رابطه پسرودختر

arash 4

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه ی دوستانه گلم.
خیلی ها هستند که با احساسی به نام دوس داشتن یا عشق روزگار خودشونو سپری میکنن که مشکلات زیادی از نظر روحی برای آنها به وجود میاره.به نظرتون:
آیا این رابطه ها درسته؟
آیا میشه نامشو عشق گذاشت؟
امیدوارم نظرهایتان باعث بشه کمکی برای من بکنه.

Body Guard

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام
آرش جان دوست داشتن بهتر از عشق هستش!!!
بهتره که طرف مقابلت رو به خاطر خودش دوست داشته باشی
اون موقع هست که درک می کنی که این رابطه درست هستش یا نه ...
بهتره تحلیل بکنی شرایط رو ...
آیا دوست داشتن شما موجب آسیب میشه یا نه
آیا دوست داشتن شما می ارزه به ماحصل کار یا نه ...
اگر اون رو از شهوات جدا بکنی ، به نظرم می ارزه
خدا برای هر کسی در روی زمینش کسی رو باعث آرامش قرار داده ، پس می ارزه دوست داشت ، اما مواظب باش این دوست داشتن رو کجا خرج می کنی ...
از کسی که این دوست داشتن رو در حق من خرج کرد ، معذرت می خوام ، و چیزی به جز روسیاهی من وجود نداره در برابرش...

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
خیلی ها هستند که با احساسی به نام دوس داشتن یا عشق روزگار خودشونو سپری میکنن که مشکلات زیادی از نظر روحی برای آنها به وجود میاره.به نظرتون:
آیا این رابطه ها درسته؟

اشتباهه و نمیشه ولی با کمبودهایی که خیلی هامون داریم که در خانواده تامین نمیشه مجبور به قبول این روابط میشیم ناخود آگاه

aaj6551

عضو جدید
سلام
دختر ها و پسر ها احساساتی که در دانشگاه ها و یا هر محلی که به صورت متناوب کسی را می بینند شکل می گیره را عشق و دوست داشتن تلقی نکنند.
خیلی از این احساس ها بسیار زود گذر و فانی هستند.اثباتشم کاری نداره.چند روزی اگر از اون محیط هایی که طرف را می بینین دور باشین اون حس هم از بین میره.این حالت هایی هستند که با لبخند یک طرف و توهم طرف مقابل شکل میگیرند و اصلا قابل اعتماد نیستند.
چون جمعیت اکثریت ایران در حال حاضر جوان هستند و بیشتر در دانشگاه ها و محل کار دختر و پسر های جوان هستند این احساسات بسیار شایع است.توجه به همه این احساسات منجر به آمار سرسام آور طلاق در روزهای کنونی مملکت ما شده.خیلی ها بعد از ازدواج می فهمند که این احساس،اشتباه بوده و کسی که به دنبالش بودند در این ازدواج برای اونا حاصل نشده و به دنبال راه رهایی می گردند.

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
بهش گفتم با خانوادهامون در میون بذاریم گفت مرحله به مرحله پیش بریم اول نظر خودت و بعد خانواده ها. گفت اگه موافق نباشی لزومی نیست دیگه ادامش بدیم و پای خانواده هارو وسط بکشیم یه چیزی بوده بین خودمون و تموم شده رفته. من بش گفتم مشکلم دوستاش بوده و دیگه بقیه چیزاشو میپسندم . میگه تو از همین اول بهم شک داری و مث یه تخم کینه است که کاشتی و بعد تو زندگی رشد میکنه .. واقعا موندم نمیدونم چی بش بگم

شما اگه مشکلت همینه و حرف طرف جدیه همون مشاوره رو برو... مطمئن باش مفیده... فقط پیش یه مشاور خوب برو

سیده مهندس

کاربر فعال
سلام
ایشالله کسی رو دوست داشته باشی که دوستت داشته باشه
و برای دوست نداشتنت بهونه نیاره و ترکت نکنه
اونوقته که ارزش داره حتی با دنیا هم عوضش نکنی
برات دعا میکنم
ایشالله هیچوقت غم عشق نشینه روی دلت دوست عزیز

M P 3

اخراجی موقت
آیا این رابطه ها درسته؟

عامو عشق و این چیزا همش توهمه!!!دنبال یه لقمه نون باشین توی این گرونی و بدبختی...والا بخدا شما خوشی زده زیر دلتون!!!!!!!

arash 4

عضو جدید
کاربر ممتاز
عامو عشق و این چیزا همش توهمه!!!دنبال یه لقمه نون باشین توی این گرونی و بدبختی...والا بخدا شما خوشی زده زیر دلتون!!!!!!!

