بچه درسخون های مکانیک !(تاپیک انرژی دهی برای مطالعه !)

امین فتحی

عضو جدید
کاربر ممتاز
:(دینامیک 2 دارم میخونم....خوبه اما هی هی حوصلم سر میره....تمرکزم وقتی مساله ای رو بلد نیستم زود بهم میخوره....! سوالاشو از بدفورد میگه
اخ که چقد دلم استراحت میخواد..........!و:redface:
بدفورد ک خیلی جذاب گفته

sadansy

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
نه بابا !ما یه دینامیک 1 سه واحدی خوندیم حالام دینامیک 2 .که 2 واحده
اخه دینامیک 4 واحده . چطوری شده دو کتاب؟؟؟
دینامیک ماشین رو نمیگی؟؟؟؟:smile:

اره دینامیک سخته خیلی . یعنی سخترین درسه رشتس به نظر من . بقیه درسا سخت نیستن زیاد

sadansy

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
عجب دینامیک کردن 2 تا درس پس.کار خوبی کردن واقعا نمی شد تو یک ترم همه شو خوند.حالا کردن 2تا درس چند واحدی شده؟

اره خیلی سخت بود و زیاد
تو دانشگاه امیرکبیر از قدیم ها دو درس بود ی 3واحدی و یه 2واحدی
تو دو واحدی بیشتر روی سیستم های دوار و شتاب کریولیس بحث میشه که ما تو 4واحدی معمولا یا نمیرسیم یا گذرا میخونیم
که تو دینامیک پیشرفته اصلی ترین قسمت ها است و باید بلد باشی
دقیقا مام اینجوری میخونیم.با همین تقسیم بندی.
بچه ها من امتحان مقاومت دارم !بیشر مشکلم با استاتیکشه.....مثلا لولا به چه درد میخوره ؟ وقتی وسط تیر یه لولا گداشته من چطوری بیام حساب کنم نیرو هاشو ؟؟؟؟؟؟

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دقیقا مام اینجوری میخونیم.با همین تقسیم بندی.
بچه ها من امتحان مقاومت دارم !بیشر مشکلم با استاتیکشه.....مثلا لولا به چه درد میخوره ؟ وقتی وسط تیر یه لولا گداشته من چطوری بیام حساب کنم نیرو هاشو ؟؟؟؟؟؟

سلام،لولا که خیلی به درد میخوره،درواقع میشه گفت یه تکیه گاه هستش،اگه بخوام خیلی ساده بگم لولا درواقع نیروهای وارد بر تیر رو تحمل میکنه،یعنی عکس العمل نیروهای دیگه وارد بر تیر هست،که ما انواع مختلف لولا داریم،که هر کدومشون شامل نیروهای مختلف میشن،الان حضور ذهن ندارم،مثلا لولای مفصلی نیروی عمودی و افقی بهش وارد میشه،و لولای غلتکی فقط نیروی عمودی بهش وارد میشه(البته مفهومی هم میتونی بفهمی چه جور نیرویی بهش وارد میشه)،مثلا تکیه گاه غلتکی در راستای افق راحت میلغزه پس نتیجه میگیریم در این راستا نیرویی بهش وارد نمیشه،ولی در راستای عمودی قفل شده پس حتما نیرویی را تحمل میکنه،کافیه بدونیم که به این تکیه گاه ها در چه راستایی نیرو وارد میشه بعد بقیش دیگه استاتیک هست و گشتاورگیری،که آنم چند پست قبل به بهزاد گفتم-یا علی

sadansy

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
چرا تو این سوال . وقتی گشتاور خمشی رو از لین ور حساب میکنم با گشتاوری که از اونور حساب میکنم یکی در نمیاد ؟کسی بلده جواب بده ؟؟؟

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چرا تو این سوال . وقتی گشتاور خمشی رو از لین ور حساب میکنم با گشتاوری که از اونور حساب میکنم یکی در نمیاد ؟کسی بلده جواب بده ؟؟؟

تقریبا که باید یکسان دربیان،اگه خیلی باهم فرق کنن،اشتباه بدست آوردی،

sadansy

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
اون لولا رو نمیگم که . ببین نمیدونم چرا نمیتونم عکس بدارم اینجا . وگرنه شکلشو بهت نشون میدادم.وسط تیر یه لولا گذاشته ، به هیچ جام وصل نیستش .عین گوشی های تاشو مثلا .الان نیرو های عکس العمل اون چیه ؟
سلام،لولا که خیلی به درد میخوره،درواقع میشه گفت یه تکیه گاه هستش،اگه بخوام خیلی ساده بگم لولا درواقع نیروهای وارد بر تیر رو تحمل میکنه،یعنی عکس العمل نیروهای دیگه وارد بر تیر هست،که ما انواع مختلف لولا داریم،که هر کدومشون شامل نیروهای مختلف میشن،الان حضور ذهن ندارم،مثلا لولای مفصلی نیروی عمودی و افقی بهش وارد میشه،و لولای غلتکی فقط نیروی عمودی بهش وارد میشه(البته مفهومی هم میتونی بفهمی چه جور نیرویی بهش وارد میشه)،مثلا تکیه گاه غلتکی در راستای افق راحت میلغزه پس نتیجه میگیریم در این راستا نیرویی بهش وارد نمیشه،ولی در راستای عمودی قفل شده پس حتما نیرویی را تحمل میکنه،کافیه بدونیم که به این تکیه گاه ها در چه راستایی نیرو وارد میشه بعد بقیش دیگه استاتیک هست و گشتاورگیری،که آنم چند پست قبل به بهزاد گفتم-یا علی

