مهم ترین اخبار فوتبال جهان

...scream...

عضو جدید
کاربر ممتاز
نخست وزير ترکيه با سپ بلاتر ديدار کرد

نخست وزير ترکيه با سپ بلاتر ديدار کرد

[h=1]نخست وزير ترکيه با سپ بلاتر ديدار کرد[/h]
[h=2] رجب طيب اردوغان نخست وزير ترکيه، روز سه شنبه در شهر آنکارا با سپ بلاتر رييس فدراسيون بين المللي فوتبال (فيفا)، ديدار و گفت و گو کرد.[/h]

در اين ديدار که امروز (سه شنبه) در محل اقامتگاه نخست وزير ترکيه برگزار شد، شنز ارزيک معاون رييس اتحاديه فوتبال اروپا (UEFA)،سوات قليچ وزير ورزش و جوانان و ييلدرم دمير اورن رييس فدراسيون فوتبال ترکيه (TFF) نيز حضور داشتند.

نهاد نخست وزيري ترکيه اعلام کرد، در اين ديدار که يک ساعت و نيم به طول انجاميد، اردوغان توپ فوتبالي را که اعضاي تيم ملي فوتبال ترکيه امضا کرده بودند، به سپ بلاتر هديه کرد.

رييس فدراسيون بين المللي فوتبال نيز مدال يادبودي را که براي نخست وزير ترکيه آماده کرده بود، به رجب طيب اردوغان اهدا کرد.

...scream...

عضو جدید
کاربر ممتاز
احتمال غيبت پودولسکي در تورآمريکايي کشورش

احتمال غيبت پودولسکي در تورآمريکايي کشورش

[h=1]احتمال غيبت پودولسکي در تورآمريکايي کشورش[/h]
[h=2] مهاجم تيم ملي آلمان شايد به دليل مصدوميت پا ديدارهاي تور آمريکايي ژرمن‌ها را از دست بدهد.[/h]

لوکاس پودولسکي، مهاجم 27 ساله آرسنال که در حال حاضر با مصدوميت مچ پا دست و پنجه نرم مي‌کند براي اينکه به بازي‌هاي اين تيم برسد نياز به تزريق آمپول‌هاي ضددرد دارد. با اين شرايط احتمال اينکه وي به دليل مصدوميت مچ پا تور آمريکايي تيم ملي آلمان را از دست بدهد نيز وجود دارد.

به گزارش تسنيم، بازيکن پيشين تيم کلن آلمان پس از اتمام فصل جاري ليگ برتر انگليس با کادر پزشکي تيم آرسنال مشورت خواهد کرد تا در صورت نياز در فصل تابستان پاي خود را به تيغ جراحان بسپارد. پودولسکي به شبکه تلويزيوني «اسکاي اسپورت» گفت: مشکل مچ پايم جزيي است و فکر نمي‌کنم در کل نياز به عمل جراحي داشته باشم.

مهاجم ژرمن‌ها که تا به امروز با پيراهن تيم ملي آلمان 108 بازي ملي در کارنامه‌اش به ثبت رسانيده است در صورت جراحي روي پايش بازي مقابل تيم‌هاي اکوادور و آمريکا که در پايان ماه مي و اول ماه ژوئن 2013 برگزار مي‌شود را از دست خواهد داد.

وي در خصوص اولين حضورش در ليگ برتر جزيره گفت: از اولين فصل حضورم در ليگ برتر رضايت دارم، ما همچنان 2 بازي ديگر داريم و اگر هر 2 بازي باقي مانده را با برد پشت سر بگذاريم سهميه حضور در ليگ قهرمانان اروپا را به دست خواهيم آورد.

solo4

عضو جدید
واکنش دنیای فوتبال به خداحافظی فرگوسن

واکنش دنیای فوتبال به خداحافظی فرگوسن

خداحافظی سر الکس فرگوسن از مربیگری منچستر یونایتد واکنش دنیای فوتبال را برانگیخت.

خبرآنلاین: خداحافظی سر الکس فرگوسن از مربیگری منچستر یونایتد واکنش دنیای فوتبال را برانگیخت.

سر الکس فرگوسن سرمربی افسانه ای منچستر یونایتد بعد از 27 سال فعالیت و کسب 49 جام برای شیاطین سرخ سرانجام بازنشستگی خود از دنیای مربیگری را اعلام کرد. این خبر در دنیای فوتبال با واکنش های مختلفی روبرو شد که برخی از آنها را زیر می خوانید:

سپ بلاتر (رئیس فیفا): الان شنیدم که فرگوسن در پایان فصل بازنشسته خواهد شد. بدون شک دستاور او در این سال ها او را در میان اسطوره ها قرار داده است.

کریستیانو رونالدو (مهاجم رئال مادرید): برای همه چیز ممنون رئیس.

دیوید بکام (کاپیتان سابق تیم ملی انگلیس): فکر نمی کنم کسی در تاریخ فوتبال وجود داشته باشد که به این اندازه تاثیرگذار بوده باشد.

رود فن نیستلروی (مهاجم سابق منچستر یونایتد): 2001 تا 2006. 219 بازی و 150 گل تحت هدایت پرافتخارترین مربی تاریخ فوتبال. این یک امتیاز منحصر به فرد بود.

مایکل اوون (ستاره سابق تیم ملی انگلیس): منچستر یونایتد بدون فرگوسن معنای درستی ندارد. چه مرد بزرگی و چه خوب که در این شرایط کارش را به پایان برد.

پیتر اشمایکل (دروازه بان سابق منچستر یونایتد): ناامید، شوک زده و غمگین. فکر نمی کردم که آن روز امروز باشد.

کاسپر اشمایکل (پسر پیتر اشمایکل): بهترین مربی ای که تا به حال متولد شده است! شکی نیست!

وینسنت کمپانی (مدافع منچسترسیتی): سر الکس، یکی از بهترین مربیان تاریخ فوتبال، بعد از 26 سال پرافتخار همه ما به او مدیونیم.

جوزپه روسی (مهاجم تیم ملی ایتالیا): چه دورانی! افتخار می کنم که شاگرد سر الکس فرگوسن بوده ام.

روملو لوکاکو (مهاجم چلسی): از این که خبر بازنشستگی یکی از بهترین مربیان دنیا را می شنوم ناراحتم. سر الکس یک قهرمان واقعی.

باشگاه چلسی: خانواده چلسی بهترین آرزو ها را برای سر الکس فرگوسن در دوران بازنشستگی اش دارد. او در طول 26

solo4

عضو جدید
سرآلکس فرگوسن برای همیشه با دنیای مربیگری خداحافظی می کند
سرآلکس فرگوسن در پایان فصل جاری رقابت‌های لیگ برتر برای همیشه با دنیای مربیگری خداحافظی می‌کند. او "اکنون" را "زمان مناسبی برای گرفتن این تصمیم" دانست. رسانه‌های انگلیس از دیوید مویس، سرمربی کنونی اورتون به عنوان جایگزین پیرمرد اسکاتلندی یاد می‌کنند.
فرگوسن در بازی با وست‌بروم‌ویچ آخرین بار برایه همیشه هدایت شیاطین‌سرخ را بر عهده خواهد داشت: "تصمیم بازنشستگی را به آسانی نگرفتم." هواداران یونایتد آخرین بار در بازی برابر سوآنسی این فرصت را دارند تا با مربی بزرگ خود در ورزشگاه اولدترافورد خداحافظی کنند.
فرگوسن گفت: "برایم مهم بود که باشگاه را در بهترین شرایط ممکن ترک کنم. فکر می‌کنم همین اتفاق هم افتاده است." توانایی بازیکنان و همچنین ساختار باشگاه از ادامه موفقیت‌های منچستریونایتد پس از فرگوسن سخن می‌گویند. یونایتد در حال حاضر یکی از بهترین مراکز تمرینی را در سرتاسر جهان در اختیار دارد. همچنین ورزشگاه اولدترافورد از بهترین ورزشگاه‌های فوتبال دنیاست.
فرگوسن در بیانیه خداحافظی‌ خود از اعضای خانواده‌اش به خاطر عشق و پشتیبانی از او قدردانی کرد و گفت: "خوشحال می‌شوم در آینده به عنوان مدیر و سفیر باشگاه مشغول به کار باشم. کلمات نمی‌توانند بیانگر میزان قدردانی من از خانواده‌ام باشند." او در کنار قدردانی از همسرش کتی، از تمام بازیکنان کنونی و پیشین خود به خاطر رفتار حرفه‌ای‌ و قهرمانی‌های فراموش‌ناشدنی و همچنین از خانواده گلیزرها، مالکان آمریکایی منچستریونایتد تشکر کرد.
جوئل گلیزر، فرگوسن را یک مربی رویایی و شخصیتی فوق‌العاده خوانده بود. او گفته بود اشتیاق پیرمرد به موفقیت و مسئولیتش در قبال باشگاه بی‌نهایت قابل توجه است. عصر سه‌شنبه در مرکز تمرینی منچستر مسابقه‌ گلفی میان مربیان و برخی از بازیکنان برپا بود. در آنجا برای نخستین بار خبر بازنشستگی فرگوسن اعلام شد.
پیرمرد 71 ساله با 26 سال سابقه کار در منچستریونایتد پیش از آخرین بازی شیاطین سرخ برابر چلسی گفته بود که هنوز به مربیگری فکر می‌کند: "با اطمینان می‌گویم در حال حاضر هیچ برنامه‌ای برای رفتن ندارم." او بیستمین قهرمانی تاریخ باشگاه یونایتدها را "آغاز یک دهه موفقیت‌آمیز دیگر" دانسته بود. 13 عنوان از مجموع 20 قهرمانی یونایتدها در دوران مربیگری فرگوسن رقم خورد.
سلامتی می‌تواند دلیل اصلی بازنشستگی فرگوسن باشد. او از سال 2004 با مشکلات قلبی دست و پنجه نرم می‌کند و در تابستان پیش رو باید خود را به تیغ جراحان بسپارد. جالب این که فرگوسن در فوریه گذشته تاکید کرده بود، شرایط سلامتی می‌تواند تنها دلیل قابل تصور برای بازنشستگی او از دنیای مربیگری باشد.
سرآلکس فرگوسن در سال 1986 هدایت شیاطین‌سرخ را بر عهده گرفت و از همان سال این باشگاه را به نامی بزرگ در دنیای فوتبال تبدیل کرد. 13 قهرمانی در لیگ برتر، 5 قهرمانی در جام حذفی، 2 قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا بخشی از عنوان‌هایی است که شیاطین سرخ زیر نظر فرگوسن به دست آورده‌اند.
بر اساس اعلام مجله آمریکایی فوربس، منچستریونایتد در حال حاضر ارزشمندترین باشگاه دنیاست.

...scream...

عضو جدید
کاربر ممتاز
مويس جانشين فرگوسن مي شود

مويس جانشين فرگوسن مي شود

[h=1]مويس جانشين فرگوسن مي شود[/h]
[h=2] منابع نزديک به باشگاه منچستر يونايتد از ديويد مويس به عنوان جانشين سر آلکس فرگوسن در منچستر يونايتد خبر دادند.[/h]

منابع نزديک به باشگاه منچستر يونايتد اعلام کردند حضور ديويد مويس به عنوان سرمربي فصل آينده منچستر يونايتد از هم اکنون به بازيکنان اين تيم اعلام شده است و اين انتخاب تا 24 ساعت آينده به طور رسمي از طرف باشگاه منچستر يونايتد تاييد خواهد شد.

به گزارش ايسنا،ديويد مويس که او نيز مانند فرگوسن اسکاتلندي است از سال 2002 سرمربي اورتون بوده است و همين باعث شده است تا همگان او را به جانشين مطمئني براي آلکس فرگوسن به حساب بياورند.

مويس در زمان حضور در اورتون توانست تيم خوبي از اورتون بسازد به طوري که اين تيم در رقابتهاي اين فصل ليگ برتر بالاتر از حريف هميشگي اش ليورپول در رده ششم جدول قرار گيرد.

پيش از اين از ژوزه مورينيو به عنوان جانشين احتمالي آلکس فرگوسن در منچستر يونايتد نام برده شده بود.

قرار است باشگاه منچستر يونايتد تا حداکثر 24 ساعت آينده به طور رسمي حضور ديويد مويس به عنوان سرمربي جديد منچستر يونايتد را اعلام کند.

...scream...

عضو جدید
کاربر ممتاز
کارانکا:آينده ام بستگي به ادامه حضورمورينيو دارد

کارانکا:آينده ام بستگي به ادامه حضورمورينيو دارد

[h=1]کارانکا:آينده ام بستگي به ادامه حضورمورينيو دارد[/h]
[h=2] مرد شماره 2 کادر مربيگري رئال مادريد آينده حرفه اي خود را نزد کهکشاني ها مرتبط به ماندن يا رفتن ژوزه مورينيو مي داند.[/h]

آيتور کارنکا شب گذشته در کنفرانس مطبوعاتي پس از پيروزي 6 بر 2 مقابل مالاگا ضمن تعريف از بازي خوب و هجومي تيمش با خبرنگاران از وضعيت کاري خود سخن گفت.

به گزارش فارس،او در جواب سئوال خبرنگاري که از او پرسيد در فصل آينده در خدمت مادريدي ها خواهد بود يا خير، پاسخ داد: همه چيز در اين ارتباط بستگي به ماندن يا رفتن مورينيو دارد.

کارانکا که دستيار اول سرمربي پرتغالي رئال است، ادامه داد: فکر مي کنم در پايان فصل هم چيز به خوبي در اين باره مشخص شود. من خود علاقمند به ادامه همکاري هستم اما اين امر بستگي به ادامه حضور مورينيو دارد. حتي امکان دارد رئال ديگر خواهان همکاري با من نباشد.

وي در مورد آينده کريستيانو رونالدو نيز اظهار داشت: بديهي است آينده رونالدو در رئال را نيز باشگاه تعيين مي کند. تا جايي که من مي دانم هنوز چيزي در اين باره مشخص نشده است. البته نظر شخصي من اين است که بهترين تيم براي او همين رئال مادريد است.

...scream...

عضو جدید
کاربر ممتاز
ونگر: هيچ مذاکره اي با فرانسوي ها نداشتم

ونگر: هيچ مذاکره اي با فرانسوي ها نداشتم

[h=1]ونگر: هيچ مذاکره اي با فرانسوي ها نداشتم[/h]
[h=2] آرسن ونگر سرمربي تيم فوتبال آرسنال مذاکره اش با روساي پاريسن ژرمن را تکذيب کرد.[/h]

آرسن ونگر سرمربي تيم فوتبال آرسنال در مورد شايعه مذاکره اش با روساي پاري سن ژرمن گفت: واقعيت اين است که من هيچ مذاکره اي با روساي پاري سن ژرمن نداشته ام و در عين حال آنها هم با من تماس نگرفته اند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، من براي قراردادي که با روساي اين باشگاه دارم احترام فراواني قائل هستم و تا زمانيکه روساي باشگاه آرسنال خواهان ادامه همکاري با من باشند به کارم در اين تيم ادامه خواهم داد و زماني هم که بخواهند مرا تعويض کرده و از گزينه جدي به جايم استفاده کنند اين تيم را ترک و براي آينده ام تصميم گيري خواهم کرد.

...scream...

عضو جدید
کاربر ممتاز
ناصر الخليفه:آنچلوتي و لئوناردو را حفظ مي‌کنيم

ناصر الخليفه:آنچلوتي و لئوناردو را حفظ مي‌کنيم

[h=1]ناصر الخليفه:آنچلوتي و لئوناردو را حفظ مي‌کنيم[/h]
[h=2] ناصر الخليفه، رئيس باشگاه فوتبال پاري سن ژرمن پس از پيروزي اين تيم برابر ليون و کسب عنوان قهرماني در جام باشگاههاي فرانسه، تاکيد کرد کارلو آنچلوتي يک سال ديگر با تيم پاريسي قرارداد دارد.[/h]

رئيس قطري باشگاه فوتبال پاري سن ژرمن يکشنبه شب پس از پيروزي يک بر صفر اين تيم در برابر ليون، در پاسخ به سوال خبرنگاران در رابطه با آينده کارلو آنچلوتي،‌ سرمربي ايتاليايي پاري سن ژرمن که برخي از باشگاهها از جمله رئال مادريد تمايل خود را براي جذب وي نشان داده اند، تصريح کرد: « آنچلوتي يک سال ديگر با ما قرارداد دارد. نمي دانم چه بگويم ولي ما هميشه قراردادها را محترم مي شماريم. »

رئيس قطري باشگاه پاري سن ژرمن فرانسه در مصاحبه با شبکه تلويزيوني کانال پلاس نيز در رابطه با آينده کارلو آنچلوتي در باشگاه پاريسي با همان لحن قبلي گفت:« نمي دانم چه خواهد شد اما آنچلوتي يک سال ديگر با ما قرارداد دارد. پايان فصل با وي درباره آينده اش در باشگاه صحبت خواهيم کرد اما وقتي که او يک سال ديگر به باشگاه تعهد دارد، طبيعي است که باشگاه را ترک نکند. من هنوز با او صحبت نکرده ام و او نيز در اين باره چيزي نگفته است بنابراين منتظر مي مانيم. او کار خود را در اين فصل به خوبي به پايان رساند و تيم را به قهرماني رساند ما نيز از او راضي هستيم و تلاش خواهيم کرد او را حفظ کنيم.»

به گزارش خبرگزاري فرانسه از ليون، الخليفه همچنين در اين مصاحبه گفت لئوناردو، مدير ورزشي پاري سن ژرمن سال آينده نيز به همکاري خود با باشگاه ادامه خواهد داد زيرا او بخشي از پروژه سال بعد باشگاه است.

...scream...

عضو جدید
کاربر ممتاز
سانتوس براي نيمار 50 ميليون يورو مي‌خواهد

سانتوس براي نيمار 50 ميليون يورو مي‌خواهد

[h=1]سانتوس براي نيمار 50 ميليون يورو مي‌خواهد[/h]
[h=2] باشگاه سانتوس براي شروع مذاکرات به منظور فروش ستاره خود 50 ميليون يورو درخواست کرد.[/h]

يک منبع آگاه مرتبط با سانتوس در گفت‌و‌گو با «گلوب اسپورت» مبلغ درخواستي باشگاه براي سهم 55 درصدي خود از نيمار را فاش کرد: 50 ميليون يورو.

به گزارش فارس، براي اينکه مذاکرات در خصوص انتقال اين بازيکن باز شود، اين مبلغ بايد از سوي تيم‌هاي پيشنهاد دهنده به باشگاه پرداخت شود.

اين منبع آگاه به سرويس خبري ورزشي برزيل گفت: اگر آنها به ما بگويند که سهم 50 ميليون يورويي ما را پرداخت مي‌کنند و پس از آن طرف‌هاي ديگر قرارداد هم موافق باشند، مذاکراتمان را شروع مي‌کنيم.

45درصد باقيمانده حق نيمار به گروه سرمايه‌گذاري DIS و شرکت Teisa تعلق دارد در حالي که حداقل مبلغ براي فسخ قرارداد وي با باشگاه 70 ميليون يورو است.

...scream...

عضو جدید
کاربر ممتاز
ناراحتي آلگري از شعارهاي نژادپرستانه

ناراحتي آلگري از شعارهاي نژادپرستانه

[h=1]ناراحتي آلگري از شعارهاي نژادپرستانه[/h]
[h=2] سرمربي ميلان از توهين نژادپرستانه به ماريو بالوتلي ابراز ناراحتي کرد و خواستار برچيده شدن اين عادت زشت در فوتبال ايتاليا شد.[/h]

ميلان در آخرين بازي هفته‌ سي‌وهفتم سري A با تساوي بدون گل برابر رم متوقف شد تا اختلاف امتيازي اين تيم با فيورنتينا، تيم چهارم جدول به دو امتياز کاهش يابد.

به گزارش ايسنا ، آلگري که خطر از دست دادن سهميه ليگ قهرمانان اروپا براي فصل بعد را احساس مي‌کند به هواداران تيمش اطمينان داد که در بازي پاياني فصل برابر سيه‌نا سه امتياز را کسب خواهد کرد.

آلگري که خبرهايي از اخراج او از روسونري به گوش مي‌رسد، گفت: از اين تساوي ناراحتم متاسفانه در شرايطي حساس دو امتياز را از دست داديم اما اطمينان دارم که در بازي پاياني برابر سيه‌نا پيروز مي‌شويم و سهميه ليگ قهرمانان اروپا را کسب مي‌کنيم. نبايد فراموش کنيم که فيورنتينا هم در بازي پاياني به پيروزي احتياج دارد.

در ديدار ميلان برابر رم که در سن سيرو برگزار شد، بازي لحظاتي به خاطر شعارهاي نژادپرستانه عليه بالوتلي متوقف شد. آلگري در واکنش به اين عادت زشت در فوتبال ايتاليا گفت: متاسفانه هنوز اين تفکر زشت وجود دارد. بايد فضا را بهتر کنيم؛ چرا که تماشاگران براي ديدن بازي به ورزشگاه مي‌آيند نه شنيدن چنين شعارهايي.

در ديدار ميلان برابر رم سولي مونتاري، هافبک غنايي ميلان در دقيقه‌ 41 با کارت قرمز داور از بازي اخراج شد. آلگري 10 نفره شدن تيمش را در رقم خوردن اين تساوي دخيل دانست و گفت: مونتاري نبايد اين حرکت را انجام مي‌داد. بسيار مهم است که يک سيستم‌ با 11 نفر به بازي ادامه دهد. کم شدن يک بازيکن تاثير زيادي در عملکرد يک تيم خواهد داشت. اگر او اخراج نمي‌شد، مي‌توانستم با دست بردن در چيدمان تيم نتيجه‌ را تغيير دهم.

استفان الشعراوي، مهاجم مصري‌تبار ميلان فصل را با اين تيم بسيار خوب شروع کرد اما الان در شرايط خوبي به سر نمي‌برد و کاملا افت کرده است. آلگري درباره اين مهاجم ملي‌پوش گفت: الان همه الشعراوي را مي‌شناسند. او بايد شيوه بازي خود را تغيير دهد. نبايد تلاش او را ناديده بگيريم. نبايد گل زدن به دغدغه‌ اصلي الشعراوي تبديل شد. او بازيکني باکيفيت بالاست.

ميلان در جدول رده‌بندي سري A با 69 امتياز در رده سوم جاي دارد، اين در حالي است که فيورنتينا با 67 امتياز چهارم است. روسونري در بازي پاياني خود بايد در زمين سيه‌نا به مصاف اين تيم رود. فيورنتينا هم مهمان پسکارا قعرنشين است.

...scream...

عضو جدید
کاربر ممتاز
دفاع اسکولاري از نيمار

دفاع اسکولاري از نيمار

[h=1]دفاع اسکولاري از نيمار[/h]
[h=2] لوئيس فيليپه اسکولاري، سرمربي تيم ملي برزيل، از تصميمش براي دعوت از نيمار براي رقابت هاي جام کنفدراسيون ها دفاع کرد.[/h]

ستاره جوان سانتوس در ماه هاي اخير نمايش هاي چندان خوبي نداشته وهمين مسئله موجب شد تا حضور او در فهرست تيم ملي برزيل براي رقابت هاي جام کنفدراسيون ها با انتقاداتي همراه شود.

به گزارش گل، اسکولاري در اين مورد به خبرنگاران گفت:" نيمار خوب بازي مي کند. درک مي کنم که بعضي ها با اين نظر موافق نيستند. اما به نظر ما، او خوب بازي مي کند. اين چيزي است که ما از او انتظار داريم."

اين در حالي است که در فهرست اسکولاري نامي از رونالدينيو ديده نمي شود. اين مربي باتجربه بدون اينکه از اين بازيکن نام ببرد، گفت:" بارها ما به خاطر انتخاب بازيکن اي، بي يا سي مورد انتقاد قرار گرفتيم. در پرتغال بارها به خاطر انتخاب کوشتينيا از من انتقاد شد. در حالي که او همه انتظارات من از يک هافبک دفاعي را برآورده مي کرد."

کاکا نيز براي رقابت هاي جام کنفدراسيون ها يم ملي برزيل را همراهي نخواهد کرد اما اسکولاري اعلام کرد که اين به معناي غيبت اين بازيکنان در جام جهاني نيست.

" کار براي بازيکنان باتجربه تمام نشده است. اين فهرست فقط براي جام کنفدراسيون هاست. ما همچنان بازيکناني که ممکن است بتوانند در جام جهاني به ما کمک کنند را زير نظر داريم.

بعد از جام کنفدراسيون ها، ما به اروپا خواهيم رفت؛ به روسيه، اوکراين و انگليس تا بازي بازيکنان برزيلي حاضر در اين ليگ ها را ببينيم. بايد ببينيم که چه بازيکنان بايد از تيم کنار گذاشته و چه بازيکنان به تيم اضافه شوند."

...scream...

عضو جدید
کاربر ممتاز
مالاگا خبر جدايي پلگريني را تکذيب کرد

مالاگا خبر جدايي پلگريني را تکذيب کرد

[h=1]مالاگا خبر جدايي پلگريني را تکذيب کرد[/h]
[h=2] اين تکذيب در بحبوحه گمانه زني در مورد پيوستن سرمربي شيليايي مالاگا به منچستر سيتي انگليس صورت گرفت .[/h]

تلويزيون اسکاي اسپورتس انگليس از اين سرمربي سابق تيم هاي فوتبال ويارئال و رئال مادريد به عنوان يکي از مدعيان جايگزيني روبرتو مانچيني سرمربي برکنار شده منچستر سيتي نام برده بود. سيتي در اين فصل نه تنها از عنوان قهرماني خود در ليگ برتر انگليس نتوانست دفاع کند، بلکه موفق به کسب جام ديگري نيز نشده است .

در گزارش هاي منتشره همچنين آمده بود که مالاگا بدون درخواست غرامت چهار ميليون يوروي در نظر گرفته شده در يک بند قرارداد خود با پلگريني بابت دو سال باقيمانده از تعهدش براي ماندن در اين تيم به وي اجازه ترک باشگاه را خواهد داد.

يک سخنگوي مالاگا به خبرگزاري فرانسه گفت: ما اجازه ترک باشگاه را به پلگريني نداديم.

وي همچنين اضافه کرد که باشگاه مالاگا پس از انتشار گزارش تلويزيون اسکاي اسپورتس براي تکذيب آن با اين شبکه تماس گرفته است .

مالاگا در حال حاضر در مکان ششم جدول لاليگا قرار دارد و اين در حالي است که تنها دو بازي تا پايان اين فصل باقي مانده و بارسلونا قهرماني خود را قطعي کرده است.

...scream...

عضو جدید
کاربر ممتاز
ديويد پلات هم از سيتي جدا شد

ديويد پلات هم از سيتي جدا شد

[h=1]ديويد پلات هم از سيتي جدا شد[/h]
[h=2] ديويد پلات، کمک مربي منچسترسيتي، بعد از اخراج روبرتو مانچيني، از اين باشگاه جدا شد.[/h]

بعد از ناکامي سيتي در رقابت هاي اف اي کاپ، مانچيني روز گذشته از منچسترسيتي اخراج شد و انتظار مي رفت که پلات يکي از 10 عضو کادر فني باشگاه باشد که به همراه اين مربي ايتاليايي اتحاد را ترک مي کند.

به گزارش گل، باشگاه منچسترسيتي به پلات پيشنهاد داده بود که همچنان به حضورش در اين باشگاه ادامه بدهد اما او اين پيشنهاد را رد کرد.

در بيانيه اي که در سايت اختصاصي باشگاه منچسترسيتي منتشر شده، آمده است:" به ديويد پيشنهاد شد که به کارش در اين باشگاه ادامه بدهد اما او اين دعوت به همکاري را رد کرد. او تصميم گرفت که به خاطر دوست صميمي اش، روبرتو مانچيني، اين شغل را رها کند.

ديويد از سال 2010 که به اين باشگاه پيوست، نقش زيادي در موفقيت هاي باشگاه داست و ما براي او بهترين ها را آرزو مي کنيم."

برايان کيد، ديگر کمک مانچيني، در ديدارهاي باقي مانده فصل هدايت منچسترسيتي را برعهده خواهد داشت.

...scream...

عضو جدید
کاربر ممتاز
نيمار مي‌تواند جانشيني خوبي براي مسي باشد

نيمار مي‌تواند جانشيني خوبي براي مسي باشد

[h=1]نيمار مي‌تواند جانشيني خوبي براي مسي باشد[/h]
[h=2] کارلوس رکساچ، سرمربي سابق بارسا، معتقد است اگر نيمار از سانتوس به بارسا بپيوندد، مي تواند گزينه اي خوبي براي پر کردن جاي ليونل مسي باشد.[/h]

رکساچ که خود مسي را در روساريو کشف کرد، معتقد است که آبي و اناري ها بيش از اندازه به ستاره آرژانتيني شان تکيه دارند و به خدمت گرفتن بازيکني مانند نيمار که مي تواند سرنوشت ساز باشد را به نفع کاتالان ها دانست.

به گزارش گل، او در گفتگو با مارکا گفت:" نيمار بازيکني با کيفيت متفاوت است. ما نمي توانيم تنها به يک بازيکن که در اينجا مسي است، تکيه کنيم.

راه حال مناسب، به خدمت گرفتن يک بازيکن سرنوشت ساز ديگر است زيرا وقتي مسي مصدوم مي شود، بارسا به دردسر مي افتد.

شايد خريد نيمار به پول زيادي نياز داشته باشد زيرا فلورنتينو پرس هم به دنبال اوست."

قرارداد نيمار با سانتوس در تابستان 2014 به اتمام مي رسد اما گفته مي شود بعد از جام کنفدراسيون ها به بارسلونا سفر خواهد کرد تا در مورد انتقالش به اين باشگاه در تابستان پيش رو مذاکره کنند.

البته به تازگي ويسنته کاسيونه، نايب رئيس سابق سانتوس، به تازگي اعلام کرد که نيمار با بايرن مونيخ قرارداده بسته اما باشگاه باواريايي اين ادعا را رد کرد.

...scream...

عضو جدید
کاربر ممتاز
چلسي قهرمان ليگ اروپا شد

چلسي قهرمان ليگ اروپا شد

فينال ليگ اروپا
[h=1]چلسي قهرمان ليگ اروپا شد[/h]
[h=2] تيم فوتبال چلسي با گلزني در دقيقه‌ آخر عنوان قهرماني ليگ اروپا را به خود اختصاص داد.[/h]

فينال رقابت‌هاي اين فصل ليگ اروپا بين تيم‌هاي چلسي و بنفيکا از ساعت 23:15 به وقت تهران در ورزشگاه آمستردام آره‌نا آغاز شد.

چلسي با ترکيب پتر چک، برانيسلاو ايوانوويچ، اشلي کول، داويد لوييز، تيم کيهيل، سزار آزپيليکوئتا، راميرس، فرانک لمپارد، اسکار، فرناندو تورس و خوان ماتا پا به ميدان گذاشت در حالي که بنفيکا با ترکيب آرتور، لوييزائو، گاراي، آندره آلميدا، گايتان، ماتيچ، پرز، اسکار کاردوزو، سالويو، رودريگو و مالگارخو وارد ميدان شده بود.

نيمه نخست اين ديدار با برتري محسوس بنفيکا آغاز شد. اين تيم چندين موقعيت گلزني را به سادگي از دست داد تا چلسي تيمي خوش شانس لقب بگيرد.

در دقيقه 14، اسکار به دليل خطايي که روي بازيکن بنفيکا انجام داد از داور کارت زرد گرفت. پس از آن بازي به تعادل رسيد و تيم‌ها حمله‌هايي را روي دروازه يکديگر ترتيب دادند. دقيقه 38 فرانک لمپارد که بازوبند کاپيتاني را در غياب جان تري آسيب ديده به بازو بسته بود، با شوتي زيبا دروازه بنفيکا را تهديد کرد که دروازه‌‌بان اين تيم با يک دست توپ را به کرنر فرستاد.

در دقيقه 1+45 هم ازکوئل گاراي، مدافع آرژانتيني بنفيکا با دريافت کارت زرد از سوي داور جريمه شد. اسکار کاردوزو در دقيقه 51 توپ را با ضربه سر وارد دروازه چلسي کرد ولي داور آن را به دليل قرار گرفتن وي در موقعيت آفسايد مردود اعلام کرد.

دقيقه 60 و روي شروع مجدد پتر چک و اشتباه مدافعان بنفيکا، فرناندو تورس پس از پشت سر گذاشتن 2 مدافع و دروازه‌بان توپ را وارد دروازه بنفيکا کرد تا نتيجه يک بر صفر به سود چلسي شود.

3 دقيقه بعد، لوييزائو از بنفيکا نيز با کارت زردي که از داور گرفت، تعداد بازيکنان کارت گرفته تيمش را به 2 رساند.

دقيقه 66، خورخه خسوس با انجام 2 تعويض همزمان، دست به تغيير ترکيب تيمش زد. ليما به جاي رودريگو وارد زمين شد و جان نيز جاي ملگارخو را گرفت.

خطاي هندي که سزار آزپيليکوئتا در محوطه جريمه چلسي انجام داد موجب شد تا داور نقطه پنالتي را نشان دهد. کاردوزو دقيقه 68 از روي نقطه پنالتي دروازه چلسي را باز کرد تا ديدار به تساوي يک بر يک برسد.

دقيقه 78 و با آسيب ديدگي ازکوئل گاراي، خسوس مجبور شد تا دست به تعويضي اجباري بزند و ياردل را به جاي او وارد زمين کند.

دقيقه 88 فرانک لمپارد با شوتي بسيار زيبا تير دروازه بنفيکا را به لرزه درآورد تا اين تيم بسيار خوش شانس باشد که در اين دقيقه‌ها گلي دريافت نکرده باشد.

در دقيقه 93 و روي کرنر ارسالي از سمت راست دروازه بنفيکا، برانيسلاو ايوانوويچ، مدافع صرب چلسي با ضربه سر دروازه حريف را باز کرد تا تيمش را پيروز ميدان کند.

اين ديدار در نهايت با نتيجه 2 بر يک به سود چلسي به پايان رسيد تا اين تيم پس از فتح ليگ قهرمانان اروپا در سال 2012، در سال 2013 نيز جام قهرماني ليگ اروپا را بالاي سر ببرد.

...scream...

عضو جدید
کاربر ممتاز
بکام پایان فصل از دنیای فوتبال خداحافظی میکند

بکام پایان فصل از دنیای فوتبال خداحافظی میکند

ستاره انگلیسی تیم فوتبال پاری سن ژرمن پایان این فصل از دنیای فوتبال کنارهگیری میکند.

به گزارش خبرگزاری فارس، دیوید بکام ستاره تیم فوتبال پاری سنژرمن در پایان این فصل از دنیای فوتبال خداحافظی خواهد کرد.

ستاره انگلیسی 38 ساله که موفق شد ابتدای این هفته با پاریسنژرمن عنوان قهرمانی فصل لوشامپیونه را بدست آورد در پایان رقابتهای لیگ فرانسه کفشهایش را میآویزد.

خداحافظی بکام در شرایطی است که مربی او الکس فرگوسن و همبازی او پل اسکولز در منچستریونایتد به تازگی از دنیای فوتبال کنارهگیری کردهاند.

ستاره ارزشمند و گرانقیمت انگلیسی در طول دوران فعالیت حرفهای خود در تیمهای منچستریونایتد انگلیس، رئال مادرید اسپانیا، گالاکسی آمریکا، میلان ایتالیا و پاری سن ژرمن فرانسه بازی کرد.

...scream...

عضو جدید
کاربر ممتاز
'دیوید بكهام' بازنشستگی خود را از فوتبال حرفه ای اعلام كرد
به گزارش ایرنا به نقل از رسانه های انگلیس، بكهام ۳۸ ساله پس از كسب عنوان قهرمانی لیگ فرانسه با 'پاری سن ژرمن' تصمیم خود را برای خداحافظی از دنیای فوتبال حرفه ای به عنوان بازیكن، علنی كرد.

وی با قدردانی از مسئولان باشگاه فرانسوی به خاطر پیشنهاد تمدید قراردادش برای یك فصل دیگر، گفت: فكر می كنم كه زمان مناسب برای خداحافظی فرارسیده است و به همین دلیل تصمیم گرفتم هنگامی كه هنوز می توانم در سطح اول فوتبال بازی كنم، بازنشسته شوم.
بكهام قرار است در پایان فصل جاری فوتبال فرانسه كه حدود ۱۰ روز دیگر است، برای همیشه كفش های ورزشی خود را بیاویزد و به عنوان بازیكن از مستطیل سبز خداحافظی كند.
'دیوید بكهام' در ۱۴ سالگی به باشگاه منچستر یونایتد پیوست و ۳۹۸ بازی برای این باشگاه انجام داد. وی شش جام قهرمانی لیگ برتر و جام قهرمانان باشگاههای اروپا را با منچستر یونایتد به دست آورد.
وی در سال ۲۰۰۳ به تیم رئال مادرید پیوست و در سال ۲۰۰۷ میلادی با این تیم قهرمان لالیگا شد. بكهام همچنین سابقه بازی در تیم های 'آ.ث. میلان' ایتالیا و 'لس آنجلس گالكسی' آمریكا را در پرونده خود دارد و با این دو تیم نیز به جام قهرمانی رسیده است.
بكهام در سال ۱۹۹۶ میلادی نخستین بازی خود را برای تیم ملی انگلیس و در مقابل تیم مولداوی انجام داد و تا قبل از كناره گیری از تیم ملی در سال ۲۰۰۹ میلادی، ۱۱۵ بار با پیراهن انگلیس به میدان رفت. وی از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۶ میلادی نیز كاپیتان تیم ملی انگلیس بود.

...scream...

عضو جدید
کاربر ممتاز
گزارش تصویری: خداحافظ هفتِ افسانه ای
یک هفته بعد از خداحافظی فرگوسن، یکی از معروف ترین شاگردان او هم اعلام بازنشستگی کرد
سایت گل-سرانجام دیوید بکام تصمیم گرفت تا به دوران حرفه ای پربارش پایان بدهد. کاپیتان سابق سه شیرها که چند ماه قبل راهی پاری سن ژرمن شده بود، علی رغم علاقه مندی این باشگاه برای ادامه همکاری، چند روز بعد از تولد 38 سالگی اش، تصمیم به آویختن کفش ها گرفت.

بکام نوجوان؛ او یکی از ستاره هایی بود که در تیم جوانان منچستریوایتد در اوایل دهه 1990 رشد کردند و نقش مهمی در موفقیت های این تیم در اواخر این دهه داشتند

تلخ ترین لحظه دوران حرفه ای بکام؛ اخراج او، زمینه حذف انگلیس از جام جهانی 1990 را فراهم کرد و باعث شد تا او به چهره ای منفور در جزیره تبدیل شود

بکام چهار سال بعد با این ضربه پنالتی از آرژانتینی ها انتقام گرفت

حذف از جام جهانی با ضربه آزاد رونالدینیو؛ کارلوس تلاش می کند به بکام دلداری بدهد؛ آنها بعدها در رئال به دوستانی صمیمی تبدیل شدند

ابروی شکافته بکام به خاطر کفشی که فرگوسن به او سوی او پرتاب کرد

آخرین ضربه آزاد بکام با پیراهن منچستریونایتد مقابل رئال؛ یونایتد از چمپیونزلیگ حذف شد و بکام هم الدترافورد را ترک کرد

با حضور بکام، کهکشان رئال کامل شد

یورو 2004 مقابل کریس رونالدو، ستاره ای که وارث شماره 7 بکام بود

قهرمانی با رئال در آخرین بازی با پیراهن این تیم

مراسم معارفه بعد از پیوستن به ال ای گلکسی؛ با حضور بکام، نام ام ال اس بیش از هر زمان دیگری در دنیا شنیده شد

بکام در دو مقطع پیراهن میلان را به تن کرد اما نتوانست با این تیم به افتخاری برسد

بکام در جام جهانی 2010 در فهرست کاپلو نبود اما به عنوان یکی از اعضای کادر فنی روی نیمکت نشست

حضور در تمرینات تاتنهام اما این انتقال انجام نشد تا منچستریونایتد تنها باشگاه انگلیسی بکام باقی بماند

نسل 92 در دیدار خداحافظی گری نویل

تلاش برای کسب میزبانی جام جهانی 2018؛ تلاشی که ناکام ماند

مشعل دار المپیک 2012

بکام، گلکسی را هم با قهرمانی ترک کرد؛ در کنار پسرانش بروکلین، کروز و رومئو

او برای حفظ آمادگی در تمرینات آرسنال شرکت کرد

آخرین انتقال دوران حرفه ای بکام؛ پاریسی ها با به خدمت گرفتن او حسابی در ویترین قرار گرفتند

آخرین بازی بکام در چمپیونزلیگ؛ تیم او حذف سرفرازانه ای داشت

او حالا فرصت دارد تا وقت بیشتری را در کنار خانواده اش سپری کند

فصل بعد، فصل عجیبی برای فوتبال دنیا خواهد بود؛ فصلی بدون بکام و سرالکس

...scream...

عضو جدید
کاربر ممتاز
تيتر روزنامه هاي آس و ماركا

تيتر روزنامه هاي آس و ماركا

marca

پادشاهان جام
كريستيانو و فالكائو در بازيهاي بزرگ محو نمي شوند
بازيكن كلمبيايي 5 فينالي كه در اروپا داشته را برده و در آنها گلزني كرده است
بازيكن پرتغالي در 54 بازي 54 گل زده است
فالكائو 34 گل در 39 بازي
كريستيانو :"اميدوارم هواداران بازي بازي با دورتموند از ما استقبال كنند "
دوئل شاهنشاهي / پادشاه با رئال است ،شاهزاده با اتلتيكو
دون خوان كارلوس از پزشك جراحش پرسيده بود "دكتر ، به فينال مي رسم ؟"
شاهزاده طرفدار ايكر ، فالكائو و راموس است
آنتيچ :"اتلتيكوي من هيچ گاه از پيش باخته نيست "
"اگر اتلتيكو جلو نكشد تاوانش را مي دهد"
چندو - فوتره :"همديگر را مي كشتيم اما مثل آقا ها "
چندو :" فوتره با من خيلي مي جنگيد اما من مارادونا و پلاتيني را مهار كرده بودم "
پوتره :"اميدوارم كريستيانو پنج گل بزند و اتلتيكو شش تا "
ديگو كاستا :"اميدوارم ببريم . برايم فرقي ندارد كه كورتوا گل بزند يا فالكائو با دستش "

as

پي اس جي كريستيانو را مي خواهد
به گفته اكيپ ،باشگاه فرانسوي در صورتي راضي به رفتن آنجلوتي مي شود كه رئال در مورد بازيكن پرتغالي مذاكره كند
الثاني حس مي كند كه مورد حمله واقع شده و مي خواهد 100 ميليون براي مهاجم پرتغالي پيشنهاد بدهد
مورينيو روزي 4:47 دقيقه كار مي كند
سرجيو راموس تمرين كرد و سخت تلاش مي كند تا بازي كند
ديگو كاستا :"برايم فرقي ندارد كه فالكائو با دست گل بزند يا نه "
كورتوا :"شانس رئال بيشتر دانسته مي شود اما فينال متفاوت است "
كريستيانو :"اميدوارم هواداران مثل روز بازي با بورسيا از ما استقبال كنند "

...scream...

عضو جدید
کاربر ممتاز
اسامي بازيکنان تيم ملي انگليس اعلام شد

اسامي بازيکنان تيم ملي انگليس اعلام شد

روي هاجسون سرمربي تيم ملي فوتبال انگليس روز پنجشنبه اندي کارول مهاجم تيم وستهام را براي حضور در دو بازي دوستانه انگليس دعوت کرد.

تيم ملي فوتبال انگليس 29 مه در لندن با ايرلند بازي مي کند و دوم ژوئن در ريو دو ژانيرو به مصاف برزيل مي رود.

روي کارول از اکتبر گذشته در ترکيب انگليس بازي نکرده است.

اسامي بازيکنان دعوت شده به تيم ملي انگليس:

- دروازه بان: بن فاستر ( وست بروموويچ )، جو هارت ( منچستر سيتي ) ، الکس مک کارتي ( ريدينگ).

- مدافعان: ليتون باينس (اورتون)، گري کيهيل و اشلي کول (چلسي)، فيل جاگيلکا (اورتون)، گلن جانسون (ليورپول)، فيل جونز (منچستر يونايتد)، جولئون لسکات (منچستر سيتي) و کيل وولکر (تاتنهام).

- هافبک ها: مايکل کريک و تام کلورلي (منچستر يونايتد)، فرانک لمپارد (چلسي)، جيمز ميلنر (منچستر سيتي)، الکس اوکسلاد چمبرلين و تئو والکات (آرسنال).

- مهاجمان: اندي کارول ( وستهام )، جرمين دفو ( تاتنهام )، وين روني و دني ولبک (منچستر يونايتد) و دانيل استوريج ( ليورپول ).

منبع: varzesh3

...scream...

عضو جدید
کاربر ممتاز
گوارديولا از 5 تير در تمرينات بايرن مونيخ

گوارديولا از 5 تير در تمرينات بايرن مونيخ

پپ گوارديولا سرمربي اسپانيايي تقريبا يک ماه بعد از فينال ليگ قهرمانان اروپا در لندن هدايت تيم بايرن مونيخ را به دست خواهد گرفت.

به گزارش خبرگزاري اسپانيا ، باشگاه بايرن مونيخ اعلام کرد گوارديولا از چهارشنبه 5 تير با حضور در تمرينات بايرن رسما کار خود را به عنوان جانشين يوپ هاينکس مربي موفق و کنوني اين تيم آغاز مي کند.

...scream...

عضو جدید
کاربر ممتاز
چلسي 100ميليون پوند بازيکن مي‌خرد

چلسي 100ميليون پوند بازيکن مي‌خرد

[h=1]چلسي 100ميليون پوند بازيکن مي‌خرد[/h]
[h=2] رافائل بنيتس سرمربي موقت چلسي که به احتمال قوي سال آينده جايش را به مورينيو مي دهد.[/h]

بنيتس پس از پيروزي دو بر يک آبي پوشان مقابل بنفيکا در فينال ليگ اروپا گفت: مطمئن هستم چلسي سال آينده بهتر خواهد بود چون 100 ميليون پوند مي خواهدخرج کند و سه يا چهار بازيکن جديد بخرد.

به گزارش ايرنا، وي افزود: نمي دانم مربي آينده چه کسي است، من کسي نيستم که اين حرف را بزنم حتي اگر همه اشاره ها به سمت يک نفر باشد.

بنيتس گفت او تيمي را به جانشين اش واگذار مي کند که بازيکناني در حال پيشرفت درآن بازي مي کنند و فرناندو تورس هم به روزهاي اوج خود بازگشته است. بازي او بهتر شده، با مربي بدنساز به خوبي کار مي کند و قدرتش و توانايي و سرعتش چند برابر شده است.

...scream...

عضو جدید
کاربر ممتاز
دروگبا بار ديگر به تيم ملي ساحل عاج دعوت نشد

دروگبا بار ديگر به تيم ملي ساحل عاج دعوت نشد

[h=1]دروگبا بار ديگر به تيم ملي ساحل عاج دعوت نشد[/h]
[h=2] صبري لموشي سرمربي تيم ملي فوتبال ساح عاج روز جمعه 26 بازيکن را براي حضور در بازي هاي انتخابي جام جهاني 2014 برزيل دعوت کرد اما در اين فهرست نام ديديه دروگبا مهاجم گالاتاسراي ترکيه ديده نمي شود.[/h]

ساحل عاج در گروه سه قاره آفريقا هشتم ژوئن با گامبيا و 16 همين ماه با تانزانيا مسابقه مي دهد.

روماريچ اندري کوفي از رئال ساراگوسا اسپانيا و ژان ژاک گوسو به ترکيب تيم ملي ساحل عاج بازگشتند.

اما ديديه دروگبا کاپيتان ساحل عاج بار ديگر در فهرست لموشي قرار نگرفت.

اين مربي فرانسوي ماه مارس نيز از اين مهاجم براي حضور در دور سوم انتخابي جام جهاني دعوت نکرده بود.

کولو توره از منچستر سيتي انگليس نيز از جمله غايبان اين تيم است.

سرژ اوريه مدافع تولوز فرانسه و متيس بولي مهاجم فورتنا دوسلدورف آلمان از جمله بازيکناني هستند که نخستين بار به تيم ملي ساحل عاج دعوت شدند.

ساحل عاج با هفت امتياز بالاتر از تانزانيا ( شش امتيازي )، مغرب ( دو امتيازي ) و گامبيا ( يک امتيازي ) در صدر گروه سه قرار دارد.

...scream...

