مشاوره انتخاب رشته (ارشد)

hamid051

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
ی بار به این موضوع فکر کرده بودم اما فکر نکنم بتونم، از پراکندگی خوشم نمیاد
جدا از علاقه بنظرم بچه های صنایع که 4سال وقتشون رو میزارن برای درک مفاهیمی مثل بهینه سازی و برنامه ریزی تولید وکیفیت و... درسامون هم که پروژه دارن در طول تحصیل با یکسری از مشکلات صنعت حتی کم آشنا میشیم گذروندن ی دوره مدیریت مفیده (حالا چ از طریق دانشگاه یا کلاسای بیرون).
بهتر میتونیم کمک حال صنعت و خودمون باشیم

اره من که الان دارم واسه مدیریت بازرگانی می خونم یکذره نگرشم فرق کرده همچین کلی تر دارم نگاه میکنم و واسم مفید بوده و یکذره از عملیات دورتر شدم ولی ادغام عملیات با سیاست گذاری برام جالب بود یعنی همون کار مدیران میانی (البته مهندسی صنایع خودش در حوضه مدیران میانه قرار میگیره ) ولی کلا از قدیم گفتن ز گهوار تا گور دانش بجویی

• Like
واکنش ها: 1716

hamid051

کاربر ممتاز
چه جالب شما هم مدیریت اجرایی میخونید اره - البته من بخاطر استادم گفتم که دکتراشو گرفته یعنی DBA درست دیگه نه همین میشه کارشناسی ارشد میشه مهندسی مدیریت اجرایی دکترا میشه دکترای مدیریت اجرایی خلاصه باز هم هر کاری نکنید خون یک مهندس در وجودتون جریان داره :)

sahar7070

عضو جدید
نمونه اش من امسال میخوام مدیریت اجرایی شرکت کنم

البته مدیریت اجرای یکذره فرق میکنه -ولی بقی مدیریت ها اصلا نباید حرفشو بزنی[/QUOTE]

چرا؟ مگه مشکلشون چیه؟
آخه من خودمم هر از گاهی به مدیریت صنعتی فکر می کنم واسه ارشد .

hamid051

کاربر ممتاز
البته مدیریت اجرای یکذره فرق میکنه -ولی بقی مدیریت ها اصلا نباید حرفشو بزنی

چرا؟ مگه مشکلشون چیه؟
آخه من خودمم هر از گاهی به مدیریت صنعتی فکر می کنم واسه ارشد .[/QUOTE]

خیلی قدیمی ادم باید دنبال جدید ها باشه مدیریت صنعتی میدونی چقدر سر فصل هاش قدیمی حالا حداقل توی کاردانی که اینطوری بود ما یک درس داشتیم به اسم تدارکات که انگار همین درس هم توی مدیریت صنعتی بود یعنی اخرین ورژنش مال سال 1382 بود فکر شو بکون جند سال گذشته حتی توی این چند سال که نگارش فارسی تغییر کرده بود نگارش نکرده بودنند فقط مثل اینکه هر سال زحمت کپی پیس رو کشیدن

saamaaneh

عضو جدید
درخواست راهنمایی از همه ی بچه های گل مهندس

درخواست راهنمایی از همه ی بچه های گل مهندس

سلام دوستان، امیدوارم حال همه تون خوب باشه، من تازه همین الان تو این سایت عضو شدم و از این بابت هم خیلی خوشحال هستم
خوب سرتونو درد نیارم و سوالمو بپرسم

من تازه لیسانس مدیریت صنعتی گرفتم روراستی هیچی هم از رشته ام بلد نیستم چون همش حفظیات بود، تجربه کاری هم ندارم، اما آدم با استعدادی هستم، الان میخوام برا ارشد مهندسی صنایع بخونم میدونم بازار کار خوبی داره اما اطلاع زیادی در این مورد ندارم اما سوالاتم:

1- با توجه به صحبت هایی که کردم این رشته به دردم میخوره؟
2- با توجه به اینکه در ارشد دو تا رشته در مهندسی صنایع داریم یکی مجموعه مهندسی صنایع و دیگری مهندسی صنایع شما کدوم رشته و گرایش رو توصیه میکنید؟
3- چه کتاب های برای قبولی در گرایشی که گفتید بهتر میدونید؟

از دوستان تقاضا دارم بدون تعصب به رشته و گرایشی که مشغول تحصیل هستن جواب بدن چون من میخوام بر اساس حرف هایی که اینجا زده میشه تصمیم بگیرم.
منتظر راهنمای های ارزنده تون هستم.

sed ali

کاربر ممتاز
سلام دوستان، امیدوارم حال همه تون خوب باشه، من تازه همین الان تو این سایت عضو شدم و از این بابت هم خیلی خوشحال هستم

من تازه لیسانس مدیریت صنعتی گرفتم روراستی هیچی هم از رشته ام بلد نیستم چون همش حفظیات بود، تجربه کاری هم ندارم، اما آدم با استعدادی هستم، الان میخوام برا ارشد مهندسی صنایع بخونم میدونم بازار کار خوبی داره اما اطلاع زیادی در این مورد ندارم اما سوالاتم:

2- با توجه به اینکه در ارشد دو تا رشته در مهندسی صنایع داریم یکی مجموعه مهندسی صنایع و دیگری مهندسی صنایع شما کدوم رشته و گرایش رو توصیه میکنید؟

از دوستان تقاضا دارم بدون تعصب به رشته و گرایشی که مشغول تحصیل هستن جواب بدن چون من میخوام بر اساس حرف هایی که اینجا زده میشه تصمیم بگیرم.

به نظر من سیستم بهره وری بخونید !!
شما راحت میتونید اونو بخونید !
ولی باید تلاشتون خیلی باشه !

راستی یه تایپیک ارشد مراجعه کن !!!
تو بخش تالار تحصیلات تکمیلی !!

nima_285

عضو جدید
من هم با گرايش بهره وري موافقم. براس شما كه مديريت خونديد خيلي بهتره!!! هم از لحاظ رقابت هم از لحاظ فهم دروس. بازار كار صنايع هم فكر نكنيد خيلي خوبه. ولي به هر حال ارشد بهتر از ليسانسه و راحت تر جذب ميشيد.

rationlovescape

عضو جدید
تکمیل ظرفیت؟

تکمیل ظرفیت؟

سلام دوستای عزیزم:
از بین شما کسی هست بدونه ظرفیت کدوم دانشگاه برا تکمبل ظرفیت آزاد رشته ی مهنندسی صنایع - صنایع بیشتره ؟
اگه میشه راهنمائیم کنین . با تشکر

rationlovescape

عضو جدید
سلام سمانه جون اولا تبریک بخاطر اتمام دوره کارشناسی و ابنکه رشته صنایع حرف نداره و بازار کارشم خوبه - به نظر من صنایع - صنایع خوبه چون تو این زمینه تا حدودی تسلط داری من کتابهای مدرسان شریف رو توصیه میکنم چون واقعا کاملند.

saamaaneh

عضو جدید
سلام سمانه جون اولا تبریک بخاطر اتمام دوره کارشناسی و ابنکه رشته صنایع حرف نداره و بازار کارشم خوبه - به نظر من صنایع - صنایع خوبه چون تو این زمینه تا حدودی تسلط داری من کتابهای مدرسان شریف رو توصیه میکنم چون واقعا کاملند.

