اعلام نتایج اولیه کنکور ارشد 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

pamaa

عضو جدید
کد رشته های دارای شرایط خاص مثل مالک اشتر و صدا و سیما و ... رو حداکثر دوتاشو میتونیم وارد کنیم؟؟؟؟ترتیبش هم مهمه؟

یعنی فقط میشه 2 تا کد رو وارد کرد؟؟!!:(
این که خیلی بد شد!!!
رفرنس شما صفحه 191 فایل پیوستی هست که سنجش داده؟!
بچه ها کسی انتخاب کرده که بدونه ماجرا از چه قراره؟

soheil.z

عضو جدید
دوستان من میخام بین گرایشهای
مخابرات سیستم
اکترونیک دیجیتال و مدارو وسیستم
و کنترل
انتخاب کنم ولی دچار سر در گمی شدم لطفا راهنمایی کنید
کارشناسیم کنترل خوندم
رتبه
کنترل 35
الکترونیک 97
مخابرات 116

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان من میخام بین گرایشهای
مخابرات سیستم
اکترونیک دیجیتال و مدارو وسیستم
و کنترل
انتخاب کنم ولی دچار سر در گمی شدم لطفا راهنمایی کنید
کارشناسیم کنترل خوندم
رتبه
کنترل 35
الکترونیک 97
مخابرات 116

اگر به گنترل علاقه دارید انشاالله کنترل دانشگاه تهران رو میارید.مدار و سیستم دانشگاه تهرانم باز شانس دارید.مخابرات سیستم تهران هم شانس دارید ولی پلی تکنیک قطعیه

soheil.z

عضو جدید
اگر به گنترل علاقه دارید انشاالله کنترل دانشگاه تهران رو میارید.مدار و سیستم دانشگاه تهرانم باز شانس دارید.مخابرات سیستم تهران هم شانس دارید ولی پلی تکنیک قطعیه
مهندس از نظر زمینه کاری، بازار کار و دروس امکانش هست مقایسه داشته باشید

livewaves

کاربر فعال
یعنی فقط میشه 2 تا کد رو وارد کرد؟؟!!:(
این که خیلی بد شد!!!
رفرنس شما صفحه 191 فایل پیوستی هست که سنجش داده؟!
بچه ها کسی انتخاب کرده که بدونه ماجرا از چه قراره؟

دقیقا همینطوره.فقط دو تا کد رشته میشه که اون دو تا هم باید جزو 10تاانتخاب اولتون باشه

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مهندس از نظر زمینه کاری، بازار کار و دروس امکانش هست مقایسه داشته باشید

سلام.به این لینک برید و همه دروس رو برای گرایش ها یکجا ببینید.در مورد کنترل یکی از رفقای من قزوین آزاد داره میخونه و استاداشونم همه استاد تمامای تهرانی هستن.یکیشون پروفسور منهاج بود مثلا که امیکبیر درس میده.اما میگه اون انتظاری که از ارشد کنترل داشتم این نبود و کلا یه دنیای دیگست و خیلی تئوری هستش.

mohpooria

عضو جدید
دوستان پیرو ایمیلی که زدم به جناب آقای دکتر آسمانی در رابطه با الکترونیک دیجیتال
ایشون گفتند دکتر موسوی زاده ، خودشون (دکتر آسمانی) و دکتر سوداگر در این فیلد کار میکنند.

بعد از جمع بندی به این نتیجه رسیدم برای الکترونیک دانشگاه های تهران به رنک زیر هستند :
1- شریف
2-تهران
3-امیرکبیر
4- علم و صنعت
5-تربیت مدرس
6- خواجه نصیر (البته شاید این بالاتر از تربیت مدرس قرار بگیرد ، بستگی به خودتون داره)

afba

عضو جدید
دوستان پیرو ایمیلی که زدم به جناب آقای دکتر آسمانی در رابطه با الکترونیک دیجیتال
ایشون گفتند دکتر موسوی زاده ، خودشون (دکتر آسمانی) و دکتر سوداگر در این فیلد کار میکنند.

بعد از جمع بندی به این نتیجه رسیدم برای الکترونیک دانشگاه های تهران به رنک زیر هستند :
1- شریف
2-تهران
3-امیرکبیر
4- علم و صنعت
5-تربیت مدرس
6- خواجه نصیر (البته شاید این بالاتر از تربیت مدرس قرار بگیرد ، بستگی به خودتون داره)

منم با بچه های مدرس و خواجه و امیرکبیر وحتی تبریز صحبت کردم هرکس تو گرایش خودش رضایت کامل از دانشگاهاشون داشتن.ما هام تو این جمع به کمک هم هر تلاشو پرسوجوئی لازم بود انجام دادیم و تبادل اطلاعات کردیم.از تمام دوستان مجازی که محبت واقعیشون رو از هم دریغ نکردن تشکر میکنم.الهی هرکس به اونچه که براش صلاحه و لبش رو خندون و دلشو خوش میکنه برسه.

mohpooria

عضو جدید
دوستان من اتتاب رشته کردم اما وقتی می خام اطلاعات رو ببینم یا ویرایش کنم پیام میده
اطلاعاتی با مشخصات وارد شده یافت نشد و با این شماره پرونده انتخاب رشته انجام نشده است

کسی چنین مشکلی نداره ؟

arshad1367

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان من اتتاب رشته کردم اما وقتی می خام اطلاعات رو ببینم یا ویرایش کنم پیام میده
اطلاعاتی با مشخصات وارد شده یافت نشد و با این شماره پرونده انتخاب رشته انجام نشده است

کسی چنین مشکلی نداره ؟

از روش هاي 2 و3 مشاهده اطلاعات استفاده كن يكيش جواب ميده بالاخره

tarane.barani

عضو جدید
سلام
به نظر شما پیام نور بهتره یا پردیس خودگردان یا مجازی؟
یعنی اولویت رو تو انتخاب واحد به چه صورت بذاریم بهتره؟

داوود خطر

عضو جدید
سلام
به نظر شما پیام نور بهتره یا پردیس خودگردان یا مجازی؟
یعنی اولویت رو تو انتخاب واحد به چه صورت بذاریم بهتره؟
پردیس خودگردان خیلی بالاتره . حتی پردیس یک دانشگاه خوب مثل شریف از اکثر تمام روزانه های کشوره بالاتره .
هزینه پردیس ترمی 8 تومن تموم می شه .

saeed_telecom

عضو جدید
اطلاعاتی برای دوستان جهت آشنایی بیشتر با گرایش های سیستم و شبکه در مخابرات:
وقتی ما راجع به بحث های مخابراتی گرایش شبکه و سیستم صحبت میکنیم یعنی از 4 لایه صحبت میکنیم... لایه ی فیزیکی، لایه ی لینک داده، لایه ی شبکه و لایه ی انتقال... لایه ی فیزیکی و تا حدودی لایه ی لینک داده سیستمی هستند... اما لایه ی شبکه که شامل الگوریتم های مسیریابی و برنامه ریزی و به اشتراک گذاشتن اطلاعات در ابر و همچنین امنیت شبکه میشوند و لایه ی انتقال که شامل پروتکل های انتقال داده و جلوگیری از ازدحام هستند که معروفترین آنها TCP است مربوط به شبکه است. البته لایه ی انتقال نیمه کامپیوتریست... اما لایه های بالاتر یعنی session, presentation, application کاملا مربوط به کامپیوتر است که شبکه ی مربوط به مخابرات با آنها سر و کار ندارد... درگرایش شبکه بیشتر با تعیین ترافیک شبکه، افزایش QoS، افزایش throughput و کاهش delay، روشها و پروتکلهای بهبود این موارد در شبکه، الگوریتم های مسیریابی در انواع شبکه ها و بهبود این الگوریتمها و با نرم افزارهایی چون NS و OPNET سر و کار دارید. فیلد جذابیست و من به شخصه به شدت به آن علاقمندم...
در کل در استاندارد OSI، هفت لایه داریم... اما در استاندارد TCP/IP ما 5 لایه داریم... چون لایه ی شبکه و انتقال با TCP/IP در لایه ی MAC بررسی میشود.
لایه های به ترتیب:
physical layer
data link layer
network layer
transport layer
session layer
presentation layer
application layer
در لایه ی فیزیکی تبدیل سورس به سمبل ها (سورس کدینگ یا کدینگ منبع)، تبدیل سمبل ها به سیگنال، مدولاسیون سیگنالها برای انتقال از باند پایه به باند انتقال و بلعکس (مدولاسیون دیجیتال مثل QAM)، آشکار سازی سیگنال، بررسی فیدینگ و شدوینگ در سیستمهای بی سیم و در کل تکنولوژی ارسال و دریافت در لایه ی فیزیکی در محدوده ی سیستمهای مخابراتی بدون بررسی خواص سیگنال انتقالی و بررسی نوع ارسال (با استفاده از مایکروویو، فیبر نوری، سیم مسی یا صدا)،انواع مولتی پلکسرها مورد توجه قرار میگیرد که صد البته این لایه مختص گرایش "سیستم" است.
در لایه ی لینک داده کدینگ کانال (یافتن خطا و تصحیح خطا)- اختصاص لینک توسط سویتچ (مداری و بسته ای)- اختصاص فرکانس، زمان یا طول موج، جلوگیری از وقوع تصادم یا collision در انتقال داده با استفاده از روشهایی مثل ALOHA یا CSMA و کانالیزاسیون و انواع پروتکل های انتقال داده مثل ARQ... مورد توجه قرار می گیرد. در این لایه کدینگ کانال جنبه ی سیستمی و بقیه ی موارد جنبه ی شبکه ای دارد.
در لایه ی شبکه، الگوریتمهای مسیریابی روترها، انواع شبکه ها و الگوریتمهای مسیریابی مختص آنها، ترافیک شبکه بر اساس نرخ ورود به روترها، امنیت و روشهای بهبود امنیت شبکه بررسی میشود.

آخرین ویرایش:

MehranVB

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
اطلاعيه‌ دوم سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ كشور در رابطه با رشته‌ محل‌هاي جديد و اصلاحات دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي و همچنين تمديد مدت زمان انتخاب رشته آزمون‌ تحصيلات تكميلي (كارشناسي ارشد) سال‌ 1392

رشته های اصلاح شده:
جدول شماره 3- گروه فني و مهندسي:
1251ـ مهندسی برق -الکترونیک(با ضرايب گرايش1)
دوره تحصيلي
كد محل تحصيل
نام دانشگاه يا مؤسسه آموزش عالي محل تحصيل
ظرفيت پذيرش
نيمسال
جنس پذيرش
توضيحات
اول
دوم
زن
مرد
روزانه
31021
دانشگاه زنجان
7
-
زن
مرد
زمينه سيستم‌هاي ديجيتال
نوبت دوم
31084
دانشگاه زنجان
3
-
زن
مرد
زمينه سيستم‌هاي ديجيتال
روزانه
31020
دانشگاه زنجان
5
-
زن
مرد
زمينه ميكروالكترونيك
نوبت دوم
31083
دانشگاه زنجان
1
-
زن
مرد
زمينه ميكروالكترونيك
1251ـ مهندسی برق -قدرت(با ضرايب گرايش2)
روزانه
31212
دانشگاه زنجان
6
-
زن
مرد
زمينه ماشين‌هاي الكتريكي و الكترونيك قدرت
روزانه
31213
دانشگاه زنجان
11
-
زن
مرد
زمينه سيستم‌هاي قدرت و فشار قوي
روزانه
31214
دانشگاه سمنان
6
-
زن
مرد
در زمینه ماشین
روزانه
31215
دانشگاه سمنان
6
-
زن
مرد
درزمینه سیستم
نوبت دوم
31287
دانشگاه زنجان
2
-
زن
مرد
زمينه ماشين‌هاي الكتريكي و الكترونيك قدرت
نوبت دوم
31288
دانشگاه زنجان
4
-
زن
مرد
زمينه سيستم‌هاي قدرت و فشار قوي
نوبت دوم
31289
دانشگاه سمنان
6
-
زن
مرد
درزمینه سیستم
1251ـ مهندسی هسته ای(با ضرايب گرايش7)
روزانه
31646
دانشگاه صنعتی امیرکبیر
2
-
زن
مرد
گرايش كاربردپرتوها-(درچارچوب دانشكده مهندسي هسته اي وفيزيك)
نوبت دوم
31647
دانشگاه صنعتی امیرکبیر
1
-
زن
مرد
گرايش كاربردپرتوها-(درچارچوب دانشكده مهندسي هسته اي وفيزيك)

رشته‌هاي حذف شده از دفترچه راهنما:
كدمحل‌هاي تحصيلي مندرج در جدول ذيل از رديف كدمحل‌هاي تحصيلي مندرج در دفترچه راهنماي انتخاب رشته، حذف گرديده و پذيرش دانشجو در اين كدها انجام نخواهد شد.
گروه
جدول شماره
كد رشته امتحاني
نام رشته امتحاني
دوره تحصيلي
كدمحل تحصيل

فني و مهندسي
3
1251
مهندسي برق ـ الكترونيك
روزانه
31020
دانشگاه زنجان
فني و مهندسي
3
1251
مهندسي برق ـ الكترونيك
نوبت دوم
31083
دانشگاه زنجان
فني و مهندسي
3
1251
مهندسي برق ـ قدرت
روزانه
31212
دانشگاه زنجان
فني و مهندسي
3
1251
مهندسي برق ـ قدرت
نوبت دوم
31287
دانشگاه زنجان

رشته های اضافه شده:

1251ـ مهندسی برق - مخابرات(با ضرايب گرايش3)
دوره تحصيلي
كد محل تحصيل
ظرفيت پذيرش
نيمسال
جنس پذيرش
توضيحات
اول
دوم
زن
مرد
روزانه
34097
دانشگاه تهران
4
-
زن
مرد
گرايش شبکه
روزانه
34098
دانشگاه تهران
4
-
زن
مرد
گرايش رمز
نوبت دوم
34099
دانشگاه تهران
2
-
زن
مرد
گرايش شبکه
نوبت دوم
34100
دانشگاه تهران
2
-
زن
مرد
گرايش رمز
1251ـ مهندسی برق - قدرت(با ضرايب گرايش2)
نوبت دوم
34103
دانشگاه سمنان
6
-
زن
مرد
درزمینه ماشین

marjan.gogol

عضو جدید
بچه ها یعنی چی که اولش زده الکترونیک زنجان اضافه شده
بعد وسطش تو جدول حذف شده ها الکترونیک زنجان رو زده ؟؟؟

saeed_telecom

عضو جدید
به عنوان یک توصیه به همه ی دوستان عزیز برای انتخاب گرایش و رشته...
اول اینکه به جای اینکه دنبال بازار باشید دنبال علاقتون باشید... ببینید استعدادتون در کدوم گرایش بیشتره و به کدوم گرایش علاقه ی بیشتری دارید و میتونید خودتون رو رشد بدید...
به قول انیشتین اگر یک ماهی را در بالا رفتن از درخت آزمون کنید تا پایان عمرش فکر میکند که بی استعداد است... ما باید خودمون، خودمون رو کشف کنیم و در جاده ای قدم برداریم که رشد و تعالی خودمون رو در همون جاده میبینیم...
برای آشنایی بیشتر با رتبه های دانشگاه های کشور یک سری به این سایت بزنید:
http://www.webometrics.info/en/Asia/Iran (Islamic Republic of)
همچنین برای اینکه بفهمید کدام دانشگاه در کدام رشته و گرایش بهتر است، ساده ترین راه این است که در سایت دانشگاه های مورد نظرتان اساتید هیئت علمی دانشگاه را چک کنید و رتبه ها و مقالات ترنسکشن و ژورنالی را که تاکنون نشر کرده اند بررسی کنید، حتی با این روش میتوانید ناخودآگاه با استاد راهنمای آیندتان آشنا شوید و ببینید در کدام زمینه دانشگاه مورد نظرتان استادیاران و بخصوص دانشیاران بیشتری دارند... به همین راحتی...
موفق باشید.

sharifqc

عضو جدید
دوستان من 4 5 تا رشته با شرایط خاص تو شاهد و مالک اشتر انتهای انتخاب رشتم زدم بهم گیر ندن؟؟ :)

marjan.gogol

عضو جدید
قبلا اسم نداشت ، الان 2تارو جداکرده گذاشته آنالوگ و دیجیتال

بعله این رو متوجه شدم
اما من که الان تو انتخابام هر دو تا زنجان رو زدم باید چیکار کنم؟؟؟؟
کدش هم که تغییر نکرده که بخوام برم عوضش کنم !!!

nadalsh

عضو جدید
بچه ها مهندسی هسته ای کاربرد پرتوها چیه؟؟؟ با پرتو پزشکی چقدر فرق داره؟ جفتشون ضریب گرایش 7 دارن

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا