[ گفت و گو ] - کارشناسی ارشـــد مهندسی شیمی 93

viva shz

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام...عاقا من رته امسالم شد 1420 ...درصدامم بد نبودولی چون معدلم افتضاح بود،رتبمو به گند کشید.سربازیم معاف شدم.به نظرتون کجا قبول می شم؟ قبول شم برم؟یا یه سال دیگه بشینم بخونم؟ می ارزه؟!!!:que:
...معدل تاثیر انچنانی تو رتبه نداره که فکر میکنی...اگه حالشو داری و انگیزشو یکسال دیگه بخونی بهتره

navidmooomen

عضو جدید
معدلم بود 12.51
ریاضی 51
راکتور 49
ترمو26
حرارت28
سیالات21
جرم20
خدایی تونقدربد نزدمکه بشه 1400؟1400 شبانه جایی میاره؟

SCIENSE

عضو جدید
معدلم بود 12.51
ریاضی 51
راکتور 49
ترمو26
حرارت28
سیالات21
جرم20
خدایی تونقدربد نزدمکه بشه 1400؟1400 شبانه جایی میاره؟
جرا متاسفانه نسبت به سطح کنکور بد زدین مخصوصا تو درس تعیین کننده جرم . معدلای در این سطح هم می تونن رتبه دو رقمی بیارن .اگه حسش هست بشین برا سال بعد ایشالا موفق شی

nimaie

عضو جدید
سلام امسال دکتر بهزاد خداکرمی (سرپرست مولفین راهیان ارشد)تو دپارتمان تخصصی مهندسی شیمی(www.chemedep.com) هستند و مدیر علمی بخش کنکور ارشد و دکتری دپارتمان هستند. یه سر به سایت بزنید،آزمون سراسری هم برگزار می کنند.آزمونهاشونم مث پارسه و ماهانو....بانک سوالی نیست و خود دکتر قراره همشو طرح کنن.

1C.jpg2C.jpg

بالاخره امتحان ما هم تموم شد.....لیسانس گرفتم مهندس شدم....خوب بچه ها چه خبر از کی شروع میکنین؟

navidmooomen

عضو جدید
بالاخره امتحان ما هم تموم شد.....لیسانس گرفتم مهندس شدم....خوب بچه ها چه خبر از کی شروع میکنین؟

ای ول...تبریک...من می خوام از شنبه شروع کنم...
بعضیا میگن درساو به 2 دسته تقسیم کن...نصف تابستون واسه هر کدوم از این دسته ها...بعضیام میگن 8 تا درسو با همجلو ببر.کدوم بهتره؟

naser.66

عضو جدید
ای ول...تبریک...من می خوام از شنبه شروع کنم...
بعضیا میگن درساو به 2 دسته تقسیم کن...نصف تابستون واسه هر کدوم از این دسته ها...بعضیام میگن 8 تا درسو با همجلو ببر.کدوم بهتره؟
سلام دادا
همش رو با هم جلو ببر
تکی بخونی بازده پایین میاد
روزی یک یاعت هر درس میشه تقریبا هشت ساعت
البته یک ساعت اول رو بذار روی مرور دیروزی ها
اینطوری هم خوندی هم مرور کردی هم تثبیت
از تابستونم شروع کن
بعدش رتبه کمتر از پونصد نمیره
اگه سخت کوش باشی و هوش بالا دو رقمی میشی
امتحان کن
اگه خواستی هم که آزمون پارسه بهترین چیزه
ترازی که بهت میده با تراز کنکور مو نمیزنه

navidmooomen

عضو جدید
سلام دادا
همش رو با هم جلو ببر
تکی بخونی بازده پایین میاد
روزی یک یاعت هر درس میشه تقریبا هشت ساعت
البته یک ساعت اول رو بذار روی مرور دیروزی ها
اینطوری هم خوندی هم مرور کردی هم تثبیت
از تابستونم شروع کن
بعدش رتبه کمتر از پونصد نمیره
اگه سخت کوش باشی و هوش بالا دو رقمی میشی
امتحان کن
اگه خواستی هم که آزمون پارسه بهترین چیزه
ترازی که بهت میده با تراز کنکور مو نمیزنه

والا خیلی بم میگن برو پارسه...ولی خیلیییییییییییییییییییییی(دقیقا همین قدر)گرونه.آزمونا پارسالو گرفتم...جواب میده؟

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
والا خیلی بم میگن برو پارسه...ولی خیلیییییییییییییییییییییی(دقیقا همین قدر)گرونه.آزمونا پارسالو گرفتم...جواب میده؟
معمولا بچه ها دسته جمعی میرن ثبت نام و تخفیف خوبی میگیرن ... یا اگر استادی رو میشناسی که پارسه درس میده می تونی از اون یه نامه تخفیف بگیری ...

