم

donfidelio

عضو جدید
کاربر ممتاز

آخه ما بیرحمانه نقد میکنیم، معمولا مشتریامون میرن و برنمیگردن. حالا این سری کارتو بذار، قول میدن دهنشو سرویس کنم:D

آقا راستی یکی بگه این تپه های جاده تهران قم، بسترشون سخته یا نرمه؟ رنگشون چجوریه دقیقا؟ رسوبی هستن یا دگرگونی؟ چون من تو طرحم همه اینا رو لحاظ کردم، اگه یوقت بگن تپه های اونورا نرمه ممکنه کارم خراب شه. یه اطلاعاتیم از پوشش گیاهیش بدید، من حتی اکولوژی و حیوانات رو هم دخیل کردم تو اسکیسم. یوقت نگین اونورا گرگ امگای خاکستری پیدا نمیشه! من ازش استفاده کردم تو طرح.

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
کاملا موافقم!بنده شیرازیم کارشناسیم تهران میخوندم این 5 سال حداقل دو ماهی یه بار این اتوبان رو طی کردم اما یه دونه تپه محض رضای خدا کنار این اتوبان نبود
جاله من دانشجوی تهران بودم وتهران هم زندگی میکنم اما قم 1 بار رفتم اونم نمیدونم چی شد رفتیم اگه فکر میکردم اینجوری محتاجش میشدم زیاد میرفتم:D

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخه ما بیرحمانه نقد میکنیم، معمولا مشتریامون میرن و برنمیگردن. حالا این سری کارتو بذار، قول میدن دهنشو سرویس کنم:D

آقا راستی یکی بگه این تپه های جاده تهران قم، بسترشون سخته یا نرمه؟ رنگشون چجوریه دقیقا؟ رسوبی هستن یا دگرگونی؟ چون من تو طرحم همه اینا رو لحاظ کردم، اگه یوقت بگن تپه های اونورا نرمه ممکنه کارم خراب شه. یه اطلاعاتیم از پوشش گیاهیش بدید، من حتی اکولوژی و حیوانات رو هم دخیل کردم تو اسکیسم. یوقت نگین اونورا گرگ امگای خاکستری پیدا نمیشه! من ازش استفاده کردم تو طرح.
بسترشون سخته - رنگشون روشنه-رسوبی هستند- پوشش گیاهیش یونجه و یولافه (به کسی نگیا ریواس هم اونجا خوب درمیاد) فقط باید موتور داشته باشی بری بچینی) یچیزی هم هست ما بهش میگیم قاپالاخ است.:biggrin:
گرگ هم داشته اما محلیا خوردنشون:biggrin:
ولی اون حوالی کبک - خرگوش کوهی - دیده شده
شما مار افعی دماوندی رو بجای گرگ امگای خاکستری در نظر بگیری حله;)

HOTT

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یه چیزی میگم امیدوارم سو تفاهم نشه
من یکی از دوستام با استاد مهمی کلاس داره
گفته معیار داوری هشتاد درصد المان طرحه و فقط بیست درصد پرزانته و ارائه است
در مورد صحت خبرمم در همین حد که گفتم می دونم

آخرین ویرایش:

milad-karimi

عضو جدید
منظورت از المان چیه.... یعنی کاربری و برنامه فیزیکی براشون مهم نیس... فقط المان؟؟؟
من یکی از دوستام با استاد مهمی از اون بالاییا کلاس داره و از نزدیکای اقای بوووووووووووق

soh-rab

عضو جدید

شاید اماراتی ها اومدن اونجا یکی درست کردن
همون طور که در مسجد جمکران دارن گلدستهای عربستان رو به خورد معماری ما می دن
بچه راستی از مکه چه خبر

خدایی من تصویر بالا رو که می بینم یاد یه فیلم می افتم که پندپایان عظیم الچثه داشت دقیقا شبیه اون فیلمه

این هم آخرین عکس ها که سحر امروز تی وی خودمون هم نشون داد

erisss

عضو جدید
منظورت از المان چیه.... یعنی کاربری و برنامه فیزیکی براشون مهم نیس... فقط المان؟؟؟

احتمالاااااا منظور از المان قسمت شاخص طرحه كه توو ارتفاع رفته و حالت الماني داره و تووش مهمترين كاربري كه همون سلامگاهه رو گذاشتين

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
شاید اماراتی ها اومدن اونجا یکی درست کردن
همون طور که در مسجد جمکران دارن گلدستهای عربستان رو به خورد معماری ما می دن
بچه راستی از مکه چه خبر

خدایی من تصویر بالا رو که می بینم یاد یه فیلم می افتم که پندپایان عظیم الچثه داشت دقیقا شبیه اون فیلمه

این هم آخرین عکس ها که سحر امروز تی وی خودمون هم نشون داد

من ندیده بودم این رو عجب چیزیه والبته به نظرم دیگه دارند کعبه رو با این کارا قداستش رو از بین میبرند

soh-rab

عضو جدید
من یکی از دوستام با استاد مهمی کلاس داره

من هم به شخصه اعلام می کنم مهمترین مبحث طرح المان بودن طرح هست که خیلی ها کم توجهی کردن
در واقع با این روندی که در ورکشاپ ها بوده خیلی از بچه ها خودشون نبودن و هر چی که توی ورکشاپ بوده رو همون جا کار کردن
از ما گفتن بود
باید منتظر نتایج شد
توکل به خدا

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا