مطالعه گروهی کارشناسی ارشد معماری 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

معمارباشی

عضو جدید
درصد فن و سیستم ساختمانیت چند بود معمار باشی ؟ جزوه سروش نیا یا طباطبایی رو از کدوم موسسه بگیریم بهتره؟ از نظر تو کدومش بهتره؟ چجوری جزوه ای رو بگیریم که خام نباشه؟ آخه بعضی صفحات این جزوه ها نیمه خالیه تا تو کلاس توسط استاد مثال زده شه یا تدریس بشه و دانشجو نکاتو مثالو اونجا بنویسه

با کلی بی دقتی و احتیاط الکی و ... 64 % وگرنه امسال که ایستایی زیر 80 واقعا متوسط حساب می شه و زیر 60 ضغیف !!!

سوالایی که نزدمو می گم تا بدونین چقدر بیخودی نمره از دست دادم ! از بس که استادا الکی ترسوندنمون
مثلا اون سواله بود که درباره تقویت جان بود ! دیگه همه عالم می دونن جان برش !(استاد کزازی همیشه تاکید می کرد هر کی بهتون گفت جاااان ؟؟؟ جواب می دین برش ... برش ... جان !!! ) بعد من احمق !!! سر جلسه گفتم نمی ان سوال به این تابلویی بدن که !!! حتما یه نکته ای توشه ! چند بار سوالو برا خودم خوندم تا بلاخره موفق شدم سوال رو بپیچونم و سختش کنم !!! هنوزم موندم اون لحظه چرا اینقدر می خواستم از خودم ابداع کنم !!!
یا مثلا اون سوال صوت با این که جوابش رو می دونستم یه لحظه گفتم من که همه رو زدم این عدد مدد ها اخرش قاطی می شه نزنم بهتره ! نزدم
یا اون سوال ساختمان حلزونی شکل گفتم به ریسکش نمی ارزه ! ... نزدم ...

کلا الان از نمره ایستاییم اصلا رضایت ندارم ...

---
من کلاس استاد طباطبایی رو میرفتم برا همین هم جزوه خودشون رو دارم ! و دیگه گفتم یه جزوه رو کامل می خونم ! ولی می دونی چیه ؟ تو کلاس بعضی از حرفای پایه اینقدر واست بدیعی می شه که کم کم خیلی از بدیعیات که اتفاقا مهم و پایه ای هم هستند رو نمی نویسی ! بعد یکی که از بیرون میاد جزوه ات رو می خونه چون اون بدیعیات رو نمی دونه گاهی گیج و گنگ می شه ... برا همین اگه فرصت امکان و ... اش رو دارید حتما برید کلاس ! من خودم مخالف سرسخت کلاس رفتن بودم ... و به اصرار همسرم رفتم ! ولی الان خیلی راضیم !

معمارباشی

عضو جدید
در مورد روند ایوانخانه یه خورده توضیح میدی..مثلا چه جوریه...کلاس میزارن.منابع خودشونو میدن .کلاساش از کی شروع میشه و هرچی که فکر میکنی لازمه قبل ثبت نام بدونیم

ما مهر رفتیم برا ثبت نام ... اواخر مهر کلاس ها شروع شد ... کلاس ها هر کدوم یک روز از هفته رو به خودش اختصاص داده بود و از 8 صبح تا 8 شب (البته بعضیاش مثلا از 9 صبخ تا 4 بعد از ظهر بود ... هر کدوم فرق می کرد ) ولی ایستایی چون تعداد بالا بود دو گروه بودیم صبح و بعد از ظهر ...
کلاسا تا یک ماه مونده به کنکور ادامه داشت ...
شنیدیم مشهد از تابستو شروع کرده بودن و خیلی بهتر بود چون بچه هاش می تونستند راحت با ازمون های ایوان خانه پیش برند درحالی که ما عقب بودیم از برنامه ازمون و ناهماهنگی وجود داشت ... منابع هم که اساتید خودشون بهمون جزوه می دادن ... و رو جزوشون درس می دادن و ما جزوه هاشون رو تکمیل می کردیم ...

همراهی

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ببخشید این درسنامه هارو چطوری باید تهیه کنیم؟
درسنامه های مرکز معماری از این پست (پایین گذاشتم) به بعد هست توی فولدر پاسخنامشه نه سوال قسمت جزوه دارها بیاین هم هست الان همشو دانلود کنین بعضی درسا میصرفه از رو درس نامه خوند بخصوص کتابای گلابچی

http://www.www.www.iran-eng.ir/show...-ارشد-معماری?p=6055172&viewfull=1#post6055172

moeinz

کاربر بیش فعال
درسنامه های مرکز معماری از این پست (پایین گذاشتم) به بعد هست توی فولدر پاسخنامشه نه سوال قسمت جزوه دارها بیاین هم هست الان همشو دانلود کنین بعضی درسا میصرفه از رو درس نامه خوند بخصوص کتابای گلابچی

http://www.www.www.iran-eng.ir/show...-ارشد-معماری?p=6055172&viewfull=1#post6055172

سلام
ببخشید اسپم میزارم ولی این درسنامه های مرکز معماری خیلی خوبه
جوری خلاصه برداری کرده که دیگه نیاز نیس خودت برداری ضمنن عکساشم آورده
بدرد بخورن

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نمیدونم چرا استرسم گرفته بچه ها:((
میترسم با اینهمه خوندن سال بعد قبول نشم:((
منم بعضی وقتها همچین فکرایی میاد تو ذهنم....این طبیعیه......سعی کن فقط به موفقیت فک کنی.........با افکار مزاحمم جدل نکن که ماندگارتر میشن.....

timaj

عضو جدید
کاربر ممتاز
در مورد روند ایوانخانه یه خورده توضیح میدی..مثلا چه جوریه...کلاس میزارن.منابع خودشونو میدن .کلاساش از کی شروع میشه و هرچی که فکر میکنی لازمه قبل ثبت نام بدونیم

ایوانخانه در تهران در 2سری تابستان و مهر کلاس میذلره از مرداد تا ابان از ابان تا بهمن
معمولا استاداش جروه خودشون رو دارن و در هر جلسه جزوه اش به شما داده میشه
استاد ایستایی و فنش هم سروش نیاس البته اگه امسال هم بیاد و جای دیگه نره
ازمونا هم از ابان شروع میشه

timaj

عضو جدید
کاربر ممتاز
1- طبیعت منبع الهام ----> کلی بخونید ! هنوز کتاب جدیدیه برا کنکور و ریز ازش سوال نمی دن ! عکساش رو دقت کنید ...

2- ارکی تایپی ----> ایضاء

3- جزئیات ارتقائ دهنده معماری ----> ایضاء

4- نقد و معذفی دیکانستراکشن ----> ایضاء

5- فناوری های نوین ساختمانی ----> چند سالی هست که دارن ازش سوال می دن ... خوب و دقیق بخونید ... عکساش خیلی مهمه ...

6- تعامل تکنولوژی و معماری ----> ندیدم کتابشو ولی از اسمش حدس می زنم بیشتر برا بچه های تکنو باشه !

7- استاتیک کاربردی ----> فقط صفحات خاکستری مطالعات موردیش مهمه !!! اصلا درگیر مسئله هاش و ... نشید اصلا !!!

8- سیستم های ساختمانی اینده ----> کتاب راحتیه ... من خلاصشو دارم میزارم براتون ... چند صفحه بیشتر نیست و بی نهایت چرت و ابکیه !

9- روش طرح و ساخت ----> مربوط به گرایش مدیریت پروژه هست !

10- ساختمانهای فولادی ----> فقط صفحات خاکستری مطالعات موردیش مهمه !!! اصلا درگیر مسئله هاش و ... نشید اصلا !!!

11- مهندس + معماز = ساختار ----> فقط بخونید بره ! سخت نگیرید ... البته کتاب زبان اصلیش رو اگه پیدا کنید و بخونید برای زبان تخصوصیتون عالیه !!! چندین سال از متن این کتاب درک مطلب دادن !

12- پوسته ها و ورق تاشو ----> مهمه مخصوصا برا بچه های تکنولوژی که باید دقیق بخونند ! برا بچه های معماری در حد فهم سازه و عکس های کتاب جواب می ده !

13- طراحی ساختمان های بتنی ----> من نخوندم نمی دونم

14- سازه در معماری !!! ----> مهم مهم مهم ... هر چی بگم مهم بازم کم گفتم ! 4 بار این کتابو خوندم ! هر بار حس کردم مطالب تازه تری می فهمم !!! کتاب فوق العاده ایه ! حتما بخونید !!! جزء اولویت های مطالعاتیتون باید بگذارید !

15- سازه های مشبک فضاکار ----> مثل پوسته ها ... فقط در حد درک سازه ! و اسامی و مدلهاشون ... بیشتر برا بچه های تکنولوژی مهمه !

16- ساختمان ها چگونه عمل می کنند !!! ----> مثل سازه در معماری ... مهم!!! بدرد تنظیم شرایطتتون هم می خوره ! راحت و جذابه ! من با این کتاب کنکور رو شروع کردم !!! و لذت بردم ازش ... عکساش هم مهمه !

17- طراحی اقلیمی ----> اول کتاب فیزیک ساختمان قیابکلو ! اگر بازم وقت داشتید این کتاب رو هم بخونید !

18- نگاهی به مبانی معماری ----> ندیدم !

19- تحلیل سازه ها ----> من ندیدم ...

20- ........

ادامه دارد

در ادامه حرفای دوستمون بگم که لازم نیست که همه این کتب خونده بشن تعدادی از فصلها حذفند که من این فصلا رو که نقل قول از جناب سروش نیاس براتون میذارم
سازه در معماری ص219-221 و فصل 15
مبانی سازه برای معماران فصل5-12-13
طراحی لرزه ای 13-15-17-18
ساختمانها چگونه عمل میکنند فصل 17 رو فقط بخونید کافیه بقیه اش رو در حد روخونی و نگاه به عکسا ( برا کنکور معماری که همون 17 کافیه)
کتب فناوری نوین و درک رفتار سازه همه اش مهمه
بقیه کتب رو بعدا میذارم فعلا همینا رو بخونید و عجول نباشید بعد اسکیسسعی میکنم بیشتردر خدمتتون باشم!!

آخرین ویرایش:

معمارباشی

عضو جدید
در ادامه حرفای دوستمون بگم که لازم نیست که همه این کتب خونده بشن تعدادی از فصلها حذفند که من این فصلا رو که نقل قول از جناب سروش نیاس براتون میذارم
سازه در معماری ص219-221 و فصل 15
مبانی سازه برای معماران فصل5-12-13
طراحی لرزه ای 13-15-17-18
ساختمانها چگونه عمل میکنند فصل 17 رو فقط بخونید کافیه بقیه اش رو در حد روخونی و نگاه به عکسا ( برا کنکور معماری که همون 17 کافیه)
کتب فناوری نوین و درک رفتار سازه همه اش مهمه
بقیه کتب رو بعدا میذارم فعلا همینا رو بخونید و عجول نباشید بعد اسکیسسعی میکنم بیشتردر خدمتتون باشم!!

اه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! راست می گه چرا کتاب مبانی سازه برا معماران تو لیست کتابات نبود ؟؟؟
اقا اصلا من حرفم رو پس می گیرم ...
اول کتاب مبانی سازه برای معماران بعد درک رفتار و سازه در معماری (همزمان) ................. البته همش هم همزمان بخونید هم عالیه ...

اقا این کتاب رو باااااااااااااااااااااااااید بخونید !

sara_slash1

عضو جدید
کاربر ممتاز
مبانی سازه برای معماران واسه گلابچیه؟

بچه ها یکی لطف میکنه صفحات خاکستری استاتیک کاربردی و مقاومت مصالح کاربردی رو بزاره؟

راست و حسینیش ؟؟؟
وقت داری بخون !
من به جزوه سروش نیا و طباطبایی اکتفا می کنم ! خودشون همه کتاب ها رو کامل و دقیق گفتن نیازی به هیچ کتابی نیست !

اگه کسی دست رسی به کلاس هاشون و جزوه هاشون نداره مجبوره بخونه !

جزوه ها رو واسمون میزاری ؟لطفا:cry:
البته بعد اسکیست:redface:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

معمارباشی

عضو جدید
معمار باشی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟.....مشاهده پیوست 153724

من ؟؟؟ نظر ؟؟؟ من اصلا در چنین جایگاهی نیستم ... شما خودتون یه پا استادید !
ببین اقا سجی ...
پرسپکتیو های خوبی داری... فقط شاید کمی جزییات ریزتر کارت رو قوی تر که البته الان هم واقعا خوبه ... ولی می دونی چیه ؟ اینا پرسپکتیو های خوبی هستند ... تو کنکور روند طراحی براشون خیلی مهمه ... گاهی حس این که این کار یه کار کپی و حفظیه باعث رد شدن کار می شه ... شاید بهتر بود امسال کنکور اسکیسش رو حداقل شرکت کنی تا ببینی الان چند درصد می زنی و تو موقعیت خودت رو بسنجی ...

ببین کار هات زیادی کار پایانی و تکمیلیه ! ... استادا باید بفهمن چی شد که به این طرح رسیدی ...

timaj

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشید میدونید ایواخانه تابستونم دوره اسکیس برگزار میکنه یا نه؟آخه من اسکیسم خیلی ضعیفه...:cry:

تا جایی که میدونم ایوانخانه تابستونا اسکیس نداره اگرم داشت پیشنهاد میکنم اصلا پیش شقاقی نرید!
اما جاهای دیگه دارند مثل خانه عمران و...

mahfo

کاربر بیش فعال
تا جایی که میدونم ایوانخانه تابستونا اسکیس نداره اگرم داشت پیشنهاد میکنم اصلا پیش شقاقی نرید!
اما جاهای دیگه دارند مثل خانه عمران و...

به جای شقاقی کیو پیشنهاد میکنید؟صلواتی خوبه؟

معمارباشی

عضو جدید
مبانی سازه برای معماران !!!
کتاب جدید روان ساده مهم و پر از نکته ها و عکس ها و ... کنکوری ... !!! جزوه اساتید هم خوبه ولی این کتاب حداقل باید کنارشون خونده بشه ... چون کتاب جدیدیه و هنوز جای خالیش تو جزوه اساتید به شدت حس می شه

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام تو که همش اینجایی پس کی میخوای بخونی؟
انقد کتاب نخر دیگه همینا ی کوه شده بشین بخون دوستم:book:
سلام عزیزم..باور کن دارم میخونم......وقتهای استراحتم میام اینجا.........خب مشکل تو منبع ایستایی داشتم چرا میزنی خووووووووو:cry:
راستش قبل شروع کردن خوشبینانه برنامه ریزی میکردم که اینو بخونم اونو بخونم....ولی وقتی شروع کردم برنامه ها بهم ریخت...مثلا قرار گزاشته بودم صبح ها دو تا کتاب بخونم..اول وقت که میرم سراغ یکیش دیگه تا ظهر همونو میخونم.........اونم فقط چند صفحه ناقابل.نمیدونم شاید آکوستیک فقط اینجوری باشه.ولی با وجود پیچیدگیش شیرینه.دوسش دارم

moeinz

کاربر بیش فعال
بچه ها واسه ایستایی چی بخونم خوبه؟؟؟؟خودم یه کتاب ایستایی معماری روحی زاده از عصر کنکاش گرفتم...به نظرتون خوبه؟؟؟............

من در بدر دنبال این کتابم
فروش اینترنتیم نداره
نمیدونم
فک کنم باید برم تبریز
از اونجا بخرم

معمارباشی

عضو جدید
من در بدر دنبال این کتابم
فروش اینترنتیم نداره
نمیدونم
فک کنم باید برم تبریز
از اونجا بخرم

من داشتمش (ایستایی عصر کنکاش روحی زاده ... حل مسئله بود همین رو می گید دیگه اره ؟)... بدرد الان نمی خوره ... برا ماه های اخر خوبه ... وقتی همه چی رو کامل خوندی ... بعد وقت اضافی داشتی مسئله کم داشتی حل کنی از این کتاب استفاده می کنی ... خیلی ضروری و ... نیست ! خودتو در گیر اون نکن ... تازه الان که دیگه این مدلی سوال نمی دن ... اگه هم بدن یه دونه!

moeinz

کاربر بیش فعال
من داشتمش (ایستایی عصر کنکاش روحی زاده ... حل مسئله بود همین رو می گید دیگه اره ؟)... بدرد الان نمی خوره ... برا ماه های اخر خوبه ... وقتی همه چی رو کامل خوندی ... بعد وقت اضافی داشتی مسئله کم داشتی حل کنی از این کتاب استفاده می کنی ... خیلی ضروری و ... نیست ! خودتو در گیر اون نکن ... تازه الان که دیگه این مدلی سوال نمی دن ... اگه هم بدن یه دونه!

اسم دقیقش ایستایی به بیانی ساده هستش2012-178-100736-istaie.jpg

چرا همین سازه معین و یا نامعین پایدار یا ناپایدار
یا منحنی های خمشی و برشی که همین امسال 3 تا ازش اومده بودو میشه با این زد دیگه

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اسم دقیقش ایستایی به بیانی ساده هستشمشاهده پیوست 153809

چرا همین سازه معین و یا نامعین پایدار یا ناپایدار
یا منحنی های خمشی و برشی که همین امسال 3 تا ازش اومده بودو میشه با این زد دیگه
نه مال من این نیس........فک کنم کتاب خوبی باشه تو سایت عصر کنکاشم گشتم نبود....اسمش ایستایی معماری مولف روحی زاده....مال عصر کنکاشم هس

qazal.

عضو جدید
بچه ها این تاپیک و تاپیکای رفع اشکال فقط برای پرسیدن سوالات درسی و رفع اشکال هست. سوالای مربوط به مشاوره ی کلی در مورد ارشد تو تاپیک مطالعه ی گروهی مطرح میشه... لطفا اینارو در نظر بگیرین تا دسترسی به مطالب مربوطه راحت تر باشه... هدف ایجاد تاپیک ها هم همینه...فکر میکنم این مشاوره های بالا باید انتقال داده بشه به تاپیک گروهی

moeinz

کاربر بیش فعال
من که اینجا ی جزوه بدرد بخور برا ایستایی پیدا نکردم
برا سروش نیا که چنتاس اصلن سروته نداره
فقطم تمرینه درس نداره
طباطباییم پیدا نکردم
ماشالا بزنم ب تخته اینجا مث دریاس درگیرش میشی غرق میشی
باید برم بخرم
وقتمو میگیره:(

nasim_shsh

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینجوری که پیش میره فک کنم تا یه دو سه ماهی فقط باید دنبال کتاب و جزوه باشیم؛ درسته که همه نمیتونیم با هم یه برنامه ریزی داشته باشیم ولی فک کنم بهتره اول فن و زبان رو بخونیم چون به نظرم اکثرمون همینا رو مشکل داریم؛ برا زبان که 504 رو شروع کردیم به خوندن؛ برای فن هم حداقل اونایی که بهتر میدونن یه کتاب فقط یه کتاب ساده و روون رو معرفی کنن که همه بخونن یا حداقل اونایی که مث من مشکل منابع دارن؛ چون وقتی یه کتاب ساده رو شروع کنیم به خوندن هم زودتر تموم میشه هم میفهمیمش هم اینکه وقتی تموم شد انرژی میگیریم و کلی اعتماد به نفس؛ بعدش دیگه برای دوروس فن؛ استارت (به قول خارجکیها) کار زده میشه؛ ممنون اگه راهنمایی کنید

شما در کنار منابعی که داری دنبال کتابا و جزوه های جدیدم باش.
الانم از کتابی که داری و اونی که بین کتابات مهمتره با توجه به راهنمایی دوستان شروع کن بخون وقتتو هدر نده که بعد جبرانش سخت میشه

معمارباشی

عضو جدید
شما در کنار منابعی که داری دنبال کتابا و جزوه های جدیدم باش.
الانم از کتابی که داری و اونی که بین کتابات مهمتره با توجه به راهنمایی دوستان شروع کن بخون وقتتو هدر نده که بعد جبرانش سخت میشه
بچه ها جزوه ای که از سروش نیا هست جزوه ی خام ایشونه ... باید جزوه یکی از بچه های کلاسش رو بدست بیادید ... من می تونم جزوه خودمو بعد اسکیس بگذارم براتون ولی مشکل این جاست که من اولا خیلی بد خطم دوما اصلا جزوه نویس خوبی نیستم و اون چیزایی که سر کلاس زیاد تکرار می شد و از دید من جز بدیعیات بود رو نمی نوشتم !

پیشنهاد می کنم دنبال جزوات بچه های کلاس ها باشید و تا حد امکان خودتون سر کلاس ها حاضر بشید ... چون اصلا کلاس ها قابل قیاس با جزوه ها نیستند ... البته من اگر جزوه کاملی پیدا نشد جزوه ام رو با تمام کاستی هاش می گذارم فکر کنم باز بهتر از هیچی باشه ...

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نه مال من این نیس........فک کنم کتاب خوبی باشه تو سایت عصر کنکاشم گشتم نبود....اسمش ایستایی معماری مولف روحی زاده....مال عصر کنکاشم هس
zzzzzzzzzz.jpg
بچه ها من این کتاب منظورم بود به نظرم که کتاب خوبیه.......کسی اینون خونده تا حالا؟

moeinz

کاربر بیش فعال
مشاهده پیوست 153871
بچه ها من این کتاب منظورم بود به نظرم که کتاب خوبیه.......کسی اینون خونده تا حالا؟

بستگی ب مباحثش داره دیگه
اگه توش نمودارهای برشی خمشی یا سازه های پایدار ناپایدارو توضیح داده بخونش ب نظر من

qazal.

عضو جدید
مشاهده پیوست 153871

شاید واسه کاردانی به کارشناسیه. مقدمه یا پیش گفتارشو بخون معمولا اول کتابا مینویسه که کتاب واسه چه داوطلب هایی مفیده و نوشته شده....فهرستش شامل چه مباحثیه؟ اگه کمه و زحمت نیست بزار

وضعیت
موضوع بسته شده است.