تاپيك سوال و درخواست (محل پاسخ گويي به نياز هاي اعضا)

مرجان 46

عضو جدید
کمممممممممممممممک
سلام به دوستای گل مکانیکی.
یه سری سوال پدیده انتقال که همون مکانیک سیالات شما میشه دارم.تو رو خدا کمک کنید.حیاتیه.دستم به دامنتون.
1.دلیل اعمال پوشش در لوله های انتقال را شرح دهید.
2.جریان دو سیال متفاوت (نامحلول در یکدیگر)که دارای ویسکوزیته متفاوت هستند را بین دو صفحه فلزی ثابت بررسی نمایید.
3.مقدار نیروی اصطکاک و ضریب اصطکاک را برای حالت کره(ایجاد جریان گردابی)را محاسبه نمایید.

behzadk2019

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
کمممممممممممممممک
یه سری سوال پدیده انتقال که همون مکانیک سیالات شما میشه دارم.تو رو خدا کمک کنید.حیاتیه.دستم به دامنتون.
2.جریان دو سیال متفاوت (نامحلول در یکدیگر)که دارای ویسکوزیته متفاوت هستند را بین دو صفحه فلزی ثابت بررسی نمایید.
3.مقدار نیروی اصطکاک و ضریب اصطکاک را برای حالت کره(ایجاد جریان گردابی)را محاسبه نمایید.

سلام . سوال اول این میشه

در تاسیسات لوله کی ساختمان خوردگی و رسوب در لوله های فلزی خسارات و مشکلاتی را بوجود می آورد . برای حل این مشکل تا کنون تلاشهای زیادی صورت گرفته است .استفاده ازآلیاژهای مختلف با پوشش گوناگون از راه حل هایی است که تا کنون برای افزایش مقاومت فلز در برابر خوردگی به کار رفته است بی آنکه هیچ یک پاسخی قطعی به مشکل بدهند.
یکی دیگر از راه هایی که برای پرهیز از مشکلات لوله های فلزی پیشنهاد شده است استفاده از لوله های پلیمری است اما به کارگیری این لوله ها در عمل نشان داده که اگر چه جایگزینی فلز با پلاستیک مسله خوردگی و پوسیدگی لوله را حل می کند اما مشکلات دیگری را باعث می شود که پیش از آن وجود نداشت از جمله نفوذ اکسیژن ، محدودیت در تحمل فشار یا دمای بالا ، ضریب انبساط زیاد و ...

سوال 2 و 3 رو براتون نگاه میکنم بهتون میگم .

mahdip

عضو جدید
کمککککککککککککک
درود بر مهندسان عزیز
اگه کسی لیست تمام نرم افزارهای مهندسی مکانیک سیالات رو داره برام بذاره بخصوص برنامه هایی که تو ایران جدیدن - مرسی

سلام يه سري به سايت موسسه نوين پارسيان بزن شايد يه چيزائي پيدا كني

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
فيلم : مجموعه 4 قسمتي مروري بر صنعت نفت

Overview of the Petroleum Industry

part 1 35MB

part 2 43MB

part 3 43MB

part 4 44MB

saeed_vb

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان.این یک سوال از سوالات ترم قبل ترمودینامیک 2 .من هرچی کتاب ون وایلن گشتم نتونستم حلش کنم .کسی هست بتونه این مسئله حل کنه؟یک دنیا ممنون میشم.البته به دلیل نزدیک بودن زمان امتحان یکم سریع ترجواب بدید ممنون میشم.با تشکر;)

پیوست ها

• 001.jpg
    001.jpg
    12 کیلوبایت · بازدیدها: 0

adel223

عضو جدید
سلام
من رشتم عمرانه كسي هست منو كمك كنه ؟؟؟
سيالاتي كه تو كنكور مكانيك مياد با سيالات عمران فرق داره ؟؟
كسي شناختي روي كيوان صادقي كه سيالات درس ميده داره چجوريه ؟؟؟

"ALPHA"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی , صنایع غذایی
کاربر ممتاز
سلام
من رشتم عمرانه كسي هست منو كمك كنه ؟؟؟
سيالاتي كه تو كنكور مكانيك مياد با سيالات عمران فرق داره ؟؟
كسي شناختي روي كيوان صادقي كه سيالات درس ميده داره چجوريه ؟؟؟

