فواید روزه داری

آیدا*

عضو جدید
تحقیقات ثابت میکندروزه داری باکاهش20تا30درصد مصرف غذا همراه است نتایجی چون کم شدن چربی های ذخیره.کم شدن میزان چربی خون وکلسترول ونیز فعال شدن سیستم ایمنی بدن رابه دنبال دارد.به گفته پزشکان درمدت روزه داری دستگاه گوارش برای چندین ساعت خالی میماند ودرواقع این دستگاه وسایر دستگاه هایی که به گونه ای درهضم وجذب موادغذایی دخالت دارنداستراحت کرده وپس ازروزه داری به شیوه بهتری اعمال خود راانجام خواهند داد.روزه درحقیقت باعث استراحت معده میشود. درحالت روزه اسید معده به جای غذا به وسیله صفراخنثی میشود وزخم معده ایجادنمیشود.:gol:

آخرین ویرایش:

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب برای ماکه درموقع افطارهمه غذاهاروبه صورت قاطی میخوریم یابه قولی خودمونوخفه میکنیم هم مفیده؟:D

Engshimi

عضو جدید
این دهان بستی دهانی باز شد کو خورندهٔ لقمه‌های راز شد

REYMOND00

کاربر بیش فعال
کل سال میان می گن بدن باید روزی 8 لیوان آب بخوره!!6 تا وعده کوچیک غذا بخوره...آب رو سریع بعد غذا نخوره!!تو گرما آب بیشتر بخوره..و هزار و یک چیز دیگه ولی ماه رمضون که می شه همه چیز برعکسش ثابت می شه!!!!!!با اینکه این روزه چیزی جز سوءتغذیه و یبوست نداره!!!!!جلوگیری از زخم معده با گشنگی 17-18 ساعته از همه موارد مطرح شده جالبتره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!و جالبتریشم اینه که 90% مسلمونا تو ماه رمضون وزن زیاد می کنن!!!نه کم!

آیدا*

عضو جدید
کل سال میان می گن بدن باید روزی 8 لیوان آب بخوره!!6 تا وعده کوچیک غذا بخوره...آب رو سریع بعد غذا نخوره!!تو گرما آب بیشتر بخوره..و هزار و یک چیز دیگه ولی ماه رمضون که می شه همه چیز برعکسش ثابت می شه!!!!!!با اینکه این روزه چیزی جز سوءتغذیه و یبوست نداره!!!!!جلوگیری از زخم معده با گشنگی 17-18 ساعته از همه موارد مطرح شده جالبتره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!و جالبتریشم اینه که 90% مسلمونا تو ماه رمضون وزن زیاد می کنن!!!نه کم!
اول سلاااااااااااااام.دوم چراانقد اعصبانی؟؟؟؟بیاین دکترارو بذاریم کنار.مطمئنم خدایی که میشناسمش وباتمام وجوووووووووووووووووووووووودم قبولش دارم همیشه خوب ماروخواسته ومیخواد.وهرچیزی که میگه مطمئنم تهش خوشبختیه.پس بهتره خودش جواب بده.سوره بقره آیه 183.اگه دوست داشتین حتمابخونینش.

mavadd

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
ممنون ......................

من که از اول رمضون تا حالا نه یه گرم کم کردم نه یه گرم وزن اضاف کردم...........;)

mavadd

اخراجی موقت
کاربر ممتاز

حالا چرا خونه خودتو کثیف می کنی؟؟؟؟؟؟؟:cool:

سال که 12 تا ماه داره . تو 11 ماه دیگه روزی 8 تا لیوان اب بخور با شیش تا وعده کوچیک غذایی!!!;)

نمی دونم چرا اگه به طرف بگن نوشابه نخور واست ضرر داره ....................مث مرده 1.5 لیتری رو یه نفس می خوره............اما رمضون که میشه به فکر نخوردن اب و ضررای اون واسه بدنه!!!!!!!!!!! من منظورم شما نیستین ها:smile:

iranesabz

عضو جدید

تایید میشه :smile:
من پدرم خونریزی معده داشتن یکی از دلایلش هم گرسنه گذاشتن معده بود به گفته پزشک ، ینی گفته وعده های غذایی زیاد با حجم کم بخورید ، اون وقت 17 ساعت گرسنگی مسلما برای معده خوب نیست
ولی خب از نظر معنوی و اعتقادی قابل احترامه هر کس مختاره :smile:

zemestoon

عضو جدید
واسه کسی که نمیتونه روزه بگیره واسه بیماریش واجب نیست .........
کلا مث این که عادت هرچی خوشمون نیومدو رد کنیم کلا نمیخای بگیری نگیر پای خودت دیگه واسه باقی برهانو علت 6تا لیوان اب و زخم معده نیارید
هرکس بدنش سلامت باشه براساس میزان توانایی جسمیش برنامه غذایشو تو این ماه تنظیم کنه هیچ مشکلی پیدا نمیکنه
من که عاشق این ماه خوشلم ....لایک ;)