نتایج اولیه ازمون کارشناسی ارشد معماری 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

samra8631

عضو جدید
بچه ها این کلاس فشرده ده روزه شقاقی خوبه؟یا واسه دانشگاه آزاده؟؟جواب بدید لطفا ....فردا باید برم

behzadkhanha

عضو جدید
کاربر ممتاز
مورد 24 رو می شه کمی بیشتر توضیح بدی

مورد 25 رو هم اگه برای بقیه مداریک بفرمایید سپاس گذاریم

ولی مشکل اساسی همین شماره 29 هست من یادم یه بار سال 89 یا 90 توی اسکیس شرکت کردم دقیق پلان رو در مقایس 1/100 یا 1/50 می خواستن که پلان با این مقیاس رو کاغذ
a3​
جا نمی شد و من کلن هنگ بودم چه کار کنم هر چی از سر و ته پلان زدیم نشد جا بدم روی کاغذ
برای این مورد واقعا باید چه کار کرد وقتی پلان توی کاغذ جا نمی شه جا نشدن پلان توی کاغذ یعنی طراحی ما اشتباه بوده یا طراح سوال هنوز فکر کرده روی شیت 50 در 70
اگه این مورد آخر رو هم توضیح بدین که سپاس گذاریم
درمورد بند 24 بحث اون دوستان این بود که اکثر بچه ها شیت هارو با یه سری "پرکننده"های الکی پر می کنند تا خالی دیده نشه که عمدتا هم مربوط به دیاگرامهای اقلیمی هستند طوریکه جا و بیجا فلش می کشند بیرون و یه سری مطالبی می نویسن که به وضوح قابل رویته و نیازی به توضیح دوباره اش نیست مثل مورد سقفی که گفتم یا در اقلیم شمال ساختمون رو بالا میبرن از سطح زمین تا هم از رطوبت زمین جلوگیری بشه هم به تهویه کمک بشه و با وجود اینکه تو مقطع این مسئله دیده میشه یه فلش گنده میزنن: "بالابردن ساختمان از سطح زمین برای فلان" خوب داور کور نیست که خودش داره میبینه پس مقطع رو واسه چی میکشین
یه دسته دیگه هم دیاگرامهای روابط فضاها هستند که بسیار بیخود هستند به هر حال داور نتیجه دیاگرامها رو تو خود پلان خواهد دید پس نیازی به اینکه کلی حباب و بادکنک به ناف شیت ببندیم نیست
کلا نظرشون این بود که تنها وقتی دیاگرام اقلیم بذارید که یه حرکتی کرده باشید که مختص طرح شما باشه یا ایده خاصی داشته باشه که ابهامات ذهن داورها رو با دیاگرام و فلش و غیره برطرف کنید نه اینکه به شعور داور توهین کنید با یه عالمه روضه خونی.
در مورد دیاگرام روابط هم همینطور اگه ایده خاصی در طرح تون دارید بسم الله وگرنه بیخیالش بشید.
از طرف دیگه چیری که به ما تو اسکیس کمک میکنه و مطلوب داورها هم هست نشون دادن دیاگرام ها و ایدئوگرامهای روند طراحی و بسط و گسترش کانسپته ... اونها باید بفهمند که ما از کجا به این طرح رسیدیم

===========
چک لیست مقطع: عنوان مدرک - مقیاس - کدهای ارتفاعی - ضخامتهای درست خطوط برش خورده و برش نخورده - خط چین های خطوط ندید مثل خطوط شیب زمین که پشت مقطع واقع شدن - وجود فیگور انسانی به تعداد مناسب برای کنترل چشمی ارتفاعات و همینطور ایجاد حس زندگی در مقطع - کنترل اینکه خط مقطع به درستی از پله گذشته و آیا پله درست نشان داه شده - کنترل حدودی و نه دقیق مسئله سرگیری پله و رمپ - منظم نوشتن اطلاعات نوشتاری مربوط به اجزای مقطع و......
============
اون سال فکر کنم اشتباه شده بود و بعد از طراحی سوال روز آزمون تصمیم میگیرن A3 بدن .... گویا یه بار هم تو آزمون نظام مهندسی این طور شده!! که مدارک تو برگه ها جا نمیشده >>> "اینجا ایران است"
کاری که ما باید بکنیم اینه که تو تمرینات همواره با مقیاس کار کنیم تا چشممون به اندازه ها اخت بگیره و اینکه پلان و مقطع و نما و سایت جزو مدارک فنی هستند پس هر جا لازم شد از خط کش بهره می بریم اما بهتره محدود باشه که سرعتمون پایین نیاد درضمن بالاخره ما اسکیس کار می کنیم نقشه فاز 1 یا 2 تهیه نمی کنیم که همه چیز میلی متری درست باشه... یه 10% بالا و پایین تو مقیاس ایرادی نداره(1/90 تا 1/110)