تازه پارسه به کسایی که زیر 100 میارن بن 400 تومانی می ده ... اگه کسی رو زیر 100 میشناسی که پارسه بوده می تونی بن اونو با قیمت مناسبی ازش بخری ....

navidmooomen

عضو جدید
حالا گذشته از آزمون...میشه کسایی که تو 92یا سالا قبل خوب امتحان دادن بیان،از برنامه هاشون بگن؟هر درسو چجور خوندن؟من خودم 92 کنکور دادم.تو آزمایشی حرارتو میزدم 50-60.سر کنکور نمیدونم چیییییییییییییییییییییییی شد؟اصلا ریخت به هم!!!اگه بشه کمک کنین تا ما هم یه سرو سامونی به خودمون بدیم متشکریم

baharz66

عضو جدید
مهمترين چيزي كه به نظرم مياد اينه كه حتما درسارو با هم پيش ببريد
و كنكور آزمايشي هم حتما شركت كنيد اما به نظرم خيلي مهم نيست كه كدوم موسسه باشه مهمتر اينه كه درست ازش استفاده كنيد.
با اراده و با انگيزه درس بخونيد
براتون آرزوي موفقيت دارم

navidmooomen

عضو جدید
من تو مدل سازی(کاربرد)قسمت تحلیلیش مشکل دارم...سوال جدید بینم،نمیتونم حل کنم.چی کنم؟

P O U R I A

مدیر تالار
من تو مدل سازی(کاربرد)قسمت تحلیلیش مشکل دارم...سوال جدید بینم،نمیتونم حل کنم.چی کنم؟
به نظر من بهترین کتاب برای ریاضی کتاب کاربرد ریاضیات پارسه هست .... درباره قسمت مدل سازی هم بگم یه سری ترفند تو این کتاب هست که نسبتا کمکتون میکنه ... خود منم تو این قسمت مشکل داشتم ولی با این ترفند ها می تونم بیشتر سوالا رو جواب بدم ... این قسمتو اگه بخوای مفهومی روش کار کنی یه کم سخته ... با نکات تستی و مقایسه گزینه ها کار خیلی راحت تره ...

navidmooomen

عضو جدید
این نکاتو که میفرمایین کار کردم...اینا الان توکنکورا یخورده زرنگ شدن.نکته هایه تابلو نمیدن.نمیدونم کنکور 92 دیدین یا نه؟نمیشدبا اینا کار کرد.
کلا کتاب پارسه عالیه (هم عددیش هم تحلیلیش )فقط این قسمتو میخواستم بیشتر کار کنم.چون دانشجوم بودم استادمون،بدجور لایه میکشید.اصلا نفمیدم چی گفت.تو جزوه دست نویس پارسه هم نیس.میگن کتاب شهره فاطمی خوبه.این قسمتم پارسال 3-4 تا اومده بود
لطفا در مورد حرارت و جرم و عملیات هم توضیح بفرمایین

naser.66

عضو جدید
من جرم عملیات 50 زدم خیلی کمکم کرد
ریاضیات رو خوب نبودم چون که همین طور که گفتید دیگه سوالاتش تابلو نیست
آزمون پارسال واسه پارسال خوب بود
ولی نکاتش جالبه
حتما شرکت کنین
پولش رو قسطی بدید
من هم ماهان بودم هم پارسه
ولی پارسه رو تجیح میدم چون هم رقابتش سخته هم جامعه بالاتر و پویا تری داره
واسه ریاضی تو شهرتون کلاس خوب نگاه کن دارم میگم خوب پیدا کن برو
با کتاب به جایی نمیرسی
چون منم مشکل تورو داشتم میگم ها
ولی جرم عملیات رو رقابتت رو جدی بگیر
یک رقیب با خودت ز خودت بالاتر پیدا کن باهاش رقابت کن
من با یکی تو حرارت با یکی تو جرم و با یکی هم تو سیالات رقابت میکردم
باعث میشد هر روز بالاتر برم
به خودت تلقین کن بهترینی
به همون اندازه هم تلاش کن
اگه زیر 100 نیاوردی
انشاالله موفق باشی

naser.66

عضو جدید
من تو پارسه رتبه تک درس سیالاتم میشد 80 ولی تو کنکور از جاهایی که ضعف داشتم بیشتر اومد
البته خیلی سخت بود یادمه یکی از دوستام که در حد من بود شایدم بهتر فقط دوتا رو ج داد
اول اینکه خودت رو نباز
دوم تلقینی که قبل بهت گفتم
مطمئن باش قبولی
هر وقت احساس کردی داری سست میشی به اونا که ازت بالاترن فکر کن

P O U R I A

مدیر تالار
به نظر منم مهمترین درسی که آدم باید عمیق اونو یاد بگیره جرمه که الان هم برای خوندنش دیره ... واقعا حرم بیشترین تاثیر رو تو کنکور داره ... عملیات واحد درس راحت تره نسبت به جرم و اونو راحت تر میشه یاد گرفت ...

یه سری جزوه دست نویس پارسه هست که تو کلاس های پارسه تدریس میشه .. اونا رو حتما تهیه کنید ... برای من که بهترین جزوه آموزشی بودم و نکات زیادی رو از اون ها یاد گرفتم...

navidmooomen

عضو جدید
من تو پارسه رتبه تک درس سیالاتم میشد 80 ولی تو کنکور از جاهایی که ضعف داشتم بیشتر اومد
البته خیلی سخت بود یادمه یکی از دوستام که در حد من بود شایدم بهتر فقط دوتا رو ج داد
اول اینکه خودت رو نباز
دوم تلقینی که قبل بهت گفتم
مطمئن باش قبولی
هر وقت احساس کردی داری سست میشی به اونا که ازت بالاترن فکر کن

آقا دمت گرم
این جور نکات فوق العادس.اصلا یکی از مشکلا من همین بود .بعضی وقتا بی حوصله می شدم.جرم و عملیات و چجور خوندین؟از چی خوندین؟
کتاب رفرنس صلاح هست یا نه؟

آخرین ویرایش:

navidmooomen

عضو جدید
به نظر منم مهمترین درسی که آدم باید عمیق اونو یاد بگیره جرمه که الان هم برای خوندنش دیره ... واقعا حرم بیشترین تاثیر رو تو کنکور داره ... عملیات واحد درس راحت تره نسبت به جرم و اونو راحت تر میشه یاد گرفت ...

یه سری جزوه دست نویس پارسه هست که تو کلاس های پارسه تدریس میشه .. اونا رو حتما تهیه کنید ... برای من که بهترین جزوه آموزشی بودم و نکات زیادی رو از اون ها یاد گرفتم...

پس احتیاج به رفرنس خونی نیس؟
عملیات چی؟؟؟کتاب خوب واسه عملیات چیه؟مثلا قسمت تقطیر(کلی فرمول داره،مخصوصا تو قسمت نمودار پانچون-ساواریت(فرمول Qو از این حرفا))یاعملیات 2 فصل رطوبت
اگه میشه راهنمایی کنین

"ALPHA"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی , صنایع غذایی
کاربر ممتاز
عملیات چی؟؟؟کتاب خوب واسه عملیات چیه؟

سلام شما رو نمی دونم و رشته تون رو!! بهتره کتابای رفرنس بخونی مخصوصاً برای درسایی که سوالاتش متغیره و زیاد تکراری ندارین! بخون ضرر نمی کنی! دیر هم نیست با برنامه بخونی درست وقتشه!!

P O U R I A

مدیر تالار
عملیات چی؟؟؟کتاب خوب واسه عملیات چیه؟مثلا قسمت تقطیر(کلی فرمول داره،مخصوصا تو قسمت نمودار پانچون-ساواریت(فرمول Qو از این حرفا))یاعملیات 2 فصل رطوبت
اگه میشه راهنمایی کنین
دوست من ... برای عملیات کتاب راهیان کافیه ولی جرم اگه شما رفرنس هم بخون تا کامل مسلط بشی ...

P O U R I A

مدیر تالار
اگه میشه راهنمایی کنین
البته بعضی از قسمت های عملیات خیلی سخته مثل همون رطوبت که توی عملیات 2 کامل می خونیدش ... این قسمت ها رو هم باید از روی رفرنس بخونی... البته اون جزوه های دست نویس رو فراموش نکنید ...

navidmooomen

عضو جدید
البته بعضی از قسمت های عملیات خیلی سخته مثل همون رطوبت که توی عملیات 2 کامل می خونیدش ... این قسمت ها رو هم باید از روی رفرنس بخونی... البته اون جزوه های دست نویس رو فراموش نکنید ...

شما تقطیرو از مک کیب خوندین؟

P O U R I A

مدیر تالار
جرمو چند زدین؟
جرمو من 50 زدم .... باید خیلی بیشتر میزدم .... حیف که بعد از اعلام نتایج تازه فهمیدم که جرم چه اهمیت بالایی داره .... اخه من قبل کنکور زیاد روش کار نکردم چون برام سخت بود .. هنوز شانسی که اوردم این بود که عملیاتو خوب زدم درصدم نسبتا خوب شد ....

توصیه مهم >>> جرم خیلی مهمه ..

baharz66

عضو جدید
به نظر من خوندن رفرنس انگليسي ترجمه شده مثل تريبال توي يادگيري براي كنكور كمكي نمي كنه
كتاب فارسي جرم دكتر چاكش اميري خيلي خوب و روانه
براي فرمول هاي تقطير هم از جعبه لايتنر استفاده كنيد كه فراموشتون نشه اما از درس عمليات سوالاي مفهومي بيشر مياد سعي كنيد عمليات رو دقيق و عمقي بخونيد

بالا