عضو جدید
کاربر ممتاز
آرسنال تلاش براي جذب روني را تکذيب کرد

آرسنال تلاش براي جذب روني را تکذيب کرد

[h=1]آرسنال تلاش براي جذب روني را تکذيب کرد[/h]
[h=2] آرسن ونگر سرمربي تيم فوتبال آرسنال انگليس روز جمعه اعلام کرد اين تيم لندني براي به خدمت گرفتن وين روني بازيکن منچستريونايتد هيچ تلاشي نکرده است.[/h]

ونگر گفت :« از اينکه منچستريونايتد روني را خواهد فروخت يا نه اطلاعي ندارم ، فکر مي کنم اين بهترين دليل است که نشان مي دهد ما تماسي در اين خصوص نداشتيم. اولين کار تماس با منچستريونايتد است که ما اين کار را انجام نداده ايم.»

رسانه هاي انگليس اعلام کرده بودند آرسنال براي قرارداد با روني مهاجم تيم ملي فوتبال انگليس اقدام کرده و از وي خواسته است يونايتد را ترک کند.

آرسنال اوت گذشته روبن فان پرسي مهاجم هلندي خود را به منچستريونايتد فروخته بود.

ونگر از تلاش آرسنال براي خريد يايا سانوگو مهاجم بيست ساله اوسر فرانسه خبر داد.

اين مربي فرانسوي افزود :« اين قرارداد در مراحل پاياني خود قرار دارد اما هنوز نهايي نشده است. من در خصوص انجام شدن اين انتقال بسيار اطمينان دارد. او مهاجم جواني است که تواناييهاي زيادي دارد.»

آرسنال در هفته پاياني رقابتهاي ليگ برتر انگليس در خاج از زمين خود برابر نيوکاسل يونايتد بازي خواهد کرد و براي تثبيت جايگاه خود در رده چهارم جدول اين رقابتها و کسب سهميه حضور در فصل بعد رقابتهاي ليگ قهرمانان اروپا به پيروزي در اين ديدار نياز دارد.

...scream...

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخرين کنفرانس مطبوعاتي سر آلکس

آخرين کنفرانس مطبوعاتي سر آلکس

[h=1]آخرين کنفرانس مطبوعاتي سر آلکس[/h]
[h=2] الکس فرگوسن، سرمربي منچستريونايتد، امروز در ميان تشويق روزنامه نگاران، براي آخرين به عنوان سرمربي شياطين سرخ وارد سالن کنفرانس مطبوعاتي شد.[/h]

اين مربي باتجربه اسکاتلندي هفته گذشته اعلام کرد که در پايان فصل بازنشسته خواهد شد و به اين ترتيب، ديدار اين هفته مقابل وست بروم، آخرين حضور او روي نيمکت منچستريونايتد خواهد بود.

به گزارش گل، او در گفتگو با خبرنگاران گفت:" فکر مي کنم سر و کار داشتن با رسانه هاي مدرن براي مربيان دشوار است و من خوش شانس بودم که در طول دوران حضورم در منچستريونايتد توانستم به خوبي از عهده اين کار بر بيايم.

من توانستم به جايگاهي برسم که چيزهايي که شما مي نويسيد را رد کنم و وقتي از من تعريف مي کنيد، آن را نپذيرم. من هميشه فکر مي کنم که شما کار دشواري داريد؛ به خاطر فشاري که در کار کردن با تلويزيون، اينترنت و فيس بوک روي شماست.

اما من هيچ کينه اي ندارم چون من چنين آدمي نيستم. من واکنش نشان مي دهم و بعد همه چيز را فراموش مي کنم.

متشکرم به خاطر نوشته هاي محبت آميزتان و متشکرم به خاطر دوران فوق العاده اي که اين داشت.

اين آخرين بازي من است. 1500 بازي واقعا شگفت انگيز است. اين ديدار مي تواند دشوار باشد زيرا وست بروم فوق العاده کار کرده. آنها تيم خوبي هستند. همه تيم ها دوست دارند در آخرين ديدار خانگي فصل به پيروزي برسند اما ما هم به دنبال پيروزي هستيم.

ما در تيم مان هيچ مصدومي نداريم. من چند تغيير براي اين ديدار در تيم ايجاد مي کنم. فکر مي کنم يک يا دو بازيکن جوان در اين ديدار به ميدان بروند. من به ليندگارد قول دادم تا در دو بازي آخر بازي کند تا بتواند با رسيدن به 10 بازي، مدال قهرماني ليگ برتر را دريافت کند. من هنوز روي قولم هستم؛ پس او فردا دروازه بان ما خواهد بود.

اتفاقات بعد از ديدار مقابل سوانسي واقعا فوق العاده بود؛ باور نکردني. جشن قهرماني روز دوشنبه هم عالي بود. من فکر نمي کردم که هرگز جشني باشکوه تر از سال 99 داشته باشيم اما وقتي هفته قبل وارد خيابان شديم، حضور طرفداران شگفت انگيز بود. فکر مي کنم اين جشن بهتر از سال 99 بود. واقعا همين طور بود.

26 سال بودن در منچستريونايتد فوق العاده است؛ همه چيز بي نظير بود. روزي که به اينجا آمدم، يک موهبت براي من بود و روزي که از اينجا مي روم، با افتخار جدا مي شوم. منچستريونايتد باشگاه بسيار بزرگي است و من خوش شانس هستم که چنين مدتي اينجا بودم."

*** s.mahdi ***

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
طراحی استادیومی با بزرگ‌ترین سقف شفاف جهان+تصاویر

طراحی استادیومی با بزرگ‌ترین سقف شفاف جهان+تصاویر

» سرویس: علمي و فناوري - فناوري

کد خبر: 92022818374
شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۰۹:۰۲

تیم فوتبال مینسوتا وایکینگز امریکا، طرح نهایی برای ساخت یک استادیوم جدید را که دارای بزرگ‌ترین سقف شفاف جهان است، اعلام کرد.
به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این استادیوم قرار است در مرکز شهر مینیاپولیس ساخته شود.
مهندسان در نظر دارند به منظور افزایش مقاومت این سقف در مقابل آب و هوای سیبری‌مانند مینسونتا، از نوعی پلیمر به جای شیشه استفاده کنند.
این سقف امکان مشاهده آسمان و نوعی حس آزادی را به هوادارن و بازیکنان می‌دهد.
در دسامبر سال 2010 سقف استادیوم مترودوم در مینیاپولیس بر اثر بارش سنگین برف، سقوط کرد.
طرح‌های استادیوم چندمنظوره جدید که جایگزین این استادیوم خواهد شد، بخشی از برنامه یک‌دهه‌ای توسعه دوباره مرکز شهر مینیاپولیس گزارش شده است.
این استادیوم ظرفیت 65 هزار نفر را داشته و بودجه 975 میلیون دلاری برای ساخت آن در نظر گرفته شده است.
هدف از ارائه چنین طراحی، انعکاس تاریخ، جغرافیا، آب و هوا و همچنین میراث فن‌سالارانه و معماری مینیاپولیس است.
فضای داخلی این ورزشگاه آن را به چندمنظوره‌ترین ساختمان در امریکا با پیشرفته‌ترین فناوری عصر دیجیتالی تبدیل می‌کند.
بزرگ‌ترین سقف شفاف جهان باز نمی‌شود و برای تحمل برف، به صورت شیب‌دار طراحی شده است.
این سقف نیمه جنوبی استادیوم را می‌پوشاند و از اتیلن تترافلورواتیلن به جای شیشه ساخته می‌شود.
این پلیمر شفاف نور بیشتری را منتشر می‌کند و عایق بهتری نسبت به شیشه است.
این پلیمر قادر است 400 برابر وزنش را تحمل کند و طول عمر آن 50 سال گزارش شده است. همچنین می‌توان آن را با لحیم‌کاری تعمیر کرد.
با این حال، این ماده پخش‌کننده صدا است و سقف باید از چندین لایه پرباد ساخته شود.
این پلیمر پیشتر برای ساخت استادیوم‌ها و گنبدهای «پروژه ادن» در کورنوال بریتانیا نیز به کار رفته است.
ترکیب دیوارهای عمل‌پذیر با سقفی شفاف و پنجره‌های عظیم در سراسر استادیوم جدید فرصت لازم برای تجربه هر دوی جهان داخل و بیرون به بهترین نحو را برای فوتبال‌دوستان فراهم می‌کند.
به علاوه، این استادیوم قرار است به جای شباهت‌داشتن به کشتی فضایی فرود‌آمده، با مکان‌های مجاور خود در آمیزد.
گفته می‌شود اولین مسابقه فوتبال استادیوم در سال 2016 برگزار خوهد شد.
انتهای پیام
استادیوم با شفاف‌ترین سقف جهان

...scream...

عضو جدید
کاربر ممتاز
اظهارات مختلف درباره خروج مورينيو از رئال

اظهارات مختلف درباره خروج مورينيو از رئال

[h=1]اظهارات مختلف درباره خروج مورينيو از رئال[/h]
[h=2] با نزديک شدن به زمان خروج سرمربي پرتغالي رئال مادريد از اين تيم نگاهي داشته‌ايم به صحبت‌هاي دوستان و دشمنان آقاي خاص درباره او.[/h]

صحبت‌هايي رد و بدل مي‌شود؛ برخي از آنها عذرخواهي و برخي موضوعات بسيار داغ‌تري را دربر دارند. به گزارش فارس، در اينجا نگاهي داريم به برخي از صحبت‌هاي افراد شاغل در لاليگا که درباره ژوزه مورينيو مطرح شده است:

فلورنتنيو پرس: بهترين مربي دنيا را با کارنامه‌اي درخشان در اختيار داريم و انتظار داريم با او با احترام رفتار شود.

کارانکا: تجربيات استثنايي با او داشتم و مردم هرگز او را نمي‌شناسند.

کريستيانو رونالدو: هر مربي بزرگي بايد در ليگ‌هاي مختلف افتخاراتي داشته باشد و مورينيو اين کار را انجام داده است.

ژابي آلونسو: چيزي در مورينيو است که شما را وادار مي‌کند به خاطر او بازي کنيد و بجنگيد.

اسين: مورينيو براي من مثل پدرم است.

ايکر کاسياس: روابط شخصي با مورينيو ندارم و فقط در مورد فوتبال با او حرف مي‌زنم.

مانولو پرسيادو: ديدن اينکه مورينيو چگونه کار مي‌کند و به ديگران انگيزه مي‌دهد؛ شما را به موفقيت هدايت مي‌‌کند. او «نامبر وان» است.

پپ گوارديولا: در اين اتاق کنفرانس، او رئيس است، او استاد است و نمي‌خواهم حتي براي يک ثانيه با او رقابت کنم.

تيتو ويلانووا: اگر بخواهيم درباره داوري صحبت کنيم؛ پس بگذاريد درباره همه چيز بگوييم، نه تنها درباره چيزهايي که او مي‌خواهد.

دني آلوس: مورينيو يکي از بلندپروازترين مربيان دنياست و شما رسانه‌ها بيشتر از ما دلتان براي او تنگ مي‌شود.

...scream...

عضو جدید
کاربر ممتاز
فنرباغچه فتح جام حذفي ترکيه را تکرار کرد

فنرباغچه فتح جام حذفي ترکيه را تکرار کرد

[h=1]فنرباغچه فتح جام حذفي ترکيه را تکرار کرد[/h]
[h=2] تيم فوتبال فنرباغچه مثل فصل گذشته به مقام قهرماني جام حذفي باشگاه هاي ترکيه رسيد.[/h]

به گزارش فارس اين تيم باشگاهي که در رقابت هاي ليگ نايب قهرمان شد، شب گذشته در ديدار فينال مقابل ترابوزان اسپور با تک گل موسي سو در دقيقه 9 پيروزي را در شهر آنکارا کسب کرد و همچون فصل گذشته اين موفقيت را از آن خود کرد.

فنرباغچه پيش تر 5 عنوان نخست جام حذفي را بدست آورده بود.

...scream...

عضو جدید
کاربر ممتاز
محروميت 2 جلسه‌اي براي مورينيو و رونالدو

محروميت 2 جلسه‌اي براي مورينيو و رونالدو

به دليل اخراج در فينال کوپا‌دل‌ري
[h=1]محروميت 2 جلسه‌اي براي مورينيو و رونالدو[/h]
[h=2] سرمربي و مهاجم پرتغالي رئال مادريد به دليل اخراج در فينال رقابت‌هاي کوپا‌دل‌ري با محرويمت 2 جلسه‌اي مواجه شدند.[/h]

ژوزه مورينيو پس از اخراج در فينال رقابت‌هاي کوپا‌دل‌ري با محروميت 2 جلسه‌اي مواجه شد. به هر حال سرمربي پرتغالي رئال که توسط کارلوس کلوس گومز، داور مسابقه در جريان شکست 2 بر يک تيمش به سمت سکوها هدايت شد، در 2 بازي باقيمانده تيمش در يک بازي خارج از خانه مقابل سوسيه‌داد و بازي خانگي مقابل اوساسونا در لاليگا نمي‌تواند روي نيمکت بنشيند. اگر او با پايان فصل راهي چلسي در ليگ برتر شود، در 2 بازي اول تيمش در جام حذفي غايب خواهد بود.

به گزارش فارس،در همين حال کريستيانو رونالدو نيز که در همين مسابقه از سوي داور اخراج شده بود؛ با محروميت 2 جلسه‌اي مواجه شد. اولين جلسه محروميت وي به دليل کارت زردي است که در جريان بازي دريافت کرد و دومين جلسه محروميت به دليل دريافت کارت قرمز مستقيم به دليل لگد زدن به گابي، هافبک اتلتيکو مادريد است. ملي‌پوش پرتغالي در ديدار با سوسيه‌داد و اوساسونا حاضر خواهد بود و محروميتش در مرحله يک‌هشتم نهايي رقابت‌هاي کوپا‌دل‌ري فصل آينده اعمال مي‌شود.

...scream...

عضو جدید
کاربر ممتاز
پرس پس از اخراج کي‌روش چه گفت؟

پرس پس از اخراج کي‌روش چه گفت؟

[h=1]پرس پس از اخراج کي‌روش چه گفت؟[/h]
[h=2] رئيس باشگاه رئال مادريد پس از اخراج سرمربي پرتغالي از تيمش به ناکارآمدي وي اشاره کرد.[/h]

به نقل از مارکا، در اين گزارش سخناني را که فلورنتينو پرس پيش از ورود مورينيو در زمان خداحافظي مربيان به آنها گفته است، کنار هم گذاشته‌ايم؛ از ويسنته دل بوسکه تا پيگريني.

دل بوسکه:

«دل بوسکه به پايان دوره‌اش رسيده است. علائمي از خستگي به چشم مي‌خورد و من فکر مي‌کنم که او مربي مورد نظر براي آينده رئال نيست. ما نتايج خوبي کسب کرده‌ايم اما شايد شيوه او بسيار قديمي شده باشد. به دنبال مربي تکنيکي‌تر و پيشرفته‌تري هستيم.»

کي‌روش:

«اگر سوال شما اين است که آيا ما اشتباه کرديم که کي‌روش را به خدمت گرفتيم، بايد بگويم که بله اشتباه کرديم. به اهدافمان نرسيديم؛ همچنان بايد نگران آينده و مديريت بازيکنان جوان باشيم. بي‌نظمي و کمبود اقتدار در تيم هرج و مرج به وجود آورده است.»

کاماچو:

«فکر نمي‌کنم کاماچو ترسو بوده باشد. من فقط فکر مي‌کنم او تصور مي‌کرد تيم بايد بهتر عمل مي‌کرد اما متأسفانه هيچ پيشرفتي نديده است. او در مسير خودش بود و هنگامي که کارها با همديگر جور درنيامد، عصباني شد. او به عنوان يک فرد، سختکوش و پرشور است.»

گارسيا ريمون:

فلورنتينو پرس با انجام گفت‌و‌گويي با رسانه‌ها پيش از اعلام خروج ريمون و حضور لوگزامبورگو موافقت کرد. او اعلام کرد: «انسدادي وجود دارد که شايد از فشارها ناشي مي‌شود اما بايد از اين مرحله عبور کنيم. فوتبال تماشايي به اين باشگاه باز خواهد گشت.»

لوگزامبورگو:

«مربي ما کار بزرگي انجام داد. ما واقعا به کار او احترام مي‌گذاريم اما هواداران باشگاه از ما نتيجه مي‌خواهند. مقام دومي براي رئال مادريد به اندازه کافي خوب نيست و تنها انتخاب ما قهرماني است.» اينها دلايل پرس براي جايگزين کردن لوپز کارو به جاي وي در باشگاه بود.

پيگريني:

«زمان اين فرا رسيده که پروژه خود را جلو ببريم. مادريد به دنبال ثبات است اما ثبات با کسب عناوين و رهبري جهان به دست مي‌آيد نه با حفظ همان سرمربي قبلي.»

بالا