گفت و گوهای خودمانی بچه های IT

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
من نميدونم چرا استرس ندارم فقط كلافه ام با اينكه رتبه ام بد نيس(181) ولي دودلم نميخام از سركارم استعفا بدم از طرفيم ميخام ادامه تحصيل بدم انتخاب يكيشون خيلي سخته رييس دفترم گفته 400 ميذارم رو حقوقت نرو قبول شدي دارم وسوسه ميشم :redface:
فقطم روزانه دو شهرو ميخام زنجان و بابلسر تهران و كه از بيخ نزدم
شما كجا قبول شديد ؟با چه رتبه اي؟از ارشد راضين؟

تبریک میگم

توی زندگیت چه هدفی داری ؟؟ میخوای به چی برسی ؟؟
اگر فقط برات کار مهمه .. پس بمون سرکارت
ولی اگر واقعا علاقه داری به ادامه تحصیل برو دنبال درس .. فقط بعدش نباید انتظار داشته باشی که حتما شغل بهتری خواهی پیدا کرد ..(اینو میگم که بخاطر علاقت بری دنبال درس .. اگر هم کار خوبی گیرت نیومد بعدا احساس پشیمونی نکنی)

♥@SH!M♥

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من نميدونم چرا استرس ندارم فقط كلافه ام با اينكه رتبه ام بد نيس(181) ولي دودلم نميخام از سركارم استعفا بدم از طرفيم ميخام ادامه تحصيل بدم انتخاب يكيشون خيلي سخته رييس دفترم گفته 400 ميذارم رو حقوقت نرو قبول شدي دارم وسوسه ميشم :redface:
سلام
نبریک سمیرا خانم!!

چیکار کردین همچین رتبه ی خوبی اووردین بما هم بگین انجام بدیم خوو:cry:

samira.it

عضو جدید
سمیراجان کارت درسته...برا چندمین بار بهت تبریک میگم
واقعا" با شرایط سختی که تو داشتی سرکار میرفتی و ... کسب این رتبه خیلی عالیه
کاش معدل برتر بودی اونوقت رتبت ی رقمی میشد..مهم نیس عزیزم بازم مبارکت باشه

مرسي محمد جان
من بيشترين ضربه رو از معدلم خوردم درصدام با يكي خيلي شبيه همه اون شده 106:(
منو ياد اون شرايطم ننداز كه متاسفانه يه جراحيه ديگه دارم

samira.it

عضو جدید
تبریک میگم

ولی اگر واقعا علاقه داری به ادامه تحصیل برو دنبال درس .. فقط بعدش نباید انتظار داشته باشی که حتما شغل بهتری خواهی پیدا کرد ..(اینو میگم که بخاطر علاقت بری دنبال درس .. اگر هم کار خوبی گیرت نیومد بعدا احساس پشیمونی نکنی)

هدف اينجا معني نداره به نظرم .ولي هدف اصليم اينه واسه دكتري برم.
ولي استقلال مالي هم دوس دارم چون خيلي وقته دستم تو جيبمه.

سلام
نبریک سمیرا خانم!!

چیکار کردین همچین رتبه ی خوبی اووردین بما هم بگین انجام بدیم خوو:cry:

مرسي بابت تبريكتون
درس خوندن و سرعت العمل بالا:smile:شما تلاش بكن حتما نتيجه ميگيري

samira.it

عضو جدید
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

به دوستانی که رتبه های خوبی آوردن تبریک میگم
خصوصا samira.it، چون اینطور که از حرف دوستان برداشت کردم، ایشون زحمت کشیدن.

درمورد این حرفتونم به نظر من اگه شرایط خوندن دارید این رتبه رو از دست ندید
به نظر من ارزششو داره
البته این نظر شخصیه منه

ممنون از تبريكتون.
شرايط خوندن رو كه دارم از درس يكم زده ام راستش.
من خواهرام و برادارام مثلا دكتري دارن اونم از دانشگاههاي روزانه ولي هيچ ارزشي ندارن نميگم با علم پول دربيارن ولي خب آدمي اينجوري احساس ميكنه عمرش و هدر داده

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
اون روز رو نگو که من یه شب قبلش رسما مردم و زنده شدم . خدایی چی کشیدم من اون شب !!! تا صبح که قرار بود نتایج بیاد به زور خوابم برد ولی یکی بود بهم خیلی ارامش میداد. براش بهترین ها رو ارزومندم
ما که چنین آدمایی نداریم ولی امیدوارم قدر چنین آدمایی رو بدونین.

با کلیدشون حساب کردم شد عالی الان یچی دیگه زد برام! خیلی خوبه همیشه به نفع اوناس که چندتاسوال غلطشون درست میشه برا م اینو مهم نیست امیدوارم یروزی جایی درس بخونم که ملاکش درست باشه و صددرصد نه هر روز یه جواب یاد و بیخود باشه متاسفم برای جوونایی که عمرشون میره برای درس و ...
هیچ وقت درصدای کلید با درصدای اصلی یکسان نیست، چون اون کلید، کلید واقعی نیست.

تبریک می گم. رتبه خوبی اوردین.

آره باید دنبال هدف بریم ولی گاهی تعیین هدف خیلی سخت تر از دنبال هدف رفتنه.

آخرین ویرایش:

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
دودلم نميخام از سركارم استعفا بدم از طرفيم ميخام ادامه تحصيل بدم انتخاب يكيشون خيلي سخته رييس دفترم گفته 400 ميذارم رو حقوقت نرو قبول شدي دارم وسوسه ميشم :redface:

البته الان یه کم دیره که به این فکر کنید که میخواید ارشد برید یا نه.
این مسئله رو باید وقتی میخواستید کنکور شرکت کنید حل میکردید.
قبلا هم گفتم،این دو مسئله هیچ فایده ای واسه همدیگه ندارن،اما برای همدیگه بسیار مضر هستن.
درس خوندن باعث میشه درست نتونید به کارهاتون برسید و کار کردن باعث میشه درست حسابی به درسهاتون نرسید.
از اونطرف مدرک بالاتر الزاما شغل بهتر نمیاره و سابقه و شغل بهتر و پول بیشتر هم باعث سهل شدن درس خوندن نمیشه.

اینکه بقیه راضی هستن،یا کجا قبول شدن هم فرقی توی ماجرا نداره.شما باید برای زندگیتون برنامه بریزید و براساس اون پیش برید،نمیشه همه‌ی تصمیم‌ها رو لحظه‌ی آخر گرفت.

R-Quantum

عضو جدید
کاربر ممتاز
ای خانم! شما دیگه چرا؟! من اگه رتبه ام دو رقمی شده بود که دیگه انقدر درد و خونریزی نداشتم!!

**حالا کی بود اون بشر؟

هیچ عمری که به پای درس بره تلف نشده!
هر چیزی که یاد بگیرید (منظورم دقیقا همین درسها و کتابها هست،نه چیز خیلی خاصی) مطمئنا مفید خواهد بود،البته اگر واقعا یاد بگیرید.این همکار ما واقعا سیستم عامل و معماری رو فهمیده.الان ۲ سال از کنکور ارشدش (که قبول نشد) میگذره و تو این مدت درس هم نخونده اما خیلی راحت میتونه مفاهیم رو توضیح بده و توی کارش هم باعث درک بهتر میشه.
** !!!!
منم موافقم که هیچ عمری به پای درس تلف نمیشه . منم دوستانی دارم که درساشون رو خیلی خوب یاد گرفتن حتی میتونن به یه کلاس درس بدن ولی تو کنکور موفق نشدن

من دانشجوی روزانه خواجه نصیر هستم.
بشر هیچوقت سیر نمیشه ، همش طمع کارهستش . تو هر دوره ای از زندگی بجای لذت بردن از اون دوره میگه کاش برسم به یه جای دیگه مثلا تو دوران لیسانس میگه کاش ارشد قبول شم . بدون اینکه از لیسانس لذت ببره همش با کاش کاش لحظاتش رو میگذرونه . ارشد سختی ها و شیرینی های خودش رو داره . منم با نظر بقیه دوستان موافقم که شما باید هدف زندگیتون رو مشخص کنید . ببینید کار یا درس و همون طور که دوستان اشاره داشتن فکرنکنید که بادرس میتونید به موقعیت های بالا دست پیدا کنید . باید خیلی سبک سنگینی کنی تا بتونی نتیجه خوبی بگیری . یه چیزی هم به ادامه گفته های دوستان اضافه کنم که وقتی راهی رو انتخاب کردی دیگه به عقب برنگرد و ای کاش نگو. همون راه برات بهترین بوده پس سعی کن تو اون راه بهترین باشی دوست عزیز
ما که چنین آدمایی نداریم ولی امیدوارم قدر چنین آدمایی رو بدونین.
من ادم قدرشناسی هستم و به جرات میتونم بگم قدر این شخص رو دونستم و براش خیلی احترام قائلم و برام یه شخص مهمی هستش هرچند الان شرایط نسبت به اون زمون عوض شده ولی دورادور براش دعا میکنم .

راستی امشب شب ارزوهاست . میدونید که اولین شب جمعه ماه رجب رو شب ارزوها میگن . امیدوارم به ارزوهای قشنگتون اگه بصلاحتون هستش ، برسید.

خدایاآرزو می کنم ، آنچه را آرزو کنم ، که تو دوست داریو آن آرزو را اجابت نمایی که نیک فرجامم نماید .
لیله الرغائب شب آرزوهاستبرای اجابت آرزوهای هم آرزو کنیم

samira.it

عضو جدید
من موقع ثبت نام ارشد هم در واقع يه جوري به زور ثبت نام كردم
چون آدمي هستم كه كلن زندگي و لذت بردن ازون و بيشتر دوس دارم حال و حوصله درس و در واقع ندارم اينم به نظرم برميگرده به اون شرايط سختي كه گذروندم حين درس خوندن واسه ارشد دوران ارشد هم ميشه لذت برد ولي هي استرس امتحان و مقاله و ...غيره فك نكنم بذاره
اونم دانشگاهي مثل تحصيلات تكميلي زنجان كه فصلي هستش و خيلي خيلي سخته
انقد دودلم كه حتي تصورشم نميتونين بكنين بايد برم پيش روانشناس فك كنم:redface:

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
میدونید که اولین شب جمعه ماه رجب رو شب ارزوها میگن

این الرجبیون؟! یا به قول شماها که دوست دارید انگلیسی زبان اصلی باشه : !?Where are the people who praised rajab and benefited from it
یه مقایسه بین این دوتا عبارت بکنید (دو کلمه در برابر ۱۱ کلمه) تا به پتانسیل های بالای زبان عربی پی ببرید! فوق العاده است.

شب آرزوها...:facepalm:

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
چون آدمي هستم كه كلن زندگي و لذت بردن ازون و بيشتر دوس دارم حال و حوصله درس و در واقع ندارم اينم به نظرم برميگرده به اون شرايط سختي كه گذروندم حين درس خوندن واسه ارشد دوران ارشد هم ميشه لذت برد ولي هي استرس امتحان و مقاله و ...غيره فك نكنم بذاره
دیگه داری دق میدی منو
اون کاری رو بکن که وقتی 20 ساله دیگه به این زمان نگاه میکنی فک نکنی اشتباه کردی..
به نظر من دوسال دیگه هم همین کار برات هست حداقلش البته

farzad.20

کاربر فعال
ممنون از تبريكتون.
شرايط خوندن رو كه دارم از درس يكم زده ام راستش.
من خواهرام و برادارام مثلا دكتري دارن اونم از دانشگاههاي روزانه ولي هيچ ارزشي ندارن نميگم با علم پول دربيارن ولي خب آدمي اينجوري احساس ميكنه عمرش و هدر داده

این که می گید از درس زده شدید، اینو قبول دارم
اما به نظر من شاید بعد از تعطیلات تابستون نظرتون این نباشه
درمورد اینکه تو خونوادتون مدرکای بالا هست اما به قول شما هیچ ارزشی نداره؛ الان چون که برادر و خواهراتون مدرک دارن به چشمتون نمیاد
ما همیشه رو نداشته هامون تمرکز می کنیم، چیزایی رو که داریم نمیبینیم
یه سوال : اگه یکی از برادراتون یا خواهراتون مدرک نمیگرفت الان پشیمون بود؟؟
یا نه برعکس الان از اینکه درس خونده پشیمونه؟؟؟؟؟
نمی خوام درمورد مزایای ادامه تحصیل بگم ، چون مطمئنم این روزا زیاد می شنوید
در کل به نظرم شما خوب انتخاب رشته کنید، تا اول مهر وقت زیاده
اون موقع تصمیم بگیرید
اگه نخواستید ثبت نام نکنید.

sara.hoseini90

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام
سمیرا جونم ،شما واقعا شک داری بری یانه؟!!!
میخوای رتبه هامونو با هم عوض کنیم؟آخ اگ میشد چی میششد:D
من اگ بودم احتمال99درصد بین کار و ارشد ، ارشدو انتخاب میکردم.اون یه درصد رو هم واسه این گذاشتم چون اگ محل کارم واقعا فوق العاده و دست نیافتنی بود اون موقع دودلی پیش میومد واسم.
نمیدونم چقد کاری که الان مشغولش هستید موقعیتش عالیه.ولی اگ خیلی خاص نیس بهتره ادامه تحصیل بدید.باز اگر پسر بودین چون خرج خونه گردن شما بود این دودلی بیشتر میشد ولی الان به نظرم راحتتر میتونید تصمیم بگیرید با این رتبه ای که آوردین به نظرم حیفه قید ارشدو بزنید.چون مطمئنن مهارت کاریابی رو دارید و نهایتا بعد ادامه تحصیلتون هم شغل خوبی کسب میکنید.
فک میکنم اگ ارشدنخونید پشیمون شید چون مدرک لیسانس دیگ اون ارزش قبل رو نداره.دو سه سالی سختی میکشید(البته اگ درس خوندنو سختی میدونید!)بعد اون ان شالله هم شغل بهتری گیرتون میاد هم مدرک بهتر و اطلاعات بالاتری رو کسب کردین.
بازم تصمیم با خودتونه .بهتره بیشتر فکر کنید و از مشورت با دیگرانم استفاده کنید.
امیدوارم بهترین تصمیم رو بگیری و موفق باشی.:smile:

آخرین ویرایش:

1namebaroon

عضو جدید
خوبیه رشتمون اینه که اقلا دلمون خوشه که با مهارت کافی،بدون پارتی و .... هم می تونیم یه شغل عالیییییی داشته باشیم
من اولاش فکر می کردم با این رشته نمی تونم به جز خودم برای کس دیگه ای مفید واقع بشم ولی با وارد شدن توی مباحث شبکه و به خصوص پردازش ابری (cloud computing) فهمیدم با کمی ابتکار و نو آوری می تونم به بشریت خدمت کنم.راجع به پردازش ابری بیشتر فکر کنید محشره:)

mohandeseit

کاربر ممتاز
خوبیه رشتمون اینه که اقلا دلمون خوشه که با مهارت کافی،بدون پارتی و .... هم می تونیم یه شغل عالیییییی داشته باشیم
من اولاش فکر می کردم با این رشته نمی تونم به جز خودم برای کس دیگه ای مفید واقع بشم ولی با وارد شدن توی مباحث شبکه و به خصوص پردازش ابری (cloud computing) فهمیدم با کمی ابتکار و نو آوری می تونم به بشریت خدمت کنم.راجع به پردازش ابری بیشتر فکر کنید محشره:)
بله که محشره...من پایان نامه کارشناسیم کلاود بوده و پایان نامه ارشدم هم مباحث امنیتی کلاود هست.
ترم چندی؟چه مقطعی؟به چه نتیجی در کلاود رسیدی؟

samira.it

عضو جدید
دیگه داری دق میدی منو
اون کاری رو بکن که وقتی 20 ساله دیگه به این زمان نگاه میکنی فک نکنی اشتباه کردی..
به نظر من دوسال دیگه هم همین کار برات هست حداقلش البته

:)
انتخاب رشته كردم رفت ديگه حرص نخور
3تام بيشتر انتخاب نكردم:smile:

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
خدمت همه دوستان عزیز سلام. امیدوارم همگی خوش و خرم باشید

بله که محشره...من پایان نامه کارشناسیم کلاود بوده و پایان نامه ارشدم هم مباحث امنیتی کلاود هست.
ترم چندی؟چه مقطعی؟به چه نتیجی در کلاود رسیدی؟
موضوعات قشنگی کار کردی. ایول. البته از بحث شبکه و امنیت بدم میاد ولی خود کلود مبحث جالبه. مزیت کارت اینه موضوع ارشدت در ادامه موضوع کارشناسیت هست.
فک می کنم اگه خلاصه ای از کاراتو تو باشگاه بذاری مفید باشه، حداقل من به شخصه چیزای جدیدی یاد میگیرم

:)
انتخاب رشته كردم رفت ديگه حرص نخور
3تام بيشتر انتخاب نكردم:smile:
ایشالا که هر چه خیره همون بشه.

خدا نصیب همه دوستان مجرد کنه، یکی از صمیمی ترین دوستام ازدواج کرد، براش خیلی خوشحالم.:gol: البته از این ناراحتم که یه دوست درست و حسابی داشتیم، اونم از دست رفت و از این به بعد ما رو تحویل نمیگیره و فقط با حاج خانوم می پره:cry:
دوستم تو اولین خواستگاریش بله رو گرفت. خودش فک نمی کرد که قضیه جدی باشه ولی تا به خودش بیاد، قاطی مرغا شد:biggrin:

کار بعضی از ادما خیلی راحت راه میوفته. فک کن مثلاً پسرخاله من تو 34 سالگی و بعد از 6 سال سرچ مداوم ازدواج کرد. ولی بعضیا فرط با یک خواستگاری رفتن بله رو می گیرن. جفت دومادای خونواده ما هم اینجوری بودن، جفتشون تو سن 26 سالگی و برای اولین بار خواستگاری رو تجربه کردن و بله رو هم گرفتن.

MOHANDES Asal20

عضو جدید

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام به همگی
اول از همه به سمیراجان تبریک میگم امیدوارم همیشه و همه جا موفق باشی.
منم با آقا محمد موافقم شما 10 سال دیگه هم می تونید کار کنید یا دوره ی تخصصی یاد بگیرید ولی ده سال دیگه خیلی به ندرت می تونید عزم کنید چند سال دوباره در س بخونید و به نظر من هم درس بهتره چون کار درسته وسوسه کننده اس ولی همیشه هست ولی دانشگاه به نظر من نه .
دوم . اینکه خوشحالم که تالار دوباره داغ شده
سوم اینکه دوستان ازم ناراحت نشن که کم میام و یا پیاماشون دیر جواب میدم چون واقعا این روزا سرم شلوغه

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز

خیلیییییییییییی قشنگ بود. ممنون

سلام به همگی
اول از همه به سمیراجان تبریک میگم امیدوارم همیشه و همه جا موفق باشی.
منم با آقا محمد موافقم شما 10 سال دیگه هم می تونید کار کنید یا دوره ی تخصصی یاد بگیرید ولی ده سال دیگه خیلی به ندرت می تونید عزم کنید چند سال دوباره در س بخونید و به نظر من هم درس بهتره چون کار درسته وسوسه کننده اس ولی همیشه هست ولی دانشگاه به نظر من نه .
دوم . اینکه خوشحالم که تالار دوباره داغ شده
سوم اینکه دوستان ازم ناراحت نشن که کم میام و یا پیاماشون دیر جواب میدم چون واقعا این روزا سرم شلوغه
سلام خانم مهندس خسته نباشین.

واقعاً انگیزه این جوجه هکر ها و بچه هکرها چیه؟ سایت مردمو هک می کنن که چی بشه؟ یکم تفریح کنن؟؟؟ خیلی مسخرست.

تو این شلوغی همین یکی رو کم داشتم.
من 2سالی هست که از تهران وب ریسلر گرفتم و چندتا سایت که کار کردم روی اون گذاشتم تا کنترلش دست خودم باشه. قبلاً از یه جای دیگه گرفته بودم و خیلی ناراضی بودم، سرورشون داغون بود، خدمات پس از فروشش از اون داغون تر. ولی این ریسلرم عالی بود. مخصوصاً خدمات پس از فروشش و پاسخگویی به مشتریشون فوق العاده بود.

از دو هفته پیش دیدم که نه ریسلرم و نه سایت هام بالا نمیان!!!! فک کردم موقتیه، چند روز بعد چک کردم، همچنان نمیومد. سایت شرکت هم از کار افتاده بود و فقط یک صفحه ایندکس گذاشته بودن که پشتش هیچی نبود. خیلی تعجب کردم، چون تو دوسال بی سابقه بود.
ناچاراً با تلفن شرکت تماس گرفتم. کلی عذرخواهی کردن و گفتن که سرورهاشون هک شده:cry: طرف طوری حرف میزد مشخص بود که اشکش داره درمیاد.
گفت که 4تا سرور داشتن، همشون هک شدن و هکر هارد سرورهارو low level format کرده و چون بک آپ های سرور ها روی یکی از سرورها بوده و اونم از بین رفته بنابراین هیچ اطلاعاتی باقی نمونده.
واقعاً عصبانی شدم:exclaim:، گفتم من با فکر اینکه شما بک آپ برمی دارین از سایت هام بک آپ ندارم، حالا جواب مشتری هامو چی بدم. طرف خیلی مظلومانه گفت باور کنین خودمونم فک نمی کردیم چنین اتفاقی بیافته:wallbash:.
راستش یه جورایی طرف هم راست می گفت. چون واقعاً شرکت خوبی هستن و خیلی خوب سرویس می دن. قیمت هاشونم پایینه. به محض قراردادن پیغام در سایت جواب می دن. قیمتش به کنار، همین پاسخگویی برای من کافیه.
تو این دو روزه دوباره سرویس هاشونو درست کردن و برای اینکه یکم مشتری ها رو راضی کنن، ریسلرهارو دوماه بیشتر تمدید کردن ولی فک نکنم چنین کاری هم مشتری ها رو راضی کنه.
حالا من موندم و چند تا سایت که دوباره باید آپلودش کنم ولی حوصله و وقتشو ندارم و اعصابمم هم خورده که به صاحبای سایت چی بگم!!!!

دوستان یه توصیه: خودتون بک اپ هفتگی یا حداکثر ماهانه بگیرین و تو کامپیوترتون نگه دارین و برای این کار تنبلی نکنین:child:

mohandeseit

کاربر ممتاز
خیلیییییییییییی قشنگ بود. ممنون

سلام خانم مهندس خسته نباشین.

واقعاً انگیزه این جوجه هکر ها و بچه هکرها چیه؟ سایت مردمو هک می کنن که چی بشه؟ یکم تفریح کنن؟؟؟ خیلی مسخرست.

تو این شلوغی همین یکی رو کم داشتم.
من 2سالی هست که از تهران وب ریسلر گرفتم و چندتا سایت که کار کردم روی اون گذاشتم تا کنترلش دست خودم باشه. قبلاً از یه جای دیگه گرفته بودم و خیلی ناراضی بودم، سرورشون داغون بود، خدمات پس از فروشش از اون داغون تر. ولی این ریسلرم عالی بود. مخصوصاً خدمات پس از فروشش و پاسخگویی به مشتریشون فوق العاده بود.

از دو هفته پیش دیدم که نه ریسلرم و نه سایت هام بالا نمیان!!!! فک کردم موقتیه، چند روز بعد چک کردم، همچنان نمیومد. سایت شرکت هم از کار افتاده بود و فقط یک صفحه ایندکس گذاشته بودن که پشتش هیچی نبود. خیلی تعجب کردم، چون تو دوسال بی سابقه بود.
ناچاراً با تلفن شرکت تماس گرفتم. کلی عذرخواهی کردن و گفتن که سرورهاشون هک شده:cry: طرف طوری حرف میزد مشخص بود که اشکش داره درمیاد.
گفت که 4تا سرور داشتن، همشون هک شدن و هکر هارد سرورهارو low level format کرده و چون بک آپ های سرور ها روی یکی از سرورها بوده و اونم از بین رفته بنابراین هیچ اطلاعاتی باقی نمونده.
واقعاً عصبانی شدم:exclaim:، گفتم من با فکر اینکه شما بک آپ برمی دارین از سایت هام بک آپ ندارم، حالا جواب مشتری هامو چی بدم. طرف خیلی مظلومانه گفت باور کنین خودمونم فک نمی کردیم چنین اتفاقی بیافته:wallbash:.
راستش یه جورایی طرف هم راست می گفت. چون واقعاً شرکت خوبی هستن و خیلی خوب سرویس می دن. قیمت هاشونم پایینه. به محض قراردادن پیغام در سایت جواب می دن. قیمتش به کنار، همین پاسخگویی برای من کافیه.
تو این دو روزه دوباره سرویس هاشونو درست کردن و برای اینکه یکم مشتری ها رو راضی کنن، ریسلرهارو دوماه بیشتر تمدید کردن ولی فک نکنم چنین کاری هم مشتری ها رو راضی کنه.
حالا من موندم و چند تا سایت که دوباره باید آپلودش کنم ولی حوصله و وقتشو ندارم و اعصابمم هم خورده که به صاحبای سایت چی بگم!!!!

دوستان یه توصیه: خودتون بک اپ هفتگی یا حداکثر ماهانه بگیرین و تو کامپیوترتون نگه دارین و برای این کار تنبلی نکنین:child:
بک آپ گرفتن یکی از راه های حفظ integrity هم هست مهندس و integrity یکی از سه هدف اصلی امنیت می باشد;)

مریم کشوری

عضو جدید
it

it

سلام منم تازه واردم درواقع ترم اولی هستم من از قبل راجع به این رشته یه مقدار تحقیق کرده بودم هر چند که کافی نبود وقتی فهمیدم itآوردم یکم پشیمون شدم که اینجوری انتخاب رشته کردم ولی الان عاشق رشتم هستم.چیزایی که گفتین خوبه چند روز پیش توی خوابگاهمون 1اتفاق واسه گاز افتاد 1 نفرگفت درستش کن .گفتم بلد نیستم .جواب داد مگه مهندس کامپیوتر نیستی چطورنمی تونی گفتم دوست عزیز اولندش itمی خونم دومندش آچار فرانسه که نیستم .نمی دونم نامبرده چه شباهتی بین تاسیساتی و مهندسیitدیده بود.نمردیم اینجورشم دیدیم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
بک آپ گرفتن یکی از راه های حفظ integrity هم هست مهندس و integrity یکی از سه هدف اصلی امنیت می باشد;)
مهندس جان کاملا درست میگی و خودم بخاطر امنیت کارم باید بک آپ می گرفتم. ولی خب تنبلی کردم و البته اینکه شرکت هم بک آپ می گرفت در این تنبلی موثر بود. چون من که هیچ، خودشونم فک نمی کردن چنین بلایی سرشون بیاد.
من چندان اذیت نشدم، دیروز سایت ها رو دوباره آپلود کردم و بعد از عذرخواهی فراوان، از صاحباشونم خواستم سایت رو دوباره به روز کنن.
ولی یک طرف حرفم سر بحث هک و هکرها بود. هکر کسی نیست که 4تا سی دی آموزشی ببینه، 2تا کتاب بخونه و از روی بچه بازی و برای تفریح بشینه اینجا و اونجا رو هک کنه. خیلی سایت ها هستن که مشکل امنیتی دارن و به راحتی میشه هکشون کرد. خودم حداقل سعی کردم در زمان طراحی سایت ها طوری کار کنم که برخی از باگ های امنیتی مرسوم باقی نمونه ولی میدونم بازهم باگ های زیادی تو کارام هستن.
هیچ کدم از اینا دلیل نمی شه که کسی چنین خرابکاری هایی بکنه. خب چه چیزی عاید اون هکری که هارد 4 تا سرور رو پاک کرده و اطلاعات کلی آدم رو از بین برده شده؟ هیچی، طرف فقط یکم تفریح بچگانه و ابلهانه کرده.
میگن در دیزی بازه، حیای گربه کجا رفته. بی خودی که هکرها مجرم محسوب نمی شن.

بالا