baharestan.f

کاربر بیش فعال
درمورد بند 24 بحث اون دوستان این بود که اکثر بچه ها شیت هارو با یه سری "پرکننده"های الکی پر می کنند تا خالی دیده نشه که عمدتا هم مربوط به دیاگرامهای اقلیمی هستند طوریکه جا و بیجا فلش می کشند بیرون و یه سری مطالبی می نویسن که به وضوح قابل رویته و نیازی به توضیح دوباره اش نیست مثل مورد سقفی که گفتم یا در اقلیم شمال ساختمون رو بالا میبرن از سطح زمین تا هم از رطوبت زمین جلوگیری بشه هم به تهویه کمک بشه و با وجود اینکه تو مقطع این مسئله دیده میشه یه فلش گنده میزنن: "بالابردن ساختمان از سطح زمین برای فلان" خوب داور کور نیست که خودش داره میبینه پس مقطع رو واسه چی میکشین
یه دسته دیگه هم دیاگرامهای روابط فضاها هستند که بسیار بیخود هستند به هر حال داور نتیجه دیاگرامها رو تو خود پلان خواهد دید پس نیازی به اینکه کلی حباب و بادکنک به ناف شیت ببندیم نیست
کلا نظرشون این بود که تنها وقتی دیاگرام اقلیم بذارید که یه حرکتی کرده باشید که مختص طرح شما باشه یا ایده خاصی داشته باشه که ابهامات ذهن داورها رو با دیاگرام و فلش و غیره برطرف کنید نه اینکه به شعور داور توهین کنید با یه عالمه روضه خونی.
در مورد دیاگرام روابط هم همینطور اگه ایده خاصی در طرح تون دارید بسم الله وگرنه بیخیالش بشید.
از طرف دیگه چیری که به ما تو اسکیس کمک میکنه و مطلوب داورها هم هست نشون دادن دیاگرام ها و ایدئوگرامهای روند طراحی و بسط و گسترش کانسپته ... اونها باید بفهمند که ما از کجا به این طرح رسیدیم

===========
چک لیست مقطع: عنوان مدرک - مقیاس - کدهای ارتفاعی - ضخامتهای درست خطوط برش خورده و برش نخورده - خط چین های خطوط ندید مثل خطوط شیب زمین که پشت مقطع واقع شدن - وجود فیگور انسانی به تعداد مناسب برای کنترل چشمی ارتفاعات و همینطور ایجاد حس زندگی در مقطع - کنترل اینکه خط مقطع به درستی از پله گذشته و آیا پله درست نشان داه شده - کنترل حدودی و نه دقیق مسئله سرگیری پله و رمپ - منظم نوشتن اطلاعات نوشتاری مربوط به اجزای مقطع و......
============
اون سال فکر کنم اشتباه شده بود و بعد از طراحی سوال روز آزمون تصمیم میگیرن A3 بدن .... گویا یه بار هم تو آزمون نظام مهندسی این طور شده!! که مدارک تو برگه ها جا نمیشده >>> "اینجا ایران است"
کاری که ما باید بکنیم اینه که تو تمرینات همواره با مقیاس کار کنیم تا چشممون به اندازه ها اخت بگیره و اینکه پلان و مقطع و نما و سایت جزو مدارک فنی هستند پس هر جا لازم شد از خط کش بهره می بریم اما بهتره محدود باشه که سرعتمون پایین نیاد درضمن بالاخره ما اسکیس کار می کنیم نقشه فاز 1 یا 2 تهیه نمی کنیم که همه چیز میلی متری درست باشه... یه 10% بالا و پایین تو مقیاس ایرادی نداره(1/90 تا 1/110)

منون از راهنمایی های ارزشمندت بهزادخان عزیز.
بهتره که عینا همین پستا رو تو تاپیک اسكيس - مشاورههم بذاری. تا این نکات اسکیسی اونجا هم آرشیو بشه.

simson

عضو جدید
الان یادم نیست ولی بعد خرید سریال و رمز رو می خواد... مگه اینکه لاگ این کرده باشین و بعد بخرینش..
شما اطلاعات کارت رو ثبت نکرده، تونستین از این رشته ها انتخاب کنبن؟؟ ثبت شد؟ پرینت هم گرفتین/؟
بعضی وقتها سایته خودش همین طوری میشه دوستای منم کارت ورود رو بدون پرداخت مابه التفاوت پرینت کرده بودن!

