درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

pisces lady

عضو جدید
کاش یه تاپیکی بود که توش تاریخ و موضوع همایش های برگزار شده رو هم میذاشتیم...:)

vida joon

عضو جدید
سلام به همه دوستان!
به کسی نیاز دارم که با کامسول کار کرده باشه...کسی هست اینجا بتونه کمکم کنه؟!
ممنون میشم...!

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
درود دوستان عزیز
میخوام برا پایان نامه ی کارشناسیم موضوع انتخاب کنم و استاد راهنمام گفته فرآیند های پتروشیمی و نفتی بهتره
لطفا راهنماییم کنید
(فقط تا 18 ام وقت دارم واسه انتخاب موضوع)
سپاسگزارم:gol:

P O U R I A

مدیر تالار
درود دوستان عزیز
میخوام برا پایان نامه ی کارشناسیم موضوع انتخاب کنم و استاد راهنمام گفته فرآیند های پتروشیمی و نفتی بهتره
لطفا راهنماییم کنید
(فقط تا 18 ام وقت دارم واسه انتخاب موضوع)
سپاسگزارم:gol:
تبریک می گم.... خیلی از بچه ها دارن کارشناسی شون رو تموم می کنن:D

اگه پروژت می تونه شبیه سازی باشه تو بخش نرم افزار های مهندسی شیمی شبیه سازی های زیادی هست که بدردت می خوره و اگه مشکلی هم داشتی ما می تونیم کمکت کنیم....
چون معمولا تو کارشناسی بچه ها یا شبیه سازی یه پلنت ساده رو برمیدارن یا یه کار آزمایشگاهی که فقط باید بالا سر دسگاه وایسن و یه سری عدد یادداشت کنن....

gole mikhak

عضو جدید
1
[h=1]Physicochemical Properties and Structures of Room Temperature Ionic Liquids. 2. Variation of Alkyl Chain Length in Imidazolium Cation[/h]Hiroyuki Tokuda ,[SUP]†[/SUP] Kikuko Hayamizu ,[SUP]‡[/SUP] Kunikazu Ishii ,[SUP]†[/SUP] Md. Abu Bin Hasan Susan ,[SUP]†[/SUP][SUP]§[/SUP] and Masayoshi Watanabe *

http://pubs.acs.org/doi/abs/10.1021/jp044626d

2
[h=1]Physicochemical Properties and Structures of Room Temperature Ionic Liquids. 1. Variation of Anionic Species[/h]Hiroyuki Tokuda ,[SUP]†[/SUP] Kikuko Hayamizu ,[SUP]‡[/SUP] Kunikazu Ishii ,[SUP]†[/SUP] Md. Abu Bin Hasan Susan ,[SUP]†[/SUP][SUP]§[/SUP] and Masayoshi Watanabe

http://pubs.acs.org/doi/abs/10.1021/jp047480r

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
تبریک می گم.... خیلی از بچه ها دارن کارشناسی شون رو تموم می کنن:D

اگه پروژت می تونه شبیه سازی باشه تو بخش نرم افزار های مهندسی شیمی شبیه سازی های زیادی هست که بدردت می خوره و اگه مشکلی هم داشتی ما می تونیم کمکت کنیم....
چون معمولا تو کارشناسی بچه ها یا شبیه سازی یه پلنت ساده رو برمیدارن یا یه کار آزمایشگاهی که فقط باید بالا سر دسگاه وایسن و یه سری عدد یادداشت کنن....
سپاسگزارم
منم اگه خدا بخواد تا بهمن تموم میکنم
آزمایشگاه درست و حسابی دم دستم نیست..........
شبیه سازی چجوریاست؟
یه پایان نامه ی 80-90 صفه ای ازش در میاد؟

P O U R I A

مدیر تالار
سپاسگزارم
منم اگه خدا بخواد تا بهمن تموم میکنم
آزمایشگاه درست و حسابی دم دستم نیست..........
شبیه سازی چجوریاست؟
یه پایان نامه ی 80-90 صفه ای ازش در میاد؟
اره مطلب پر کردن کار راحتیه ... راجع به فرایند های تولیدی محصول پلنت کلی مطلب می تونی پیدا کنی...

خوبی شبیه سازی اینه که بعدا خیلی بدردت میخوره...

ئدز

عضو جدید
سلام من دارم برای پروژه م جستجو کنم اما میخوام جستجوم محدود و علمی بشه چیزی به عنوان کتگوری ساختن برای جستجو تو گوگل هست مثلا من میخوام تو زمینه مهندسی پزشکی جستجو کنم.

amiriq

عضو جدید
سلام . در مورد colector در پیل سوختی پلیمری مقاله میخواستم.کاربردش و جنسش.خیلی ممنونم

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
اره مطلب پر کردن کار راحتیه ... راجع به فرایند های تولیدی محصول پلنت کلی مطلب می تونی پیدا کنی...

خوبی شبیه سازی اینه که بعدا خیلی بدردت میخوره...
پس کمک کنید یکی از فرآیند های پر و پیمون رو در نظر بگیرم و برم دنبال مطلب و شبیه سازیشو اینا
برای شبیه سازیش Aspen hysys جواب میده؟

P O U R I A

مدیر تالار
پس کمک کنید یکی از فرآیند های پر و پیمون رو در نظر بگیرم و برم دنبال مطلب و شبیه سازیشو اینا
برای شبیه سازیش Aspen hysys جواب میده؟
من فرایند خاصی فعلا در اختیار ندارم ...
شما با مشورت استادت یه فرایندو بگیر و با هاسیس کارت رو شروع کن ... اگه کمکی خواستی در حد توانم در خدمتم...:smile:

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
من فرایند خاصی فعلا در اختیار ندارم ...
شما با مشورت استادت یه فرایندو بگیر و با هاسیس کارت رو شروع کن ... اگه کمکی خواستی در حد توانم در خدمتم...:smile:
دمت گرم داداش
ممنون بابت راهنمایی و کمکت
احتمالا مزاحمت خواهم شد (آخه هنوز hysys کار نکردم و از خوآموز شروع کردم):D

Beat

متخصص محیط زیست
کاربر ممتاز

پیوست ها

• The Solubility of C02 in a 30 Mass Percent Monoethanolamine.pdf
    675 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Beat

متخصص محیط زیست
کاربر ممتاز

دومی خدمت شما

پیوست ها

• Physicochemical Properties and Structures of Room Temperature Ionic Liq.pdf
    240.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0

mahsa800

عضو
درخواست کمک از شما دوستان در مورد روش تولید متانول در پتروشیمی

درخواست کمک از شما دوستان در مورد روش تولید متانول در پتروشیمی

سلام دوستان گرامی یک پروژه میخوام در مورد متانول و روش های سنتزش و بازار جهانی و اینکه توی ایران کجا تولید میشه و راکتورش چطوریه و خلاصه جامع باشه ممنونم اگه راهنماییم کنید.:redface:

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
درود دوباره خدمت دوستان گرامی
من کارآموزیمو دارم میرم یه شرکت تولید دستگاه های تصفیه آب
به نظرتون اگه پروژمم در این مورد بگیرم بهتره یا اینکه به حرف استادم برم تو فرآیند های پتروشیمی و اینا و به پیشنهاد دوست عزیز پوریا شبیه سازی کنم؟

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
درود دوباره خدمت دوستان گرامی
من کارآموزیمو دارم میرم یه شرکت تولید دستگاه های تصفیه آب
به نظرتون اگه پروژمم در این مورد بگیرم بهتره یا اینکه به حرف استادم برم تو فرآیند های پتروشیمی و اینا و به پیشنهاد دوست عزیز پوریا شبیه سازی کنم؟

تصفیه پساب های صنعت نفت
حذف زیستی فلزات سنگین از آب های خروجی از مخازن نفتی
پیش بینی اختلاط نفت سبک یا سنگین با استفاده از مدل ترمودینامیکی UNIQUAC یا شایر یا بسط وهل به کمک ANN

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
تصفیه پساب های صنعت نفت
حذف زیستی فلزات سنگین از آب های خروجی از مخازن نفتی
پیش بینی اختلاط نفت سبک یا سنگین با استفاده از مدل ترمودینامیکی UNIQUAC یا شایر یا بسط وهل به کمک ANN
درود پیرجو جان
شبت بخیر
حالا در مورد اینایی که گفتی مطلب هست؟!
simulation هم داره؟(آخه خیلی دوست دارم یه طرح شبیه سازی شده هم تو پروژم باشه:))

adasal

عضو جدید
سلام
من یه مقاله درمورد بررسی خواص فیزیکی و مکانیکی پلی اتیلن سنگین احتیاج دارم اونم خیلی فوری
ممنون میشم اگه بتونید کمکم کنید

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
درود پیرجو جان
شبت بخیر
حالا در مورد اینایی که گفتی مطلب هست؟!
simulation هم داره؟(آخه خیلی دوست دارم یه طرح شبیه سازی شده هم تو پروژم باشه:))

مطالب کلی هست اما تخصصی تخصصی نیست، به عنوان مثال تصفیه پساب های صنعت نفت موجود هست اما درباره تصفیه با استفاده از بیوراکتورهای غشایی خیلی کم هستش.
معادلات درباره پیش بینی اختلاط موجود هستن اما اینکه بخوان بسط داده بشن به یک نفت سبک و سنگین یک واحد پالایشگاهی کم هستش مگر اینکه توی مقالات دنبالش باشید. و خیلی راحت میتونید به شبکه های عصبی یا شبیه سازی با شبیه سازهای موجود در بازار ربطش داد.

ghaghalili

عضو جدید
سلام
دوستان من به اطلاعات برج پک نیاز دارم که در واقعیت وجود داشته باشه
Temperature, Pressure, Pressure drop, flowrates and Stream compositions of top and bottom
کسی میتونه کمکم کنه؟

ak_47_519

عضو
سلام دوستان گرامی یک پروژه میخوام در مورد متانول و روش های سنتزش و بازار جهانی و اینکه توی ایران کجا تولید میشه و راکتورش چطوریه و خلاصه جامع باشه ممنونم اگه راهنماییم کنید.:redface:

سلام به این کتاب هامراجعه کنید
1) شیمی وفناوری نفت وگازوپتروشیمی (دوره دوجلدی) تالیف دکتر شریفی سنجانی انتشارات دانشگاه تهران

2) فرایندهای پتروشیمی تالیف آلین چاول (دوره دوجلدی) ترجمه محمدحقیقی انتشارات دانشگاه سهند
3) شیمی وتبدیل های گازطبیعی تالیف دکترصاحبدل فر انتشارات شرکت ملی صنایع پتروشیمی

متانول درایران توسط پتروشیمی های خارک، زاگرس(عسلویه) ، شیراز وفن آوران( ماهشهر) تولیدمیشود.

engm

عضو جدید
با عرض سلام

یک درخواست فوری دارم .......

لطفا K VALUE این مواد را در احتیار من نیز قرار دهید .

CO2
H2
O2
CO

از لطف شما ممنونم.

sami6262

عضو
دوستان به این سوالات من کسی نمیتونه جواب بده؟

داخل مخزن اب هست با کانداکتیویتیه 800
یه مقدار بالاتر از آب مقطر
همون طور که گفتم در سوال 1 و 2 ph اولیه 7.5 هست که باید به 3 برسه
و در سوال 3 ph آب 6 هست که بایید به 12 برسه
ممنون

دوستان در مورد محاسبه تغیرات pH کمک کنید
1-برای این که pH یک مخزن 10000 لیتری رو با استفاده اسید سولفوریک از 7.5 به 3 برسونیم به چه مقدار اسید نیاز داریم؟
2-همچنین اگر بخوایم همین کاهش را با استفاده از H2O2 انجام بدیم به چه مقدار نیاز داریم؟
3-برای افزایش ph از 6 تا 12 با استفاده از سود به چه مقدار سود نیاز هست؟
لطفا محاسبات رو ذکر کنید
ممنون

درود دوست من
ماده ی درون مخزن چیه؟
ph ش چنده؟
یکم دیتا هم بدی بد نیستا

بالا