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
برو به آدرس های زیر رایگان آپلود کن:
آپلود1
آپلود2
اگه بلد نبودی بگو شاید مشکلتو حل کردم،
ولی من فقط این لولاها را بلدم،حالا عکسو بذار شاید من و بقیه دوستان مشکلتو حل کردن.

sadansy

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
مرسیییییییییییییییییییی!
خیلی به دردم میخوره

اما تونستم بذارمش.حالا جواب میدیعکس-0002.jpg

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

به نظرم شکل اصلی این نیست،تو درواقع دیاگرام آزادشو داری نشون میدی،ولی به نظرم نقاط O و A تکیه گاه گیردار هستن که باید گشتاور هم بهش اعمال کرد،در نتیجه باید تا آخر محاسبات در مقاطع مختلف هم گشتاورهای داخلی رو هم اعمال کنی.تکیه گاه های گیردار هم گشتاور و هم نیروی عمودی و افقی بهش وارد میشه و تحمل میکنه.امیدوارم کمکی کرده باشم.

sadansy

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
شکل اصلیش اینه
عکس-0002.jpg
به نظرم شکل اصلی این نیست،تو درواقع دیاگرام آزادشو داری نشون میدی،ولی به نظرم نقاط O و A تکیه گاه گیردار هستن که باید گشتاور هم بهش اعمال کرد،در نتیجه باید تا آخر محاسبات در مقاطع مختلف هم گشتاورهای داخلی رو هم اعمال کنی.تکیه گاه های گیردار هم گشتاور و هم نیروی عمودی و افقی بهش وارد میشه و تحمل میکنه.امیدوارم کمکی کرده باشم.

sadansy

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
تو حل المسائل اومده bcرو برش زده بعد از طرف دی حساب کرده. وقتی من از طرف آ حساب میکنم با اون یکی در نمیاد.

یکیم اون اشکال لولا مو ....اگه بتونی جواب بدی لطف بزرگی میکنی..........

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مرسیییییییییییییییییییی!
خیلی به دردم میخوره

اما تونستم بذارمش.حالا جواب میدیمشاهده پیوست 152475

من تا حالا ازین لولاها تو مسایل ندیدم:smile: ولی به احتمال خیلی زیاد عکس العملش فقط گشتاور هست،چون واضح هست که نه نیروی افق و نه عمودی بهش وارد میشه.فقط در حال گردش هست،حالا میخوای تمام حالات(یعنی یه بار فقط گشتاور خالی رو در نظر بگیر و یه بار هم فقط نیروی عمودی رو درنظر بگیر یه بار هر دو نیروی افقی و عمودی رو در نظر بگیر یه بار هم گشتاور و هم نیروی عمودی و هم افقی رو در نظر بگیر!!!!!) رو در نظربگیر،از چپ و راست گشتاورگیری کن هر حالت گشتاور دو طرف درست بدست آمد یعنی همون درسته!:smile:ولی بی شوخی این راه جواب میده هااااااا،فقط یکم طولانیه!!!!!:smile:،شرمنده:smile:،بیشتر ازین اطلاعات ندارم:smile:،اول سه تا رو باهم در نظر بگیر،با این راه میتونی بفهمی چه عکس العملی بهش وارد میشه-یاعلی

sadansy

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
باشه.مرسی از توجهت:gol:
من تا حالا ازین لولاها تو مسایل ندیدم:smile: ولی به احتمال خیلی زیاد عکس العملش فقط گشتاور هست،چون واضح هست که نه نیروی افق و نه عمودی بهش وارد میشه.فقط در حال گردش هست،حالا میخوای تمام حالات(یعنی یه بار فقط گشتاور خالی رو در نظر بگیر و یه بار هم فقط نیروی عمودی رو درنظر بگیر یه بار هر دو نیروی افقی و عمودی رو در نظر بگیر یه بار هم گشتاور و هم نیروی عمودی و هم افقی رو در نظر بگیر!!!!!) رو در نظربگیر،از چپ و راست گشتاورگیری کن هر حالت گشتاور دو طرف درست بدست آمد یعنی همون درسته!:smile:ولی بی شوخی این راه جواب میده هااااااا،فقط یکم طولانیه!!!!!:smile:،شرمنده:smile:،بیشتر ازین اطلاعات ندارم:smile:،اول سه تا رو باهم در نظر بگیر،با این راه میتونی بفهمی چه عکس العملی بهش وارد میشه-یاعلی

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

به نظر من نقطه A هم گشتاور و هم نیروی عمودی وهم نیروی افقی وارد میشه،و در نقطه D نیروی عمودی و گشتاور وارد میشه،با این فرض حلش کن ببین درست میشه.در ضمن اینجا بهتر از منم وجود دارن،من زیاد اطلاعاتم کامل نیست ولی باز در حد توانم کمکت میکنم(اشتباه وگفتم)