همین کارو کرده بودم، همون موقع که لاگ این بودم خریدم، دیگه جایی واسه ثبت سریال و رمز نبود.
آره، انتخاب رشته کردم، پرینت هم گرفتم! حالا چی می شه؟ باید کاری کنم به نظرتون؟

"ALPHA"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی , صنایع غذایی
کاربر ممتاز
همین کارو کرده بودم، همون موقع که لاگ این بودم خریدم، دیگه جایی واسه ثبت سریال و رمز نبود.
آره، انتخاب رشته کردم، پرینت هم گرفتم! حالا چی می شه؟ باید کاری کنم به نظرتون؟

نه دیگه چون log ın بودین، ازتون نخواسته وارد کنین! راحت باشین!

erisss

عضو جدید
بچه ها این کلاس فشرده ده روزه شقاقی خوبه؟یا واسه دانشگاه آزاده؟؟جواب بدید لطفا ....فردا باید برم

;کلاس فشرده نیس ورکشاپ دانشگاه آزاده از 2-8 خرداد هست والا اینا بستگی به روحیه آدم داره باید بری ببینی میتونی توو اون محیط و بین اون جمعیت چیزی یاد بگیری یا نه.منم ثبت نام کردم از ناچاری چون شقاقی تووی کلاس باهامون اسکیس موضوعی کار نکرد برخلاف سالهای قبل که این کا رو کرده بود ولی احتمالا ورکشاپ سراسریشو نمیرم چون میدونم بین 500 نفر آدم چیزی که یاد نمیگیرم هیچ بلکه گیج هم میشم

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
بچه ها دانشگاه تهران واحئد قم بين المليلي كه محسوب نميشه نه؟
بعد اگه من اولويتم
بهشتي
تهران
علم و صنعت
هنر تهران
تربيت مدرس
باشه به نظرتون تهران واحد قم رو همين بعد هنر تهران بزنم يا بعد يوني تهران؟؟؟

mina.a.s

عضو جدید
سلام
من رتبه ام در حد متوسطه .کلا زیاد امیدی به قبولی ندارم.
این پردیسا چه جوریه؟؟
میشه راحت قبول شد؟

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
بعد اگه من اولويتم
بهشتي
تهران
علم و صنعت
هنر تهران
تربيت مدرس

ميشه يكي جواب بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

"ALPHA"

کاربر ممتاز
ميشه يكي جواب بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

خوب عزیزم باید قشنگ بدونی شرایطش چجوریه، اساتیدش کیه؟ ما که نمی دونیم! اگه همون مال تهران باشه که بعیده هنر تهران کجا تهران واحد قم کجا؟! مدرکش مال دانشگاه تهرانه؟ از همه نظر محل دانشککده، ارزش مدرک، اساتید، امکانات پرس و جو کنین..

erisss

عضو جدید
عجب؟؟!!!!
من الن کلا روحیه دیگه ندارم
واسه آزادم دیگه حال ندارم تلاش کنم.
گفتم شاید اینا پولیه راحت قبول بشم
قبولي تووي پرديس خيلي راحته عزيز اصلا انتخاب دانشجو از كنكور فرماليته هست چون پرديسا چند بار در سال امتحان جدا برگزار ميكنن و قبوليشم راحته من كه هركيو ديدم از آشناهاي دورم رفته توو پرديس زحمتي نكشيده فقط كافيه بالاي ٢٠ تومن براي ارشد معماري هزينه كني همين!فقط چون هزينش بالاس اكثر پولدارها هم رشته هايي مثل مديريت ميخونن و تعداد دانشجو مهندسياشون كمتره نسبت و مديريت و .... به خاطر اين كه واحدهاي عملي معماري گرون درمياد تووش ،در هر صورت اگه دوست داري بري پرديس كاشكي اصلا استرس مرحله اول كنكورم نميكشيدي

mina.a.s

عضو جدید
قبولي تووي پرديس خيلي راحته عزيز اصلا انتخاب دانشجو از كنكور فرماليته هست چون پرديسا چند بار در سال امتحان جدا برگزار ميكنن و قبوليشم راحته من كه هركيو ديدم از آشناهاي دورم رفته توو پرديس زحمتي نكشيده فقط كافيه بالاي ٢٠ تومن براي ارشد معماري هزينه كني همين!فقط چون هزينش بالاس اكثر پولدارها هم رشته هايي مثل مديريت ميخونن و تعداد دانشجو مهندسياشون كمتره نسبت و مديريت و .... به خاطر اين كه واحدهاي عملي معماري گرون درمياد تووش ،در هر صورت اگه دوست داري بري پرديس كاشكي اصلا استرس مرحله اول كنكورم نميكشيدي

پولش مهم نیست یه کاریش میکنم.
جدی میگی؟؟؟؟کاش بشه واقعا.........
مرحله اول چیه الان دارم استرس کنکوره ازادم میکشم

erisss

عضو جدید
بعد اگه من اولويتم
بهشتي
تهران
علم و صنعت
هنر تهران
تربيت مدرس
به حودت بستگي داره ببين با حجاب برتر( احتمالا) مشكلي نداري؟ ببين ميتوني ٢روز در هفته بري قم يا تووي تهران راحتتري ولي اگه خونتون سمت جنوب شرقي( فكر كنم البته) تهران باشه اونموقع قم خيلي دور نيس برات ،اين ريزه كاري هاي انتخاب رشته به معيار و شرايط آدمها بستگي داره

erisss

عضو جدید
پولش مهم نیست یه کاریش میکنم.
جدی میگی؟؟؟؟کاش بشه واقعا.........
مرحله اول چیه الان دارم استرس کنکوره ازادم میکشم
راست ميگم حتي مشاور بهمون ميگفت خيليا تلفني سفارش ميشن ميرن اين پرديسا رو ببين اين مال شهيد بهشتيش فكر كنم توويه تهرانه و خود دانشگاه بهشتيه برو ببين بچه هاشو پيدا كن ميبيني كه چه جوري قبول شدن ، ولي اونايي كه من ميشناختم خيلي راحت رفتن توو اين دانشگاه . پرديس بهشتي كه آگهي داد توو روزنامه يسري دانشجو توو زمستون گرفت

mina.a.s

عضو جدید
عجب؟؟!!!!
من اول کاشانو زدم چون رفت و امدش واسن راحت تره.باشه حتما مرسی از راهنماییت

hani architect

عضو جدید
بعد اگه من اولويتم
بهشتي
تهران
علم و صنعت
هنر تهران
تربيت مدرس

سلام

نه دیگه روزانه هستش فقط محلش پردیس قمه
والا منم با این مورد مشکل دارم چون توی لیست ایوانخانه هم اومده بعد شبانه معماری هنر تبریز نوشته اینو.....اما خب مگه نه اینکه دانشگاه تهرانه وبعد اون باید باشه:que:
اینم بگم من فکر می کنم که به خاطر حجاب برتر مشتریش کمتر بشه چون میشنوم که بچه ها دغدغشم دارن با این حساب شانس قبولی بیشتر میشه برای کسایی که مشکلی با این قضیه ندارن

اما خب من در نهایت اینطور تصمیم گرفتم که مثل ایوانخانه بزنم بعد شبانه تبریز چون من خودم ساکن تبریزم ،شما هم بسته به شرایط و شهر ت بزن

pedram8755

عضو جدید
اگه داری روزانه میخونی اصلا حق شرکت در کنکور رو نداری که...چجوری کنکور دادی!!!!

اخه من پذیرش ترم بهمن ممتازی شدم!!!و اون موقع سازمان نمیدونست که نذاره من کنکور بدم!!! میخام بدونم میتونم جای دیگه برم که الکی نشینم پای اسکیس...رتبم الکی داره حیف میشه

"ALPHA"

کاربر ممتاز
اخه من پذیرش ترم بهمن ممتازی شدم!!!و اون موقع سازمان نمیدونست که نذاره من کنکور بدم!!! میخام بدونم میتونم جای دیگه برم که الکی نشینم پای اسکیس...رتبم الکی داره حیف میشه

می تونستین اون بهمنو ثبت نام نکنین ها!! نه؟!
از سازمان یا دانشگاه معاون آموزشی اینا بپرسین حضوری برین یا با تلفن شخصی و مستقیمشون تماس بگیرین... شاید راه حلی براتون پیدا بشه!

baharestan.f

کاربر بیش فعال
آره بهتره با استادات و مسئولین مشورت کنی. با اساتید بالاخص اونایی که جوونترن.

baharestan.f

کاربر بیش فعال
بچه ها یکی واسه من توضیح میده که فرق بین فناوری و پایدار علم وصنعت چیه؟هرکدوم چه سررشته ای دارن؟

pedram8755

عضو جدید
بچه ها یکی واسه من توضیح میده که فرق بین فناوری و پایدار علم وصنعت چیه؟هرکدوم چه سررشته ای دارن؟

پایداری تو علم وصنعت جوری هست که باید طرحات ارگانیک باشه و خیلی به اقلیم توجه دارن....اما تو فناوری تکنولوژی و دیتیل خیلی مهمتره..کلا میرید تو فازه سازه های تک

naser1990

عضو جدید
دوستان خواهشن نظر بدین بین کلاس اسکیس شقاقی و طایفه کدوم بهترن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

madness69

عضو جدید
مرسییییی از توضیحت
بین معماری هنر و علم و صنعت کدوم رو پیشنهاد می کنی؟
نمی شه گرایش اموزشی باشی ولی پایان نامت مثلا معماری داخلی باشه؟

1architect

عضو جدید
یه سوال فوری
اگه من داخلی و منظر و مطالعات و اسلامی رو تو انتخابام بزنم همون اولا بعد اسکیسشو ندم چی میشه؟؟مشکلی برای انتخابای بعدیم که معماریه پیش نمیاد؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا