مطالعه گروهی کارشناسی ارشد معماری 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

sara_slash1

عضو جدید
کاربر ممتاز
چند هفته که گذشت به نظر شما میشه خلاصه مثلا 5 هفته و یک روزه خوند؟

نه خوب نمیشه
اما خلاسه ها رو هفتگی بخون
کتابا که تموم شد
1 هفته هم به خودت استراحت بده هم به ذهنت
تو اون یه هفته خلاصه ها رو مرور کن
فک کنم این بهترین راه باشه

moeinz

کاربر بیش فعال
اولن اینکه دوستمون گفت 20 دقیقه مرور 20 دقیقه لغت 20 دقیقه درک مطلب برا زبان نشدنیه چون شما همین که چشتون به کتاب افتاد میبینین 20 مین رد شده
باروزی ی ساعت زبان نمیشه

دوم دوستمون ک گف مرور چ جوری باشه
مرور هم حتمن باید روزانه باشه
امروز خوندی اگه تونستی شبش قبل خاب مرور کن اگه نشد فردا قبل از شرو مبحث بعدیش

خوندن مهم نیس فهمیدن مهمه

سوم هم اینکه هر کاری میکنین بکنین فقط این سازه در معماریو بخونین من ی جاهاش مشکل دارم با هم ردشون کنیم

setareh266

عضو جدید
کاربر ممتاز
میتونیم بعد از هر 4 هفته مطالعه 2 روز رو اختصاص بدیم به دوره مطالب اون یک ماه

از صبح 7-8 تا برنامه نوشتم بزارم اینجا ولی هر کدوم یه ایرادی داشته شل میگیری منابع تموم نمیشه .منابع رو تموم میکنی مرور نکردی و....سرم داره میترکه

sara_slash1

عضو جدید
کاربر ممتاز
از صبح 7-8 تا برنامه نوشتم بزارم اینجا ولی هر کدوم یه ایرادی داشته شل میگیری منابع تموم نمیشه .منابع رو تموم میکنی مرور نکردی و....سرم داره میترکه

سخت نگیر..
قرار نیس تک تک منابع رو خوند
باید مهمارو خوند
از رتبه برترا هم میپرسین میبینی همه کتاباروو نخوندن
باید دنباله منابع خیلی مهم باشیم.

setareh266

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولن اینکه دوستمون گفت 20 دقیقه مرور 20 دقیقه لغت 20 دقیقه درک مطلب برا زبان نشدنیه چون شما همین که چشتون به کتاب افتاد میبینین 20 مین رد شده
باروزی ی ساعت زبان نمیشه

دوم دوستمون ک گف مرور چ جوری باشه
مرور هم حتمن باید روزانه باشه
امروز خوندی اگه تونستی شبش قبل خاب مرور کن اگه نشد فردا قبل از شرو مبحث بعدیش

خوندن مهم نیس فهمیدن مهمه

سوم هم اینکه هر کاری میکنین بکنین فقط این سازه در معماریو بخونین من ی جاهاش مشکل دارم با هم ردشون کنیم

مشکل سازه در معماری شما چیه؟/؟

moeinz

کاربر بیش فعال
مشکل سازه در معماری شما چیه؟/؟

یکی در مورد خطوط ایزواستاتیک فصل 2-9
یکیش آخر صفحه 202 اشکال گسترش ناپذیر اسم برده متوجه نشدم
صفحه 205 در مورد ورقهای تا شده از نحوه عملکردشون سردر نیاوردم
در مورد غشاها هم کمی مشکل دارم

mahfo

کاربر بیش فعال

اره واقعا سخته. ولی به سری منابعو حتما باید خوند.حالا به نظرت اون برنامه منو یه هغته انجام بدیم ببینیم عملیه یا نه,خوبه؟

phonix.phd

عضو
من که با کتابهای پیرنیا و زبان شروع کردم ..بچه ها دیگه واقعا شروع کنید :);)

aminvood1

عضو جدید
کاربر ممتاز
الان یعنی اینا رو بخونیم یا اونایی که من نوشتم تو جدول؟
سازه در معماری/دکتر محمود گلابچی
زیبایی شناسی در معماری/ترجمه جهانشاه پاکزاد
معماری جهان/ابراهیم زارعی
معماری معاصر/قبادیان
سبک شناسی/پیرنیا
باغ ایرانی/نعیما
من کنکورمو دادم،اينارو نوشتم براي دوستي که سوال پرسيده بود :)
شما برنامه تون رو داشته باشين...

aminvood1

عضو جدید
کاربر ممتاز
رتبتون چند شد؟؟
188 معماري 142 منظر 111 اسلامي 47 مطالعات 210 داخلي و 153 بازسازي

پيشنهاد جدي من بهتون اينه که قبل از اينکه شروع کنين به خوندن حتما گرايشتون و علاقه تون رو مشخص کنين،همينطوري نگين معماري معماري،گرايشا رو بشناسين و ضريب ها و ظرفيت ها رو حتما بدونين،متاسفانه من در اين زمينه اطلاعاتم رو بالا نبردم و يک مقداري پشيمونم! ميشد به نتيجه ي دلخواهم نزديک تر باشم...

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
188 معماري 142 منظر 111 اسلامي 47 مطالعات 210 داخلي و 153 بازسازي

پيشنهاد جدي من بهتون اينه که قبل از اينکه شروع کنين به خوندن حتما گرايشتون و علاقه تون رو مشخص کنين،همينطوري نگين معماري معماري،گرايشا رو بشناسين و ضريب ها و ظرفيت ها رو حتما بدونين،متاسفانه من در اين زمينه اطلاعاتم رو بالا نبردم و يک مقداري پشيمونم! ميشد به نتيجه ي دلخواهم نزديک تر باشم...
بهتون تبریک میگم....میشه من و بچه های دیگه رو راهنمایی کنین که چه جوری خوندین؟چه منابعی؟؟اگه برمیگشتین به عقب تر چه کارای دیگه رو هم انجام میدادین که الان پشیمونین چرا انجام ندادین.........و از سر جلسه.....اینکه بچه ها مثلا اول زبان بزنند یا درک و چرا؟..ببخشید سئوالام زیاد شد.

معمارباشی

عضو جدید
شرمنده اینو می گم ولی به نظرم کلا دارید مسیر رو اشتباه می رید

فعلا خیلی عجله دارید که زود منابع رو شروع کنید و فکر می کنید دارید وقت رو از دست میدید !
واسه رتبه 1 شدن زیاد هیجان زده نباشید ! ولی براش تلاش کنید و انگیزه و فکرتون رو روی 1 شدن بگذارید !

اول با روند کنکور سالهای قبل باید اشنا بشید ! تا ندونید مثلا از ایستایی چه جوری سوال می دن متوجه نمی شید که چطوری و با تمرکز روی چه قسمت هایی کتاب های ایستایی رو بخونید ! مثلا خود من سال اول کلی رفته بودم سراغ محاسبات سخت و پیچیده !!! درحالی که کنکور مسئله ی حل کردنی به اون معنی نداره !!!!
برای این کار پیش از شروع به خواندن کتاب ها باید یکی 2 هفته رو اختصاص بدید به زدن تست های سال قبل !!! این جوری روند سوالات و ... دستتون می اد !
در این زمان درصد هاتون اهمیت چندانی نداره مگر اشنایی با سبک سوالات ...

در همین زمان 1ی 2 هفته که دارید تست ها رو میزنید باید به جمع بندی منابعی که کلا می خواهید بخونید وقت بگذارید و با خودتون حجت رو تمام کنید که این کتاب ها رو می خونم از این کتاب ها صرف نظر می کنم و ... !!! چون لزومی نداره همه منابع رو بخونید کافیه با توجه به زمانتون منابعی رو به دقت و همراه با مرور و فهم انها بخونید !

فعلا فقط زباااااااااااااااااااااااان

nasim_shsh

عضو جدید
کاربر ممتاز
شرمنده اینو می گم ولی به نظرم کلا دارید مسیر رو اشتباه می رید

فعلا خیلی عجله دارید که زود منابع رو شروع کنید و فکر می کنید دارید وقت رو از دست میدید !
واسه رتبه 1 شدن زیاد هیجان زده نباشید ! ولی براش تلاش کنید و انگیزه و فکرتون رو روی 1 شدن بگذارید !

اول با روند کنکور سالهای قبل باید اشنا بشید ! تا ندونید مثلا از ایستایی چه جوری سوال می دن متوجه نمی شید که چطوری و با تمرکز روی چه قسمت هایی کتاب های ایستایی رو بخونید ! مثلا خود من سال اول کلی رفته بودم سراغ محاسبات سخت و پیچیده !!! درحالی که کنکور مسئله ی حل کردنی به اون معنی نداره !!!!
برای این کار پیش از شروع به خواندن کتاب ها باید یکی 2 هفته رو اختصاص بدید به زدن تست های سال قبل !!! این جوری روند سوالات و ... دستتون می اد !
در این زمان درصد هاتون اهمیت چندانی نداره مگر اشنایی با سبک سوالات ...

در همین زمان 1ی 2 هفته که دارید تست ها رو میزنید باید به جمع بندی منابعی که کلا می خواهید بخونید وقت بگذارید و با خودتون حجت رو تمام کنید که این کتاب ها رو می خونم از این کتاب ها صرف نظر می کنم و ... !!! چون لزومی نداره همه منابع رو بخونید کافیه با توجه به زمانتون منابعی رو به دقت و همراه با مرور و فهم انها بخونید !

فعلا فقط زباااااااااااااااااااااااان

الان زبان زبان زبان کاره یکی دو ماه نیست هر چی بیشتر کار کنید زبانتون بهتر میشه فعلا زبانو بچسبید تا به وقتش بگم چیا رو شروع کنید
ممنون که درخواستمو قبول کردین اومدین کمکمون
من دارم زبانمو کار میکنم
اما ی سوال دارم اگه تستارو بزنم وقتی هنوز منابع رو نخوندم از کجا بفهمم مال کدوم قسمت و کتابه؟

farzaneh*memary

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
جالبه تقریبا همه ی کسایی که کنکور 92 رتبه هایی در حد خوب و خیلی خوب و عالی آوردن، وقتی میان تاپیکای 93ئی ها توصیه می کنن که انقد با عجله همه ی درسا رو شروع نکنیم، ولی هر بار بدون هیچ نقل قولی بچه ها از کنارش رد شدن و یا در نهایت اومدن یادآوری کردن که ما کسایی هستیم که می خواییم 1 بیاریم، یا اینکه تحمل 12 ساعت خوندن تو روزای آخرو نداریمو می خواییم آهسته و پیوسته بخونیمو از این حرفا... اون سال بالایی ها هم توصیه ی دیگه ای نکردن و یه جورایی گفتن باشه هر جور راحتین!!! ...نمی دونم چرا دوستان انقد عجله دارن، درسته هر کسی خودش بهتر می دونه چی براش خوبه و نمی شه بهش گفت این طوری نخون یا کم بخون یا زیاد بخون، ولی به نظر من اگه داریم وقت می ذاریم میاییم تو این تاپیکا برای شنیدن حرفایی هست که خودمون بهش فک نکردیم،توصیه ی سال بالایی ها بی حساب نیست، تو این مدت حتی 1 نفرشونم نیومده بگه آفرین کار خوبی می کنین، از الان بخونین، ما که زود شروع نکردیم ضرر کردیمو اینا .... بهتره آدم قدر تجاربی رو که انقد راحت در اختیارش گذاشته می شه بدونه ...
من خودم اوایل این ترمم می خواستم از بهمن شروع کنم تا اول تابستون همه چیو تموم کنم، تابستون همه رو مرور کنم و مهر به بعدم دیگه فقط تست بزنم ، ولی در عمل نتونستم و فقط خودخوریش موند برام، اگه برنامه ها معقول و مناسب باشه و با عملی شدنشون اعتماد به نفس و آرامش مون بالاتر بره خیلی بهتر از یه برنامه ی آرمانیه که بمونه روی کاغذ و شب و روز بشه سوهان روح مون...

معمارباشی

عضو جدید
می دونید چیه ؟؟
داریم به فصل گرم سال نزدیک می شیم !
من و شما می دونیم که این ماه ها اکثرا یا خوابیم ... یا داریم از گرما له له می زنیم !!! خیلی هنر کنیم بعد از ظهرا رو کمی مفید استفاده کنیم !!! به نظرم هر از این فرصت برای جمع اوری اطلاعات و منابع و برنامه ریزی و ... زباااااان ××××× خیلی دوست دارید عقب نیفتید و از زمانتون استفاده ببرید !!!؟؟؟ پیشنهاد ویژه ی من ... تمرین اسکیس ... یا بهتر بگم قوی کردن دست و پرسپکتیو هاتون !!! می دونم الان وقت امتحان اسکیستون نیست ولی یادتون باشه از مهر تا بهمن فقط برای تئوری وقت دارید و اگه دستتون ضعیف باشه ته ته دلتون همیشه نگرانه اینه که نکنه بعد بهمن نتونید خودتون رو برسونید !!! نکنه فرصت نشه که به اندازه کافی قوی بشید ؟؟؟ واااااای نکنه بهتر باشه کناار خوندن تئوری شبی یه ساعت هم خط بکشم ؟؟؟!!! اینا افت هاییه که در زمان خوندن تئوری سراغتون میاد و باید ازشون دور بشید ! پس الان که ترم بالایی هاتون دارن خودشونو برا امتحان اسکیس اماده می کنند و جو دوستاتون جو امتحان اسکیسه شما هم از این موقعیت استفاده کنید کمی خودتونو بکشید بالا ... سجی جان یه چیزی رک بگم ؟ کار دستت رو دیدم .. دستت قویه ولی فکر معماری در کارت دیده نمی شه ! یعنی روند طراحی و علت ها و دیاگرام ها و ... پلان و حجمت خیلی کلیه ! با من حرف نمی زنه ! مفهوم اسکیس پرزانته و دست قوی نیست !!! در حقیقت قدرت بیان ذهنیات و تفکراتت توسط دستت هست ! یعنی بتونی فکر و اندیشه ات رو رو کاغذ بیاری و به من نوعی بگی چرا این حجم ؟ چرا این شیب ؟ چرا این رنگ ؟؟؟ این درخت چرا این جاست ؟؟؟ صرف خوشگلی ؟ یا برا هدایت مخاطب به داخل بنا یا برا فیلتر نور مزاحم و باد ازار دهنده ؟؟؟ کدومش ؟؟؟؟ منظورم اینه که هنووووز جا برای یاد گیری دارید !!!!

این که می گم تست ها رو بزنید به ای معنیه که با دقت سوالها و جواب های تست ها رو بخونید ! اون وقت وقتی می رید مثلا سبک شناسی رو ورق می زنی و می خونی یکهو ناخوداگاه رو بعضی قسمتا کلیک میکنی که اه !!! اره این تو سوالا اومده بود !!! یا اه !!! اینم ممکنه ازش سوال بیاد مثل اون سوالی بود که دیده بودم !!!!

nasim_shsh

عضو جدید
کاربر ممتاز
می دونید چیه ؟؟
من و شما می دونیم که این ماه ها اکثرا یا خوابیم ... یا داریم از گرما له له می زنیم !!! خیلی هنر کنیم بعد از ظهرا رو کمی مفید استفاده کنیم !!! به نظرم هر از این فرصت برای جمع اوری اطلاعات و منابع و برنامه ریزی و ... زباااااان ××××× خیلی دوست دارید عقب نیفتید و از زمانتون استفاده ببرید !!!؟؟؟ پیشنهاد ویژه ی من ... تمرین اسکیس ... یا بهتر بگم قوی کردن دست و پرسپکتیو هاتون !!! می دونم الان وقت امتحان اسکیستون نیست ولی یادتون باشه از مهر تا بهمن فقط برای تئوری وقت دارید و اگه دستتون ضعیف باشه ته ته دلتون همیشه نگرانه اینه که نکنه بعد بهمن نتونید خودتون رو برسونید !!! نکنه فرصت نشه که به اندازه کافی قوی بشید ؟؟؟ واااااای نکنه بهتر باشه کناار خوندن تئوری شبی یه ساعت هم خط بکشم ؟؟؟!!! اینا افت هاییه که در زمان خوندن تئوری سراغتون میاد و باید ازشون دور بشید ! پس الان که ترم بالایی هاتون دارن خودشونو برا امتحان اسکیس اماده می کنند و جو دوستاتون جو امتحان اسکیسه شما هم از این موقعیت استفاده کنید کمی خودتونو بکشید بالا ... سجی جان یه چیزی رک بگم ؟ کار دستت رو دیدم .. دستت قویه ولی فکر معماری در کارت دیده نمی شه ! یعنی روند طراحی و علت ها و دیاگرام ها و ... پلان و حجمت خیلی کلیه ! با من حرف نمی زنه ! مفهوم اسکیس پرزانته و دست قوی نیست !!! در حقیقت قدرت بیان ذهنیات و تفکراتت توسط دستت هست ! یعنی بتونی فکر و اندیشه ات رو رو کاغذ بیاری و به من نوعی بگی چرا این حجم ؟ چرا این شیب ؟ چرا این رنگ ؟؟؟ این درخت چرا این جاست ؟؟؟ صرف خوشگلی ؟ یا برا هدایت مخاطب به داخل بنا یا برا فیلتر نور مزاحم و باد ازار دهنده ؟؟؟ کدومش ؟؟؟؟ منظورم اینه که هنووووز جا برای یاد گیری دارید !!!!

این که می گم تست ها رو بزنید به ای معنیه که با دقت سوالها و جواب های تست ها رو بخونید ! اون وقت وقتی می رید مثلا سبک شناسی رو ورق می زنی و می خونی یکهو ناخوداگاه رو بعضی قسمتا کلیک میکنی که اه !!! اره این تو سوالا اومده بود !!! یا اه !!! اینم ممکنه ازش سوال بیاد مثل اون سوالی بود که دیده بودم !!!!

برای فکر معمارانه و صحیح تو طراحی چه پیشنهادی دارین؟ طراحی اقلیمی و تنظیم شرایط باید قوی کنیم؟

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
می دونید چیه ؟؟

حرفتو قبول دارم.....میدونی چرا ؟؟؟چون وقتی همزمان با تئوری اسکیس کار میکنی از مطالب تئوری مثل تنظیم شرایط و خیلی چیزای دیگه میتونی تو اسکیست استفاده کنی.....من هنوز تئوریامو شروع نکردم ولی تو فکرم بود که همزمان اسکیس کار کنم.وقتی میبینم چند تا سئوال درک چقدر رتبه هارو جابه جا میکنه اونم با ضریب 3به امیت اسکیس بیشتر پی میبریم.ازت ممنونم دوست من انتقاداتت سازندست قبل از اینکه مقرضانه باشه

معمار باشی عزیز برنامه پیشنهادیت واسه من و دوستام چیه؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

meriil

کاربر فعال
اما ی سوال دارم اگه تستارو بزنم وقتی هنوز منابع رو نخوندم از کجا بفهمم مال کدوم قسمت و کتابه؟

قرار نیست وقتی تستا رو برای بار اول جواب میدید دقیقا متوجه بشید که از کدوم منبع و کتابه- فقط قراره ببینید رویکرد طراح سوال توی دو-سه سال اخیر به چه سمت و سویی رفته . بعد طبق اولویت بندیهایی که راجع به کتابها وجود داره شروع به مطالعه می کنید، اینطوری وقتی که میخونید تمرکزتون رو روی بخشهایی می گذارید که مهمترند.

اگر هم سوالی داشتید که کدوم تست مربوط به کدوم کتابه، خیلی راحت تو تاپیک مطرح می کنید، حتما یه نفر پیدا میشه که بتونه جواب بده :smile:
منابع خود من اینا بود - تا حد زیادی به ترتیب اولویتها مرتبشون کردم-در مورد درک و معماری معاصر غرب بهتره از یه نفر دیگه هم بپرسید)

مشاهده پیوست 2منابع سوالات.rar

البته به این لیست میشد یه تعداد دیگه ای رو اضافه کرد مثل مصالح شناسی و.... که البته به نظرم تا کتابی مثل نانوفناوری هست که میشه ازش سوال مربوط به مصالح جدید داد طراحا در اولویتشون، مصالح سنتی رو قرار نمیدن. در کل به نظرم اصلا خودتون رو اذیت نکنید که همه 30-40 تا منبع رو بخونید.
در انتها بازم می گم اینا کتابایی بود که خودم با خوندنشون نتیجه گرفتم؛ بقیه دوستان هم کمک کنند (در جهت اولویت بندی منابع) و همین طور اصلاح و تکمیل این لیست. ;)

پیوست ها

• منابع سوالات.rar
    14.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منم همین طور
با 504 و سبک شناسی
سلام .میشه بگی چه جوری داری میخونی؟

قرار نیست وقتی تستا رو برای بار اول جواب میدید دقیقا متوجه بشید که از کدوم منبع و کتابه- فقط قراره ببینید رویکرد طراح سوال توی دو-سه سال اخیر به چه سمت و سویی رفته . بعد طبق اولویت بندیهایی که راجع به کتابها وجود داره شروع به مطالعه می کنید، اینطوری وقتی که میخونید تمرکزتون رو روی بخشهایی می گذارید که مهمترند.

اگر هم سوالی داشتید که کدوم تست مربوط به کدوم کتابه، خیلی راحت تو تاپیک مطرح می کنید، حتما یه نفر پیدا میشه که بتونه جواب بده :smile:
منابع خود من اینا بود:(تا حد زیادی به ترتیب اولویتها مرتبشون کردم-در مورد درک و معماری معاصر غرب بهتره از یه نفر دیگه هم بپرسید)

مشاهده پیوست 153184

البته به این لیست میشد یه تعداد دیگه ای رو اضافه کرد مثل مصالح شناسی و.... که البته به نظرم تا کتابی مثل نانوفناوری هست که میشه ازش سوال مربوط به مصالح جدید داد طراحا در اولویتشون، مصالح سنتی رو قرار نمیدن. در کل به نظرم اصلا خودتون رو اذیت نکنید که همه 30-40 تا منبع رو بخونید.
در انتها بازم می گم اینا کتابایی بود که خودم با خوندنشون نتیجه گرفتم؛ بقیه دوستان هم کمک کنند (در جهت اولویت بندی منابع) و همین طور اصلاح و تکمیل این لیست. ;)
شما رتبتون چند شد؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

معمارباشی

عضو جدید
نسیم جان ... پیشنهادی که برات دارم اینه که یه نگاه به فصل سوم کتاب اسکیس جلد چهارم دکتر صدیق بندازی ... دستت میاد ... فقط بحث اقلیم و تنظیم شرایط نیست .... انواع حیطه بندی ها و ... باعث می شه جای گیری فضا ها و فرم و سازه و ابعاد و .... در کارت بهت خط مشی بده ! و همین ها روی طرح پایانی بکمکت می اد و می تونی نما و پلان و ... با فکر ارائه بدی و در همه چیز حرفی برای گفتنداشته باشی ... نه این که فقط چند تا نقاشی خوشگل توی کارت بگذاری ...

سجزی جان اصلا قصد تضعیف روحیه و ... نداشتم ولی کنکور بالای جون ادمای مغروره !!! خیلی بد ادم رو می زنه زمین ! از حرفام ناراحت نشید ! به عنوان یه واکسن در نظر بگیریدش... شاید اولش درد داشته باشه ... شاید حتی تا چند روز حالتون گرفته شده و تب کردین ولی قول میدم بعدا از خیلی بلاها و دردها در امان خواهید بود ...

معمارباشی

عضو جدید
معمار باشی عزیز برنامه پیشنهادیت واسه من و دوستام چیه؟

اول باید با توجه به خودتون و منابعی که در طول دانشگاه و ... خوندیدو لیست منابع و ... اولویت های درسی خودتون رو مشخص کنید ... از اول شهریور تا اخر اذر رو بگذارید برای خواندن درسها و کتاب هایی که برنامه ریزی کردید .. (فقط هم بخونید !!! به نظر من از 6- 12 ساعت برای افراد مختلف با بازدهی های متفاوت زمان مناسبیه برای مطالعه روزانه ! دو الی 4 ساعت هم برای مرور سریع درس های روز های گذشته ...) دی ما می شه برای عقب افتادگی ها و کتب تازه چاپ شده و مرور ...
از 20 تیر تا کنکور هم باید بگذارید برای تست زدن و تست زدن و تست زدن !!! و مرور و مرور و مرور !!!!

این برنامه بلند مدت !

برنامه میان مدت هم گنجاندن چند کتاب در طول یک ماه و تمام کردن انها در مدت یک الی دو ماهی که پیش بینی کرده اید ...

برنامه کوتاه مدتتون هم میشه برنامه های هفتگیتون !!!

اخری هم که برنامه روزانه اتان که شب به شب برای فرداتون بنویسید و جمعه رو همیشه خالی بگذارید برای استراحت و بودن باخانواده و ... اگه اتفاق غیر منتظره ای افتاد که از درسی عقب افتادید از جمعه برای جبرانش استفاده کنید

meriil

کاربر فعال
تبریک میگم خیلی خوب شده....معمار باشی عزیز حرفاشونو گفتن خیلیم مفید بود.......شما برای من و دوستام چه توصیه ای دارید؟

ممنون- خیلی جامع راهمایی کردن منم چند تا پیشنهاد دارم:

همونطور که بچه ها گفتن الان برای جدی شروع کردن درسا (به استثنای زبان) زوده- من خودم یک ماه دیگه رو توصیه میکنم- تازه اون موقع هم با توجه به توانتون یواش یواش پیش برید که تا آخرش خسته نشید. بعد هم اینکه با خودتون قرار بذارید که اگه واقعا قراره تابستون شروع کنین دیگه تا آخر مهر یا اواسط آبان به طور میانگین از هر درسی (با توجه به بودجه بندی سوالات) 2-3 تا کتاب رو که مهمترند رو یه بار تموم کنید. مثلا یه نفر ممکنه تا اون موقع از سازه 4 تا کتاب و از معماری جهان یک کتاب رو تموم کنه.

حتما خلاصه نویسی کنید- من خودم برنامم این بود که کتابای اصلی (نه همه رو) رو یه بار تا آخر مهر خوندم و خط کشیدم؛ از مهر به بعد دیگه با برنامه های آزمونای مرکز معماری اون کتابا رو دوباره میخوندم و خلاصه نویسی میکردم- روز قبل از آزمونم رو هم می ذاشتم برای دوره ی خلاصه نویسی هایی که توی اون دوهفته فاصله ی بین آزمونها انجام داده بودم. حالا یه نفر ممکنه راحتتر باشه همین دفعه ی اول که میخونه خلاصه نویسی رو هم انجام بده، دیگه بستگی داره به خود آدم و میزان وقتی که داره.

یه نکته ی دیگه: یادگیری مسئله های سازه رو بهتره از همین تابستون شروع کنید چون علیرغم سادگی اگه روشون تسلط نداشته باشید جای به اشتباه انداختن آدم و گرفتن نمره منفی رو دارند.

آخرین ویرایش:

aminvood1

عضو جدید
کاربر ممتاز
بهتون تبریک میگم....میشه من و بچه های دیگه رو راهنمایی کنین که چه جوری خوندین؟چه منابعی؟؟اگه برمیگشتین به عقب تر چه کارای دیگه رو هم انجام میدادین که الان پشیمونین چرا انجام ندادین.........و از سر جلسه.....اینکه بچه ها مثلا اول زبان بزنند یا درک و چرا؟..ببخشید سئوالام زیاد شد.

سجي جان،به نظرم هرکسي شرايط خاص خودش رو داره و نميشه حکم کرد که چطور باشيد و چطور بخونيد،مثلا ميبينم که تو اين تاپيک بحث زبان خيلي داغه،اما من زبانم از قبل خوب بود و واقعا وقت زيادي نذاشتم،اما درصد بالايي زدم، يا اينکه من ارشدم با ترم 7 همزمان بود و رسيدن به کاراي طرح 4 و ساير درسا خيلي از من انرژي مي برد....
به نظرم سوالات سال هاي قبل رو نگاه کنين،گرايش ها و ضريب ها رو دقيق بشناسين،ظرفيت دانشگاه ها رو بدونين و ايده آل خودتون رو مشخص کنين ،واقعا اگر برميگشتم به عقب،بيشتر با گرايش ها آشنا مي شدم و براي گرايش مورد نظرم مي خوندم،متاسفانه تجربه اش رو نداشتم، در مورد اينکه اول چيو بزنين و چکار کنين،بهترين راهنما خودتون هستين،اونم تجربي به دست مياد،با آزمون هايي که مي تونين خودتون از خودتون بگيرين(چندان لزومي به حضور توي آزمون موسسات نيست،نظر شخصيه منه)-من خودم به ترتيب سوالات دفترچه مي زدمو به نظرم خوب بود،اما شايد بعضيا اينطور نباشن.
يه اشتباه من اين بود که توي برنامه ريزيم مرور خوبي نتونستم داشته باشم،متاسفانه با امتحاناتم همزمان شد و يه مقدار ضرر کردم.
در مورد اينکه چجوري خوندم،من از ترم 4 مطالعه ام رو شروع کردم و اين باعث شد همه منابع رو بخونم،اما به نظرم لازم نيست همه منابعي که معرفي ميشن رو بخونيم،يه اشتباهي که من کردم اين بود که مطالبي رو که تير و مرداد خونده بودم رو هرگز مرور نکردم.
يه بحث ديگه به نظرم شانسه!(شايد بعضيا مخالف باشن) من براي فن ، روي تاسيسات و تنظيم خيلي حساب کرده بودم،ولي از 6 تا کتابي که خوندم فقط 1 سوال اومد،در حالي که اون 6 کتاب رو اقلا 2 بار خونده بودم!و تاسيسات سلطاندوست رو 3 بار... با برنامه بريد براي آزمون،اما انتظار اين رو داشته باشين که طوري که ميخاين نشه و آمادگي تون فقط در يک بعد نباشه،من تو آزمايشي هام فن و منظر رو زير 45 نمي زدم،اما توي آزمون هردو رو 20 زدم! منظر هم بيشتر آمادگي من روي باغ ايراني بود اما سوالات آيين نامه اي امونمو بريد! بازم ميگم،برنامه داشته باشين،اما تک بعدي نه،طوري بخونين که براي سوالات با صورت هاي مختلف آمادگي داشته باشين...
و يه چيز ديگه،معطل اين و اون نباشين،اگر فکر ميکنين لازمه شروع کنين،شروع کنين به خوندن،اگر بقيه شروع کردن که چه خوب،اگر هم نه،ضررش با خودشون

mahmoudz

کاربر فعال
می دونید چیه ؟؟

سلام.
من حرفتون رو قبول ندارم.
به نظر من معمار باید فکریاتش قوی باشه نه اینکه دستش
می دونید چرا این حرف رو می زنم؟
چون خودم از دکتر صدیق شنیدم که گفت به رنگ زدن که آن چنان نمره نمی دن و بهت می گن طراحیت کو
و بچه های خیلی دست قوی اصلا درصد نیاوردن و بالعکس
معمار باید ابتدا اطلاعاتش قوی باشه بعد بیاد اسکیس بزنه
چون هر خطی که می کشی باید براش دلیل داشته باشی و ...

nasim_shsh

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
من حرفتون رو قبول ندارم.
به نظر من معمار باید فکریاتش قوی باشه نه اینکه دستش
می دونید چرا این حرف رو می زنم؟
چون خودم از دکتر صدیق شنیدم که گفت به رنگ زدن که آن چنان نمره نمی دن و بهت می گن طراحیت کو
و بچه های خیلی دست قوی اصلا درصد نیاوردن و بالعکس
معمار باید ابتدا اطلاعاتش قوی باشه بعد بیاد اسکیس بزنه
چون هر خطی که می کشی باید براش دلیل داشته باشی و ...

خوب ایشونم همینو گفتن که فکر معماری پشت کاراتون باشه( مفهوم اسکیس پرزانته و دست قوی نیست !!!)

معمارباشی

عضو جدید
افرین افرین درود بر همتون .... برید بررسی کنید س.الا رو ... جایی منظور سوال رو نفهمیدید ... مثلا سوالای درک و ... بیاین بپرسید بگید کجاش درچار ابهام شدید ... کل منابعی هم که می خواهید بخونید بیارید این جا بنویسید ... من و نیما و سایر دوستان هم تا جایی که بتونیم کمکتون می کنیم تا توی مسیر درست قرار بگیرید ... اگر سوالی مشکلی هم داشتید بیارید با کمک هم رفع اشکال می کنیم ! ... نگران نباشید ... شرایط برای همه یکسانه... فقط مهم اینه که درست بخونید و انرژیتون رو هدر ندید

---

نگران هم نباشید ... یا امسال قبول می شم که در این صورت قول می دم تا اخر راه همراتون باشم و تنهاتون نگذارم ... یا این که قبول نمی شم و می شینیم با هم می خونیم ... در هر حال قول می دم تنهاتون نگذارم ..

وضعیت
موضوع بسته شده است.