منم صنایع غذایی می خونم و مکانیک و رئولوژی سیالات داشتیم!!
سیالات همه جا یکی هستن چه فرمولها چه حل تمرین ها شاید روی مسئله فرق کنه!! (به نظر من)
ممکنه یه رشته گسترده تر و جامع تر بررسیش کنه یه رشته فقط بیاد موارد خاص رو بررسی کنه... مث رشته ما که مربوط به مواد غذایی سیال مثل شیر، بخار، آبمیوه و ماست و عسل و خامه و شکلات و رب گوجه و مربا و ... هست.
سوالات کنکور هم رشته خودتونو بخونین خیلی وقت داشتین یه سر به سوالای رشته های دیگه هم بزنین .;)

anishtain4

عضو جدید
کمممممممممممممممک

۱. منظورتون از پوشش عایق نیست؟ نمی دونم چیزی که بهزادک گفت به پوشش ربط داشت یا نسل لوله های بود؟ ولی لوله های پنج لایه اشکالاتی رو که گفت ندارن الان، تنها مشکلشون اینه که تو کارگاه آسیب پذیر هستن.
۲. جریان آرام دیگه؟ تعادل تنش های اصطکاکی رو بنویس، یه معادله دیفرانسیل مرتبه دو در میاد. بعد شرایط مرزیت رو دیوار بالا و پایین سرعت صفره، و تو مرز دو سیال هم تنش دو سیال برابره، اینطوری برای هر قسمت از سیال دو شرط مرزی داری. با اینا مساله حل میشه.
۳. ضریب اصطکاک کره قابل محاسبه نیست!!! باید عددی حل کنی یا از روی نمودار بخونی. مگه اینکه تو جریان استوکس رو منظورت باشه. بعد اینکه ضریب اصطکاک رو بدست آوردی می تونی در 1/2*rho*v^2 ضربش کنی تا نیروی اصطکاک بدست بیاد.

zobairzn

عضو جدید
پروژه حل معادلات تفاضل محدود در رسانش پایای دوبعدی در انتقال حرارت با استفاده از متلب

پروژه حل معادلات تفاضل محدود در رسانش پایای دوبعدی در انتقال حرارت با استفاده از متلب

سلام دوستان.یه پروژه دادن بهم که باید با کد نویسی تو متلب مسئله رسانش پایای دو بعدی رو با روش تفاضل محدود حل کنم.

لطف کنید راهنمایی کنید

petromech

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
از دوستان اگر کسی می تونی پروژه محاسبات تهویه مطبوع و کریر انجام بده همراه با هزینه. پ خ بده.

propulsion A

عضو جدید
سلامدو تا سوال در مورد تزریق پلاستیک داشتم .اگر با دستگاه ۴۰۰ تن که حدود ۱.۷ کیلوگرم تزریق می کنه ، یه قطعه ی ۲۰۰ گرمی تزریق کنیم ، چه مشکلی پیش میاد ؟ لطفا تمام جهات رو در نظر بگیرید .باز و بسته کردن قالب از روی چقدر زمان میبره ، مثلا اگر هر هفته بخوایم قالب رو عوض کنیم چه مشکلی بوجود میاد ؟ممنون

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پسرا آدم نیستن!!!!

احمد کار ریخته تو ایران!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
این همه کار!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
یه یا علی بگو دلتو بزن به دریاهو آچار دست بگیر برو مکانیکی کار کن حالششششششششششششششششششو ببر:smile:
شوخی کردم،ولی خداییشم واسه دخترا خیلی خوب کار پیدا میشه هاااااااااااااااااااااا
داخل شهر و بیرون شهر همه جا زدن به یه خانم محتاجیم!!!!!!!!!!!!!!:smile:حالام که تو انجمن هم کار واسشون پیدا میشه!!!!!چه شانسایی دارنااااااا:smile:
مگه ما پسرا چیمون از دخترا کمه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:w06::w06::w06::w06::w06:

ghazaleh_heidari

کاربر بیش فعال
احمد کار ریخته تو ایران!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
این همه کار!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
یه یا علی بگو دلتو بزن به دریاهو آچار دست بگیر برو مکانیکی کار کن حالششششششششششششششششششو ببر:smile:
شوخی کردم،ولی خداییشم واسه دخترا خیلی خوب کار پیدا میشه هاااااااااااااااااااااا
داخل شهر و بیرون شهر همه جا زدن به یه خانم محتاجیم!!!!!!!!!!!!!!:smile:حالام که تو انجمن هم کار واسشون پیدا میشه!!!!!چه شانسایی دارنااااااا:smile:
مگه ما پسرا چیمون از دخترا کمه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:w06::w06::w06::w06::w06:

هيچيتون كمتر نيست بجز:
-دقت
-تمركز
-مسوليت پذيري
-تسلط بر روي جزييات
بازم بگم؟؟!!
بعدشم والا من هرچي دختر مكانيك ميشناسم توي اين اوضاع اشتغال سه چهار سال اخير بيكارن اما ماشالا پسرهااااااا

reza 1989

عضو جدید
ba salam mohandesane aziz man mikham ye doreye tamirat va negah dari boiler va chiler beram
ag kasi jaye khobi ra to tehran midone lotf konid moarefi konid
salamat shad va piroz bashid

reza 1989

عضو جدید
پسرا آدم نیستن!!!!

salam
pesara adaman faghat tanbalan
agha harki lisanse sayalat dare va dosdare to kare tasisat faaliat kone man to ye sherkate mohandesi kar mikonam va niroo ham mikhaim
ba in sharayet:
hoghogh 600-700
bime bad az 3 mah kar va rezayate karfarma
baraye shahrestaniha jaye khabam faraham mikonim
harki dosdare besmella

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
هيچيتون كمتر نيست بجز:
-دقت
-تمركز
-مسوليت پذيري
-تسلط بر روي جزييات
بازم بگم؟؟!!
بعدشم والا من هرچي دختر مكانيك ميشناسم توي اين اوضاع اشتغال سه چهار سال اخير بيكارن اما ماشالا پسرهااااااا

اوه اوه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
بابا زیاد دست بالا نگیر!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:smile:
ما پسرا هم اینایی که گفتی داریم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:smile:
کار واسشون پیدا میشه،تو غصه نخور:smile:
ما پسرا هستیم که واسه سربازی مشکل کار داریم،شماها چی!!!!حداقل خیالتون از بابت سربازی حله،آره دختر خوب:)
کلی حساب کنیم شرایط شماها بهتره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
دخترایی که هم بیکار موندن،آخرشم با یکی ازدواج میکنین و یکی دیگه خرجشونو میده،آره دختر خوب!!!!!!!!!!!:smile:ولی ما پسرا چی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!-یاعلی

آخرین ویرایش:

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
salam
pesara adaman faghat tanbalan
agha harki lisanse sayalat dare va dosdare to kare tasisat faaliat kone man to ye sherkate mohandesi kar mikonam va niroo ham mikhaim
ba in sharayet:
hoghogh 600-700
bime bad az 3 mah kar va rezayate karfarma
baraye shahrestaniha jaye khabam faraham mikonim
harki dosdare besmella

سلام داداش،من لیسانس سیالات هستم:smile:
حقوقو بالاتر نمیبری؟؟؟:smile:به خدا ما شهرستانیا گناه داریم،مظلوم هستیم
شرکت تو اصفهانه؟
اگه دانشگاه آن دور برا قبول شدم میام،منو یادت نره:smile:
یاعلی

reza 1989

عضو جدید
سلام داداش،من لیسانس سیالات هستم:smile:
حقوقو بالاتر نمیبری؟؟؟:smile:به خدا ما شهرستانیا گناه داریم،مظلوم هستیم
شرکت تو اصفهانه؟
اگه دانشگاه آن دور برا قبول شدم میام،منو یادت نره:smile:
یاعلی

salam
balatar raftan hoghogh be khode taraf bastegi dare
bara shoro in meghdar hastesh
sherkatemonam to tehrane

man sale gozashte ba hoghogh 380t shoro kardam
movafagh bashid

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
salam
balatar raftan hoghogh be khode taraf bastegi dare
bara shoro in meghdar hastesh
sherkatemonam to tehrane

man sale gozashte ba hoghogh 380t shoro kardam
movafagh bashid

ممنون،منتظر جواب ارشدم،اگه تو تهران یا آن دور و برا قبول شدم بدم نمیاد تو دوران ارشد کار کنم،حداقل سابقه کاری میشه برام،حالا ببینم تا چی پیش میاد.فقط یه چیزی من سربازی نرفتمااااا

sadazar1

عضو جدید
سلام دوستان یه سوال در مورد تایین محل شوک دارم.اگر میشه راهنمایی کنید جز درسای کارشناسی بوده کاملا فراموش کردم.ممنون.این سوالی که عکسش گذاشتم محل شوک کجای کاناله؟
Untitled.jpg

royaram

عضو جدید
سلام یه منبع یا یه لینک برای حل تمرین مسائل کامپیوتری معرفی کنید

anishtain4

عضو جدید
سلام دوستان یه سوال در مورد تایین محل شوک دارم.اگر میشه راهنمایی کنید جز درسای کارشناسی بوده کاملا فراموش کردم.ممنون.این سوالی که عکسش گذاشتم محل شوک کجای کاناله؟
مشاهده پیوست 154065

شما اول برای x0 سطح مقطع رو بدست بیار، با توجه به نسبت چگالی و عدد ماخ نسبت سطح مقطعش رو بدست بیار تا سطح گلوییت بدست بیاد، بعدش، بعد از رو جدول ببین شوک تو چه نسبت سطحی اتفاق میافته و از رو فرمول اون سطح رو پیدا کن

mary90

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام میشه لطفا در باره ی انتقال حرارت توی مختصات استوانه ای زمانی که استوانه ناقص داریم یکی توضیح بده خیلی خیلی ازتون ممنون میشم
http://d-h.st/EzF