گفتگوی مرتبط با دروس برق،برنامه ریزی تحصیلی و کنکور کارشناسی ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

livewaves

کاربر فعال
سلام . ازدوستانی که میتونن راهنمایی کنن تقاضای کمک دارم.
شرایط من جوری هستش که هر 2 هفته 4-5 روز رو میتونم خوب بخونم و 9یا 10 روزشو هم کم میتونم بخونم
گرایشم الک بوده و میخوام الک یا مخابرات بیارم(ماشین و بررسی نمیخونم اما اگه پاش بیفته مغناطیس میخونم)
1 برنامه میخوام که این شرایطو داشته باشه
1 - 5-6 هفته آخر نزدیک کنکور باشه برای مرور
2 - برنامه حداقل فصلی باشه و نه اینکه روزی 2-3 تا قرار باشه بخونم و آخرشم هیچی نفهمم.یعنی هرکتابی رو شروع کردم تا حداقل یک فصلشو نخوندم نرم سراغ درس بعدی

3 - منابعی رو که انتخاب کردم ایناس:
زبان پایه ام خوبه و در سایت memrise.com که یکی از بچه ها لطف کرد و آدرسشو گذاشت عضو شدم دارم با اون کار میکنم
ریاضی مهندسی و معادلات جزوه( و نه کتاب کریمی)
آمار نمیدونم
مدار کتاب پوران
سیگنال مومن زاده
الک جزوه لطیفی
مغناطیس کتاب عبدالعالی

اینو هم یه بار دیگه اینجا بگم که پشتکارم و حافظه ام بشدت ضعیفه از نظر خودم . هوشم خیلی خوبه از نظر خودم
4- از کسانی هم که دوس دارن طبق برنامه ای که یکی از دوستانی که لطف میکنه در جواب پست من پیشنهاد میده( در صورتی که باهم به انتخاب نهایی رسیدیم) ؛ دعوت بعمل می آید باهم پیش بریم .هروقتم دوست داشتیم میتونیم در اینجا یا تاپیک دیگه ای که میزنیم بیایم و از مشکلات یا پیشروی هامون بگیم.
با تشکر

توی الک نجدید نظر کنید.کتاب مهندس اسلام پناه از راهیان ارشد خیلی میتونه به شما توی این درس کمک کنه+جزوه کلاس 91 ایشون که روی وبلاگشون بارگزاری شده است.برای مغناطیسم کتاب پارسه خوبه اما ناکافی ست.وقت شما خیلی محدوده با این تفاسیر اگر تونستید بعد از مطالعه سیگنال مومن زاده به کتاب مهندس تقدسی هم سر بزنید که میتونه خیلی موثر باشه
مهم نی هر 2هفته چقدر میخونید.این مهمه که پیوسته بخونید نه تخت گاز برید نه ترمز کنید وسط راه بعد روانی کنکور خیلی مهمه اگر شتاب زده عمل کنید باعث دلسردیتان خواهد شد

livewaves

کاربر فعال
خب مشکل اینجاست که من اصفهانم و تابستان فقط ملک محمد و کارو زرگر میان اینجا. از ملک زیاد نمیدونم . بین این دو کدوم بهتره؟

والا به نظرم دکتر زرگر قطعا بهتره .اما من کلاسی نرفتم.ملک محمد طراح سوالای مدار بینش هست که واقعا عملکرد ضعیفی داشته میتونید سوالای مدار بینش رو از تاپیکای دیگه دانلود کنید.این یک ضعفه بزرگه کسی که قراره به شما تدریس کنه باید عقد دینامیک و پویایی داشته از طرفی من فیلمای رفع اشکال ایشون رو هم دیدم که باز هم از روشش خوشم نیومد(به خاطر وزن زیادش کلاسش خشکه:surprised:) از طرفی شما اگر کلاس دکتر زرگر برید و دیدتون در مدار با دکتر زرگر از یک زاویه باشه به گنجینه ای از این دیگاه ها که شامل جلد یک و دو کتاب مدار راهیان و تستهای تالیفی شان خواهید رسید.یکی از نکاتی که در کلاس رفتن مهمه اینه که اون استاد تمام تستهای کنکور رو به با حل خودش در اختیار دانشجو بذاره تا داوطلب مجبور نشه که بره سراغ حل اساتید دیگه

llvll.asoud

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
در مورد جمله ندا خانم هم خيلي ناراحت شدم. فقط يه چيز بگم بشما ندا خانم: بريد مصاحبه مهندس مهرپویا نفر اول برق همين امسال رو بخونيد ببينيد چي نوشته. لزومي نداره كلاس بريد فقط كافيه كه درست تلاش كنيد. توي همين سايت آقا احسان[/QUOTE] (Ehi) و خيليهاي ديگه كه من فقط از طريق آيديشون ميشناسمشون بدون كلاس نتيجه گرقتن. كلاس فقط به مطالعه شما نظم ميده. شما حق نداريد نا اميد باشين! به حرفم اعتماد كنيد... تجربه من ارزش اعتماد رو داره[/QUOTE]

راستش فک نمیکنم این صحبتهایی که شخص نفر اول کنکور امسال کردن به درد ما بخوره. زمانی میتونی از حرفای یه نفر استفاده کنی که شرایطش عین خودت باشه.
ببین کدوم شرایطشو داری؟
دانشجوی صنعتی شریف هستی؟ معدلت 18 به بالاس؟ یا چی
خب معلومه این آدم حتی اگه واسه کنکور هم نمیخوند باز رتبه 3 رقمیشو میاورد ولی آیا ما اینطوری هستیم؟ قرار نیس هرکی هرچی میگه سریع به خودمون تعمیمش بدیم. مشخصه واسه چنین فردی که زیر نظر بهترین استادا درس خونده با اون معدل بالا که نشون میده در طول ترم هم کوشا و فعال بوده لزومی به رفتن به کلاس نیستش! ولی فک نمیکنم واسه همه صادق باشه.اینکه کلاس بری یا نری فقط به خود فرد بستگی داره بلاخره هرکسی عیبای خودشو بهتر میدونه

livewaves

کاربر فعال
حقایق کاملا تشریح کردید

حقیقت همینه موجی که توی دهه ما وجود داره همه میان برای یک سری انگیزه های غلط ارشد می گیرن.بعضیا فکر می کنن بعدش از درختا پول می باره بعضیا برای پوز دادن و افتخار فامیل و محله شدن،فقط یک سری هدفشون از ارشد خوندن درسته اینا همونان که آینده رو رقم میزنن

livewaves

کاربر فعال
در مورد جمله ندا خانم هم خيلي ناراحت شدم. فقط يه چيز بگم بشما ندا خانم: بريد مصاحبه مهندس مهرپویا نفر اول برق همين امسال رو بخونيد ببينيد چي نوشته. لزومي نداره كلاس بريد فقط كافيه كه درست تلاش كنيد. توي همين سايت آقا احسان
(Ehi) و خيليهاي ديگه كه من فقط از طريق آيديشون ميشناسمشون بدون كلاس نتيجه گرقتن. كلاس فقط به مطالعه شما نظم ميده. شما حق نداريد نا اميد باشين! به حرفم اعتماد كنيد... تجربه من ارزش اعتماد رو داره[/QUOTE]

راستش فک نمیکنم این صحبتهایی که شخص نفر اول کنکور امسال کردن به درد ما بخوره. زمانی میتونی از حرفای یه نفر استفاده کنی که شرایطش عین خودت باشه.
ببین کدوم شرایطشو داری؟
دانشجوی صنعتی شریف هستی؟ معدلت 18 به بالاس؟ یا چی
خب معلومه این آدم حتی اگه واسه کنکور هم نمیخوند باز رتبه 3 رقمیشو میاورد ولی آیا ما اینطوری هستیم؟ قرار نیس هرکی هرچی میگه سریع به خودمون تعمیمش بدیم. مشخصه واسه چنین فردی که زیر نظر بهترین استادا درس خونده با اون معدل بالا که نشون میده در طول ترم هم کوشا و فعال بوده لزومی به رفتن به کلاس نیستش! ولی فک نمیکنم واسه همه صادق باشه.اینکه کلاس بری یا نری فقط به خود فرد بستگی داره بلاخره هرکسی عیبای خودشو بهتر میدونه[/QUOTE]

کاملا موافقم.کلاس زمانی خوبه که شما کاملا در یک درس اشباع شده باشید و در آن چندین منبع را مطالعه کرده باشید.این نتیجه برای من تجربه ای بوده.کنکور 90 توی الک یه کلاسی پیش یه استاد غیرمعروف رفتم کنکور 91 الک منفی 2 زدم!حالا امسال الکو خودم خوندمو کنکور 92 الک رو 50 زدم.ختم کلام کنکور نتیجه تلاش شما و تصمیمات مناسب در زمان مناسب با مشورت با اساتید به نام و معتمد داوطلب است نه کلاس رفتن

پویان ط

عضو جدید
اخه مسعود هر سال داره سختر میشه رقبا بیشتر میخونن شاید ما اگه اون موقع بودیم تک رقمی میاوردیم:D
خانم ندای عزیز رقابت در همه ابعاد و در تمام دنیا سخت تر شده. به قول حافظ تکیه بر جای بزرگان نتوان زد بگزاف مگر اسباب بزرگی همه اماده کنی

mazy_taj

عضو جدید
کاربر ممتاز
همه به فکر رفتن به کلاسن ...ماهایی که نمیریم کلاس چیکار کنیم خیلی استرس میاد بهم:cry:... نمیدونم هر سال بازاره کلاس رفتن داغه یا امسال بیشتر شده..
اصلا نگران نباش، خود مهندس کریمی سر یه کلاسش گفت کلاس فقط واسه اونایی که وقت کم دارن وگرنه همه چیو تو کتابم گفتم .و واقعا هم همینه من کلاسای کریمی زرگر جاهد حلم زاده و .. رو رفتم همونیو می گن که تو کتابشونم هست.شما که از الان وقت دارین بخونین که وقت کم نیارین. رو فهم درسا کار کن حتما به نتیجه می رسی.
ولی توصیه ام این که یه سری آزمونو حتما ثبت نام کن. حتی زیاد مهم نیس سطح سوالاش چطور باشه مهم اینه که به خوندنت نظم میده و وقتی نتایجو می بینی روحیه می گیری. تا کنکور راهه طولانی ایه یه چیزی باید باشه که بهت انگیزه بده تو این راه.
ارزونترینش فکر کنم نصیر باشه که اینترنتی هم برگزار می کنه که هزینه هر آزمونش پارسال 15 تومن بود.

دانشمند كوچك

عضو جدید
به نظر من بچه ها فقط تلاش مهمه و پشتکار
من خودم پارسال سه درس خوندمو رفتم سرکنکور،اگه منه نوعی به حاشیه ها گوش نمیکردمو مثل بچه خوب از تابستون شروع میکردم درست حسابی می خوندنو پشتکار داشتم،همه ی درس هارو میخوندمو شاید الان مثل خیلیا رتبم خوب میشد.فقط یادمه اگرم مجاز شدم به دلیل پشتکاری بود که ماه
اخر داشتمو بس وگرنه همینم مجاز نمی شدم
اما چند تا تجربه کسب کردم که خیلی باارزش بود
میگم شاید به دردتون بخوره
منبع خوب خیلی کمک کننده است،البته قابل ذکره که منبع خوب بستگی به خود فرد داره و خوندن تجربیات دیگران فقط کمک کننده است و این خودتی که شناخت واقعی از خودت داری و میدونی باید کدوم منبع رو انتخاب کنی
اگر با یه فردی بخونی که حس رقابتتو زیاد کنه عالیه اما اگر استرس وارد میکنه کار خوبی نیست
اصلا به حرف و استرس دیگران بی تفاوت باشید،طرف شریفی امیرکبیری یا هر دانشگاه خوب دیگه،ببین خودت چی هستیو خودت چی میخوای.
هدف و تعیین کنو گازشو بگیر برو،به عقب و اطراف فکر نکن،سعی کن کم اشتباه کنیو فقط بخونی،البته خوب بخونیو مفید بخونی
کلاس و کنکورآزمایشی فقط کمک کننده است نه معجزه گر

livewaves

کاربر فعال
به نظر من بچه ها فقط تلاش مهمه و پشتکار
من خودم پارسال سه درس خوندمو رفتم سرکنکور،اگه منه نوعی به حاشیه ها گوش نمیکردمو مثل بچه خوب از تابستون شروع میکردم درست حسابی می خوندنو پشتکار داشتم،همه ی درس هارو میخوندمو شاید الان مثل خیلیا رتبم خوب میشد.فقط یادمه اگرم مجاز شدم به دلیل پشتکاری بود که ماه
اخر داشتمو بس وگرنه همینم مجاز نمی شدم
اما چند تا تجربه کسب کردم که خیلی باارزش بود
میگم شاید به دردتون بخوره
منبع خوب خیلی کمک کننده است،البته قابل ذکره که منبع خوب بستگی به خود فرد داره و خوندن تجربیات دیگران فقط کمک کننده است و این خودتی که شناخت واقعی از خودت داری و میدونی باید کدوم منبع رو انتخاب کنی
اگر با یه فردی بخونی که حس رقابتتو زیاد کنه عالیه اما اگر استرس وارد میکنه کار خوبی نیست
اصلا به حرف و استرس دیگران بی تفاوت باشید،طرف شریفی امیرکبیری یا هر دانشگاه خوب دیگه،ببین خودت چی هستیو خودت چی میخوای.
هدف و تعیین کنو گازشو بگیر برو،به عقب و اطراف فکر نکن،سعی کن کم اشتباه کنیو فقط بخونی،البته خوب بخونیو مفید بخونی
کلاس و کنکورآزمایشی فقط کمک کننده است نه معجزه گر

در راستای فرمایشات صحیحتون توکل به خداوند رو هم یادآور میشم که به من خیلی کمک کرد
بخونیدبه امید اینکه رتبه خوبی بیارید نه اینکه یک بیارید،این باعث استرس شما سر جلسه کنکور میشه
رتبه یک امسال هم همین عقیده رو داشت و تو صحبتاش گفته که میخاست رتبه خوبی بیاره یعنی اصلا این بنده خدا هدفش یک نبوده!

alone.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان راجب پیشنهاد اقا احسان من میتونم تو درس ماشین بهتون کمک کنم

alidodar1

عضو جدید
اصلا نگران نباش، خود مهندس کریمی سر یه کلاسش گفت کلاس فقط واسه اونایی که وقت کم دارن وگرنه همه چیو تو کتابم گفتم .و واقعا هم همینه من کلاسای کریمی زرگر جاهد حلم زاده و .. رو رفتم همونیو می گن که تو کتابشونم هست.شما که از الان وقت دارین بخونین که وقت کم نیارین. رو فهم درسا کار کن حتما به نتیجه می رسی.
.

من ریاضی مهندسی از رو مومن زاده میخونم و جلد دو کریمی هم واسه تنوع تست گرفتم
سی درصد تست های جلد دوم رو حل نکرده و گفته تو جلد اول فلان صفحه حل شده و به نوعی مجبورتون کرده جلد اول هم بگیرین
یه تعدادی از تست ها رو هم حل تشریحی (حدود یه صفحه!) کرده بعدش گفته این تست به روش ذهنی یا روش های کوتاه تری هم حل میشود ولی هیچ اشاره ای به اون روش ها نکرده!
ینی غیر مستقیم گفته اگه میخواین روشهای کوتاه و ذهنیو بدونین باید کلاسامو بیاین!

پژمانفر استاد ماشین و بررسی هم که تو دانشگاهمون باهاش کلاس داشتم وقتی ازش پرسیدم فرق کلاس ماشین با کتاب ماشین چیه گفت کلاس واسه کسایی که وقت کم دارن خوبه و بدلیل محدودیت زمان بعضا روش های سریعتری نسبت به کتاب گفته میشه...

پس کسایی که میگن کلاس کنکور تاثیر زیادی نداره به نظر من خیلی تاثیر داره
شما اگه همه رفرنس های کنترل رو بخونین و کتاب امین رضایی رو هم بخورین قطعا بازهم نمیتونین کنترل بالای 30 بزنین (تو همین سایت کارنامه دوستایی که پارسال خودخوانی کرده بودن اینو نشون داد)
ولی یه تعدادی از دوستان به درصد های بالا و حتی 80 هم رسیده بودن که کلاس کنکور رفته بودن. البته نمیگم همش تاثیر کلاس کنکوره ولی قطعا تاثیر داره.

AMIN4EVER

عضو
سلام دوستان.
من ارشد سال قبل شرکت کردم و چیزی نخونده بودم .حتی نمیدونستم ماشین حساب مجاز نیست .
ققط تونستم زبان 22 درصد بزنم که غیرانتفاعی وپیام نور هم مجاز نشدم .

از هفته بعد میخام شروع کنم .

ماشین-مدار-ریاضی-کنترل-بررسی
چه کتاب تست هایی بخونم ؟توش توضیح هم داشته باشه .
در مورد ماشین حساب هم میتونید بگید چرا مجاز نیست ؟ تجربیات حل بدون ماشین حساب رو هم بگید .چون هنوز شروع نکردم میگم.

کلاس هم بخام برم کجا برم خوبه ؟
مدرسان و پارسه و... کدوم بهتره برا برق ؟
هزینه ش چقدر میشه ؟ بدون کلاس و گرفتن جزوه هاش و با کلاس رفتن ؟
نمیخام زیاد هزینه کنم .

سلام.کل تاپیک رو بخونید جوابتون رو میگیرید

سلام.
دوستان من نمیتونم کل تاپیک رو بخونم .
من سطحم بین متوسط و ضعیف هستش .
یکی یه سری کتاب خوب معرفی کنه که همه گرفتن و راضین چند نفر هم تایید کنن من همونو بگیرم .
پول کلاس هم ندارم فقط میخاستم بدونم کدوم موسسه خوبه و حدودا چقدر میگیره واسه کلاس و جزوه هاش ؟
در باره حل بدون ماشین حساب هم کوچیک توضیح بدید برا منی که تازه میخام بدون ماشین حساب کار کنم .

پویان ط

عضو جدید
سی درصد تست های جلد دوم رو حل نکرده و گفته تو جلد اول فلان صفحه حل شده و به نوعی مجبورتون کرده جلد اول هم بگیرین
یه تعدادی از تست ها رو هم حل تشریحی (حدود یه صفحه!) کرده بعدش گفته این تست به روش ذهنی یا روش های کوتاه تری هم حل میشود ولی هیچ اشاره ای به اون روش ها نکرده!

پژمانفر استاد ماشین و بررسی هم که تو دانشگاهمون باهاش کلاس داشتم وقتی ازش پرسیدم فرق کلاس ماشین با کتاب ماشین چیه گفت کلاس واسه کسایی که وقت کم دارن خوبه و بدلیل محدودیت زمان بعضا روش های سریعتری نسبت به کتاب گفته میشه...

شما اگه همه رفرنس های کنترل رو بخونین و کتاب امین رضایی رو هم بخورین قطعا بازهم نمیتونین کنترل بالای 30 بزنین (تو همین سایت کارنامه دوستایی که پارسال خودخوانی کرده بودن اینو نشون داد)
ولی یه تعدادی از دوستان به درصد های بالا و حتی 80 هم رسیده بودن که کلاس کنکور رفته بودن. البته نمیگم همش تاثیر کلاس کنکوره ولی قطعا تاثیر داره.
یکی از دوستا خودم باخوندن کتاب رضایی شصت و پنج زده

arshad1367

عضو جدید
کاربر ممتاز
همه به فکر رفتن به کلاسن ...ماهایی که نمیریم کلاس چیکار کنیم خیلی استرس میاد بهم:cry:... نمیدونم هر سال بازاره کلاس رفتن داغه یا امسال بیشتر شده..
همه به فکر رفتن به کلاسن ولی تو به فکر عمیق خوندن کتابات باش نگران نباش خیلی از بچه های اینجا بدون کلاس خوندن و قبول شدن یکیش من یکیش سیگما ... شمایی که نمیتونی کلاس بری اصلا نیازی نداری این بحثارو دنبال کنی تا استرس بگیری!!!
سوالای کنکور دیگه در اون حدم نیستن که نشه بدون کلاس زد اتفاقا فرق زیادی بیندکسی که کلاس رفته و کسی که خودش خوب خونده نیست به جای کلاس شما وقتتو بذار رو عمیق خوندن و تستای متنوع و خوب وخصوصا کنکورهای اخیر و بزن هرچه قدر بیشتر بهتر ...

arshad1367

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
دوستان من نمیتونم کل تاپیک رو بخونم .
من سطحم بین متوسط و ضعیف هستش .
یکی یه سری کتاب خوب معرفی کنه که همه گرفتن و راضین چند نفر هم تایید کنن من همونو بگیرم .
پول کلاس هم ندارم فقط میخاستم بدونم کدوم موسسه خوبه و حدودا چقدر میگیره واسه کلاس و جزوه هاش ؟
در باره حل بدون ماشین حساب هم کوچیک توضیح بدید برا منی که تازه میخام بدون ماشین حساب کار کنم .
سلام
مدار: کاروزرگریا مدرسان شریف( احتمالا كتاب مهندس كهن هم جالب باشه تا تابستون مياد) +دوجلدي رهيافت دياني(درصورت نياز به تمرين بيشتر و تسلط)+ دوجلدي راهيان ارشد تقوي براي تست + آزمونهاي سايت مهندس كهن (درصورت نياز به درصدهاي بالاي 60 )+ مرور كتاب مدار هدتني (اگر مايل به آشنايي با ديد طراح سوالات مدار 90و91 هستيد)+
تجریه: مومن زاده( تو شناسايي سيستم ها ضعف داره ولي كتاب خيلي خوبيه) + تقدسي انتشارات نصير(فوقالعاده عالي و توصيه شده براي پايه ضعيف و قدرتمند در شناساي سيستم ها)+ آزمونهاي سايت مهندس تقدسي وبانک تست مومن زاده یا کهن
کنترل: كنترل امين رضايي + تست تقوي(بدون كلاس نميشه درصد بالايي كسب كرد درصورتي كه پايه ضعيفي داشته باشيداز سال 89به بعد سوالات فضاييه )
الکترونیک: جزوه باغستانی برايي شروع خوب است + جزوه اسلام پناه تكميلي(كتابشونم مياد تا تابستون) كه روش هاي حل اسلام پناه ترجيحا استفاده شود + كتاب تست تحليل نظري مهندس اسلام پناه فوق العاده عالي + تستاي الكترونيك ازمونهاي بينش و سوالات ابزار دقيق حتما زده شود ( اكيدا سوالات با روش اسلام پناه حل شود) +بدون كلاس هم ميشود به درصد بالا رسيد با همين كتابها...
ریاضی مهندسی: معتقدي + كتاب مهندس مومن زاده فوق العاده عالي و مكمل هم وجلددوم کتاب مهندس کریمی برای تست بیشتر
معادلات: كريمي + معتقدي خوب هستند ..... اگر پايه تان ضعيف هست دوجلدي آقاسي پيشنهاد ميشود
موفق باشيد

major7

عضو جدید
توی الک نجدید نظر کنید.کتاب مهندس اسلام پناه از راهیان ارشد خیلی میتونه به شما توی این درس کمک کنه+جزوه کلاس 91 ایشون که روی وبلاگشون بارگزاری شده است.برای مغناطیسم کتاب پارسه خوبه اما ناکافی ست.وقت شما خیلی محدوده با این تفاسیر اگر تونستید بعد از مطالعه سیگنال مومن زاده به کتاب مهندس تقدسی هم سر بزنید که میتونه خیلی موثر باشه
مهم نی هر 2هفته چقدر میخونید.این مهمه که پیوسته بخونید نه تخت گاز برید نه ترمز کنید وسط راه بعد روانی کنکور خیلی مهمه اگر شتاب زده عمل کنید باعث دلسردیتان خواهد شد
دوست عزیز من بخاطر استرس زیادی که دارم همیشه تو برنامه ریزی با مشکل مواجه میشم خیلی سنگین می بندم برنامه رو و مسئله دیگه اینکه پشتکار ندارم.
اگه بشه برنامه ای رو شما یا دوستان دیگری با شرایطی که خدمتتون عرض کردم(2هفته ای باشه و یک ما آخر رو مطلب جدید اضافه نکنم و فقط برای مرور باشه ) بریزید برای من ممنون میشم .

mazy_taj

عضو جدید
کاربر ممتاز

چنتا قضیه رو بگم
1 کارناممو تو همین تاپیک گذاشتم اگه نگاه کنین ماشینو از همه بیشتر زدم 67 درصد و هیچ کلاسی هم واسش نرفتم، الان می گم ای کاش کنترل هم به جای تکیه به استاد خودم یه کتاب رفرنس خوب میخوندم نه اینکه با جاهد بیام جلو و تستی به سوالا نگاه کنم(کنترل 27 درصد زدم) .واسه ماشین ولی نشستم بیم بهارا خوندم و مسله هاشو حل کردم. بهتون قول می دم اگه صرفا تستی بخونین(اونطور که سر کلاس می گن) پشیمون می شین. واسه ارشد باید درک عمیقی از مسایل داشته باشین، صد البته نکات تستی رو (بعد از اینکه عمیقا درسو گرفتین) باید بدونین که کتابای تست خوب کفایت می کنه( واسه ماشین پردازش خوندم)
2 در مورد کتاب کریمی بگم که دقیقا می دونم کجا هارو می گین چون اون کتابو من بارها دوره کردم. مٍثلا تو بخش سری فوریه زیاد گفته با روش ذهنی هم قابل حله، اگه کمی دقت کنین اون سولارو با رد گزینه(مثلا زوج و فرد بودن ضرایت ، سرعت همگرایی ضرایب و ...) می تونید حل کنید.شما همین فصل رو بخون بعد سوالای 3 سال اخیرو نگاه کن شاید از 5 تا 1 اشو بتونی حل کنی.کنکور به سمت مفهومی تر شدن می ره هر سال،نکته تستی زیاد به درد بخور نیست.من چندین سال از لیسانسم می گذره اون موقع رفیقام که رتبه های 10 و 13 شده بودن نه یه کلاس رفته بودن نه حتی یه آزمون داده بودن فقط درسارو( در طول دوره لیسانس) عمیقا یاد گرفته بودن.
در کل توی مهندسی کریمی کفایت نمی کنه اما تو معادلات عالیه
3 همه کلاسا هم مثل هم نیست شاید اساتید دیگه روش های دیگه ای داشته باشن، کما اینکه کلاس دکتر زرگر واقعا خوب بود واسم چون مدارو کلا فراموش کرده بودم و 5 ماه بیشترم وقت نداشتم. ایشون هم روش تشریحی رو می گفت هم بعدش می گفت که حالا تستیش می شه اینجوری و یا کلاس دکتر حلم زاده اونم واسه من خوب بود اما همونایی رو می گفت که تو کتابشم گفته