آخرین ویرایش:

sadansy

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
مشکل اون نیستش که.عکس العما اینا رو میدونم.میگم که تو حل المسائل اومده bcرو برش زده بعد از طرف دی حساب کرده. وقتی من از طرف آ حساب میکنم با اون یکی در نمیاد.
به نظر من نقطه A هم گشتاور و هم نیروی عمودی وهم نیروی افقی وارد میشه،و در نقطه D نیروی عمودی و گشتاور وارد میشه،با این فرض حلش کن ببین درست میشه.در ضمن اینجا بهتر از منم وجود دارن،من زیاد اطلاعاتم کامل نیست ولی باز در حد توانم کمکت میکنم.

sadansy

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
ببخش آقا امیر خیلی سوال پرسیدم
ممنونم
روزت بخیر

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ببخش آقا امیر خیلی سوال پرسیدم
ممنونم
روزت بخیر

نه خواهش،این حرفا چیه،من که هیچی بلد نیستم.کمکی هم بهتون نکردم،خودتون همشو بلد بودین.
میگم تکیه گاه A,D که غلتکی هستن!!گشتاور بهش اعمال نمیشه!برای چی برای نقطه D گشتاور اعمال کردی؟!

آخرین ویرایش:

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

بچه ها یه سوال داشتم

میگم از دوستان کسی به زبان تسلط داره؟در چه حدی؟

میخوام بدونم دوستانی که تسلط دارن چطوری یاد گرفتن؟

میخوام زبانمو تقویت کنم

هم علاقه دارم هم استعدادشو:D(چه اعتماد به نفسی):confused:

میخوام راهنماییم کنید و بهترین و موثرترین روشو معرفی کنید

مرسی دوستای درسخون خودم;)

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

بچه ها یه سوال داشتم

میخوام زبانمو تقویت کنم

سوال منم هست:)،
احمد کجا بودی؟خیلی وقت بود نبودی،دلم برات تنگ شد نامرد:smile:

sadansy

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
واسه اینکه میخوام تغیر زاویه ی دی رو بعد اعمال بار پی حساب کنم
نه خواهش،این حرفا چیه،من که هیچی بلد نیستم.کمکی هم بهتون نکردم،خودتون همشو بلد بودین.
میگم تکیه گاه A,D که غلتکی هستن!!گشتاور بهش اعمال نمیشه!برای چی برای نقطه D گشتاور اعمال کردی؟!

ghazaleh_heidari

کاربر بیش فعال
سلام

بچه ها یه سوال داشتم

میخوام زبانمو تقویت کنم

من زبانم خوبه. هم فنی هم عمومی:)
how can i help you?

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سوال منم هست:)،
احمد کجا بودی؟خیلی وقت بود نبودی،دلم برات تنگ شد نامرد:smile:

سلام امیرخان
مرسی داداش
نمردیمو یکی دلتنگ ما شد:cry:

این 3.4 روزه گذشته 3تا امتحان پشت هم داشتم واسه همینم فقط گذری اومدمو رفتم

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من زبانم خوبه. هم فنی هم عمومی:)
how can i help you?

ماشالا غزاله خانوم;)

میخوام زبانمو تقویت کنم

هم علاقه دارم هم استعدادشو:d(چه اعتماد به نفسی):confused:

چطوری یاد گرفتی غزاله خانوم؟

امین فتحی

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببین از لولا برش بده و به جای اون دو تا نیروی برشی و عمودی بزار و یک طرف که حلش راحته حل کن جواب میاد
جوابت باید در هر دو طرف با هم برابر باشه نه تقریبا
علت اشتباهتونم اینه که اگه در برش طرف راست نیرو به سمت بالا رو مثبت در نظر گرفتی برای طرف دیگر دقیقا بالعکس کنی
راستی تبریز میخونی؟

ghazaleh_heidari

کاربر بیش فعال
ماشالا غزاله خانوم;)

میخوام زبانمو تقویت کنم

هم علاقه دارم هم استعدادشو:d(چه اعتماد به نفسی):confused:

چطوری یاد گرفتی غزاله خانوم؟
خوب منظورت تسلط روی کدومشونه؟
مثلا برای زبان عمومی لازمه تو لغت زیاد بلد باشی. باید کاربرد لغت را بلد باشی توی جمله و توی شرایط استفاده از کلمه ها را درک کنیو باید کتاب داستان و متن زیاد بخونی. فیلم زبون اصلی نگاه کن و با دقت گوش بده.
برای زبان تخصصی متن تخصصی ومقاله های مرتبط زیاد بخون.مثلا من واسه ترمودینامیک کتاب زبون اصلی داشتم و میخوندم. کتابهای زبان تخصصی بخون.

از همه مهمتر کلاس زبان هست. رفتن کلاس باعث میشه توی جو قرار بگیری و با بچه ها حرف بزنی.
تا همین حد فعلا کافیه واستون انجام بذین تا مراحل پیشرفته تر!!