سلام ممنون از لطف تون، منظورتون بسته های آموزشی مدرسان شریف هست؟

1716

عضو جدید

سلام
تبریک بابت فارغ التحصیلی و عضو شدن در اینجا:gol:

از اونجاییکه ادم با استعدادی هستید بهتر نبود ی خورده در رشته خودتون تجربه کسب میکردید و همون حفطیات رو در عمل تجربه می کردید و بعد ب فکر تغییر رشته می افتادید از این جهت میگم که وقتی تجربه داشته باشید میتونید سبک سنگین کنید که این رشته ای که خوندید بدردتون میخوره یا نه (البته شاید در طول دوران تحصیل ب فکرش بوده باشید)
صنایع در دوره ی لیسانس هست که بیشتر کارهای عملی و پروژه داره و در مورد ارشد نمیدونم دوباره حفطیاتش بیشتر هست یا نه
ولی به هر حال شما که مدیریت صنعتی خوندید میتونید هم صنایع-صنایع و هم کد 1260 رو شرکت کنید البته اگه به مباحث مالی علاقه مندید مهندسی مالی(با ضرایب امتحانی صنایع) رو هم میتونیدشرکت کنید
در بازار کار خیلی به گرایش شما کاری ندارن مهم اینه که صنایع خوندید
از اینجا میتونید دروس دوره ی ارشد صنایع-صنایع
اینجا هم میتونید دروس دوره ی ارشد مهندسی مالی
و از اینجا میتونید دروس دوره ی ارشد سیستم های اقتصادی اجتماعی رو ببینید
از هرکدام از دروسی که خوشتون اومد اون رو شرکت کنید

من ی خورده رک صحبت میکنم و اگه ناراحت شدید پیش پیش معذرت

sed ali

کاربر ممتاز
سلام سمانه خانوم !
این نکته رو ه بهتون بگم
تو ارشد بهروری شما فقط دارید درسای لیسانس ما رو میخونید !
راستی از بسته ها هم استفاده نکنید !!
بهتره کتابهای منتخب روبگیرید !
و به جای اینکه چندین کتاب بخونید ، یک کتاب رو چندین بار بخونید !

sepide b

عضو جدید
من با این پاسخ هاگیج شدم که اصلا ارشد بخونم یانه
راستش هدفم فقط کاره...دوس دارم که ارشدبخونم اما به شرط اینکه منوبه هدفم نزدیکترکنه ونه دورتر

alirezaa.naderi

عضو جدید
لیسانس شیمی - فوق لیسانس صنایع ؟

لیسانس شیمی - فوق لیسانس صنایع ؟

دوستان سلام

یه مشاوره میخواستم

مدرک لیسانسم شیمی هستش حالا میخوام فوق لیسانس بخونم موندم بین عمران و صنایع کدومو بخونم ، میخوام اینجا ارشد بخونم اپلای کنم واسه کانادا یا امریکا

کار مهندسی صنایع تووی امریکا چطوره؟

کدوم گرایشو بخونم؟

واقعا به کمکتون درباره آینده م نیاز دارم

melika02

عضو جدید
منم عاشق صنایعم و البته بیشتر گرایش تولید صنعتیش. و همچنین تحقیق در عملیاتم خیلی دوست دارم. اما مثل بقیه زیاد شنیدم که کارشناسی ارشد صنایع رو زیاد نمیخوان. همینطور کلاً از مدیریت ها هم خیلی خوشم نمیاد. از یه طرف عاشق کارم و از طرف دیگه حتماً میخوام مدرک کارشناسی ارشد و دکتری هم بگیرم (البته نه برای پز دادن و این حرف ها) برای رضایت قلبی خودم.
نمیدونم واقعاً چی بخونم برای ارشد. تو صنایع قویم و فکر میکنم با اینکه امسال آزمایشی کنکور دادم میتونم ارشد شهرهای اطراف تهران سراسری قبول بشم و اگه 1 سال بخونم 99% سراسری تهران قبولم. اما دارم به تربیت بدنی فکر می کنم!
کسی میتونه 1 کم راهنماییم کنه تا بتونم درست تصمیم بگیرم؟!!
البته 1 مشکل اصلیمم اینه که میدونم مهندسی صنایع جز چندتا کشور انگشت شمار دیگه تو کشورهای دیگه نیست و شاخه شاخه شده. خب مطمئناً اینطوری تخصصی تره و من اگه مدرک مهندسی صنایعم رو بگیرم احتمالاً 1 چیز کلی از همه ی اونهاست که شاید زیاد به کارم نیاد.

melika02

عضو جدید
میدونم اگه میخوای بری کانادا باید مهندسی صنایع رو فراموش کنی اما تو آمریکا کارش خوبه. اگر عمران هم بخونی باز اگه بری کانادا باید 1 واحدایی رو اضافی بگذرونی مثل واحدای مربوط به چوب که تو ایران نیست اما تو کانادا خیلی کاربرد داره.

sed ali

کاربر ممتاز
دوستان سلام

یه مشاوره میخواستم

مدرک لیسانسم شیمی هستش حالا میخوام فوق لیسانس بخونم موندم بین عمران و صنایع کدومو بخونم ، میخوام اینجا ارشد بخونم اپلای کنم واسه کانادا یا امریکا

کار مهندسی صنایع تووی امریکا چطوره؟

کدوم گرایشو بخونم؟

واقعا به کمکتون درباره آینده م نیاز دارم

صنایع سیستم رو بورس هست !!
مخصوصا بتونی چندتا مقاله در زمینه سیستم داینامیک بدی شک نکن موفق میشی !!

tarano0m

عضو جدید
ارشد ایمنی صنعتی

ارشد ایمنی صنعتی

سلام به نظر شما کسی که کارشناسی ایمنی صنعتی باشه یرای ارشد ایمنی صنعتی بهتره یا HSE :que:

گرامر زندگی

عضو جدید
تغییر رشته ارشد

تغییر رشته ارشد

:)سلام بچه من کمی گیج هستم به نظر شما ارشد صنایع بازار کار دارد یا نه؟
منظورم عالی نیست ها من رشته ام ریاضی بوده اما می خواهم تغییر رشته بدهم نظر شما چیست؟

portgirl

عضو جدید
کاربر ممتاز
منظورم عالی نیست ها من رشته ام ریاضی بوده اما می خواهم تغییر رشته بدهم نظر شما چیست؟

سلام دوست عزیز...
به نظر من خیلی خوب و جذابه... کار هم داره...
یکی از دوستان (صبا ی عزیز) هم از ریاضی به صنایع اومدن و الان ارشد صنایع میخونن...خیلی هم راضی هستن...

saba jo00on

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
صنایع گرایش ای زیادی داره الان 4 تا کرایش که دروس کنکور متفاوتی داره
کدوم گرایش می خواید برید؟؟ خود رشته صنایع هم بازار کار تقریبا اشباعی داره ولی به نسبت ریاضی بهتره
البته همون ریاضی واسه پسرها ارشد خیلی بهتر هست

hamid051

کاربر ممتاز
فکر کنم بازار کار ارشد مهندسی بهتر باشه

negin sm

عضو جدید
کمک لطفا...!!!

کمک لطفا...!!!

سلام،ببخشید که سریع می رم سر اصل مطلب رشته تحصیلی من تو مقطع کارشناسی،مهندسی کشاورزی بوده،الان می خوام برای ارشد رشته صنایع گرایش سیستم های اقتصادی و اجتماعی بخونم می خوام بدونم آیا به من حق امضا تعلق می گیره؟برای گرفتن حق امضا بجز گذروندن دوره کارشناسی راه دیگه ای هست؟:(:cry:
پیشاپیش ممنون از کمک هاتون
نگین

tina364

عضو جدید
سلام،ببخشید که سریع می رم سر اصل مطلب رشته تحصیلی من تو مقطع کارشناسی،مهندسی کشاورزی بوده،الان می خوام برای ارشد رشته صنایع گرایش سیستم های اقتصادی و اجتماعی بخونم می خوام بدونم آیا به من حق امضا تعلق می گیره؟برای گرفتن حق امضا بجز گذروندن دوره کارشناسی راه دیگه ای هست؟:(:cry:
پیشاپیش ممنون از کمک هاتون
نگین
سلام دوست عزیز بله تا اونحایی که من اطلاع دارم حق امضا به شما داده میشه یکی از دوستان من با کارشناسی نقشه برداری وارشد صنایع الان حق امضا رو به عنوان یه مهندس صنایع داره

بالا