در کل نمی شه واسه همه یه نسخه پیچید اما شما که از الان وقت دارین تازه هم درسارو خوندین همش یادتونه اگه یه رفرنس خوب واسه هر درس و یه کتاب تست خوب واسش بخونین مطمن باشین از خیلیهایی که میرن کلاس جلو ترین.ولی آزمون رو توصیه می کنم. این حرف چندینتا از دوستامه که همه همین نظرو داشتیم که آزمونا خیلی کمک میکنه به برنامه ریزی و روحیه و انگیزه دادن.

saj2607

عضو جدید
n
1دوست عزیز بنظرتون واسه کسی که 5-6 سال قبل فارغ تحصی شده و از درس دور بودهکلاسای زیر میتونه مفید شه یا از کتاباشون بخونم:ریاضی کلاس کریمی یا کتابش هم کارسازه؟م دا ر کلاس زرگر یا کتابش.سیگنال کتاب تقدسی یا کتابش؟ در مورد کنترل دکتر ابویی هم اطلاعاتی دارین؟

livewaves

کاربر فعال
دوست عزیز من بخاطر استرس زیادی که دارم همیشه تو برنامه ریزی با مشکل مواجه میشم خیلی سنگین می بندم برنامه رو و مسئله دیگه اینکه پشتکار ندارم.
اگه بشه برنامه ای رو شما یا دوستان دیگری با شرایطی که خدمتتون عرض کردم(2هفته ای باشه و یک ما آخر رو مطلب جدید اضافه نکنم و فقط برای مرور باشه ) بریزید برای من ممنون میشم .
هیچکس بهتر از شما خودتون رو نمیشناسه و بهترین برنامه ریز خود شما هستید.اگر به دنبال روشهای برنامه ریزی برای کنکور هستید توی همین تاپیک که از اول جلو بیاید پاسخ خواهید گرفت.توی سایت مهندس مومن زاده روشهای برنامه ریزی در شروع عای زمانی مختلف امده میتونید مراجعه کنید.مفیده

livewaves

کاربر فعال
n
1دوست عزیز بنظرتون واسه کسی که 5-6 سال قبل فارغ تحصی شده و از درس دور بودهکلاسای زیر میتونه مفید شه یا از کتاباشون بخونم:ریاضی کلاس کریمی یا کتابش هم کارسازه؟م دا ر کلاس زرگر یا کتابش.سیگنال کتاب تقدسی یا کتابش؟ در مورد کنترل دکتر ابویی هم اطلاعاتی دارین؟

ب نظرم کسایی که دور بودن بهتره کلاس برن البته اگر پولشو دارن،چون با این کار هم انگیزه شون بیشتر میشه هم اینکه با بچه های کلاس می تونن ارتباط داشته باشن و از همه مهم تر اینکه توی جو درس خوندن قرار می گیرید اما برای کسی که فارغ شده و پایه متوسط یا ضعیف داره کتاب کافی ست

mazy_taj

عضو جدید
کاربر ممتاز
n

واسه ما ها که از درس دور بودیم کلاس یه خوبیش اینه که تو اون جو قرار میگریم دوباره.
همونطور که گفتم درس مهندسیه آقای کریمی رو توصیه نمی کنم ( نه کلاس نه کتاب) اما معادلاتش رو شدیدا توصیه می کنم ( کتاب کافیه مگر اینکه کمبود وقت داشته باشین مثل من)
مهندسی رو از بقیه دوستان بپرسین چی خوندن، آمار هم وقت نذاشتم واسش
دکتر زرگرو توصیه می کنم کلاسشون رو برین اگه دسترسی دارین. با درسشون مدارو 50 60 میشه زد
در مورد سیگنال نظری ندارم رشته ام قدرت هست
آقای ابویی حل التمرین دکتر جاهد بودن و من ایشون رو اونجا دیدم آدم باسوادی هست دکتری شریف می خوند پارسال تموم کرد و خیلی با انرژی و باوجدان تمرینارو حل می کردن و چیزایی می گفت که جاهد نگفته بود.اما کنترل این سال ها خیلی مفهومی شده و با 4 تا نکته تستی سر جلسه خیلی نمی تونین بالا بزنین( من 27 زدم ) توصیه ام اینه که شما هم که مثل من از درس دور بودین یه منبع بخونین قبل از شروع کلاس(شنیدم کتاب دکتر خاکی صدیق خوبه ولی حتما بپرسین از بقیه) بعدش از کلاس واسه یاد گرفتن نکات تستی استفاده کنین عالی میشه. در مورد آقای شیرین آبادی هم تحقیق کنین تعریفشو زیاد شنیدم اما خودم نداشتم باهاش.

mazy_taj

عضو جدید
کاربر ممتاز
n

ب نظرم کسایی که دور بودن بهتره کلاس برن البته اگر پولشو دارن،چون با این کار هم انگیزه شون بیشتر میشه هم اینکه با بچه های کلاس می تونن ارتباط داشته باشن و از همه مهم تر اینکه توی جو درس خوندن قرار می گیرید اما برای کسی که فارغ شده و پایه متوسط یا ضعیف داره کتاب کافی ست

این حرفتون در مورد پایه کاملا درسته به نظرم بیشترین استفاده از کلاس کنکورو بچه هایی می برن که پایشون قویه و یا از درس خیلی دور بودن

hamid_3469

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بالاخره نفهمیدم من که از درس دور بودم پایم هم ضعیفه خودم بخونم بهتره یا کلاس؟ راسی چرا میگین کلاس کریمی خوب نیست چجوریه مگه؟

پاسخ سوال شما خیل روشنه . ببینید این اساتیدی که ما داریم در مورد کلاسشون بحث میکنیم همون کسایی هستن که ما داریم کتاب و جزوشونو میخونیم پس نتیجه میگیریم که اگه همون استاد با زبان خودش اونو به ما بگه تاثیرش خیلی بیشتره . حالا بقیش بستگی به خودت داره اگه میتونی کتاب یا جزوه رو خودت بفهمی خب کلاس نیاز نیست ولی اگه برات نامفهومن صد درصد کلاس مفیده و از کلاس خیلی استفاده میکنی . پس هر کسی در مورد کلاس رفتن یا نرفتن خودش میتونه بهترین تصمیمو بگیره و بس.

mazy_taj

عضو جدید
کاربر ممتاز
بالاخره نفهمیدم من که از درس دور بودم پایم هم ضعیفه خودم بخونم بهتره یا کلاس؟ راسی چرا میگین کلاس کریمی خوب نیست چجوریه مگه؟

اگه نظر منو بخای همونطور که گفتم شما باید اول پایتونو بسازی ( با کتابای مرجع) بعدش بری کلاس یا کتاب کنکوری بخونی.یه دفعه همنجوری بری سر کلاس چیزی دستگیرت نمی شه. ولی چون دور بودی از درسا اون موقع اگه بری سره کلاس تو جو قرار می گیری بهتره
به نظر من کلاس مهندسیش در سطح تستای 2 3 سال اخیر برق نیست، واسه بقیه رشته ها احتمالا خوبه چون تستای اونا ساده تر از برقه.البته نظر من هست بازم پرسوجو کنید.

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
به خوندنم نیستش من خیلیارو میشناسم از صبح تا شب درس میخونن ولی بیا نمراتشونو نگا کن :biggrin:

آخه 2 دلیل داره
یکی اینکه حتما آواز میخونه نه درس :دی
دوم اینکه واقعا میخونه ولی یا شانس نداره یا اینکه تو دانشگاه آشنا نداره یا پولدار نیست که سیبیل استاد رو چرب کنه . ( یکیش خودم که نه آشنا دارم و نه پول . ترم قبل نمره 18 کنترل خطی من به خاطر اینکه چیزی از من به استاد نماسید بود. شد 12 :| )

major7

عضو جدید
هیچکس بهتر از شما خودتون رو نمیشناسه و بهترین برنامه ریز خود شما هستید.اگر به دنبال روشهای برنامه ریزی برای کنکور هستید توی همین تاپیک که از اول جلو بیاید پاسخ خواهید گرفت.توی سایت مهندس مومن زاده روشهای برنامه ریزی در شروع عای زمانی مختلف امده میتونید مراجعه کنید.مفیده

سلام من تو سایت ایشون ثبت نام کردم ...روش های برنامه ریزی رو پیدا نمیکنم ...کجای سایتشون زدن ؟

* F A R Z A D *

عضو جدید

کارنامه نفر اول کنکور ارشد برق 92 مهندس علی مهرپویا

زبان 5 %
ریاضی
75 %
مدار
91 %
کنترل
33 %
سیگنال
91 %
الکترونیک100 %
الکترومغناطیس54 %

چه کرده تو مدار وسیگنال و االکترونیک :eek: واقعلا گل کاشته به نظر من که با اختلاف زیاد نفر اول شده ، بچه ها خودتون رو گم نکنید :smile: مخصوصا الکترونیکیا و مخابراتیها ، شما هم میتونید ;) ، چون تعداد اونایی که همچین درصدی رو زدن فک نکنم به انگشتای یه دست هم برسه .

منبع

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا