*** ولادت حضرت علی علیه السلام و روز پدر بر تمامی پدران عزیز مبارک باد ***

anoeil

کاربر فعال تالار مدیریت ,
کاربر ممتاز

راحت نوشتیم بابا نان داد بی آنکه بدانیم بابا برای نان همه ی جوانیش را داد...
شادی روح همه پدر هایی که دیگه پیشمون نیستن یه دسته گل به زیبایی سوره حمد و یه صلوات هدیه کنیم

در سایه آفتاب پدر
پدر! گرچه خانه ما از آینه نبود؛ اما خسته‏ ترین مهربانی عالم، در آینه چشمان مردانه‏ات، کودکی‏هایم را بدرقه کرد، تا امروز به معنای تو برسم.
می‏خواهم بگویم، ببخش اگر پای تک درخت حیاطمان، پنهانی، غصه‏هایی را خوردی که مال تو نبودند!
ببخش اگر ناخن‏های ضرب‏ دیده ‏ات را ندیدم که لای درهای بسته روزگار، مانده بود و ببخش اگر همیشه، پیش از رسیدن تو، خواب بودم؛ اما امروز، بیدارتر از همیشه، آمده‏ام تا به جای آویختن بر شانه تو، بوسه بر بلندای پیشانی‏ات بزنم. سایه‏ات کم مباد ای پدرم!
آن روزها، سایه‏ات آن‏قدر بزرگ بود که وقتی می‏ایستادی، همه چیز را فرا می‏گرفت؛ اما امروز، ضلع شرقی نیمکت‏های غروب، لرزش دستانت را در امتداد عصایی چوبی می‏ریزد.
دلم می‏خواهد به یک‏باره، تمام بغض تو را فریاد کنم. ساعت جیبی‏ات را که نگاه می‏کنی، یادم می‏آید که وقت غنچه‏ها تنگ شده؛ درست مثل دل من برای تو.
این، تصادف قشنگی است که امروز در تقویم، کلمات هم‏معنی، کنار هم چیده شده‏اند.

پدر بشنو این حرف فرزند خویش
عزیزو گرامی و دلبند خویش
تویی مایه ی بود و پیدایشم
کنا رت به ناز و به آسایشم
پدر تکیه گاه وجود منی
تو سرمایه ی هست و بود منی

anoeil

کاربر فعال تالار مدیریت ,
کاربر ممتاز
پدر
به اشکهایی که ریختی و نگذاشتی حتی
قطره ای از اونها رو ببینه قسم
تا عمر دارم از گذشت هایت خواهم گفت
تا همه بدانند آهن به دوش میکشیدی
تا من قلم در دست گیرم
لباس کارگری بر تن کردی
تا من هر عید غصه لباس نو نداشته باشم
دست هایت را میبوسم

onia$

دستیار مدیر تالار مدیریت

dina arian

عضو جدید
کاربر ممتاز
روزتون مبارک....

.
.
همیشه باشید....(ولی مردانه باشید....)
..
.

.
.
دست استارتر طلا اصن....
مرسی خیلی زیاد....:w27:

MARIA RED

عضو جدید
کاربر ممتاز
تقدیم به پدر حقیقیمان، امام زمان-ارواحُنا فِداه:
ای سفر کرده ی موعود بیا / که دلم در پی تو دربه در است
جان ناقابل این چشم به راه / برگ سبزی به تو، روز پدر است

reyhanu

عضو جدید
پ..مثل پدر..پ..مثل پناه.

همانکه نبودنش مرگ غرورمان را رقم زده وجای خالی اش اندوه باربرسرمان هوار میکشد!کاش ماهم پدر داشتیم!تا بجای خیرات .....

هدیه میخریدیم و بجای روزت مبارک پدر..نمیگفتیم:روحت شادپدر!!

پدر روحت شادکه مسیر چگونه زیستن را به ما اموختی....

شادی روح همه ی پدران اسمانی..صلوات....

khanommohandes

عضو جدید
کاربر ممتاز

پـــدر؛ این مرد بی ادعا ...

روزی برای پدرهای پیر

پدرها که پیر می شوند کمتر دیده می شوند، علقه های عاطفی مادر با فرزندان در بسیاری موارد تا دوران پیری مادر را همراهی می کند، اما پدران زیادی به خاطر وابستگی عاطفی کمتر فرزندان به آنها ترجیح می دهند در دوران سالخوردگی، تنهایی را انتخاب کنند و به کنج خانه های سالمندان بخزند. خیلی وقت ها آنان بی صدا از دنیا می روند بدون آنکه کسی نبودشان را احساس کند. روز پدر فقط روزی در برابر روز مادر و بهانه ای برای خرید لباس زیر و جوراب برای پدران نیست، روز پدر، مرور پدرانگی هاست، دلسوزی ها، نصیحت ها، سختگیری ها، ملامت ها، غصه خوردن های پنهانی و دلواپسی های مردانه ای که شاید هیچ وقت دیده نمی شود.

روز پدر را می شود جشن گرفت، هدیه خرید، دست هایشان را بوسید و پای حرف هایشان نشست، مردان بی ادعایی که روزگاری چون کوه پشت من و تو ایستاده بودند، شاید بسیاری از آنها امروز به پشتوانگی من و تو نیازمندند، پدران پیر را این روزها از یاد نبریم.

بالا