در وصل هم زعشق تو ای گل در آتشم
عاشــق نمی شوی کـه ببینی چــه می کشم
با عقل آب عشق به یک جو نمــی رود
بیــچاره مــن ، کــه ساخــته از آب و آتــشم
دیشب سرم به بالــش ناز وصـال و باز
صبح است وسیل اشک به خون شسته بالشم
پروانه را شکایتی ازجـور شمـع نیست
عمری است درهوای تو می سوزم و خوشم
خلقم به روی زرد بخندند و باک نیست
شاهــد شــو ای شــرار محــبت کــه بیغــشم
بـــاور مکن که طـعنه طــوفان روزگار
جــز در هــوای زلــف تــو دارد مشــوشــم
سـروی شدم به دولت آزادگی کــه سر
بــا کـس فــرو نیــاورد ایـن طــبع سـرکشم
دارم چو شمـع، سرّ غمش بر سر زبان
لب می گزد چو غــنچه خـندان کـه خامــشم
هر شب چـو ماهـتاب به بالین من بتاب
ای آفــــتاب دلــکش و مــــاه پــــریوشــم
گـر زیر پیرهن شــده، پنهان کـنم تو را
ســـحر پـــری دمــیده بــه پیــراهن کـــشم
لب بر لـبم بنه به نــوازش دمی چـو نی
تــا بشــنوی نــــوای غــزل های دلکشـــم
ساز صبا به نــاله شــبی گفت شهریــار
این کار توست من همه جور تـــو می کشم

arash 4

عضو جدید
کاربر ممتاز
عشق
نمیدونم به یاد دارین که تو کتاب دبیرستان چه داستانیرو خوندیم یا نه ولی من براتون میگم چون ارزش چندبار خوندنو داره
ازالانم میگم قصد جسارت به کسیرو هم ندارم
استاد در مکتب در حال تدرس عشق و معنای آن به دانش آموزان بود ناگهان مردی با داد و بیدای که ازش می اومد اشاره به حستحوی خر گمشته اش بود که استاد بلافاصله رو به دانش آموزان کرد و گفت چه کسی تا حالا عاشق نشده یکی برخاست و گفت من استاد رو به مرد کرد و گفت بیا خرت اینجاس بردارو برو.
من که تا به حال عشق رو تجربه کردم نمیتونم اونو تفسیر کنم.
البته دوست عزیز پول هم به دوستاشتنش بدست نمیاداااااااااااااااااااااااا

natanaeal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
در وصل هم زعشق تو ای گل در آتشم
عاشــق نمی شوی کـه ببینی چــه می کشم
با عقل آب عشق به یک جو نمــی رود
بیــچاره مــن ، کــه ساخــته از آب و آتــشم
دیشب سرم به بالــش ناز وصـال و باز
صبح است وسیل اشک به خون شسته بالشم
پروانه را شکایتی ازجـور شمـع نیست
عمری است درهوای تو می سوزم و خوشم
خلقم به روی زرد بخندند و باک نیست
شاهــد شــو ای شــرار محــبت کــه بیغــشم
بـــاور مکن که طـعنه طــوفان روزگار
جــز در هــوای زلــف تــو دارد مشــوشــم
سـروی شدم به دولت آزادگی کــه سر
بــا کـس فــرو نیــاورد ایـن طــبع سـرکشم
دارم چو شمـع، سرّ غمش بر سر زبان
لب می گزد چو غــنچه خـندان کـه خامــشم
هر شب چـو ماهـتاب به بالین من بتاب
ای آفــــتاب دلــکش و مــــاه پــــریوشــم
گـر زیر پیرهن شــده، پنهان کـنم تو را
ســـحر پـــری دمــیده بــه پیــراهن کـــشم
لب بر لـبم بنه به نــوازش دمی چـو نی
تــا بشــنوی نــــوای غــزل های دلکشـــم
ساز صبا به نــاله شــبی گفت شهریــار
این کار توست من همه جور تـــو می کشم

با عرض سلام و احترام

ضمن تقدیر از صرفا اشعار زیبای حضرت عالی بر اساس "ممنون شعر جالبی بود.ولی من متوجه نشدم آخه از شعر و این جور چیزا سر در نمیارم. "

قابل تحسین بوده و جای بسی تامل خواهد داشت.
عشق
نمیدونم به یاد دارین که تو کتاب دبیرستان چه داستانیرو خوندیم یا نه ولی من براتون میگم چون ارزش چندبار خوندنو داره
ازالانم میگم قصد جسارت به کسیرو هم ندارم
استاد در مکتب در حال تدرس عشق و معنای آن به دانش آموزان بود ناگهان مردی با داد و بیدای که ازش می اومد اشاره به حستحوی خر گمشته اش بود که استاد بلافاصله رو به دانش آموزان کرد و گفت چه کسی تا حالا عاشق نشده یکی برخاست و گفت من استاد رو به مرد کرد و گفت بیا خرت اینجاس بردارو برو.
من که تا به حال عشق رو تجربه کردم نمیتونم اونو تفسیر کنم.
البته دوست عزیز پول هم به دوستاشتنش بدست نمیاداااااااااااااااااااا اااا

ضمن اینکه شما صراحتا جسارت داشتید باید عرض کنم متوجه بطن کلام کاربر MP3 نشدید.

عاشق واقعی کسی خواهد بود برای داشتن معشوقه اش تلاشی بینهایت داشته ، اگر او را بدست اورد بنابراین نیمه گمشده و سهمش بوده و اگر غیر از این بود یعنی به

یکدیگر تعلق نداشتند...

لذا مستدعیست سعی در دیکته کردن عشق بر ادمیان نداشته باشید و بنده این اطمینان را به شما خواهم داد از انجا که خداوند مسئولیت عشق را برعهده انسان داده

است همگی در زمان مشخص خود عاشق خواهند بود.

پاینده باشید

فاطمه خراط

عضو جدید
من باارتباط دختروپسرتاحدودی مخالفم.چون اکثرارتباطات چیزی جزعشقه وجزارتباطات سالم محسوب نمیشه.ارتباطات دختروپسراگه واقعابه خاطرعشق وعلاقه ی
دوطرف وهمراه باپاکی ونجابت باشه هیچ اشکاری نداره
ولی تواین نوع ارتباطات بایدرعایت نامحرم بودن روهم بکنن واگه خانواده پسریادخترازای نوع ارتباط ناراضی باشن ارتباط پاکی محسوب نمیشه
:gol:

natanaeal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من باارتباط دختروپسرتاحدودی مخالفم.چون اکثرارتباطات چیزی جزعشقه وجزارتباطات سالم محسوب نمیشه.ارتباطات دختروپسراگه واقعابه خاطرعشق وعلاقه ی
ولی تواین نوع ارتباطات بایدرعایت نامحرم بودن روهم بکنن واگه خانواده پسریادخترازای نوع ارتباط ناراضی باشن ارتباط پاکی محسوب نمیشه

براوو

suniya2012

عضو جدید
عشق فقط دردسره! یهو یکی تو شرایطی که اصلا تو باغ عشقو عاشقی نیستی عاشقت میشه و به اسم اینکه عاشقه باید بهش حق بدیو از خیلی چیزات بگذری! بعدشم که دیگه بریدیو دادزدی گفتی نههههه!!! من نمیخوام ازدواج کنم دست از سرم بردارین!!! باید تا وقتی که ازدواج میکنی از کارت پشیمون باشیو هی به خدا بگی: خدایا دلشو نشکسته باشم، یه روز سرم بیاری!! عشق یعنی این دوست من!!! هیچوقت طرفش نرو، واسه هردوطرف دردسره!!

Yuri Boyka

عضو جدید
عشق تا قبل از وقت وصاله و به نظر من باید دوطرفه باشه که مستلزمش اینکه یه مدت درازی رو با هم آشنا بشن البته منطورم دوستی دختر و پسر نیست، مثلا یکجا با هم همکار باشن و ...

*ستاره آسمان*

عضو جدید
90 درصد اوکیه

شهریاری 2

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
عشق فقط دردسره! یهو یکی تو شرایطی که اصلا تو باغ عشقو عاشقی نیستی عاشقت میشه و به اسم اینکه عاشقه باید بهش حق بدیو از خیلی چیزات بگذری! بعدشم که دیگه بریدیو دادزدی گفتی نههههه!!! من نمیخوام ازدواج کنم دست از سرم بردارین!!! باید تا وقتی که ازدواج میکنی از کارت پشیمون باشیو هی به خدا بگی: خدایا دلشو نشکسته باشم، یه روز سرم بیاری!! عشق یعنی این دوست من!!! هیچوقت طرفش نرو، واسه هردوطرف دردسره!!

خب همون اول بهش بگید نه! دیگه چرا یه مدت سر کارش میذارین؟؟؟؟ بنده خدا حق داره دلش بشکنه دیگهههههههه......

ahmadpashaei

عضو جدید
اینکه رابطه ای اشتباه هست یا نه بسیار پیچیده هست ولی در کل اکثر موارد منجر به جریحه دار شدن احساسات و آسیب می شود.اما این ذات انسانی است و باید این چیزا رو تجربه کنه.همیشه به دلیل کمبود عاطفی نیست بلکه میل و نیز کنجکاوی فطری هم هست.اینم مهمه که در این راه ببخشیم تا بخشیده بشیم و نیز هیچوقت رابطه ای رو برای هوس شروع نکنیم.من به عینخ می بینم خیلی از رابطه ها از طرف پسرا فقط برای رسیدن به نزدیکی و هوس خالص هست و از طرف دخترا کمتر هوس و بیشتر پول و به اصطلاح تیغ زدن طرفه.بهترین روابط هم تقریبا در محیط کار و یا مقاطع تحصیلات تکمیلی شکل می گیره که سن ها بالاتر و شخصیت ها تثبیت شده تر هست ولی بازم به نحوی باید باشه در یک پروسه طولانی به این علاقه برسند و معمولا تحصیل و کار این شرایط رو خیلی بهتر از بقیه حالات فراهم می کنه.البته هیچ چیز قطعی نیست.

suniya2012

عضو جدید
خب همون اول بهش بگید نه! دیگه چرا یه مدت سر کارش میذارین؟؟؟؟ بنده خدا حق داره دلش بشکنه دیگهههههههه......

حق با شماست. ولی من سرکارش نذاشتم، از همون اولم به همه میگفتم نمیخوام زود ازدواج کنم. ولی اطرافیان... که هرچی کشیدمو میکشم از دست اطرافیانه همش بهم میگفتن اون عاشقه میشه از عشقش استفاده کرد و به جاهای بالا رسوندش( امیدوارم متوجه منظورم بشید) و یک سری حرفای دیگه که مثلا باید جواب قطعی بدیمو .... اینا باعث شد قضیه کش دار بشه.

t3teknik

عضو جدید
کاربر ممتاز
آیا این رابطه ها درسته؟
به نظر من

1-مابین رابطه دختر و پسر احساسات زیادی وجود داره که نمیشه اونارو مطلقا دوس داشتن یا عشق دونست.
2-این احساسات با توجه به سن متفاوته(معمولا در سن های پایین و تا پایان سن بلوغ احساسات فریبنده و گذرا هستن)
3- طول رابطه اشنایی به ما در فهمیدن دوست داشتن کمک می کنه
4-
و ....

شهریاری 2

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
اطرافیانه همش بهم میگفتن اون عاشقه میشه از عشقش استفاده کرد و به جاهای بالا رسوندش( امیدوارم متوجه منظورم بشید)

منظورتون همون: از دامان زن ،مرد به معراج میرود
هست؟

farzane 69

عضو جدید
واااااااااای خدای من............یعنی پسری هست که فقط قصدش اشنایی باشه؟؟؟؟؟؟

بی ازار

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من 95% رابطه دختر پسرا سرکاری 2 درصدم که عاشق میشن خانواده ها نمیزارن 3 درصد هم که ازدواج می کنن 1 درصدشون طلاق میگیرن

elh@m_arch

عضو جدید
به نظر من دوست داشتن واقعی به صدتا عشق می ارزه!!
لااقل مثل عشقای الکی زود آتیشش خاکستر نمیشه!