چرا ایرانیان از گذاشتن عکس خانم روی اعلامیه ترحیم خودداری میکنند؟

Doctor.mech

عضو جدید
این سئوال همیشه برای من مطرح بوده و هیچکس هم جواب درستی بهش نمیده.
زن ها در ایران با محدودیت های زیادی روبرو هستند، چه این محدودیت ها درست باشه چه غلط.

اما برای من جالب هست که حتی در هنگام فوت هم از گذاشتن عکس اونها روی اعلامیه ترحیم خودداری میشه ولی عکس مردها گذاشته میشه.
واقعا علتش چیه؟

1- ممکنه آدمایی باشن که با دیدن عکس سیاه و سفید و محجبه یک خانم مرده هم تحریک بشن؟

2- زن ناموس مرد باغیرت ایرانی هست و نباید عکسش هیچ جایی دیده بشه؟

یا .....؟

لطفا هر دلیل دیگری به ذهنتون میرسه رو بگین.

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=153555&d=1370204986​

پیوست ها

• shahlaa.jpg
    shahlaa.jpg
    37 کیلوبایت · بازدیدها: 0

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
تعصبات احمقانه.متاسفانه همیشه کسانی هستندکه کاسه داغ ترآشنداینابااین رفتارشان مسلموناروپایین میارن.همین چیزاهست
که متاسفانه بعضی افرادناآگاهانه این رفتاروبه پای اسلام میذارن.
عملکرداین قشرباعث اسلام گریزی نسل جدیداین کشورشده .اینم ازاون رفتارهایی که مبنای مشخصی نداره ومعلوم نیست
ازکجادرآوردن.

آخرین ویرایش:

t3teknik

عضو جدید
کاربر ممتاز
اهوم...اما خوب دیگه خودشونو میبینن حکم صادر میکنن!!!!!!! شاید صورتم مشکلی داره از نظرشون!
اونم صورت یه شخصه مرده!
پس پذیرفتی که دارن تظاهر می کنن
وگرنه مشکلی نداره
دیگه اون جوری نیگا آ آ (شکلک لبخند)

mandana-n

عضو جدید
راست میگه برا منم سوال بوده
ولی اگه اشکال داره چرا الان رو سنگ قبر ها عکس خانوم ها هم هست؟؟

sara23

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این واسه منم سواله

چرا تا قبل از مرگ باهاش مشکلی ندارن؟

Doctor.mech

عضو جدید
راست میگه برا منم سوال بوده
ولی اگه اشکال داره چرا الان رو سنگ قبر ها عکس خانوم ها هم هست؟؟

سنگ قبر در مکان هایی هست که بیشتر اقوام ممکنه چشمشون بهش بیوفته تا غریبه ها.
البته اینی هم که میگین به تعداد خیلی کم و در تهران بیشتر هست.

ولی در مورد اعلامیه چون طرف فکر کرده چهره ناموسش روی دیوار !!!!!!! ممکنه هتک حرمت بهش باشه ازش جلوگیری میکنه.

Doctor.mech

عضو جدید
تعصبات احمقانه.متاسفانه همیشه کسانی هستندکه کاسه داغ ترآشنداینابااین رفتارشان مسلموناروپایین میارن.همین چیزاهست
که متاسفانه بعضی افرادناآگاهانه این رفتاروبه پای اسلام میذارن.
عملکرداین قشرباعث اسلام گریزی نسل جدیداین کشورشده .اینم ازاون رفتارهایی که مبنای مشخصی نداره ومعلوم نیست
ازکجادرآوردن.

خوب دوست محترم، شما برای اینکه بگین منشا اینها اسلام نیست، باید از خود اسلام دلیل بیارین.
بر اساس چه چیزی از اسلام میگین اینا مخالف اسلام هست؟

یعنی همسران مراجع تقلید و.... که اسلام رو خیلی خوب میشناسن، وقتی فوت میکنند عکسشون روی اعلامیه ترحیم هست؟.

behzad-hr

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینم یه فرهنگ غلطیه که جا افتاده و تا دو نسل بعد ما هم میمونه

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب دوست محترم، شما برای اینکه بگین منشا اینها اسلام نیست، باید از خود اسلام دلیل بیارین.
بر اساس چه چیزی از اسلام میگین اینا مخالف اسلام هست؟

یعنی همسران مراجع تقلید و.... که اسلام رو خیلی خوب میشناسن، وقتی فوت میکنند عکسشون روی اعلامیه ترحیم هست؟.
براساس اینکه وقتی حضرت زینب (س)واردکاخ یزیدشدشروع به خطبه خوانی کرداگه اشکال داشت این کاروبه دیگری واگذار
میکردند.من اعلامیه ترحیم آقایان مراجعوندیدم ولی وقتی همسرامام خمینی فوت کردعکسشو توتلویزیون نشون داد.
ازاین که بگذریم شماتوکل رساله های مراجع روبگردی هیج جاذکرنشده زدن عکس زن برروی اعلامیه ترحیم حرامه!
یابردن اسم زن جلوی غریبه هاحرامه!اگه اینجوری باشه پس این کاندیداهای زن مجلس موقع تبلیغاتشون بایدبه
جای عکس خودشون بایدعکس گل بذارن!!!
من کاملاواقفم به اینکه شمابه دیدتمسخرداری نگاه میکنی ودنبال جواب نیستی ولی درکل نظرمن اینه که این رفتارها
جزءاصول اسلام نیست اصول اسلام چیزای دیگست .این ماییم که مشکل داریم.

nayyerr

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
این سئوال همیشه برای من مطرح بوده و هیچکس هم جواب درستی بهش نمیده.
زن ها در ایران با محدودیت های زیادی روبرو هستند، چه این محدودیت ها درست باشه چه غلط.

اما برای من جالب هست که حتی در هنگام فوت هم از گذاشتن عکس اونها روی اعلامیه ترحیم خودداری میشه ولی عکس مردها گذاشته میشه.
واقعا علتش چیه؟

1- ممکنه آدمایی باشن که با دیدن عکس سیاه و سفید و محجبه یک خانم مرده هم تحریک بشن؟

2- زن ناموس مرد باغیرت ایرانی هست و نباید عکسش هیچ جایی دیده بشه؟

یا .....؟

لطفا هر دلیل دیگری به ذهنتون میرسه رو بگین.

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=153555&d=1370204986​

آخه همیشه که یه پیرزن فوت نکرده که یه موقع میبینی یه خانم جون هست ................

اینکه برای ترحیم هست

چند سال پیش موقعی که راهنمایی بودم درست یادم نیست انتخابات برای چی بود برای شورا بودیا ...... بعد یه خانم هم کاندید شده بود بعد
بابام دیده بود که یه جونه یه نگاهی به دور واطراف انداخته به حساب اینکه کسی نیست
برداشته عکس این خانم بوسیده ( خیلی احمق بوده)

خب حالا فکذ کیند طرف فوت کرده این جورافرادهستن توی جامعه شمافرض کنید اعلامیه انم ها هم عکس دشات چه شودددددددددددددد

Doctor.mech

عضو جدید
براساس اینکه وقتی حضرت زینب (س)واردکاخ یزیدشدشروع به خطبه خوانی کرداگه اشکال داشت این کاروبه دیگری واگذار
میکردند.من اعلامیه ترحیم آقایان مراجعوندیدم ولی وقتی همسرامام خمینی فوت کردعکسشو توتلویزیون نشون داد.
ازاین که بگذریم شماتوکل رساله های مراجع روبگردی هیج جاذکرنشده زدن عکس زن برروی اعلامیه ترحیم حرامه!
یابردن اسم زن جلوی غریبه هاحرامه!اگه اینجوری باشه پس این کاندیداهای زن مجلس موقع تبلیغاتشون بایدبه
جای عکس خودشون بایدعکس گل بذارن!!!
من کاملاواقفم به اینکه شمابه دیدتمسخرداری نگاه میکنی ودنبال جواب نیستی ولی درکل نظرمن اینه که این رفتارها
جزءاصول اسلام نیست اصول اسلام چیزای دیگست .این ماییم که مشکل داریم.

ببین پسر جون، میشه اینقدر نیای تو تاپیک و توهمات ذهنت رو به دیگران نسبت ندی؟

من بخوام مسخره کنم که نمیام آسمون ریسمون ببافم، صاف مسخرتون میکنم و بهتون میخندم.
دیگه نیازی نیست تاپیک بزنم و با آدمایی مثل شما بحث کنم، هی تیکه میندازم و شما هم هرچی گفتی فحشت میدم !!!!

وقتی میبینی یکی داره با احترام باهات بحث میکنه و هیچ لغت توهین امیزی هم به کار نمیبره، لطفا به این روند تهمت زدنت خاتمه بده.

عکس کاندیدای شورا و... هم مورد بحث ما نیست، اتفاقا اعلامیه بسیاری از مراجع و همسرانشون رو دیدم و عکس گل داشته.

راستی کمی دادن آزادی بیان رو از یزید یاد بگیرین بد نیست، که با اون قساوتش فرصت دفاع کردن به یکی داد !!
نه اینکه تا حرف میزنیم، رگبار تهمت و ذهن خوانی هاتون شروع میشه.

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببین پسر جون، میشه اینقدر نیای تو تاپیک و توهمات ذهنت رو به دیگران نسبت ندی؟

من بخوام مسخره کنم که نمیام آسمون ریسمون ببافم، صاف مسخرتون میکنم و بهتون میخندم.
دیگه نیازی نیست تاپیک بزنم و با آدمایی مثل شما بحث کنم، هی تیکه میندازم و شما هم هرچی گفتی فحشت میدم !!!!

وقتی میبینی یکی داره با احترام باهات بحث میکنه و هیچ لغت توهین امیزی هم به کار نمیبره، لطفا به این روند تهمت زدنت خاتمه بده.

عکس کاندیدای شورا و... هم مورد بحث ما نیست، اتفاقا اعلامیه بسیاری از مراجع و همسرانشون رو دیدم و عکس گل داشته.

راستی کمی دادن آزادی بیان رو از یزید یاد بگیرین بد نیست، که با اون قساوتش فرصت دفاع کردن به یکی داد !!
نه اینکه تا حرف میزنیم، رگبار تهمت و ذهن خوانی هاتون شروع میشه.

چراعصبانی میشی برادرمن .من یادم نمیادکه هی به شماتهمت زده باشم مگه من چندبارتوتایپیکای شماشرکت کردم همش 2بار!!!
ببخشین اگه قبلاکه شمایادتونه ولی من یادم نمیادحق آزادی بیان ازشماسلب کردم.شماظاهراآلزایمرداری ماروباکس دیگه اشتباهگرفتی یاشایدم ...
شماکه خودت علامه دهری چرانظرخواهی میکنی:eek:
ازاین بعدشرکت نمیکنم بذارهمه تاییدت کنن ببینم به کجامیرسی.خوش باش:gol:

Doctor.mech

عضو جدید
چراعصبانی میشی برادرمن .من یادم نمیادکه هی به شماتهمت زده باشم مگه من چندبارتوتایپیکای شماشرکت کردم همش 2بار!!!
ببخشین اگه قبلاکه شمایادتونه ولی من یادم نمیادحق آزادی بیان ازشماسلب کردم.شماظاهراآلزایمرداری ماروباکس دیگه اشتباهگرفتی یاشایدم ...
شماکه خودت علامه دهری چرانظرخواهی میکنی:eek:
ازاین بعدشرکت نمیکنم بذارهمه تاییدت کنن ببینم به کجامیرسی.خوش باش:gol:

تو تاپیک صدا زدن نام کوچیک خانم ها هم اومدی شروع کردی گفتی اینا میخوان مارو مسخره کنن.
من دارم یکسری حقایق جامعه رو میگم، چرا اینقدر اصرار داری شمارو مسخره میکنیم؟

نگفتم شرکت نکن، گفتم از اولین نوشته تون بر این نکوبین که اینا میخوان مارو زیر سئوال ببرن و اهداف پنهان دارن و ....

"ALPHA"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی , صنایع غذایی
کاربر ممتاز
کاش فقط همین بود!!
الان شما به شناسنامه ها نگاه کنید!
حتی فامیلی مادر در شناسنامه ها نیست!!!
این یعنی زن ارزش نداشته که نام فامیلی اش در شناسنامه فرزندش بیاید!
!
آره اینم یه سواله!! خیلی مهم تر!

آخرین ویرایش: